Огляд реґіональної преси

Випуск 91, 23 грудня 2009 р.

 

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА

НОВОКОСТЯНТИНІВСЬКЕ РОДОВИЩЕ ОБЛАСТЬ НЕ ВІДДАСТЬ
Валерій М'ятович, "Народне слово", 22.12.2009, Кіровоградська обл.
Сесія Кіровоградської облради розглянула більше двох десятків питань, головним з яких стало питання про ситуацію на Новокостянтинівському родовищі уранових руд.

МАТЧУК ЗАГРОЗ ДЛЯ ВИБОРІВ НЕ БАЧИТЬ
"Рівне вечірнє", 22.12.2009
Голова Рівненської облдержадміністрації Віктор Матчук не бачить жодних загроз щодо зриву або неналежного проведення в області президентських виборів.

АЛЕКСАНДР АНТИПОВ: "ОБЛГОСАДМИНИСТРАЦИЯ ВНЕ ПОЛИТИКИ"
Дарья Речинская, "Наша газета", 21.12.2009, Луганская обл.
Председатель Луганской областной государственной администрации Александр Антипов - о подготовке к выборам главы государства.

ГОЛОВНА ПРОБЛЕМА ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ - ВІДСУТНІСТЬ ФІНАНСУВАННЯ
Анатолій Васевич, "Зоря Полтавщини", 21.12.2009
Полтавська облдержадміністрація неодноразово зверталася і до Кабінету Міністрів України, і до Центральної виборчої комісії, але безрезультатно.

ОСТАННІ ЗМІНИ ДО БЮДЖЕТУ 2009 РОКУ
Ніна Чернова, "Слобідський край", 19.12.2009, Харківська обл.
Сесія Харківської облради внесла зміни до обласного бюджету на 2009 рік, програми економічного і соціального розвитку області.

СИТУАЦІЯ В КРИМУ
ТОРГОВЛЯ БЕЗ БАЗАРА
Виктория Мурава, "Крымская правда", 19.12.09
Предприниматели Алушты, которые полноценно работают только в курортный сезон и на эту выручку живут до начала следующего, могут лишиться рабочих мест на городской набережной.
ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
ПРИКЛАД ТОЛЕРАНТНОСТІ ДЛЯ ВСІЄЇ КРАЇНИ
Євген Блінов, "Одеські вісті", 22.12.2009
Одеська область стала першим регіоном, де представниками провідних політичних сил підписано меморандум про забезпечення сумлінної поведінки учасників виборчого процесу.
ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
НЕ К СТОЛУ БУДЕТ СКАЗАНО!
Татьяна Ярошевская, "Слава Севастополя", 22.12.2009, АР Крым
Депутаты Верховной Рады внесли изменения в закон "О безопасности и качестве пищевых продуктов".
ЕКОНОМІКА
ВЕЗ ЯК ЛІКИ ВІД КРИЗИ?
Євген Маслов, "Одеські вісті", 22.12.2009
Зустріч довіреної особи Віктора Януковича - Василя Цушка - з представниками громадськості щодо ідеї створення Вільної економічної зони.

ЗИМНЯЯ СЕССИЯ ДЛЯ ГАЗОТРАНСПОРТНИКОВ
Петр Матвиенко, "Время", 22.12.2009, Харьковская обл.
Газотранспортная система принадлежит к числу наибольших богатств Украины. Приоритетных не только для нее, но и для целого ряда европейских стран.

"СОЛОДКИЙ" ЮВІЛЕЙ З ГІРКИМ ПРИСМАКОМ
Петро Боярчук, "Волинь", 19.12.2009
"Малі обсяги переробки цукросировини та виробництва цукру сьогодні характерні для всієї України", - голова правління ВАТ "Горохівський цукровий завод" Анатолій Притулюк.

ХИМПРОМОВЦЫ ПЛАНИРУЮТ БАСТОВАТЬ В КИЕВЕ, ЕСЛИ ТИМОШЕНКО НЕ ДАСТ ДЕНЕГ
Александра Веснич, "Панорама", 18.12.2009, Сумская обл.
Цех начал забастовку, требуя выплаты зарплаты, которую на всём предприятии задерживают уже более полугода, выплачивая людям лишь по частям.

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ МОЛОКОЗАВОД НЕ ПРАЦЮЄ
"Молодий буковинець", 18.12.2009, Чернівецька обл.
Чернівецький молокозавод припинив виробництво молочної продукції на невизначений термін.

ПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ
ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ 2010 РОКУ ОБІРВУТЬ ІСТОРІЮ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛ-ДЕМОКРАТІЇ
Петро Марич, "Поступ ", 21.12.2009, Львівська обл.
Президентські вибори 2010 року стануть першими, коли українська націонал-демократія не відіграватиме вагому роль.
ТОЧКА ЗОРУ
ОЛЕСЬ ДОНІЙ, НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ: МУСИМО УКРІПЛЯТИ СХІДНИЙ КОРДОН
Ірина Гамрищак, "Львівська газета", 22.12.2009
Думки народного депутата О. Донія з приводу ратифікації угоди між Україною та ЄС про реадмісію.

ВЫПУСКНИКИ "ШКОЛЫ ВЛАСТИ" "ФРОНТА ПЕРЕМЕН" ГОТОВЯТСЯ СТАТЬ НА ЗАЩИТУ МЕСТНЫХ ОБЩИН
Сергей Зарубинский, "Южная правда", 22.12.2009, Николаевская обл.
«Не все смогут поменять Родину - на тонущем "Титанике" шлюпок на всех не хватит. Пришло время не спасаться, а спасать - страну и людей, в ней живущих».

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
НАРОДНЫЙ ДЕПУТАТ ЗАБОТИТСЯ О РАЙОНЕ
Григорий Закревский, "Вечерний Донецк", 21.12.2009
Народный депутат Украины Ефим Звягильский - о помощи, оказываемой арендным предприятием "Шахта имени А.Ф. Засядько" Киевскому району Донецка.

ДМИТРО ШЕНЦЕВ: "МЕНЕ ОБРАЛИ, ЩОБ Я ЗАХИЩАВ ІНТЕРЕСИ ЛЮДЕЙ"
Ігор Тесло, "Слобідський край", 19.12.2009, Харківська обл.
Участь у прямій лінії редакції газети «Слобідський край» узяв народний депутат України Дмитро Олексійович Шенцев.

АРСЕНІЙ ЯЦЕНЮК У ВІННИЦІ
Андрій Сольський, "Місто", 18.12.2009, Вінницька обл.
"Коли буду Президентом, гроші віддам вам сюди, вниз. Хай з вашого мера, з вашого губернатора питає громада".

ПЕРЕДІЛ ВЛАСНОСТІ
РЕЙДЕРЫ ПОШЛИ В АТАКУ
Наталия Гончарова, "Крымская правда", 22.12.09
Несколько лет ведут борьбу с рейдерами сотрудники "Крымкоммунпроекта" за здание института в центре Симферополя.

КТО ЖЕ СТОИТ НА СТРАЖЕ ЗАКОНА? И.
Ярославский, "Южная правда", 22.12.2009, Николаевская обл.
Как переквалифицироваться в "скромного помещика" с имением площадью... в княжество Монако.

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
ХОЧ ПРОСИ У ДІДА МОРОЗА ПАЧКУ ЦУКРУ І ПАКЕТ МОЛОКА
Зіновія Воронович, "Високий замок ", 22.12.2009, Львівська обл.
Ціни на продукти харчування неприємно дивують майже щодня.
ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
НОВЫЕ РЕАНИМОБИЛИ ДЛЯ ЗДРАВООХРАНЕНИЯ КРЫМА
Н.Дмитриева, "Крымские известия",19.12.09
Ключи от десяти новых реанимобилей были вручены главным врачам крупнейших городов автономии в рамках программы "Здоровье крымчан".

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА

НОВОКОСТЯНТИНІВСЬКЕ РОДОВИЩЕ ОБЛАСТЬ НЕ ВІДДАСТЬ
Валерій М'ятович, "Народне слово", 22.12.2009, Кіровоградська обл.
Сесія Кіровоградської облради розглянула більше двох десятків питань, головним з яких стало питання про ситуацію на Новокостянтинівському родовищі уранових руд.

 Оскільки напередодні відбулися засідання постійних комісій, затримки із прийняттям рішень не було. Депутати дали згоду на призначення нового директора комунального підприємства "Історико-архітектурний заповідник родини Раєвських" (ним став Василь Олійник), внесли зміни до бюджету нинішнього року, затвердили план роботи ради на наступний рік та ін.
Як і слід було чекати, серйозну дискусію в залі викликало питання про ситуацію на Новокостянтинівському родовищі уранових руд. Підстава - оприлюднення наказу міністра палива та енергетики про підпорядкування цього підприємства (знаходиться на території Маловисківського району) СхідГЗК, що діє в Жовтих Водах. Фактично це означає, що Кіровоградська область не тільки втрачає право контролю над цим підприємством, а й недорахується податків, левова частка яких надходитиме до сусідів.
З інформацією з цього питання виступив голова обласної державної адміністрації Володимир Мовчан, котрий повідомив, що після його розмови з міністром палива і енергетики було створено комісію з вивчення ситуації, що склалася навколо будівництва підприємства на базі Новокостянтинівського родовища, та можливості реєстрації СхідГЗК в нашій області. Комісія ще працює, тож остаточні рішення попереду.
На думку Володимира Петровича, як один із варіантів розв'язання проблеми може бути такий: новобудоване підприємство входить до складу СхідГЗК на правах юридичної особи й, відповідно, сплачує податки за місцем свого знаходження. Крім того, Кіровоградська область має давати погодження на призначення керівництва цього підприємства. Ще одна пропозиція голови облдержадміністрації, - області вкрай потрібен структурний підрозділ з видобутку корисних копалин. Цей підрозділ має координувати й контролювати роботу видобувників, шукати інвестиції, що в кінцевому підсумку сприятиме наповненню бюджету.
Генеральний директор СхідГЗК Олександр Сорокін, як один із ініціаторів появи згаданого наказу міністра, обґрунтував доцільність передачі підприємства їхньому комбінату двома причинами. Перша: СхідГЗК - успішне підприємство і добудувати об'єкт йому під силу. Друга: дирекція новобудованого підприємства не забезпечила освоєння виділених капіталовкладень, більше того - значну частину коштів використала не за призначенням. Відчуваючи, що в залі обмаль прихильників його позиції, Олександр Геннадійович попросив передати йому підприємство хоча б на рік, а потім знову повернутися до цього питання.
Не зваживши на здобутки СхідГЗК, депутати облради, як мовиться, до останнього патрона захищали інтереси області. Їх підтримав народний депутат України Валерій Кальченко, котрий оприлюднив те, про що інші тільки здогадувалися: мова йде про право розпоряджатися нашими корисними копалинами і великі гроші, що виділяються державою на їх видобуток. Валерій Михайлович переконаний: Кіровоградщина не повинна поступатися своїми інтересами іншим територіям. Тим більше, зазначив він, що вже й міністр сумнівається в законності свого наказу. У підсумку облрада підтримала звернення Маловисківської районної ради до міністерства про відміну злощасного наказу, зажадала мати в своєму розпорядженні інформацію щодо перспектив Новокостянтинівського підприємства, його впливу на екологічне середовище.
Насамкінець депутати підтримали запити своїх колег до правоохоронних органів, обласної державної адміністрації. У "різному" депутат Володимир Яринич подякував за сприяння у виділенні коштів для добудови другої черги обласного онкодиспансеру Кабінету Міністрів на чолі з ЮлієюТимошенко, народним депутатам В.Кальченку, В.Яворівському, С.Сасу, голові обласної ради М.Сухомлину. Анатолій Перевозник укотре закликав виконавчу владу навести порядок у питанні організації перевезення пасажирів у приміському транспорті.
http://www.n-slovo.com.ua/arhiv/22_12_2009_1.html

МАТЧУК ЗАГРОЗ ДЛЯ ВИБОРІВ НЕ БАЧИТЬ
"Рівне вечірнє", 22.12.2009
Голова Рівненської облдержадміністрації Віктор Матчук не бачить жодних загроз щодо зриву або неналежного проведення в області президентських виборів.

 Питання про підготовку області до президентських виборів розглянули на засіданні колегії облдержадміністрації.
Голова Рівненської обласної державної адміністрації Віктор Матчук впевнений, що область до виборів готова - і в матеріальному, і в організаційному плані, і, що досить важливо, в питанні комунікацій.
- Сьогодні на засіданні колегії були присутні і голови окружних виборчих комісій, і голови тих адміністративно-територіальних одиниць, на території яких знаходяться ОВК. Між ними встановлено нормальний робочий контакт, і вони в робочому порядку вирішують усі ті питання, які у них виникають і ще, впевнений, будуть виникати. Найголовніше - забезпечити механізм, який давав би можливість оперативно ці проблеми вирішувати. Такий механізм у нас створено, він нормально функціонує. Ніяких ризиків, ніяких загроз щодо зриву або неналежного проведення виборів я не бачу, - наголосив Віктор Матчук.
Разом з тим, керівник області зазначив, що до останнього часу, на жаль, не було коштів на найнеобхідніші роботи, виконання яких повинно бути забезпечено до проведення голосування:
- Ми навіть не мали можливості віддрукувати бюлетені, списки виборців. Станом на сьогодні кошти уже надійшли. Нам довелось п'ять разів звертатись, бити в дзвони: спочатку просити, потім вимагати, потім погрожувати - звичайна процедура, але, на щастя, вона закінчилась результативно, тобто кошти в області є, і ризиків того, що щось не буде виконано, тому що не буде профінансовано, у нас зараз немає.
http://www.rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=022908

АЛЕКСАНДР АНТИПОВ: "ОБЛГОСАДМИНИСТРАЦИЯ ВНЕ ПОЛИТИКИ"
Дарья Речинская, "Наша газета", 21.12.2009, Луганская обл.
Председатель Луганской областной государственной администрации Александр Антипов - о подготовке к выборам главы государства.

 В области, как и  в стране в целом, ведется подготовка к выборам Президента Украины, которые назначены на 17 января будущего года. Чем ближе эта дата, тем больше вопросов возникает у избирателей по поводу информационного и технического обеспечения процесса. Мы попросили председателя Луганской областной государственной администрации Александра Антипова рассказать о том, как идет подготовка к выборам главы государства.
- Александр Николаевич, в чем, на ваш взгляд, состоит миссия исполнительной власти в избирательном процессе?
- Главной  задачей власти является  обеспечение  реализации избирательных  прав  граждан, законности, прозрачности  и демократичности процедур. Мы  должны создать все условия для того, чтобы люди смогли воспользоваться своим конституционным правом. Согласно Указу Президента, перед исполнительной властью также поставлена задача содействовать осуществлению общественного контроля за ходом подготовки и, собственно, проведением выборов. Вот этим мы и занимаемся.
- Каким образом  решаются вопросы  технического обеспечения  выборов?
- В регионе создана областная рабочая группа по содействию организации очередных выборов Президента Украины. Аналогичные группы образованы в большинстве городов и районов области.
Кроме того, для оказания методической помощи в организации выборов мои заместители закреплены за конкретными избирательными округами.
В области  отведены места для официальной информации о кандидатах в Президенты и оборудовано около полутора тысяч стендов для размещения предвыборной агитации.
Разумеется, для обеспечения нормальной работы избирательных участков они будут обеспечены мебелью, транспортом, оргтехникой, средствами связи и охраной. Даны поручения руководителям райгосадминистраций и городским головам оказать содействие председателям окружных комиссий в организации их работы.
- В чем проявляется  наиболее характерная  особенность грядущих  выборов с точки  зрения губернатора?
- Президентские выборы 2010 года впервые пройдут по спискам государственного реестра избирателей, - и это я бы назвал основным отличием. Мы создаем необходимые условия для того, чтобы все избиратели, желающие это сделать, заранее смогли уточнить свои данные. В августе Центральной избирательной комиссией всем избирателям Луганской области были по почте направлены уведомления с предложением сверить свои персональные данные. На сегодня в списки избирателей внесено 1 837 822 жителя Луганщины.
Отмечу, что избиратели проявляют активность в вопросе уточнения своих  данных и с пониманием отнеслись  к тому, что такая масштабная работа проводится впервые и для окончательного формирования Реестра необходимо их непосредственное участие.
Всего с начала сентября текущего года в отделы ведения Реестра обратилось около 88 тыс. граждан, причем в основном по вопросу уточнения своих персональных данных и лишь около 10 тысяч - с заявлением о включении в Реестр. Общее число избирателей, пропущенных в списках составило всего 0,6% от общего количества.
Чрезвычайно важным является вопрос укомплектования  сотрудниками отделов ведения Реестра. Кроме того, одной из главных задач на сегодня является обеспечение полной материально-ресурсной готовности отделов к работе. Мы делаем все для того, чтобы окончательные списки избирателей были переданы в избирательные комиссии и на участки до 10 января.
- Исполнительная власть  действительно вне  политики?
- Однозначно. Государственные органы, силовые структуры не должны быть участниками, а тем более заложниками политических процессов. Поэтому основная наша политика - это быть вне политики. Повторюсь, органы власти занимаются проблемами технического обеспечения избирательного процесса, работы избирательных участков и комиссий
Для всех кандидатов на пост Президента Украины  в области созданы равные условия  для ведения агитационной работы. С момента начала агитационной кампании Луганщину  посетили шесть кандидатов в Президенты Украины: Инна Богословская, Владимир Литвин, Александр Пабат, Сергей Тигипко, Юлия Тимошенко, Арсений Яценюк. Все они  имели возможность беспрепятственно встречаться с избирателями, излагать свои предвыборные программы.
Существенных  технических препятствий для проведения избирательной кампании у нас нет. Надеюсь, выборы Президента 2010 на Луганщине запомнятся жителям области атмосферой спокойной, взвешенной работы всех ветвей власти.
Правоохранительными органами области принимаются меры по поддержанию надлежащего правопорядка и общественной безопасности, а накануне и в день голосования - по охране помещений избирательных комиссий, избирательных бюллетеней и другой избирательной документации.
В целом, можно сказать, что нынешняя избирательная  кампания проходит толерантно,  с соблюдением требований действующего законодательства.
http://nashagazeta.com.ua/modules.php?name=News&file=article&sid=1534

ГОЛОВНА ПРОБЛЕМА ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ - ВІДСУТНІСТЬ ФІНАНСУВАННЯ
Анатолій Васевич, "Зоря Полтавщини", 21.12.2009
Полтавська облдержадміністрація неодноразово зверталася і до Кабінету Міністрів України, і до Центральної виборчої комісії, але безрезультатно.

 Засідання колегії облдержадміністрації вів голова ОДА Валерій Асадчев.
У роботі колегії взяли участь голова обласної ради Олександр Удовіченко, головний спеціаліст Управління регіональної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України Богдан Тимкович, довгострокові спостерігачі місії спостереження за виборами ОБСЄ Хайнц Рудольф фон Рор та Лукаш Фірманті.
Перед початком засідання Валерій Асадчев і Олександр Удовіченко вручили державні нагороди та привітали із присвоєнням почесних звань ряд працівників різних сфер народногосподарського комплексу Полтавщини.
Про забезпечення належних умов роботи окружних і дільничних виборчих комісій під час підготовки та проведення виборів Президента України доповідав заступник голови - керівник апарату облдержадміністрації Сергій Соловей. Він наголосив, що, згідно з постановою Центральної виборчої комісії, у Полтавській області утворено 8 територіальних виборчих округів. Усього в окружних виборчих комісіях області 266 членів. За поданнями органів місцевого самоврядування окружні комісії утворили 1288 виборчих дільниць. Станом на 14 грудня 2009 року кількість виборців у Полтавській області становить 1198403 чол., що на 45943 виборців менше, ніж у 2006 році. Серед основних проблем доповідач назвав відсутність фінансування, недостатність досвіду у членів комісій та плинність їх керівних кадрів.
- Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, як передбачено чинним законодавством, надали приміщення, оргтехніку, транспорт, вирішують поточні питання, - повідомив Сергій Соловей.
І це за повної відсутності коштів на господарське утримання обласної та районних державних адміністрацій. У 2009 році ці статті видатків Кабінетом Міністрів України були зменшені у чотири рази, але і ці мізерні кошти з другого півріччя нинішнього року практично не виділяються. Облдержадміністрація неодноразово зверталася і до Кабінету Міністрів України, і до Центральної виборчої комісії, але безрезультатно.
І це не проблема Полтавщини, це проблема всієї України.
Голова облдержадміністрації Валерій Асадчев запропонував шукати більш гнучкий інструмент вирішення питання фінансування - надавати позички Держбюджету з місцевих бюджетів через Держказначейство з поступовим їх погашенням. Він переконаний, що головна проблема нинішніх виборів - їх фінансування - буде вирішена, а на Полтавщині виборчий процес відбудеться традиційно спокійно, демократично.
Про підсумки роботи системи цивільного захисту області у 2009 році та визначення основних завдань на 2010 рік поінформував начальник управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації Михайло Андрусенко. Зазначалося, що цього року надзвичайних подій на Полтавщині сталося на 14% менше, ніж торік. Внаслідок надзвичайних подій та ситуацій загинуло 403 особи, з яких 23 - діти. Станом на              1 грудня 2009 року на автошляхах області сталося 1074 пригоди. Найбільша кількість ДТП зареєстрована у Полтаві, Кременчуці, Миргородському, Лохвицькому та Гадяцькому районах. Також за 11 місяців у області зареєстровано 956 пожеж. За звітний період трапилося 105 нещасних випадків  на водних об'єктах, внаслідок яких загинули 103 особи, з них 9 - діти.
Загальна кількість надзвичайних подій, пов'язаних із отруєнням людей, залишилась на рівні минулого року - 53 випадки. Протягом року загинуло внаслідок отруєнь 11 чоловік.
Доповідаючи про підсумки впровадження в області антикризових заходів щодо добудови об'єктів незавершеного житлового будівництва з високим ступенем будівельної готовності й придбання квартир для забезпечення громадян житлом, заступник голови облдержадміністрації Андрій Баранов зазначав, що через негативні чинники кризи цього року в експлуатацію введено вдвічі менше житла, ніж за відповідний період минулого року: тільки 85 тис. м загальної площі. За цим показником область посідає 12-те місце серед областей України. Більше половини загального обсягу житла побудовано у Полтаві та Кременчуці.
З обговорюваних питань прийнято відповідні рішення.
http://www.zorya.poltava.ua/index.php?rozd=&nomst=1992

ОСТАННІ ЗМІНИ ДО БЮДЖЕТУ 2009 РОКУ
Ніна Чернова, "Слобідський край", 19.12.2009, Харківська обл.
Сесія Харківської облради внесла зміни до обласного бюджету на 2009 рік, програми економічного і соціального розвитку області.

 Йшлося про розподіл заощаджених коштів та додаткової державної субвенції, що надійшла на Харківщину.
Доповідав начальник головного фінансового управління облдержадміністрації С. Овсянніков. Доповідь викликала жваву дискусію в залі, як завжди буває, коли йдеться про розподіл фінансів. Більше десяти депутатів взяли участь в обговоренні. Зокрема, Ю. Дударєв, В. Салигін, Л. Морозко, Л. Покроєва, Л. Омельченко, В. Христоєв, Л. Рассоха та інші.
Голова бюджетної комісії Л. Немикіна підкреслила, що її комісія уважно вивчила перелік змін і запропонувала виключити деякі з них. Підтримавши зміни щодо соціального захисту населення, де збільшуються видатки на будинки-інтернати соціального спрямування, матеріальну допомогу малозабезпеченим верствам населення, охорону здоров'я тощо, комісія запропонувала виключити з переліку змін деякі пункти.
Каменем спотикання став розподіл додаткових коштів на оплату праці працівникам театрально-концертних закладів області. Загалом це понад 5 мільйонів гривень, з яких 1 млн пропонувалося виділити обласній філармонії, решту - театрам. Керівник ХАТОБу Л. Морозко заперечила, наголосивши, що актори театрів, котрі мають статус академічних, повинні отримувати відповідну академічну зарплату, що передбачено законом. Це не виконується, в її колективі з початку нинішнього року зарплата в акторів, навпаки, зменшилася, спричинивши погіршення рівня їх матеріального забезпечення. У той час кількість нових вистав збільшилася, зросла прибутковість. Натомість у деяких інших театрах зарплата у цьому році зросла, а показники гірші. Л. Морозко запропонувала як нинішнього року, так і формуючи бюджет на наступний, керуватися виключно вимогами відповідних законів, а не принципом "кожній свашці по ковбасці" й висловила пропозицію: на відповідній комісії облради розглянути підсумки роботи театрів.
Запитання у депутатського корпусу викликала й запропонована зміна щодо збільшення на 95 тис. грн асигнувань управлінню у справах преси та інформації. Бо пояснення ні напередодні сесії, ні у день її проведення депутати не отримали. Керівник управління Липчанський зазначив, що кошти заплановані на висвітлення концерту-звіту творчих колективів Харківщини, що відбувся в Києві.
Депутат О. Котляревський підняв питання про необхідність ремонтних робіт на меморіально-музейному комплексі "Висота маршала Конєва". У змінах пропонувалося збільшити туди асигнування на 25 тис. грн, що підуть на виготовлення списків Героїв Радянського Союзу. Але ж сам комплекс руйнується, а на відновлення там будівельних робіт коштів немає.
Немає коштів і на співфінансування (поряд із державним бюджетом) індивідуального житлового будівництва на селі. Цю проблему підняв депутат В. Цимбалюк. Харківщина, за його словами, - єдина область в Україні, котра не виділяє на це жодної копійки з власних фінансів, а відтак і кошти з Держбюджету на цю діяльність не надходять, бо умовою для цього є співфінансування.
Дебати щодо змін були такі гострі, що голова облради оголосив перерву на дві години, аби дійти згоди щодо суперечливих пунктів, адже голова облдержадміністрації наголосив, що він не підпише такий документ. Після перерви, відкоригувавши й узгодивши пропозиції, сесійна зала проголосувала за внесені зміни до бюджету 2009 року. Кошти, що призначені на концертно-театральну діяльність, виділено загальною сумою, скільки ж конкретно грошей призначається кожному театрові буде визначено додатково профільним управлінням спільно з відповідними комісіями облради.
Загальний обсяг доходів обласного бюджету на 2009 рік встановлено в сумі 3 046 347,4 тис. грн. Обсяг розходів - 3 061 300,3 тис. грн.
http://www.slk.kh.ua/view_post.php?id=3857

СИТУАЦІЯ В КРИМУ

ТОРГОВЛЯ БЕЗ БАЗАРА
Виктория Мурава, "Крымская правда", 19.12.09
Предприниматели Алушты, которые полноценно работают только в курортный сезон и на эту выручку живут до начала следующего, могут лишиться рабочих мест на городской набережной.

 Это связано с тем, что в 2010 году заканчиваются сроки договоров о торговле, которые бизнесмены заключали с городскими властями. Горсовет отказывается их продлевать, поскольку запланированная реконструкция набережной не предусматривает выделения мест под сувенирные палатки.
Война между предпринимателями Алушты и городскими властями длится не первый год. После распада СССР многие местные учителя, инженеры, врачи и представители других профессий остались не у дел и были вынуждены искать альтернативные источники дохода, чтобы прокормить семьи. Государство не могло предложить им другую работу, а потому алуштинцы сами обеспечили себя рабочими местами, став предпринимателями и положив начало малому бизнесу в курортном городе.
Работа оказалась настолько же прибыльной, насколько и проблемной. Ежегодно приходилось бороться за свои торговые места с постоянно меняющейся властью в городе. Каждая новая администрация не хотела заключать договоры о торговле дольше, чем на один год, а их условия раз за разом ужесточались. Тем временем предприниматели за собственные деньги потихоньку облагораживали свои рабочие места: на набережной уложили плитку, установили освещение, облагородили газоны, отремонтировали скамейки, озеленили парк. Они предлагали городским властям проекты реконструкции набережной и просили отдать им в аренду землю для размещения объектов и благоустройства прилегающей территории. Но единственное, чего им удалось добиться, - заключить долгосрочный договор о торговле на набережной на пять лет, срок которого истекает 31 декабря 2009 года.
Ещё в начале года бизнесменам объявили, что предстоящий сезон для них станет последним: городские власти задумали реконструкцию набережной, в плане которой не были отведены места для торговых палаток. Начать обновление запланировали со сквера имени Пушкина - хотят сделать из него ландшафтно-декоративный комплекс и разместить в нём скульптуры сказочных персонажей. Место нынешнего торгового ряда - второй линии набережной - займут зелёные зоны с прогулочными дорожками и изваяниями персонажей известных фильмов, снятых в Алуште.
По замыслу властей, главная задача реконструкции - озеленение набережной и ликвидация торговых точек. По мнению чиновников, набережная должна привлекать отдыхающих не сувенирным развалом, а цветниками, красивыми скамейками, розами, оригинальными малыми архитектурными формами. С этим трудно не согласиться. В то же время, согласно плану реконструкции, намечено строительство торговых центров: один из них будет располагаться вокруг фонтана, второй - у отеля "Крымская Ривьера".
Как пояснили нашему корреспонденту в горсовете Алушты, владельцам магазинов и столовых, которые находятся на месте планируемой застройки, предложат в качестве компенсации коммерческие площади в торговом центре. Однако не все рады такой перспективе.
- Придётся платить большие деньги за аренду помещения, - рассказала нашему корреспонденту председатель гильдии сувенирщиков Алушты Всеукраинского профсоюза Ольга Корчевская. - А у нас - недорогие сувениры, которые рассчитаны на курортников, покупающих скромные подарки с юга для родных и друзей. Значит, придётся повышать цены на товар.
Утверждённые проектом горсовета торговые комплексы планируют сооружать за деньги инвесторов, стоимость реконструкции местные власти оценивают в двадцать-тридцать миллионов гривен. Переговоры об этом начались ещё в мае, но запланированное на октябрь-ноябрь строительство так и не началось. Старт проекта перенесли на начало 2010 года, и даже если оно начнётся в эти сроки, вряд ли реконструкцию успеют закончить к началу будущего курортного сезона.
Нынешней осенью у предпринимателей затеплилась надежда на то, что действие договоров о выносной торговле сувенирами удастся продлить. Но октябрьская сессия горсовета Алушты показала, что эти надежды тщетны: её решением "Об утверждении порядка использования объектов благоустройства города Алушта" с 2010 года вводится новый механизм выдачи разрешений на торговлю в городе. Помимо привычного пакета документов бизнесменам придётся получать справку об участии в конкурсе на право аренды участка городской земли.
Как пояснил на последней в октябре пресс-конференции заместитель городского головы Алушты Владимир Локтионов, это решение принято во исполнение августовского постановления Кабинета министров Украины "Об утверждении порядка размещения малых архитектурных форм для осуществления предпринимательской деятельности", согласно которому разрешения на размещение объектов выносной торговли предприниматели могут получать лишь при наличии правоустанавливающих документов на землю. То есть необходим договор аренды на используемый участок земли, а так как, по словам Локтионова, по закону получить его гражданам нельзя, инициативная группа депутатов разработала механизм заключения городской властью договоров аренды с коммунальным предприятием. Оно и выставит на конкурс квадратные метры согласно дислокации.
Правда, в крымском представительстве Государственного комитета по вопросам регуляторной политики и предпринимательства это отрицают.
- Августовское постановление на самом деле упрощает ведение бизнеса в стране, а не наоборот, как трактуют местные власти - прокомментировала ситуацию глава представительства Госкомпредпринимательства в АРК Алёна Плакида. - В нём как раз идёт речь о том, что предприниматели должны работать напрямую с органами местного самоуправления, а не через посредников, ещё и в виде коммунального предприятия. В постановлении чётко прописан перечень документов, который должен подать представитель бизнеса для продления договоров о торговле. Заключать договор аренды самостоятельно предприниматели также могут. Кроме того, если в течение месяца после подачи всех документов власти не приняли по конкретному заявлению предпринимателя решения, то по принципу молчаливого согласия предприниматель может начать работу.
Тем не менее алуштинские депутаты планируют утвердить проект соответствующего решения на январской сессии. Предполагаемая процедура получения нового документа будет непростой. В ней задействованы управления архитектуры и торговли, коммунальное предприятие "Благоустройство города", эксперты, проводящие оценку земли, конкурсная комиссия.
- Это нормальная практика, которая действует сегодня во всех курортных городах Крыма, - проводить конкурс за право торговать в определённом месте для предпринимателей, - прокомментировала ситуацию заместитель городского головы Алушты Елена Асмолова, курирующая реконструкцию набережной. - Подошёл к концу срок договоров аренды, мы создаём новую дислокацию. Количество мест будет сокращено. Конечно, сразу всех торгующих с набережной мы убирать не будем - за год сократим число палаток на треть. Их владельцам предложим участки земли под размещение подобных объектов в других местах города. Остальных переместим на несколько метров, чтобы расчистить подход к морю.
Алуштинские предприниматели оптимизма городских властей не разделяют.
- Нас специально хотят подвинуть, чтоб поставить на набережную своих людей. Нам так напрямую и говорят: вы работать на набережной не будете. Мы вас уберём любыми способами, - возмущается председатель Алуштинского отделения Союза предпринимателей и работодателей Крыма Марина Кудашева. - Мы ежегодно платим налоги, делаем благотворительные взносы на благоустройство Алушты, а нас просто-напросто отодвигают.
В знак протеста против планов властей пятьсот алуштинских предпринимателей уже не раз выходили к зданию горсовета с требованием закрепить за ними старые торговые места. Последний пикет прошёл в начале декабря.
Возможным выходом из ситуации является общегородской референдум, который предложил провести мэр Алушты Владимир Щербина. По его словам, в зависимости от мнения большинства горожан и будет принято окончательное решение о том, как должна выглядеть набережная.
http://www.kp.crimea.ua/newspaper_details.php?newspaper_id=3009

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ

ПРИКЛАД ТОЛЕРАНТНОСТІ ДЛЯ ВСІЄЇ КРАЇНИ
Євген Блінов, "Одеські вісті", 22.12.2009
Одеська область стала першим регіоном, де представниками провідних політичних сил підписано меморандум про забезпечення сумлінної поведінки учасників виборчого процесу.

 Представники провідних політичних сил регіону і довірені особи деяких кандидатів у Президенти підписали меморандум про забезпечення сумлінної поведінки учасників виборчого процесу. Церемонія підписання відбулася у будинку Одеської обласної ради у присутності голови облради Миколи Скорика.
Свої підписи під документом поставили представники партії "Батьківщина", Партії регіонів, Партії пенсіонерів України, партії "Наша Україна", Народної партії, Соціалістичної партії України, об'єднання "Фронт змін", а також довірені особи С. Тігіпка та І. Богословської. До подписантів повинна долучитися і Комуністична партія України.
Відкриваючи засідання, Микола Скорик особливо відзначив той факт, що досягнута угода була спільною ініціативою різних політичних сил. І не дивно - адже наш багатонаціональний регіон відомий своєю політичною толерантністю, чого могли б повчитися провідні політики країни.
Відповідно до положень меморандуму, сторони домовилися не допустити дестабілізації соціальної і політичної ситуації в Одеському регіоні, забезпечити мир і спокій, сприяти чесним і прозорим виборам Президента України. Крім того, підписанти зобов'язуються дотримуватися Конституції та інших законів, розв'язувати конфлікти винятково за допомогою діалогу. Важливим пунктом є відмова від застосування адміністративного ресурсу.
Журналіст і політик Світлана Фабрикант пораділа тому факту, що Одеська область стала першим регіоном, де підписано подібний меморандум, і закликала колег не скочуватися до бруду політичних конфліктів. Її підтримав народний депутат України Олег Радковський та інші учасники угоди: адже вибори закінчаться, і нам далі жити і працювати. Прохання до представників ЗМІ об'єктивно ставитися до чинної влади озвучив голова облдержадміністрації, керівник обласної організації "Нашої України" Микола Сердюк. І хоча документ передбачає відповідальність не стільки юридичну, скільки політичну, голова облради Микола Скорик висловив упевненість у дотриманні норм меморандуму його учасниками.
http://izvestiya.odessa.gov.ua/index.php?go=Newspaper&in=view&id=17578

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА

НЕ К СТОЛУ БУДЕТ СКАЗАНО!
Татьяна Ярошевская, "Слава Севастополя", 22.12.2009, АР Крым
Депутаты Верховной Рады внесли изменения в закон "О безопасности и качестве пищевых продуктов".

 Мы реально можем стать последним поколением, знающим вкус и запах натуральных продуктов. Аккурат накануне Нового года и Рождества Христова украинские парламентарии в очередной раз позаботились о здоровье нации, приняв два закона о регулировании содержания в составе пищевых продуктов генетически модифицированных организмов (ГМО).
Депутаты Верховной Рады внесли изменения в закон "О безопасности и качестве пищевых продуктов", предусматривающие обязательное маркирование продуктов на предмет наличия или отсутствия в них ГМО независимо от их процентного содержания. До этого, 1 июля, Кабмин обязал производителей указывать наличие ГМО в составе пищевой продукции лишь в том случае, если их концентрация превышает 0,9%. И второй закон - "О внесении изменений в законы относительно предоставления информации о содержании в продукции генетически модифицированных компонентов", который усиливает ответственность за предоставление потребителям недостоверной информации о товарах, содержащих ГМО.
При этом народные избранники обязали и производителей, и продавцов изымать из продажи те продукты, на которых размещена недостоверная информация, предусмотрев за нарушение штрафные санкции. В первый раз производителя будут штрафовать на 170 - 850 грн и при повторном нарушении - на 850-3400 грн.
Если эти документы подпишет президент-требования вступят в силу через два месяца. Будет ли от этого толк-покажет время. Вот, например, вице - президент Всеукраинской экологической лиги Татьяна Тимочко сомневается и считает, что принятие закона существенно ничего не меняет: "В основном он дублирует постановление Кабмина, которое действует с 1 июля. Точнее, оно не действует. Никто не маркирует, как положено, продукты с ГМО. И этот закон вряд ли что-то изменит. Депутатам лучше бы уже заняться законом, который вообще запрещает ГМО".
А вот по мнению первого заместителя председателя Государственного комитета по вопросам технического регулирования и потребительской политики (Госпотребстандарт) Юрия Ширко, использование ГМО не нуждается в законодательном регулировании. "Нет научных исследований, которые бы подтверждали вредное влияние ГМО на человека. Содержание тех же пестицидов или консервантов в пище куда вреднее",-подчеркивает чиновник.
И что? Ждать, не запрещая или хотя бы не ограничивая ввоз и использование ГМО, пока их влияние не будет скрупулезно и досконально изучено учеными? Вот только как бы не пришлось тогда нам всем, почесав затылки, вспомнить старый - старый анекдот о последствиях бездействия:
-Нет, американцы этого сделать не могли!
-Это почему же?
-Так они бы на крысах сначала попробовали...
http://www.slava.sebastopol.ua/?cnt=staty_show&yr=2009&mnt=12&day=22&id=20665

ЕКОНОМІКА

ВЕЗ ЯК ЛІКИ ВІД КРИЗИ?
Євген Маслов, "Одеські вісті", 22.12.2009
Зустріч довіреної особи Віктора Януковича - Василя Цушка - з представниками громадськості щодо ідеї створення Вільної економічної зони.

 Як відомо, кандидат на пост Президента України Віктор Янукович під час своїх зустрічей з жителями Придунав'я підтримав ідею про створення тут Вільної економічної зони.
16 грудня відбулася зустріч довіреної особи Віктора Януковича - Василя Цушка - з представниками громадськості, підприємцями Ізмаїла та району, де йшлося про конкретне пропрацювання даного проекту і формуванні Координаційної ради з вироблення пропозицій, пов'язаних з проектом ВЕЗ.
Виступаючи перед присутніми, В. Цушко ще раз підкреслив, що у даній ситуації є не тільки представником кандидата у Президенти, але й людиною, яка виросла тут, яка знає зсередини весь комплекс місцевих проблем, які цілком можна розв'язати. Адже край має досить високий потенціал і природних, і трудових ресурсів. Проте використовуються вони  вкрай неефективно. Саме створення Вільної економічної зони у регіоні від Білгорода-Дністровського до Рені дозволить залучити сюди інвестиції, за допомогою яких з'являться найбільші можливості для розвитку економіки краю, а отже, і для ефективного вирішення соціальних питань, найбільш повної зайнятості населення.
- Сьогодні всі розуміють необхідність створення такої зони, - сказав він. - Але розуміти мало, треба цей проект рухати, і тут буде що сказати людям, які рухають економіку - підприємцям, які репрезентують великий, середній і малий бізнес, і найбільше потерпають сьогодні від відсутності досить чіткої економічної стратегії у державі. Вважаю за необхідне додати, що у розробці  проекту ВЕЗ необхідно відходити від політичних пріоритетів і уподобань, слід ставити в основу економіку і заради цієї мети об'єднувати зусилля всіх партій і громадських організацій.
Під час зустрічі були висунуті кандидати до Координаційної ради, що формується, з підготовки проекту ВЕЗ.
- А яка ваша думка: наскільки можливе втілення цього проекту у життя? Чи це пахне маніловщиною? - З таким запитанням ми звернулися до учасників зустрічі.
- Цей проект життєво необхідний для нашого краю, - сказав перший заступник міського голови Валерій Бавіцький - Ізмаїл, як і інші міста й села Придунав'я з року в рік убожіють, не мають можливості розвиватися. Надзвичайно неефективно використовується наявний у краї потенціал, більшість повноважень Київ забрав собі. За будь-якого розкладу саме ВЕЗ дасть можливість нашому регіону, залишаючись в адміністративних межах Одеської області, зробити значний крок уперед. Ми зможемо, нарешті, завершити розпочаті не один рік тому проекти щодо спорудження поромної переправи Ізмаїл - Тулча, спорудження парогазової теплоелектростанції. Уже сьогодні пропрацьовуємо можливості розташування у місті  підприємств з переробки сільгоспсировини, тобто з повернення позицій, втрачених містом у дев'яності роки минулого століття. У планах також спорудження власних водоочисних споруд, сміттєпереробного заводу. Але на все потрібні гроші, і чималі.
Під час зустрічей з потенційними інвесторами нам не раз доводилося чути, що і наше місто за своїм географічним розташуванням, і все Придунав'я надзвичайно привабливі. Одне бентежить - нестабільність у країні, недосконалість податкової політики. І, звичайно ж, ситуація докорінно зміниться після відкриття ВЕЗ.
- Якщо підходити теоретично - кращої моделі для розвитку краю та остаточного уникнення криз, мабуть, не придумаєш, - відповів Сергій Ківалов, керівник однієї з міських фірм, які займаються пасажирськими перевезеннями. - Так, ми справді зараз виживаємо, багато чого не можемо собі дозволити, оскільки великою мірою і від матеріального становища більшої частини населення. І тому не будируємо питання про підвищення тарифів на пасажироперевезення, хоча за  нинішнього стрімкого зростання цін на ПММ нам доводиться важко. Багато що, повторюся, собі просто не можемо дозволити, зокрема і відновлення автопарку у запланованих обсягах...
- Я так гадаю, - підкреслив голова ради директорів м. Ізмаїла Анатолій Фуфаєв,  - питання створення ВЕЗ на наших землях дуже непросте і, справді, судячи з наших реалій, не дуже-то віриться у реалізацію проекту. Але, скажіть, а який сьогодні у нас вихід? Так, всім треба добре попрацювати, щоб створити найбільш прийнятний проект, під нього повинна бути підведена і відповідна законодавча база. Тут буде над чим попрацювати Координаційній раді, що створюється, з розробки проекту. Наскільки я розумію, до нього увійдуть і представники інших міст і районів Придунав'я.
- Мені доводилося знайомитися з досвідом створення ВЕЗ в інших країнах, - говорить голова міського фонду підтримки підприємництва Валентина Стойкова. - Так, для Українського Придунав'я, у зв'язку з його географічним розташуванням, найкращим виходом буде створення ВЕЗ, оскільки край наш справді багатий і природними і трудовими ресурсами, і для більшої ефективності їх використання потрібна велика свобода дій для підприємців та інвесторів.
- У нинішньому році був практично заморожений будівельний бізнес, яким я займаюся - підтримав розмову депутат міськради, підприємець Віктор Павленко. - Ми були поставлені у повну залежність від  банківської політики, яка переживає кризу. Велика кількість проблем виникла і через стосунки, що виникли з інвесторами. Гадаю, якби в наших краях сьогодні діяли ВЕЗ (а перші кроки у цьому напрямі, наскільки пам'ятаю, уже робилися, але фактично були згорнуті), то ні ми, ні інші сфери не зазнали б кризових явищ. Навпаки, саме від нас почала б відроджуватися країна. Заманлива мрія? Ні. Сувора реальність. Але тут вже все залежить тільки від нас...
http://izvestiya.odessa.gov.ua/index.php?go=Newspaper&in=view&id=17580

ЗИМНЯЯ СЕССИЯ ДЛЯ ГАЗОТРАНСПОРТНИКОВ
Петр Матвиенко, "Время", 22.12.2009, Харьковская обл.
Газотранспортная система принадлежит к числу наибольших богатств Украины. Приоритетных не только для нее, но и для целого ряда европейских стран.

 Одно из важнейших звеньев этой системы - управление магистральных газопроводов (УМГ) "Харьковтрансгаз". И морозы 2006 года, которые были рекордными за последние 60 лет, и оперативное изменение схемы перекачки газа, связанное с его реверсной подачей в начале нынешнего года, были для газотранспортников нелегкими испытаниями. Высокопрофессиональный коллектив "Харьковтрансгаза" все их выдержал с блеском. Кстати, именно в ведении "Харьковтрансгаза" находятся восточные газовые ворота нашего государства, через которые голубое топливо пересекает украинско-российскую границу.
Украинские газовые ворота
- "Харьковтрансгаз" действует не только в Харькове и области, мы обслуживаем большую часть Востока и Юга Украины, - рассказывает его директор П. Ф. Слесар. - В состав УМГ входят 8 линейно-производственных управлений - Днепропетровское, Херсонское, Криворожское, Николаевское, Запорожское, Харьковское, Шебелинское, Купянское. На границе с Курской областью Украина принимает основную часть газа из российских магистралей (некоторая часть еще поступает через Донбасс). Таким образом, через Харьковщину проходит и большая часть объемов его транзита.
Глубоко ошибется тот, кто считает, что транспорт газа - лишь трубы и компрессоры для его перекачивания. С точки зрения экономики - это высокотехнологическая отрасль с полным производственным циклом. Здесь и строительство, и производство, и хранение, и эксплуатация, и реализация продукции и услуг. И все это - на территории в четверть Украины. Тут находятся два подземных хранилища газа - в Кегичевском районе Харьковщины и Магдалиновском на Днепропетровщине, завод "Электродвигатель", ремонтно-строительные подразделения. А еще - инфраструктура для оздоровления и отдыха коллектива - те объекты, которые по укоренившейся у нас традиции, как осенняя листва, облетали с ветвей государственных предприятий. Так вот, "трансгазовцы" их полностью сохранили.
История УМГ "Харьковтрансгаз" началась с момента введения в эксплуатацию Шебелинского газового месторождения. Да извинят мне читатели высокопарную фразу, в 1956 году, одновременно с наступлением общей политической оттепели в СССР, на Харьковщине закончилась эпоха примусов и керогазов: в дома пришел природный газ. Сеть газовых магистралей теперь нужно было интенсивно расширять. Магистральщики и строили, и обслуживали основные газовые "артерии" - от месторождений до населенных пунктов.
А там уже начинаются полномочия городских управлений газового хозяйства.
Газовое потребление - процесс неравномерный. Он, как и сама жизнь, активизируется днем и замедляется ночью. А вот зима с ее ежедневными сюрпризами - для газотранспортников время особых хлопот. Дело в том, что добытчики газа могут вырабатывать только постоянное его количество - не больше того, сколько дает буровая скважина. А что делать, если потребность в газе вдруг резко увеличилась или уменьшилась? Вот здесь-то главную роль играют подземные газохранилища, куда можно закачать излишки газа, чтобы потом отбирать его в необходимых количествах.
- По объему подземных газохранилищ Украина занимает третье место в мире после России и США, - рассказывает П. Ф. Слесар. - Они рассчитаны на 32 млрд. кубометров газа.
Петр Федорович приводит цифры: в период рекордных морозов потребление газа в Украине достигало также рекордной цифры - 425 миллионов кубометров ежесуточно. И тогда почти треть газа - 130 миллионов кубометров - приходилось поднимать из подземных хранилищ, так сказать, "добывать" вновь.
"Подземная стирка"... и не только
Возможно, кто-то считает, что газовые месторождения (а значит и хранилища) - это что-то наподобие огромных пещер. На самом деле, с геологической точки зрения это просто прослойки пористой породы, например, песка, которые герметически замкнуты между плотными породами. Эдакая "губка", которая способна "всосать", а потом отдать запасенное.
Вот только со временем хранилища уменьшают свою способность сохранять прежнее количество газа. Причина простая - поры в породе засоряются примесями, которые содержатся в газе. Это остатки газового конденсата, в которых присутствуют и керосин, и бензин, и мазут. Так как же хранить газ в перспективе? Что же делать?
Специалисты "Харьковтрансгаза" совместно с учеными взялись решить эту важную проблему. Они выдвинули идею: а если "выстирать губку" подобно тому, как это делают хозяйки? Моющие растворы закачивали внутрь, а потом извлекали на поверхность. Эксперименты оказались удачными. После такой "стирки изнутри" газохранилища стали работать, вдвое эффективнее накапливая и отдавая газ. Самое интересное, что для "стирки" газохранилищ как нельзя лучше подошло... популярное средство для мытья посуды!
Конечно, уровень научно-технических разработок принято оценивать по наличию патентов. Этим показателем работники "Харьковтрансгаза" могут по праву гордиться. Ряд их разработок уже запатентован, другие сейчас проходят процесс патентования. Среди них - подземная "стирка", а также технологии ремонта трубопроводов и газотранспортного оборудования и комплексы инженерно-геологических работ.
Очень интересны применяемые харьковчанами технологии ремонта газопроводов и оборудования без их отключения - что называется, в процессе работы. Это позволило не только сэкономить сотни миллионов гривен, но и уменьшить выбросы в атмосферу, повысить надежность отечественной газотранспортной системы.
Но, как и любая высокоразвитая отрасль, газотранспортная также поддерживает разветвленные экономические связи, обеспечивая работой и другие отрасли. Сегодня интенсивно идет замена компрессорных установок для газоперекачивания. На смену старым приходят установки, которые выпускает запорожское объединение "Мотор-Січ" - прославленный производитель авиационных турбореактивных двигателей. Выгода очевидная: с одной стороны, - отечественный производитель имеет гарантированные заказы, с другой - газотранспортная отрасль получает установки, имеющие на треть больший коэффициент полезного действия. Тем самым экономится "технологический" газ, который используют для перекачивания основных объемов газа. А это миллионы и миллионы кубометров!
Первые магистрали "Харьковтрансгаза" были проложены пятьдесят лет назад. Срок для оборудования солидный. Поэтому эксплуатационникам ежедневно приходится его проверять и проводить профилактические ремонты. Очень интересен применяемый харьковчанами метод внутренней дефектоскопии трубопроводов. Внутрь трубы запускается специальный "снаряд", содержащий современнейший комплекс диагностического оборудования. Двигаясь вместе с потоком газа, он "записывает" все, что "увидел" и "услышал". В результате получается полная картина состояния трубопровода. С помощью этого устройства уже "протестировано" более 3000 км газопроводов и своевременно выявлены более 5000 дефектов! При этом оказалось, что некоторые из них были заложены еще во время строительства.
Чтобы завтра не пришлось наверстывать упущенное
Понятно, все дефекты нужно оперативно устранять. Для этого участок трубопровода откапывается, звено мощных кранов-трубоукладчиков подхватывает трубы и приподнимает их, чтобы обеспечить доступ для работ. Рабочие начинают ремонт. На трубах заменяют изоляцию, и... трубопровод как новенький. Следует отметить, что наиболее активно в Украине эти работы ведет именно "Харьковтрансгаз". Вот цифры. Во всей Украине каждый год ремонтируют 80 километров подземных магистралей. Из них 50 километров - "Харьковтрансгаз". Много это или мало?
- Расчеты показывают, что по Украине нужно перекладывать, по крайней мере, 150 километров в год, - говорит П. Ф. Слесар. - Но, как всегда, финансирование оказывается недостаточным. В результате объемы необходимых работ накапливаются. А значит завтра придется все наверстывать. Посему стиль работы "Харьковтрансгаза" - не откладывать на потом то, что нужно делать сегодня. Этому принципу харьковчане следуют четко, поэтому обслуживаемая ими часть украинской газотранспортной системы отвечает всем требованиям надежности, эффективности и безопасности.
Нынешняя зима с резко наступившими морозами устроила газотранспортникам, как и студентам, напряженную "сессию". И выдержать ее они собираются только на "отлично". Поскольку готовы даже к тем "сюрпризам" которые, как это уже случалось, транспортникам могут преподнести политики.
http://timeua.info/221209/12750.html

"СОЛОДКИЙ" ЮВІЛЕЙ З ГІРКИМ ПРИСМАКОМ
Петро Боярчук, "Волинь", 19.12.2009
"Малі обсяги переробки цукросировини та виробництва цукру сьогодні характерні для всієї України", - голова правління ВАТ "Горохівський цукровий завод" Анатолій Притулюк.

 18 грудня 1959 року в селищі Мар'янівка Горохівського району було підписано акт здачі в експлуатацію новозбудованого цукрового заводу, який нині є відкритим акціонерним товариством. Вже наступного дня підприємство розпочало переробку цукросировини, а 21 грудня того ж року споживачі отримали і вироблений на ньому перший цукор.Наш кореспондент мав розмову з головою правління ВАТ "Горохівський цукровий завод" Анатолієм Притулюком.
- Будівництво та введення в експлуатацію цукрового заводу докорінно змінило і саму Мар'янівку, - сказав Анатолій Павлович. - Адже разом із заводом було споруджено 22 різного типу житлових будинків загалом на 134 квартири та гуртожиток на більш як 90 місць, було побудовано продовольчий та промисловий магазини, робітничу їдальню на 100 місць, будинок культури, лазню. Так невеличке доти поселення перетворилося на справжнє робітниче селище. І цукровий завод у його житті посів головне місце. За 50 років він загалом виробив близько 1,5 мільйона тонн цукру (це майже стільки, скільки нині споживає його за рік вся Україна) і переробив 14 мільйонів 840 тисяч тонн цукрових буряків та 100 тисяч тонн цукру-сирцю.
- На жаль, сьогодні хвалитися великими обсягами переробки сировини та виробництва цукру не доводиться. Але цікава обставина: в листопаді нинішнього року минуло рівно 13 літ, як ви очолили підприємство і саме цей рік позначився найменшими обсягами переробки та виробництва.
- Малі обсяги переробки цукросировини та виробництва цукру сьогодні характерні для всієї України. Річ у тім, що упродовж багатьох років, коли ціни на всі промислові товари різко зростали, належної ціни на цукор не було, уряд її стримував на невиправдано низькому рівні. І навіть два-три роки тому, коли в Україні було перевиробництво цукру, держава, замість того, щоб шукати ринки збуту, впустила на внутрішній наш ринок дешевший цукор із сусідньої Білорусі. Отже, найперше стало невигідно виробляти цукросировину селянинові. Адже за мішок аміачної селітри треба було віддати півтора мішка цукру? Посіви цукросировини різко скоротились.
Якщо минулими роками від населення ми одержували на переробку до 80 тисяч тонн цукрових буряків, то в цьому році, заготовляючи сировину в трьох областях, заледве отримали 12 тисяч тонн. В цілому ж нинішнього року переробили всього 37 тисяч тонн цукросировини і виробили 4486 тонн цукру. Але ситуація міняється. Зараз дешевого цукру нема вже ніде, ні в сусідній Білорусі, ні в Росії. І коштує, в перерахунку на наші гроші, він там приблизно по 8 гривень за кілограм, у Польщі - по 14. В Україні теж ціна на цукор виросла, відтак з'явився економічний інтерес до його виробництва.
Але не буду приховувати, вкладаючи кошти у модернізацію підприємства, минулого року ми отримали 2,5 мільйона гривень збитків. Коли ж прийшла сьогорічна весна і деякі виробники цукросировини звернулися з проханням виплатити їм аванс під майбутній урожай цукрових буряків з тим, що вони привезуть їх на переробку нам, ми вимушені були відмовляти. Тим паче, що насувалася фінансова криза і влазити у банківські кредити було аж надто ризиковано. От і потяглися окремі потенційно наші постачальники сировини на інші підприємства. Але цей рік буде точкою відліку подальшого нашого зростання. Завдяки модернізації, підприємство сьогодні здатне переробляти 4,5 тисячі тонн цукросировини на добу і має всі можливості довести обсяги добової переробки до 6 тисяч тонн, виробляти 800 - 900 тонн цукру на добу.
- Пригадую, "Волинь-нова" повідомляла колись про те, що в результаті здійснених реконструкцій ваш завод одержав змогу частину електроенергії, яку виробляє для своїх потреб під час сезону цукроваріння, постачати в загальну енергетичну мережу.
- З погляду державницьких інтересів було би цілком правильно, щоб надлишки виробленої під час переробного сезону електроенергії ми давали в загальну мережу, беручи її звідти для своїх потреб, коли переробний сезон закінчиться. А надлишок - неабиякий. За два, наприклад, місяці переробного сезону він може сягати 1400 мегават і за приблизними підрахунками такої кількості електроенергії достатньо, аби освітлювати половину Горохівського району. Іще три роки тому ми звернулися до ВАТ "Волиньобленерго" за технічними умовами, згідно з якими наш задум можна було би здійснити, але не одержали їх і досі. Усе через те, що для "Волиньобленерго" вигідніше продавати електроенергію, ніж брати її у нас, як то кажуть, на обмін.
- Свого часу Мар'янівка стояла на "трьох китах" - плодоконсервному заводі, сирзаводі і цукрозаводі. Облспоживспілка, якій належав плодоконсервний, утримати його від розвалу не змогла, новий власник сирзаводу - КОМО - перетворив це підприємство на звичайний молокоприймальний пункт. Чи відчуває у цьому зв'язку керівництво ВАТ "Горохівський цукровий завод", що зростає його соціальний обов'язок перед мешканцями Мар'янівки?
- Аби не відчувало, то і з цукровим могло би статися те, що сталося із сирзаводом. Але ви зачепили тему, яка повинна вирішуватися насамперед на законодавчому рівні. На мою думку, приватний бізнес повинен нести відповідальність і соціальний обов'язок перед громадами територій, на яких він розвивається. Бо ось такий приклад: на поля за 5 - 6 кілометрів від Мар'янівки прийшов потужний інвестор - ТзОВ "Агросвіт" з Володимира-Волинського і, виростивши тут цукрові буряки, повіз їх на переробку аж за 50 кілометрів до Луцька. Що, окрім платні, яку одержали власники земельних паїв за їх оренду, отримала від цього місцева територіальна громада? Я вже не кажу про величезні перевитрати енергоресурсів.
Але не хочу закінчувати розмову на цій ноті. Ідеться ж про ювілей заводу. Тому, користуючись нагодою, хочу привітати і колишніх, і нинішніх трудівників нашого підприємства, всіх, хто постачає нам сировину, зі святом.
http://www.volyn.com.ua/?rub=2&article=0&arch=1027

ХИМПРОМОВЦЫ ПЛАНИРУЮТ БАСТОВАТЬ В КИЕВЕ, ЕСЛИ ТИМОШЕНКО НЕ ДАСТ ДЕНЕГ
Александра Веснич, "Панорама", 18.12.2009, Сумская обл.
Цех начал забастовку, требуя выплаты зарплаты, которую на всём предприятии задерживают уже более полугода, выплачивая людям лишь по частям.

 В цехе централизованного ремонта ОАО "Сумыхимпром" рабочие собрались на митинг протеста в 9 часов утра 17 декабря . Днём ранее этот цех начал забастовку, требуя выплаты зарплаты, которую на всём предприятии задерживают уже более полугода, выплачивая людям лишь по частям. На митинге было около 200 заводчан. Протест проходил с ведома руководства - никому не запрещали его посещать. Официально было объявлено, что он состоится, и не в ущерб производству можно в нём поучаствовать. Митинг открыла заместитель председателя объединённого профкома Наталья Колесова. Далее выступила исполнительный директор "Сумыхимпром" Вера Лаврик. Она отметила, что сложная ситуация сложилась из-за действий Кабмина, который не выполнил обязательства по программе поддержки сельского хозяйства, а также не возвращает заводу НДС.
Вера Лаврик сообщила, что через народных депутатов Владимира Полохало и Юрия Сербина передала очередное письмо на имя Юлии Тимошенко.
Люди на митинге были настроены решительно. Высказывали предложения о перекрытии ж/д линий и Харьковской трассы. Многие, не смотря на открытость и диалог с руководством, высказывали недоверие, в том числе, и Вере Лаврик. Она заявила, что вторник, 22 декабря будет крайней датой: если через 5 дней финансовая ситуация на предприятии не изменится, заводчане поедут в Киев проводить пикеты.
http://rama.com.ua/news+article.storyid+3137.htm

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ МОЛОКОЗАВОД НЕ ПРАЦЮЄ
"Молодий буковинець", 18.12.2009, Чернівецька обл.
Чернівецький молокозавод припинив виробництво молочної продукції на невизначений термін.

 Причиною стала постанова уряду про встановлення допустимо мінімальних цін на продукцію тваринництва на 2010 рік.
Молоко незбиране екстра та вищого ґатунку наступного року коштуватиме 2600 гривень за тонну, першого ґатунку - 2500, другого - 2120. Таким чином закупівельна ціна літра молока зросте на 80-100% і становитиме 2,12-1,60 гривень за літр. Щоби не накопичувати борги Чернівецький молокозавод зупинив виробництво.
http://www.molbuk.com/news/24314-cherniveckijj-molokozavod-ne-pracjuye.html

ПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ

ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ 2010 РОКУ ОБІРВУТЬ ІСТОРІЮ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛ-ДЕМОКРАТІЇ
Петро Марич, "Поступ ", 21.12.2009, Львівська обл.
Президентські вибори 2010 року стануть першими, коли українська націонал-демократія не відіграватиме вагому роль.

 Якщо раніше владі, щоб скерувати у потрібне русло поміркованих націоналістів, потрібно було вбити їхнього лідера В'ячеслава Чорновола, то сьогодні націонал-демократія нікому не потрібна і помирає своєю природною політичною смертю.
У 1999 році, на думку багатьох експертів, В'ячеслава Чорновола все-таки свідомо вбили. І вбили для того, щоб дезорієнтувати українську націонал-демократію, для того, щоб за тодішнього Президента Кучму на президентських виборах одностайно проголосував національно-демократичний електорат. Смерть Чорновола і розіграш апробованої російської маніпулятивної технології "Голосуй або програєш", коли ортодоксальному комуністу Симоненку протиставили псевдодемократа і псевдоліберала Кучму, змусила національно-демократичний електорат Галичини і не тільки підтримати чинного главу держави.
Національно-демократичний електорат і політичні партії, які його уособлювали, завжди були важливим чинником президентських виборів. Водночас, проблемою націонал-демократів, через яку вони постійно зазнавали поразок на виборах, була їхня роз'єднаність та готовність перебігти до табору опонентів в обмін на посади чи матеріальні блага. Саме це великою мірою зумовило поразку В'ячеслава Чорновола на президентських виборах 1991 року, коли, крім нього, за булаву змагалися ще принаймні 6 кандидатів, яких можна було назвати націонал-демократами.
На позачергових президентських виборах 1994 року в умовах катастрофічної економічної та соціальної ситуації націонал-демократи закликали голосувати у другому турі за екс-комуніста Кравчука, який тоді видавався меншим злом, ніж відверто проросійськи налаштований кандидат Кучма. Тоді повної мобілізації електорату перед віртуальною загрозою втрати державності у випадку перемоги Кучми не вдалося організувати. Втома від гіперінфляції та дефіциту переважили турботу за долю українських цінностей в Україні, до яких закликали праві партії.
Виборча ситуація 1994 року певними характеристиками є схожою до виборчих кампаній 2004 та 2010 років. У 2004 році так само, як і в 1994 році, була розіграна російська карта. Тільки 5 років тому вона провалилася, бо переміг український кандидат. У 1994 році попри перемогу проросійського кандидата його гасла не були реалізовані. З іншого боку, сьогодні, як і 15 років тому, Україна перебуває у глибокій економічній та соціальній кризі, що робить неактуальними будь-які питання національних, духовних цінностей, до яких зазвичай апелюють націонал-демократи. Нагнітання страху втрати української України не спрацювало у 1994 році, не спрацьовує воно й зараз. Рейтинг найбільш "неукраїнського" кандидата Януковича майже удвічі, як в першому, так і в другому турі перевищує, відносно проукраїнської Тимошенко. Відтак, можна зробити висновок, що найменш популярними і затребуваними суспільством націонал-демократи та їхня ідеологія є в період економічних криз. Звідси інша проблема української національної демократії - не втрачаючи свого ідеологічного стрижня, навчитися бути більш гнучкими до запитів суспільства. Натомість українська націонал-демократія залишилася консервативною у своїх ідеологічних та організаційних формах.
Попри розкол Народного руху України в кінці 90-х років на парламентських виборах 2002 року викристалізувався проект об'єднання всіх націонал-демократичних сил. Праобразом єдиної потужної націонал-демократичної партії, здатної майже повністю охопити правий та центристський ідеологічний спектр електорату, став блок "Наша Україна". Після перемоги Віктора Ющенка на президентських виборах 2004 року вже йшлося про два націонал-демократичних проекти: більш ліберальну партію "Нашу Україну" та консервативну "Українську правицю". Партії всередині кожного з проектів вели переговори про об'єднання, злиття, входження, підписували меморандуми, писали проекти статутів нових партій і придумували їхні назви. Однак, спроби створення як і "Нашої України", так і "Української правиці" завершилися повним провалом і остаточним розчаруванням українського виборця в націонал-демократах.
Хронологія існування націонал-демократії як ідеології та її носіїв може закінчитися або обірватися на певний час вже на теперішніх президентських виборах. У найбільш популярного націонал-демократа Віктора Ющенка рейтинг коливається від 3,5% до 8% за різними соціологічними опитуваннями. Рейтинг класичного націонал-демократа Юрія Костенка ближче до 0%, ніж до 1%, в націоналіста Тягнибока рейтинг в межах соціологічної похибки, так само, як і в Анатолія Гриценка, якого все-таки більше можна зарахувати до просто демократичного, ніж націонал-демократичного табору. Немає сенсу зараз наводити рейтинги Юлії Тимошенко, Арсенія Яценюка та Сергія Тігіпка, які позиціонують себе як демократичні кандидати, і за висловом класика мають таке саме відношення до націонал-демократії,  як "Фанта" до апельсинів.
Різноманітність кандидатів право-центристського ідеологічного спектру є ще одним свідченням краху української націонал-демократії. Адже націонал-демократичний електорат став донором політичних гравців, що паразитують на цьому ідеологічному полі. Так, насправді безідеологічна Юлія Тимошенко зуміла перетягнути до себе НРУ, ПРП, частину партії "Собор", численні громадські організації та об'єднання націонал-демократично налаштованої інтелігенції. При цьому ПРП, колись популярна на Галичині партія, практично розчинилася в БЮТі. Народний рух України перестав існувати як партія однодумців, розколовшись на прихильників Ющенка та Тимошенко. Фактично, від НРУ залишилася тільки вивіска. На Львівщині вийшли з Руху або були виключені люди, які його творили два десятиліття. Таким чином, Юлія Тимошенко дещо розширила свою електоральну базу і разом тим фактично знищила три класичні українські націонал-демократичні партії.
Насамперед із Західної України забрав до себе частину розчарованого електорату у старому поколінні правих політиків Арсеній Яценюк, який з молодого правого політика перетворився на кон'юктурника, як це завжди буває з тими, хто паразитує на чужому електоральному полі.
Єдиним, хто ще залишається в орбіті політиків загальнонаціонального масштабу зі старих націонал-демократів, є Юрій Костенко. Проте, зважаючи на власний рейтинг, Костенко зараз виступає таким собі живим пам'ятником нереалізованій ідеї національної демократії в Україні, ніж кандидатом в президенти. Відтак, останньою надією націонал-демократичного електорату на цих виборах є Віктор Ющенко.
Президент вирішив перетворити у фішку своєї кампанії те, за що його найбільше критикували - політику відродження національної пам'яті. Під час своїх зустрічей з виборцями Віктор Ющенко ще більше апелює до національних цінностей, ніж Тягнибок з Костенком разом взяті. Така стратегія Ющенка розрахована на пошук своєї ніші, на противагу 2004 року, коли він позиціонував себе більше як ліберал, що враховує різношерстість українського суспільства. Крім того, Президент таким характером виборчої кампанії хоче повернути частину національно-демократичного електорату, який перетік до інших кандидатів, насамперед Юлії Тимошенко. Як наслідок, Віктор Ющенко оголосив про проведення переговорів з іншими демократичними кандидатами заради його підтримки в першому турі. За словами Президента, ці перемовини будуть закінчені до Різдва. Крім потенційної електоральної вигоди, Ющенко таким кроком розраховує нівелювати ініціативу Тимошенко з підтримки всіма демократичними кандидатами опонента Януковича у другому турі. Апофеозом своєї кампанії Ющенко може зробити присвоєння посмертно Степанові Бандері звання Героя України. Президент не заперечив такого розвитку подій під час останньої зустрічі з виборцями.
Хай там як, Ющенко на цих виборах став уособленням націонал-демократичного лідера. Віктор Ющенко хоче стати новим В'ячеславом Чорноволом, але й Чорновіл програвав вибори, навіть в зеніті своєї слави. Така ж доля, скоріше за все, чекає й Віктора Ющенка, а з ним й націонал-демократичну ідеологію та останніх її адептів.
Новітня історія України доводить одну важливу закономірність розвитку націонал-демократії. Тільки тоді, коли економічна й соціальна криза залишать Україну, після років стабільності й благополуччя, українці знову відчують потребу у пошуку своєї ідентичності, відродженні мови, культури, правдивої історії. Тоді націонал-демократична ідеологія знову повернеться, але вже з новим поколінням більш успішних своїх апологетів.
http://postup.brama.com/usual.php?what=66355

ТОЧКА ЗОРУ

ОЛЕСЬ ДОНІЙ, НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ: МУСИМО УКРІПЛЯТИ СХІДНИЙ КОРДОН
Ірина Гамрищак, "Львівська газета", 22.12.2009
Думки народного депутата О. Донія з приводу ратифікації угоди між Україною та ЄС про реадмісію.

 - Ви були єдиним депутатом від демократичної коаліції, хто голосував проти ратифікації Угоди між Україною та ЄС про реадмісію. Чому?
- Євросоюз надзвичайно зацікавлений у контролі міграції на свою територію. Немає нічого дивного, що він намагається укласти з сусідніми країнами такі угоди. В чому проблема з боку України? Не маючи аналогічної домовленості з Росією, з якої прибуває понад 80% нелегалів, у нас існує небезпека перетворитись на щось на кшталт казана для незаконної міграції. Тобто фактично мігранти, які використовують Україну лише як перевалочну базу, повертатимуться до нас, їхня кількість збільшуватиметься, оскільки ми не зможемо відправити їх у країну, з якої прибули. Також не матимемо змоги депортувати їх додому - на це потрібні великі гроші. Загалом цей документ несе для України доволі великі фінансові видатки, адже ми також зобов'язані утримувати цих людей.
Проте навіть у такій ситуації можна було підписувати таку угоду, але за належної діяльності нашого Міністерства закордонних справ. Для України в роботі з ЄС надзвичайно важливим є питання візового режиму. І оскільки Євросоюз був надзвичайно зацікавлений у таких зобов'язаннях із боку нашої держави, то за неї можна було вимагати безвізового перебування українців на території ЄС. Натомість виторгували безвізове пересування лише для окремих категорій громадян, точніше для власників дипломатичних паспортів: секретаріату Президента, Кабміну, депутатів тощо. Тобто в цьому випадку МЗС обстоював не права всіх українців, а винятково права політичної еліти, що, на мій погляд, несправедливо. Тому я голосував проти. Адже якщо громадяни таких країн, як Нікарагуа, Гватемала, Гондурас, Сальвадор мають право два місяці перебувати на території ЄС без візи, то незрозуміло, як Міністерство закордонних справ України не могло домогтися аналогічних прав для українців.
- У рамках цієї угоди вже споруджують так звані "відстійники" для нелегалів…
- Євросоюз готовий хоча б частково їх оплачувати. Але повторюю: їхнє зацікавлення в цьому величезне, а інтерес України не в тому, щоб будувати на своїй території "відстійники", а в тому, щоб не стати транзитним шляхом для нелегальної міграції. А тому насамперед потрібно думати не про "відстійники", а про облаштування східного кордону, через який, власне, й прибувають нелегальні мігранти.
- Але ми навряд зможемо укріпити українсько-російський кордон без участі Росії…
- Переконаний, що зможемо. Росія зайняла позицію невизнання українського кордону: не завершено делімітацію кордону, зокрема по Керченській затоці, навіть не почато демаркацію кордону. РФ відтягуватиме це питання, адже не секрет, що частина радикальних шовіністичних кіл у російській владі взагалі не визнає незалежності України й наших рубежів. Але ніхто не забороняє державі самій облаштовувати власні кордони й охороняти їх. Відтак очевидно, що Україна може це робити в односторонньому порядку.
- Але наша держава в цьому не є цілком самостійною. З 1 січня ми зобов'язалися перед ЄС виконувати Угоду про реадмісію. Також маємо зобов'язання перед ООН щодо дотримання прав біженців. Тобто якщо хтось із нелегалів попросить в України політичного притулку, то ми не маємо права його вигнати з країни. Тобто з усіх сторін зобов'язані. А наші права де?
- Саме про це й кажу. Для того, щоб нелегальний мігрант опинився в статусі біженця, спочатку він повинен потрапити на територію України. Саме тому потрібно посилити контроль на кордонах. Для того, щоб не зростала кількість нелегальних мігрантів, вони просто не повинні сюди потрапляти. І якщо азійські мігранти опиняються на нашій території через Росію, то це має бути проблема не України, а сусідньої держави. Наразі нелегалів, як правило, затримують на західному кордоні. В такому разі, згідно з підписаними документами, саме ми відповідаємо за їх розміщення, харчування, а якщо вони попросять політичного притулку, то зобов'язані це прохання розглянути. Це дуже великий комплекс проблем, у тому числі фінансових і демографічних.
http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2009/12/22/40064/

ВЫПУСКНИКИ "ШКОЛЫ ВЛАСТИ" "ФРОНТА ПЕРЕМЕН" ГОТОВЯТСЯ СТАТЬ НА ЗАЩИТУ МЕСТНЫХ ОБЩИН
Сергей Зарубинский, "Южная правда", 22.12.2009, Николаевская обл.
«Не все смогут поменять Родину - на тонущем "Титанике" шлюпок на всех не хватит. Пришло время не спасаться, а спасать - страну и людей, в ней живущих.»

 Сегодня в разгаре президентская кампания. Одновременно сторонники основных кандидатов в президенты начали активную подготовку к местным выборам. Как известно, Верховная Рада назначила выборы депутатов местных советов, сельских и поселковых голов, мэров городов на 30 мая 2010 года. Политологи прогнозируют: фаворитами на местных выборах станут политические силы, лидеры которых наберут наибольшее количество голосов в ходе президентской кампании. Это Виктор Янукович с Партией регионов, Юлия Тимошенко с БЮТ и Арсений Яценюк со своим "Фронтом перемен".
На вопросы нашего издания отвечает Андрей Иванчук, глава партии Яценюка "Фронт перемен".
- Андрей Владимирович, за что намерен сражаться ваш "Фронт" на выборах в местные советы?
- Мы видим задачу "Фронта перемен" в разрушении олигархического устройства власти в Украине, в том числе на уровне местного самоуправления. Сегодня уже всем понятно, что крупнейшие партии страны (ПР и БЮТ) создавались и ныне функционируют как организованные олигархические группы. Они отличаются друга от друга только названиями и внешностью лидеров. Суть деятельности таких групп одинакова - использование власти для "дерибана" бюджета и присвоения общественной собственности.
Ставленники олигархических группировок на местах задействованы в общем деле. Схема проста - региональные партийные ячейки должны обеспечить голоса на выборах за своего лидера или партию. Обеспечив хорошие результаты, участники подобных схем на местах получают, по сути, индульгенцию на эксплуатацию вверенной им территории. Электоральный ресурс, голоса людей обмениваются на право безраздельного владения городом, селом или же целой областью. Участникам организованных коррупционных групп даже в голову не приходит мысль о том, что быть депутатом, мэром или сотрудником местной администрации - это значит служить людям. Они идут во власть с абсолютно другой установкой. И если кто-то из представителей местного самоуправления хотя бы заикнется о необходимости защиты интересов народа, причем скажет это совершенно искренне и к тому же начнет отстаивать свою позицию, его просто засмеют.
Более того, сочтут его профнепригодным и на следующий раз не включат в список или не назначат на руководящую должность. Вот до какого абсурда мы докатились. Избирательный процесс усилиями олигархических групп превращается в имитацию демократической смены власти. Мы знаем, что лидеры ПР и БЮТ периодически занимают высокие государственные посты на протяжении десятка лет. Лидеры этих структур, или их ставленники, постоянно находятся то при власти, то в оппозиции. На самом деле, от смены табличек с именами хозяев высоких кабинетов ничего не меняется - ни организация власти, ни даже имена олигархов, в чьи карманы перетекают народные деньги.
Сегодня мы должны отдавать себе отчет, что борьба ПР и БЮТ между собой - это миф, ширма, заслоняющая от собственного народа и от мировой общественности реальное положение дел. На самом деле, "регионалы" и "бютовцы" давно одна команда - с общим центром принятия решений, общим "пультом" управления, с единым "кадровым потенциалом". Команда, все усилия которой направлены на обслуживание интересов олигархов. Забота о людях превращается при этом в декоративный процесс, в пустые разговоры, необходимые для победы на следующих выборах путем обмана избирателей.
- Но разве нет во власти, в том числе в советах на местах, честных и порядочных людей, действительно отправившихся во власть для защиты интересов избирателей?
- Наверняка есть. Я даже рискну предположить, что таких людей много. Но, как правило, изменить сложившуюся практику "дерибана", предложить и реализовать необходимые для общины проекты они не могут.
- Почему?
- Честные и порядочные люди, как правило, находятся в меньшинстве, они разобщены и не могут противостоять сильным и хорошо организованным коррупционным группам. В конце концов, и вчерашние защитники народа сплошь и рядом оказываются вовлеченными во все те же схемы "дерибана". В свое время Аристотель отмечал: когда в состав властного органа попадают "люди совсем бедные", их легко подкупить. Но в украинских реалиях олигархи находят аргументы и для людей среднего достатка, и для совсем небедных людей. Дело здесь не просто в желании заработать "на кусок хлеба". Главная причина - приход во власть в нашей стране зачастую априори воспринимается как возможность запустить руку в государственный карман, в карман местной общины, получить сверхприбыли, и никак иначе. Коррупция, по сути, стала "нормой жизни" целого поколения депутатов и чиновников, а отказ от участия в коррупционных схемах - отклонением от "нормы". Есть и иная причина - зачастую депутаты, не вовлеченные в коррупционные схемы, не обладают достаточными знаниями не то что для разрушения, а даже для обнаружения подобных схем. Например, известно ли депутатам, что в их полномочия входит формирование расходной части бюджета и управление коммунальными активами от имени и в интересах общины? А если известно, то знакомы ли они хотя бы с основами финансовой и бюджетной политики, с практикой управления предприятиями, с теорией менеджмента? Сплошь и рядом ответ на этот вопрос - нет.
- Что "Фронт перемен" собирается делать, чтобы изменить эту ситуацию?
- С одной стороны, мы твердо намерены поставить будущих депутатов местных советов на позицию прообщественную и прогосударственную, причем еще на той стадии, когда они являются кандидатами в депутаты. Мы говорим нашим кандидатам: служить народу - это нормально, это и есть работа депутата. Мы убеждаем их, что депутат по определению должен отстаивать интересы жителей общины и государства. Заверяем кандидатов от "Фронта Перемен" в том, что служить людям - не пустой звук. И когда будущие депутаты и чиновники действительно займут прообщественную и прогосударственную позицию, принимать решения, которые наносят вред жителям общины или интересам государства, они просто не смогут. С другой стороны - активистов, которые твердо намерены защищать интересы сограждан, мы вооружаем необходимыми им знаниями. Обучение будущих депутатов и чиновников проходит в нашей партийной "Школе власти". К участию в проекте "Школа власти" мы пригласили ведущих специалистов в самых различных областях: бюджетного процесса, здравоохранения, образования, жилищно-коммунального хозяйства и других. Эксперты помогают кандидатам "Фронта Перемен" готовить реальные проекты, направленные на более рациональное использование местного бюджета, улучшение качества медицинского обслуживания... В процессе подготовки заданий участники проекта уже занимают позицию, необходимую депутату. Прошедшие "Школу власти" кандидаты в депутаты от "Фронта Перемен" будут готовы защитить интересы местных общин, защитить интересы государства и будут знать, как это сделать.
- Вы думаете, вам удастся заставить депутатов работать на людей, а не на олигархов?
- "Школа власти" "Фронта перемен" может лишь помочь тем, кто решил идти во власть, выполнить свой долг защитника интересов местных общин и государства с максимальной эффективностью. Заставит работать для людей и во имя людей депутатов, чиновников и политиков сама жизнь. Украина уже дошла до черты, за которой - национальная катастрофа. Не все смогут поменять Родину - на тонущем "Титанике" шлюпок на всех не хватит. Пришло время не спасаться, а спасать - страну и людей, в ней живущих.
http://www.up.mk.ua/cgi-bin/page2st.php?param=877

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ

НАРОДНЫЙ ДЕПУТАТ ЗАБОТИТСЯ О РАЙОНЕ
Григорий Закревский, "Вечерний Донецк", 21.12.2009
Народный депутат Украины Ефим Звягильский - о помощи, оказываемой арендным предприятием "Шахта имени А.Ф. Засядько" Киевскому району Донецка.

 В преддверии Нового года наш корреспондент встретился с Героем Украины, Героем Социалистического труда, председателем Совета арендаторов одного из крупнейших предприятий Киевского района АП "Шахта имени А.Ф. Засядько", народным депутатом Украины от Партии регионов Ефимом Леонидовичем Звягильским и поинтересовался, какую помощь оказывает арендное предприятие своему району.
- Уважаемый Ефим Леонидович! Какая обстановка в преддверие Нового года на шахте имени А.Ф. Засядько? Какие планы на будущее?
- Мы еще не полностью оправились после ноябрьской аварии 2007 года, в результате которой шахта понесла безвозвратные людские потери, утратила более половины производственной мощности; почти 20 километров горных выработок оказались затопленными. И хотя ситуация остается сложной, она контролируема, и у шахты есть будущее. Уже в первой половине 2010 года подготовим необходимую линию очистных забоев для устойчивой работы в дальнейшем.
-  Вы всегда делали много полезного для района, да и для всего города. Понятно, что нынешняя обстановка менее благоприятная, но все же, что сделано в этом плане в уходящем году?
-  Как депутат Верховной Рады я постоянно занимался проблемой газификации шахтерских поселков района. Сейчас она решена практически полностью. Завершается и программа телефонизации. Сегодня по степени газификации и телефонизации Киевский район сравнялся с центральной частью города.
-  Но есть и другие проблемы, которые требуют разрешения?
-  Несомненно. И если в ближайшие годы не будут проведены коренные реформы в сфере ЖКХ, многие из них останутся перманентными. Например, если раньше по окраинным улицам района машины проезжали даже не каждый день, то сейчас движение транспорта выросло в сотни раз. Отсыпка улиц отвальным шлаком спасает проезжую часть не более чем на один сезон. В грязи тонут не просто дороги, а огромные средства. На повестке дня стоит вопрос о твердом покрытии всех улиц и не только Киевского района.
Практически повсеместно не решена проблема уборки твердых бытовых отходов и строительного мусора. В Киевском районе не хватает средств для их вывоза. Чтобы как-то ослабить напряжение, мы выделяем местной власти технику для погрузки мусора и ежедневно обеспечиваем заправку автотранспорта для его вывоза.
-  Получается, что функции, которые раньше выполняли ЖКХ, сегодня не решаются?
- Вы правы. Чтобы качественно подготовить жилищный фонд района к зиме, мы выделяем коммунальной службе района шифер для ремонта кровель многоэтажных домов, оказали финансовую помощь для заделки межпанельных швов в двадцать одном многоквартирном доме. В ноябре району с баланса поселка Спартак переданы 7 многоквартирных домов микрорайона Донецк-Северный. Они многие годы не обслуживались и требовали немедленного ремонта. Кровли двух из них (площадью 2500 квадратных метров) уже отремонтированы с применением современных высокотехнологичных материалов.
Ежегодно по мере необходимости мы ремонтируем здания общеобразовательных школ и интернатов района; капитально ремонтируем здания больницы №18; постоянно восстанавливаем и ремонтируем наружное освещение всех поселков района.
Конечно, полностью заменить УЖКХ мы не в состоянии, такую задачу никто не ставит, но в меру сил и возможностей стараемся облегчить участь жителей, для чего в отдельных случаях выполняем индивидуальные и коллективные заявки остронуждающихся граждан - инвалидов, престарелых, многодетных и других.
-  Помощь при решении социально-бытовых вопросов для вас как народного депутата, руководителя одного из крупнейших предприятий района, в общем, дело обычное. Это известно еще с советских времен. Скажите, пожалуйста, а что изменилось в этом вопросе в последние годы?
- Изменилось многое. Особенно в связи с кризисом. Снизились финансовые возможности спонсоров из числа крепких предприятий. В то же время возросли нужды организаций ветеранов, афганцев, чернобыльцев. Мы по мере сил помогаем им материально. Но кардинально ситуацию могут изменить только подъем украинской промышленности и сельского хозяйства и целенаправленная борьба с бедностью. Это проблема государственная.
В числе новых явлений надо отметить снижение финансовой обеспеченности правоохранительных органов, в частности, милиции, со всеми негативными последствиями. Чтобы хоть как-то повысить оперативность работы Киевского райотдела милиции, мы приобрели и передали ему специализированный автомобиль ГАЗ-Соболь-Баргузин. Это поднимет эффективность оперативной работы милиции.
-  Хотелось бы закончить нашу беседу на мажорной ноте. Что вы могли бы пожелать жителям Киевского района и Донецка?
- К Новому году и Рождественским праздникам мы готовим скромные подарки 425 воспитанникам школ-интернатов Киевского района № 5 и № 9 и общеобразовательной школы-интерната Донецкого горсовета в виде продуктовых наборов (конфеты, мясные, колбасные и молочные изделия, крупы, мука, яйцо, мед).
Арендное предприятие "Шахта имени А.Ф. Засядько" установила для особо одаренных учащихся школ района 20 именных стипендий в размере 100 гривень в месяц каждому стипендиату.
Пользуясь случаем, хочу пожелать через вашу газету жителям Донецка в наступающем Новом году крепкого здоровья, успехов в учебе, в труде и во всех делах, благополучия и радости!
Пусть все невзгоды останутся в прошлом, мира вам и огромного личного счастья!
http://www.vecherka.donetsk.ua/index.php?id=4647&show=news&newsid=50440

ДМИТРО ШЕНЦЕВ: "МЕНЕ ОБРАЛИ, ЩОБ Я ЗАХИЩАВ ІНТЕРЕСИ ЛЮДЕЙ"
Ігор Тесло, "Слобідський край", 19.12.2009, Харківська обл.
Участь у прямій лінії редакції газети «Слобідський край» узяв народний депутат України Дмитро Олексійович Шенцев.

 Нині в Україні склалася вельми непроста політична й економічна ситуація, пов'язана з майбутніми виборами та всесвітньою фінансовою кризою. Вирує суспільство, тривають протистояння в парламенті. Усі бачили, які політичні бої та інтриги розвернулися навколо закону про підвищення соціальних стандартів і щодо виділення одного мільярда гривень для боротьби з грипом А (H1N1). Хто тут правий, а хто займається демагогією та намаганням здобути політичні дивіденди? Відтак для того, аби прояснити ці та інші актуальні питання, участь у Прямій лінії редакції газети "Слобідський край" узяв народний депутат України Дмитро Олексійович Шенцев. Тільки-но він переступив поріг редакції "СК", як пролунав перший дзвоник.
- Добридень, Дмитре Олексійовичу. Вам телефонує Микола Григорович Тарунов. У мене кілька до вас запитань. Перше: чи не направлено проведення "Тижнів російської мови та культури" в Харкові проти української державності? Друге: чому в столиці Слобожанщини постійно виникають проблеми з громадським транспортом, а на вулиці Пушкінській взагалі ліквідували трамвайні рейки і через велику кількість автомобілів навіть удень не пройдеш?
- Спасибі, Миколо Григоровичу, за такі актуальні запитання. По-перше, проведення тижнів російської мови та культури в Харкові аж ніяк не направлено проти української державності та культури. Навпаки, перепони щодо російської культури в нашій державі, на моє глибоке переконання, якраз і направлені проти української культури. Адже забороною ніколи нічого не досягнеш. І чим краще розвиватиметься російська культура, тим краще почуватиметься й українська. Також слід зазначити, що українська мова має необхідну підтримку на рівні шкіл і вузів з Державного бюджету. А ось російська - ні, а тому ми й підтримуємо цю добру справу. Відповідаючи на друге питання, зазначу: тут я повністю з вами солідарний. Транспортна проблема є вкрай серйозна, хоча місцева влада робить усе можливе, аби її вирішити. Але немає фінансування з Держбюджету на перевезення пільгового контингенту, існує також низка інших питань, які в комплексі і призводять до негативу. Стосовно великої кількості автомобілів на Пушкінській, то тут потрібно побудувати багатоповерхові паркінги для автівок, і ця проблема тоді вирішиться. Але все "впирається", як самі розумієте, в необхідні кошти.
- Здрастуйте, Дмитре Олексійовичу. Це інвалід війни Юрій Андрійович. У мене кілька питань: мабуть, пакт Молотова-Ріббентропа завдав більше шкоди, ніж користі; а ще: як ви ставитеся до злодіянь сталінського режиму і чи можна, врешті-решт, об'єднати Східну та Західну Україну?
- Стосовно пакту Молотова-Ріббентропа, шановний Юрію Андрійовичу, скажу так: від нього, за свідченнями багатьох істориків і вчених, була велика користь. Цей пакт дозволив Радянському Союзу значно відсунути наші кордони від великих промислових міст. До того ж дав певний час, аби краще підготуватися до війни, яка була неминучою. Відповідаючи на друге питання, зазначу, що дійсно сталінський, або комуністичний, режим завдав нищівного удару по громадянам країни. ГУЛАГ, концтабори (як до війни, так і після) зробили свою "чорну" справу, а тому й причетних до цієї кривавої драми ми не виправдовуємо. Але, у свою чергу, не мають права бути національними героями такі особистості з ОУН-УПА, як Бандера, Мельник та інші. Вони проливали кров своїх же співвітчизників і навіть після закінчення Великої Вітчизняної війни вели боротьбу зі своїм народом. А ось щодо об'єднання Сходу та Заходу України, то тут мені завжди пригадується трактат людини, якої, на жаль, уже немає з нами - Євгена Петровича Кушнарьова. Ця робота була присвячена федеральному устрою України. Загальновідомо, що кожен регіон має свої культурні та історичні традиції, етноменталітети. Тобто, непотрібно нікому нав'язувати думку, хто і як має жити. Перш за все, це повага один до одного, і тоді, переконаний, проблем взагалі не буде. Дивіться, в країнах Європи живуть люди різних національностей, віросповідань, але там такого протистояння й близько не має. Ось до цього й нам потрібно прагнути. Іншого варіанта не існує.
- Добридень, Дмитре Олексійовичу. Вас потурбував харків'янин Іван Олександрович. У мене таке питання: чим актуальний ваш законопроект про заборону фашизму, адже в нас немає ані скінхедів, ані інших подібних войовничих угрупувань?
- Знаєте, я син ветерана Великої Вітчизняної війни, і мій батько, коли вмирав, попросив, щоб у нашій державі не трапилось, аби його і воїнів-переможців назвали загарбниками. Ви вдумайтеся, що зараз робиться! Іменами Шухевича, Бандери називають вулиці, їм присвоюють високі звання. Це, на мою думку, нонсенс. А як же в цій ситуації почувають себе радянські солдати, які кров'ю захищали Вітчизну? Вони глибоко ображені... Стосовно закону про заборону фашизму, неофашизму та неонаціоналізму, його потрібно було давно прийняти. Та в деяких президентів України до цього не дійшли руки, а, можливо, це відбулося за їх мовчазної згоди. Зазначу й таке: тут справа не лише в Україні, адже і в Росії була так звана визвольна власівська армія, і в Білорусії. Але настав час, коли люди мають знати як своїх героїв, так і тих, хто стріляв їх батькам та дідам у спину.
- Добридень, Дмитре Олексійовичу. Вам телефонує Руслан з Ізюма. У нас така проблема: на думку багатьох місцевих членів Партії регіонів, наш ізюмський лідер недостатньо ефективно працює. Як нам бути?
- Руслане, відразу після того, як мене обрали головою Харківської обласної організації Партії регіонів, я почав діяти за таким принципом: сила будь-якої партії - у первинних організаціях. Саме тому раджу вам зібратися й обрати собі нового керівника, якому ваша організація більше довіряє. Тобто, все у ваших руках.
- Здрастуйте, Дмитре Олексійовичу. Це харків'янка Оксана. Скажіть, чому ви вирішили йти у велику політику, а не займатися якоюсь іншою справою?
- Як я вже казав попередньому співрозмовнику, я син ветерана, який воював на фронті під час Великої Вітчизняної війни. І те, що коїться навколо історичної правди та ставлення до ветеранів, мене особливо непокоїть. Саме тому й пішов у ту силу, що захищає подвиг наших батьків та дідів. Слід зазначити й те, що для мене, як етнічного росіянина, вступ України до НАТО є неприйнятним, набагато важливішим я вважаю єдиний економічний союз зі слов'янами та країнами пострадянського простору. А у велику політику мене свого часу привів Євген Петрович Кушнарьов, і реалізація його ідей і поглядів стала для мене визначальною.
- Здрастуйте, Дмитре Олексійовичу. Це Олег Анатолійович із Золочівського району. Ніяк не збагну, навіщо ваші однопартійці блокують трибуну Верховної Ради України. По-іншому не можна?
- Шановний Олегу Анатолійовичу, мене та інших представників Партії регіонів люди обрали народними депутатами України не для того, щоб ми натискали кнопки, отримували високу зарплатню, солодко їли та м'яко спали. Нас обрали і направили туди для того, аби ми захищали інтереси громадян України. І тільки для цього. А щодо блокування трибуни, то у нас просто іноді немає інших можливостей. Ось дивіться: влада, не порадившись зі своїм народом, вирішила, щоб Україна вступила до НАТО. Це ж нонсенс? Потрібно провести референдум, усім визначитися, а не діяти, як заманеться. Або підвищення соціальних стандартів, якого ми домагаємося. Люди в нас здебільшого бідні, і їм ця фінансова допомога буде вкрай потрібною. Так чи ні? А ось влада цього не розуміє. Тому ми бачимо лише один вихід - заблокувати трибуну, аби нас, врешті-решт, почули нинішні очільники держави. До речі, наш лідер - Віктор Янукович - під час перебування в Чугуєві пообіцяв людям, що закон про підвищення соціальних стандартів обов'язково запрацює з 1 листопада нинішнього року.
- Добридень, Дмитре Олексійовичу. Це Наталія Степанівна. Як ви ставитесь до двомовності в Україні?
- Знаєте, цілком підтримую двомовність у нашій державі. Справа в тому, що десь 40 відсотків українців розмовляють російською. Але їхнім дітям вкрай важко вступити до тієї ж Київо-Могилянської академії або в інший вуз лише через те, що вони не вивчали українську мову в школі. А взагалі, я за те, аби наші діти знали і розуміли не лише українську, російську, а й ще принаймні кілька мов. Від цього тільки виграє Україна. Бо в демократичній країні завжди має бути вибір, а не нав'язування мовних чи інших постулатів.
- Доброго дня, Дмитре Олексійовичу. Мене звуть Олександр Іванович, хочу поставити кілька питань: яке ваше ставлення до Євросоюзу, до мажоритарної системи виборів та чи не буде створений альянс Янукович-Ющенко?
- Спасибі, Іване Олександровичу, за такі неординарні питання. Ну, по-перше, звичайно ж, потрібно вступати Україні в Євросоюз. Та виникає серйозне дискусійне питання - на яких умовах? Якщо вони будуть взаємовигідними та партнерськими, то проблем немає. Але поки що умови інші. Саме тому час відродити економічний союз із Російською Федерацією, Білорусією та країнами пострадянського простору, адже ми завжди були однією, так би мовити, родиною. Стосовно мажоритарних виборів, то цілком із вами згоден. Кожен народний обранець повинен нести персональну відповідальність перед виборцями за свою роботу. Інакше й бути не може. А щодо так званого альянсу, то, переконаний, це вигадки журналістів і не більше.
- Доброго дня, Дмитре Олексійовичу. Це Інга. Скажіть, будь ласка, чому Партія регіонів не підтримала виділення 1 млрд грн на боротьбу з каліфорнійським грипом? І ще одне питання: чи буде колись проведена адміністративно-територіальна реформа, яка гарантуватиме більше прав місцевим громадам?
- Відповідаючи на перше питання, шановна Інго, скажу, що у вас не зовсім правильна інформація. Депутати Партії регіонів, прекрасно розуміючи цю вкрай актуальну проблему, пішли назустріч Кабміну. Наша пропозиція була така: виділяємо у грудні 200 млн грн, потім таку ж суму - в наступному місяці, і так далі. А навіщо відразу мільярд гривень, куди він подінеться? Думаю, 200 млн грн було б цілком достатньо на придбання першочергових засобів боротьби з каліфорнійським грипом. Це тест-системи і вакцини. Щодо проведення адміністративно-територіальної реформи, то це буде обов'язково зроблено. Вона недасть якомога більші права громадам.
- Доброго дня, Дмитре Олексійовичу. Вас потурбував Олександр Олександрович. Нещодавно закінчився традиційний міжнародний турнір із боксу пам'яті Б. Андрєєва. Ким була для вас ця людина?
- Скажу так: Борис Костянтинович був для мене тренером, учителем з великої літери і другим батьком. Він виховував своїх учнів не лише як великих спортсменів, а й як справжніх громадян. Якщо у когось із його учнів траплялися проблеми, завжди допомагав. На превеликий жаль, Бориса Костянтиновича немає з нами, але він завжди залишається в наших серцях.
- Здрастуйте, Дмитре Олексійовичу. Це Володимир Сергійович. У мене таке питання: над якими законопроектами ви зараз працюєте?
- Відразу скажу, що працював над багатьма законопроектами, направленими на покращення життя громадян. Нині це законопроект, пов'язаний із чорнобильцями. Суть його полягає в тому, щоб надійно захистити всіх - офіцерів, солдатів строкової служби, вільнонайманих, громадян, дітей, які в той період перебували в епіцентрі трагедії, забезпечити однаковими соціальними гарантіями, медичним забезпеченням та санаторно-курортним лікуванням. Ось такі мої принципи.
- Добридень, Дмитре Олексійовичу. Вас потурбувала Ольга Василівна. Як ви будете зустрічати день Святого Миколая та Новий рік і які ваші захоплення?
- За давньою традицією, Новий рік зустріну з сім'єю та разом із друзями на дачі. А ось на день Святого Миколая завжди відвідую дитячі будинки і дарую дітям подарунки. Це така категорія дітлахів, яка в першу чергу потребує уважного ставлення і допомоги, адже в юному віці доля й так відвернулася від них. Ось тому традиційно завітаю до них і привітаю. Щодо моїх пристрастей, то це спорт. Захоплююсь грою у футбол, волейбол та кінним спортом.
http://www.slk.kh.ua/view_post.php?id=3866

АРСЕНІЙ ЯЦЕНЮК У ВІННИЦІ
Андрій Сольський, "Місто", 18.12.2009, Вінницька обл.
"Коли буду Президентом, гроші віддам вам сюди, вниз. Хай з вашого мера, з вашого губернатора питає громада".

 - Я не ставлю перед собою мету просто стати Президентом. Свою місію бачу у тому, щоб Україна відбулася. Щоб нами не понукали і не казали, що ми другосортні, - заявив під час перебування 15 грудня на Вінниччині кандидат на Президента України Арсеній Яценюк.
Лідер "Фронту змін" зустрівся з трудовим колективом Калинівського машзаводу та взяв участь у мітингах-телемостах у Вінниці та Гайсині. І - пропонував чіткі рецепти "лікування".
 Говорити правду…
- Людям треба казати правду, а вона полягає в тому, що Україна - у тяжкій кризі. Найважливіше - збудувати єдину націю, яка встане з колін і піде вперед. Отаку місію я для себе бачу, як для Президента.
Народ хоче знати правду. А правда у тому, що країна йде шляхом олігархічної влади. Сьогодні в Україні є два акціонери - Тимошенко і Янукович. Вони володіють заводами, ресурсами, людьми. Обоє двічі були прем'єр-міністрами і мали можливість щось зробити. І зробили: 100 мільярдів боргів, 4 мільйони безробітних, порожню казну.
Сьогодні немає відповідальних за Україну: Президент - не Президент, парламент - не парламент, уряд - не уряд! Ніхто Україні не допоможе, якщо не допоможемо собі самі. Досить вже наркотичної залежності від коштів Міжнародного валютного фонду. Чому зараз такий галас навколо коштів МВФ? Бо уряд України його обдурив. Кошти направляються на те, щоб профінансувати передвиборчу програму Тимошенко, щоб віддати Москві за газ та виплатити пенсії й зарплати. Це відтермінування смерті, а не лікування…
Аби Україну не спіткала доля країн третього світу, Яценюк пропонує запровадити новий курс модернізації та розвитку. Його основні пункти - індустріалізація, ефективне сільське господарство, бюджетна медицина та боєздатна армія.
Армія, в яку рватимуться
- Я не обіцяю контрактну армію, як Тимошенко і Янукович. Лише контрактні сили швидкого реагування з кадрових військових, забезпечених всім - житлом, гідною зарплатою. Ці сили зможуть вирішити проблеми в будь-якій гарячій точці протягом 24 годин. Призов скасований не буде. Але він стане таким, що батьки проситимуть, щоб дітей забрали в армію. Йдеться фактично про військово-тренувальний табір терміном 9 місяців, де можна отримати військову спеціальність, яка згодиться і "на гражданці" - водій, регулювальник, радіомеханік. Генералам дачі ніхто копати не буде!
Закон - це закон
- Дехто пропонує звільнити усіх суддів України. Хочу їх запитати - а де вони візьмуть тисячі нових суддів? Досить вже заміни 18 тисяч держслужбовців у 2005 році. Треба міняти не людей, а правила їхньої роботи. Суддям - гідну оплату праці. За неправосудне рішення судді - тюрма!
Це ж парадокс, коли людина роками ходить по колу: місцевий суд, апеляція, касація, "вишка" і знову місцевий суд. Мій пріоритет - доступність судової системи. Якщо людина подала позовну заяву до місцевого суду, то його рішення має бути остаточним. Звичайно, по складних справах має бути передбачена апеляція і касація. Плюс нормальне зрозуміле законодавство. Адже зараз депутати проглядають проекти законів тільки в контексті користі для власного бізнесу чи для певних осіб. У нас в країні 19000 різного роду законів, які суперечать один одному.
Децентралізація влади
Арсеній Яценюк також зазначив, що влада на місцях має отримати більше повноважень, але й більше обов'язків.
- Капітальне будівництво, дороги в місті чи каналізація - цим не повинна займатися центральна влада. Коли буду президентом, гроші віддам вам сюди, вниз. Хай з вашого мера, з вашого голови адміністрації питає громада.
Для цього в місцевої влади має бути мотивація.
- Треба частину доходу залишати тут, на території. Адже це означатиме, що голови обласної, міської адміністрацій і мер будуть працювати над одним: як сюди затягнути виробництво, як сюди затягнути людей, які створюють робочі місця. Тому що це - доходи в їхній бюджет.
При цьому Арсеній Яценюк підкреслив, що йому подобається стиль такої роботи у Вінниці.
- У Вінниці мер - молода людина, яка прийшла для того, аби справді щось зробити для городян. І це безпрецедентний випадок в Україні, коли у Гройсмана рівень довіри - 70%. Такі люди повинні бути при владі. Це справді нова й ініціативна команда.
P.S.
Пояснив лідер "Фронту змін" і у чому його головна відмінність від інших кандидатів:
- Брехать не можу і не хочу, і не буду.
http://www.misto.vn.ua/ua/home/days/1285

ПЕРЕДІЛ ВЛАСНОСТІ

РЕЙДЕРЫ ПОШЛИ В АТАКУ
Наталия Гончарова, "Крымская правда", 22.12.09
Несколько лет ведут борьбу с рейдерами сотрудники "Крымкоммунпроекта" за здание института в центре Симферополя.

 Наша газета уже рассказывала о борьбе, которую несколько лет ведут сотрудники "Крымкоммунпроекта" за здание института в центре Симферополя, приглянувшееся коммерческим структурам ("Дерибан методом обезглавливания", "Крымская правда", 14.02.2009 г.). Жертвами этого конфликта  стали тридцать восемь специалистов "Крымкоммунпроекта", уволенных с должностей в связи с сокращением, а по сути в результате умышленного развала учреждения. Сегодня рейдеры пытаются прибрать к рукам здание Ялтинского филиала института.
Напомним, первая попытка продать находящееся в республиканской собственности здание "Крымкоммунпроекта" была предпринята в 2003 году, когда его пытались исключить из перечня объектов, не подлежащих приватизации. Но на защиту института встал коллектив, которому удалось доказать, что "прихватизаторы" хотят пустить его с молотка.
За минувшие шесть лет институт нарастил объёмы проектных работ, уплатив в прошлом году почти три с половиной миллиона гривен налогов и сборов. Это не устроило рейдеров, которые пошли к своей цели другим путём: 1 февраля 2009 года в связи с истечением срока действия трудового контракта, был уволен с занимаемой должности директор "Крымкоммунпроекта" Владимир Зайцев, который боролся за сохранение как научного, так и технического потенциала института. Профсоюзный комитет "Крымкоммунпроекта" обратился в редакцию нашей газеты с открытым письмом, в котором говорилось о том, что "теневые коммерсанты решили заменить несговорчивого директора своим человеком". Сотрудники пророчили своему институту тяжёлые времена и, к сожалению, оказались правы.
Как рассказал вчера на пресс-конференции в Симферополе Владимир Зайцев, которому не удалось восстановиться в должности по суду, за девять месяцев "Крымкоммунпроект" из процветающего предприятия превратился в аутсайдера, еле сводящего концы с концами. Мнимая "невостребованность" услуг проектировщиков позволила новому директору Владимиру Кравченко заявить о неполной загруженности специалистов и приступить к сокращению трудового коллектива.
- За несколько месяцев были уволены "по собственному желанию" тридцать восемь человек, в их числе - ведущие специалисты и руководители основных отделов предприятия. В первую очередь избавились от тех, кто выступал за сохранение статуса института и против его приватизации. Параллельно начался и откровенный дерибан имущества "Крымкоммунпроекта": невзирая на протест коллектива, в долгосрочную аренду ушло здание филиала в Ялте с земельным участком площадью более двадцати соток. У нас на глазах кто-то приделывает недвижимости "ноги", - уверен Зайцев.
Упомянутый договор якобы направлен на объединение усилий государственного и частного коммунальных предприятий и предполагает совместное пользование имуществом обеих сторон. При этом остаётся загадкой, есть ли у "Коммунального предприятия водопроводно-канализационного хозяйства Южного берега Крыма", фигурирующего в качестве второй стороны договора, своё имущество, адекватное зданию с участком земли в центре Ялты.
По условиям договора, арендатор имеет право привлекать к пользованию институтским имуществом третьих лиц, под которыми, по мнению Зайцева, подразумеваются те самые рейдеры, которым до сих пор не удаётся прибрать к рукам головное здание института в Симферополе.
Мы пытались получить комментарий Владимира Кравченко, но его мобильный телефон не отвечал.
Прокомментировать ситуацию мы попросили также заместителя министра жилищно-коммунального хозяйства АРК Анатолия Павлова.
- Такая неразбериха обычно возникает по вине политической силы в крымском парламенте, которая в соответствии с коалиционным соглашением, курирует ту или иную отрасль, - отметил он. - "Портфель" с "Крымкоммунпроектом" попал в руки партии "Союз", отсюда и возник негатив. В первую очередь разваливается жизненно важный для автономии институт, мы теряем редких специалистов. Нельзя этого допустить, ведь восполнить потерянный потенциал очень трудно. Пресечение попытки теневой приватизации недвижимости - второй вопрос, который в самое ближайшее время будет рассмотрен на коллегии ЖКХ, - пообещал он.
Коллектив сотрудников института заручился поддержкой и городских властей Симферополя. Как пояснил начальник управления капитального строительства Симферопольского горисполкома Виктор Урсин, воплощение в жизнь уже разработанных проектов водоснабжения и водоотведения не состоится, если не будет авторского контроля и корректив проектов во время их монтажа. Поэтому разогнать или сокращать коллектив института - всё равно, что обречь запланированные объекты на преждевременную смерть.
http://www.kp.crimea.ua/newspaper_details.php?newspaper_id=3010

КТО ЖЕ СТОИТ НА СТРАЖЕ ЗАКОНА?
И. Ярославский, "Южная правда", 22.12.2009, Николаевская обл.
Как переквалифицироваться в "скромного помещика" с имением площадью... в княжество Монако.

 Народный депутат Украины, лидер Блока Юлии Тимошенко в Николаевской области Роман Забзалюк 17 декабря встретился с журналистами, чтобы рассказать о  подробностях сделки, результатом которой стала передача территории вблизи Киева, по площади равной княжеству Монако, в частную собственность Виктора Януковича. По словам народного депутата, несколько лет назад произошло одно из самых громких хищений в истории Украины - присвоение Виктором Януковичем большого куска Киевской области. Характерно, что произошло это тогда, когда Виктор Федорович был Премьер-министром Украины, а Президентом - Виктор Андреевич Ющенко. Большой кусок дорогой киевской земли, называемый еще с княжеских времен "Межигір'я", это не что иное, как бывший казацкий монастырь, воспетый самим Тарасом Шевченко. До последнего времени эта территория выполняла функцию государственной дачи, которая помнила еще Никиту Хрущева и Владимира Щербицкого. 140 гектаров над Днепром, на которых лидер Партии регионов "улучшил нашу жизнь уже сегодня" (лозунг ПР 2007 года) и строит "Украину для людей" (лозунг ПР 2009 года) - это немногим менее, чем княжество Монако, и в четыре раза превышает территорию государства Ватикан, главой которого является Папа Римский.
- Уникальность ситуации с "Межигір'ям" состоит в том, что в отличие от остальных представителей бизнес- и политэлиты, живущих в частных домах, имение Януковича, во-первых, похищено из государственной собственности, а во-вторых, поражает своими гигантскими размерами, - подчеркнул Роман Забзалюк.
"И это мне, и это мне, и... "Межигiр'я" мне..."
Как же Виктор Янукович завладел такими национальными богатствами? Оказывается, здесь нужна была "ловкость рук и больше ничего". 25 сентября 2007 года государственная компания "Надра України", подконтрольная Януковичу и его министру экологии и природных ресурсов Джарты, за пять дней до досрочных парламентских выборов, заключила договор мены (обмена). "Надра" передали донецкой компании "МедИнвестТрейд" все имущество резиденции "Межигір'я". Взамен "Надра України" получили от "МедИнвестТрейд" два полуразрушенных дома на Парковой дороге в Киеве. Затем компания "МедИнвестТрейд" в октябре 2007 года подала иск в Хозяйственный суд Киева о признании недействительным договора мены с "Надрами України". Дело она успешно проиграла. Это традиционная рейдерская практика - обжаловать то, что тебя устраивает и намеренно проигрывать. Суд, таким образом, подтверждает якобы действительность договора. Затем было получено нужное решение и в апелляции. Янукович в это время все еще остается премьером. Как только состоялась апелляция, ООО "МедИнвестТрейд" решило продать "Межигір'я". 19 ноября 2007 года, когда Янукович продолжал возглавлять правительство, было заключено два договора между донецкой компанией "МедИнвестТрейд" и донецким же обществом с ограниченной ответственностью "Танталит". Таким образом, резиденция оказалась уже у третьих лиц, которые якобы были не в курсе относительно схемы. Но, как утверждает издание "Українська правда", в число конечных акционеров компании "Танталит" входит Александр Янукович - старший сын лидера Партии регионов. Затем компания "Танталит" оформила аренду на 49 лет "придомовой территории" площадью 139 гектаров, на которой живет Янукович. Важно, что именно Виктор Ющенко своим распоряжением выделил лидеру Партии регионов правительственную резиденцию "Межигір'я" в селе Новые Петривцы. Еще 9 июля 2007 года Ющенко по телефону поздравил тогдашнего премьера с днем рождения, а через несколько часов подписал секретное распоряжение № 148. "Правительственная дача на территории комплекса отдыха Пуща-Водица предоставляется в пользование главе Кабмина Виктору Януковичу", - говорится в документе. Таким образом историческая территория, которая в нормальной стране давно была бы объявлена заповедником, попала в руки высокопоставленного чиновника. Всю эту схему благословил Виктор Ющенко как глава государства - в то время он стремился достичь согласия Януковича на досрочные парламентские выборы.
Избиратели имеют право знать
- ПР делает все возможное, чтобы заблокировать информацию про "Межигір'я", чтобы люди об этом не узнали. Заметание следов "Межигір'я" активно практикуется в последнее время Партией регионов на всех отечественных телеканалах и в других СМИ страны. Но избиратели имеют право знать о постыдных сделках Януковича, - подчеркнул Р. Е. Забзалюк, - и именно для этого мы сегодня проводим эту пресс-конференцию.
Затем народный депутат, продемонстрировав фото- и видеоматериалы, на которых хорошо видна необъятная территория имения нового киевского "помещика", раскрыл детали схемы, по которой при непосредственной помощи Виктора Ющенко эта земля была украдена у украинского народа.
- Возможно, все было бы у Виктора Федоровича и Виктора Андреевича, - продолжил Р. Забзалюк, - хорошо (жили бы они не тужили и добра государственного наживали), если бы главой правительства не стала Юлия Тимошенко, которая с первых дней своего премьерства заявила, что положит конец идиллическому проживанию Виктора Януковича в роскошной резиденции и вернет ее государству. Кабинет Министров во главе с Юлией Тимошенко "не словом, а делом" стремится вернуть резиденцию государству, но "регионалы"... выкрали все документы по "Межигір'ю", необходимые для обжалования в суде. В это трудно поверить, но народный депутат Украины от Партии регионов Николай Джига, который руководит парламентским комитетом, "по беспределу" изъял все документы, касающиеся резиденции. Документы необходимы для судебного обжалования правительством факта изъятия из госсобственности имущества.
Но вряд ли такие воровские действия нардепов остановят Тимошенко. Это понимают все. А прежде всего Виктор Янукович. Поэтому он и рвется на этих выборах к президентскому креслу. Для него ситуация простая: позади "Межигір'я" - отступать некуда! Выборы для Януковича - лишь путь к сохранению целой плантации киевской земли. А голоса избирателей за него являются только схемой закрепления сделки. Как рассказывают люди, знающие ситуацию в Партии регионов изнутри, имение под Киевом стало какой-то навязчивой идеей для ее лидера. Виктор Федорович даже приближенность к своей особе и заслуги определяет исходя из того, кто и сколько сделал для присвоения, а теперь сохранения в его частной собственности супердачи.
- Когда человек, да еще и в том возрасте, когда только формируется как личность, привыкает прибирать к рукам чужое имущество, трудно ждать от него, что со временем он станет добропорядочным членом общества, - отметил Роман Забзалюк. - Судите сами. Модернизацию похищенного "Межигір'я" Янукович проводил за бюджетные средства. То есть снова украл деньги для себя. Строительство дамбы и расчистка залива Киевского водохранилища. Стоимость работ составила 2 млн. 897 тыс. грн. Это 62 процента от выделенных на всю Украину средств для подобных работ. В 2007 году на территории урочища за государственные средства в сумме 2 млн. 300 тыс. грн. были отремонтированы автомобильные дороги. Далее за 25 млн. государственных гривень построена специальная дорога протяженностью 8,5 км до самого порога Януковича. Такая зацикленность на имении стала возмущать не только простых граждан, но и однопартийцев Януковича. Так, народный депутат Василий Киселев, руководивший Крымской республиканской организацией "регионалов", возмущался: "Я имею четкое мнение, что если подтвердится то, что Янукович оформил на себя дачу в "Межигір'ї", он ни дня не имеет права быть в партии. Во всем мире его за это уже на другой день гнали бы из партии, не говоря уж о лидерском посте. Какое ты имеешь право общенародную собственность на миллиарды гривень забрать себе? Что это такое?! Тебе что, негде жить? Документы у тебя есть? Сиди, жди конца выборов. Потому что когда победит Тимошенко, - она все равно у тебя это "Межигір'є" заберет!"
- Итак, президентство Януковича - средство сохранить отнятое у государства имение. Он идет на выборы не ради Украины, а ради сохранения имения. Если Янукович проиграет, он будет вынужден вернуть государству его имущество, - обобщил Роман Забзалюк. - Все идет к грандиозному обкрадыванию государства. Два срока Януковича во главе правительства отмечены хищениями государственной собственности национального масштаба. Первое - продажа спонсору Партии регионов Ринату Ахметову "Криворожстали" по цене в 6 раз ниже рыночной. Второе - передача Ахметову "Днепроэнерго" - крупнейшей энергетической компании Восточной Украины. Третье - передача газоносного шельфа Черного моря компаниям, приближенным к олигархам Фирташу и Ахметову. Незаконность всех указанных решений признана судами, все они были отменены. Страшно представить, чего может стоить Украине "третья ходка" Януковича во власть.
- При таких условиях все понимают, что президентство и "Межигір'я" для Виктора Януковича стали просто словами-синонимами. А для правительства Юлии Тимошенко - это преступление, ведь государство потеряло имущество на сотни миллионов, и виновные должны быть наказаны, а резиденция возвращена в государственную собственность, - подытожил народный депутат. - К сожалению, только выборы смогут дать ответ, воцарится ли законность и постигнет ли Виктора Януковича судьба Павла Лазаренко?
http://www.up.mk.ua/cgi-bin/page2st.php?param=878

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ

ХОЧ ПРОСИ У ДІДА МОРОЗА ПАЧКУ ЦУКРУ І ПАКЕТ МОЛОКА
Зіновія Воронович, "Високий замок ", 22.12.2009, Львівська обл.
Ціни на продукти харчування неприємно дивують майже щодня.

 Навіть люди з середніми заробітками (у жовтні середня зарплата в Україні становила 1950 гривень) змушені економити на харчах, щоб мати чим заплатити за комуналку, купувати одяг...
Рекордно за останній місяць подорожчали молочні продукти. Літровий пакет молока коштує понад шість гривень. Ціни на домашнє молоко теж на місці не стоять. За півторалітрову пляшку молока бабусі на Галицькому базарі у Львові просять по 10 гривень (у жовтні було по 6), дволітрову - 12-14 гривень. Та, зважаючи на холод, господині готові віддати два літри за 10 гривень. Але вибір невеликий - домашнє молоко пропонують три жінки, і лише одна з них має сир - по 30 гривень за кілограм, але готова зробити знижку, якщо хтось братиме усю головку (приблизно 2 кілограми). Одне слово - не сезон. Корови "запускаються" - перестають доїтись перед народженням телят. Та й молоко зараз не таке добре - може гірчити, тому краще пробувати перед тим, як купувати. Холод дався взнаки - господині, яким не надто зручно добиратись до міста, у такі морози сидять вдома.
"Ціни на молочні продукти зараз ростуть як на дріжджах. Знайома продавщиця розповідала, що за останні два дні ціни піднімали тричі - вони не встигають їх запам'ятовувати. Я завжди купувала молоко "Добряна", 2,5% жирності. Ще недавно воно було по 3,6 гривні, потім подорожчало до 4,20, за кілька днів стало 5,5, а тепер уже 6,2. І це одне з найдешевших. 250-грамова пачка сиру, яка раніше коштувала три з копійками, а тепер вісім. А масло? Та за пачку треба віддати 12 гривень, по 7-8 продають спреди - понавимішували масла з маргарином і дурять людей.
А з цукром що коїться? Був 3,4 гривні, а тепер дешевше, ніж за 8 гривень не знайдеш. Продають по 7,8 грн., але там лише 900 грамів у пакеті, - каже господиня Анна Миколаївна. - Щоб якось контролювати витрати - маю спеціальний зошит, у який записую усі покупки. Так нам на сім'ю з трьох осіб на місяць на харчування йде 1700-2000 гривень. І то ми не розкошуємо. Пішла у магазин, начебто нічого такого не брала - ні риби, ні м'яса, а сто гривень залишила...".
"Якщо їсти скромно, то нам на чотирьох на тиждень йде гривень 200. Буквально вчора зайшла після роботи в магазин. Купила чай, каву, олію, макарони, масло, сосиски - і заплатила 70 гривень. Паличка ковбаси дітям на канапки до школи майже 30 гривень. Ми з чоловіком її майже не їмо. Але ж малі хочуть ще то якогось печива, то цукерок. А вони тепер теж дуже подорожчали, - каже медсестра Світлана. - Був якийсь період, коли ми за продуктами їздили на гуртовню. Там справді було дешевше. Але витрачали ще більше. Бо коли все під руками - то відразу усе це треба. А так зайшла в магазин біля дому - що є, те й купила. Знаю, що за двісті метрів є інший магазин, де рис на 1,5 грн. дешевший, але йти туди ліньки. Отже, куплю іншим разом. Намагаюся обходити супермаркети, щоб не нахапати непотребу. А якщо і йду, то пішки. З одного боку, економимо на бензині, а з іншого - коли знаєш, що усе це доведеться тягти в руках, то часом уже біля каси щось відкладаєш, - щоб легше було нести. Але в будь-якому разі усю мою зарплату ми проїдаємо".
Коментар для "ВЗ"
Галина Гичка, заступник начальника Інспекції з контролю за цінами у Львівській області
Найбільше подорожчали сезонні продукти - молоко та яйця. Цукор за останню декаду не дорожчав, але порівняно з вереснем ціна на нього зросла суттєво. Зараз рекомендована оптово-відпускна ціна на цукор 7,20, отже, у роздрібі він може коштувати 8,28. Але це - ваговий, а додайте ще витрати на пакування. Стрімке подорожчання молочної групи товарів пов'язане також з тим, що з 1 грудня скасували дотації виробникам, тож закупівельні ціни зросли на 20%. За останні десять днів літр молока подорожчав з 4,21 до 4,67 гривні за літр. Але ми моніторимо лише молоко 2,5% жирності, тоді як наші регіональні виробники останнім часом змінили жирність - до 2,6%, 2,7%. Таким чином вони випали з-під нашого контролю. Подорожчало молоко, відповідно подорожчало й масло, адже щоб виготовити кілограм справжнього масла, потрібно 22 л молока. Нічого дивного, що за останню декаду середні ціни на вагове масло зросли з 37,32 до 39,98 гривні за кілограм. Щодо інших груп товарів, то вони ціни на них стабільні - нічого не дорожчає, але й не дешевшає.
А тим часом...
Україна опустилася на останнє місце із зарплат в Європі в доларовому еквіваленті. Ми заробляємо в середньому 246 доларів на місяць. Але до кінця року наш антирекорд може побити Молдова, оскільки лей останнім часом подешевшав майже на 20%, тоді як гривня дещо зміцнилася.
http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=79434

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

НОВЫЕ РЕАНИМОБИЛИ ДЛЯ ЗДРАВООХРАНЕНИЯ КРЫМА
Н. Дмитриева, "Крымские известия",19.12.09
Ключи от десяти новых реанимобилей были вручены главным врачам крупнейших городов автономии в рамках программы "Здоровье крымчан".

 Знаменательное событие для жителей Крыма состоялось вчера на площади Ленина. Ключи от десяти специализированных реанимобилей, оборудованных по последнему слову медицинской техники, Председатель Верховной Рады АРК Анатолий Гриценко и глава правительства Виктор Плакида вручили руководителям отрасли и главным врачам крупнейших городов автономии в рамках программы "Здоровье крымчан".
"Уже около четырех лет здравоохранение для крымских властей является приоритетным направлением, - подчеркнул А. Гриценко. - С каждым годом мы наращивали объемы финансирования отрасли, чтобы создать оптимальные условия для работы медицинского персонала. Никакой талант, никакой опыт не смогут компенсировать недостаток специализированного оборудования, благодаря которому медики получают возможность оказывать квалифицированную помощь населению автономии. Эти реанимобили приобретены на средства, полученные от акцизного сбора. (К слову, оппозиция обвиняет нас в их незаконном расходовании). Но учитывая, что автономия оказалась один на один с проблемой финансирования социально значимых программ, не получая ни копейки из государственного бюджета, мы и в дальнейшем намерены направлять эти средства на выполнение программ, принятых Верховной Радой, и в первую очередь, программ по здравоохранению. На подходе медицинское оборудование, предназначенное для амбулаторий семейного типа, в конце декабря мы получаем еще десять автомобилей "скорой помощи", которые передадим в сельские районы. Заканчиваем строительство и реконструкцию нового отделения в онкодиспансере, для чего из республиканского бюджета дополнительно выделено 5 млн грн, приобрели аппарат искусственного кровообращения стоимостью более 2 млн грн, наличие которого позволит проводить в Крыму сложнейшие операции на сердце. Вообще 2008-2009 годы депутатский корпус обращал особое внимание на проблемы здравоохранения, и я рад, что планы парламента действительно реализуются".
Только за два последних года, отметил В. Плакида, из республиканского бюджета выделено на здравоохранение и, в частности, на выполнение программы "Здоровье крымчан" свыше 42 млн грн. "Мы обещали, что каждый город получит реанимобиль, сельские медики - машины "скорой", работники ФАПов - 130 комплектов для оказания медицинской помощи, и свои обязательства выполняем".
В настоящее время остро ощущается недостаток спецавтомобилей во всех регионах автономии, их износ составляет около 80%, именно поэтому приобретение новых крымские медики расценивают как неординарное событие. По словам министра здравоохранения АРК С. Донича, это стало возможным благодаря прагматичному и мудрому решению властей в распределении средств, полученных от акцизного сбора. Реанимобили оснащены высокотехнологичным оборудованием, в частности, дефибриллятором, наркозно-дыхательной аппаратурой - всеми современными средствами, необходимыми для спасения человеческой жизни. "Поэтому решено направить их в первую очередь в города и районы, протянувшиеся вдоль оживленных автотрасс, где особенно часты дорожно-транспортные происшествия. Следующим этапом - в конце нынешнего года - станет поддержка сельского здравоохранения", - сказал С. Донич.
http://www-ki.rada.crimea.ua/nomera/2009/235/new.html
 

*                                 *                              *

 Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах та в інтернет-версіях обласних та міських газет України по 22 грудня 2009 року включно.
Заявки на отримання друкованих версій, а також зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном:  /044/ 255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні


© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення