Огляд реґіональної преси

Випуск 16, 30 квітня - 5 травня 2003 р.

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
 
 

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Возний А.  Народний депутат пропонує допомогу. Користайтеся // Високий замок. - 2003. - № 77. - 23 квіт. - С. 3. - Львівська область
Народний депутат України, секретар Львівської обласної парторганізації Ігор ШУРМА у Трускавці провів зустріч з виборцями. "Уперше до нас приїздить народний депутат, обраний за партійним списком, і не те що нічого не просить, а навпаки, хоче довідатися про наші проблеми і пропонує свою допомогу". Ці слова найбільш точно передають тональність зустрічі. Відстоювання конкретних соціально-економічних інтересів свого регіону - це стало першою заповіддю народного депутата. "Задля такої мети мусимо переступити через особистості амбіції, навчитися толерувати одне одному", - говорить Ігор ШУРМА, котрий не полишає ідеї згуртувати у Верховній Раді львівське лобі. Він також провів у Трускавці прийом громадян.

Климов Л.  "Банковская система получила четкий план развития": Интервью с народным депутатом/ Интервью вел Суслов О. // Вечерняя Одесса. - 2003. - № 61. - 22 апреля. - С. 2. - г.Одесса
2 апреля в Верховной Раде Украины прошли парламентские слушания на тему "Финансы и банковская деятельность: нынешнее состояние и перспективы развития". Впервые в стенах высшего законодательного органа страны состоялся предметный и профессиональный разговор о будущем финансового сектора экономики государства, участие в котором приняли парламентарии, специалисты Национального банка Украины, Кабинета министров, Главной госналогоадминистрации, представители Ассоциации украинских банков. Одним из выступавших на слушаниях с обстоятельным докладом был народный депутат Украины, член Комитета по вопросам финансов и банковской деятельности Л.М.КЛИМОВ. Он остановился на основных моментах финансового сектора экономики. По его словам, можно сделать вывод: "несмотря на значительные темпы роста совокупного капитала банков, его объем еще не отвечает уровню, способному защитить банковскую систему от внешних и внутренних факторов дестабилизации".

Левицька Г.  Чи довго триватиме криза? // За Вільну Україну. - 2003. - № 44. - 22 квіт. - С. 1. - Львівська область
На думку автора, в українській політиці склалася "традиція", що кожна знакова подія дуже "розмагнічує" політиків замість їх мобілізувати. Насамперед ми це бачимо на прикладі депутатів, які після голосування за програму уряду постановили, що візьмуться до реальної праці аж 12 травня, підкреслює кореспондент. Схвалення урядової програми полягає в тому, що Віктор Янукович буде урядувати на посаді Прем'єр-міністра до квітня 2004 року без права його усунення парламентом. Представники середовища партії МОРОЗА, блоку Юлії ТИМОШЕНКО та частково "Нашої України" продовжують твердити, що голосування за річну політичну недоторканість Януковича було політичним компромісом.

П'єцух М.  Соціалісти шукають кандидата // Поступ. - 2003. - № 62. - 22 квіт. - С. 5. - Львівська область
"На сьогодні серед українського політикуму є чотири людини, які бачать себе наступним президентом", - заявив учора у Львові народний депутат, член фракції СПУ Юрій Луценко. Це, за його словами, Віктор ЮЩЕНКО, Віктор Янукович, Сергій Тигіпко та Георгій Кирпа, два перших з яких, на думку ЛУЦЕНКА, є основними претендентами. "Не можна зараз торгуватися за посади, висувати свої умови щодо підтримки єдиного кандидата, бо на тлі кризової ситуації, яка є в країні, це недоцільно. Якщо їхні амбіції переможуть, то це буде найбільша трагедія для України", - заявив Юрій ЛУЦЕНКО. "Якщо наші погляди на подальший розвиток України співпадають в основі з поглядами ЮЩЕНКА, то ми його підтримаємо", - зазначив член фракції СПУ.

Тишкун Ю.  Президентський старт Донецька // Поступ. - 2003. - № 62. - 22 квіт. - С. 5. - Львівська область
На з'їзді "Партії регіонів", який всі аналітики коментують як підготовку спроби посадити в головне крісло "свого", Віктор Янукович одноголосно обраний головою партії, Микола Азаров - головою політради партії, Анатолій Клюєв - голова комітету з питань ПЕК став секретарем політради. Головою політвиконкому обрано народного депутата, представника уряду в парламенті Володимира РИБАКА. Відтепер всі головні "донецькі", незалежно від того, яку політико-фінансову групу вони представляють, об'єднані в єдиній політичній "надбудові", що нараховує більше 560 тисяч членів і 43 депутати парламенту. Мета оголошена: визначитися з кандидатом на президентських виборах і в плані участі партії в парламентських виборах та виборах до місцевих органів влади в 2006 році".

Пеклушенко О.  "Політична реформа не тільки назріла, але й запізнюється…": Інтерв'ю з народним депутатом/ Бесіду вів Фоменко В. // Запорізька правда. - 2003. - № 59. - 15 квіт. - С. 4. - Запорізька область
"Україна давно вже вагітна усіма видами реформ і політичною - в першу чергу, - сказав у розмові народний депутат України Олександр ПЕКЛУШЕНКО. - Хотів би, щоб усі усвідомили, що потрібно це не Президенту, не політичній еліті, а країні в цілому. Влада вже зрозуміла: не можна приймати закони тільки для ситуації, коли ти нагорі - рано чи пізно така ситуація закінчується. Політична реформа потрібна, щоб урівняти всіх перед законом, зробити закон і законослухняність головним аргументом у суспільних відносинах". О.ПЕКЛУШЕНКО відмітив головні зміни в політичному житті, визначив концепції політичної реформи.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Китайгородська В.  Соціал-демократи про основне // Буковинське віче. - 2003. - № 27. - 9 квітня. - С. 1. - Чернівецька область
Відбувся ХVII з'їзд соціал-демократичної партії України (об'єднаної). На декілька запитань стосовно цієї теми відповів в.о. голови обласного осередку СДПУ(о) М.Борець. В статті автор зосередив увагу на політичній реформі, на позиції СДПУ(о) щодо проведення виборів в Верховну Раду, призначення виборів губернаторів. Щодо питання українсько-російських відносин, лідер партії відзначив, що "СДПУ(о) має стати форпостом дружнього ставлення до росіян і Росії в українській політиці". Щодо статусу російської мови в Україні, то позиція соціал-демократів чітка: ми за те, щоб єдиною державною мовою була українська, водночас мовне питання - це насамперед питання прав людини.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Пільонов О.  Думки різні, зацікавленість спільна // Зоря. - 2003. - № 47. - 26 квіт. - С. 1. - Дніпропетровська область
 Під головуванням Галини Булавки відбулася восьма сесія Дніпропетровської обласної ради двадцять четвертого скликання, яка розглянула ряд життєво важливих соціальних і господарських питань. У роботі сесії взяли участь і народні депутати України Анатолій КЛИМЕНКО, Олександр ШЕВЧЕНКО, Віктор БОРЩЕВСЬКИЙ, Леонід ГАДЯЦЬКИЙ, Віталій ШИБКО. Все, що пов'язано з розвитком регіону, тільки тоді матимуть реальне втілення, якщо вони підкріплені фінансово. Тобто мова йшла про бюджет. Було відзначено, що за останні роки було фактично виконано не чотири, а п'ять бюджетів. Предметними були й виступи кількох народних депутатів України. Віталій ШИБКО навів дані приватизації в Україні. Серйозна критика прозвучала і на адресу як минулого, так і нинішнього Кабінету Міністрів.
 


 Огляд регіональної преси. - Вип. 16 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 30 квітня по 5 травня 2003 р.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., консультант відділу інформаційно-бібліотечного  забезпечення, тел. 255-27-67.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet
 © Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення