Огляд реґіональної преси

Випуск 95, 26 - 28 грудня 2007 року.

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Тарасюк Б.  "Дипломатом я став цілком випадково": Інтерв'ю народного депутата/ Записала А. Гринишин // Експрес. - 2007. - № 190. – 22 – 23 груд. - С. 4. - Львівська обл.
Народний депутат України Борис ТАРАСЮК - політик, який чотири рази очолював зовнішньополітичне відомство України. «До речі, туди мені дівчина порадила піти. Казала: «Іди, спробуй, ти зумієш…» Я спробував і вдалося!», - згадує народний обранець початок своє фахової діяльності.  Нині Борис ТАРАСЮК окрім депутатської роботи, очолює Народний Рух України. Ця робота забирає весь його час, але незважаючи на щільний робочий графік, він находить час господарювати на кухні. З нагоди 90-річчя української дипломатії, народний депутат України надав ексклюзивне інтерв'ю кореспонденту газети, в якому  згадав студентські роки, зупинився на розвитку дипломатії в країні, ознайомив читачів із своїм хобі. Говорячи про свої принципи в роботі, Б.ТАРАСЮК наголосив: "Маю свої методи впливу - переконання, навчання, порада чи допомога".

С. Кивалов и Ю. Кармазин стали соавторами нового проекта Уголовно-процессуального кодекса/ ИА "Контекст-Причерноморье" // Вечерняя Одесса. –2007. - № 192 - 193. - 22 дек. - С. 5. - Одеська обл.
В Верховной Раде Украины зарегистрирован новый проект Уголовно-процессуального кодекса, поданный народными депутатами В.МОЙСИКОМ, И.ВЕРНИДУБОВІМ, а также двумя представителями Одесского региона - Сергеем КИВАЛОВЫМ (Партия регионов) и Юрием КАРМАЗИНЫМ (блок "НСНУ).  Принятие законопроекта позволит ускорить процесс осуществления судебно-правовой реформы и выполнения обязательств Украины перед Советом Европы.

Чечетов М.  Роз'єднана опозиція: Інтерв'ю народних депутатів/ М.Чечетов, О.Зарубінський, О.Голуб; Записала О. Кущій // Експрес. - 2007. - № 189. - 21-22 груд. - С. 2. - Львівська обл.
Щойно був утворений новий опозиційний уряд, який очолює лідер Партії регіонів Віктор ЯНУКОВИЧ. Виявилося, що лідери Блоку Литвина і Комуністичної партії не хочуть брати участь в роботі тіньового уряду. Якою бачать свою роботу в парламенті щодо новоствореного уряду політичні сили, кореспондент газети запитав М. ЧЕЧЕТОВА (Партія регіонів), О. ЗАРУБІНСЬКОГО (БЛ) та О.ГОЛУБА (КПУ). Зупинившись на принциповій позиції тіньового уряду, Михайло ЧЕЧЕТОВ наголосив: "Це жорсткий контроль влади і власні, альтернативні варіанти рішень". Олег ЗАРУБІНСЬКИЙ: "Ми офіційно заявляємо, що в жодній опозиції не будемо". Олександр ГОЛУБ: "Мова про єдину опозицію як єдину політичну силу не може бути на порядку денному".

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Кучеренко О.  2008 рік має стати переломним: Інтерв'ю/ Інф. ред. газети // Київська правда. – 2007. - № 146. - 28 груд. - С. 1. - Київська обл.
Прокоментувати підсумки року, що добігає фінішу, для країни і для Київщини зокрема, а також поділитися своїм прогнозом на новий рік кореспондент газети запросив відомого українського політика, на сьогодні міністра з житлово-комунального господарства України О. Кучеренка. Для Олексія Юрійовича Київщина не чужий регіон: до останнього часу він очолював регіональну федерацію роботодавців, є головою виконкому обласної організації НСНУ. Підсумовуючи, Олексій Кучеренко наголосив: "Головним результатом подій 2007 року стало не тільки (і не стільки) формування демократичної коаліції, скільки серйозні глибинні зміни в свідомості людей.  Протвереження, усвідомлення громадян патріотами, господарями власної долі - це і є одним з важливих базових елементів, аксіомою для формування держави".

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Іващук М.  Сесія облради відбулася, але порядок денний було значно скорочено... // Свобода - 2007. - № 102. - 22 груд. - С. 2. - Тернопільська обл.
Депутати Тернопільської обласної ради на другому пленарному сесійному засіданні, яке відбулося на минулому тижні, зосередили увагу на подальшій роботі ради у сесійному режимі. Але було запропоновано вирішити й обговорити тільки економічні питання. Тож перед депутатами виступили начальник головного фінансового управління І. Пиріг та голова депутатської бюджетної комісії М. Шкільний. Депутати заслухали й затвердили звіти про виконання обласних бюджетів за 6 і 9 місяців, і про внесенні зміни до обласного бюджету на 2007 рік.

Платонова Л.  Змістовно і оперативно // Запорізька правда. – 2007. - № 194. - 22 груд. - С. 1. - Запорізька обл.
На Запоріжжі відбулася вісімнадцята сесія обласної ради п'ятого скликання, яка розглянула і прийняла рішення з 24 питань порядку денного. Депутати проаналізували виконання програми з впровадження заходів щодо збереження, охорони, відтворення та раціонального використання земельних ресурсів у Запорізькій області на 2007 рік. Обранці зосередили увагу на  внесенні змін та доповнень до Програми виходу з екологічної кризи м. Запоріжжя, обговорили питання щодо змін і доповнень до обласного бюджету на 2007 рік. Після сесії відбулась коротка прес-конференція, під час якої О. Нефьодов відповів на запитання журналістів.

Скорик Н.  В вопросах использования имущества областного совета не будет никакой келейности и закулисных переговоров: [Пресс-конференция]/ Пресс-служба облсовета // Одеські вісті. – 2007. - № 134. - 22 груд. - С. 4. - Одеська обл.
В перерывах каждой сессии председатель областного совета традиционно общается с журналистами. Не стало исключением и 14 пленарное заседание. Отвечая на вопросы журналистов, Николай Скорик остановился на наиболее проблемных участках в регионе, логично объяснил ситуацию, сложившуюся вокруг Центра болгарской культуры. В частности, он подчеркнул, что "вокруг простого вопроса ситуация разворачивается уже больше месяца, причем в вымышленной форме". В своем интервью он дал оценку избранию Юлии Тимошенко на пост премьер-министра: "Назначение нового премьера не разрешит кризис власти".

Чайка Л.  С теорией - порядок, а конкретики маловато! // Луганская правда. – 2007. - № 144. - 22 дек. - С. 2. - Луганская обл. 
На прошлой неделе в Луганской области  прошло заседание "круглого стола", на котором участники рабочей группы, представители Министерства экономики Украины и местных органов власти обсудили проект Стратегии экономического и социального развития Луганской области на период до 2015 года, разработанный специалистами Луганской облгосадминистрации и Национального института стратегических исследований. Открывая заседание, председатель облгосадминистрации А. Антипов подчеркнул, что в расстановке приоритетов были поставлены задачи "как для повышения эффективности хозяйственного комплекса области, так и развития социальной составляющей". И выделил основные цели стратегии, которые заключаются в "создании реальных условий для развития всех секторов экономики, обеспечения роста промышленного производства, развития бизнеса".

Закарпаття у 2007 році/ Інф. ред. газети // Новини Закарпаття. – 2007. - №147 - 148. - 22 груд. - С. 4 - 5. - Закарпатська обл.
Закарпаття - економічно розвинений, екологічно чистий, рекреаційно-туристичний центр з унікальною природою і своєю культурою. Завдання органів влади та місцевого самоврядування полягає в тому, щоб, зберігаючи екологію, унікальні культурно-етнічні особливості краю забезпечити стале економічне зростання та комфортне проживання всіх мешканців. Щоб змалювати реальну картину, як господарювала та розвивалась область упродовж 2007 року, в статті надається аналіз основних галузей економіки та соціальної сфери. В агропромисловому секторі щорічно виробляється близько 20 відсотків валової доданої вартості. Пріоритетними галузями промисловості є лісопромислове виробництво, харчова та переробна. Загалом, до бюджетів усіх рівнів Закарпатської області за 2007 рік надійде податків і зборів на 28,3 відсотка більше ніж у 2006 році.

Місцеве самоврядування: не скаржитись на проблеми, а дбати про їх вирішення/ Інф. ред. газети // Зоря. - 2007. - № 142. - 22 груд. - С. 1. - Дніпропетровська обл.
20 грудня на базі Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії держуправління при Президентові України розпочав роботу "круглий стіл" з актуальних питань організації діяльності органів місцевого самоврядування. Відкрив перше його засідання голова облради Ю.Вілкул. Він проінформував учасників засідання про прийняту обласною радою регіональну програму розвитку місцевого самоврядування та зазначив, що ця програма є поки що єдиною в Україні, реально здатною вирішити життєво важливі проблеми територіальних громад Дніпропетровщини. Юрій Вілкул запропонував учасникам зібрання прийняти аналогічні програми на місцях і врахувати їх фінансування при формуванні місцевих бюджетів на наступний рік.

Стрелецкий М.  Депутаты требуют выполнения договора с Кабинетом министров // Жизнь. - 2007. - № 188. - 21 дек. - С. 2. - Донецкая обл.
На прошлой неделе состоялась последняя в нынешнем году сессия Донецкого областного совета. Депутаты приняли ряд решений, направленных на защиту инвалидов, детей-сирот, развитие инфраструктуры городов, сел и области в целом, подвели итоги выполнения областного бюджета, а также одобрили обращение к местным территориальным громадам и руководству государства по отдельным проблемным вопросам.

Олійник І.  Карпати - унікальна екосистема, яку маємо спільно берегти // Галичина. – 2007. - № 191 - 192. – 20 – 26 груд. - С. 4. - Івано-Франківська обл.
Голова обласної ради Ігор Олійник як представник України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи виступив на пленарному засіданні Комітету сталого розвитку в Страсбурзі. Доповідь стосувалася пропозицій щодо підготовки резолюції про екологічний стан Карпатських гір та шляхи його поліпшення, адже екологічні проблеми на Закарпатті "давно несуть загрозу людству і природі всього Європейського континенту. Ігор Олійник вважає, що цей документ має стати моделлю, за якою можна буде проводити дослідження й інших гірських систем Європи.

Скорик М.  Голова Одеської облради Микола Скорик дав коментар у зв'язку із обранням Юлії Тимошенко на пост Прем'єр-міністра: Коментар/ Прес-служба облради // Одеські вісті. – 2007. - № 133. - 20 груд. - С. 3. - Одеська обл.
У своєму коментарі щодо обрання прем'єр-міністром Юлії Тимошенко, голова Одеської облради М. Скорик виклав свою думку до цієї події. Перш за все, він визначив це явище як негативне, при цьому підкресливши: "Негативне тому, що результати голосування за прем'єрство Юлії Тимошенко показують: наше суспільство розколото рівно наполовину". В коментарі мова йшла і про подальший розвиток місцевих рад. "Розширення повноважень місцевих рад надає їм право формувати свої виконавчі комітети й через них здійснювати систему виконавчої влади на місцях", - наголосив М. Скорик.

Мироненко В.  Все, як по нотах // Сумщина. – 2007. - № 138. - 19 груд. - С. 2. - Сумська обл.
Дев'ятнадцята сесія обласної ради, що відбулася 14 грудня, мала розглянути понад два десятки питань. Але депутати підтримали висновки президії облради і проголосували за зняття з розгляду головних програм про соціально-економічне становище Сумської області. Ці проекти викликали багато зауважень під час розгляду їх у постійних комісіях. Бурхливу реакцію з боку депутатів - комуністів і соціалістів - викликало прийняття обласної програми щодо вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років. Решта сесійного засідання в ході якого депутати швидко ухвалили майнові, земельні та фінансові рішення, протікала майже без емоцій.
 


 Огляд регіональної преси. - Вип. 95 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 26 по 28 грудня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення