Огляд реґіональної преси

Випуск 18-20, 

13 травня - 2 червня 2003 р.

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах
 
 

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Левицька Г.  Проблема єдиного кандидата: Вона гостро стоїть не перед опозицією, а перед владою // За Вільну Україну. - 2003. - № 45. - 23 квітня. - С. 1. - Львівська область
"Висування вже нині єдиного кандидата від влади приведе до деморалізації і дестабілізації". Ці доволі гострі слова з приводу процесів, які активізуються на політичній арені України, належать народному депутату Степану ГАВРИШУ.  Автор статті детально зупиняється на перспективах політичних сил від опозиції та більшості щодо висунення єдиного кандидата на президентських виборах. За словами кореспондента газети, опозиційні сили можуть скласти реальну альтернативу владі, а збереження при владі старої еліти означатиме у кращому разі половинчасті реформи та відсутність чітких геополітичних орієнтирів, а найімовірніше, стагнацію і поглиблення кризи.

Новак В.  Момент істини для України: Розмова з народним депутатом України/ Розмовляв Золотарьов В. // Подільські вісті. - 2003. - № 53. - 24 квітня. - С. 1. - Хмельницька область
Народний депутат Володимир НОВАК відповідає на питання пов'язані з визначеністю КПУ відносно питань, що поставлені Президентом України на обговорення у  зв'язку з проголошенням політичної реформи. Зокрема народний депутат НОВАК В. викладає своє бачення та бачення КПУ щодо питань двопалатного парламенту, повноважень Президента щодо дострокового припинення діяльності парламенту, що прямо пов'язано із сформуванням чи не сформуванням Верховною Радою України парламентської більшості, також  пропозицій щодо персонального складу Кабінету Міністрів України. В статті також висвітлюються думки щодо інших питань, що поставлені на всенародне обговорення.

Москалина Н.  Зарплата освітян зросте // Запорізька правда. - 2003. - № 67-68. - 30 квіт. - С. 2. - Запорізька область
С заяви народного депутата України, Героя України, члена профільного комітету Верховної Ради з питань освіти і науки Тамари ПРОШКУРАТОВОЇ можна зробити висновок, що розроблена тарифна ставка для освітян, тобто зарплата зросте. Судячи з усього, підкреслює кореспондент, мається на увазі введення в дію постанови Кабінету Міністрів про перехід на нову тарифну ставку. Втім, за словами Тамари ПРОШКУРАТОВОЇ, "професія вчителя все одне залишиться найменш оплачуваною, ... бо треба змінювати систему оплати праці взагалі". На Запоріжжі народний депутат ПРОШКУРАТОВА перебувала за програмою парламентської роботи в округах. Вона відвідала п'ять закладів освіти в Оріхівському, Василівському районах та м. Дніпрорудному.

Батурин О.  Вопросы без ответов // Новий день. - № 18. - 1травня. - С. 1. - Херсонська область
В последнее время редким гостем в своем избирательном округе стал народный депутат Украины Владимир ФИАЛКОВСКИЙ. Не удивительно, что его приезд стал едва ли не главным событием месяца, отмечает журналист. К сожалению, остались тайной причины занятости и поспешности господина ФИАЛКОВСКОГО. Так на пресс-конференции, которая должна была состояться, журналисты с удивлением узнали о ее внезапном завершении. В недоумении остались и новокаховские депутаты, подчеркивает автор статьи, т.к. долгожданный гость лишь равнодушно наблюдал за происходящим на сесси и так же молча удалился, ни скем не попрощавшись.

Томенко М.  У нас можлива політична війна: Розмова з народним депутатом/ Розмовляв Криштопа О. // Західний кур'єр. - 2003. - № 18. - 1 травня. - С. 4. - Івано-Франківська область
В статті  мова заходить про актуальні проблеми свободи слова в Україні. Народний депутат, голова Комітету із захисту свободи слова Микола ТОМЕНКО викладає своє бачення проблемних моментів та можливих шляхів їх вирішення. Даються відповіді на питання впливу публікацій у ЗМІ на проведення державної політики в Україні. Народний депутат М. ТОМЕНКО  піднімає питання підготовки до політичної реформи в Україні, оголошеної Президентом, та висвітлення цих питань у пресі. Розкриваються питання демонополізації та націоналізації засобів масової інформації.

Калінчук В.. В інтересах усіх - мати більше однодумців: Матеріал круглого столу з виступом народного депутата // Одеські вісті. - 2003. - № 81. - 7 травня. - С. 1. - Одеська область
Одеська облдержадміністрація провела "круглий стіл" за участю робочої групи щодо сприяння обговоренню проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України" і опрацювання пропозицій, що надходять, а також розширеного складу політичної консультативної ради при голові облдержадміністрації. На ньому виступив народний депутат України Василь КАЛІНЧУК, який підняв питання щодо політичного устрою України. Зокрема народний депутат висловив своє власне переконання та позицію Аграрної партії щодо двопалатного парламенту, системи виборів, повноважень Президента та Верховної Ради. Загалом, за словами народного депутата Василя КАЛІНЧУКА, Аграрна партія висловлює переконання у необхідності проведення політичної реформи, проте не повністю підтримує пропозиції Президента. Політична реформа повинна проводитися за правилом "не нашкодь".

Косів М.  Поетапно і поступово // Поступ. - 2003. - № 71. - 8 травня. - С. 6. - Львівська область
В статті народний депутат України Михайло КОСІВ гостро критикує виконавчу владу України за недосконалість затвердженої Верховною Радою України Програму дій уряду. Також критиці піддано підготовлений Урядом та Фондом Державного Майна України  проект закону України "Про Державну програму реєстрації", за яким приватизації підлягають оборонний комплекс, авіабудівний комплекс та інші стратегічні галузі України. Також народний депутат критикує норми Земельного кодексу України щодо продажу землі у приватну власність. Автор статті розглядає запропоновані Президентом України зміни до Конституції України.

Выездные приемные народного депутата // Крымская газета. - 2003. - № 83. - 8 мая. - С. 3. - Автономная Республика Крым
В статье раскрываются проблемные вопросы правового просвещения граждан  в Автономной республике Крым. Свой вклад в правовое образование населения внес и народный депутат Украины ФРАНЧУК Игорь. За три часа работы выездной приемной народного депутата в Форосе помощник-консультант депутата Вайцман В. совместно с начальником управления труда и социальной защиты Ялтинского исполкома Островской Л. приняли семь посетителей, которым уделили время, необходимое для решения их проблем или качественной консультации. Выездные приемные отныне планируют проводить еженедельно во всех поселках Большой Ялты.

Майстришин В.  Мистецтво керувати державним боргом: Розмова з народним депутатом України // Вінничина. - 2003. - № 68. - 13 травня. - С. 2. - Вінницька область
Розмова з народним депутатом України Володимиром МАЙСТРИШИНИМ заходить про прийняття Верховною Радою України урядової програми соціально-економічного розвитку України, парламентські слухання про конституційну реформу, ініційовану Президентом України. Також Володимир МАЙСТРИШИН висвітлює свою діяльність у Верховній Раді, а саме, щодо розробленого проекту Закону України "Про державний борг", розповідає про свою законотворчу діяльність, про виконання державних програм, координатором яких він є.

Кузьмук А.  "Мнение людей - мой самый главный рейтинг"...: Интервью с народным депутатом/ Беседовала Порфирьева Г. // Южная правда. - 2003. - № 53. - 20 мая. - С.2. - Николаевская область
В своем интервью народный депутат Украины Александр КУЗЬМУК в первую очередь остановился на обсуждении вопроса о политической реформе. Он в частности отметил, что необходимость политической реформы в Украине присутствует. "Нужно отдать должное Президенту: - подчеркнул народный депутат - он не навязывает, не диктует эту реформу, а предлагает ее осмыслить, обсудить."  А. КУЗЬМУК подчеркнул, что единственное в чем его не переубедить, так это в необходимости перехода к двупалатному парламенту и принципе пропорциональности. Народный депутат высказал свое отношение к происходящему в Ираке, остановился на вопросах, касающихся военной реформы в Украине. Что касается его работы, то большое место он отводит теме сельського образования.

Левицька Г.  Комуно-олігархія і Хартія // За Вільну Україну. - 2003. - № 55. - 21 травня. - С. 1. - Львівська область
Найактивнішими борцями з нинішньою владою, підкреслює кореспондент, проголошують себе комуністи. Проте стосовно багатьох питань вони йдуть з режимом нога в ногу. Прикладом того є їх активне голосування за поданий Президентом законопроект "Про ратифікацію Європейської Хартії регіональних мов, або меншин". І тут інтереси комуністів та критикованих ними олігархічних кланів збіглися. Цю подію коментує народний депутат Верховної Ради Роман ЗВАРИЧ. Він відмітив чого можна чекати від ратифікації Хартії. Також зупинився більш детально на причинах, завдяки яким Президент має усі підстави не підписувати ратифікованого Верховною Радою документа.

Бачинський Б.  Депутатська солідарність // Поступ. - 2003. - № 80. - 21 травня. - С. 5. - Львівська область
Верховна Рада України доручила генеральному прокуророві С.Піскуну дати правову оцінку діям правоохоронців, які призвели до побиття народних депутатів у Лук'янівському СІЗО. Депутати рекомендували генпрокурору застосувати необхідні дії для проведення прокурорського нагляду за вирішенням цього питання. На думку автора, дії депутатів, які кинулись на захист своїх колег повинні були викликати щире й одностайне обурення з боку депутатів усіх фракцій. Однак прийняту з шостого разу постанову продемонструвало відсутність депутатської солідарності, а також безпринципність та хаотичність у відстоюванні своєї позиції. У коментарі кореспонденту газети народний депутат України Тарас ЧОРНОВІЛ пояснив невідповідність у голосуваннях тим, що депутати з більшості не одразу зорієнтувалися, а опозиціонери вважали запропоновану постанову надто м'якою.

Кирей Р.  Володимир ЛИТВИН: "Шлях до Європи починається з села" // Черкаський край. - 2003. - № 21.- 21 трав. - С. 1. - Черкаська область
На Черкащині з робочою поїздкою побував голова Верховної Ради України Володимир ЛИТВИН. Першим населеним пунктом, який відвідав спікер парламенту, стало село Шелепухи Черкаського району. Намір Голови Верховної Ради України особисто побувати на святі 100-річчя навчального закладу був досить несподіваний.  Виступаючи на урочистому мітингу, Володимир ЛИТВИН відзначив, що Україна вперше відмічала Всесвітній день Європи. З таких ось сільських шкіл, наголосив він, слід розпочинати шлях до Європейської інтеграції.

Лис В.  Діалог Володимира БОНДАРА з виборцями // Волинь. – 2003. - № 56. - 22 травня. - С. 2. - Волинська область
Досить багато може зробити народний депутат, навіть якщо він і не належить до провладного блоку чи фракції, а до тієї сили, яка є опозиційною до влади і цю владу критикує, повідомив журналіст газети про народного депутата України Володимира БОНДАРА. Принципово новим є підхід до вирішення проблем виборців, про який Володимир БОНДАР розповів на зустрічі. Йдеться саме про структурний підхід у спільній роботі народного депутата і його колег в обласній і міській радах. Депутат вміє і вирішує проблеми виборців і контактує і з ними і з владними структурами та бізнесовими, водночас маючи свою чітку політичну позицію, підкреслює автор статті.

Добкін М.  "...І скрізь поважатимуть Україну": Інтерв'ю з народним депутатом/ Бесіду вів Тесло І. // Слобідський край. - 2003. - № 93. - 22 травня. - С. 3. - Харківська область
Минуло більше року від дня виборів до Верховної Ради України. Це достатній термін для того, аби виправдати довіру виборців і виявити політичні здібності. Що вдалося зробити посланцям, розповідає народний депутат України Михайло ДОБКІН. Народному депутату вдалося багато зробити за час відпрацьований у Верховній Раді, реалізувати ті наміри, з якими він йшов на вибори. М. ДОБКІН зупинився і розповів кореспонденту над чим він працює зараз, а також висловив свою думку з приводу політичної ситуації в Україні.

Гошовський В.  Українці вимруть як... динозаври? // Слобідський край. - 2003. - № 94. - 23 травня. - С. 3. - Харківська область
В Верховній Раді пройшли парламентські слухання "Демографічна криза в Україні: її причини та наслідки". Народний депутат України В. ГОШОВСЬКИЙ, уповноважений представник депутатської групи "Народний вибір" відмітив, що за останні 1,5 року наше населення скоротилось майже на 1,5 мільйона чоловік! В мирний час відбуваються явища, характерні для світових і громадянських воєн. На думку депутата, через пару десятків років нас може залишитися не більше 25-30 мільйонів. В демографічному відношенні, підкреслює депутат, ми стали однією з найгірших країн світу. В першу чергу, це викликано неефективною політикою країни до найменш захищених категорій населення.

Костенко Ю.  "Наша Україна" ні до кого не прив'язується // Поступ. - 2003. - № 82. - 23 травня. - С. 8. - Львівська область
Народний депутат Верховної Ради України Юрій КОСТЕНКО після розколу Народного Руху очолив Український народний рух, який кілька місяців тому став Українською народною партією. Свою партію він вважає однією з найдемократичніших із великим майбутнім. Зараз також КОСТЕНКО є першим заступником голови парламентської фракції "Наша Україна" Віктора Ющенка. Своїми думками про майбутні президентські вибори, позицію "Нашої України" і Віктора ЮЩЕНКА він поділився з кореспондентом газети.

Платоненко С.  Лесь Танюк: Украинская муздрама в Донецке - модель развития национального театра // Жизнь. - 2003. - № 76. - 24 мая. - С. 1. - Донецкая область
В Донецке состоялось совместное выездное заседание Комитета Верховной Рады Украины по вопросам культуры и духовности и постоянной комиссии Донецкого областного совета по вопросам культуры, духовности и поддержки средств информации. Разговор касался проблем и перспектив развития украинских театров в южных и восточных областях государства. Для обсуждения этого вопроса были приглашены представители облсоветов и постоянных комисий облсоветов, курирующие вопросы культуры, а также управлений культуры и руководители украинских театров из шести областей Украины и Автономной Республики Крым. Заседание открыл глава Комитета Верховной Рады Украины по вопросам культуры и духовности Лесь ТАНЮК, высоко оценивший опыт Донецкого академического театра. Выступавшие, среди которых была народный депутат Украины Валерия ЗАКЛУННАЯ, неоднократно подчеркивали, что украинский театр - часть национальной культуры. Поэтому его развитие - дело государственной важности.

Сабашук П.  З людьми і для людей! // Запорізька правда. - 2003. - № 80. - 24 трав. - С. 7. - Запорізька область
В своєму виступі народний депутат України Петро САБАШУК дав звітну характеристику своїй діяльності у Верховній Раді на протязі одного року роботи. "Наскільки зроблене значиме і чи здатне хоч трохи зробити життя кращим, - про це судити вам, дорогі мої виборці,..." - висловив свої думки народний депутат України. Мова йшла і про політичну ситуацію в Україні. Народний обранець вважає, що поки влада залишається в діючого Президента, всі  спроби реально щось змінити дорівнюватимуть нулю. Наприкінці свого виступу, П. САБАШУК визначив для себе цілі та завдання на майбутній рік.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Берташ В.  Регіонам - міцніти: Інтерв'ю з головою Рівненського відділення Партії Регіонів // Вісті Рівненщини. - 2003. - № 36. - 25 квітня. - С. 1. - Рівненська область
Нещодавно в Києві відбувся п'ятий з'їзд Партії Регіонів. У його роботі взяла участь і рівненська делегація на чолі з першим заступником голови облдержадміністрації, головою відділення Партії Регіонів Василем Берташем, який оголосив плани та завдання на перспективу. Йшлося про обраного керівника Партії Регіонів - Прем'єр-міністра України Віктора Януковича, про завдання, що стоять на порядку денному перед Рівненським відділенням Партії Регіонів.  Піднімаються питання щодо необхідності розвитку регіонів. Сильні регіони - сильна держава.

Джоджик Я.  "В Україні є політичні сили, які пам'ятають про виборця не тільки у рік виборів, а й протягом усієї своєї діяльності" // Вільне життя. - 2003. - № 46. - 8 травня. - С. 2. - Тернопільська область
7 травня на Тернопільщині розпочалися дні Української народної партії. Офіційний відлік їм дало відкриття інформаційного центру партії на центральній алеї бульвару Т. Шевченка, який працюватиме у продовж п'яти днів. У Центрі кожен зможе ознайомитися з програмою та статутом УНП, поспілкуватися із представниками проводу та ради обласної організації. На відкритті голова ТОО УНП народний депутат Ярослав ДЖОДЖИК зазначив: "Дні партії мають переконати виборця, що в Україні є політичні сили, які пам'ятають про виборця не тільки у рік виборів, а й протягом усієї своєї діяльності, що Українська народна партія є його політичним другом, який може допомогти протистояти чиновницькому свавіллю та захистити від несправедливості".

Денькович І.  "Галицький вибір" принижує "Батьківщину": Інтерв'ю з головою обласної партійної організації "Батьківщина"/ Розмовляла П'єцух М. // Поступ. - 2003. - № 73. - 10-11 травня. - С. 4. - Львівська область
Починаючи з грудня минулого року у львівській обласній партійній організації "Батьківщина" спостерігається внутрішньопартійна конфліктна ситуація. Пов'язана вона була, насамперед, із зміною керівництва організації. Про ситуацію, яка склалася у Львівський "Батьківщині" розповідає голова міської організації "Батьківщини" Іван Денькович. Мова заходить про політичну ситуацію в ЛОО, здобутки організації за минулий рік, перспективи виходу з кризової ситуації.

Левицька Л.  Говорили-балакали, але рішення не прийняли // Вільне життя. - 2003. - № 47. - 13 травня. - С. 1. - Тернопільська область
З ініціативи керівників депутатських груп "Нашої України" Івана Гавдиди та "Батьківщини" Василя Деревляного 8 травня було скликано збори депутатів обласної ради Тернопільщини. Депутати мали висловитися з приводу ініційованих Президентом України змін до Конституції України. Проте більшість  депутатів проігнорувала збори, Автор статті висвітлює думки різних політичних сил з приводу пропонованого проекту змін.

Фелоненко Т.  "Трудова Україна" підтримує політичну реформу // Зоря Полтавщини. - 2003. - № 70. - 15 травня. - С. 2. - Полтавська область
Голова правління Полтавської обласної парторганізації політичної партії "Трудова Україна" Фоленко Тетяна зупиняється на питаннях запропонованих Президентом України змін до Конституції України. Аналізуються положення щодо політичного ладу, принципу відповідальності парламенту за дії уряду, питання двопалатного парламенту та пропорційна система виборів народних депутатів, право Президента на вето та порядок призначення "силових" міністрів.

Тигіпко С.  Треба враховувати інтереси більшості: Інтерв'ю з лідером партії/ Записав Ніколаєвський // Народне слово. - 2003. - № 52. - 20 трав. - С. 1. - Кіровоградська область
У Кіровограді перебував голова Національного банку України лідер партії "Трудова Україна" Сергій Тигіпко. "Я, приїхав до Кіровограда, щоб розв'язати політичну кризу в місті. - підкреслив голова НБУ С.Тигіпко - "Трудова Україна", за яку проголосували тисячі кіровоградців, без партійної допомоги. Якщо Верховна Рада України з її політичною різновекторністю змогла домовитись і утворити більшість, яка сформувала коаліційний уряд, то чому цього не можна зробити в Кіровограді ?" - ставить запитання лідер партії. З приводу політичної реформи, підкреслив С. Тигіпко, реформування необхідно провести до виборів, адже здійснити його може лише той Президент, який залишає свою посаду. "Можливість висунення моєї кандидатури на майбутніх виборах Президента визначиться політичною ситуацією, що складеться восени, коли настане час домовлятися з іншими партіями." - висловив свою думку голова НБУ.

Гущенко Ю.  Ігор Шурма: "Дуже багато законів у нашій державі не виконують через те, що немає політично відповідальної влади" // Високий замок. - 2003. - № 93. - 21 травня. - С. 3.
У минулі вихідні народний депутат України, секретар ЛОО СДПУ(о), заступник голови партії Ігор ШУРМА здійснив робочу поїздку до Борислава. Зустрічаючись із партійним активом Бориславської міської організації СДПУ(о) народний депутат зазначив: "Ми поставили собі за мету об'їхати цього року усі міста Львівщини. Оскільки я не маю "власного" округу, то хотів би, щоб актуальні проблеми вашого міста знайшли свій відгук у стінах Верховної ради." - зазначив депутат.  Одним з ключових питань на зустрічі з партійцями було роз'яснення механізму, завдяки якому першочергові проблеми жителів Борислава можуть бути пролобійовані депутатом у Верховній Раді.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Колодяжний М.  Потенціал депутатського корпусу реалізується // Вісті Рівненщини. - 2003. - № 37. - 1 травня. - С. 1. - Рівненська область
Майже сорок питань, що стосуються різних сфер життя краю, було розглянуто минулої п'ятниці на восьмій сесії Рівненської обласної ради. Крім депутатів та керівників різних обласних управлінь та відділів взяв участь у сесії і народний депутат України Микола ШЕРШУН. На сесії також було розглянуто звіт діяльності голови Рівненської облдержадміністрації. Також за звітний період було проведено сім сесій, прийнято 147 рішень. Усі питання, які виносилися на розгляд ради, стосувалися актуальних проблем життєдіяльності територіальних громад області. Згідно з вимогами чинного законодавства й у встановлений Бюджетним кодексом терміни затверджено обласний бюджет та програму соціально-економічного розвитку області на 2003 рік. У статті автор висвітлює й проблемні питання та досягнення Рівненської області.

Тубіна С.  Хто ніжно, а хто - політично… // Вісті Рівненщини. - 2003. - № 37. - 1 травня. - С. 2. - Рівненська область
Депутати обласної ради Рівненщини зібралися щоб обговорити цілу низку важливих питань, а також зблизька побачити, як живе Рівненський район краю. У цьому заході взяли участь голови районних рад та міські голови, громадські помічники голови обласної ради. З питань, про які йшлося під час пленарної частини дня депутати, зокрема, розглянули звіт голови обласної ради Р. Василишина про його роботу з квітня 2002 року до квітня 2003 року, звіт про виконання обласного бюджету за 2002 рік, хід виконання протокольного доручення обласної ради і постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків. Особливо зацікавлено депутати розглядали проект Закону України "Про внесення змін до Конституції України". В статті йдеться й про інші аспекти діяльності обласної ради.

Іванов Ю.  Місцева влада у пошуках власних шляхів: Інтерв'ю з головою Вінницької обласної ради/ Інтерв'ю взяла Коваленко О. // Вінницька газета. - 2003. - № 57. - 15 травня. - С. 2. - Вінницька область
На Вінниччині відбулася міжнародна науково-практична конференція "Шляхи посилення дієздатності місцевого самоврядування в Україні у контексті політичної реформи з урахуванням європейського та світового досвіду". Між учасниками її відбувся надзвичайно цікавий диспут, звучало різноманіття думок, переконань, пропозицій. Виступив і голова Вінницької обласної ради Юрій Іванов. Він підкреслив, що питання політичної моделі розвитку місцевого самоврядування має немаловажне значення. "Місцеві органи влади - це головна підвалина будь-якої демократії, будь-якого демократичного устрою..." - підкреслив голова.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Серебрякова С.  Дмитро Табачник "Досвід Херсонщини має бути поширений на всю Україну" // Новий день. - № 18. - 1травня. - С. 1. - Херсонська область
Метою недавнього візиту на Херсонщину віце-прем'єра-міністра України Дмитра Табачника, народних депутатів України Анатолія ТОЛСТОУХОВА та Володимира ДЕМЬОХІНА стали питання захисту людей з особливими потребами. Депутати Верховної Ради в супроводі представників облдержадміністрації побували в соціально-трудовому центрі для дітей-інвалідів і були вражені побаченим. Кияни подарували дітям подарунки і пообіцяли приділяти увагу їм в майбутньому. Гості побували також в місті Цюрупинську, де прийняли участь в закладенні першої цеглини в новому корпусі дитячого будинку-інтернату.

Микола ТОМЕНКО: на Буковині нищать "Час" // Час. - 2003. - № 18. - 1 травня. - С. 4. - Чернівецька область
"На Буковині триває судове переслідування незалежної преси за оцінні судження", - заявив, голова парламентського Комітету з питань свободи слова Микола ТОМЕНКО. В оприлюдненій ним заяві йдется про рішення районного суду м. Чернівці, яким суд вирішив стягнути  з газети "Час" на користь екс-голови обласного УБОЗу Семенка О. 50 тисяч гривень. Народний депутат ТОМЕНКО М. відзначив, що суддя Першотравневого районного суду зменшив у чотири рази суму морального відшкодування, яка спочатку складала 200 тис. гривень.
 


 Огляд регіональної преси. - Вип. 18-20 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 13 травня по 2 червня 2003 р.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., консультант відділу інформаційно-бібліотечного  забезпечення, тел. 255-27-67.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення