Огляд реґіональної преси

Випуск 92, 15 - 18 грудня 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Гринишин А.  Феномен Тимошенко: Інтерв'ю народних депутатів/ О.Доній, В.Уколов, В.Колесниченко, О. Зарубінський // Експрес. - 2007. - № 184. – 13 - 20 груд. - С. 4, 5. - Львівська обл.
Народний депутат України Юлія ТИМОШЕНКО, як зізнаються політики, приворожує із першого слова. Лідера БЮТ можна вважати феноменом української політики, адже мало хто з колег може похвалитися притаманними тільки їй, здавалося б, слабкій жінці, рисами характеру - владність, цілеспрямованість, трудоголізм. Про феномен Юлії ТИМОШЕНКО кореспондент газети попросив порозмірковувати народних депутатів: від НУНС О. ДОНІЯ, бютівця В.УКОЛОВА, представника Партії регіонів В. КОЛЕСНИЧЕНКА та одного з лідерів Блоку Литвина - Олега ЗАРУБІНСЬКОГО. Віктор УКОЛОВ: "ТИМОШЕНКО як урядовий менеджер ще успішніша, ніж менеджер від політики". Вадим КОЛЕСНИЧЕНКО: "Як політичний менеджер вона більш-менш прийнятна, а ось урядовий адміністратор з неї взагалі ніякий. ... Фахівці не побачили ніяких здобутків у її попередньому керівництві урядом". Олесь ДОНІЙ: "ТИМОШЕНКО велика трудоголічка, страшенно працьовита і працездатна. Але проблема в тому, що усе замикається на одній особі - на ній!". Олег ЗАРУБІНСЬКИЙ: "Я б сказав, що в неї яскраво виражений потяг до влади. ... Поза тим, вона дуже вольова, має миттєву реакцію - вміло і швидко приймає чи змінює рішення, залежно від моменту".

Білорус О.  Не миші ж завелися у комп'ютерній системі Верховної Ради: Коментар народного депутата України/ Записала І. Пукіш-Юнко // Високий замок. - 2007. - № 230. - 12 груд. - С. 3. - Львівська обл.
Представники коаліції кажуть, що провал на тому тижні голосування за кандидатуру Юлії ТИМОШЕНКО на посаду прем'єра - справа рук Партії регіонів, а не технічна помилка у роботі електронної системи "Рада". Свої підозри БЮТ і "НУ-НС" адресували (від імені депутатів, чиї картки не спрацювали під час голосування) Генпрокуратурі, з вимогою порушити кримінальну справу. Коментар на цю тему надав представник БЮТ, народний депутат України Олег БІЛОРУС: "Має бути розслідування. Не миші ж завелися у комп'ютерній системі. Машині дали установку на 225 голосів, і вона вибирала для "неспрацювання" різних людей, але видавала той самий результат.

Грушковик О.  Коаліціяда, спікеріада, прем'єріада... // Свобода. - Тернопіль, 2007. - № 99. - 12 груд. - С. 2. - Тернопільська обл.
Продуктивна непродуктивність нового парламенту очевидна. Затягування термінів із початком роботи Верховної Ради, кількаразове нічим не виправдане перенесення її сесійних засідань, голосування за спікера та зволікання із виборами керівних органів - все це вказує на лобістське направлення політичних сил Верховної Ради, зауважує автор статті. Унаслідок цього на невизначений термін парламентарі відкладають справжню законотворчу діяльність, уникають адекватно та оперативно реагувати на виклики, які стоять сьогодні і перед державою, і перед українським суспільством.

Матвієнко А.  Напівопозиція чи напіввлада?: Інтерв'ю народних депутатів/ А.Матвієнко, В.Кисельов; Записала О. Кущій // Експрес. - 2007. - № 184. – 13 - 20 груд. - С. 4. - Львівська обл.
Виступаючи з трибуни Верховної Ради як кандидат на посаду прем'єра, лідер БЮТ Ю. ТИМОШЕНКО заявила, що першим законопроектом, який  треба розглянути у Верховній Раді, є закон про опозицію. Далі належить "дати надзвичайні права Рахунковій палаті, зробити її сильнішим контрольним органом за всі інші контрольні органи в державі". А посаду керівника Рахункової палати - віддати опозиції. Кореспондент газети поцікавилася, що думають з приводу обіцяних пропозицій інші учасники діалогу коаліція - опозиція у представника від НУНС Анатолія МАТВІЄНКА та члена фракції Партії регіонів Василя КИСЕЛЬОВА. МАТВІЄНКО: "Я не розумію, що таке уряд з віце-прем'єром, із заступниками голів адміністрацій від меншості. Є опозиція, є відповідальна коаліція, яка має формувати виконавчу вертикаль". КИСЕЛЬОВ: "Вони завжди були непослідовними, з подвійними стандартами: собі - все, а ворогам - закон".

Сирота М.  За Литвина, лідера… регіоналів!: Інтерв'ю народного депутата України/ Записав А. Ганус // Експрес. - 2007. - № 184. – 13 - 20 груд. - С. 5. - Львівська обл.
Несподівану заяву оприлюднив голова Трудової партії України, член фракції Блоку Литвина Михайло СИРОТА. На його думку, вже незабаром В. ЛИТВИН може стати...фаворитом Партії регіонів у президентських перегонах. "Проблема в тім, що за членів Партії регіонів традиційно голосує лише більшість виборців Сходу і Півдня України. Не здобувають їхні кандидати потрібної їм підтримки у Центрі й на Заході України, і все! Партія має в цьому сенсі чітку регіональну прив'язку. Це проблема її самої. А не ЛИТВИНА, Ющенка і ТИМОШЕНКА. Такий імідж вони собі сформували", - зауважив Михайло СИРОТА.

Петренко Е.  Юлия возвращается. Надолго ли?: Интервью эксперта/ Записал О. Базак // Одеські вісті. - 2007. - № 128. - 8 груд. - С. 3. - Одеська обл.
Народный депутат Украины А. ТУРЧИНОВ пообещал, что вступление в должность его патронессы состоится уже в ближайшее время. Причем, помимо 227 депутатских голосов, ТИМОШЕНКО поддержит еще пара десятков представителей других фракций. Своими мыслями по данному вопросу поделился эксперт Института открытой политики Е. Петренко: "Могу лишь с уверенностью утверждать: интересы всех игроков, включая "донецких", состоят в том, чтобы не "высовываться", не бунтовать и не дестабилизировать внутриполитическую обстановку в Украине".

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Брусенський О.  Хто там крокує лівою // Полтавський вісник. – 2007. - № 50. – 15 груд. – С. 2. – Полтавська обл.
У Полтаві за круглим столом збиралися представники обласних осередків політичних партій і громадських організацій лівого спрямування, які обговорювали перспективи лівого руху після дострокових виборів. Перший заступник секретаря обкому СДПУ(о) В. Голуб, перший секретар обкому КПУ О. Масенко та другий секретар обкому СПУ М. Білокінь, котрі співголосували на засіданні, наголошували на тому, що політична обстановка в Україні, яка склалася після дострокових виборів, підштовхує ліві сили до координації своїх дій, а у подальшому, можливо, й об’єднання. На думку представників цих політичних сил, нинішня демократична коаліція у Верховній Раді та навіть і Партія регіонів вибороли місця у парламенті, спекулюючи на гаслах саме лівих сил.

Земля не тільки нагодує, але й збагатить/ Прес-служба БЮТ // Київська правда. - 2007. - № 141. - 18 груд. - С. 2. - Київська обл.
Нагальним питанням на Київщині стало вирішення оренди земельних ділянок. З цього приводу в Вишгороді члени обласної організації БЮТ провели громадські слухання, ініціатором яких став народний депутат України Костянтин БОНДАРЄВ. Користь від подібних заходів очевидна. Люди починають усвідомлювати, що влада потребує громадського контролю, в цьому запорука її ефективної діяльності. Костянтин БОНДАРЄВ прокоментував цей захід: "Сьогодні ми почули відверті висловлювання на адресу вишгородської міської влади - отже всім треба робити висновки. Що стосується фракції Блоку Юлії Тимошенко у Вишгородській раді - то й вона налаштована на конкретну роботу".

Лил В.  У тернопільському БЮТі - брехня на брехні!: Коментар/ Інф. ред. газети // Свобода - 2007. - № 99. - 12 груд. - С. 5. - Тернопільська обл.
Депутат міської ради IV і V скликань, голова правління ВАТ "Тернопільбуд" В. Лил коментує події, що відбуваються в міськраді ВО БЮТ. Його дивує: "Як це окремим представникам тернопільського БЮТу вдавалося жодного разу не сказати правди". В першу чергу, це стосується земельного питання, яке начебто розглядалося на сесії міської ради з порушенням регламенту. Василь Лил запевняє всю громаду Тернополя в тому, що ні він, ні представники ВАТ  "Тернопільбуд" не порушували регламенту сесії, а розподіл земельних ділянок проходив з чітким дотриманням регламенту.

Тарашевський С.  Чому прокуратура не порушила кримінальної справи: Коментар/ Інф. ред. газети // Свобода - 2007. - № 99. - 12 груд. - С. 5. - Тернопільська обл.
Депутат міської ради від фракції БЮТ Сергій Тарашевський коментує розвиток подій після подання заяви і доказів в Генпрокуратуру стосовно вимагання хабара у розмірі 2 мільйонів доларів головою обласного осередку партії "Батьківщина", народним  депутатом Василем ДЕРЕВЛЯНИМ.  Як підкреслює С. Тарашевський, про попередні факти корупції партійної верхівки Тернопільського осередку БЮТ знали лише ті, в кого ДЕРЕВЛЯНИЙ вимагав гроші чи інші матеріальні блага. Депутат міськради сподівається, що БЮТ і НУНС таки виконають свої передвиборчі обіцянки і знімуть з народних депутатів статус недоторканості.

Ригун А.  Прийняття рішень, потрібних людям домагатиметься у новій Верховній Раді фракція "Блоку Литвина" // Житомирщина. - 2007. - № 137. - 11 груд. - С. 2. - Житомирська обл.
В урочистостях з нагоди Дня самоврядування в області взяв участь лідер Народної Партії України В. ЛИТВИН. В ефірі телеканалу "Житомир" голова політичного однойменного блоку спілкувався з працівниками всеукраїнських та обласних ЗМІ. На прохання журналістів, Володимир Михайлович поділився своїми першими враженнями від роботи нової Верховної Ради, наголосивши, зокрема, що вони в нього - не найкращі. Представники блоку добиватимуться, щоб український парламент віддзеркалював настрій суспільства й ухвалював ті рішення, що потрібні людям.

Наклепи не порушать єдності бютівської команди: [Прес-конференція]/ Інф. ред. газети // Свобода - 2007. - № 99. - 12 груд. - С. 5. - Тернопільська обл.
На Тернопільщині відбулася прес-конференція голів районних та Тернопільської міської партійних організацій ВО "Батьківщина". Голови районних організацій ВО "Батьківщина" вважають, що брехливі розмови про існування конфліктів всередині партійної організації є нічим іншим, як відверненням уваги громадськості та жителів області від буденних проблем. Адже в той час, коли всі активно обговорюють неіснуючі суперечки у "Батьківщині", в області відбувається масовий «дерибан» землі та комунального майна.
 

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Кобильченко О.  Економічні параметри втримали // Вінниччина. - 2007. - № 98. - 11 груд. - С. 1. - Вінницька обл.
Триває цикл прес-конференцій з керівниками районів, започаткований управлінням внутрішньої політики Вінницької ОДА. Під час цих зустрічей голови районів регіону мають можливість ознайомити ЗМІ зі станом  справ у народногосподарському комплексі, розповісти про перспективи й труднощі. Доповідаючи про стан справ у Бершадському районі, його голова С.Шульц зупинилася на тому, що темпи розвитку району значно знизилися як в сільському господарстві, так і в промисловому виробництві.

Киричанський В.  На порядку денному - екологічні проблеми // Житомирщина. - 2007. - № 138. - 8 груд. - С. 3. - Житомирська обл.
Екологічним проблемам, зокрема, Житомирщини, було присвячене розширене засідання громадської колегії при Житомирській обласній державній адміністрації, яке відкрив і вів заступник голови облдержадміністрації С.Д. Тараненко. На засіданні було зазначено, що охорона навколишнього середовища має бути пріоритетом національної політики. Найболючішою проблемою в реалізації відповідних програм, що існують сьогодні в Україні та Житомирській області зокрема, є брак коштів, тому потрібно задіяти нові механізми фінансування.

Проніна Г.  З вірою в самоврядування // Житомирщина. - 2007. - № 138. - 8 груд. - С. 2. - Житомирська обл.
З усіх куточків Житомирської області приїхали до обласного центру представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, громадськості, депутати всіх рівнів, аби відзначити День місцевого самоврядування. Ще більшої ваги надали урочистостям шановні гості: народні депутати України В.М.ЛИТВИН, М.М.РУДЧЕНКО, М.М.ТИМОШЕНКО. Відкривши засідання, голова облради І.М.Синявська відзначила, що цей день - є відзначенням значимості місцевих і регіональних громад. Із промовою виступив народний депутат України Володимир ЛИТВИН, який поділився своїм баченням нинішньої непростої ситуації у новообраній Верховній Раді, де його фракції повсякчас нав'язують необхідність долучитися до якоїсь групи. Він закликав депутатів усіх рівнів змобілізуватися заради людей, які їх делегували, і разом сказати "Ні!" протистоянню.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Брусенський О.  Замість вдячності – вандалізм? // Полтавський вісник. – 2007. - № 50. – 15 груд. – С. 1, 3. – Полтавська обл.
Новий дитячий майданчик Полтавська ОДА передала мешканцям Полтави, яка, у свою чергу, одержала обладнання від Міністерства у справах сім’ї та молоді. Відкрили майданчик секретар міськради О. Козуб разом із головою Октябрської райради Олегом Пруглом. Але організатори заходу були стурбовані проблемою, яка виникає з виховання сучасної молоді. А саме, встановлений кілька місяців тому поряд майданчик був «розкурочений»: відірвані сидіння гойдалок, понівечені східці, видрані ланцюжки, а те, що не вдалося зламати розписано фарбами. На думку Пругло, певній частині полтавчан, «не прищеплене почуття поваги до комунальної власності», тому «варто подумати про посилення адміністративних заходів впливу…».

Проблеми становлення степногірців поступово розв'язуються/ Інф. ред. газети // Запорізька правда. - 2007. - № 187. - 11 груд. - С. 3. - Запорізька обл.
Народний депутат України О. ПЕКЛУШЕНКО свого часу звертався до Міністерства з питань житлово-комунального господарства України з питанням щодо вирішення проблем життєдіяльності смт Степногірськ Василівського району Запорізької області, в тому числі щодо виділення коштів для відновлення роботи аварійного водопроводу. У відповіді міністра Мінжитлокомунгоспу О.П.Попова було поінформовано про вирішення нагального питання, а саме про прийняте розпорядження Кабінету Міністрів України щодо забезпечення теплом житлового фонду смт Степногірськ та про виділення коштів для проведення негайних аварійно-відбудовних робіт на водопроводі від  с. Лобкове до смт Степногірськ.

Звинувачення на адресу голови Перечинської райдержадміністрації/ Інф. ред. газети // Новини Закарпаття. - 2007. - №141 - 142. - 8 груд. - С. 2. - Закарпатська обл.
Заступник голови Закарпатської ОДА М. Попович прокоментував представникам обласних ЗМІ ситуацію в Печеринському районі. Там триває пікетування з вимогою відставки голови місцевої райдержадміністрації М.Данчі, якого протестувальники звинувачують у незаконній роздачі земельних ділянок. 3 грудня відбулося засідання спеціальної комісії, яка поки що, за словами М. Поповича, не може робити висновки про роботу М.Данчі на цій посаді до з'ясування всіх обставин конфлікту.

Хватит молчать! "Съезд в Северодонецке. Правда и вымысел"/ Инф. ред. газеты // Луганская правда. - 2007. - № 135. - 8 дек. - С. 2. - Луганська обл.
Редакция газеты знакомит читателей с содержанием обращения членов инициативной группы по проведению второго съезда депутатов Совета всех уровней в Северодонецке к депутатам Советов всех уровней, руководителям всех партий и общественных
организаций, гражданам Украины. На очередном Съезде предлагается обсудить гуманитарную политику в стране на современном этапе, а участие предлагается принять всем не безразличным к судьбе страны депутатам, представителям политических и общественных организаций. Члены инициативной группы убеждены, что "основные причины радикализации общественных отношений кроются не столько в экономических, сколько в гуманитарных вопросах".


 Огляд регіональної преси. - Вип. 92 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 15 по 18 грудня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення