Огляд реґіональної преси

Випуск 94, 22 - 25 грудня 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах
 
 

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Гринишин А.  Чи дасть Юля прикурити?: Інтерв'ю народних депутатів/ Є. Корнійчук, В. Стретович, С. Терещук, В. Кисельов // Експрес. - Л., 2007. - № 188. - 20 - 27 груд. - С. 5. - Львівська обл.
На думку народних депутатів, Тимошенко керуватиме урядом досить радикально. Саме чого чекати від Юлії Тимошенко її ідеологічним супротивникам і чи варто побоюватися гніву лідерки БЮТ її колегам по коаліції, кореспондентка запитала народного депутата від БЮТ Є. КОРНІЙЧУКА, представника Блоку Литвина С. ТЕРЕЩУКА, депутата-регіонала В. КИСЕЛЬОВА та представника "НУ-НС"  В. СТРЕТОВИЧА. Євген КОРНІЙЧУК: "Юлія Тимошенко від уряду Януковича дістала у спадок інфляцію,  яка є найвищою у Європі, і найнижчі реальні прибутки населення. … Як за таких умов не бути радикальною?". Володимир СТРЕТОВИЧ: "Нічого особливо радикального від неї я не чекаю. Ніхто її не гальмуватиме, і всі урядові рішення ухвалюватимуть спокійно". Сергій ТЕРЕЩУК: "Тимошенко керуватиме державою досить радикально. Вона ж нині доволі впевнено почувається". Василь КИСЕЛЬОВ: "На моє глибоке переконання, висновків із минулих помилок новий прем'єр не зробила ніяких".

Фаріон І.  Розмови про замах на Тимошенко - плітки, піар чи пересторога? // Високий замок. - Л., 2007. - № 234. - 18 груд. - С. 4. - Львівська обл.
До неприємностей, які Юлія Тимошенко пережила через "дивну історію з нефункціональними депутатськими картками", лідеру БЮТ додалися нові переживання. Раз за разом посипалися повідомлення, що її життю загрожує серйозна небезпека. Політики ж реагували на інформацію по-різному. Депутат від КПУ О. ГОЛУБ називає історію з погрозами фізичного знищення Тимошенко елементом тиску на коаліцію і Президента, політтехнологією, яку розробили у колах БЮТ. Представник блоку "НУ-НС" Юрій Павленко визнає, що є чимало людей, які зацікавлені у тому, щоб Юлії Тимошенко не існувало. Свій коментар надав політолог Кость  Бондаренко, який підкреслив, що "найчастіше вбивають не тоді, коли є "змова еліт", а коли є консенсус між ними щодо того чи іншого лідера".

Грицак В.  Якщо б були спроби втручання, то СБУ відразу б про це знала: Інтерв'ю народного депутата України/ Записала І. Пукіш-Юнко // Високий замок. - Л., 2007. - № 231. – 13 - 19 груд. - С. 3. - Львівська обл.
Народний депутат України від Партії регіонів Василь ГРИЦАК в своєму інтерв'ю коментує події, що мали місце в Верховній Раді щодо втручання в систему "Рада". На
його думку, це неможливо. "Немає можливості непомітно втручатися у систему. Якщо були б такі спроби, то СБУ відразу б про це знала. Тому нехай коаліційні фракції краще вчать своїх депутатів голосувати", - запевнив Василь ГРИЦАК.
 
 

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Чайка Л.  "Благодаря слаженной работе всех ветвей власти региона" // Луганская правда. - 2007. - № 142. - 18 дек. - С. 1-2. - Луганська обл.
Реализация программ и целей партии, работа первичных парторганизаций, политика и стратегия во время выборных кампаний и анализ результатов досрочных выборов в Верховную Раду, рост партийных рядов - эти и другие вопросы обсудили делегаты XV конференции Луганского областного отделения Партии регионов. На конференции была дана удовлетворительная оценка работе областной организации Партии регионов, а также проведены выборы председателя областного отделения и его заместителей. После собрания руководитель областного отделения Партии регионов А. Ефремов дал пресс-конференцию, на которой одним из ключевых вопросов был вопрос о состоянии дел в нынешней Верховной Раде. Он еще раз высказал мысль о том, что демократическая коалиция с перевесом в 2-3 голоса является неработоспособной.

Полумацканич Б.  У християнських демократів - великі плани // Високий замок. - Л., 2007. - № 234. - 18 груд. - С. 4. - Львівська обл.
IV звітно-виборча конференція Львівської обласної організації партії Християнсько-Демократичний Союз зібрала найактивніших представників політичної сили, що представлена на Львівщині в кожному районі практично в кожному населеному пункті. На своїй конференції партійці задекларували необхідність об'єднавчого процесу для усіх політичних сил, що базуються на ідеалах християнства. Йшлося і про нагальну потребу консолідації усіх національно-демократичних сил країни навколо ідеї подальшої розбудови правової, демократичної, зорієнтованої на європейські християнські цінності Української держави.

Прокопчук О.  "Наша Україна" посилює вимогливість до депутатів // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 143. - 18 груд. - С. 4. - Волинська обл.
Відбулася VII конференція обласної організації Народний Союз "Наша Україна". Обговорювали "нашоукраїнці" не лише підсумки дострокових виборів до Верховної Ради України на Волині, а й політичну ситуацію в Україні та області, ділились думками щодо майбутнього партії та створення більшості у новобраному парламенті. За словами керівника обласного виборчого штабу блоку "НУ - НС" В. Бондара, тепер організаційну роботу варто спрямовувати на зміцнення первинних осередків та активізацію роботи депутатів - "нашоукраїнців" усіх рівнів.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Бильов В.  Яким бути прапору Закарпаття? // Новини Закарпаття. - 2007. - № 146. - 18 груд. - С. 3. - Закарпатська обл.
Днями відбулося спільне засідання постійної депутатської комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізичної культури і спорту, національних меншин та інформаційної політики, а також  конкурсної експертної групи з розгляду проектів прапора Закарпатської області. Учасники дискусії розглянули проект рішення облради про прапор Закарпатської області та Положення про зміст, опис і порядок використання прапора регіону.

Гнатишко Л.  Про культуру, будівництво шляхів, ціни на газ... // Подільські вісті. - 2007. - № 182 - 183. - 20 груд. - С. 1. - Хмельницька обл.
Голова Хмельницької обласної ради І. Гладуняк провів прес-конференцію, на якій охарактеризував рік, що завершується, а також презентував основні питання, які розглядатимуться на сесії обласної ради 26 грудня. "Навіть попри те, що на загальнодержавному фоні цей рік фактично був втраченим у зв'язку з нескінченими політичними колізіями, - запевняє голова облради, - нам таки вдалося досягти певних вагомих результатів в усіх сферах життєдіяльності". Серед вагомих питань, які будуть розглядатися на сесії були окреслені наступні: стан розвитку культури в області, бо він є вкрай негативним, обговорення й прийняття програми розвитку автомобільних доріг місцевого значення.  Зупинившись на питанні можливих дострокових виборів до місцевих рад, І. Гладуняк запевнив, що "ті, хто працює на совість, заради інтересів громади, будуть належно оцінені людьми в будь-якому випадку".

Кондрук В.  Діти просять любові: Інтерв'ю/ Записала О. Дейнеко // Київська правда. - 2007. - № 144. - 25 груд. - С. 2. - Київська обл.
Розмова кореспондента газети із заступником голови Київської облдержадміністрації В. Кондруком торкалася саме полишених долею і дорослими, найдорогоціннішого скарбу держави, її майбутнього - дітей. І звичайно, про те, що робиться обласною державною адміністрацією, аби знедолених дітей у нас не було.

Пустіва В.  Півстоліття побратимства. Далі буде // Вінницька газета. - 2007. - № 156. - 20 груд. - С. 1. - Вінницька обл.
Особливе місце в практиці міжнародної співпраці Вінниччини посідають зв'язки з поляками. Побратимство вінничан з кількома польськими воєводствами досить давнє - наступного року йому виповнюється півстоліття. Ця славна дата буде ознаменована новим витком розвитку міжнародних відносин. Про це Генеральний консул Республіки Польща у Києві мав розмову з головою Вінницької облдержадміністрації О. Домбровським, головою облради Г. Заболотним і Вінницьким міським головою В.Гройсманом. Вінницька сторона задоволена співпрацею з поляками: діють спільні українсько-польські підприємства, здійснюється культурний обмін делегаціями, переймають досвід західних сусідів представники місцевого самоврядування.

Садовська Г.  "Це не цирк, це обласна рада..."/ Г.Садовська, Н.Чорна // Вільне життя. - 2007. - № 101. - 19 груд. - С. 2. - Тернопільська обл.
На минулому тижні відбулася десята сесія Тернопільської обласної ради, на якій депутати повинні були обговорити і затвердити зміни до бюджету. Адже йшлося про розподіл 3,5 мільйона гривень субвенцій з Києва та близько 6 мільйонів, перекинутих у системи освіти й культури. А ось коли дійшло безпосередньо до роботи сесії, включився партійний чинник і одностайні депутати розкололись на два непримиренних і непоступливих табори.

Гриценко А.  Надо менять отношение и к аграрному сектору в целом, и к тем, кто работает на земле: Интервью/ Записала С. Устинова // Крымские известия. - 2007. - № 232. - 18 дек. - С. 1 - 2. - Автономна Республіка Крим.
За прошедшие 11 месяцев Крымская область уверенно лидирует среди остальных областей Украины. В своем интервью Председатель Верховного Совета Крыма А. Гриценко более детально остановился на вопросах сельскохозяйственного сектора, определил первоочередные политические и социальные задачи для правительства Крыма.

Мироненко В.  Все, як по нотах // Сумщина .- 2007. - № 138. - 19 груд. - С. 2. - Сумська обл.
Дев'ятнадцята сесія обласної ради, що відбулася 14 грудня, мала розглянути понад два десятки питань. Але депутати підтримали висновки президії облради і проголосували за зняття з розгляду головних програм про соціально-економічне становище Сумської області. Ці проекти викликали багато зауважень під час розгляду їх у постійних комісіях. Бурхливу реакцію з боку депутатів - комуністів і соціалістів - викликало прийняття обласної програми щодо вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років. Решта сесійного засідання в ході якого депутати швидко ухвалили майнові, земельні та фінансові рішення, протікала майже без емоцій.

Мусаковська О.  Борються проти рагулів та духовних байстрюків // Високий замок. - Л., 2007. - № 235. - 19 груд. - С. 3. - Львівська обл.
Сесія Львівської обласної ради, котра зібрала депутатів 18 грудня, так і не дочекалася доповіді міського голови А. Садового про виконання рішення ЛОР "Про експлуатацію Львівського сміттєзвалища в селі Грибовичі". Натомість депутати почули закид у неефективності своєї роботи від міжфракційного об'єднання "Нова Галичина". ЛОР позачергово розглянула питання про продовження терміну експлуатації ДВАТ "Шахта "Надія". Під стіни облради приїхали близько ста шахтарів, які вимагали негайного розгляду своєї проблеми.

Тараненко М.  Ближчі, ніж сусіди // Слобідський край. - 2007. - № 141. - 18 груд. - С. 2. - Харківська обл.
Давні наміри депутатів Харківської обласної ради та Бєлгородської обласної думи щодо створення міждепутатської робочої групи з поглиблення співробітництва двох сусідніх областей України та Росії переходять у площину практичних дій. Підписанням відповідного протоколу увінчалася зустріч харківських депутатів із делегацією Бєлгородської обласної думи, проведена під кінець минулого тижня в стінах Будинку рад у Харкові. Голова Харківської облради В. Салигін розцінює цю зустріч передусім як своєрідне відображення зрозумілого мешканцям наших областей прагнення до співробітництва між регіонами.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ


Ишин А.  О некоторых аспектах формирования стратегии развития Крымской автономии // Крымские известия. - 2007. - № 233. - 19 дек. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
В Симферополе состоялось заседание "круглого стола" на тему "Актуальные проблемы развития Автономной Республики Крым". Его цель - узнать точку зрения представителей власти и различных политических сил, общественных деятелей, ученых по наиболее актуальным для Крыма проблемам. Диалог носил конструктивный характер, нацеленный на понимание природы полуострова как мультикультурного региона, нуждающегося в особо взвешенных и осторожных государственных подходах по его гармоничному развитию.

Екологічна катастрофа на Вінниччині: вінницькі "зелені" б'ють на сполох/ Інф. ред. газети // Вінницька газета. - 2007. - № 156. - 20 груд. - С. 1. - Вінницька обл.
Мешканці села Демівки, що на Вінниччині блокують вантажівку з отрутохімікатами. "Вивезти усі отрутохімікати зі складів, зробити аналізи перехопленого небезпечного вантажу та покарати тих, хто причетний до незаконного вивезення хімікатів на недіючий склад", - вимагають жителі села. Незаконно створений за два кілометри від їхніх домівок склад отрутохімікатів, на якому п'ять років зберігається близько трьохсот тонн небезпечних речовин, отруює життя людей - смертність тут у п'ять разів перевищує народжуваність. Злочин проти мешканців Демівки - це злочин проти усієї країни, підкреслює автор статті.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 94 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 22 по 25 грудня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення