|
ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
КОАЛІЦІЯ ЧИ ПЕРЕВИБОРИ - ОСЬ В ЧОМУ ПИТАННЯПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
Анатолій Задорога, "Київська правда", 19.09.2008
Серед політологів все менше розмов про те, якою буде нова коаліція, а все більше угадувань, коли ж очікувати чергових дочасних перевиборів.ПАРЛАМЕНТСКУЮ КОАЛИЦИЮ ХОТЯТ СДЕЛАТЬ НЕОБЯЗАТЕЛЬНОЙ
"Крымская правда", 17.09.2008
Депутаты от Партии регионов и БЮТ предложили изменить избирательную систему.СПИКЕР ХЛОПНУЛ ДВЕРЬЮ
Кирилл Сазонов, "Донбасс", 17.09.2008, Донецкая обл.
Глава парламента Арсений Яценюк сдержал слово и объявил о своей отставке.
ВИКТОР ЮЩЕНКО: "ПОДУМАЙТЕ О СЕБЕ, О СТРАНЕ, КОТОРУЮ ВЫ ОСТАВИТЕ НАШИМ ДЕТЯМ..."РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
Лариса Бурчо, "Вечерняя Одесса", 18.09.2008
Президент Украины дал интервью девяти главным редакторам ведущих региональных изданий.ПРЕЗИДЕНТА ЗУСТРІЧАТИМУТЬ ПОСТРІЛАМИ
Денис Булгак, "Рівне Вечірнє", 18.09.2008
Танки в озері, вертольоти у повітрі, хаммери на землі — вся ця техніка їздитиме, літатиме та стрілятиме на очах у Президента Ющенка на Рівненському полігоні.ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "ДЛЯ ПРОЦВІТАННЯ ПОТРІБЕН ПОЛІТИЧНИЙ СПОКІЙ"
Катерина Денисюк, "Київська правда", 18.09.2008
Прем'єр-міністр України означила захід як «перші громадські слухання Державного бюджету України на 2009».ТЕСТ НА ДЕРЖАВОЗДАТНІСТЬ
П. З., "Галичина", 18.09.2008, Івано-Франківська обл.
Український політикум визначається з коаліціюванням.ЩЕ ОДНА БЕЗСЛАВНА ІСТОРИЧНА ВІХА
Анатолій Задорога, "Київська правда", 18.09.2008
Демократична коаліція уже й де-юре припинила своє існування. Що далі?РОЗЛАМАНІ НАДІЇ
Софія Камінська, "Західний кур'єр", 18.09.2008, Івано-Франківська обл.
Із самого початку створення демократичної коаліції у парламенті Юлія Тимошенко послідовно її руйнувала.ПОНАД 300 МІЛЬЯРДІВ ВИДАТКІВ. КОМУ СКІЛЬКИ?
Зіновія Воронович, "Високий замок", 17.09.2008, Львівська обл.
Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко презентувала проект Закону про Держбюджет-2009, який напередодні зареєстрували у Верховній Раді.КОАЛІЦІЮ НІХТО НЕ ОПЛАКУЄ
Наталія Балюк, "Високий замок", 17.09.2008, Львівська обл.
Дива не сталося, та на нього і не надто сподівалися.
ГОЛОВНІ ТЕМИ - РОЗПОДІЛ КОШТІВ І ГАЗИФІКАЦІЯ СІЛСИТУАЦІЯ В КРИМУ
Анатолій Васевич, Ганна Яловегіна, "Зоря Полтавщини", 18.09.2008
На пленарному засіданні сесії Полтавської облради розглянуто виконання обласного бюджету за перше півріччя та ряд інших соціально-важливих питань.СЕРГЕЙ КУНИЦЫН: "МЕНЯ БОЛЬШЕ ВСЕГО ВОЛНУЕТ, ЧТОБЫ ДЕПУТАТЫ ПРИНИМАЛИ РЕШЕНИЯ, КАСАЮЩИЕСЯ СОЦИАЛЬНО - ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ ГОРОДА"
О. Леонтиенко, "Слава Севастополя", 18.09.2008, АР Крым
Председатель Севастопольской городской госадминистрации встретился с группой журналистов и ответил на ряд злободневных вопросов. В основном - о подготовке к зиме, перспективах развития города.МАТЧУК ЗАМІНИТЬ ВАКАРЧУКА?
Денис Булгак, "Рівне Вечірнє", 18.09.2008
Політичне майбутнє голови облдержадміністрації Віктора Матчука визначить Президент Ющенко."ЗАПОРОЖЦАМ КОАЛИЦИЯ ДО ЛАМПОЧКИ"
"Индустриальное Запорожье", 18.09.2008
О чем запорожский мэр говорил с премьер-министром.Г. НАГОНЮК: ГОЛОВНЕ - ДОРОГИ, МОСТИ, КОМУНІКАЦІЇ
Богдан Вівчар, "Галичина", 18.09.2008, Івано-Франківська обл.
На Прикарпатті тривають роботи з ліквідації наслідків липневої повені.
АВТОНОМНЫЙ БУНТПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
Елена Манина, "Крымская правда", 18.09.2008
Депутаты ВС Крыма приняли обращение к ВС Украины, в котором выражается поддержка народам Абхазии и Южной Осетии в их праве на самоопределение и одобрение действий РФ по обеспечению их безопасности.ГЕННАДИЙ МОСКАЛЬ: "В КРЫМУ НЕТ ДВОЙНОГО ГРАЖДАНСТВА"
Лилия Березовая, "Газета по-харьковски", 18.09.2008
Органы внутренних дел не выявили фактов выдачи российских паспортов украинским гражданам ни в Севастополе, ни в Крыму вообще.В ЦЕНТРЕ ВНИМАНИЯ
Анна Москаленко, "Слава Севастополя", 18.09.2008, АР Крым
Репортеры из Польши, Америки и России прибыли в Севастополь, чтобы на месте узнать о взаимодействии севастопольского руководства и командования российского флота.
ЗАЯВА ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ ПАРТІЇЕКОНОМІКА
"Західний кур'єр", 18.09.2008, Івано-Франківська обл.
«Ми були, є і залишаємось послідовною політичною силою, яка відстоює інтереси українців та Української держави.»БЮТ РАЗВОРАЧИВАЕТ ШТАБЫ
Кирилл Сазонов, "Донбасс", 17.09.2008, Донецкая обл.
Председатель фракции БЮТ Иван Кириленко допускает, что его политическая сила может создать коалицию с любой из фракций парламента.
У СЕВЕРИНІВЦІ БУДУТЬ ВИКОРИСТОВУВАТИ ЕНЕРГІЮ ВІТРУ, БІОГАЗ ТА БІОДИЗЕЛЬПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
"Моя Вінниця", 18.09.2008
Західні партнери підтримують впровадження енергоефективних технологій на Вінниччині.ДОРОГОЙ ХЛЕБУШЕК
"Ваш шанс", 17.09.2008, Сумская обл.
Сумское теротделение АМК оштрафовало ОАО "Шосткинский хлебокомбинат" на 3,6 тыс. грн. за злоупотребление монопольным положением.
ЛЕВКО ЛУК'ЯНЕНКО ПІШОВ ВІД ПРЕЗИДЕНТАРІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
Іван Терен, "Високий замок", 17.09.2008, Львівська обл.
Відомий громадський діяч Левко Лук'яненко у листі до Віктора Ющенка заявив про складення із себе повноважень голови Комісії з помилування при Президентові України і повернув відповідне посвідчення.
ГОРОДСКОЙ СОВЕТ ОТКАЗАЛСЯ РАССМАТРИВАТЬ ВОПРОС ПОВЫШЕНИЯ ТАРИФОВСКАНДАЛИ
Ирина Каратаева, "Слава Севастополя", 18.09.2008, АР Крым
Причина - невозможность осуществления контроля над деятельностью жилищно-коммунальных предприятий со стороны депутатского корпуса.ТОРГІВЛІ НА АСФАЛЬТІ ДАЮТЬ ЧЕМНИЙ БІЙ
Юлія Тарапата, "Місто", 18.09.2008, Вінницька обл.
Є альтернатива, немає бажання: стихійну торгівлю обіцянками не проймеш.ЦІНИ НА ПРОДУКТИ У ПОСТРАЖДАЛИХ РАЙОНАХ ЗАЛИШАЮТЬСЯ В НОРМІ
"Молодий Буковинець", 18.09.2008, Чернівецька обл.
Роздрібні ціни на продовольчі товари в районах, що постраждали внаслідок стихійного лиха, не зазнали суттєвого підвищення.КОРОВЫ ЗАКОНЧИЛИСЬ. КОГО Б ПУСТИТЬ НА МЯСО?
Ирина Кирпа, "Газета по-харьковски", 18.09.2008
Из-за дефицита свинины и говядины нас ждет очередное подорожание колбас, балыков, пельменей и котлет.
СЕНСАЦІЯ, ЯКА НЕ ВІДБУЛАСЯОПИТУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ
Петро Зубенко, "Київська правда", 19.09.2008
Жителі Білоцерківського району можуть спати спокійно - "страшилки" про спалах сибірки виявилися звичайною "качкою".
ПОЛІТИЧНИЙ ТЕАТР АБСУРДУ
"Галичина", 18.09.2008, Івано-Франківська обл.
Прикарпаттці дають оцінку нинішнім подіям у нашій державі.ХАРЬКОВЧАНЕ НЕ ХОТЯТ ПЕРЕВЫБОРОВ ВЕРХОВНОЙ РАДЫ
Леонид Тимошевский, "Время", 17.09.2008, Харьковская обл.
Жители Харькова - о развитии дальнейших событий в Верховной Раде Украины.ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
КОАЛІЦІЯ ЧИ ПЕРЕВИБОРИ - ОСЬ В ЧОМУ ПИТАННЯ
Анатолій Задорога, "Київська правда", 19.09.2008
Серед політологів все менше розмов про те, якою буде нова коаліція, а все більше угадувань, коли ж очікувати чергових дочасних перевиборів.Те, з якою поспішністю Арсеній Яценюк пішов у відставку з посади голови Верховної Ради, підказує, що протягом вже менше як тридцятиденного терміну перебування парламенту у підвішеному стані події в українській політиці розвиватимуться стрімко і найчастіше непередбачувано.
Ось вам ще один приклад на підтвердження цієї тези. Якщо дехто з регіоналів, яких "сватають" БЮТу в союзники, натякає, що й Юлії Володимирівні належало б вчинити, як зробив спікер, то ясно, що перспектива коаліційного дуету БЮТ-ПР не така вже й очевидна, як її прогнозують.
Серед політологів все менше розмов про те, якою буде нова коаліція, а все більше угадувань, коли ж очікувати чергових дочасних перевиборів. Пояснення цієї зміни векторності прогнозів таке: серед всіх можливих варіантів створення коаліції протягом відведеного Конституцією терміну жоден небездоганний - частина взагалі нездійсненних, частина невигідних основним політичним фігурантам, в тому числі й Президенту. Так само невигідні жодній політичній силі, окрім хіба що Народної партії Литвина, й чергові дочасні вибори, які значна частина свідомого люду відверто проігнорує. Згідно з правилом "Із двох зол вибирають менше", аналітики, зваживши всі "за" і "проти", доходять висновку, що вибори - все ж менше зло. Але не можна стверджувати, що до їхніх застережень обов'язково дослухаються наші непередбачувані політики.
Противників дочасних виборів у кожній із парламентських політичних сил чимало, тож напруженими будуть внутріпартійні дискусії з прибічниками виходу з кризи через створення якоїсь коаліції. Як ми вже зазначали, чия візьме в цих дискусіях, за великим рахунком, не так вже й важливо. Значно суттєвіше - до якого варіанту схилиться Президент, який в цій скрутній політичній ситуації буде найголовнішим гравцем, хто б що не казав про низький рейтинг довіри до нього в суспільстві. Поки що він у своїх коментарях дає зрозуміти, що хотів би таки демократичної коаліції, Не проти й участі фракції Литвина в ній.
До речі, умови, які висуває БЮТ для тих, хто хоче з ним створювати коаліцію (їх озвучив лідер фракції Іван Кириленко) більше прийнятні для нашоукраїнців, ніж для регіоналів - одна державна мова, чіткий курс на євроінтеграцію тощо. Це хороший хід. І якщо йтиме мова про відновлення демократичної коаліції, і навіть у випадку націленості на союз із Партією регіонів. Якщо для регіоналів буде політична безвихідь, і вони хоча б частково, хоча б на словах приймуть ідеологічні орієнтири БЮТ, можна буде втихомирити якось спротив прибічників "білосердечних", який наростає в країні. От вам ще один поворот коаліційної інтриги. Але скільки їх ще буде - поворотів, зигзагів, стрибків, провалів!
http://www.kiev-pravda.kiev.ua/index.php?article=994ПАРЛАМЕНТСКУЮ КОАЛИЦИЮ ХОТЯТ СДЕЛАТЬ НЕОБЯЗАТЕЛЬНОЙ
"Крымская правда", 17.09.2008
Депутаты от Партии регионов и БЮТ предложили изменить избирательную систему.Депутаты от Партии регионов и БЮТ предложили изменить избирательную систему таким образом, чтобы политическая сила, получившая большинство голосов на парламентских выборах, автоматически получала большинство мест в парламенте.
Соответствующий законопроект внесли в Верховный Совет Украины регионал Александр Лавринович и представитель БЮТ Андрей Портнов. По словам Портнова, нововведение позволило бы "прекратить все коалиционные дрязги". "Без всяких консультаций и переговоров политическая сила, занявшая первое место, сможет быстро и оперативно сформировать правящую коалицию и правительство", - сказал он.
В соответствии с предложенным законопроектом парламентские выборы будут проходить не в один, как сейчас, а в два тура. Во второй тур проходят две политические силы, набравшие большинство голосов в первом. Тот, кто одержал победу по результатам второго этапа голосования, получит двести двадцать шесть мандатов. Остальные мандаты распределяются по пропорциональной системе между другими прошедшими в парламент политическими силами.
http://www.kp.crimea.ua/news_details.php?news_type_id=2&news_id=4755СПИКЕР ХЛОПНУЛ ДВЕРЬЮ
Кирилл Сазонов, "Донбасс", 17.09.2008, Донецкая обл.
Глава парламента Арсений Яценюк сдержал слово и объявил о своей отставке.Причина, по словам спикера, - распад коалиции. Соответствующее заявление он направил в регламентный комитет. "Во власть надо приходить достойно, и уходить из нее надо достойно", - объяснил он свою позицию.
"Сегодняшнее заявление Арсения Яценюка - из разряда приятных неожиданностей. Ему сказали: юридически ты можешь не уходить, - это исключительно вопрос морали. Спикер сделал первый шаг к созданию собственной политической силы, с которой он пойдет на выборы и сейчас пытается набирать очки в глазах избирателей и однопартийцев. Решение Яценюка - очевидный знак того, что президент Виктор Ющенко склоняется к идее проведения досрочных выборов в Верховную Раду...", - считает нардеп от ПР Василий Хара.
Представитель БЮТ Анатолий Семинога заявил, что его фракция не будет выдвигать кандидатуру на должность председателя ВР. Все зависит, по его словам, от формата новой коалиции.
http://www.donbass.ua/get-news/id/5231/article.htmlПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
ВИКТОР ЮЩЕНКО: "ПОДУМАЙТЕ О СЕБЕ, О СТРАНЕ, КОТОРУЮ ВЫ ОСТАВИТЕ НАШИМ ДЕТЯМ..."
Лариса Бурчо, "Вечерняя Одесса", 18.09.2008
Президент Украины дал интервью девяти главным редакторам ведущих региональных изданий.В разговоре, состоявшемся на прошлой неделе, принимала участие и редактор «Вечерней Одессы», заслуженный журналист Украины Лариса Бурчо. Публикуем ее заметки.
Такая встреча - главы государства и редакторов региональных газет - проходила впервые, чем гордились и чему искренне радовались работники пресс-службы Президента, главного управления информационной политики его Секретариата. Задумка, объясняли нам, возникла давно, а вот реализовать сумели только сейчас. И клятвенно заверяли, что такие встречи будут повторяться, возможно - через каждые два месяца. Обещание это и нам утешительно: на больших пресс-конференциях В. Ющенко, как правило, журналистам из регионов весьма трудно пробиться к микрофонам со своими вопросами, лидируют коллеги из столичных изданий...
Встреча проходила в "Доме Городецкого" (киевляне его еще называют "Домом с химерами") - одном из самых красивых и уникальных сооружений Киева, в зале, где Президент принимает верительные грамоты у иностранных послов, и это, естественно, тоже придало событию особый оттенок. Не говоря уже о том, что нам было интересно увидеть после реставрации "Дом Городецкого", известного киевского архитектора, не только снаружи, но и изнутри. Зал для переговоров, для подписания официальных документов, комната торжественных приемов. Скульптурные композиции, лепка, дивные лестницы, картины... Городецкий задумал и построил свой дом так, чтобы каждый входящий в него и проходящий мимо был удивлен и восхищен...
С одной из картин, украшающих стену зала, и начался наш разговор с Президентом. Всего в этом зале висит три старинных портрета украинских гетманов. Вишневецкого и Хмельницкого мы узнали без затруднений, а вот на вопрос, кто же изображен на третьем портрете, обслуживающий мероприятие персонал ответить не смог. "Это лишь Президент знает. Спросите у него..." - такой получили совет.
Может мне показалось, но с лица Виктора Андреевича как-то сразу после этого явно неожиданного вопроса коллеги из Чернигова (Дмитрия Иванова, газета "Гарт") слетело напряжение заполненного целым рядом мероприятий (встречи, переговоры, интервью, поездка в Черкасскую область...) рабочего дня. И даже голос стал теплее, задушевнее.
"Мы здесь на днях, - рассказал Президент, - этот вопрос тоже обсуждали. К сожалению, художник нигде не зафиксировал, кого именно нарисовал. Но если исходить из даты, указанной на портрете, из отдельных деталей одежды гетмана, других подробностей, то, похоже, на картине в полный рост изображен Сагайдачный"...
Далее Виктор Андреевич с огромным удовлетворением рассказал о ходе работ по созданию мемориального комплекса в Батурине, открытие которого состоится через год, об уникальных экспонатах, найденных там при раскопках, о том, как нужно Украине, крайне необходимо!, возрождать историческую память, воспитывать своих детей... украинцами. Знающими свою историю, свои корни...
Следующий вопрос задал главный редактор газеты "Донеччина" Игорь Зоц. Не трудно догадаться - об отношении Президента к угольной отрасли, социальном обеспечении шахтеров, о том, как скоро он подпишет принятый Верховной Радой Закон "О повышении престижности шахтерского труда"?
Все три закона, которые касаются поддержки угольной отрасли, ответил В. А. Ющенко, уже подписаны. Речь идет о Законе о внесении изменений в Закон "О Госбюджете Украины на 2008 год" и внесении изменений в некоторые законодательные акты" (он предусматривает увеличение финансирования угольной отрасли на 568 млн. грн.), о Законе "О внесении изменений в ст. 4 Закона "О налоге с доходов физических лиц" (относительно уточнения категорий лиц, которым установлены льготы по безоплатному выделению угля) и о Законе "О повышении престижности шахтерского труда".
"Власть, общество, отрасль должны понимать - в нынешних условиях, когда со всех сторон мы наблюдаем колоссальные сложности вокруг одной из ведущих тем национальной экономики - энергетики, тема угольной отрасли должна действительно стать для страны, государства приоритетом, - сказал Президент. - Необходимо сделать все возможное, чтобы эта отрасль развивалась".
В этом контексте В. А. Ющенко отметил важность создания нормальных рыночных отношений для угольной сферы, повышения престижности профессии и социального статуса горняков. Глава государства также сообщил, что в сентябре намерен вынести на рассмотрение Верховной Рады свои законодательные инициативы, направленные на повышение престижности таких профессий, как педагог, медик, аграрий. "Несомненно, власть должна дать справедливый ответ на то, как формировать престижность и обеспечивать поддержку и социальную защиту таким профессиям, как учитель, врач, крестьянин, в вопросах пенсионного обеспечения, заработной платы, других социальных составляющих, - подчеркнул Президент Украины, - поскольку речь идет о профессиях, важных для организации всей нашей общественной и государственной жизни ...В этом я вижу справедливый подход - подход за одним принципом к тем профессиям, которые формируют наше будущее".
Это заявление позволило мне через время вернуть главу государства к теме престижности, социальной защиты и государственной поддержки тружеников села. Ведь посмотрите, что происходит у нас в аграрном секторе. Прошлое лето и весь последующий год все горевали - засуха, неурожай. В этом году, слава Богу, в области, и в целом в стране, собран рекордный урожай зерновых. Склады, амбары, элеваторы ломятся от хлеба, рассказывает Герой Украины, председатель правления агрофирмы "Маяк" Зинаида Гришко. А хлеборобы опять горюют: есть хороший урожай, но нет хорошей на него цены. Пора сеять озимые, готовить почву, технику, закупать удобрения, посевной материал к следующему урожаю, с кредиторами, наконец, рассчитываться, а денег как не было, так и нет... По тем ценам на зерно, которые установили Агрофонд, Госрезерв, его никто не покупает, а частные зернотрейдеры, выламывая хозяевам руки, занижая классность, дают такую цену, что люди слезами заливаются, сознавая: на их труде другие наживутся. Но не продашь вовремя зерно - оно потеряет в качестве, а значит, и в цене. Мощностей элеваторов ведь не хватает, а в "домашних условиях" хлеб долго не сохранишь...
Урожай зерновых этого года, уточнил Президент Украины, оценивается в 48,5 миллиона тонн. Элеваторное же хозяйство Украины рассчитано, без малого, на 27 миллионов. А это значит, что почти 22 миллиона тонн зерна ждут своей реализации в ненадлежащих условиях, что, естественно, не повышает его качество. Нынешнюю ситуацию в аграрном секторе, напомнил В. Ющенко, значительно усложнило решение правительства о запрете реализации зерна на экспорт, снятое чуть ли не в мае. Антирыночное решение! В результате чего украинский производитель потерял минимум 2,5 миллиарда долларов, которые ему, ой, как пригодились бы для решения своих насущных проблем. "Мои многократные обращения в Кабмин о снятии этого запрета, к сожалению, долго не находили поддержки. Правительство, видимо, считало, что чем дольше будет в стране созданный таким образом запас зерна, тем ниже будет цена на хлеб. И таким образом решатся многие социальные проблемы страны", - отметил Виктор Андреевич. В результате вышло так, что только-только реализовали прошлогоднее зерно, а тут уже новый урожай подоспел. И хорошим он выдался не только в нашей стране. Отсюда падение цен на зерно во всем мире. (Это при том, что в мире много говорят о дефиците продуктов питания, есть прогноз, что уже в этом году от голода умрет более двух миллионов землян...). С июля по сентябрь и в Украине, и на мировых рынках зерно продавалось по самой низкой цене. Однако абсолютное большинство экспертов, рассказал далее Президент, приходят к выводу, что такая тенденция сохранится не дольше середины сентября. С октября цены на зерно поползут вверх... Поэтому глава государства настоятельно советует хлеборобам не спешить, потерпеть еще дней 40-50, придержать зерно до лучших времен, подчеркивая: "А мы, власть, должны все сделать для того, чтобы крестьянин смог продержаться и продать плоды своего труда по достойной цене"...
Кстати, о необходимости разработать дополнительные механизмы, чтобы сделать невозможным падение цен на рынке зерна, шла речь и в последнюю пятницу на совещании в правительстве.
Еще, отвечая на вопрос "Вечерней Одессы", Президент говорил о ситуации с растительным маслом, о необходимости поднимать животноводство и о том, что мы торгуем сырьем, ресурсами, а Украина вполне могла бы продавать на экспорт готовую сельхозпродукцию. Импорт мяса, который мы себе позволяем, как бы решая социальные проблемы в стране, рубит на корню отечественное животноводство: крестьяне попросту вырезают скот, не заводят птицу. Невыгодно, не выдерживают конкуренции. Уже подсчитано: те 270 тысяч тонн дешевого мяса, которые ввезли в Украину в этом году (а мясо и еще будет ввозиться), обернутся потерей 17- 20 процентов отечественного животноводства. Так уже было в новейшей истории Украины. Ввезли 300 тысяч тонн импортного мяса, реализовали его, радуя народ дешевизной (увы, не качеством), а потом года два потратили на восстановление поголовья скота, свиней, птицы в своих хозяйствах...Словом, есть над чем думать, что переосмысливать...
Но ведь некогда. Не этими проблемами занята власть в стране. Украина устала жить в состоянии непрекращающегося политического кризиса. Естественно, большинство коллег из регионов (Евгений Маслов, Харьков; Степан Сачук, Луцк; Ирина Павловская, Киев) задавали вопросы Президенту о том, как оценивает он нынешнюю ситуацию в Украине, как сказался очередной политический кризис на отношениях с Европой, Евросоюзом, не намерен ли в ближайшее время ввести прямое президентское правление...
Созданная де-факто в парламенте новая коалиция (БЮТ-ПР-КПУ) является реализацией политического сценария, который имеет одну цель - осуществить в стране государственный переворот через перераспределение властных полномочий, отвечал Президент. "То, чему мы стали свидетелями, - это заготовка политического сценария, цель которого сверх всего - власть, неконституционные изменения и мысли о том, где ты будешь в 2010 году", - подчеркнул В. А. Ющенко. События 2 сентября в парламенте он назвал грубым нарушением коалиционного соглашения, разрушением всех демократических достижений Украины. Неужели у Верховной Рады, спрашивает глава государства, в первый день ее работы не было более важных для обсуждения проблем, чем вопросы о полномочиях Кабмина, Генеральной прокуратуры, СБУ, следственных комиссий? Разве это те проблемы, которыми живет народ, которые волнуют украинцев в центре и на местах?!
"Мне тяжело комментировать симбиоз национальной буржуазии и социал-популистов. Даже тяжело спрогнозировать, что из этой свадьбы может выйти", - говорил глава государства, одновременно подчеркивая: в основе любого союза должны лежать национальные государственные интересы, общие цели и общественные ценности. "Я убежден, украинская власть должна быть идеологической, должна формировать ценности, идеалы, к которым должно идти общество. На эти идеалы и должна работать коалиция политических сил".
Говоря о перспективах демократической коалиции в ВР, Президент сказал: "Для этого есть только один путь - отменить неконституционное голосование, состоявшееся 2 сентября". И в очередной раз отметил, что никогда не подпишет принятые в этот день законопроекты.
Отдельно остановился Президент на событиях в Грузии, отмечая: "Дать общую оценку событиям на Кавказе, я убежден, это обязанность той коалиции, которая именуется властной... Молчание - только потому, что работают другие обязательства перед другими сторонами, - это дорога в никуда. Я буду требовать, чтобы правительство из глухонемого стало на ясные национальные позиции".
В. А. Ющенко подчеркнул, что отбрасывает какой-либо силовой сценарий разрешения ситуации в Украине: "Кто-то распространяет страшилки о чрезвычайном положении, о возможных методах разрешения ситуации с помощью силы. Ни одного из них не будет! Украина за 4 года продемонстрировала, что каким бы ни был конфликт в нашем обществе, никто не будет к парламенту тащить танки".
Еще он сообщил, что его "мало интересует, кем он будет после президентских выборов 2010 года". "Я не боюсь импичмента... Не обо мне идет речь. Обо мне вы думайте в последнюю очередь. Подумайте о себе, о стране, которую вы оставите нашим детям...", - говорил Президент.
На отношениях с Европой нынешняя ситуация в Украине сказалась мало, по мнению главы государства. Эти отношения он даже назвал "лучшими, чем всегда были". С удовлетворением рассказал об итогах последнего саммита Украина - ЕС, высоко оценивая его результаты и подчеркивая: "Соглашение об ассоциации открывает качественно новый уровень в отношениях между Украиной и Евросоюзом".
Редакторы региональных изданий, конечно же, воспользовались случаем, чтобы рассказать Президенту о своих насущных проблемах. Глава государства в свою очередь сообщил, что тоже обеспокоен ситуацией, что сложилась с распространением печатных изданий. Он считает недопустимым то, что Минтранссвязи до сих пор не объявило подписную кампанию на 2009 год, мотивируя это необходимостью согласовать с правительством повышение тарифов на прием и доставку периодики. Пообещал в ближайшее время встретиться по этому вопросу с председателем НСЖУ И. Ф. Лубченко, руководством "Укрпочты", министром связи и сообща найти компромиссное решение. По мнению Президента, даже в условиях рыночной экономики государство должно контролировать и формировать национальное информационное пространство, а Кабинет Министров должен найти возможности не допустить повышения почтовых тарифов на 50%, как это планируется.
Как выяснилось потом, В.А. Ющенко в этот же день встретился с председателем НСЖУ И.Ф. Лубченко, и, как и нам, пообещал содействовать в решении вопроса, подчеркивая: доступность тарифов на подписку печатных изданий должно стать вкладом правительства в укрепление национальной безопасности страны в информационной сфере.
Следующий "больной" редакторский вопрос - о служебных помещениях, которые много лет назад были переданы решением правительства на баланс ряду редакций и которые то и дело пытаются у нас отнять под разными предлогами и разными способами, вплоть до судов. Через такое судебное разбирательство, если помните, прошла в нынешнем году "Вечерняя Одесса" совместно с еще двумя редакциями областных одесских газет ("Чорноморськi новини" и "Юг"). Аналогичный "дамоклов меч" висит над редакциями газет "Киевская правда" (Киев), "Подiльськi вiстi" (Хмельницкий), "Свобода" (Тернополь)... Выслушав этот вопрос, В. А. Ющенко тут же дал поручение своему пресс-секретарю Ирине Ванниковой изучить ситуацию с редакционными помещениями и найти способ помочь в ее разрешении журналистским коллективам. Будем ждать и надеяться...
http://vo.od.ua/article/9067ПРЕЗИДЕНТА ЗУСТРІЧАТИМУТЬ ПОСТРІЛАМИ
Денис Булгак, "Рівне Вечірнє", 18.09.2008
Танки в озері, вертольоти у повітрі, хаммери на землі — вся ця техніка їздитиме, літатиме та стрілятиме на очах у Президента Ющенка на Рівненському полігоні.Масштабне дійство - це військові навчання 30-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ ЗСУ, заплановані на сьогодні, до яких залучили близько трьох тисяч особового складу.
Прес-секретар 13-го армійського корпусу Віктор Шубець розповів, що навчання проходитимуть у три етапи:
- На першому етапі відпрацьовуватиметься форсування водних перешкод. Особливість полягає у тому, що танки їздитимуть під водою. Такого на Рівненському полігоні вже років з десять ніхто не робив. Ми ж спробуємо це відтворити. На другому етапі розігруватиметься сценарій звільнення захопленого містечка від збройних формувань. Для цієї "гри" на полігоні з декорацій спеціально було відтворено руїни невеличкого міста. І заключна фаза - це контратака. Якщо на перших двох етапах застосовуються лише холості снаряди, то під час контратаки - справжні бойові патрони. Відпрацьовуватимемо стрільбу військової техніки та артилерії.
Під час військових навчань буде залучено багато військової техніки, серед якої вертольоти Мі-8, Мі-24, літаки Су-24, Су-25, славетні Міг-29, навіть чотири спеціально оснащених хаммери, що брали участь у військовому параді на День незалежності в Києві.
Загалом це перші навчання, які відпрацьовуватимуться силами винятково "контрактників" 30-ї окремої механізованої бригади 8-го армійського корпусу.
Спостерігатиме за навчаннями особисто Президент і водночас Головнокомандувач Віктор Ющенко. За словами його прес-секретаря Ірини Ванникової, "навчання мають продемонструвати Верховному Головнокомандувачу та Україні рівень практичної підготовки Збройних сил. Також вони мають довести урядові і суспільству важливість вчасного і повного фінансування потреб армії для підтримання високого рівня обороноздатності країни".
Ще торік Президент збирався відвідати Рівненський полігон під час навчань "Артерія-2007", однак тоді його плани змінилися і замість нього оцінював військовиків тодішній міністр оборони Анатолій Гриценко. Цього разу Ющенко воліє побачити усе на власні очі. Однак довго на Рівненщині він затримуватися не збирається. Зранку в аеропорту його зустрінуть керівники області, звідти - одразу на полігон. А по завершенні військового дійства Віктор Ющенко планує повернутися до свого літака та покинути Рівне. Навіть до облдержадміністрації не заїде, повідомив прес-секретар ОДА Тарас Максименко.
http://www.rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=019128ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "ДЛЯ ПРОЦВІТАННЯ ПОТРІБЕН ПОЛІТИЧНИЙ СПОКІЙ"
Катерина Денисюк, "Київська правда", 18.09.2008
Прем'єр-міністр України означила захід як «перші громадські слухання Державного бюджету України на 2009».Зміни починаються уже сьогодні
Серед умов, за яких можна формувати "достойний бюджет на наступний рік", Юлія Тимошенко назвала стрімке економічне зростання, визначення пріоритетів, куди витрачати ці кошти в першу чергу, та прозорі обороти з грошима, які працюють на наповнення бюджету.
"Саме на основі детінізації і стрімкого економічного зростання ми маємо з вами за 2008 рік понад план 32 мільярди гривень з плюсом, - повідомила Прем'єр-міністр України. - І значну частину цих грошей ми вже віддали суспільству.
Ми змогли дуже суттєво підтримати аграріїв. Ми прийняли і зробили реальністю не тільки закон про підвищення престижної шахтарської праці, але ще й профінансували зміни та додатки до бюджету для шахтарів. А це значить, що у нас сьогодні є кошти забезпечити це, - сказала Юлія Тимошенко. - Ми з вами, можливо, перший раз за всі сімнадцять років Незалежності, в тому числі враховуючи і стихійне лихо, профінансували всю систему водозахисту і водоукріплення по Україні так, як вона не фінансувалася навіть у радянські часи".
Але чи не найприємніший подарунок до 1 вересня отримали від уряду педагоги, а разом з ними і всі бюджетники. "Ми прийняли перехід на єдину тарифну сітку для всіх бюджетників країни, - констатувала прем'єр, - і з 1-го вересня всі бюджетники країни отримають нову заробітну плату".
"Якщо проаналізувати вісім місяців цього року, то ми маємо рекордний показник зростання ВВП - 10,9%", - апелювала цифрами доповідачка. За її словами, навіть у більшості європейських країн нині цей показник переглядають у сторону зменшення, у нас же він зростає. "Порадував і здивував нас, і не тільки нас, весь світ здивував аграрний комплекс. Ми маємо за 8 місяців на 20 відсотків зростання в аграрному секторі. Рекордний врожай зернових, які ми не збирали навіть у часи Радянського Союзу. Це все говорить про те, що Україна сильна і ми можемо з вами ставити абсолютні рекорди", - наголосила Юлія Володимирівна.
Не підвели і збирачі, точніше видобувачі, чорного українського "хліба" - вугілля. "У цьому році ми на 4 млн. тонн збираємося збільшити видобуток вугілля проти того, що в минулому році на 5 млн. було падіння, - продовжувала пані Тимошенко. - Я вважаю, що у нас є все для того, щоб цей ритм зростання продовжити".
Що нам принесе день завтрашній?
"На 2009 рік ми закладаємо оптимістичні темпи зростання валового внутрішнього продукту.
Щоб українці в Україні мали достойну заробітну плату, уряд планує у 2009 році збільшити витрати на оплату праці на 34,3% (+ 109,8 млрд. грн.) загального бюджету по всіх позиціях. Середньомісячна заробітна плата має зрости більше, ніж на 30%. Окрім того, уряд проаналізував і відреагував на аномальне явище сьогодення, коли мінімальна заробітна плата на 27% нижче від прожиткового мінімуму. У проекті Бюджету на 2009 рік передбачено підведення обох положень до спільного знаменника, плюс - зростання як прожиткового мінімуму, так і мінімальної заробітної плати". Щоправда, із зауваженнями журналістів Юлія Володимирівна погодилася: "Переглядати і працювати над розміром прожиткового мінімуму ще треба і треба", адже стара норма "одне пальто на 25 років" застаріла навіть морально. Але нові вимоги часу, а тим паче людські забаганки, бюджет країни не може задовольнити за один рік.
Пріоритети уряду незмінні - освіта і наука, культура й охорона здоров'я, АПК і вугільна промисловість...
Освіта і культура - ті статті видатків, які завжди називалися пріоритетними і які, на жаль, хронічно недофінансовувалися. Цього разу очільниця уряду ствердно запевняє: "Я хотіла би, щоб розвиток культурно-духовної сфери на цей раз став дійсно пріоритетним. І саме тому видатки зведеного бюджету на освіту ми збільшуємо на 33%. Ми зробимо все, що потрібно. Ми піднімемо питання підвищення стипендій. Ми, безумовно, забезпечимо всі інтелектуальні програми і підтримаємо інтелектуальні починання. Ми профінансуємо науку так, як ми не фінансували ніколи. Все це закладено в бюджеті, і ми все це будемо робити у 2009 році. Так, наприклад, видатки державного бюджету на наукову і науково-технічну діяльність у нас збільшаться на 1,4 млрд. грн. Повірте мені, кожному бюджету важко виділити такі кошти. Але ми міняємо пріоритети, і ми готові вкладати ці гроші", - сказала Юлія Тимошенко.
Освіта і наука буде профінансована повністю, достойно і з новими заробітними платами, і з новою системою абсолютного забезпечення процесу. Для розвитку культури, переконана пані Тимошенко, добрі часи уже настали.
"Зверніть увагу, - акцентувала Прем'єр-міністр, - так, як ми збалансували бюджет на 2009 рік, то ми видатки розвитку збільшимо на 79,5% порівняно з минулим роком. Це плюс 44,6 млрд. грн. - Авт.) Це говорить про те, що видатки розвитку ми заклали в кожну галузь, в кожну сферу". Головною і ключовою галуззю у 2009 році уряд визначив вугільну промисловість, яка фінансуватиметься по двох позиціях - виручка від реалізації (у 2008-му становила 13 млрд.) у 2009-му буде доведена до 23,3 млрд. грн.) та державна підтримка.
Окрім того, задля енергетичної безпеки на розвиток ядерної промисловості у 2009 році передбачено 1036,6 млрд. грн. Уряд також зобов'язався потурбуватися про суднобудівну та ракетно-космічну галузь, про модернізацію та повне оснащення нашого Міністерства надзвичайних ситуацій та внутрішніх військ України. У квартирному питанні чи не єдиним виходом у 2009 році буде іпотечне кредитування, коли молоді люди таки зможуть взяти пільговий кредит у двох національних банках - Ощадбанку та Укрсиббанку.
Тваринництву відкриті всі дороги
"Я не знаю, чесно кажучи, чи мріяли колись аграрії про такі уряди в країні. Ми створили Аграрний фонд, який фінансує закупівлю зерна. Ми радикально збільшили підтримку агропромислового комплексу".
"Зараз ключове питання - це галузь тваринництва. Я не аграрій, але точно знаю: уже 17 років в Україні зменшується виробництво м'яса. Сьогодні маємо у 4,6 раза нижчі показники у цій галузі, ніж на початок незалежності. Звідси - проблеми на внутрішньому ринку. Саме тому 2009 рік ми робимо роком підтримки тваринництва. Ми всім, хто хоче займатися тваринництвом, надаємо кредити. При цьому передбачено 1 мільярд 100 мільйонів грн. прямих державних гарантій під кредитування. По-друге, вартість кредитів бере на себе держава, тобто не підприємці будуть платити відсотки, а держава. По-третє, ми спрощуємо всі процедури оподаткування".
…Владі на місцях "розв'яжуть руки"
Питання про надання більших повноважень органам місцевого самоврядування - це ключова позиція, з якою йшов на вибори БЮТ, це та лінія реформ, якої дотримується чинний уряд. Тепер дійшла черга надати владі на місцях фінансову незалежність, хоча й не повну. "Я хочу, щоб ви знали: ми дійсно хочемо, щоб гроші пішли вниз і фінансували всі пункти розвитку місцевого самоврядування. Ми хочемо, щоб гроші між центральним і місцевим бюджетом ділилися 50 на 50, - звернулася Юлія Тимошенко до представників місцевих органів влади, присутніх на презентації проекту бюджету. - Для цього ми перший раз віддамо 100% відрахувань збору з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів якраз у місцеві бюджети для ремонту і будівництва комунальних доріг. Ми 100% збору за забруднення навколишнього природного середовища залишимо там, де реально є це забруднення. Ми обов'язково передбачимо 100% грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону природного навколишнього середовища, залишимо на місцях. Ми передбачили, що 100% й інших подібних зборів будуть залишатися на місці, - розкривала плани доповідачка. - Крім того, ми за рахунок бюджетних коштів фінансуємо Євро-2012".
Як повідомила Юлія Тимошенко, уряд уже подав до Верховної Ради зміни до Бюджетного кодексу України.
Нецентралізований розподіл фінансів може негативно позначитися на фінансуванні малих міст. На вирішення цієї проблеми у Проекті Державного бюджету на 2009 рік передбачено 1 млрд. грн. тільки для малих міст. Для місцевих органів влади у бюджеті будуть зразу передбачені субвенції на соціально-економічний розвиток, що значно спростить і пришвидшить процес освоєння коштів.
Разом з тим держава не перекладає усю відповідальність за добробут громади виключно на органи місцевого самоврядування. Більше того, у 2009 році держава частково бере на себе місцеві клопоти. Мова йде про видатки на дошкільні заклади, які фінансуватимуться з державного бюджету.
- Це значить лише одне: ми хочемо відновити мережу дитячих дошкільних закладів і зробити так, щоб вони розвивалися, а не зникали, - пояснила Юлія Тимошенко.
Замість ліків - гроші, замість доплат - проїзні
Соціальна сфера - це допомога при народженні дитини та догляду за нею, це заробітні плати, охорона здоров'я і праці, пільги інвалідам, сиротам, ветеранам війни, військовослужбовцям, це врешті-решт забезпечена старість. На кожну із цих складових у проекті бюджету на 2009 рік передбачено значні кошти, які в кілька разів перевищать цьогорічні.
Разом з тим, у 2009 році охорона здоров'я отримає на 54,7% більше фінансування, ніж у 2007 році. На 33,4% уряд планує збільшити видатки на заробітні плати працюючому населенню різних професій, яке отримує мінімальну заробітну плату. На погашення 27-відсоткової різниці між прожитковим мінімумом і заробітною платою державі доведеться шукати додаткових 30 мільярдів гривень. Але уряд Тимошенко планує надалі переглядати ці визначені норми та змінювати їх у бік зростання.
"Пенсійну реформу ми почали з диференціації… У 2008 році проти 2007 року виплати Пенсійного фонду збільшили на 41%. Але це не значить, що всі пенсіонери отримали пенсії на 41% більші. Вони отримали збільшення в залежності від середньої заробітної плати, коли вони працювали, і від стажу роботи. І зараз до багатьох прийшло розчарування. Тому у 2009 році ми будемо ще на 37,7% збільшувати видатки Пенсійного фонду", - пообіцяла Юлія Володимирівна.
Детальніше про ці та інші зміни розповіли "профільні" міністри - економіки, фінансів, соціальної праці. А про євроінтеграційні тенденції, на які у бюджеті також знайшлося місце, доповів віце-прем'єр-міністр Григорій Немиря.
- Я свято вірю в силу України, - сказала Прем'єр-міністр. - Якби нам трошки більше політичного спокою, можна було б робити чудеса. Але для цього потрібні терпіння, спокій і спільна робота влади… Я вірю, що ми вийдемо зі складних політичних обставин, що ми можемо знайти порозуміння в парламенті України і створити ту модель, яка все ж таки дасть відчуття, що негаразди припинилися і почалося нормальне стабільне наше вільне життя.
http://www.kiev-pravda.kiev.ua/index.php?article=986ТЕСТ НА ДЕРЖАВОЗДАТНІСТЬ
П. З., "Галичина", 18.09.2008, Івано-Франківська обл.
Український політикум визначається з коаліціюванням.Тисячу разів мав рацію Володимир Винниченко, коли казав (хоч і сам згрішив в історії), що українську історію без брому не можна читати. Історичні аналогії з часів Руїни чи УНР просто накладаються на нинішню політичну колотнечу в Україні. Ці різні історичні епохи об'єднує один і той же кепський почерк - незгуртованість українців. Невипадково цими днями в рефлексіях на тему розпаду української урядової коаліції французький письменник і кінодокументаліст М. Празан на сторінках паризької газети "Монд" назвав Україну "хаотична демократія".
Отож позавчора дві донедавна більш-менш виразні державницькі течії в українському національно-демократичному русі - БЮТ і НСНУ своїми незгодами ще раз проілюстрували історичну українську болячку - національну роз'єднаність. Їх прощання з "коаліцією демократичних сил" у парламенті відбулося без жалобних вінків, лише переважно в "нашоукраїнців" спостерігалися пісні лиця.
Нездатність демократів згуртовуватися для спільної державотворчої праці, безперечно, посіяла додаткову порцію розчарування в народі, і це простий українець інстинктивно сприйняв як загрозу своїй національній безпеці. В принципі, для цього простого українця нині вже й неважливі нюанси, хто на кого покладає відповідальність за руйнування коаліції, чи те, що в фракції "НУ-НС" "нашоукраїнці" схильні до перевиборів, "народносамооборонці", натомість, - до коаліції з БЮТ і Блоком Литвина, а БЮТ, де далеко не всі підтримують альянс із Партією регіонів, - проти позачергових виборів. Яценюк, який вчора подав у відставку з посади голови парламенту, назвав три ймовірні варіанти розвитку подій - створення коаліції фракцій БЮТ, "НУ-НС" і Блоку Литвина; створення коаліції БЮТ та Партії регіонів або проведення дострокових парламентських виборів. Стосовно перевиборів він зауважив, що їх оголошення - це право, а не обов'язок Президента. Але в цій хаотичній політичній грі кожен грає за своїми правилами й, блефуючи, намагається схилити ситуацію на свою користь. Спираючись на закриті соціологічні дослідження, деякі бютівці вважають, що альянс Тимошенко з Януковичем, що нині найчастіше обговорюється в суспільстві, завдасть їй більших електоральних втрат, аніж йому. Тож довкола цього питання переважно й крутитиметься нинішня політична веремія...
Розпад коаліції в Україні став сумною подією й для багатьох у Європі. Британець Ч. Таннок, заступник голови комітету ЄС - Україна у Європарламенті, виразно змалював політичні наслідки кризи для України: "Це дуже поганий момент. На тлі кризи в Грузії дуже сумно бачити політичну нестабільність в Україні, яка грає на руку Москві і тим в ЄС, які кажуть, що Україна не готова до членства в ЄС чи навіть до статусу кандидата на вступ".
Хоча дехто бачить у нинішній політичній кризі в Україні руку Кремля, керівник Центру міжнародних відносин у Варшаві Е. Смолар вважає, що провина за розвал коаліції лежить на українських політиках: "Якщо проаналізувати стосунки між Тимошенко і Ющенком, цю неприховану ворожнечу, то не потрібно й Росіїѕ Ця новина, разом із перспективою боротьби за президентство, означає, що протягом наступних 18 місяців Україна може стати політично паралізованою. Це дуже погана новина для України й дуже погана новина для її співпраці з ЄС і НАТО".
Чимало європейських газет цими днями глибоко аналізують політичну кризу в Україні й закликають до зміцнення зв'язків Брюсселя з Києвом та негайного полегшення візового режиму з Україною. Вони вважають, що ЄС має врахувати помилки Європи напередодні війни в Грузії й не допустити подібних до цього сценаріїв Кремля в Україні. Німецька газета "Тагесцайтунг" закликала ЄС почати діяти в Україні раніше, аніж там почнеться війна на кшталт вторгнення Росії в Грузію, й уже тепер "прозоро та однозначно підтримувати Україну в її русі на Захід", щоб дати українцям конкретне розуміння "вигоди від співпраці з ЄС". Британський часопис "Таймс" застерігає, що наявність глибоких розбіжностей поміж прозахідними силами, які прийшли до влади внаслідок Помаранчевої революції, можуть відкрити шлях проросійській Партії регіонів до повернення до влади й до чергового ухилу України в бік Москви.
Але чи українські політики здатні дивитися не тільки собі під ноги, а й далеко вперед? Чи в силі вони піднятися від політиканства до рівня державних діячів? Відповідь на цю національну дилему народ знову отримає в найближчі тижні. Представники всіх політичних сил у парламенті вважають, що переговори про створення нової коаліції триватимуть щонайменше два тижні, а з великою ймовірністю до 16 жовтня, останнього дня визначеного законом терміну, після якого Президент зможе оголосити про розпуск Верховної Ради та дострокові вибори.
http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single&no_cache=1&tx_ttnews[tt_news]=2178&tx_ttnews[backPid]=14ЩЕ ОДНА БЕЗСЛАВНА ІСТОРИЧНА ВІХА
Анатолій Задорога, "Київська правда", 18.09.2008
Демократична коаліція уже й де-юре припинила своє існування. Що далі?Сталося очікуване й тривожне: голова Верховної Ради після вівторкового відкриття чергової сесії таки оголосив про те, що демократична коаліція уже й де-юре припинила своє існування.
Із самого початку, це з часу важких "пологів" було зрозуміло, що коаліція народилася серйозно хворою і навряд чи довго протягне. Звісно були сподівання у симпатиків її "батьків" — БЮТу та НУ-НС, — що ті, усвідомлюючи важливу державницьку місію, що покладалася на кволі плечі їх дитинчати, зроблять все для його життєствердження. Не зробили. Навпаки — злочинно сприяли безславному кінцю коаліції. Тепер же цей політичний гріх звалюють один на одного, даючи підстави опонентам і недругам і далі потішатися над ними, що ті й робили позавчора на парламентській трибуні, "реагуючи" на історичну подію, як сказав Янукович. Хоча, до речі, його виступ був чи не найпоміркованіший з-поміж спітчів інших керівників фракцій. Лідери бютівських та нашоукраїнських депутатів прицільно били по своїх вчорашніх союзниках і соратниках, нітрохи не змінюючи тактики своєї осінньої поведінки, ще раз підкреслюючи примарність одного з політологічних та експертних прогнозів про можливість відродження демократичної коаліції в колишньому форматі. Схоже, що, якби їх союз навіть спробував зцементувати блок Литвина згодою бути третім, те б нічого не дало. Як із цепу зірвався того "історичного" дня головний комуніст, так вже вихльостуючи не так дошкульними, як некоректними словами "помаранчевих" та персонально Президента, для якого вимагав кари негайним імпічментом. Володимир Литвин звісно ж скористався нагодою вкотре продемонструвати нещасному українському загалу своє безмежне народознавство й глибоке народолюбство.
Відбувши "панахидну" частину сесійного засідання, депутати взялися, було, за законотворчу роботу. Але то так — для годиться, бо насправді всі переймалися міркуваннями: а що далі? Чи відбудеться протягом 30 конституційно визначених днів нова коаліція у складі БЮТ і Партії регіонів? Говорити однозначно про новий парламентський союз, як це вже роблять приголомшені нашоукраїнці, не варто. У бютівців є з цього приводу серйозні електоральні застереження. Урядові справи в їхньої лідерки не такі успішні, щоб її симпатики могли їй пробачити все. Та й всередині Партії регіонів ситуація вже не така "залізна", як раніше, що також може спрацювати як ускладнюючий момент для утворення співдружності вчорашніх непримиримих.
Нашоукраїнці марно намагатимуться склеїти коаліцію, прагнучи залучити Литвина, бо навіть бути в "національній парламентській опозиції", як її визначив для себе В’ячеслав Кириленко, для них не резон. У них у суспільстві зараз не така виграшна позиція, аби мати електоральні дивіденди від перебування в опозиції. Ситуацію можуть змінити лише радикальні дїї Президента, який до них вдасться, якщо відчує, що ситуація в будь-якому вимірі й напрямі складається для нього загрозливо.
Відомо, про які його радикальні дії говорять аналітики: чергові дочасні вибори. Причому не тільки у випадку нестворення парламентської коаліції, а й у випадку її створення у прогнозованому форматі. Інший радикальний крок — запровадження прямого президентського правління. Якщо хтось заспокоює тим, що то буде антиконституційний крок, не заспокоюйтесь тим: врешті все буде списано на недосконалий Основний Закон. Тож, як не крути, основним "розрулювачем" української кризової ситуації таки доведеться бути Віктору Ющенко, якому те "розрулювання" на шляху до наступних президентських виборів дасться ой як нелегко — буде або пан, або пропав.
http://www.kiev-pravda.kiev.ua/index.php?article=988РОЗЛАМАНІ НАДІЇ
Софія Камінська, "Західний кур'єр", 18.09.2008, Івано-Франківська обл.
Із самого початку створення демократичної коаліції у парламенті Юлія Тимошенко послідовно її руйнувала.Найстрашніше китайське прокляття є таким: "Щоб тобі жити в епоху змін". В Україні зараз відбувається найгірша з можливих політичних змін: цинічна та свідома ревізія волевиявлення народу. Розвал правлячої парламентської коаліції є найбільшою, від часів Помаранчевої революції, загрозою демократичному вибору України. Представники політичних сил наввипередки звинувачують один одного в знищенні коаліції. Та давайте закриємо вуха й тверезо подивимося на факти.
Факти вказують на БЮТ
Передумови до нинішньої політичної кризи склалися давно, фактично відразу після підписання Угоди про Коаліцію демократичних сил. Адже невдовзі після такої заяви відбулося перше спільне голосування БЮТу, комуністів та Партії регіонів щодо збереження Тендерної палати. Як відомо, указ про її скасування був ініційований органами місцевого самоврядування та підписаний Президентом України. Але згодом з'ясувалося, що БЮТ та Партія регіонів мають спільні погляди щодо сфери державних закупівель: вони успішно проголосували разом за збереження старої корупційної схеми у цій галузі. Щоправда, стараннями парламентської фракції "Наша Україна" ситуацію було виправлено, але тривожні нотки у коаліційному хорі лунали все голосніше.
Черговим каменем спотикання між учасниками демократичної коаліції стали реформи в галузі освіти. Фракція БЮТ піддала нищівній критиці систему незалежного зовнішнього оцінювання - нововведення, що мало стати важливим кроком на шляху євроінтеграції України. Карти було викладено на стіл у травні цього року, коли БЮТ на очах своїх союзників по демократичній коаліції провів уже незавуальовані перемовини з Партією регіонів щодо внесення змін до Конституції. Тих самих змін, що мали на меті фактичне узурпування влади Кабінетом міністрів. Апогеєм стало блокування фракцією БЮТ парламентської трибуни перед виступом Президента. Коаліцію було... ні, не врятовано. Але, принаймні, подовжено лише завдяки політичній волі та витримці "Нашої України". Тоді сепаратні переговори БЮТ і "Регіонів" зайшли в глухий кут, і Юлія Тимошенко вирішила вичекати.
Лакмусовий папірець для демократичної коаліції
Та справжнім лакмусовим папірцем, що виявив зрадників серед демократичних сил, став збройний конфлікт у Грузії. Тут стався справжній український парадокс: незаперечна аксіома про те, що наявність зовнішньої небезпеки об'єднує всі політичні сили, на нашому ґрунті не спрацювала. У момент, коли загрози незалежності та цілісності України були реальними як ніколи, найбільш "бойовий" політик країни, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко мовчала. Країна так і не дочекалася від неї чіткої оцінки російсько-грузинського конфлікту. Більше того: Тимошенко фактично саботувала життєво важливі для національної безпеки України заходи щодо поновлення контролю над Чорноморським флотом Росії в Криму.
У той же час Тимошенко почала збирати під своє крило найодіозніші постаті українського політикуму, що, як здавалося, давно вже відійшли в політичне небуття. Так, до аналітичного центру БЮТ були залучені Олександр Задорожній (один з найближчих соратників Леоніда Кучми) і навіть головний ідеолог кучмізму Віктор Медведчук! Цікаво, навіщо одному з лідерів демократичної коаліції знадобилися поради спеціалістів зі створення авторитарних режимів? Відповідь на це питання повисає у повітрі.
Втім, на питання "Чи був розвал демократичної коаліції результатом "ситуативного" - слово, яке останнім часом так полюбляє БЮТ, - збігу обставин?" вже зараз можна чітко відповісти: "Ні". Наведені вище факти недвозначно свідчать: фатальні події 2-го вересня в парламенті не були імпульсивними кроками лідера БЮТ. Демократична коаліція проіснувала менше року - і весь цей час лейтмотивом дій Юлії Тимошенко були планомірні, цинічні за задумом та лицемірні за формою спроби змінити конфігурацію парламентської більшості.
БЮТ не позичає очі у Сірка
Свою найзухвалішу провокацію БЮТ провів чітко і впевнено. Два тижні тому фракції БЮТ, Партії регіонів та Комуністичної партії України провели у Верховній Раді кілька спільних голосувань. Зокрема, щодо позбавлення Президента його прямих повноважень у зовнішньополітичній та оборонних сферах, а також про внесення змін до Закону про Кабінет Міністрів України. І це при тому, що один з пунктів коаліційної угоди спеціально передбачав прийняття закону, що мав повернути узурповану за часів прем'єрства Януковича владу до конституційних інституцій.
Такий крок БЮТ став останньою краплею в переповненій чаші терпіння депутатів, що зберегли вірність принципам демократичної коаліції. Адже йшлося вже не просто про такі "дрібниці", як порушення правил чесної політичної гри: для "Нашої України" перебування в одній коаліції з БЮТ означало зраду національних інтересів України.
Голова "Нашої України" В'ячеслав Кириленко був вимушений констатувати порушення основних угод коаліції. Він зазначив: "Ми не будемо слугувати прикриттям для новоспеченої коаліції, коли спільна позиція - з одними, а коаліція, юридично, - з іншими. Це суперечить загальноприйнятим нормам демократичної, відкритої і публічної політики". В той же час він заявив про свою готовність у публічній дискусії з Юлією Тимошенко довести, хто саме розвалив демократичну коаліцію.
Та це не означає, що "Наша Україна" спалила мости для повернення до діалогу. В'ячеслав Кириленко вважає, що ситуація не була патовою, і, за наявності бажання та відмови від політики подвійних стандартів з боку БЮТ, коаліцію демократичних сил можна було би повернути до життя. Єдиними умовами, що їх висувала "Наша Україна" своїм колишнім партнерам по коаліції, було скасування восьми антиконституційних законів, які були прийняті сумнозвісного 2-го вересня, а також незаанґажована оцінка ситуації в Грузії.
Однак ніякої конструктивної відповіді від БЮТ отримано так і не було, окрім популістських і не підкріплених жодними конкретними діями закликів зберегти демократичну коаліцію.
http://www.wk.if.ua/?set=news&mc=readfull&do=2328ПОНАД 300 МІЛЬЯРДІВ ВИДАТКІВ. КОМУ СКІЛЬКИ?
Зіновія Воронович, "Високий замок", 17.09.2008, Львівська обл.
Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко презентувала проект Закону про Держбюджет-2009, який напередодні зареєстрували у Верховній Раді.Ми вже звикли, що Україна зустрічає Новий рік без кошторису або приймає його в останні дні грудня (як було минулого року). Цьогоріч вийшло навпаки – проект бюджету готовий, натомість невідомо, чи буде його кому приймати. А шкода. Кабмін, укладаючи проект закону, продемонстрував не лише оперативність, а й неабияку щедрість.
За словами Юлії Володимирівни, пріоритетним напрямком бюджету-2009 буде наука та культура. Видатки на культуру планують збільшити вдвічі, а на фінансування науки в цілому виділять 1,4 мільярда гривень. Крім того, уряд виділить кошти на десять наукових програм, узгоджених з НАН України. В першу чергу ці програми стосуються проблем енергозбереження та агропромислового комплексу. За кошти держави зможуть здобути вищу освіту контрактники, які відслужили в армії понад три роки. До речі, прем’єр відстоює перехід на контрактну армію уже з 1 січня наступного року. Кошти на її фінансування уже закладено у проекті бюджету.
“Кожна країна піднімала свою економіку зі стагнації саме будівництвом автомобільних доріг... До речі, саме в будівництві доріг найбільше робочих місць, порівняно з іншими галузями. Тому ми приймаємо державну концепцію будівництва автомобільних доріг”, – заявила Юлія Тимошенко. Загалом на будівництво автошляхів виділять 24,5 мільярда гривень, і навіть ті дороги, які будуватимуть приватні фірми, викуплять у державну власність.
Ще однією галуззю, на яку полився “золотий дощ”, виявилась вугільна. Вона цього року отримає на 10,3 мільярда гривень більше, аніж торік. Але й отримати від вугільної промисловості хочуть більше – у 2009 році виручка від продажу вугілля має збільшитись до 23,3 мільярда гривень.
У 4,5 раза – до 1,36 мільярда збільшать видатки бюджету на створення власного виробництва ядерного палива. Ще вісім мільярдів отримає “Нафтогаз” на компенсацію різниці між цінами при закупівлі та реалізації природного газу підприємствами Теплокомуненерго. Загалом видаткова частина проекту бюджету становить 302,4 мільярда гривень, тоді як дохідна – 285 мільярдів. Критики вже встигли зауважити, що проект – це вже навіть не бюджет проїдання, а бюджет переїдання…
Коментар для «ВЗ»
Ростислав Іщенко, віце-президент Центру досліджень корпоративних відносин
Проект бюджету зараз оцінювати рано. Зрозуміло, що бюджет надто політизований і складався поспішно. Але це компромісний варіант, зверстаний з урахуванням того, що Верховна Рада вноситиме корективи. Після того, як парламент проголосує цей проект, його видаткова частина може збільшитись ще мільярдів на шість.
http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=67959КОАЛІЦІЮ НІХТО НЕ ОПЛАКУЄ
Наталія Балюк, "Високий замок", 17.09.2008, Львівська обл.
Дива не сталося, та на нього і не надто сподівалися.Коаліція була приречена. Це було зрозуміло задовго до фатального 2 вересня, коли фракція “НУ-НС” під тиском Секретаріату Президента ухвалила рішення офіційно розлучитися з БЮТ. Зараз можна довго і завзято сперечатися, хто більше винен у розвалі коаліції, але це вже не має жодного сенсу. Сенс у тому, що Президент Ющенко з самого початку цієї коаліції не хотів цього шлюбу і лише під впливом об’єктивних обставин був змушений, через силу, через “не хочу”, освятити союз БЮТ і “НУ-НС”. Цю дитину (демократичну коаліцію) не планували, отже, народилася вона небажаною, та ще й у страшних муках. А потім з нею поводилися як з пасербицею, лише лінивий її не копав… А Секретаріат Президента і не лінувався: по дві-три критично-викривальні прес-конференції на день. Очевидно, розрахунок Президента полягав у тому, що від методичного цькування у Тимошенко нерви здадуть і вона сама гримне дверима. Тоді провину за розвал коаліції з чистою совістю “НУ-НС” покладе на партнерів. Але нерви у Тимошенко виявилися сталевими. А ось терпіння - не безконечним. 2 вересня, в перший день роботи ВР, Прем’єр-міністр показала зуби і ухваленням кількох законопроектів вирішила поставити Президента на місце. Найбільше главу держави обурили зміни до Закону про Кабінет Міністрів, у яких уряду повертаються попередні повноваження. Нагадаю, що на самому початку роботи уряду Тимошенко фракція БЮТ у повному складі разом з “НУ-НС” проголосувала за зміни до Закону про Кабмін, якими значно посилили повноваження Президента і РНБО. Тоді БЮТ погодився голосувати в обмін на обіцянку партнерів ухвалити антиінфляційні законопроекти (в результаті коаліція проголосувала лише за один такий закон), а також як жест доброї волі щодо Президента, аби задобрити Ющенка і в такий спосіб зміцнити коаліцію. Але Президент жест не оцінив, а, отримавши додаткові повноваження, почав ще з більшою завзятістю нищити уряд, залучаючи до цього процесу, окрім свого Секретаріату, ще й РНБО. По суті, після призначення Р. Богатирьової РНБО перетворилася на дублюючий Кабінет Міністрів.
Звичайно, що голосування 2 вересня розлютило Президента. Такої наруги Віктор Ющенко пробачити не міг, відтак, скориставшись вдалим емоційним фоном, схилив більшість фракції “НУ-НС” до рішення покинути горе-коаліцію. Тимошенко звинуватили у порушенні коаліційної угоди, оскільки у ній були прописані зміни до Закону про Кабмін. Це дало формальні підстави розірвати угоду. Але правда життя полягає у тому, що це був далеко не перший випадок, коли союзники по коаліції не дотримувалися пунктів коаліційної угоди. Наприклад, в угоді є пункт про скасування пільг депутатів і введення імперативного мандата. Але ці рішення були провалені у Верховній Раді завдяки пропрезидентській силі – 30 депутатів з “НУ-НС” відмовилися за це проголосувати. За логікою подій БЮТ тоді мав всі підстави скликати фракцію і прийняти рішення про вихід з коаліції через “порушення коаліційної угоди”.
Зрештою, яке це вже має значення. За великим рахунком, вчора над теплим трупом демократичної коаліції ніхто не плакав, бо багато місяців усі бачили, що ця коаліція – не жилець. Її смерть закономірна, і жодна реанімація тут не потрібна.
Навіть Литвин, який, схоже, нарешті дозрів, нічим вже не може зарадити.
Ющенко і Тимошенко, як кішка з собакою, не здатні ужитися під одним дахом. Владним… Нездорова конкуренція переросла у глибоке психологічне несприйняття. Навіть, якщо коаліція буде переформатована і прем’єром залишиться Тимошенко, конфлікт буде лише загострюватися. Отже, єдиний чесний вихід з цієї кризи – це дострокові вибори. Причому не лише парламентські, а й президентські…
http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=67957РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
ГОЛОВНІ ТЕМИ - РОЗПОДІЛ КОШТІВ І ГАЗИФІКАЦІЯ СІЛ
Анатолій Васевич, Ганна Яловегіна, "Зоря Полтавщини", 18.09.2008
На пленарному засіданні сесії Полтавської облради розглянуто виконання обласного бюджету за перше півріччя та ряд інших соціально-важливих питань.Вів засідання голова обласної ради Олександр Удовіченко (ПР). У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Асадчев, заступники голови обласної ради Володимир Марченко (БЮТ), Петро Ворона (НСНУ).
Вже традиційно біля входу до будівлі обласної ради перед сесією зібралися пікетувальники. Цього разу - з прапорами Соціалістичної партії України та закликами до влади виконувати закон "Про соціальний захист "дітей війни". До них звернувся перший секретар обласного комітету СПУ Степан Бульба, котрий наголосив, що замість належної щомісячної соціальної допомоги в 144 гривні "діти війни" отримують лише 48. Тисячі громадян уже мають рішення судів на свою користь з цього приводу. Заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Надія Мякушко (СПУ) пояснила присутнім: навіть якщо суд прийме рішення на користь "дітей війни", органи Пенсійного фонду не зможуть його виконати, поки це не буде профінансовано з Державного бюджету. Мітингуючі прийняли резолюцію, в якій просять обласну раду та облдержадміністрацію звернутися до Кабміну й парламенту з проханням переглянути бюджет і врахувати виплати "дітям війни".
Відкривши сесійне засідання, Олександр Удовіченко, теж за традицією, виконав приємну місію - вручив групі нагороджених Почесні грамоти обласної ради і привітав депутатів Івана Близнюка (НСНУ) та Олександра Коваля (ПР) з народженням онуків. Учасники сесії привітали і побажали плідної роботи новим зареєстрованим депутатам - Олександру Коросташову, Олександру Копельцю та Костянтину Боровику. Вони змінили в облраді вже колишніх депутатів від Блоку Литвина - Олександра Сеня, В'ячеслава Ждана і Ольгу Ніколенко, яких достроково позбавили повноважень відповідно до рішення партійного з'їзду. Заступник голови обласної виборчої комісії Тетяна Суховська повідомила, що комісія провела засідання з приводу заміщення депутатів обласної ради, обраних за виборчим списком Блоку Литвина, і визнала обраними наступних за черговістю кандидатів у депутати за цим списком. Олександр Удовіченко оголосив про створення фракції Народного Блоку Литвина в обласній раді у складі трьох новообраних депутатів.
Депутати затвердили порядок денний сесії, включивши 24 додаткових пункти.
Сесія прийняла звіт про виконання обласного бюджету за перше півріччя 2008 року: по доходах - у сумі 675 млн грн, по видатках - у сумі 594,9 млн грн, були внесені зміни до показників обласного бюджету на 2008 рік, якими фактично розподілено на потреби області 27,9 млн грн. Інформував із цих питань начальник головного фінансового управління облдержадміністрації Володимир Шапошніченко.
Значну увагу депутати приділили Програмі будівництва підвідних газових мереж до сільських населених пунктів області на 2008-2010 роки, яку презентував начальник управління містобудування і архітектури облдержадміністрації Юрій Петрук. Незважаючи на те, відзначив він, що наш регіон має одну з найбільших в Україні кількість сільських населених пунктів - 1825, забезпеченість газовими мережами становить 72%. Це третій показник після Київської (74%) та Івано-Франківської (73%) областей. У Полтавському, Шишацькому, Новосанжарському районах газопроводи підведені до 90% сіл. Водночас є райони, де газифіковано менше половини населених пунктів. Зменшення різниці у рівні газифікації, задоволення потреб сільського населення і є головними завданнями пропонованої Програми, затвердженої депутатами. Обговорюючи її, Анатолій Шкарбан (БЮТ) зауважив, що частка державних коштів на ці цілі має бути значно більшою, ніж вкладення населення, яке хоче провести газ у село. Юрій Кобченко (ПР) вважає, що тим селам, які не потрапили до програми газифікації, треба виділити кошти на будівництво водопроводів з розрахунку на кожного жителя. Ігор Атаманчук (НСНУ) цікавився, де планується брати природний газ для виконання цієї програми. Олександр Удовіченко зазначив, що наявність газу в трубопроводах - питання державницьке.
Депутати внесли зміни та доповнення до кількох раніше прийнятих обласних програм. Були внесені зміни до Порядку передачі в оренду майна спільної власності територіальних громад області, до адміністративно-територіального устрою Глобинського, Новосанжарського, Оржицького районів, затверджено Положення про аукціонну комісію, погоджено ряд майнових і кадрових питань.
Олександр Масенко (КПУ) не погоджувався із закріпленням депутатів обласної ради за районами області, вважаючи, що людей за партійними списками обирали виборці всієї Полтавщини, і депутати повинні діяти по всій її території. Олександр Удовіченко зазначив, що депутати можуть працювати по всіх районах, але у закріплених мають періодично вести прийом громадян і надавати їм, за потребою, матеріальну допомогу із коштів, передбачених обласною радою. Є багато районів, що не мають свого представника в облраді, але не повинні через це залишатися поза увагою. Проект рішення про закріплення депутатів за районами був підтриманий.
З огляду на зауваження прокуратури області, депутати відхилили проект рішення про надання у користування мисливських угідь на території Чорнухинського району ТОВ "Спеціалізоване мисливське господарство "Чорнухи". Це питання вирішено доопрацювати. Потребує додаткового вивчення й питання про приймання-передачу майнового комплексу музею А.С.Макаренка Кременчуцької міської ради та створення на його базі комунальної установи Полтавської обласної ради "Кременчуцький літературно-меморіальний музей А.С.Макаренка". У жвавій дискусії з цього приводу брали участь депутати Іван Гальченко (СПУ), Володимир Гришко (СПУ), Юрій Шляховий (БЮТ) та міський голова Кременчука Микола Глухов.
Під час розгляду питання про внесення змін до Програми "Попередження виникнення аварійних ситуацій в окремих загальноосвітніх навчальних закладах області на 2008 рік", на пропозицію голови профільної комісії Івана Гальченка (СПУ), визнано за доцільне створити спеціальну комісію для вивчення ситуації у Бірківській загальноосвітній школі Зіньківського району, яка, хоча й були виділені кошти для ремонтних робіт, виявилася не готовою до початку нового навчального року.
Депутати погодили депутатські запити Юрія Цомартова (СПУ), Ірини Максимишиної (БЮТ), Григорія Перерви (ПР), Івана Коваля (СПУ). Також проголосували за прийняття трьох звернень до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України. У них мова йде про доцільність закріплення функції державного контролю та управління у сфері лісових відносин за Державним комітетом лісового господарства України, посилення ролі органів місцевого самоврядування в питаннях контролю за дотриманням лісового та природоохоронного законодавства; про цінову політику, яка склалася на ринку зернових, олійних та технічних культур, та про соціальний захист "дітей війни".
У "Різному" Анатолій Шкарбан (БЮТ) порушив проблему реагування органів виконавчої влади на критичні зауваження з боку депутатів; Олександр Масенко (КПУ) - питання зловживання у сфері земельних відносин; Юрій Шляховий (БЮТ) наголосив на необхідності дотримання процедури внесення пропозицій по змінах та доповненнях до показників обласного бюджету; Олег Пустовгар (НСНУ) підкреслив важливість дотримання депутатської етики; Юрій Кобченко (ПР) зазначив доцільність врегулювання цінової політики на зерновому ринку; Іван Коваль (СПУ) звернув увагу на забезпечення ефективності депутатських запитів. Депутат Василь Сільчук (КПУ) оприлюднив політичну заяву фракції Комуністичної партії України щодо захисту в області пам'яті про В.І.Леніна, видатних діячів періоду Радянської України та літератури в масових бібліотеках, де йдеться про радянську епоху. Загалом, з урахуванням зауважень і доповнень, депутати прийняли рішення по 51 питанню порядку денного сесії.
Після завершення роботи сесії голова обласної ради Олександр Удовіченко дав інтерв'ю представникам ЗМІ.
- Хто винен у тому, що до цього часу не працює Бірківська загальноосвітня школа у Зіньківському районі?
- Про це нам стало відомо кілька днів тому. Сьогодні ми детально розберемо цей ганебний випадок. Адже з обласного бюджету були виділені кошти на ремонт цієї школи. Втім, через нехлюйство і недбалість організаторів цієї справи діти зараз навчаються у непристосованих приміщеннях. Ремонту ж школи не видно кінця і краю. Думаю, протягом тижня ситуацію ми вивчимо і докладемо максимум зусиль, щоб навести лад.
- Прийнявши програму газифікації, які ставите терміни її виконання, на який результат сподіваєтеся?
- Ми підтримали цю програму, яку ініціює облдержадміністрація, перш за все для того, щоб потім можна було мати переконливіші аргументи перед центральними органами влади, коли проситимемо певні кошти по лінії субвенцій із Державного бюджету. У мене є деякі сумніви щодо коштів, закладених у Держбюджет. Ми можемо їх недоотримати, але боротися за це треба. І взагалі, якщо цю програму вдасться виконати хоча б на 80 відсотків, то ми практично завершимо газифікацію полтавських сіл. Але для цього треба багато працювати, консолідуючи вирішення питань в одній програмі. І це прискорить вирішення проблем.
- Як би ви охарактеризували ситуацію на Полтавщині щодо ринку зерна?
- Сьогодні у державі маємо десяток зернотрейдерів, які між собою домовилися і свідомо занизили закупівельні ціни на зерно. Є прогнози, що й кукурудза та соняшник коштуватимуть значно дешевше, ніж торік. Тому, незважаючи на високий урожай, надії сільськогосподарських товаровиробників поліпшити свій стан справ, на жаль, не виправдалися. Їхнє виробництво, по суті, залишається нерентабельним.
- Чи не збираєтеся клопотатися про присвоєння чемпіону-параолімпійцю, володарю чотирьох медалей у Пекіні, нашому землякові, полтавцю Дмитру Виноградцю звання Героя України?
- Це питання ми ще не обговорювали. Дмитро днями прилітає з Китаю. Плануємо його гідно вшанувати на обласному рівні, запросивши спортивну громадськість області.
http://www.zorya.poltava.ua/index.php?rozd=&nomst=860СЕРГЕЙ КУНИЦЫН: "МЕНЯ БОЛЬШЕ ВСЕГО ВОЛНУЕТ, ЧТОБЫ ДЕПУТАТЫ ПРИНИМАЛИ РЕШЕНИЯ, КАСАЮЩИЕСЯ СОЦИАЛЬНО - ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ ГОРОДА"
О. Леонтиенко, "Слава Севастополя", 18.09.2008, АР Крым
Председатель Севастопольской городской госадминистрации встретился с группой журналистов и ответил на ряд злободневных вопросов. В основном - о подготовке к зиме, перспективах развития города.О главном сегодня для исполнительной власти города
-Вы знаете, что глава городской администрации Севастополя в силу его статуса совмещает, по сути, две должности: одна - государственно - политическая, губернаторская, и вторая, в условиях отсутствия закона о статусе города, - мэра.
Безусловно, в первую очередь меня волнуют вопросы, связанные с нормальным жизнеобеспечением города, функционированием всех жизненно важных органов городского организма, который называется Севастополь.
Больше всего меня волнует вопрос подготовки к зиме. Могу сказать, что у нас нет таких тяжелых позиций, как военные городки, которые мы принимали в прошлом году. То есть мы гораздо более спокойно и деловито продвигаемся в этом плане.
Меня радует, что мы в четыре раза больше, чем в прошлом году, сдали объектов капитального строительства. И у нас полным ходом сокращается так называемая незавершенка.
Мы начали строить школы, например, завершили долгострой в Любимовке. На сотни миллионов гривен ведется дорожное строительство. Это также ремонт жилых домов, крыш, строительство газопроводов. Самое главное, что на Северной стороне мы уже практически закончили 7 - километровый газопровод (дюкер) и уже около 1 километра прошли по Южной стороне. То есть самое больное место города газовое кольцо в строительстве.
Продолжаются реконструкция памятников истории и архитектуры, Малахова кургана, дорог, подготовка объектов жилищно-коммунального хозяйства. Во всех школьных и дошкольных учреждениях, вузах и техникумах своевременно начался учебный год.
Меня беспокоит ситуация, связанная с 25 - миллионным долгом по газу. Выхода из нее два. Очень надеемся, что 19 сентября пройдет аукцион по продаже прав аренды. Мы с начала года провели фактически всего один аукцион, и то в сложной политической ситуации, когда была война на Кавказе, и она отразилась, в том числе и на финансовом рынке. И если у нас пойдет динамика и мы будем каждые две недели проводить аукционы, значит, город будет своевременно рассчитываться за газ. За электроэнергию мы, слава Богу, рассчитываемся.
Бюджет города выполняется, и благодаря тому, что с начала года мы на добрых 40 миллионов перевыполнили бюджет, смогли частично закрыть "брешь" и отдать, в частности, 27 миллионов на дотации коммунальному хозяйству, не остановить "Севтроллейбус" и так далее. Но у нас 180 миллионов деньги от продажи прав аренды земли. Пока продано на 20 миллионов, и то переходящих остатков с прошлого года. Мы надеемся, что если аукционы будут проходить, то удержим эту ситуацию и полноценно войдем в отопительный сезон. Лето закончилось, мы скоро входим в отопительный сезон, и я просил бы севастопольцев рассчитаться, особенно по платежам за природный газ.
К глубокому сожалению, политические войны порождают войны экономические, и, опять же, к глубокому сожалению, возможно повышение цен на газ и, как следствие, изменение тарифной политики. Это за пределами возможностей городской государственной администрации и городского совета, но наша логика поведения будет такова: если мы сейчас сможем закрыть газовую долговую проблему, то в целом я не вижу оснований для беспокойства. Разве что вмешаются форс-мажорные обстоятельства, например лютые морозы.
О предстоящем Севастопольском экономическом форуме
-Я ранее говорил, что мы хотим, чтобы Севастополь, помимо всех прочих составляющих его развития, был городом проведения таких форумов. Два года назад, как вы помните, был проведен Севастопольский форум, и вот мы готовим еще один.
Кстати, в субботу состоялось заседание Крымского совета партии "Единый центр", и мы в связи с заявлениями таких политиков, как Олег Тягнибок, и развернувшейся кампанией по ликвидации статуса автономии Крыма и специального статуса Севастополя сделали заявление о том, что надо прекратить эти глупости. Суть ведь не в том, как называется территория, а в том, кто и как ею управляет и по каким законам она живет. Я работал премьер - министром Крыма и в автономном статусе АРК всегда искал некие позитивные особенности, которые давали ему лучшие бюджетные возможности, чем любой другой области. В Севастополе - это базирование ЧФ, за что Россия платит деньги, но город не получал их. Теперь мы начали получать. И получаемую сумму надо увеличивать (имеются в виду поступления из госбюджета Украины), и благодаря этому и правительственная программа принята. Поэтому я хочу сказать, что форумы такие нужны, и, кстати, Крымский совет "Единого центра" выступил с инициативой о том, чтобы в Крыму был проведен "круглый стол" по таким темам, как дальнейшее развитие Крыма, Севастополя, "статусные" вещи.
Можно ли Севастополь превратить в "украинский Сингапур"
-Я уже как-то говорил о том, что у меня был разговор с Президентом Украины, и мы сейчас привлекли людей, которые работали в свое время по экономической зоне "Сиваш", по территориям приоритетного развития, и мы серьезно хотим отработать модель закона о городе-герое Севастополе. Попытаться создать здесь "украинский Сингапур". С экономическими льготами для капитала, соответствующими преференциями и так далее. Сейчас эта работа находится на стадии систематизации всего опыта украинских экономических зон, продумываем, какая модель может быть наилучшей. Скажем, красноперекопская зона "Сиваш"-это была производственно - экспортно ориентированная экономзона.
Севастополь может рассматриваться как Порто - Франко, потому что здесь порты. Здесь могут быть банковский оффшор, технополисы, технопарки и так далее. СЭЗ имеют свою специфику. На мой взгляд, Севастополь располагает аргументами для создания практически любого вида СЭЗ. Поэтому сейчас, когда "добро" Президента Украины на данную работу получено, группа экономистов отрабатывает подходы и механизмы, нарабатывается канва того, что можно было бы предложить. Потом, когда будет "скелет", общее понимание, мы потихонечку начнем наполнять тему конкретикой.
О сегодняшних отношениях между городскими ветвями власти
-Мы на прошлой неделе направили в городской совет проект нового соглашения. С учетом Конституции Украины, правовой базы и с учетом решения суда (имеется в виду известное решение хозяйственного суда Севастополя), который определил базовые позиции исходя из действующего законодательства. Мы не можем не ссылаться на решение этого суда, потому что оно вступило в законную силу.
И городская администрация исходя из принципа конструктивности во взаимоотношениях с городским советом внесла предложения о взаимодействии между горадминистрацией и горсоветом: какие полномочия совет передает администрации, за что совет отвечает перед администрацией как перед высшим здесь органом государственной власти, какие полномочия передаются в сфере управления коммунальным хозяйством, в бюджетной сфере, в сфере коммунального имущества, что, кстати, ранее было утрачено. Невозможно без управления коммунальным имуществом работать и формировать городской бюджет.
Поэтому за базу взяли прошлое соглашение, но оно процентов на 50 радикально изменено. Это конструктив, на который мы готовы пойти ради севастопольцев, мира и дружбы и подписать соглашение, чтобы, невзирая на политические разногласия, город жил и работал спокойно.
Зачем Куницын приходил на заседание сессии горсовета
-В этой связи мне непонятно заявление Валерия Саратова на последней сессии. Я ведь год не был на сессии, несколько месяцев не ходил по причине болезни, а несколько месяцев по причине того, что в сессионном зале, кроме хамства и грубости в адрес администрации и моих подчиненных, ничего хорошего нельзя было услышать. Поэтому я пришел на сессию, зная о том, что здесь будет отчет председателя горсовета о его работе за год. Я хотел поучаствовать в этом отчете, высказать свою точку зрения, дать оценки деятельности председателя городского совета, внести конструктивные предложения. Но отчет опять перенесли. По - моему, уже в третий раз с июля его переносят на октябрь. И Валерий Саратов почему - то заявил о том, что Куницын пришел для того, чтобы поучаствовать и поддержать депутата Дмитрия Белика в борьбе против Саратова. Меня меньше всего волнуют отношения между Валерием Саратовым и его партийными коллегами, их личные и внутренние дела.
Меня больше всего интересует, чтобы принимались решения, касающиеся социально - экономического развития города. Хотя не скрою, что после всей той многотонной грязи, которую вылили по земельным вопросам на администрацию, выступление Дмитрия Белика прозвучало как гром среди ясного неба. И когда он озвучил, что был против 19 тысяч гектаров (речь идет о передаче горсоветом 19 тыс. га земли лесоохотничьих угодий коммерческим структурам), и так далее, и что с ним сводят политические счеты... То есть жизнь показала, что об Белика, которого руководство городского совета и Партия регионов в Севастополе бросали на баррикады, в том числе и против меня и администрации, просто вытерли ноги, его просто - напросто сдали и выкинули. Но надо отдать ему должное, что он боролся, сражался.
http://www.slava.sebastopol.ua/?cnt=staty_show&yr=2008&mnt=9&day=18&id=17110МАТЧУК ЗАМІНИТЬ ВАКАРЧУКА?
Денис Булгак, "Рівне Вечірнє", 18.09.2008
Політичне майбутнє голови облдержадміністрації Віктора Матчука визначить Президент Ющенко.Реальний шанс попрацювати у Верховній Раді отримав Віктор Матчук після того, як депутат від "Нашої України" Святослав Вакарчук демонстративно, на знак протесту проти ганебної ситуації в парламенті, відмовився від депутатського мандата. Внаслідок цього демаршу ситуація в Раді не покращилась, зате виборчий партійний список посунувся на ще одну позицію і саме досяг 81-го номера, під яким знаходиться начальник Дніпропетровського УМВС генерал міліції Олександр Бобильов. Відразу ж за ним - Віктор Матчук. Але те, хто з цих двох шанованих людей вже найближчими днями поїде на роботу до Верховної Ради - від них зовсім не залежить. Вирішуватиме долю свого підлеглого генерала міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, який і записав Бобильова у списки. Вирішуватиме долю Матчука і його безпосередній начальник - Президент.
Як зізнався сам Матчук, остаточне рішення щодо його імовірного депутатства прийматиметься тільки після узгодження з Президентом України та партійним керівництвом "Нашої України". Причому, вже сьогодні може стати відомо про подальшу долю Матчука.
- У четвер під час приїзду Президента на Рівненщину я з ним матиму предметну розмову про своє можливе входження або невходження до парламенту. Розраховую на те, що після цього з'явиться остаточно зрозуміла позиція щодо мого найближчого політичного майбутнього. Можливо, і прагнув би працювати у Верховній Раді, але точно не в цей час і не за таких обставин, - зауважив Віктор Матчук.
http://www.rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=019130"ЗАПОРОЖЦАМ КОАЛИЦИЯ ДО ЛАМПОЧКИ"
"Индустриальное Запорожье", 18.09.2008
О чем запорожский мэр говорил с премьер-министром.Не получив возможности - из-за лимита времени - выступить в киевском ДК "Октябрьский", где премьер-министр Юлия Тимошенко презентовала Госбюджет-2009, запорожский мэр Евгений Карташов получил приглашение от главы правительства пообщаться после окончания презентации.
В личной беседе с премьер-министром Евгений Карташов поднял две проблемы: недостаточного выделения средств на реформирование жилищно-коммунального хозяйства и на строительство запорожского моста.
- Все деньги выработаны, динамика достигнута. Мы ждем 150 миллионов, но парламент пока еще так и не принял решение об их выделении, - отметил Евгений Карташов. - А в этом году мостостроители должны обязательно внести предоплату за вантовые канаты, плавкран и металлоконструкции.
По словам Евгения Карташова, в проекте Госбюджета-2009 на мосты предусмотрено всего 460 миллионов гривен при потребности в три раза больше - 1 млрд. 200 млн.
- В следующем году мы предусматриваем в бюджете 24,5 млрд. гривен государственных гарантий. Возможно, через эти гарантии мы дадим деньги на мосты, - сказала Юлия Тимошенко, подчеркнув, что знает о строительстве и о том, что "это - ключевая тема" запорожского мэра. Правда, пообещав свою поддержку, премьер-министр не уточнила, о какой конкретно сумме идет речь.
Что касается реформирования жилищно-коммунального комплекса, то в пятницу в Киеве должен состояться форум, в повестке дня которого и будет этот вопрос. Смогут ли руководители органов местного самоуправления убедить главу правительства выделить больше денег на реформу, станет известно, когда главный финансовый документ после всех изменений и уточнений появится в парламенте.
- Евгений Григорьевич, а каким вы видите выход из ситуации, которая сложилась сейчас в парламенте? - поинтересовались у мэра запорожские журналисты.
- Я хочу передать настроение запорожцев. Горожанам до лампочки, какие коалиции работают в Верховной Раде. Горожанам нужно, чтобы принимались законы. И нам это нужно, - отметил городской голова. - Мне кажется, что коалиции уже приобрели форму фетиша. Этого не должно быть. Коалиция - это временная организация, которая должна отрабатывать законы. И депутаты должны это понять.
Кстати
Мэр также встретился с запорожскими депутатами от фракции БЮТ и Партии регионов, напомнив, что они тоже брали обязательства перед горожанами по мостам, и сегодня во многом от их позиции зависит, станут новые мосты долгостроем или будут построены до конца 2010 года, сообщает сайт мэрии.
http://iz.com.ua/2008/09/18/zaporozhtsam-koalitsija-do-lampochki/Г. НАГОНЮК: ГОЛОВНЕ - ДОРОГИ, МОСТИ, КОМУНІКАЦІЇ
Богдан Вівчар, "Галичина", 18.09.2008, Івано-Франківська обл.
На Прикарпатті тривають роботи з ліквідації наслідків липневої повені.Найбільше шкоди вона завдала у Верховинському та Косівському районах, а всього збитки дорожньому господарству області оцінено у більш ніж 2,8 мільярда гривень. Хоч вони постійно уточнюються. Особливо пошкоджено дороги, мости, комунікації. Саме на цих об'єктах і ведуться нині найінтенсивніші роботи щодо відновлення їхнього повноцінного функціонування.
- Повінь 23-27 липня зруйнувала 74 кілометри і пошкодила 561 кілометр доріг загального користування. На нинішній день відновлено 616 кілометрів зруйнованих шляхів, - прокоментував ситуацію заступник начальника Служби автомобільних доріг області Григорій Нагонюк. - До того ж було зруйновано 68 і пошкоджено 76 мостів і майже вісім кілометрів підпірних берегоукріплювальних стінок, які є складними технічними спорудами. А ще є мости і дороги комунальні, місцеві, сільські, нафтовиків, лісівників... Цього року нам на ліквідацію наслідків стихії виділено 350 мільйонів гривень, які чітко розподілено по об'єктах, на яких і ведуться роботи. Варто зауважити, що на відбудові зруйнованого працюють не лише наші дочірні структури, а й залучені служби. Скажімо, у Верховинському районі на дорозі від Ворохти до межі з Косівським районом і на дільниці Верхній Ясенів - Барвінків працюють Верховинський райавтодор та Богородчанське ДЕД. А на різних об'єктах регіону ведуть роботи також ТОВ "Проектно-будівельне підприємство "Азовінтекс", ТОВ "Шляхове будівництво "Альтком", ПП "ПМК-7", ТОВ "Закарпатагробуд", "Трансбудмеханізація", "Новекс", "Трансміст"... Зрозуміло, що повноцінно відновити дорогу чи міст - справа не одного дня, тому багато з них функціонують за тимчасовою схемою і людям не потрібно нарікати на будівельників, які в найкоротший після повені термін відновили доїзд до 125 відрізаних населених пунктів. Але маємо зрозуміти специфіку гірських районів, де багато людей живе на далеких присілках, до яких завжди важко було дістатися, бо належних доріг там ніколи не існувало. І лише тепер, після повені, почався процес реєстрації цих і всіх сільських доріг та передачі їх сільським радам, бо дорога, якою б вона не була і до кого б не вела, має мати свого господаря. Лише за такої умови їх будуть пітримувати в такому стані, що по них бодай би можна було проїхати. Хоч будівництво будь-якої дороги та її утримання - річ дуже дорога, і для бюджетів місцевих рад ця ноша, думається, непосильна. Треба, аби належну частку витрат на це компенсувала держава. А ми напружено працюємо на дорогах загального користування з тим, щоб до зими якнайбільше зруйнованих ділянок шляхів було відновлено, і вони запрацювали за повноцінною схемою.
http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single&no_cache=1&tx_ttnews[tt_news]=2172&tx_ttnews[backPid]=24СИТУАЦІЯ В КРИМУ
АВТОНОМНЫЙ БУНТ
Елена Манина, "Крымская правда", 18.09.2008
Депутаты ВС Крыма приняли обращение к ВС Украины, в котором выражается поддержка народам Абхазии и Южной Осетии в их праве на самоопределение и одобрение действий РФ по обеспечению их безопасности.
На пленарном заседании Верховного Совета Крыма экономические вопросы отошли на второй план. В том смысле, что парламентарии принимали их почти безо всякого обсуждения. Более того, докладчики порой не успевали даже подойти к трибуне. Но политические решения того стоили. Возможно, впервые за последние два года, то есть за время работы этого созыва, народные избранники столь недвусмысленно продемонстрировали политическую волю, а не только намерение её проявить.
Первым делом они приняли обращение к Верховному Совету Украины о вооружённой агрессии Грузии против Южной Осетии, инициированное Русской общиной Крыма и поддержанное регионалами, коммунистами, партиями "Русский блок", "Союз" и ПСПУ. "За" проголосовали семьдесят девять депутатов, против - восемь, трое воздержались.
В обращении выражается поддержка народам Абхазии и Южной Осетии в их праве на самоопределение и одобрение действий Российской Федерации по обеспечению их безопасности, а также призыв к Верховному Совету Украины признать независимость республик.
По окончании заседания мы спросили у спикера Анатолия Гриценко, не станет ли этот документ поводом для официального Киева ограничить полномочия крымской власти. На что он ответил: "Верховный Совет Крыма не принимал решения о признании независимости Южной Осетии и Абхазии. Мы приняли обращение к Верховному Совету Украины, и это не противоречит Конституции".
Но наиболее знаковым стало решение о соблюдении прав крымчан на использование русского и других национальных языков в учебных заведениях автономии. Таким образом крымский парламент отреагировал на дискриминационные приказы и письма украинских чиновников о насаждении украинского языка в школах и вузах с русским языком обучения.
Речь идёт о приказе министра образования и науки Украины Ивана Вакарчука от 26 мая с. г. по поводу отраслевой программы улучшения изучения украинского языка в школах с обучением на языках национальных меньшинств и письме министра охраны здоровья Украины Василия Князевича о языковой стратегии в высших медицинских учреждениях. В них фактически проводится политика насильственной украинизации школ и вузов страны. К примеру, в письме Князевича прямо говорится о заключении контрактов только с теми преподавателями медицинских вузов, которые ведут преподавание исключительно на державной мове. На ней же должен в обязательном порядке преподаваться ряд общеобразовательных предметов в школах, что регламентируется приказом Вакарчука.
Но если раньше в таких случаях крымские парламентарии ограничивались призывами к центральной власти не ущемлять конституционные права автономии, то на этот раз они были настроены бескомпромиссно. В принятом вчера решении говорится о том, что выполнение означенных приказов и распоряжений впредь в автономии будет "считаться недопустимым".
Мы попросили прокомментировать эту формулировку первого вице-спикера Сергея Цекова. "Решения украинских чиновников, которые представляют явный политический заказ, нарушают более десяти отечественных законов, в том числе и Конституцию Украины, - сказал он. - В нашей автономии мы этого не допустим. Поэтому приняли решение не выполнять эти распоряжения. Учителя крымских школ и преподаватели медицинского университета будут вести преподавание на том языке, который выбрали ученики, студенты и их родители. И крымский парламент гарантирует, что сумеет защитить их от возможных репрессий. Более того, мы потребуем от постоянной комиссии Верховного Совета Крыма по науке и образованию, на которую возложен контроль над выполнением этого решения, провести соответствующий мониторинг в школах и вузах автономии".
Причины политической решительности крымских парламентариев косвенно пояснил Анатолий Гриценко, отвечая на вопрос журналистов о влиянии на ситуацию в автономии политического кризиса в стране. "Если будет сформирована коалиция с участием Партии регионов в Верховом Совете Украины, тогда будем учитывать эту ситуацию, чтобы в Крыму и на Украине была стабильность, чтобы народные депутаты занимались решением социально-экономических проблем, а не популизмом и политиканством", - заявил он.
Принятие парламентом автономии обращения по ситуации на Кавказе, идущего вразрез с позицией президента и МИД Украины, открытое противодействие крымской власти политике украинизации "оранжевых" министров является свидетельством того, что с пропрезидентскими политическими силами, да и самим президентом сейчас, когда в украинском парламенте идёт переформатирование коалиции большинства, в Крыму уже особо не считаются.
http://www.kp.crimea.ua/news_details.php?news_type_id=1&news_id=4747ГЕННАДИЙ МОСКАЛЬ: "В КРЫМУ НЕТ ДВОЙНОГО ГРАЖДАНСТВА"
Лилия Березовая, "Газета по-харьковски", 18.09.2008
Органы внутренних дел не выявили фактов выдачи российских паспортов украинским гражданам ни в Севастополе, ни в Крыму вообще.- Но при проверке прокуратура установила, что в 1991 году 1500 граждан бывшего Союза, военнослужащие ВМФ СССР, были приняты в граждане Украины, - рассказал "Газете по-киевски" Москаль, который в свое время был представителем президента в Крыму. По его убеждению, все они получили украинское гражданство вполне законно.
- По Закону о гражданстве в 1991 г., все граждане бывшего СССР, которые на момент провозглашения независимости находились на территории Украины, могут стать ее гражданами, - подчеркнул нардеп. - Военнослужащие на тот момент служили во флоте, который не был еще разделен. И их всех приняли в граждане Украины. Потом некоторые из них стали гражданами России, но ведь в России это не запрещено. Вышло наоборот: Россия должна нам предъявлять претензии, а не мы России. Ведь это мы незаконно приняли российских граждан в украинское гражданство.
Напомним: история с двойным гражданством в Крыму началась с заявления президента о том, что российское посольство выдает российские паспорта тысячам крымчан. Украинское правительство сразу же направило запрос в соответствующие органы РФ. Но еще до этого российское посольство в Украине опровергло информацию о том, что в Крыму массово выдают российские паспорта.
- Если наши политики твердят, что есть в Крыму люди с двумя паспортами, так пусть покажут их! Есть конкретно Иванов, Петров? Покажите их! - эмоционально спрашивает Геннадий Москаль. - Нет ни единственного подтверждения этой болтовни.
http://gazeta.kh.ua/country/2008/09/18/085628.htmlВ ЦЕНТРЕ ВНИМАНИЯ
Анна Москаленко, "Слава Севастополя", 18.09.2008, АР Крым
Репортеры из Польши, Америки и России прибыли в Севастополь, чтобы на месте узнать о взаимодействии севастопольского руководства и командования российского флота.Причиной столь пристального интереса стали последние печальные кавказские события. Не секрет, что за рубежом считают, что следующей жертвой "российской агрессии" станут именно Украина и Севастополь. И хоть у иностранцев была договоренность о встрече с командованием Вооруженных Сил Российской Федерации, не отказали в общении гостям и городские власти. В связи с этим традиционный брифинг в Севастопольской горгосадминистрации проходил в режиме пресс - конференции. В основном на вопросы гостей отвечал исполняющий обязанности главы исполнительной ветви власти города Владимир Казарин. В данном случае, на наш взгляд, интереснее были не столько ответы Казарина, знакомившего иностранцев с ситуацией в нашей стране и городе, сколько задаваемые вопросы. Именно по ним можно было определить, с какой стороны интересны Украина и Севастополь международному сообществу.
Так, соседей - поляков интересовала дальнейшая судьба государства и города после 2017 года, когда наши территориальные воды покинет Черноморский флот Российской Федерации. Задали представители польской прессы и вопрос: не возникают ли проблемы в связи с базированием в Севастополе флота иностранного государства? В ответ на это Владимир Казарин заверил поляков и всю мировую общественность в том, что город и флот живут дружно, вместе, плечом к плечу решая многие вопросы. В качестве примера Казарин вспомнил лето 2007 года, "богатое" на пожары. Тогда тушить пламя помогали не только украинские, но и российские моряки. Конечно, решая многие вопросы, мы нередко полемизируем, но всегда находим обоюдовыгодные решения, резюмировал и.о. председателя СГГА. Что же касается судьбы города после вывода флота, то Владимир Казарин заявил, что Севастополь будет жить и развиваться дальше. Уже сегодня в городе есть несколько приоритетных направлений развития, динамика в которых не может не радовать.
А вот американцев больше интересовали вопросы вступления Украины в НАТО. В ответ на вопрос "Если Украина войдет в Североатлантический альянс, как отнесутся к этому украинцы и севастопольцы?" Владимир Казарин заявил, что о вступлении может идти речь исключительно после всеукраинского референдума, на котором граждане страны и выскажут свое мнение. Пока же украинцы, как и севастопольцы, не горят желанием вступать в НАТО. И хоть последние социологические опросы показали, что после кавказского конфликта число сторонников Северо- атлантического альянса возросло, однако не перевесило чашу весов общественного мнения.
А вот россияне потребовали отчета, на какие нужды идут субвенциальные средства и насколько они значительны для города и страны. И.о. главы СГГА подробно рассказал, какие суммы и куда пошли, после чего заметил, что бюджет города настолько быстро растет, что деньги от базирования ЧФ РФ с каждым годом все меньше делают финансовую погоду в Севастополе.
Задавали Владимиру Казарину и другие вопросы, но, на наш взгляд, они не будут интересны севастопольцам так, как иностранцам. О своей жизни, настроениях и взглядах мы и сами можем кому угодно рассказать.
http://www.slava.sebastopol.ua/?cnt=staty_show&yr=2008&mnt=9&day=18&id=17104ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
ЗАЯВА ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ ПАРТІЇ
"Західний кур'єр", 18.09.2008, Івано-Франківська обл.
«Ми були, є і залишаємось послідовною політичною силою, яка відстоює інтереси українців та Української держави.»Останні події в українському парламенті яскраво продемонстрували позицію депутатів, які, створивши більшість, відстоюють власні бізнес-інтереси, а не інтереси українського народу та Української держави.
Ми надзвичайно стурбовані таким розвитком подій і не маємо права пасивно спостерігати за руйнацією підвалин української державності.
Ми були, є і залишаємось послідовною політичною силою, яка відстоює інтереси українців та Української держави. Для України ще ніколи так гостро не стояли проблеми зміцнення основ державності – ідеології, мови, інформаційного простору.
Порушивши коаліційну угоду, БЮТ разом з Партією регіонів зайнялися творенням єдиного центру влади, неодноразово порушивши при цьому Конституцію України. Завдання нової більшості яскраво характеризує присутність в ній комуністів, як послідовних противників української державності.
В умовах цинічної і відвертої зради з боку БЮТ рішення фракції НУ-НС про вихід із коаліції було логічним і єдиноможливим.
Ми, делегати звітно-виборчої конференції Івано-Франківської міської організації Української народної партії, звертаємось до наших представників у органах місцевого самоврядування всіх рівнів та Верховній Раді України дати належну оцінку діям БЮТ у Верховній Раді.
Обов’язок кожного громадянина України – зупинити узурпацію влади антиукраїнськими силами.
Віримо в Україну та українців!
Разом переможемо!
Прийнято на звітно-виборчій конференції Івано-Франківської міської організації Української народної партії.
http://www.wk.if.ua/?set=news&mc=readfull&do=2337БЮТ РАЗВОРАЧИВАЕТ ШТАБЫ
Кирилл Сазонов, "Донбасс", 17.09.2008, Донецкая обл.
Председатель фракции БЮТ Иван Кириленко допускает, что его политическая сила может создать коалицию с любой из фракций парламента.
Он пояснил свою позицию, заявив, что считает фракции Партии регионов, блока "Наша Украина - Народная cамооборона" и Блока Литвина украинскими политическими силами, которые готовы отстаивать национальные интересы.
То есть БЮТ готов дружить со всеми, кроме коммунистов. "Если мы поймем, что на народ работать, то может быть любая коалиция", - сказал он. При этом лидер фракции БЮТ отметил, что его блок будет руководствоваться несколькими принципами при создании новой коалиции.
Во-первых, БЮТ выступает за бесспорное признание новой коалицией государственного суверенитета Украины, целостности ее границ, признание украинского языка как единственного государственного. Во-вторых, БЮТ требует от потенциальных партнеров по коалиции стратегического партнерства с соседями и признания безальтернативности европейского выбора страны. При этом его коллега, депутат Богдан Губский заявляет, что его политическая сила не намерена объединяться в коалицию с Партией регионов. "Мы коалицию с ними создавать не собираемся", - категорично заявил он. По словам политика, БЮТ уже начал разворачивать избирательные штабы в регионах. "На всякий случай, вдруг Ющенко распустит Раду", - сказал Губский.
http://www.donbass.ua/get-news/id/5230/article.htmlЕКОНОМІКА
У СЕВЕРИНІВЦІ БУДУТЬ ВИКОРИСТОВУВАТИ ЕНЕРГІЮ ВІТРУ, БІОГАЗ ТА БІОДИЗЕЛЬ
"Моя Вінниця", 18.09.2008
Західні партнери підтримують впровадження енергоефективних технологій на Вінниччині.Фонд Східна Європа, координатор проектів ОБСЄ в Україні та Міністерство закордонних справ Королівства Нідерландів надали грант ГО "Ініціатива" на популяризацію та застосування альтернативних джерел енергії в с. Северинівка Вінницької області.
Северинівку планують зробити моделлю з впровадження енергоефективних технологій у селі. Там встановлять обладнання, яке вироблятиме енергію з вітру та біогазу. Так, для опалення дитячого садочку будуть використовувати біогазову установку. Подачу води в водонапірні вежі з водогону планують здійснювати за допомогою енергії вітру. А для обігріву та освітлення будинку культури, який раніше взимку не опалювався, поставлять когенераційне обладнання, що дозволяє одночасно виробляти теплову та електричну енергію. Паралельно організатори проекту проводитимуть просвітницьку роботу з популяризації нового енергоощадного обладнання та його використання в інших селах Вінниччини.
Таким чином, проект буде сприяти вирішенню двох рівнів проблеми: забезпечить повноцінне функціонування найважливіших сільських установ і заощадить бюджетні кошти; та стане моделлю із використання енергоефективного обладнання для інших сіл області.
"Постійне підвищення вартості енергоресурсів спонукає активніше звертатися до альтернативих джерел енергії та використовувати нове енергоощадне устаткування-зазначає Президент Фонду Східна Європа Енді Вілсон.-Ми сподіваємося, що цей проект допоможе популяризувати використання в українських селах новітніх енергоефективних технологій".
Грант розміром $38,750 ГО "Ініціатива" надано в рамках програми Фонду Східна Європа "Енергоефективність: місцеві партнерські ініціативи".
За детальнішою інформацією звертайтесь, будь ласка, до Олени Пашніної, спеціаліста зі зв'язків з громадськістю Фонду Східна Європа, за телефоном (+38-044) 200-3825, або opashnina@eurasia.kiev.ua.
http://myvin.com.ua/ua/news_vin/archive/region/1167ДОРОГОЙ ХЛЕБУШЕК
"Ваш шанс", 17.09.2008, Сумская обл.
Сумское теротделение АМК оштрафовало ОАО "Шосткинский хлебокомбинат" на 3,6 тыс. грн. за злоупотребление монопольным положением.Как установило отделение, хлебокомбинат закупал муку для хлебопечения по ценам на 4-20% выше, чем другие предприятия хлебопечения. Хлебокомбинат не пытался найти поставщиков, которые продавали бы ему муку по более низким ценам, не обращался ни в Государственный продовольственный резерв, ни в Государственный материальный резерв.
Кроме того, при определении оптово-отпускных цен на хлеб и хлебобулочные изделия хлебокомбинат рассчитывал затраты на муку по ценам, которые превышают уровень среднерыночных.
Такие действия хлебокомбината противоречат Порядку формирования цен на продовольственные товары, согласно которому себестоимость производства продовольственных товаров формируется, исходя из действующих цен, которые не должны быть выше, чем средние сложившиеся на соответствующем рынке. ОАО обязано в месячный срок прекратить нарушение.
http://www.shans.com.ua/ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
ЛЕВКО ЛУК'ЯНЕНКО ПІШОВ ВІД ПРЕЗИДЕНТА
Іван Терен, "Високий замок", 17.09.2008, Львівська обл.
Відомий громадський діяч Левко Лук'яненко у листі до Віктора Ющенка заявив про складення із себе повноважень голови Комісії з помилування при Президентові України і повернув відповідне посвідчення.Своє рішення Левко Лук'яненко мотивував незгодою з діями Віктора Ющенка на посту глави держави. Колишній правозахисник дорікнув Ющенку за невиконання виборчої програми "Десять кроків назустріч людям", за те, що, попри дану обіцянку бандитів посадити в тюрми, "поставив їх поруч з собою", оточив себе людьми, "які дбають не про долю України, а про свої егоїстичні інтереси".
Лук'яненко звинуватив Ющенка у розвалі демократичної коаліції, у цькуванні уряду, у підборі сумнівних радників, у потуранні голові Секретаріату Віктору Балозі, який, крім усього, "взявся активізувати у Закарпатті провокаторський рух, так званий русинський рух за створення русинської автономії". Дісталося Президенту і за сумнівну "нагородну" політику.
"У морі хабарництва і беззаконня, у павутинні бюрократичного недисциплінованого жадібного чиновництва звичайна людина підіймає голову й задихається від втрати моральних критеріїв на вершині державної піраміди з Вами на чолі", - йдеться у листі Лук'яненка до Ющенко.
http://www.wz.lviv.ua/pages.php?ac=arch&atid=67952РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
ГОРОДСКОЙ СОВЕТ ОТКАЗАЛСЯ РАССМАТРИВАТЬ ВОПРОС ПОВЫШЕНИЯ ТАРИФОВ
Ирина Каратаева, "Слава Севастополя", 18.09.2008, АР Крым
Причина - невозможность осуществления контроля над деятельностью жилищно-коммунальных предприятий со стороны депутатского корпуса.Об этом рассказал журналистам председатель городского совета Валерий Саратов. Вопрос о внесении городской государственной администрацией в повестку дня сессии предложения по повышению тарифов на жилищно-коммунальные услуги Валерий Саратов назвал среди первых, волнующих сегодня депутатский корпус. При этом он заявил, что городской совет пытаются использовать в "роли болванчиков", то есть предлагают взять на себя ответственность по повышению тарифов, не давая возможности контролировать свое решение.
Это связано с недавним решением суда, инициированным СГГА и которым городской совет лишен функций контроля над исполнительным органом власти. Председатель горсовета считает, что таким образом администрация сама разорвала соглашения, принятые между двумя ветвями власти, и теперь юридическая служба городского совета говорит о невозможности принятия депутатским корпусом решений по тарифам. И в первую очередь из - за того, что механизма контроля за их исполнением в городе нет. А повышение, говорит Валерий Саратов, администрация предлагает значительное: на жилье-в два раза, на тепло-в три раза (6 грн 50 копеек с одного метра квадратного в сезон), за горячую воду в квартирах без счетчиков-54 гривны с человека. "Это очень большие цифры, но когда поднимается тема тарифов, мы должны в первую очередь говорить об изменении их качества. А нам за два с половиной года так и не представили перспектив развития, например, в городском теплоснабжении. Или основной поток жалоб населения связан с тем, что подъезды и дворы не убираются, а ведь в тарифе заложено 26% на содержание уборщиков. Вот и вопрос: имеем ли мы право принимать новые тарифы, если не можем контролировать исполнение этого решения? Предлагается использовать городской совет как болванчиков. Пусть администрация сама определится, как она будет отвечать перед народом Севастополя о выполнении тех или иных обещаний",-заявил председатель городского совета.
Кстати, проект нового соглашения специалисты СГГА уже направили в городской совет, но, по словам В. Саратова, он во многом противоречит функциям исполнительного органа власти. "Мы не будем заниматься переброской бумаг напишем свои ключевые моменты",-резюмировал Валерий Саратов.
Отвечая на вопросы журналистов, глава представительной власти высказал свое видение недавнего решения СГГА по организации одностороннего движения в центре города. Валерий Саратов уверен, что любые решения должны приниматься специалистами, а в функции чиновников СГГА не входит организация дорожного движения. Нужно создавать коммунальное предприятие, специалисты которого смогли бы просчитать интенсивность движения на основных магистралях Севастополя в зависимости от времени года и дать свои предложения по направлению потоков транспорта. А организация одностороннего движения лишит большой поток людей, выходящих из катеров, возможности удобно добираться до мест назначения.
Кроме того, В. Саратов подверг критике работу по реконструкции спуска Котовского: "Там опять плитку кладут, ту же, что уже рассыпалась на площади Нахимова в пешеходной зоне. А там поток машин и потоки воды. Плакать хочется, так жаль всех этих денег".
http://www.slava.sebastopol.ua/?cnt=staty_show&yr=2008&mnt=9&day=18&id=17103ТОРГІВЛІ НА АСФАЛЬТІ ДАЮТЬ ЧЕМНИЙ БІЙ
Юлія Тарапата, "Місто", 18.09.2008, Вінницька обл.
Є альтернатива, немає бажання: стихійну торгівлю обіцянками не проймеш.Стихійна торгівля - непереборна. Поки що. Хоча боротися з нею - потрібно. До такого висновку дійшли сьогодні працівники управління споживчого ринку та послуг Вінницької міської ради. Їх дипломатичні вміння не спрацьовують - торгуючі з асфальту на ринку "Лісопарк" не погоджуються переїхати на інший ринок. Навіть за умови наявності там нормального торгового місця. Управлінці чемно вмовляють торгуючих під прицільними об'єктивами камер та фотоапаратів, а торгівці звертаються до журналістів із благаннями бути об'єктивними.
Чия правда?
Бабусі торгують на "Лісопарку" із землі вже понад десять років. Вони приходять на цей ринок нерегулярно: хто - раз на тиждень, інші - раз на кілька днів. Торгують тим, що виростили цього року на грядках. Вони - мешканці ближніх сіл або й приватного сектору Вінниці. Кажуть - плату за місце з них все одно беруть, цілих дві гривні, так начебто стоять вони за прилавком, і рішення виконкому про пільгові тарифи для дрібних сільгоспвиробників просто не було.
- А ми згодні платити, хоч і дві гривні, аби не ганяли. Нам, канєшно, тут на землі не дуже зручно, старенькі вже, мо' й присісти хотіли б. Та немає нам місця за прилавками. От і кажемо, що нам і тут добре - хай би хоч не ганяли. Мусимо казати - зручно. Ви от у людей спитайте, що в нас купують, - чи хочуть вони, щоб ми переїхали, - галасують старенькі.
Даючи інтерв'ю журналістам, торгуючі не забувають й про покупців - картопля коштує стільки-то гривень, яблука - по стільки. Хочете дешевше - скинемо трошки. Такому сервісу позаздрить і супермаркет, от тільки умови антисанітарні.
Щоправда, "асфальтні" фрукти-овочі - ще не найгірший кошмар для представників СЕС. От м'ясце та сальце із земельки - то жах для будь-якого медика. Жодної експертизи перед тим, як перейти з рук продавця до холодильника споживача, ці продукти не проходять. І якщо фрукти на сказ не хворіють, то про м'ясо з асфальту цього ніхто сказати не може. Втім, частина вінничан переконана - такі продукти екологічно чисті. Бо вирощені на грядках дбайливими руками господинь. Ще частка городян може й не так в цьому впевнена, але купує, бо тут дещо дешевше, аніж повсюди.
- В нас отут купують ті, що поряд живуть. Всій Вишеньці зручно, і нам зручно. Нащо вони мають кудись їхати, як можуть купити тут? Ми тут з давніх давен продаємо. Навколо пенсіонери живуть, вони до нас і ходять.
- А хіба є на тому ринку, де нам стати, нам, селянам? Були кругом колгоспні ринки, а тепер всюди одні лахи продаються. Де нам стати? Був Союз - було де торгувати, а тепер - всі ці гіпермаркети поробили, приватні ринки - де селянам подітися? - питають торгуючі. - А що ми - там взагалі сир із землі продають, отак.
- А ви порахуйте, скільки в нас тої пенсії. От вугілля треба купляти - 800 гривень. А мені тої пенсії дають 500 гривень. То це не їсти, і не пити - на вугіль збирати!
Стихії бій - поки що чемний
У середу, 10 вересня, вмовляння торгуючих на переїзд почалися о сьомій ранку. Начальнику управління споживчого ринку та послуг Сергію Кудлаєнку гостроокі торгуючі одразу зробили зауваження: мовляв, костюмчик добре напрасований, а, значить, грошей кури не клюють - чого лізеш із своїми переїздами? Службовець нехтя пригадує подробиці ранішніх перемовин. Втім, перед журналістами всі поводяться чемно - і торгуючі, і чиновники.
Щоправда, цієї середи на вмовляння "білих комірців" не відреагував жоден зі стихійників.
Учора було краще, розповідає Сергій Володимирович, погодилися аж п'ять осіб - поїхали торгувати на Західний ринок.
- Як погодилися, ми стали на тому майданчику, де зазвичай вони торгують, перед магазином. І вони стоять навпроти. Всі чекаємо. Пообіді, близько третьої години дня, кілька осіб погодилися переїхджати. Правда, їх умовляла якась жінка нікуди не переїжджати. Мовляв, там погано, а тут добре.
Тим не менш, п'ять осіб таки перебазувалися на Західний ринок, розповідає пан Кудлаєнко. Але сьогодні вже інші стоять на своєму вперто, і з місця зрушити не погоджуються. Нарікання на те, що місць на ринках не вистачає, за словами Сергія Володимировича, пусті звинувачення. Кожен ринок міста заявив, що може розмістити до 50 торгуючих на своїй території за прилавками - за одну пільгову гривню плати.
- Ми вже два тижні проводимо цю програму, з 9 вересня спеціально виїжджаємо з автобусом - щоб було як перевезти цих літніх людей з сумками на інший ринок, - розповідає Сергій Кудлаєнко. - Але вони не хочуть переїжджати. Розумію, їм тут зручно. Тут вони розпродають за годину-дві товар, який там перепродаватимуть весь день. Бо тут великий пасажиропотік, у них все швидко розкуповують. А ви скажіть, що нам робити? Ані ми, ані правоохоронці не будуть цих літніх людей силоміць тягнути на інші місця. Зараз приїде адміністрація ринку, і будемо думати, як їх всіх тут розмістити за прилавками. Хоча - ринок не гумовий, всіх, кого могли, ми вже тут розмістили.
Питання класичне: що робити?
Два тижні тому на невеличкому майданчику перед магазином на "Лісопарку" стояло майже 200 торгуючих з асфальту. Стояли в три ряди, а в дворах будинків ще й фури розмістилися - аби швиденько підносити новий товар, замість вже розпроданого. І це, незважаючи на пільгові місця на ринках, а також - пільгові місця для цих самих фур, де повноцінно можуть розміститися для торгівлі за 34 гривні на місяць близько 30-40 вантажівок. Жителі будинків, під стінами якого збираються ці торгуючі, скаржаться на "гарячу лінію", аби стихію прибрали з-попід їхніх вікон. Інші, що живуть подалі від локального "асфальтного" ринку, здебільшого не нарікають, а захищають.
- Не дай, Боже, нам в старості стояти з тою ж аличою так само, як і ці люди, - каже Сергій Володимирович. - Але ж треба якось це контролювати? От субота-неділя, я тут поруч проїжджаю - мене викликають. Я маю все кидати і йти до цієї бабусі - її вмовляти. І як ти її вмовиш? Ми їм даємо право вибору, а вони ним не користуються. І от ви мені підкажіть, що робити? На кожному ринку місця є. От пішли, спитаймо, чого вони там стоять, а на ринок не ідуть?
Таких локальних місць стихії у Вінниці залишається кілька. І досі з асфальту торгують на ринку "Супутник" в самому центрі міста, вишиковуються стихійники і неподалік магазину "Подоляночка", що на Дачній, вантажівки із неперевіреною продукцією збувають товар у дворах на Вишеньці. Поки що стихійників лише інформують. Але вже за деякий час, не виключає начальник управління розвитку споживчого ринку, службовці разом із правоохоронцями просто не дозволять торгувати з асфальту.
- Думаю, що, можливо, ми будемо виставляти свій патруль - просто не давати змоги їм ставати в цих місцях, а намагатися максимально їх розміщати саме за прилавками ринку, на якому вони хочуть торгувати, - прогнозує Сергій Володимирович.
Не зважаючи на те, що талонів-запрошень видано більше 100, а надруковано 300, значних зрушень в плані боротьби із стихією, стосовно саме пільгової категорії торгуючих, поки що немає. Це - справа часу. Після реконструкції на "Лісопарку" будуть нові місця саме для певної кількості таких торгуючих. Іншим - доведеться переїжджати. Але поки що нічого вдіяти не вдається.
У середу із великим переїздом стихії на цивілізовані ринки найбільше не пощастило водієві маршрутки №30, який був змушений простояти просто так з сьомої ранку до пів на десяту, якраз у час пік, коли водії заробляють найбільше грошей. Стояв, як-то кажуть: "безвозмєздно, тобто - даром". І так пустий і поїхав, напевно, сварячись страшенно на стихійників і чиновників, але - подумки.
http://www.misto.vn.ua/index.php?action=1&k=1&page=1ЦІНИ НА ПРОДУКТИ У ПОСТРАЖДАЛИХ РАЙОНАХ ЗАЛИШАЮТЬСЯ В НОРМІ
"Молодий буковинець", 18.09.2008, Чернівецька обл.
Роздрібні ціни на продовольчі товари в районах, що постраждали внаслідок стихійного лиха, не зазнали суттєвого підвищення.Моніторинг цін на основні продукти харчування в районах області, що постраждали внаслідок повені, свідчить, що суттєвого підвищення цін на основні соціально значимі продовольчі товари не спостерігалося. Так, станом на сьогодні, середня ціна на хліб пшеничний з борошна першого ґатунку залишається сталою і дорівнює ціні базового періоду, становлячи 3 грн. 34 коп. Аналогічна ситуація з середньою ціною на хліб пшеничний з борошна вищого гатунку та хліб житньо-пшеничний, середня вартість яких становить 3 грн 62 коп. та 3 грн 23 коп. відповідно.
Сталими залишаються середні ціни на молоко - 3 грн, масло вершкове - 23 грн 18 коп., олію соняшникову - 12 грн 13 коп.
Незначне підвищення цін на цукор Держцінінспекція зафіксувала в місцевостях, що зазнали шкоди внаслідок повені. Вартість цукру у базовий період становила 3 грн 75 коп., на час введення екологічної ситуації підвищилася до 4 грн за 1 кг, і наразі знову майже досягла рівня базового періоду - сьогодні цукор в районах, що належать до зон надзвичайної екологічної ситуації, коштує 3 грн 80 коп.
Також збільшилася середня ціна крупи манної - з 3 грн 50 коп. до 3 грн 68 коп. за 1 кг. Це пояснюється збільшенням рівня транспортних витрат, ціною виробника та постачальника. Загалом роздрібні ціни на продовольчі товари в районах, що постраждали внаслідок стихійного лиха, знаходяться у межах норми.
Про це повідомила прес-служба облдержадміністрації.
http://www.molbuk.com/news/16504-cini-na-produkti-u-postrazhdalikh-rajjonakh.htmlКОРОВЫ ЗАКОНЧИЛИСЬ. КОГО Б ПУСТИТЬ НА МЯСО?
Ирина Кирпа, "Газета по-харьковски", 18.09.2008
Из-за дефицита свинины и говядины нас ждет очередное подорожание колбас, балыков, пельменей и котлет.Выращивать скот в Украине становится все дороже. Из-за подорожания кормов фермеры охотно пускают на мясо имеющихся в хозяйствх свинок и коров. Впрочем, нового поголовья так и не заводят. За 8 месяцев текущего года, по данным Госкомстата, почти в два раза сократилось производство свинины и говядины. Что же дальше? Обеднели прилавки супермаркетов в регионах страны: дефицит мяса в Украине уже составляет 200 тыс. тонн. Эксперты прогнозируют повышение розничных цен на мясную продукцию в среднем до 20%.
В супермаркетах столицы дефицита мясных изделий пока нет. Гораздо хуже ситуация в регионах. Из-за отсутствия сырья вынужден был приостановить свою работу закарпатский Береговский мясокомбинат. Предприятие находится на грани банкротства из-за того, что почти в десять раз сократилось количество свинины и говядины. Компания "Винницамясо" по тем же причинам только за август сократила производство почти на 55% и терпит значительные убытки.
Украинские супермаркеты также ощутили перебои в поставках охлажденной говядины и свинины. По словам Юрия Морозовича, заместителя коммерческого директора одной из торговых сетей Донецка, были случаи, что мясо на несколько дней вообще исчезало из продажи. Дефицит, безусловно, рано или поздно спровоцирует рост цен. По словам специалистов супермаркетов, отвечающих за оптовые закупки, этот процесс уже начался.
Как заявил начальник инновационного отдела общественной организации "Всеукраинское объединение производителей мясопродуктов "Укрмясопродукт" Александр Альшанов, украинские мясокомбинаты выживают исключительно за счет импорта, поскольку он гораздо дешевле, чем сырье, производимое в Украине. Хотя завозят в нашу страну из-за границы преимущественно неликвиды: субпродукты, экстракт из сухожилий и костный порошок.
Однако пока что только благодаря этим импортным "потрошкам" количество готовых колбас на наших правках остается на уровне прошлого года. Так что аргентинская говядина и ново-зеландская свинина "пятилетней выдержки" - по-прежнему остаются палочкой-выручалочкой как для производителей, так и для покупателей. А родные буренки - уже и не мычат, и не телятся....
Справочная "Газеты..."
Зато курятины - хоть отбавляй
Меньше всего в нынешнем году заготовили мороженой свинины. Ее выпуск, по данным Госкомстата, составил всего 8,6 тыс. тонн, что на 45,7% меньше, чем в прошлом. Охлажденной говядины и телятины было заготовлено 73,1 тыс. тонн (соответственно - на 20,1% меньше). Мороженой говядины - на 25,8% меньше, чем за 8 месяцев 2007-го: всего лишь 28 тыс. тонн. И только курятина спасает ситуацию: ее в этом году заготовили аж 363 тысячи тонн, что на 32,6% больше, чем в 2007 г.
http://gazeta.kh.ua/country/2008/09/18/090148.htmlСКАНДАЛИ
СЕНСАЦІЯ, ЯКА НЕ ВІДБУЛАСЯ
Петро Зубенко, "Київська правда", 19.09.2008
Жителі Білоцерківського району можуть спати спокійно - "страшилки" про спалах сибірки виявилися звичайною "качкою".Слід сказати: керівництво підприємства "Євро Фінанс ЛТД", яке й так не робило таємниці зі своєї діяльності, враховуючи останні обставини, вдалося до безпрецедентних заходів прозорості, дозволивши представникам громадськості бути присутніми на роботах із забору грунту на місці майбутньої будови. Це помітно знизило напругу в місті і районі. Проте питання непросте, потребує компетентної відповіді, отже його все-таки варто адресувати фахівцям. Наш перший співрозмовник - Володимир Вовкотруб, начальник управління ветеринарної медицини Білоцерківського району.
- Епізоотична ситуація в районі перебуває під пильним контролем і сьогодні не викликає занепокоєння, - ділиться він у розмові з кореспондентом "КП" своїми думками. - Що ж до чуток про начебто спалахи захворювань на "сибірську виразку" в районі, які останнім часом поширюються в Інтернеті та окремими засобами масової інформації, то можу повідомити, що по цьому захворюванню ведеться постійний моніторинг усіх діючих скотомогильників. Хочу запевнити офіційно: причин для тривоги немає.
Що стосується питання, яке хвилює жителів міста і району - чи може, навіть теоретично, на землях, де ведеться будівництво сталепрокатного заводу, знаходитися скотомогильник, то до нашого управління ветеринарної медицини звернулися за роз'ясненням начальник управління національного комітету по боротьбі з корупцією у Білоцерківському районі В.П. Бондаренко, віце-президент ТОВ "Євро Фінанс ЛТД" В.І. Макаренко, голова Білоцерківської громадської організації "Біла Церква - наш дім" А.С. Леонов та заступник начальника Білоцерківського міжрайонного відділу СБУ С.Г. Шостак. Ми комплексно вивчили ситуацію, підняли архівні дані, зокрема, "Каталог стаціонарно неблагополучних по сибірці пунктів на території Київської області у 1920-1978 роках". Звернулися до всіх структур, які могли б мати таку інформацію: відділу містобудування, архітектури та розвитку інфраструктури райдержадміністрації, відділу земельних ресурсів Білоцерківського району, Шкарівської сільської ради, головного управління ветмедицини у Київській області, обласної лікарні ветеринарної медицини, архівного відділу Білоцерківської РДА. Що вдалося з'ясувати?
Останній випадок захворювання тварин на сибірку на території Шкарівської сільської ради зафіксовано 1956 року. Проте жодних даних, які б вказували на те, що на земельній ділянці Шкарівської сільської ради, відведеної під будівництво заводу, знаходяться поховання тварин, зокрема і сибіркових трупів, немає. Ми можемо це офіційно стверджувати. На цій ділянці раніше було поле з вирощування хмелю. Це, між іншим, підтвердили і свідки - живі очевидці тих подій, які в 1956 році працювали на фермі і добре пам'ятають, де тоді ховали рештки загиблих тварин.
Як тільки ж до нас надійшов тривожний сигнал, що на ділянці, де ведуться будівельні роботи, виявлено кістки тварин невідомого походження, ми обстежили її разом із працівниками інших служб. Жодної кістки так і не знайшли, хоча й обійшли практично всю територію. Три дні підряд ми контролювали забір ґрунту з будівельного майданчика у селі Піщана, і знову нічого не виявили. Разом із представниками громади Піщаної, екологічної комісії, депутатського корпусу райради взяли пробу ґрунту в місцях, де нібито були знайдені кістки. Посіяли пробу і знову ж таки бачимо, що ніяких причин для занепокоєння немає.
Не слід забувати, що сибірка - це дуже небезпечна хвороба, виникає і протікає блискавично. І якщо гіпотетично уявити, що люди мали контакт з тими кістками, це обов'язково далося б взнаки у найгірший спосіб.
Володимира Григоровича доповнює Таїсія Демченко, головний державний санітарний лікар Білоцерківського району:
- Місце розташування сталепрокатного виробництва на землях Шкарівської сільської ради погоджене відповідним висновком Київської обласної санітарно-епідеміологічної станції. Жодних порушень у діях компанії-інвестора не виявлено.
Ситуацію навколо сталепрокатного заводу прокоментував і голова Білоцерківської райдержадміністрації Роман Плугатор:
- Влада району наполегливо працює над створенням на Білоцерківщині необхідних умов для розвитку малого, середнього та великого бізнесу. При цьому, звичайно, ми уважно стежимо, щоб нові виробництва не несли шкоди людям та довкіллю. Проект будівництва електросталепрокатного заводу ТОВ "Євро Фінанс ЛТД" представницька міжвідомча комісія визначила таким, що відповідає усім вимогам сучасного виробництва та екологічної безпеки. Що й знайшло підтвердження у відповідних документах. Ми нічого не приховуємо від людей, оперативно інформуємо громадськість про всі наші плани, спільно працюємо над вирішенням нагальних проблем.
Тому звертаючись сьогодні через ЗМІ до мешканців району з приводу поширеної останнім часом інформації про нібито знайдені на території будмайданчика заводу рештки загиблих тварин, уражених сибіркою, хотів би, насамперед, їх заспокоїти. Це не більш ніж вигадки, вони спростовані державними ветеринарною і санітарною службами району, а той, хто їх поширює, спекулює на громадській думці. Кидається, однак, у вічі інше: з самого початку впровадження цього, без перебільшень, наймасштабнішого інвестиційного проекту в регіоні, навколо нього точаться різного роду інсинуації. Дуже вже не хочеться певним силам, щоб подібне підприємство з'явилося на Білоцерківщині. Але ж від його реалізації виграють передусім мешканці району. А тому районна влада і надалі буде робити все від неї залежне, щоб максимально сприяти інвесторам у їхній діяльності, одночасно узявши питання екологічної безпеки під посилений громадський контроль.
До речі, про співпрацю: цього літа районна адміністрація підписала з підприємством "Євро Фінанс ЛТД" соціальну угоду на суму 20 мільйонів гривень. Проте ще навіть до підписання цієї угоди інвестор дуже багато допомагав району у соціальному та гуманітарному розвитку. Починаючи від будівництва церков і закінчуючи допомогою верствам населення, які цього потребують.
Кошти, які район отримає за інвестиційною угодою, передбачається направити на газифікацію населених пунктів та вирішення інших соціальних питань. Перші три мільйони із загальної суми надійдуть вже до кінця 2008 року. Можу сказати одне: підприємство чітко виконує свої інвестиційні зобов'язання.
Замість висновку
Очевидно, що проблеми довкола сталепрокатного заводу - це не проблеми ветеринарних (чи яких інших) служб. Перед цим ходили розмови, що грунт на території підприємства забруднений радіацією, що з початком роботи заводу на повну потужність Біла Церква та навколишні села залишаться без води, а екологічна небезпека в регіоні "зашкалить" і т. ін. Усі вони спростовувались висновками відповідних служб. Приміром, воду з річки Рось завод відбирає у пропорції приблизно один літр із сотні, що, зрозуміло, не може ніяк позначитися ні на самій річці, ні на водозабезпеченні міста та району. Крім того, інвестор виступив ініціатором очищення гирла та притоків річки, що збільшить її наповненість. Кожен третій долар із 600 мільйонів інвестицій буде спрямовано на природоохоронні заходи. А додаткові 265 мільйонів гривень, які компанія спрямовує на соціальні програми та розвиток інфраструктури міста і району, значно поліпшать ситуацію в них.
Не будемо чіпати ситу Швейцарію, де подібні підприємства вважаються одними з екологічно найчистіших, чи Грецію, де, як відомо, є все, і де національна металургія представлена тільки такими сталепрокатними виробництвами. Свого часу, ще за часів союзної економіки, Україні не пощастило увійти до трійки пілотних проектів з будівництва електросталепрокатних заводів. Зате білоруське Жлобино завдяки двадцятилітній діяльності заводу отримало найсучаснішу інфраструктуру і стало одним з найрозвинутіших індустріальних центрів своєї країни, при цьому кількість жителів міста зросла більш ніж удвічі. Т. зв. економічна незалежність самопроголошеної Придністровської республіки багато в чому тримається саме на діяльності сталепрокатного заводу у Рибніці. На території Росії споруджуються і невдовзі стануть до ладу 18 подібних заводів.
Свій пілотний проект, який зможе істотно змінити її економічне і соціальне обличчя, Україна народжує у страшенних муках. Далі буде?
http://www.kiev-pravda.kiev.ua/index.php?article=1000ОПИТУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ
ПОЛІТИЧНИЙ ТЕАТР АБСУРДУ
"Галичина", 18.09.2008, Івано-Франківська обл.
Прикарпаттці дають оцінку нинішнім подіям у нашій державі.Події в українській політиці останніх днів стали нагадувати погане шоу: політики все ще думають, що вони цікаві для своїх громадян, виступають із гучними заявами, проводять мітинги та зустрічі, невтомно намагаються залізти до кожного виборця через телеприймачі, а люди тим часом все більше розчаровуються в тих, кого вони обрали вирішувати життєво важливі для країни проблеми. Саме тому, саме для того, щоб дати оцінку нинішнім подіям у нашій державі, ми й звернулись не до політиків чи людей, відомих своїми політичними симпатіями, а до знаних наших краян, чия думка може бути цікавою для читачів, а крім того, можливо, примусить наших політиків більш адекватно оцінювати себе та свою діяльність.
Євген Нейко, ректор Івано-Франківського державного медичного університету:
- Загалом я людина аполітична. А тому мене мало цікавить проблема розпаду демократичної коаліції в українському парламенті. З огляду на мої службові обов'язки мені ніколи стежити за поточною політикою, а тим більше давати якісь оцінки тим чи іншим політичним подіям або катаклізмам. Я заклопотаний зовсім іншим. Тим, аби мої студенти, яких я інакше як своїми дітьми не називаю, вчасно отримували стипендію, жили в облаштованих гуртожитках та добре вчилися. Бо вони - майбутнє нашої самостійної суверенної Української держави.
Буквально вчора я повернувся з Києва. Чув виступ нашого Президента Віктора Ющенка на нараді ректорів вищих навчальних закладів нашої держави. Цей виступ мене вразив своєю відвертістю і щирим бажанням допомогти вищій школі, яка готує майбутню українську еліту. Таку виважену державницьку політику нашого керманича я розумію і всіляко підтримую. Підтримую також політику гаранта нашої Конституції, спрямовану на подолання рудиментарних проявів нашого колоніального минулого, які гальмують наш поступ. Ось все, що я хочу сказати з цього приводу.
Іванна Ломака - доцент кафедри політології Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника:
- Розпад парламентської коаліції демократичних сил призведе до зміни конфігурації політичних сил у стінах Верховної Ради. Ситуація ускладнюється ще й тим, що попереду на країну очікують президентські вибори. Як би там не було, БЮТ ризикує втратити підтримку виборців на заході України. А загалом, на те, що сталося, слід було очікувати. Бо надто вже різними є "нашоукраїнці" та бютівці. Надто різні ідеї та цінності вони сповідують.
Та попри все ідея національної державності повинна стати справжньою цінністю для всіх українців. Повторюю: справжньою цінністю для них повинна стати ідея державності, а не приватний інтерес або будь-які зобов'язання перед третіми особами за межами нашої держави. Що б там не сталося, але ми повинні зберегти наш євроатлантичний вибір. Бо межа цивілізації, як стверджував мислитель Хантінгтон, проходить по Дніпру...
Володимир Малкош, голова Івано-Франківської станиці Галицького братства УД УНА "Галичина":
- Тими подіями у Верховній Раді ми дуже зажурені. Здавалося, вже нарешті при владі люди, які вболівають за країну. Український Президент, голова уряду, якого обрала демократична коаліція, а тут знову роздрай. А воно ж як там, вверху, так і в усій державі. Бо коли в сім'ї сварка, тож, звісно, добра в ній немає і не буде. А тут вже "п'ята колона" явно підняла голову, намагаючись позбавити Президента повноважень. А тоді, що схоче, те і зробить в Україні. Бачиться мені, що наша державність дуже загрожена. Тому маємо бути всі купно, Галичина повинна протиставити тому ворожому наступові свою єдність і підтримку Президента як гаранта незалежності України.
Михайло Андрусяк, директор Коломийської друкарні ім. Р. Шухевича, письменник:
- Незгоду в таборі "помаранчевих" сприймаю не просто як розвал коаліції, а як ослаблення не тільки Президента, який багато зробив у культурологічному й ідеологічному аспектах (це і робота стосовно визнання Голодомору, ОУН і УПА, і Батурин, і Конотоп), а й навіть як ослаблення державницьких позицій, позицій українства в своїй державі. Багато важливих для розвитку України починань підрізаються нинішніми незгодами між політичними лідерами на корені. У розпаді коаліції винні як одні, так і другі.
Я вважаю, що відбулася не просто така собі політична акція, де змінилися якісь обличчя й декорації. Це таїть у собі дуже серйозні загрози, і нічого хорошого нам, українцям, ця колотнеча не принесе.
Чи можна було це відвернути? - нині багато людей задають таке запитання. Я високо оцінюю вчинок народного депутата відомого співака Святослава Вакарчука, який намагався якось вплинути на ситуацію в "помаранчевому таборі", спам'ятати хоч когось своєю заявою про вихід із Верховної Ради. Якби було більше депутатів із таким мисленням, може, й можна було б щось ще врятувати.
Але історія наших політиків, на жаль, нічого не вчить. Оте багатогетьманство завжди - і в часи Козаччини, і під час української революції 20-х років минулого століття, і, як бачимо, й нині - заводило й заводить весь український народ у якийсь глухий історичний кут. Здається, вже назрів час перетрясти ряди наших політиків, позбутися випадкових людей у державотворенні. Адже Верховна Рада стала якимсь бізнес-клубом, де немає ідеї, ідеології, а є майже суцільний бізнес, де все купується й продається. Це, може, і є зрештою, причиною тої гнилизни в політичних верхах і причиною розпаду коаліції.
Тарас Прохасько, письменник:
- Дуже мало стежу за цими найостаннішими новинами і повідомленнями, які нагадують звіти з поля бою. Просто перестав розуміти. І моє бачення, напевно, нічого не допоможе. Йдеться, очевидно, про те, що це абсолютна невідповідність тому, що ці люди роблять і як вони поводяться. Я розумію психоделічність ситуації, бачу, як усе, не в останню чергу, зав'язане на різних меркантильних інтересах, але щоб аж так опускати свій статус державного діяча - відмовляюся це розуміти. Се просто безчестя.
Богдан Бринський, художник:
- Доходить до повного безглуздя в протидії між трьома угрупованнями, бо їх інакше й назвати тепер не можна. З точки зору нормальної людини, ця "война" - сцена з театру абсурду. Розумно звести до єдиного знаменника теперішні події на нашому політичному подіумі чи дати їм оцінку спокійно, без емоцій, вже ніяк не виходить. Все, що відбувається, можна було би сприймати іронічно, але це має безпосередній стосунок до народу і, на превеликий жаль, не на його користь. Знову через політиків буде страждати народ.
http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single&no_cache=1&tx_ttnews[tt_news]=2177&tx_ttnews[backPid]=24ХАРЬКОВЧАНЕ НЕ ХОТЯТ ПЕРЕВЫБОРОВ ВЕРХОВНОЙ РАДЫ
Леонид Тимошевский, "Время", 17.09.2008, Харьковская обл.
Жители Харькова - о развитии дальнейших событий в Верховной Раде Украины.Итак, вчера было официально объявлено, что коалиции БЮТ и НУ-НС больше не существует. Есть два варианта развития дальнейших событий: либо в Верховной Раде образуется новая коалиция в другом формате, либо будут досрочные парламентские выборы.
Вчера газета "Время" поинтересовалась у харьковчан, какой из вариантов они считают более предпочтительным.
Виктор Васильевич:
- Я думаю, что для народа оба варианта будут в итоге неприемлемы. Перевыборы - это уже пройденный этап. Нам они просто надоели. Сколько их уже за последние годы было, не сосчитаешь... Половина народа не пойдет на выборы, это точно. Да и другая коалиция не даст ничего нового Украине.
Владимир Иванович:
- Может быть, новая коалиция, которую составят БЮТ, Партия регионов и коммунисты, сможет добиться какого-то порядка в стране. Потому что это полный политический беспредел. Президент боится за свое кресло, оно и понятно, ведь коалиция будет иметь большинство в Раде, а ему это не выгодно и он хочет распустить их всех.
Олег:
- Я очень устал от политической нестабильности в Украине. И думаю, что не я один. Я не склоняюсь ни к одному из вариантов. Коалиция образуется исключительно в своих интересах, а Ющенко может распустить Раду в своих… Они не придут к общему решению никогда.
Марлен Антонович:
- Я как убежденный коммунист очень хочу, чтоб в коалиции была КПУ. Перевыборы ничего не дадут, как и раньше. Это просто потеря времени, на мой взгляд. Что касается Президента, то он вообще не нужен нам. Или же, по крайней мере, у нас должна быть парламентско-президентская республика. Мы в скором времени к этому придем, поверьте.
Алексей:
- Самое главное - это понять, зачем нужна эта коалиция, и кому выгодно ее создавать в первую очередь. К сожалению, мне пока что этот вопрос не ясен. Однако, поскольку мы уже научены жизнью, что выборы - это пустой звук, то я против них. Надо смотреть на прошлые ошибки и делать выводы: "Из двух зол выбирают наименьшее"…
Игорь Антонович:
- Скорее всего, на выборы люди уже не пойдут. Они просто слишком измотаны бесконечным обманом и провокациями. А если будет другая коалиция, то, как ни крути, но хотя бы денег в стране больше сохранится. Ведь выборы очень сильно бьют по государственному бюджету.
Ирина:
- А я склоняюсь к перевыборам. Может, тогда какая-нибудь другая партия получит большинство в парламенте. Хочется чего-то принципиально нового, и я верю, что это скоро случится. Я устала видеть в Раде одних и тех же депутатов.
http://www.time.kharkov.com/index.php?page_name=article&id=3527
* * *Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах та в інтернет-версіях обласних та міських газет України по 19 вересня 2008 року включно.
Заявки на отримання друкованих версій, а також зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrsova@rada.gov.ua
або телефоном: 255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні