Огляд реґіональної преси

Випуск 49, 23  - 29 грудня 2003 р.

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах
 
 

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Тишкун Ю.  Конституція в облозі // Поступ. - 2003. - № 244. - 17 груд. - С. 5. - Львівська обл.
Народний депутат Анатолій МАТВІЄНКО повідомив, що парламентська більшість має намір розпочати постатейне обговорення законопроекту про зміни до Конституції Симоненка - Медведчука, який депутатська більшість погодилася взяти за основу. Як повідомив кореспондент газети А.МАТВІЄНКО підкреслив, що більшість не збирається зважати на цілу низку зауважень, які зробила Венеціанська комісія до проектів конституційних змін. А координатор більшості С.ГАВРИШ не лише наполягає на політичній реформі, але й приховує від народу негативні висновки Венеціанської комісії щодо конституційних змін. С.ГАВРИШ сподівається на підтримку реформи комуністами й соціалістами найближчим часом. Ситуацію щодо політичної реформи прокоментував і народний депутат М.КАТЕРИНЧУК.

Страшний В.  Гаряча зустріч в… холодній залі // Вінниччина. - 2003. - № 208. - 28 груд. - С. 2. - Вінницька обл.
Народний депутат України Микола КАТЕРИНЧУК зустрівся у Козятині зі своїми виборцями, яким звітував про свою роботу, повідомив про останні події у Верховній Раді України та влаштував прийом громадян. По тому спілкування набуло куди найгарячого характеру.

Пукіш І.  Опозиції б день протриматися і ніч простояти // Високий замок. - 2003. - № 245.-
24 груд. - С. 1. - Львівська обл.
Кореспондент подає опис подій у Верховній Раді 23 грудня 2003 року, зокрема блокування опозицією президії й трибуни Верховної Ради. Автор наголошує на позиції блоку "Наша Україна", БЮТ і СПУ щодо неприйнятності конституційних змін, описує бійку народних депутатів Г.СУРКІСА та Л.ЧЕРНОВЕЦЬКОГО, подає коментарі народних депутатів С.СОБОЛЄВА, С.ГАВРИША, Л.КРАВЧУКА, Ю.КЛЮЧКОВСЬКОГО, П.СИМОНЕНКА, Б.ТАРАСЮКА, О.ЗАДОРОЖНЬОГО.

Бачинський Б.  Перша поправка // Поступ. - 2003. - № 249. - 20-21 груд. - С. 1. - Львівська обл.
23 грудня 2003 року Верховна Рада розглядатиме три законопроекти змін до Конституції України. Кореспондент подає свій прогноз щодо подальшої долі законопроектів змін до основного закону, прогнозує кількість голосів на підтримку кожного з них і можливі поправки. У статті також наведено коментарі народних депутатів Г.КРЮЧКОВА, С.ГАВРИША, О.ЗІНЧЕНКА, П.СИМОНЕНКА, С.НІКОЛАЄНКА, О.ЗАДОРОЖНЬОГО, Ю.КОСТЕНКА.

Зінчук В.  Порошенко відзвітував перед Кучмою: Інтерв'ю народного депутата/ Розмовляла Пукіш І. // Високий замок. - 2003. - № 244.- 23 груд. - С. 3. - Львівська обл.
Народний депутат України П. ПОРОШЕНКО обговорив ситуацію з виконанням Держбюджету на 2003 рік із Президентом. Окрім цього, Л.Кучма та П.ПОРОШЕНКО обговорили позиції про зміни в Держбюджеті на 2004 рік, сучасну політичну ситуацію в країні та перспективи реалізації політичної реформи.

Онопенко В.  "Парламент може обвести Президента навколо пальця": Інтерв'ю народного депутата/ Розмовляла Пукіш І. // Високий замок. - 2003. - № 244.- 23 груд. - С. 3. - Львівська обл.
В інтерв'ю народний депутат від блоку Юлії Тимошенко Василь ОНОПЕНКО коментує рішення Конституційного суду про можливість обирати президента парламентом. Він також пояснює позицію БЮТ щодо політичної реформи й подає можливі варіанти перебігу президентських виборів.

Давиденко А.  Чотири пропозиції Тимошенко // Поступ. - 2003. - № 247. - 20-21 груд. - С. 5. - Львівська обл.
У статті наведено заклик народного депутата України Юлії ТИМОШЕНКО до народних обранців не підтримувати політичну реформу без ухвалення принципових передумов. Ю.ТИМОШЕНКО пропонує депутатам утвердити такі принципи: всенародне обрання президента, реформа місцевого самоврядування як передумова політичної реформи, ухвалення нового пропорційного виборчого закону та недопустимість продовження повноважень чинного парламенту.

Зінчук В.  Конституційна "розвідка боєм" // Високий замок. - 2003. - № 242.- 20-21 груд. - С. 3. - Львівська обл.
Комісія Верховної Ради, що вивчала законопроекти про внесення змін до Конституції, рекомендує 23 грудня провести голосування з трьох законопроектів із політичної реформи. М.КАТЕРИНЧУК, член фракції "Наша Україна", заявив, що "Наша Україна" наполягатиме на всенародному голосуванні з окремих положень політичної реформи. У статті також наведено думку народного депутата Н.ШУФРИЧА, члена фракції СДПУ(О), про перспективи прийняття одного із законопроектів політичної реформи.

Ольжич Д.  Старт політреформі буде дано 23 грудня // Деснянська правда. - 2003. - № 148. -
20 груд. - С. 2. - Чернігівська обл.
Голосування щодо політичної реформи відбудеться 23 грудня відповідно до постанови Верховної Ради. Автор статті коментує перспективи проведення політичної реформи і наводить погляди першого віце-спікера А.МАРТИНЮКА та спікера В.ЛИТВИНА щодо цієї проблеми. Загалом кореспондент не виключає можливості голосування за конституційні зміни голосами трьохсот народних депутатів уже 23 грудня.

Яворівський В.  Політична реформа: є варіанти: Інтерв'ю народного депутата/ Розмовляла Садовська Г. // Вільне життя. - 2003. - № 128. - 20 груд. - С. 1. - Тернопільська обл.
Народний депутат Володимир ЯВОРІВСЬКИЙ, член фракції "Наша Україна", подає свої прогнози щодо можливих варіантів розвитку подій навколо прийняття політичної реформи і майбутніх президентських виборів. Він також інформує читачів про майбутні дії лідера блоку "Наша Україна" Віктора ЮЩЕНКА .

Масальський А.  Ліки в Україні подорожчають вдвічі через некомпетентність уряду // Гарт. - 2003. - № 52. - 19 груд. - С. 7. - Чернігівська обл.
У статті викладено негативні наслідки прийняття бюджету для медичної сфери України. Як наголошує лідер блоку "Наша Україна" Віктор ЮЩЕНКО, деякі ліки будуть дорожчати. До того ж, як зазначив народний депутат від "Нашої України", голова комітету з питань охорони здоров'я М.ПОЛІЩУК, у бюджеті не передбачено фінансування програми з лікування діабету, СНІДу, раку, туберкульозу, зменшено допомогу матерям при народженні дитини. Саме тому "Наша Україна" наполягає на скасуванні ПДВ на ліки, а в майбутньому - на перегляді бюджету на 2004 рік та на ліквідації низки його антисоціальних статей.

Пинзеник В.  Спроба вбивства Віктора Ющенка справді була: Інтерв'ю народного депутата/ Розмовляв Дмитрук О. // Вінницька газета. - 2003. - № 154. - 19 груд. - С. 2. - Вінницька обл.
В інтерв'ю народний депутат Віктор ПИНЗЕНИК зосередив свою увагу на проблемі бюджету, який він вважає антисоціальним, і прокоментував законопроект про політичну реформу, авторами якого є С.ГАВРИШ та П.СИМОНЕНКО. Окрім цього, В.ПИНЗЕНИК заявив, що кілька місяців тому була спроба замаху на життя Віктора ЮЩЕНКА.

Бичков С.  Місцеві бюджети повинні бути бюджетами розвитку, а не виживання // Зоря. - 2003. - № 142. - 18 груд. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
На думку народного депутата Сергія БИЧКОВА, затверджений Державний бюджет важко назвати досконалим документом. Але попри всі недоліки його треба було приймати вчасно, адже від цього залежить доля затвердження місцевих бюджетів. У статті С.БИЧКОВ обґрунтував залежність місцевого бюджету від державного й зазначив, що настав час встановити чіткі взаємовідносини між ними.

Горина В.  Выборы-2004 по версии социалистов: только единый кандидат от оппозиции // Слава Севастополя. - 2003. - № 234. - 18 груд. - С. 1. - г. Севастополь
Автор статьи акцентирует внимание на заявлении Социалистической партии Украины о том, что оппозиция должна выдвинуть единого кандидата на президентские выборы 2004 года. Александр МОРОЗ подчеркнул, что СПУ готова поддержать любого кандидата от оппозиции: Юлию ТИМОШЕНКО, Петра СИМОНЕНКО, Виктора ЮЩЕНКО или Александра МОРОЗА.

Клименко А.  Бюджетний процес: регіональний рахунок // Зоря. - 2003. - № 142. - 18 груд. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
Народний депутат Анатолій КЛИМЕНКО торкається проблем затвердження Державного бюджету та залежності від нього місцевого бюджету, зокрема, бюджету Дніпропетровської області. У статті А.КЛИМЕНКО наголосив, що, приймаючи головний фінансовий документ країни, народні депутати від Дніпропетровщини максимально відстояли потреби області.

Мовчан В.  Партійні висуванці не можуть замінити обраних депутатів.. // Зоря. - 2003. - № 142. - 18 груд. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
У статті народний депутат Володимир МОВЧАН обґрунтовує свою позицію щодо збереження мажоритарної системи виборів. На його думку, депутат, якого безпосередньо обирали люди, спілкується зі своїми виборцями, органами місцевого самоврядування на місцях, а тому краще обізнаний із проблемами громадян. Саме тому В.МОВЧАН вважає, що позиції законопроектів конституційної реформи, що виключають можливість проходження депутатів до парламенту за мажоритарною схемою, повинні бути допрацьовані.

Пукіш І.  Щоб Святий Миколай зробив політиків дітьми // Високий замок. - 2003. - № 241.
- 18-24 груд. - С. 3. - Львівська обл.
Кореспондент газети підготувала низку побажань з приводу наступних новорічних свят, висловлених народними депутатами України. В своїх висловлюваннях народні обранці бажають українському народу найкращого життя в, дійсно, українській державі, влада якої контрольована і не відірвана від нього, де люди щасливі і забезпечені. Свої думки висловили: І. ПЛЮЩ, В. СІВКОВИЧ, Ю. КОСТЕНКО, І. ШУРМА, В. ОНОПЕНКО, П. СИМОНЕНКО.

Давиденко А.  Корупція в Кабінеті Міністрів // Поступ. - 2003. - № 244. - 17 груд. - С. 2. - Львівська обл.
Комітет Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією нарешті, вирішив перевірити на корумпованість вище керівництво нашої держави, повідомляє кореспондент. Першою жертвою цієї перевірки став перший віце-прем'єр, міністр фінансів Микола Азаров. За словами народного депутата Володимира СТРЕТОВИЧА, його комітет знайшов низку порушень й у діяльності Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки.

Пукіш І.  Парламентських портфелів забагато не буває // Високий замок. - 2003. - № 240.
- 17 груд. - С. 2. - Львівська обл.
Член парламентської фракції СДПУ(О) Валерій ЄВДОКИМОВ заявив, що фракція СДПУ(О) не ставитиме питання про відкликання О.ЗІНЧЕНКА, віце-спікера Верховної Ради, якщо їм вдасться домовитися з іншими фракціями щодо питання політичної реформи. Інакше фракція домагатиметься або звільнення віце-спікера, або портфелів голів трьох комітетів. Автор статті також наголосив, що СДПУ(О) має свої плани також, щодо комітету з питань ПЕК, хоча за квотою, головування в комітеті належить "Регіонам України". Лідер фракції СДПУ(О) Леонід КРАВЧУК заявив, що соціал-демократи збираються запропонувати на посаду голови комітету з питань ПЕК Ігоря ФРАНЧУКА.

Тишкун Ю.  Конституція в облозі // Поступ. - 2003. - № 244. - 17 груд. - С. 5. - Львівська обл.
Народний депутат Анатолій МАТВІЄНКО повідомив, що парламентська більшість має намір розпочати постатейне обговорення законопроекту про зміни до Конституції Симоненка - Медведчука, який депутатська більшість погодилася взяти за основу. Як повідомив кореспондент газети А.МАТВІЄНКО підкреслив, що більшість не збирається зважати на цілу низку зауважень, які зробила Венеціанська комісія до проектів конституційних змін. А координатор більшості С.ГАВРИШ не лише наполягає на політичній реформі, але й приховує від народу негативні висновки Венеціанської комісії щодо конституційних змін. С.ГАВРИШ сподівається на підтримку реформи комуністами й соціалістами найближчим часом. Ситуацію щодо політичної реформи прокоментував і народний депутат М.КАТЕРИНЧУК.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Зінчук В.  Держава таки фінансуватиме партії: Інтерв'ю народного депутата/ Розмовляла Пукіш І. // Високий замок. - 2003. - № 244.- 23 груд. - С. 3. - Львівська обл.
Леонід Кучма підписав ухвалений Верховною Радою Закон України, який передбачає фінансування політичних партій, що пройшли до парламенту, за рахунок коштів Держбюджету. Кореспондент повідомляє, що за законом фінансується статутна діяльність партій, не пов'язана з їхньою участю у виборах.

Бачинський Б.  Ющенківці домовилися з соціалістами // Поступ. - 2003. - № 248. - 22 груд. -
С. 5. - Львівська обл.
Представництво "Нашої України" у Львівській області та Львівська обласна організація Соціалістичної партії України підписали Меморандум солідарності про спільні дії на регіональному рівні. Як повідомив кореспондент газети, "Наша Україна" планує підписати єдиний меморандум між усіма опозиційними силами, а потім планує створити єдиний координаційний орган.

Тишкун Ю.  Костенко ставить на Ющенка // Поступ. - 2003. - № 248. - 22 груд. - С. 5. - Львівська обл.
П'ятий з'їзд Української народної партії вирішив підтримати на президентських виборах 2004 року лідера "Нашої України" Віктора ЮЩЕНКА. Також на з'їзді була ухвалена заява про створення на базі "Нашої України" єдиної політичної партії.

Бачинський Б.  Комуністи - надія Кучми // Поступ. - 2003. - № 247. - 20-21 груд. - С. 1. - Львівська обл.
Автор статті коментує процес обговорення народними депутатами політичної реформи. Зокрема, він наводить погляди народних депутатів М.КАТЕРИНЧУКА, члена фракції "Наша Україна", та Н.ШУФРИЧА, члена фракції СДПУ(О), на цю проблему. На думку кореспондента, Комуністична партія України все-таки підтримає один із запропонованих варіантів політичної реформи, отримавши взамін певні політичні дивіденди.

Бачинський Б.  Таємний план Медведчука // Поступ. - 2003. - № 244. - 17 груд. - С. 5. - Львівська обл.
Члени партії СДПУ(О) нарешті, зізналися, навіщо їхній лідер В.Медведчук, голова Адміністрації Президента, почав в Україні політичну реформу. Член СДПУ(О) В.ЄВДОКИМОВ заявив, що партія має намір висувати кандидатом у президенти свого лідера В.Медведчука. До того ж, обирати президента в 2004 році повинен не народ, а парламент. Автор статті зазначає, що для реалізації своїх планів члени СДПУ(О) готові навіть на шантаж. Якщо політреформу буде загальмовано, то фракція СДПУ(О) порушить питання про відкликання О.ЗІНЧЕНКА з посади віце-спікера, а есдеки погрожують влаштувати опозиції перерозподіл парламентських комітетів.

Скокина П.  Александр Мороз: Только единый кандидат от оппозиции имеет шанс победить власть! // Крымская правда. - 2003. - № 234. - 17 дек. - С. 2. - Автономная Республика Крым
В статье сообщается о заявлении лидера Социалистической партии Украины Александра МОРОЗА, где он подчеркнул о необходимости объединения оппозиционных сил вокруг одной политической фигуры. Александр МОРОЗ также подчеркнул, что на президентских выборах 2004 года СПУ готова поддержать любого лидера из "четверки": Юлию ТИМОШЕНКО, Петра СИМОНЕНКО, Виктора ЮЩЕНКО или Александра МОРОЗА.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Пшеничний Ю.  Територіальна громада - клітина державного організму // Зоря. - 2003. - № 144. - 23 груд. - С. 1. - Дніпропетровська обл.
Дніпропетровщині відбулася-нарада-семінар "Організація роботи рад з вивчення та розв'язання ключових проблем територіальних громад". У роботі наради взяли участь Голова Верховної Ради Володимир ЛИТВИН, голова Дніпропетровської облдержадміністрації Володимир Яцуба, голови обласних рад з усіх регіонів держави та народні депутати від Дніпропетровської області. Депутати мали змогу ознайомитися з думками керівника парламенту щодо його особистого бачення вирішення проблем місцевого самоврядування. Володимир ЛИТВИН зазначив, що обсяг повноважень, якими делеговані органи місцевого самоврядування, є тим лакмусовим папірцем, який визначає ступінь довіри держави до своїх громадян.

Демчук Л.  Програму розглянули разом з бюджетом // Кіровоградська правда. - 2003. - № 135. - 20 груд. - С. 1. - Кіровоградська обл.
У статті розглянуто роботу дванадцятої сесії Кіровоградської обласної ради, на якій було прийнято програму соціально-економічного розвитку Кіровоградщини й обласний бюджет на 2004 рік. Кореспондент подає основні положення програми соціально-економічного розвитку й бюджету області, які депутати обласної ради розглядали комплексно.

Ненцінський А.  Обласний бюджет на 2004 рік затверджено // Подільські вісті. - 2003. - № 164. - 19 груд. - С. 1. - Хмельницька обл.
Обласний бюджет Хмельниччини затверджено одноголосно. Кореспондент подає основні статті витрат бюджету, а також коментує Програму розвитку інформаційної сфери Хмельниччини і Програму соціально-економічного й культурного розвитку області на 2004 рік, які розглянуто на сесії. У роботі сесії обласної ради взяли участь народні депутати О.ЛУКАШУК, В.ОЛУЙКО, В.СПІВАЧУК і В.ШПАК.

Клименко А.  Бюджетний процес: регіональний рахунок // Зоря. - 2003. - № 142. - 18 груд. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
Народний депутат Анатолій КЛИМЕНКО торкається проблем затвердження Державного бюджету та залежності від нього місцевого бюджету, зокрема, бюджету Дніпропетровської області. У статті А.КЛИМЕНКО наголосив, що, приймаючи головний фінансовий документ країни, народні депутати від Дніпропетровщини максимально відстояли потреби області.

П'єцух М.  Бюджет з першої особи // Поступ. - 2003. - № 245. - 18-24 груд. - С. 3. - Львівська обл.
Депутати обласної ради, на відміну від народних обранців, ухвалили бюджет Львівщини на 2004 рік з першої спроби. Голова постійної депутатської бюджетної комісії облради Василь Романів зазначив, що бюджет на 2004 рік є соціально захищеним. Він також назвав бюджет Львівщини оптимальним, прозорим і демократичним.

Бюджет-2004: соціальних гарантій більше // Галичина. - 2003. - № 193-194. - 18 груд. - С. 1. - Івано-Франківська обл.
Кореспондент переконаний, що бюджет Івано-Франківської області на 2004 забезпечує більше соціальних гарантій, ніж у попередні роки. Він наводить основні статті витрат та висловлює подяку народному депутату Євгену Гірнику, який брав активну участь в обговоренні обласного бюджету на 2004 рік і відстоював інтереси Івано-Франківської області при прийнятті Державного бюджету.

Харченко О.  Бюджет приймати - не кота в мішку брати… // Високий замок. - 2003. - № 240.- 17 груд. - С. 1. - Львівська обл.
На вчорашній сесії Львівської міської ради депутати не затвердили бюджету міста Львова на наступний рік. Голосування з цього важливого питання перенесено на 18 грудня. Автор статті зазначає, що проект бюджету видали депутатам лише перед сесією, тому вони не встигли його вивчити. На думку народного депутата Тараса ЧОРНОВОЛА, бюджет Львова-2004, запропонований виконкомом, є непрозорим і неаргументованим. Міський голова Любомир Буняк наполягав на терміновому затвердженні бюджету, але депутати проти того, щоб поспіхом приймати головний фінансовий документ міста й наполягають на врахуванні їхніх поправок.

Подгорный Р.  Бюджет принят. Программа развития области одобрена // Южная правда. - 2003. - № 140. - 11 дек. - С. 1. - Николаевская обл.
Автор статьи рассматривает работу тринадцатой сессии Николаевского областного совета, на которой обсуждались основные программные задачи социально-экономического развития области на 2000 - 2010 годы. Кроме того на сессии принят бюджет области на 2004 год и внесены изменения в бюджет нынешнего года.


СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Пшеничний Ю.  Територіальна громада - клітина державного організму // Зоря. - 2003. - № 144. - 23 груд. - С. 1. - Дніпропетровська обл.
Дніпропетровщині відбулася-нарада-семінар "Організація роботи рад з вивчення та розв'язання ключових проблем територіальних громад". У роботі наради взяли участь Голова Верховної Ради Володимир ЛИТВИН, голова Дніпропетровської облдержадміністрації Володимир Яцуба, голови обласних рад з усіх регіонів держави та народні депутати від Дніпропетровської області. Депутати мали змогу ознайомитися з думками керівника парламенту щодо його особистого бачення вирішення проблем місцевого самоврядування. Володимир ЛИТВИН зазначив, що обсяг повноважень, якими делеговані органи місцевого самоврядування, є тим лакмусовим папірцем, який визначає ступінь довіри держави до своїх громадян.

Демчук Л.  Програму розглянули разом з бюджетом // Кіровоградська правда. - 2003. - № 135. - 20 груд. - С. 1. - Кіровоградська обл.
У статті розглянуто роботу дванадцятої сесії Кіровоградської обласної ради, на якій було прийнято програму соціально-економічного розвитку Кіровоградщини й обласний бюджет на 2004 рік. Кореспондент подає основні положення програми соціально-економічного розвитку й бюджету області, які депутати обласної ради розглядали комплексно.

Ненцінський А.  Обласний бюджет на 2004 рік затверджено // Подільські вісті. - 2003. - № 164. - 19 груд. - С. 1. - Хмельницька обл.
Обласний бюджет Хмельниччини затверджено одноголосно. Кореспондент подає основні статті витрат бюджету, а також коментує Програму розвитку інформаційної сфери Хмельниччини і Програму соціально-економічного й культурного розвитку області на 2004 рік, які розглянуто на сесії. У роботі сесії обласної ради взяли участь народні депутати О.ЛУКАШУК, В.ОЛУЙКО, В.СПІВАЧУК і В.ШПАК.

Клименко А.  Бюджетний процес: регіональний рахунок // Зоря. - 2003. - № 142. - 18 груд. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
Народний депутат Анатолій КЛИМЕНКО торкається проблем затвердження Державного бюджету та залежності від нього місцевого бюджету, зокрема, бюджету Дніпропетровської області. У статті А.КЛИМЕНКО наголосив, що, приймаючи головний фінансовий документ країни, народні депутати від Дніпропетровщини максимально відстояли потреби області.

П'єцух М.  Бюджет з першої особи // Поступ. - 2003. - № 245. - 18-24 груд. - С. 3. - Львівська обл.
Депутати обласної ради, на відміну від народних обранців, ухвалили бюджет Львівщини на 2004 рік з першої спроби. Голова постійної депутатської бюджетної комісії облради Василь Романів зазначив, що бюджет на 2004 рік є соціально захищеним. Він також назвав бюджет Львівщини оптимальним, прозорим і демократичним.

Бюджет-2004: соціальних гарантій більше // Галичина. - 2003. - № 193-194. - 18 груд. - С. 1. - Івано-Франківська обл.
Кореспондент переконаний, що бюджет Івано-Франківської області на 2004 забезпечує більше соціальних гарантій, ніж у попередні роки. Він наводить основні статті витрат та висловлює подяку народному депутату Євгену Гірнику, який брав активну участь в обговоренні обласного бюджету на 2004 рік і відстоював інтереси Івано-Франківської області при прийнятті Державного бюджету.

Харченко О.  Бюджет приймати - не кота в мішку брати… // Високий замок. - 2003. - № 240.- 17 груд. - С. 1. - Львівська обл.
На вчорашній сесії Львівської міської ради депутати не затвердили бюджету міста Львова на наступний рік. Голосування з цього важливого питання перенесено на 18 грудня. Автор статті зазначає, що проект бюджету видали депутатам лише перед сесією, тому вони не встигли його вивчити. На думку народного депутата Тараса ЧОРНОВОЛА, бюджет Львова-2004, запропонований виконкомом, є непрозорим і неаргументованим. Міський голова Любомир Буняк наполягав на терміновому затвердженні бюджету, але депутати проти того, щоб поспіхом приймати головний фінансовий документ міста й наполягають на врахуванні їхніх поправок.

Подгорный Р.  Бюджет принят. Программа развития области одобрена // Южная правда. - 2003. - № 140. - 11 дек. - С. 1. - Миколаївська обл.
Автор статьи рассматривает работу тринадцатой сессии Николаевского областного совета, на которой обсуждались основные программные задачи социально-экономического развития области на 2000 - 2010 годы. Кроме того, на сессии принят бюджет области на 2004 год и внесены изменения в бюджет нынешнего года.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 49 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 23  по 29 грудня 2003 р.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного  забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення