"Голос України"
2005.12.15
Утвердження верховенства права, конституційних прав і свобод
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин
Щиро вітаю суддівський корпус України з професійним святом — Днем працівників суду.
Високі суспільні очікування щодо остаточного утвердження в українському повсякденні верховенства права, конституційних прав і свобод громадян є моральним дороговказом і настановою національному судочинству.
Реформування судової влади своєю кінцевою метою передбачає забезпечення життєвих інтересів людини і громадянина. Досягненню цієї великої мети неодмінно має передувати незалежність і самостійність органів правосуддя — реальне верховенство права в державі.
Незалежність судової влади життєво необхідна не лише для суддів, а й для всього суспільства, кожної окремої людини як знаряддя захисту загальнолюдських цінностей — прав і свобод людини, її життя, честі й гідності.
Суддівський корпус України демонструє високе усвідомлення особливої відповідальності за долю України. Завдання сьогодення полягає у формуванні суддівського корпусу України людьми, гідними високого суддівського звання, наділеними високим професіоналізмом, громадянськими та моральними якостями.
Вірю, що слово суддя неодмінно стане синонімом вірності закону, встановлення істини, перемоги правди, високої правової культури народу.
Законодавче, фінансове та матеріально-технічне забезпечення професійної діяльності судової влади було і залишається для Верховної Ради України пріоритетним напрямом роботи, адже чим ефективнішою буде робота судів, тим ефективнішим можна вважати національне законодавство в цілому.
Парламент України сприятиме розв’язанню проблем законодавчого забезпечення наближення судів загальної юрисдикції до європейських стандартів правосуддя, з тим щоб судова влада виступала гарантом реальної демократії, забезпечувала верховенство права, надійний захист прав і свобод людини.
Бажаю кожному судді і всім працівникам українських судів міцного здоров’я, щастя і добра, усвідомлення високої відповідальності перед державою і співвітчизниками за здійснювану суддівську владу — незалежну, неупереджену, чесну і справедливу.
"Голос України" 2005.12.15