Огляд реґіональної преси

Випуск 21, 3 - 9 червня 2003 р.

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах
 
 

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Листопад Ю.  На порядку дня - миротворча місія в Іраку //Київська правда. – 2003. - № 61.
- 5 черв. - С. 1.
5 червня парламент на підставі подання Президента має проголосувати за відправлення до Іраку українських миротворців, інформує кореспондент газети. Іракське відрядження обійдеться держбюджету України в 70 млн. грн. Основним завданням українського контингенту буде дотримання порядку в тому секторі, який їм доручать. 3 червня уряд прозвітував у парламенті про виконання держбюджету 2002 року. Характерно, що перший віце-прем'єр міністр-фінансів Микола Азаров назвав його таким, яким не повинен бути державний бюджет, оскільки жоден із закладених у нього показників не був виконаний. Розглянули народні депутати і процес приватизації. Запропонована державна програма приватизації є першою спробою модернізації підприємств, введення нових технологій та сучасних управлінських підходів.

Пукіш І.  Лазаренко "піарить" з-за грат // Високий замок. - 2003. - № 103. - 4 черв. - С. 2. - Львівська область
Така вже українська політика не прогнозована, вважає автор статті, що дехто не виключає появи у списку кандидатів на президентство прізвища колишнього українського прем'єра Павла Лазаренка. Принаймні лідер НДП Валерій ПУСТОВОЙТЕНКО вже сьогодні застерігає від такого "сюрпризу". Тепер він готовий дати свідчення американським юристам і за відсутності Лазаренка в Україні.

П'єцух М.  Чорновіл хоче у Президенти // Поступ. - 2003. - № 68. - 3-4 травня. - С. 1. - Львівська область
Народний депутат України Тарас ЧОРНОВІЛ може спробувати зробити те, чого не вдавалося свого часу досягнути його батькові - стати Президентом, починає свою статтю кореспондент газети. У коментарі з приводу його можливого балотування на президентських виборах він заявив: "Мені здається, що в мене якась певна потенція в цьому напрямку є". Говорячи про свої шанси якщо не перемогти у виборах, то принаймні гідно себе показати, ЧОРНОВІЛ розповів про результати неопублікованого, щоправда, опитування, згідно з яким він уже зараз має "дуже хороші шанси". На запитання, чи не вважає він, що в разі зняття кандидатури Ющенка, на його місце стає автоматично Юлія ТИМОШЕНКО чи Олександр МОРОЗ, а не Тарас ЧОРНОВІЛ, останній зазначив: "Щодо ТИМОШЕНКО, то в мене є дуже багато в цьому випадку і сумнівів, і претензій. Я бачу там весь час дуже серйозні амбіції".

Кобинець А.  Хортицю обминути неможливо // Запорізька правда. - 2003. - №86. - 3 черв. - С. 3. - Запорізька область
Народний депутат України, лідер парламентського блоку "Наша Україна" Віктор ЮЩЕНКО розпочав свій тур по регіонах України з метою співпраці з тими, хто потребує діалогу з "Нашою Україною". Прибувши до Запоріжжя ЮЩЕНКО дав прес-конференцію, зустрівся з представниками громадськості та політичними діячами регіону.

Смішко І.  До Іраку - за гроші США // Поступ. - № 89. - 3 черв. - С. 5. - Львівська область
Українську бригаду в Іраку радше за все, фінансуватимуть американці, повідомляє автор статті. Посол США в Україні повідомив, що Вашингтон згоден розглянути можливість допомогти у фінансуванні розгортання і підтримки українських сил в Іраку. У тому, що депутати Верховної Ради проголосують за відправку українського батальйону, переконані практично всі парламентарі.

Тишкун Ю.  ЮЩЕНКО закликає до конспірації // Поступ. - № 89. - 3 черв. - С. 5. - Львівська область
Лідер блоку "Наша Україна" Віктор ЮЩЕНКО пропонує блоку Юлії ТИМОШЕНКО та Соціалістичній партії сформувати коаліцію до виборів президента 2004 року. Про це ЮЩЕНКО заявив у Запоріжжі під час форуму "Нашої України", інформує автор статті. Народний депутат висловив ряд думок з приводу президентських виборів. З цього приводу висловила свою думку і народний депутат Юлія ТИМОШЕНКО. Вона за угоду опозиції: "Давно назріла необхідність - ... - провести консультації на рівні лідерів різних опозиційних сил. Давно назріла необхідність досягти елементарного порозуміння і домовитися про елементарну взаємодію".

Кожушок А.  Омельченка захищають // Поступ. - № 89. - 3 черв. - С. 5. - Львівська область
Народного депутата України, голову Київської міськдержадміністрації Олександра ОМЕЛЬЧЕНКА, "який і не думав йти в опозицію, туди виштовхують", вважає народний депутат Іван ПЛЮЩ. Коли через два роки в ОМЕЛЬЧЕНКА "стало щось виходити", у нього почали з'являтися "доброзичливі друзі", головною рисою, яких є найгірша - заздрість", - заявляє Плющ. На думку народного депутата, саме тоді і з'явилися запитання до ОМЕЛЬЧЕНКА, які стали "питаннями стосунків Омельченка з владою".

Пукіш І.  Політичну реформу садять за "круглий стіл" // Високий замок. - № 102. - 3 черв. - С. 3. - Львівська область
Переговори, щодо політичної реформи не раз відкладали у довгу шухляду, але остаточно від них не відмовилися. Тепер лідери фракцій планують зустрітися і поговорити з Президентом 4 червня. Але і ця дата не остаточна, повідомив лідер депутатської групи "Народний вибір" Микола ГАПОЧКА.
Пукіш І.  Поміняв ЮЩЕНКА на комбайни: Вважає народний депутат Олекса ГУДИМА // Високий замок. - 2003. - № 90. - 17-18 трав. - С. 3. - Львівська область - Народний депутат Павло СУЛКОВСЬКИЙ, повідомляє журналіст, перейшов з "Нашої України" у фракцію "Регіони України". Зміною фракції екс-нашоукраїнець вирішив віддячити прем'єру Віктору Януковичу за підтримку українсько-німецької програми.

Пукіш І.  Президент - за відправку миротворців в Ірак // Високий замок. - № 102. - 3 черв. - С. 1. - Львівська область
Верховна Рада - на порозі чергових баталій з приводу пропозиції щодо відправки українських миротворців на іракську землю. Парламентський Комітет з питань національної безпеки й оборони планує розглянути законопроект, який подав Президент України у парламент про скерування наших військовослужбовців в Ірак для участі у стабілізаційних силах. Голова Комітету Георгій КРЮЧКОВ утримується від коментарів на тему, як розвиватимуться події довкола президентського законопроекту. Але, підкреслює він, є ще чимало нез'ясованих моментів. Ще одна проблема - фінансування наших миротворців в Іраку. А це, за словами віце-спікера Олександра ЗІНЧЕНКА, доволі велика сума, яку потрібно буде передбачити у бюджеті.

Зворигіна Н.  Інтереси регіону насамперед // Запорізька правда. - 2003. - № 86. - 3 черв. - С. 2. - Запорізька область
Народні депутати України Ярослав СУХИЙ і Юрій АРТЕМЕНКО розповіли про результати своєї діяльності у Верховній Раді та виборчих округах, інформує кореспондент. Щодо законодавчої діяльності найбільшими своїми досягненнями нардепи вважають прийняття законів про мінімальну заробітну плату, про реструктуризацію боргів по квартплаті та комунальних послугах та зміни до закону про вищу освіту. Народні депутати запевнили присутніх, що вони об'єднують зусилля на користь інтересів Запорізького регіону.

Тишкун Ю.  Литвин посварився з Росією // Поступ. - 2003. - № 88. - 31 тр.-1 чер. - С. 5. - Львівська область
Незважаючи ні на що, спікер парламенту ЛИТВИН, прилетів в Україну, інформує кореспондент газети,  дав екстрену прес-конференцію з приводу затримання в Хабаровську. Як наслідок, ЛИТВИН гнівно заявив, підкреслює автор, що росіяни напрошуються на скандал і домігся термінової телефонної розмови зі спікером ради РФ Мироновим. Міністр закордонних справ РФ вже попросив вибачення за цей інцидент перед керівництвом українського МЗС, назвавши ситуацію обурливою і пообіцяв вжити всіх можливих заходів для виправлення ситуації.

Ліщенко Ю.  Генпрокуратура закрила справи проти ЗМІ // Високий замок. - 2003. - № 100. - 31 трав. - С. 3. - Львівська область
Глава Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола ТОМЕНКО 30 травня повідомив, що одержав листа з Генпрокуратури про те, що кримінальну справу, порушену стосовно журналістів за "фактами незаконного впливу" на Президента, закрито. Справу було порушено за статтею 344 ККУ "Втручання в діяльність державного діяча". Глава профільного комітету заявив, що Генеральна прокуратура визнала абсурдність цієї справи. Також депутат виступив з заявою, підкреслив кореспондент, у якій, закликав українських політиків, громадських діячів і представників ЗМІ припинити інформаційну війну "між політикою і журналістикою".

Кирильчук Є.  Чому влада хоче перекроїти Конституцію? // Волинь. - 2003. - № 60. - 31 травня. - С. 2. - Волинська область
На думку народного депутата Є. КИРИЛЬЧУКА, Президент Л.Кучма всіма силами намагається просунути в Україні свою, вигідну лише для себе політичну реформу. В статті народний депутат піднімає питання "звідси взялася та всенародна підтримка пропозицій Л.Кучми, про яку ЗМІ щоденно твердять", обмірковує всі пропоновані конституційні зміни. Наприкінці він особисто сподівається на те, "що переможе здоровий глузд. Тоді події будуть розвиватись на користь людини, по іншому шляху".

П'єцух М.  За півкроку до Іраку // Поступ. - 2003. - № 87. - 30 травня. - С. 2. - Львівська область
5 червня Верховна Рада голосуватиме за питання відправки українських миротворців до Іраку, повідомляє кореспондент газети. На його думку, голосування залежить від опозиції. Оскільки в опозиційному таборі з цього приводу думки розходяться, стає зрозумілим, що українці такі поїдуть до Іраку. Народний депутат Олександр ГОЛУБ висловив думку опозиції з приводу відправки українських миротворців: - "Не думаю, що це рішення може принести якісь вигоди країні. Воно лише принесе тимчасові вигоди владі, тобто Кучмі і його оточенню".

Никифоров О.  Бюджетные лабиринты // Слава Севастополя. - 2003. - № 96. - 30 мая. - С. 2. - Автономная Республика Крым
22 мая правительственный вариант изменений к главному финансовому документу страны был одобрен в стенах Верховной Рады Украины. К сожалению в который раз, констатирует автор статьи, имеющиеся бюджетные дыры правительство решило залатать "новаторскими" методами. В принципе это и не удивительно, подчеркивает корреспондент. Чем сложнее обычно обывателю разобраться в происходящем, тем легче становится определенным группам влияния втихую проталкивать необходимые решения. В своей статье журналист газеты ставит вопрос: действительно ли необходимо было трогать бюджет и что послужило этому причиной?

Костенко Ю.  Слово "рух" є ознакою тимчасовості: Інтерв'ю з народним депутатом/ Розмовляла П'єцух М. // Поступ. - 2003. - № 87. - 30 травня. - С. 8. - Львівська область
Розмова з лідером УНП, повідомляє автор статті, присвячена, в основному, розвитку партії, її об'єднавчих процесів з НРУ та прогнозів політика, щодо розгортання подій у політичному житті країни з наближенням президентських виборів. Спочатку розмови, Ю. КОСТЕНКО зупинився на змінах, які перебували в партії в зв'язку з її перейменуванням, визначився в головних її завданнях. Як відзначив голова партії, якість блоку стосується насамперед внутрішньопартійної демократії. Також в розмові розглядалось питання співпраці і об'єднання політичних партій країни.

Гаврилюк І.  Мільйон доларів за зраду // Поступ. - 2003. - № 87. - 30 травня. - С. 4. - Львівська область
Іван ГАВРИЛЮК з'явився в українській політиці несподівано для багатьох. Нині він є депутатом фракції "Наша Україна". ГАВРИЛЮК вважає природним свій прихід у Верховну Раду, оскільки переконаний, що проблеми культури, зокрема, у кіномистецтві, нині у державі не вирішуються, повідомляє автор статті. Ключовими питаннями в розмові були питання пов'язані з діяльністю фракції "НУ", з діяльністю народного депутата стосовно захисту інтересів виборців. Стосовно українського кіномистецтва, зауважує депутат, В Україні треба створити Державний комітет з питань кінематографії і створити ряд законів, які б регулювали питання культури у нашій державі.

Зінчук В.  Першотравень - не лише для комуністів // Високий замок. - 2003. - № 80. - 30 трав. - С. 1. - Львівська область
Українська опозиція відзначить календарне свято весни і праці спільною акцією "Об'єднання за конституційні права проти правлячого режиму", яку проведе у столиці. Про це повідомила народний депутат від СПУ Валентина СЕМЕНЮК. В акції, окрім комуністів та соціалістів, зауважує автор статті, візьмуть участь партії "Батьківщина" та УРП "Собор". Щодо "нашоукраїнців", то "лише окремі з них приєднаються до нас", - сказала В.СЕМЕНЮК.

Иванов С.  Надо скажем так прочистить мозги // Крымская газета. - 2003. - № 96. - 29 мая. - С. 2.
Генерал-майор милиции, народный депутат Украины начал свою беседу с журналистом газеты с обсуждения выступления на заседании коллегии МВД Украины Ю. Смирнова. Речь шла о том, какая на самом деле криминогенная ситуация в стране. В беседе были обнажены лишь некоторые негативные моменты системы МВД. Как подчеркивает корреспондент,  народный депутат С. ИВАНОВ затронул вопросы, на открытое обсуждение которых, тем более работниками милиции, было наложено негласное табу. И, тем не менее, подчеркивает автор статьи, ясно, что без решения обозначенных генералом проблем добиться, чтобы наша милиция работала как надо всем нам - невозможно.

Микола Томенко про захист журналістів та "індекс брехні" // Місто. - 2003. - № 22. - 29 трав. - С. 1. - Черкаська область
Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола ТОМЕНКО відвідав Черкаси. У редакції газети "Місто" відбулася зустріч із журналістами обласного центру, на якій обговорено актуальні питання діяльності засобів масової інформації та розвитку суспільно-політичної ситуації у країні. М. ТОМЕНКО повідомив, що за підсумками парламентських слухань було прийнято та підписано Президентом Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань забезпечення та безперешкодної реалізації права людини на свободу слова". Цим було конкретизоване поняття цензури та відповідальності за неї. На думку депутата, як би не розвивалася суспільно-політична ситуація, діяльність парламентського комітету з питань слова та інформації, безперечно, сприяє ефективній роботі ЗМІ.

Пукіш І.  "Наказано не розділяти, а нищити" // Високий замок. - 2003. - № 97. - 27 трав. - С. 2. - Львівська область
Влада націлена на знищення опозиції, тому і намагається провести конституційну реформу по-президентськи, вважає Юлія ТИМОШЕНКО. "Вже навіть не йдеться про те, щоб роз'єднати опозицію, а саме - знищити", - заявила лідер БЮТ. Головний удар, вважає Ю. ТИМОШЕНКО, влада готує для неї і лідера "Нашої України" Віктора Ющенка. Тож у опозиції залишається один вихід - максимально консолідуватися. Поділилася Ю. ТИМОШЕНКО і своїми прогнозами щодо шляхів реалізації політичної реформи, ініційованої Президентом, підкреслює автор статті.

Харченко О.  "Культура не повинна залежати від зміни міністрів" // Високий замок. - 2003. - № 97. - 27 трав. - С. 2. - Львівська область
Народний депутат України, заступник голови Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України Михайло ПОПЛАВСЬКИЙ презентував проект Кодексу законів про культуру. Закони, над розробкою яких працював "співаючий ректор" із командою спеціалістів, підкреслив автор статті, мають відчутно поліпшити стан справ в галузі української культури і мистецтва.

Развадовський В.  Вибрати оптимальні варіанти // Житомирщина. - 2003. - № 57. - 27 травня. - С. 2. - Житомирська область
В своїй статті народний депутат України Віктор РАЗВАДОВСЬКИЙ оцінив кроки, з реформування політичної системи в Україні, як необхідні. Він зупинився на деяких ключових аспектах цієї реформи. Головним з них В. РАЗВАДОВСЬКИЙ вважає "запропоновану схему побудови вищого законодавчого органу країни за двопалатним варіантом. Народний депутат зупинився також і на забезпеченні діяльності двопалатної структури, висловив своє бачення ще однієї проблеми - це виборча система, в якій відбуватиметься процес формування влади.

Лукашук О.  Податкова реформа набрала ходи: Інтерв'ю з народним депутатом/ Бесіду вів Ядуха Й. // Подільські вісті. - 2003. - № 69-70. - 23 травня. - С. 1. - Хмельницька область
Вже рік минув, як народний депутат України О.Г.ЛУКАШУК представляє Хмельницьку область у Верховній Раді України. В своєму інтерв'ю він зупинився на роботі над законотворчою діяльністю, розповів про свою працю в комітеті фінансової і банківської діяльності.  Крім головного питання, а це робота над Податковим кодексом, зауважує автор статті, є ще одне постійне і невідкладне - виборці, округ народного обранця. На думку ЛУКАШУКА він переконаний: "якщо найближчим часом ми не знайдемо розумного компромісу різних політичних сил, не зупинимо чвари і сварки - загинемо усі.

Катеринчук М.  "Кучма здійснює політичну реформу, щоб зберегти свою владу": Інтерв'ю з народним депутатом України // Гарт. - 2003. - № - 21. - 23 травня. - С. 14. - Чернігівська область
Днями в країні завершилось так зване всенародне обговорення пропозицій Президента України щодо політичної реформи. Свій погляд на пропоновану Президентом політреформу висловив юрист, народний депутат України Микола КАТЕРИНЧУК. У спеціальній тимчасовій парламентській Комісії з питань конституційної реформи він представляє фракцію "Наша Україна". На думку депутата, це обговорення не може вважатися загальнонародним. "Якість життя залежить не стільки від форми правління, скільки від осіб, що очолюють державу, і пріоритетів державної політики" - підкреслив народний депутат.

Зінчук В.  Літо. ЮЩЕНКО. Говерла // Високий замок. - 2003. - № 92. - 20 трав. - С. 3. - Львівська область
Учора офіційний представник "Нашої України" на Львівщині, народний депутат Петро ОЛІЙНИК розповів журналістам про майбутні плани блоку Віктора ЮЩЕНКА. Блок Віктора ЮЩЕНКА збирається провести низку форумів у різних регіонах держави, роз'ясняючи людям на сході і півдні, що ЮЩЕНКО зовсім не радикальний націоналіст. Також мова йшла і про політичні реформи в Україні, і про поїздку на Львівщину Віктора Януковича.

Драч І.  Хто буде президентом - знає тільки бог: Інтерв'ю з народним депутатом/ Розмовляла П'єцух М. // Поступ. - 2003. - № 79. - 20 травня. - С. 4. - Львівська область
Народний депутат України, перший голова Руху, а сьогодні один із керівників Української народної партії Іван ДРАЧ привернув до себе увагу заявою, яку зробив у Львові, з приводу неправильного вектора співпраці "Нашої України". На його думку, Вікторові ЮЩЕНКУ, слід було домовлятися із пропрезидентськими партіями, що входили у блок "За Єдину Україну!", а не з опозиційними силами. В такому варіанті, на думку ДРАЧА, зараз Віктор ЮЩЕНКО за допомогою Віктора Януковича зміг би з реальними силами боротися проти кандидата у президенти Віктора Медведчука. Іван Драч більш детально поговорив на цю тему з кореспондентом газети "Поступ".

Пукіш І.  "Німеччині вішають на вуха локшину": Вважає народний депутат Олекса ГУДИМА // Високий замок. - 2003. - № 90. - 17-18 трав. - С. 3. - Львівська область
7 червня минає рік з моменту підписання російсько-українських домовленостей про створення консорціуму з управління українською газотранспортною системою. Народний депутат України Олекса ГУДИМА сподівається, що цей згубний для України проект не вдасться реалізувати і до нинішньої осені, підкреслює автор статті. На прес-конференції у Львові він розповів про те, як можна уникнути злощасного консорціуму. Один з варіантів - прийняти законопроект, який заборонить урядові маніпулювати важливими стратегічними об'єктами (у тому числі і газотранспортною системою) в обхід парламенту. Такий документ вже є - його подали на розгляд ВР Олекса ГУДИМА і Юрій КОСТЕНКО, зауважує кореспондент.

П'єцух М.  ГУДИМА викриває Кучму і Путіна // Поступ. - 2003. - № 78. - 17-18 травня. - С. 3. - Львівська область
Рятувати Україну від створення газотранспортного консорціуму, а тим самим великих економічних втрат для нашої держави, прагне народний депутат від Львівщини, член фракції "Наша Україна" Олекса ГУДИМА. Він підготував законопроект, який, у разі його прийняття, за словами народного депутата, припинить усі розмови довкола створення консорціуму, що планується здійснити восени.

Тишкун Ю.  Канадські одкровення Ющенка // Поступ. - 2003. - № 78. - 17-18 травня. - С. 5. - Львівська область
 Лідер блоку "Наша Україна" Віктор ЮЩЕНКО заявив, що президентські вибори 2004 року виграють "опозиційні сили" і "наступним президентом України буде демократ". ЮЩЕНКО також повідомив, що "для перемоги ми вже зараз консолідуємо наші сили. Восени буде створено єдину загальнонаціональну демократичну структуру на вибори - 2004". Поїздки ЮЩЕНКА будуть продовжуватись і активізуватись перед виборами. Однак найцікавішим питанням, підкреслює кореспондент, зараз є конкурент у поїздках - ТИМОШЕНКО.

Ганус А.  Монополізована влада // За Вільну Україну. - 2003. - № 53. - 16-17 травня. - С. 2. - Львівська область
Депутати парламенту України звернулися до структур виконавчої влади із двома запитами, складеними головою Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Миколою ТОМЕНКОМ. У першому, підкреслює кореспондент,  йдеться про оприлюднення інформації про порушення та ведення слідчих дій у кримінальній справі за фактом опублікування у засобах масової інформації критичних матеріалів на адресу Президента України.  На думку М.ТОМЕНКА проведення слідчих дій є грубим порушенням конституційних прав людини та містять у собі ознаки злочину. У зв'язку з цим ТОМЕНКО попросив Генерального прокурора дати документальні відповіді на деякі запитання. Другий запит підтримало 172 депутати. Народні обранці хочуть перевірки інформації про порушення народним депутатом В.ПІНЧУКОМ антимонопольних обмежень через його участь у засновництві ряду телекомпаній.

Левицька Г.  Відповідальність за голодомор // За Вільну Україну. - 2003. - № 53. - 16-17 травня. - С. 1. - Львівська область
Здавалося, що спеціальне засідання українського парламенту 14 травня присвячене пам'яті жертв Голодомору, не буде буденною подією. Але виявилось, акцентує нашу увагу автор статті, що для народних обранців, які переважно прийшли від бізнесу - це питання другорядне. Адже до Верховної Ради не прийшли ні Прем'єр-міністр, ні тим паче Президент України. Але високим посадовцям, підкреслює кореспондент, і не варто дивуватися, бо їхні голови тепер зайняті політичною реформою і їм не до мільйонів жертв Голодомору, хоч це була найбільша рукотворна катастрофа за кількістю жертв, соціальними, ментальними та політичними наслідками. Голова парламентського комітету Геннадій УДОВЕНКО вважає, що МЗС України треба прискорити підготовку відповідного проекту резолюції - звернення до ООН, аби Голодомор 1932 - 1933 років було визнано геноцидом українського народу.

Поліщук В.  Злиття по-донецьки // Поступ. - 2003. - № 76. - 15-21 травня. - С. 1. - Львівська область
У парламенті почалося чергове перегрупування сил. Хоча розвалу більшості чи опозиційних фракцій не очікується, і бійок також, підкреслив автор статті, але процес, який почався (чи просто став явним) під час зустрічі прем'єра Януковича з "більшовиками" матиме суттєвий вплив на перебіг президентської кампанії. Одразу двоє політиків, яких уважають потенційними (і серйозними) кандидатами в президенти, не просто підтвердили свої президентські амбіції, але й, водночас, зробили кроки в напрямку їхнього задоволення. Цікаво, зауважує автор статті, що й Володимир ЛИТВИН, який кілька разів відмовлявся від кандидатства, заявив, що має намір відновити фракцію "Єдина Україна". Це деякі оглядачі оцінили як спробу отримати невелику базу для президентської кампанії.

Бачинський Б.  Тимошенко-Порошенко: перша кров // Поступ. - 2003. - № 76. - 15-21 травня. - С. 2. - Львівська область
Голова Бюджетного комітету Верховної Ради України Петро ПОРОШЕНКО спростовує звинувачення лідера фракції БЮТ Юлії ТИМОШЕНКО, кинуті на його адресу та на адресу очолюваного ним парламентського комітету з питань бюджету. Виправдовуючись після закидів з боку опозиціонерки, народний депутат зазначив, що в рамках робочої групи бюджетний комітет займався лише формуванням доходів Державного бюджету, а напрямки видатків бюджету - це позиція і діяльність уряду. Варто звернути увагу на те, підкреслює журналіст, що, звинувачуючи ПОРОШЕНКА в укладанні непопулярної домовленості щодо скасування підвищення мінімальної зарплати, ТИМОШЕНКО не могла не знати того, що це обвинувачення є несправедливим.

Грач Л.  Путь к Европе - через союз с Россией // Крымская правда. - 2003. - № 86. - 15 мая. - С. 2. - Автономная Республика Крым
В своей статье народный депутат Украины Леонид ГРАЧ остановился на политическом положении страны. Всяческое продвижение Украины в сторону НАТО, подчеркнул народный депутат, а тем более ее вступление в альянс, соответствующим образом оценивается в Росси, у которой собственные геостратегические и геополитические интересы. Именно они заставляют Россию сдержанно относиться к Украине, способной к любым внешнеполитическим кульбитам. Единственно реальный путь к Европе для Украины, подчеркнул ГРАЧ, пролегает сегодня через реализацию московских договоренностей Украины, России, Белоруссии и Казахстана.

Вовченко В.  Людина і її справи // Народне слово. - 2003. - № 49. - 13 травня. - С. 3. - Кіровоградська область
Михайло Поплавський прийшов у парламент (вагомо перемігши на передвиборчих перегонах дев'ятьох опонентів) без чорного піару і метушні, підкреслює автор статті. Як вважає сам М. ПОПЛАВСЬКИЙ: "...не міг не прийти, оскільки глибоко розумію, що державні справи на нинішньому етапі становлення суспільства вимагають участі не ораторів-крикунів, а тих, хто здатний за складних умов діяти, домагаючись поставленої мети". З насиченого робочого графіку народний депутат знайшов півгодини для розмови. Мова йшла про депутатські справи, роботу Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України, в якому М. ПОПЛАВСЬКИЙ - заступник голови.  Як підкреслює автор статті, не обійшлося в розмові і без резонансу, що викликали серед виборців парламентські слухання стосовно функціонування української мови в нашій державі, про вдосконалення правової бази економіки культури та фінансування інформатизації далеко не другорядної галузі.

Гладиш Р.  Президентські вибори відбудуться вчасно // Галичина. - 2003. - № 70. - 13 травня. - С. 2. - Івано-Франківська область
 Недавно до вітальні газети "Західний кур'єр", де традиційно відбуваються зустрічі журналістів із цікавими людьми, навідався народний депутат, член парламентської фракції "Наша Україна" Микола КРУЦЬ. Гість редакції зізнався, що голосував за відправлення українського радіохімічного батальйону до Кувейту. Бо, на його думку "ми не можемо жити у замкненому просторі. Потрібно презентувати себе на міжнародній арені. І не тільки низьким рівнем життя та високим - корупції...". Народний депутат  висловив своє ставлення і до уряду Віктора Януковича. На заверешння свого спілкування пан КРУЦЬ висловив переконання: президентські вибори відбудуться вчасно, у жовтні 2004 року, і будуть вони демократичними.

