"Голос України"
2002.- № 183. - 5 жовт. - С. 1.


Працівникам освіти України

Дорогі освітяни!

Сердечно вітаю вас з Днем працівників освіти.

Щороку золотої осінньої пори приходить на нашу землю це свято. Кожен з нас, хоч би якого віку й суспільного становища він досяг, неодмінно із вдячністю згадає у цей день свого першого вчителя, рідну школу, перебере в пам’яті педагогів, чиє слово з університетської кафедри сприймав як одкровення.

Учитель — це покликання і важка щоденна праця. У ваших руках і доля кожної особистості, і доля держави. Ви формуєте її людський потенціал, готуєте до життя майбутніх учених і хліборобів, лікарів і винахідників, урядовців і дипломатів, вчите їх сприймати нове і пам’ятати наше коріння. І які знання, які моральні принципи ви закладете їм з найменшого віку, такою буде наша країна.

У ХХІ столітті, вважають учені, лідером буде та нація, яка побудує найефективнішу систему середньої та вищої освіти і забезпечить цим максимальний розвиток інтелектуального потенціалу своєї країни. Відомо, всі реформи починаються з людини, учителя. Українські освітяни мають великий досвід формування педагогічної майстерності ще від часів Іларіона, Івана Вишенського, Петра Могили.

Сучасна епоха робить справжній виклик учителю. Сьогодні йому потрібні не тільки фах, талант, а й знання мов, володіння комп’ютером, іншими сучасними технологіями. І все-таки найголовнішими залишаються одвічні якості — людяність, доброта, любов до дітей, до своєї справи.

І влада, і громадськість усвідомлюють, що запорукою позитивних змін у системі освіти є поліпшення умов життя і праці освітян. Верховна Рада України зробить усе, щоб підвищити соціальний статус, роль учителя, удосконалюватиме законодавство про освіту, і сприятиме її конструктивному реформуванню.

Тож зі святом вас, дорогі освітяни. Здоров’я, успіхів, любові, щастя і благополуччя вам і вашим родинам.

Володимир ЛИТВИН,
Голова Верховної Ради України.

 Голос України.- 2002.- № 183. - 5 жовт. - С. 1.