"Голос України"
2006.02.21


Передвиборна програма
БЛОКУ "ВЛАДА НАРОДУ"

Сьогодні простий громадянин України відмежований від влади і позбавлений права на гідне життя.

Виборчий блок "ВЛАДА НАРОДУ" заявляє: настав час діяти, приймати рішення і відповідати за них перед законом та перед людьми.

Повернемо владу українському Народу, зробимо українську владу прозорою, а економіку відкритою.

Ми відверто заявляємо - одним із найважливіших завдань блоку є проходження у Верховну Раду України значної групи депутатів та створення дієвої, ідеологічно згуртованої фракції, здатної впливати на законотворчий процес.

Настав час ідеології "демократії участі" - забезпечення реальної влади народу через залучення кожного громадянина до прийняття щоденних рішень, в сам процес політики.

Це неможливо без досягнення триєдиної стратегічної мети:

- подолання соціально-економічної, психологічної та духовно-культурної прірви між владою і народом;

- забезпечення гідного рівня добробуту кожному громадянину і кожній сім'ї;

- приходу у владу нових людей, не скомпрометованих попередньою діяльністю у владних структурах.

Для реалізації цієї стратегічної мети необхідно здійснити цілий ряд заходів у різних сферах життя країни:

Всю владу - народу

n Негайно відновити конституційне право народу бути єдиним джерелом влади в Україні і здійснювати владу в державі безпосередньо, як це встановлено статтею 5 Конституції України.

n Конституційно визнати рішення референдуму законом прямої дії.

n Закріпити в Конституції прямі вибори керівників областей і районів та право народу обирати і відкликати суддів Конституційного та Верховного судів, голів апеляційного та суддів місцевих судів, Генерального прокурора України.

n Законодавчо забезпечити можливість громадського контролю за діяльністю прокуратури, міліції і податкової адміністрації, проведення громадських експертиз рішень влади та впровадження відкритості витрачання бюджетних коштів.

n Зняти депутатську недоторканність з депутатів всіх рівнів.

Добробут кожного - запорука стабільності

n Щорічний державний бюджет приймати з урахуванням довгострокової національної програми соціально-економічного розвитку країни, основним показником якої буде ріст добробуту громадян.

n Встановити мінімальну заробітну платню на рівні не менше 3 прожиткових мінімумів. Законодавчо визначити нижню межу оплати праці за годину.

n Реалізувати програму створення робочих місць та поступової ліквідації безробіття, в тому числі за рахунок залучення безробітних до громадських робіт.

n Забезпечити доступність кожного громадянина до низьковідсоткових кредитів і позик як для започаткування власної справи, так і на придбання товарів довготривалого користування, житла, автомобіля тощо.

n Встановлювати розмір пенсій в залежності від трудового стажу та умов праці, але не менше 70 відсотків від заробітку.

n Забезпечити темпи зростання ВВП не менше 7 відсотків щорічно на фоні стабільних цін на товари, роботи і послуги, житло. Передбачити виділення 1,93 % ВВП на розвиток науки.

n Розробити на державному рівні систему об'єктивних критеріїв добробуту людини, затвердити та послідовно реалізовувати загальнодержавну програму подолання бідності.

Реалізація соціальних гарантій - для всіх

n Домогтися реалізації гарантованих Конституцією України прав на безкоштовне навчання та медичне обслуговування в державних і комунальних закладах освіти та охорони здоров'я.

n Забезпечити виплату пенсій, стипендій, допомоги по безробіттю, інших основних видів соціальних виплат на рівні не менше прожиткового мінімуму.

n Розробити загальнодержавну програму працевлаштування молоді.

n Збільшити обсяги гарантованих державою кредитів на житло та його облаштування, які надаються молодим сім'ям, забезпечити прозорість процедури їх отримання.

n Реалізувати поетапну, протягом 3 років, програму компенсації громадянам їхніх знецінених заощаджень.

n Розробити та реалізувати загальнодержавні програми:

- захисту материнства і дитинства, стимулювання росту народжуваності;

- професійної реабілітації, зайнятості та пільг для людей з обмеженими можливостями;

- ліквідації дитячої безпритульності, підтримки та розбудови державної мережі сиротинців.

n Домогтися реального виконання в повному обсязі Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та "Програми соціального захисту робітників ЧАЕС і мешканців м. Славутич у зв'язку із закриттям станції". Законодавчо забезпечити щорічне підвищення розміру чорнобильських пенсій, компенсацій і доплат відповідно до зростання індексу вартості життя та надання протягом року житла інвалідам Чорнобиля, що стоять в житловій черзі.

Національний виробник - основа народної економіки

n Розробити та реалізувати загальнодержавну програму підтримки національного виробника, малого і середнього бізнесу.

n Визнати пріоритетними сферу сучасних технологій - інформатизація, екологічно чисті технології, енергозбереження та екологічне аграрне виробництво.

n Створити законодавчі умови для забезпечення оновлення і випереджувального розвитку енергетики, транспорту, зв'язку, аерокосмічних та інформаційних технологій. Стимулювати надання державної підтримки наукоємним виробництвам. Забезпечити умови для налагодження повного циклу виробництва ядерного палива для атомних електростанцій.

n Спростити податкову систему, суттєво знизити податки для середнього бізнесу, замінити податок на додану вартість на податок з прибутку.

n Запровадити дієву систему страхування вітчизняних та іноземних інвестицій, знизити відсоткову ставку по довгостроковому кредитуванню виробництва до 7 відсотків і нижче.

Селу - державну опіку

n Сприяти розвитку господарств аграрного сектору, надаючи пільги безпосереднім виробникам сільськогосподарської продукції.

n Формувати великі національні корпорації по виробництву і переробці сільськогосподарської продукції, розвивати обслуговуючі кооперативи на селі.

n Проводити справедливу і чесну цінову політику в аграрному секторі за рахунок впливу держави через економічні важелі.

n Забезпечити сільгоспвиробникові доступ до дешевих довгострокових кредитів і позик, запровадити іпотечне кредитування.

n Надати державну підтримку соціальному розвитку села, розробивши комплексну програму, яка включатиме питання охорони здоров'я, освіти, культури, створення робочих місць, збереження об'єктів соціальної інфраструктури.

Професійна і боєздатна армія - надійний щит держави

n Забезпечити національну безпеку України як шляхом включення її в міжнародну систему колективної безпеки і співробітництва, так і підтримки на належному рівні власного військового потенціалу.

n Реформувати Збройні Сили України, замінивши "селянсько-робітниче" військо сучасно озброєною професійною армією.

n Гарантувати повне матеріально-технічне забезпечення Збройних Сил.

Духовність і патріотизм - основа буття нації

n Зважаючи на глибину і тривалість моральної кризи, яку переживає українське суспільство, робити все можливе для вирішення першочергового завдання - пробудження і зміцнення духовності народу, виховання патріотизму.

n Всебічно сприяти конструктивним зусиллям церкви і релігійних організацій всіх конфесій, спрямованим на духовне піднесення особистості.

n Припинити поширення в Україні кіно-, теле- і друкованої інформації, спрямованої на пропаганду жорстокості і насильства, бездушного егоїзму і відстороненості від суспільства, на руйнацію духовного, психічного та фізичного здоров'я громадян.

n Рішуче протидіяти випадкам приниження у засобах масової інформації національної гідності і традицій, мови і культури як українського народу, так і інших корінних народів та етнічних груп.

n Боротись з виявами ксенофобії.

Зовнішню політику - під народний контроль

n Спрямувати зовнішню політику на підвищення конкурентоспроможності національної економіки, інтеграції України у світову господарську систему.

n Ввести практику референдумів у питаннях набуття Україною членства в ЄЕП, НАТО, ЄС тощо.

n Сформувати нову взаємовигідну, неконфліктну стратегію взаємодії з Росією, США та ЄС.

n Захищати права й інтереси співвітчизників, що проживають за кордоном.

* * *

Блок "Влада Народу" має силу і волю, щоб боротися зі старими та новими "олігархами", що з квітучої країни зробили латиноамериканську провінцію, розікрали і розпродали все, що тільки можливо.

Представникам блоку "Влада Народу" вистачить:

- серця, щоб зрозуміти біль і проблеми кожного окремого громадянина;

- мужності нести спільну й особисту відповідальність за проведення послідовної соціально спрямованої політики;

- хисту і послідовності у виконанні наказів виборців.

Блок "Влада Народу" - це шанс для кожного громадянина безпосередньо впливати на владу заради кращого майбутнього України, шанс реалізувати свій унікальний потенціал та розширити власні можливості.

Друкується на вимогу ч. 1 ст. 70 Закону України “Про вибори народних депутатів України”.

"Голос України" 2006.02.21