Голованова І.  Володимир ЛИТВИН: "Повіримо в себе - переможимо!": Робочий візит Голови Верховної Ради України В.М.ЛИТВИНА на Житомирщину // Житомирщина. - Житомир, 2003. - № 51. - 13 травня. - С. 2. - Житомирська область
6 травня Голова Верховної Ради України Володимир ЛИТВИН побував у Житомирській області. Пізніше, на прес-конференції, відповідаючи на одне із запитань про шляхи піднесення могутності України, В.М. ЛИТВИН, посилаючись на приклад ТОВ "Користишівльон", сказав, що саме так треба вирішувати одну з ключових проблем у державі - аграрну. Про це Голова Верховної Ради мав розмову і з іншими підприємствами Житомирщини. Переводячи проблему в політичну площину, глава парламенту вважає, що якщо буде прийнята запропонована пропорційна система виборів, то перших п'ять осіб партійного списку потягнуть за собою оту сірятину. Більшість запитань, поставлених ЛИТВИНУ, підкреслює автор статті, стосувалися політичної системи. "Але разом із політичними треба розв'язувати й економічні, соціальні проблеми" - зауважив Голова Верховної Ради.

Ганус А.  Наші мізки "вправляють" за наші ж гроші // За Вільну Україну. - 2003. - № 50. - 9-10 травня. - С. 4. - Львівська область
Дізнатись про вартість "забавок" Леоніда Кучми у зв'язку з появою бігбордів, - рекламних щитів, що пропагують президентський варіант політичної реформи, дуже хоче народний депутат України, секретар Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Борис БЕСПАЛИЙ. "Виникає запитання, за які кошти ці бігборди надруковані та розвішені по місту?" - цікавиться народний депутат. Він повідомив, що планує надіслати ще один запит до Прем'єр-міністра, щоб усе-таки отримати відповідь на запитання: "Скільки коштують народу України "забавки" Президента?" Народний депутат Євген ЖОВТЯК, ще один представник блоку Віктора ЮЩЕНКА заявив: "Однозначно можна сказати, що бігборди на узбіччях із закликами голосувати за двопалатний парламент - це не роз'яснення ініціатив Президента, а агітація, спроба зомбувати людей, ввести їх в оману, стверджуючи, що після збільшення кількості палат в парламенті одразу поліпшиться добробут громадян".

Тягныбок О.  Национальное самосознание спасет Украину: Интервью с народным депутатом/ Беседовала Чужикова Е. // Днепровская правда. - № 18. - 9 травня. - С. 3. - Днепропетровская область
 Вывести страну из кризиса способна только национальная идея, утверждают идеологи социал-национализма. В Днепропетровской области СНПУ появилась недавно, и поэтому о ней пока знают немногие. Член Социал-национальной партии, народный депутат Украины Олег ТЯГНИБОК дал интервью корреспонденту газеты, в котором в начале определил оценку деятельности областной организации. Он остановился подробнее на ее целях и задачах. СНПУ, подчеркнул депутат, ставит перед собой задачу найти такую форму деятельности, такие лозунги, под которым пойдет и Донбасс, и Галичина. "Задача нашей политической организации - поставить новые ориентиры. И это ориентиры современного национализма." - подчеркнул народный депутат Украины.

Голованова І.  Голова Верховної Ради України відвідав Житомирщину // Житомирщина. - Житомир, 2003. - № 50. - 8 травня. - С. 1. - Житомирська область
6 травня в області з робочим візитом перебував Голова Верховної Ради України В.М. ЛИТВИН. Його візит на Житомирщину розпочався з ознайомлення із роботою ТОВ "Коростишів льон" та ходом весняних польових робіт у сільгосппідприємстві "Коростишівське". Голова парламенту зустрівся з трудовими колективами області, за його участю відбулося кілька радісних подій для міста. В.М. ЛИТВИН ушанував пам'ять полеглих у боях за визволення Житомирщини від німецько-фашистських загарбників - поклав квіти до монумента Слави. У поїздці його супроводжували народні депутати України В.В.ЗАЄЦЬ, П.В. МАТВІЄНКО, В.М.САЦЮК.

Пукіш І.  В наступ ... на ахіллесові п'яти // Високий замок. - 2003. - № 82. - 6 травня. - С. 3. - Львівська газета
"Має бути один кандидат. І нехай він сідає і домовляється з усіма. Якщо полізе ще хто-небудь, програють усі. Кандидат один - усі решта "звиняйте". Якщо не знати, що ці слова належать народному депутату Олександру ВОЛКОВУ, підкреслює автор статті, то одразу і не здогадаєшся, з якого боку барикад вони пролунали - від когось з опозиції чи, може з парламентської більшості? І там, і там ситуація, по суті, однакова - суцільна шарада.

Сухий Я.  Воля народу - єдине джерело влади в Україні! // Запорізька правда. - 2003. - № 69. - 6 трав. - С. 3. - Запорізька область
Останнім часом у своїх листах читачі звертаються до теми проведення політичної реформи в країні. Такі ж листи адресовані народним обранцям. Народний депутат України Я. СУХИЙ відповідає на листи, які надійшли йому до редакції газети. Його відповідь надрукована в статті, оскільки питання політичного життя хвилює сьогодні багатьох громадян. "Повинен відзначити, підкреслює депутат-мажоритарник, що схвально серед людей сприймається ідея щодо того , аби закони, які приймаються всеукраїнським референдумом, мали вищу юридичну силу і не потребували будь-якого затвердження". В цілому він вважає, що основні політичні реформи, хочеться цього чи ні, доведеться виносити на всенародний референдум, бо в нинішньому скликанні Верховної Ради народні депутати за них ніколи не проголосують.

Тесло І.  Жити в демократичному суспільстві // Слобідський край. - 2003. - № 82. - 3 травня. - С. 2. - Харківська область
Народний депутат України Станіслав КОСІНОВ - депутат-мажоритарник, йому віддали свої голоси виборці 170-го виборчого округу, що в місті Харкові. Свої обіцянки народний обранець намагається виконувати якнайкраще, підкреслює автор статті, часто буває у трудових колективах, наукових установах та школах, зустрічається з людьми, вислуховує їх пропозиції, та прохання. Ось і нещодавно за участі Станіслава Анатолійовича в одній із шкіл було відкрито комп'ютерний клас. Депутат тоді ж пообіцяв, що подібні класи також обов'язково відкриються в усіх школах. Потім він побував на заводі, де зустрівся з виборцями  і розповів працівникам про своє бачення політичної реформи, яку запропонував Президент України Л.Кучма.

Вороніна Т.  Сам собі режисер // Кіровоградська правда. - 2003. - № 48-49. - 30 квіт. - С. 2. - Кіровоградська область
Високий ступінь самореалізації, зауважує автор статті, справді дозволяє народному депутату України М.ПОПЛАВСЬКОМУ багато чого. Наприклад, не боятися виглядати дивним і відмінним від інших в інтересах досягнення поставленої мети. Невгамовно провокувати, під'юджувати суспільну думку. Ламати стереотипи ментальності, не виходячи проте за її межі. Іронізувати над безсиллям "ображеного естетизму" і при цьому залишатися самим собою. Як і більшість його однодумців у комітеті ВР з питань культури й духовності, ПОПЛАВСЬКИЙ твердо переконаний: нація починається з культури. Тому давно назріло прийняття національної програми гуманітарної політики, з відповідною концепцією розвитку культури, вважає народний обранець.


ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Возний А.  Ігор ШУРМА: Ми повинні зрозуміти, що соціальні проблеми не терплять ідеологічних чи партійних розбіжностей" // Високий замок. - № 102. - 3 черв. - С. 3. - Львівська область
Народний депутат України, секретар ЛОО СДПУ(о), заступник голови партії Ігор ШУРМА провів низку робочих зустрічей у Самборі. Метою поїздки стало ознайомлення з нагальними проблемами міста та району, напрацювання спільно з представниками місцевої влади шляхів їх вирішення. Перша зустріч, як повідомляє автор статті, відбулася з місцевими партійцями. Секретар ЛОО СДПУ(о) проаналізував сучасні політичні процеси в державі, розповів про особливості роботи парламентської фракції есдеків, висловив позицію партії щодо політичної та адміністративної реформи в Україні.

Логвиненко Л.  Форум народної демократії - поезія і проза // Слобідський край. - 2003. - № 101. - 3 червня. - С. 1. - Харківська область
Лідер НДП Валерій ПУСТОВОЙТЕНКО порівняв "Форум народної демократії", що вдруге проходив у Києві, з древнім слов’янським "віче", вважає кореспондент газети. Свого бачення найближчого політичного й економічного майбутнього України, у своєму виступі торкнувся голова НДП народний депутат України Валерій ПУСТОВОЙТЕНКО. На його думку, зауважує автор статті, основним завданням Форуму є реалізація стратегії зустрічних ініціатив - від реформи політичної системи чи зовнішньої політики до розробки законодавчих проектів та урядових програм. ПУСТОВОЙТЕНКО звернувся до учасників Форуму народної демократії з пропозицією підтримати ідею НДП про організацію та проведення Конституційної асамблеї.

Пукіш І.  Опозиційний репертуар: крок вперед, два назад // Високий замок. - 2003. - № 100. - 31 трав. - С. 3. - Львівська область
Опозиція знову перенесла свої акції протесту, заплановані на 31 травня, повідомив народний депутат від Соцпартії Й. ВІНСЬКИЙ. За його словами, опозиціонери все ще сподіваються на компроміс з Леонідом Кучмою щодо політичної реформи. Народний депутат Микола ТОМЕНКО заявив у коментарі кореспонденту газети: "Якщо неупереджено аналізувати сьогодні дії опозиції, то вона припустилася ряду тактичних помилок. Одна з них полягає у тому, що окремі політики робили заяви, жодним чином не погоджуючи їх з усіма опозиційними силами."

П'єцух М.  Тимошенко готується у президенти?: Президентська кампанія лідера БЮТ починається зі Львова // Поступ. - 2003. - № 85. - 28 травня. - С. 4. - Львівська область
Відкриття громадської приймальні Юлії ТИМОШЕНКО у Львові сміливо можна розглядати, як яскравий доказ того, що лідер БЮТ балотуватиметься у президенти. Окрім того, така приймальня є наразі лише у нашому місті, зауважує автор статті, в якому триває найактивніша боротьба між рейтингами Юлії ТИМОШЕНКО та Віктора ЮЩЕНКА. Підозри щодо участі лідера "Батьківщини" у президентських виборах учора підтвердив і сам керівник громадської приймальні, помічник ТИМОШЕНКО - М. Бойко. В статті кореспондент висловлює його думку з приводу участі лідерів інших партій в виборчій президентській кампанії.

Ганус А.  Для Заходу ЮЩЕНКО вже Президент? // За Вільну Україну. - 2003. - № 58. - 28 травня. - С. 1. - Львівська область
"Політичний блок Віктора ЮЩЕНКА став першою політичною силою у державі, яка порушила монополію влади на зовнішні відносини". Наведена теза належить керівникові апарату "Нашої України" О.Рибачуку. І сказана вона  в лютому цього року, підкреслює автор статті. З того часу минуло багато води, але перебіг минуло тижневого триденного візиту Віктора ЮЩЕНКА до Німеччини засвідчив: небайдужий до України світ зробив ставку на ЮЩЕНКА як майбутнього Президента України, висловлює свою думку кореспондент газети. Сам Віктор Андрійович поводиться, з одного боку, як уже майже повновладний український лідер, а з іншого - робить за кордоном усе можливе, аби щойно ту перемогу здобути.

Бачинський Б.  Наша Україна: 100 - не межа // Поступ. - 2003. - № 84. - 27 травня. - С. 3. - Львівська область
Фракція "Наша Україна" тимчасово зупинилася на рубежі 100 депутатів, які мужньо залишилися в ній, зауважує автор статті. Для того, щоб припинити відтік кадрів, лідери "НУ" мали два виходи: або знайти вагомі важелі впливу на владу, щоб гарантувати своїм членам безпеку у своїх проявах, або зробити свою внутрішньо-фракційну політику значно гнучкішою. Коментуючи "Поступові" ситуацію, регіональний представник "НУ" на Львівщині народний депутат Петро ОЛІЙНИК заявив, що внаслідок тривалої дискусії у фракції, депутати вирішили підтримувати ті економічні законопроекти, які спрямовані на розвиток країни, і не підтримувати політичних законопроектів.

Краснопольская В.  Партия как руководящая и направляющая?.. // Крымская газета. - 2003. - № 94. - 27 мая. - С. 1. - Автономная Республика Крым
Объединенные социал-демократы Украины, в очередной раз придумав новую форму активизации партийной работы в центре и на местах - построение и развитие своей депутатской вертикали в Советах всех уровней, не откладывая дела в дальний ящик, приступили к реализации этой идеи. И 23 мая на два дня собрали в Ялте около 260 депутатов сельских и поселковых, городских и районных Советов, парламентариев автономии и народных депутатов Украины, избранных от СДПУ(о), на всеукраинское совещание.

Заява Президенту України Л.Кучмі Верховній Раді України Тернопільській облдержадміністрації Політичним партіям, громадським організаціям, мешканцям Тернопільщини/ Тернопільський політичний блок партій Віктора Ющенка "НУ", депутатська фракція "НУ" в Тернопільській обласній раді // Свобода. - 2003. - № 46. - 15 травня. - С. 1. - Тернопільська область
Тернопільській блок політичних партій Віктора ЮЩЕНКА та фракція "Наша Україна" в обласній раді заявляють свою позицію з приводу внесеного Президентом України, на всенародне обговорення, проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України". На думку членів блоку, вони переконані в тому, що влада, яка дискредитувала себе в очах суспільства, не здатна провести реформи. Справжні реформи в Україні настануть після обрання нового Президента, який користуватиметься підтримкою народу та відчуватиме відповідальність перед нацією та державою, підкреслив тернопільський блок партій в своїй заяві. Також в ній було висунуто ряд, так званих, дійсних причин політичної реформи та проголошені заклики до Президента України, Тернопільській облдержадміністрації та мешканців Тернопільщини.

Ткачук Т.  Розробка політичної антиотрути // Західний кур'єр. - 2003. - № 20. - 15 травня. - С. 2. - Івано-Франківська область
Одну з неділь в Івано-Франківську можна сміливо назвати "нашоукраїнською". Місцеві прибічники Віктора ЮЩЕНКА провели два помітні політичні заходи. День матері вони відзначили вяивом стурбованості за майбутнє України-неньки. На форумі міського блоку "НУ", який відбувся в місті, було одностайно визначено - консолідувати "всі здорові і громадські сили" до президентських виборів. "Нашоукраїнцям", підкреслює автор статті, вже зараз потрібно йти в маси, щоб забезпечити своєму лідерові впевнену перемогу на президентських виборах. Міській голова обласної партії Зіновій Шкутяк дав негативну оцінку ситуації в державі, і заявив, що "політична реформа - не на часі". Тим паче, коли її пропонує влада, яка має "шість відсотків підтримки".

Вергелес Т.  "Удовенківці" стали "тарасюківцями" // Високий замок. - 2003. - № 84. - 8 трав. - С. 3. - Львівська область
Мабуть, найцікавіша політична подія минулого тижня, зауважує кореспондент, це зміна в Народному Руху керманича. З почестями пішов Геннадій УДОВЕНКО. Причому пішов зовсім, підкреслює автор статті, виступаючи з доповіддю, попросив, щоб його не висували ані  на посаду почесного голови, ані у провід і політраду. Йому на зміну прийшов народний депутат України, ще нещодавно член ПРП, екс-міністр закордонних справ Борис ТАРАСЮК, відразу заявивши: "Рух мусить отримати нову якість, відмовившись від двох крайностей - інфантильності і отаманства". Народний депутат Віктор ЮЩЕНКО підтримав з'їзд своєю присутністю, виступивши із сорокахвилинною доповіддю від блоку "Наша Україна" - одне слово підкреслив: підтримую, схвалюю, я з вами. Щодо опозиційних лідерів, то ні Ю.ТИМОШЕНКО, ні О. МОРОЗА на з'їзді не було. Але їх, підкреслює кореспондент, і не запрошували, "задумуючи форум виключно робочим".

Возний А.  "Хорметлі ханимлар ве джанаблар!" // Високий замок. - 2003. - № 82. - 6 травня. - С. 3. - Львівська газета
Такими словами, що у перекладі з азербайджанської означають "Шановні пані й панове!", заступник голови Соціал-демократичної партії України (об'єднаної), народний депутат, секретар Львівської обласної організації СДПУ(о) Ігор ШУРМА розпочав свій виступ на IX з'їзді СДП Азербайджану, що відбувся у Баку 25 квітня. Власне народний депутат України Ігор ШУРМА за дорученням голови СДПУ(о) Віктора Медведчука очолив партійну делегацію, яка на запрошення співголови СДПА Араза Алізаде взяла участь у роботі партійного форуму азербайджанських соціал-демократів. Головними питаннями з'їзду було обрання співголови партії та членів ЦК, обговорення поточного політичного моменту та висунення кандидата на президентські вибори. Специфіка СДПА, на відміну від СДПУ(о), полягає втому, підкреслює журналіст, що азербайджанські соціал-демократи перебувають у жорстокій опозиції до чинної влади.

Зінчук В.  "Два в одному - стратегія Бориса ТАРАСЮКА // Високий замок. - 2003. - № 82. - 6 травня. - С. 3. - Львівська газета
Зміцненні позиції Народного руху України і водночас створення належних умов для об'єднання національно-демократичних сил в одну потугу на базі блоку "Наша Україна" - така стратегія новообраного лідера НРУ Бориса ТАРАСЮКА. НРУ обрав нового керманича: на зміну одному екс-міністру МЗС Геннадію УДОВЕНКО прийшов інший колишній спрямовувач зовнішньої політики - Борис ТАРАСЮК. На тринадцятому Всеукраїнському з'їзді, Народний рух, відзначив кореспондент, також закликав Віктора ЮЩЕНКА дати згоду на висунення його кандидатури на пост президента, вибори якого відбудуться восени 2004 року. НРУ рішуче виступив проти запропонованої Президентом політичної реформи. Як зазначив автор статті, "рухівці" застерігають від спроб неконституційного прийняття чи введення політичних змін, що означатиме "здійснення державного перевороту в Україні, введення авторитарного кланово-олігархічного режиму".

Червінчук І.  "Якщо в публічному домі не йдуть справи - не ліжка треба переставляти, а міняти кадри" // 33 - канал. - 2003. - № 18. - 30 квіт. - С. 6. - Вінницька область
Обговорити зміни до Конституції за круглим столом у Вінниці зібралися представники 6-ти обласних організацій партій, що входять до блоку Віктора ЮЩЕНКА "Наша Україна" (Народний Рух України, Українська народна партія, "Реформи і порядок", "Солідарність", Конгрес українських націоналістів, Республіканська християнська партія), а також представники обласних осередків УРП "Собор", "Батьківщина" та деяких громадських організацій. Голова крайової організації Народного Руху України Ф. Сохацький зазначив, що як елемент самовдосконалення зміни потрібні у напрямку підвищення відповідальності уряду за результати своєї діяльності, у напрямку посилення ролі самоврядування. На "круглому столі"  були прийняті пропозиції щодо деяких напрямків політичної реформи.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Осенняя Г.  Финансисты обеспокоены бюджетным процессом в Крыму. // . - № 99. - 3 июня. - С. 1. - Автономная Республика Крым
В Верховной Раде АРК состоялось совместное заседание комиссии по экономическим и финансовым вопросам и совета финансистов Ассоциации органов местного самоуправления Автономной Республики Крым и г.Севастополя. Входящие в их состав председатели районных советов, городские, поселковые и сельские головы, начальники финансовых управлений расссмотрели актуальные проблемы, связанные с развитием бюджетного процесса автономии, иформирует корреспондент газеты. Первым на повестке дня стоял вопрос об участии органов местного самоуправления в формировании бюджетов на 2004 год, поскольку итоги пяти месяцев показывают, что выполнение "главных  финансовых документов - 2003" идет в регионах с большим трудом,  подчеркивает автор статьи.

Чумак С.М.  Взаєморозуміння і співробітництво з усіма органами влади: Інтерв'ю з головою районної ради/ Бесіду вів Луцик О. // Запорізька правда. - 2003. - № 81-82. - 27 трав. - С. 4. - Запорізька область
Принцип взаєморозуміння і співробітництва з усіма органами влади лежить в основі практичної діяльності апарату і депутатського корпусу Веселівської районної ради. Він сприяє ефективному управлінню територією. Як зауважив автор статті, Веселівський район - особливий за своєю структурою. Територіальні громади об'єднані в 1 селищну і 12 сільських рад. До їхнього складу разом з районною радою обрано 244 депутати, які представляють інтереси своїх виборців. Як організована робота нового складу районні ради, що діє трохи більше року, щодо взаємодії з органами влади на місцях, що вже вдалося зробити щодо ефективного управління територіями, про це кореспондент газети бесідує з головою Веселівської районної ради.

Сербінов С.  Від Дунаю до Бугу. Балта ділиться досвідом... // Одеські вісті. - 2003. - № 93. - 27 травня. - С. 1. - Одеська область
Виїзні пленарні засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові облради відкрив у Балті Одеської області В.М. Новацький, зауважує автор статті. Головну увагу було зосереджено на бюджетних проблемах, бо їх часом не меншає, підкреслює кореспондент, і вони потребують постійної і пильної уваги. Результати, які виявилися за чотири минулих місяця показали, що сільські і селищні ради почали краще орієнтуватися в новому бюджетному законодавстві, краще використовувати свої права і повноваження. На засіданні облдержадміністрації було зосереджено увагу на трьох питаннях: заборгованість щодо заробітної плати, виконання прибуткової частини місцевих бюджетів і формування головного фінансового документа на наступний рік.

Романцов В.І.  "Через самоврядування - до ефективних форм управління на місцях" // Вінничина. - 2003. - № 71. - 16 травня. - С. 2. - Вінницька область
Роль органів місцевого самоврядування у вирішенні найрізноманітніших проблем нашого життя є беззаперечною. Про те, чим вони нині живуть, розмірковує голова Жмеринської районної ради Василь Іванович Романцов.

Моцний В.  Василь Моцний: бюджет ефективно працює на кожного жителя Кіровоградщини: Інтерв'ю з головою облдержадміністрації // Кіровоградська правда. - 2003. - № 52. - 13 травня. - С. 1. - Кіровоградська область
В своїй розмові з автором статті голова облдержадміністрації В.Моцний зосередив увагу на виконанні місцевих бюджетів. Перший квартал, відзначив голова, лише четверта частина року, але саме від нього багато залежить. Спочатку мова йшла про показники, які область має за цей невеликий період. Як справилися з завданням першого кварталу бюджети районів та міст, як розподілені бюджетні надходження - це стало головною темою в розмові з журналістом.

Чорна О.  Хто наповнить місцеві бюджети? // Свобода. - 2003. - № 42. - 1 травня. - С. 2. - Тернопільська область
У центрі препідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади відбувся круглий стіл на тему "Роль органів місцевого самоврядування у зміцненні та наповненні місцевих бюджетів". У ньому взяли участь 37 голів сільських, селищних та міських рад та інші представники місцевої влади. Процес наповнення бюджетів, розповідає кореспондент газети, взаємопов'язаний з економічним розвитком кожного окремо взятого села, міста, району, області. Тому надзвичайно важливо забезпечити на всіх рівнях належні умови для стабільного економічного зростання, постійного розширення виробництва, надання послуг, розвитку підприємництва тощо. У своєму виступі заступник голови ДПА в області зупинився на видах місцевих податків і зборів та ролі органів місцевого самоврядування у їх наповненні.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Авраменко Л.  Следственная комиссия сделала выводы. Пока предварительные/ Л.Авраменко, НепомнящаяТ // Вечерняя Одесса. - 2003. - № 83. - 3 июня. - С. 1. - г. Одесса
30 мая в Одессе состоялось выездное заседание временной следственной комиссии Верховной Рады Украины по проверке обоснованности повышения тарифов на жилищно-коммунальные услуги в г.Одессе, по итогам которого прошла пресс-конференция, иформирует корреспондент газеты. Следственная комиссия подвела итоги своей работы и определила следующие выводы: повышение тарифов на водообеспечение и водоотведение не имеет достаточного экономического обоснования и расчетов. Комиссия, как сказал народный депутат Юрий КАРМАЗИН, также провела рабочую встречу с руководителями постоянных комиссий областного и городского Советов, где за закрытыми дверями шел откровенный разговор о ситуации с тарифами на коммунальные услуги в Одессе и других городах области.

Пукіш І.  Тридцять секунд до трагедії: Політ українського літака з парламентською делегацією на борту міг стати останнім // Високий замок. - 2003. - № 100. - 31 трав. - С. 3. - Львівська область
Скандал у Хабаровському аеропорту, який охрестили диверсією проти української парламентської делегації, на щастя, закінчився благополучно. Ситуація на російському летовищу розвивалася досить дивним чином, підкреслив автор статті. Після тривалої затримки на російському летовищі Іл - 62 піднявся у повітря і взяв курс на Бориспіль, де й благополучно приземлився, повідомляє кореспондент газети. МЗС Росії відреагувало на інцидент вибаченням.

Паранчак М.  Не бути занепаду села // За Вільну Україну. - 2003. - № 58. - 28 травня. - С. 2. - Львівська область
За "круглим столом", організованим обласною організацією Аграрної партії України, йшлося про необхідність прискорення реформ на селі., розбудови соціальної сфери. Висловлені пропозиції, зауважує автор статті, організатори розмови вирішили систематизувати і надіслати на адресу уряду, Верховної Ради. Такі розмови за "круглим столом, щоб досконаліше вивчити стан нинішнього села, планується організувати в окремих районах Львівщини.

Бачинський Б.  "Наша Україна" йде на вулицю // Поступ. - 2003. - № 84. - 27 травня. - С. 2. - Львівська область
31 травня опозиційна трійка та блок "Наша Україна", зауважує автор статті, проводила загальну нараду щодо форм та засобів організації акції, яка повинна була відбутися по всій Україні. Як повідомив кореспонденту газети один з лідерів СПУ народний депутат України Юрій ЛУЦЕНКО, у завтрашньому засіданні будуть брати участь представники всіх чотирьох політичних сил. Що стосується народного обранця Тараса ЧОРНОВОЛА, він заявив, що принципово не буде брати участі в опозиційних акціях, оскільки вони будуть тривіальними і нагадуватимуть лише профанацію тих заходів, про які насправді було заявлено раніше. На його думку акція буде провальною і пов'язана ця ситуація насамперед із "підривною" діяльністю Віктора Януковича, яка зараз є значно не безпечнішою, ніж діяльність В.Медведчука.

Зінчук В.  Як "тимошенківці" взялися виконати рішення суду... // Високий замок. - 2003. -
№ 90. - 17-18 трав. - С. 3. - Львівська область
Протягом кількох останніх днів можна було спостерігати політичну драму під назвою "Звільнення з-під варти колишніх керівників компанії "Єдині енергетичні системи України". Незважаючи на те, що на боці затриманих було рішення суду, із СІЗО їх випускати не збиралися. Не допомогла й активна підтримка парламентарів. На думку одного з лідерів БЮТ О. ТУРЧИНОВА, прокуратура мало вірить у те, що Верховний суд скасує рішення апеляційного суду про закриття справ.

Паранчак М.  Львівщина президентські ініціативи не сприйняла // За Вільну Україну. - 2003. - № 53. - 16-17 травня. - С. 2. - Львівська область
Лідери фракції "Наша Україна" у львівській обласній раді - Михайло Ваврин, Михайло Вовк, Роман Гайдучок - підбили підсумки обговорення у районних та міських радах проекту закону "Про внесення змін до Конституції України" і оприлюднили їх. Основний висновок: жодна з рад на Львівщині не підтримала президентських ініціатив. Пропозиції блоку "Наша Україна", основними з яких є доцільність проведення політичних реформ після виборчої президентської кампанії, зміни до Конституції повинна вносити Верховна Рада, а не референдум, підкреслює автор статті. Документи з результатами обговорення законопроекту на Львівщині будуть узагальнені й відіслані до столиці.

Король В.  Нардеп Віктор КОРОЛЬ: коли засудили "Час", мені стало соромно за судову систему Чернівецької області // Час. - 2003. - № 19. - 8 травня. - С. 9. - Чернівецька область
Народний депутат України по Чернівецькому виборчому округу Віктор КОРОЛЬ у прес-клубі ринкових реформ зініціював прес-конференцію, темою якої стала ситуація щодо свободи слова на Буковині, зокрема ситуація щодо притягнення до суворої матеріальної відповідальності журналістів з приводу опублікування деяких матеріалів в газеті "Час". В.КОРОЛЬ засудив судову систему Чернівецької області. "Це - пляма на чернівецьку судову владу, - зауважує депутат - яку вони не відмиють ще багато-багато років." Народний депутат призвав журналістів не на словах, а на ділі відстояти свою честь, гідність і не зламатись перед таким ганебним рішенням суду.

 

 Огляд регіональної преси. - Вип. 21 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 3 по 9 червня 2003 р.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., консультант відділу інформаційно-бібліотечного  забезпечення, тел. 255-27-67.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення