|
Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонахОніщук М. 12 законів Президента: Інтерв'ю народного депутата/ Записали А. Ганус, О. Кущій // Експрес. - Л., 2007. - № 183. – 11 - 12 груд. - С. 5. - Львівська обл.
Незабаром розмови про ухвалення пакету, який містить в собі "12 законів демократичної коаліції" перейдуть в реальну площину. Позиція Президента України полягає в тім, що ці закони мають бути ухвалені вже найближчими днями. Про нагальні законодавчі акти цього пакету кореспонденти газети розпитали народного депутата України, представника НСНУ Миколу ОНІЩУКА: "Перша пара законів - "Про внесення змін до Конституції" та "Про статус народного депутата України". На його думку, необхідно "звести недоторканість лише до імунітету, залишити відсутність відповідальності тільки за висловлювання чи голосування в парламенті". Коментуючи зміни до нового закону "Про Кабінет Міністрів України", він наголосив: "Буде скасовано неконституційний перерозподіл президентських повноважень на користь Кабміну та ВР". Микола ОНІЩУК зупинився на законах "Про опозицію" та "Про імперативний мандат": "Щодо закону про опозицію, то його проект має запропонувати чинна опозиція. А про імперативний мандат - це найбільш дискусійна тема. Йдеться про розширене тлумачення розуміння виходу із фракції та невходження до фракції".Підлужна Ю. Новий прем'єр народжується в муках // Високий замок. - 2007. - № 229. – 11 груд. - С. 1. - Львівська обл.
Чи стане Юлія ТИМОШЕНКО прем'єр-міністром? Сама претендентка на крісло керівника уряду не зовсім в цьому впевнена, вважає авторка статті. Ситуація з голосуванням за її кандидатуру досі неоднозначна й невизначена. За повідомленням кореспондентки газети, "НУ-НС" виставила додаткові кадрові претензії щодо розподілу посад, які виходять за рамки коаліційної угоди. Партія регіонів, Блок Литвина та комуністи вже заявили що не голосуватимуть за ТИМОШЕНКО, й обіцяли знову блокувати трибуну, щоб взагалі не допустити цього голосування. Вони пояснюють свою поведінку необхідністю обрати все керівництво парламенту й розподілити комітети.Полохало В. Лише Тимошенко може стати антикризовим суперменеджером: Інтерв'ю народного депутата/ Записав І. Фаріон // Високий замок. - 2007. - № 229. – 11 груд. - С. 4. - Львівська обл.
В політичному середовищі найбільш актуальною є тема обрання глави уряду у стінах Верховної Ради України. На підтримку кандидата на цю посаду від коаліції, Юлії ТИМОШЕНКО, є мінімальна кількість - 226 депутатських голосів. Свою думку з цього приводу кореспонденту газети висловив народний депутат України, відомий політолог Володимир ПОЛОХАЛО: "Юлія Тимошенко й вся коаліція сьогодні демонструють європейський стиль підходу до парламентаризму. Йдеться про створення умов для конструктивного діалогу, взаємодії та співіснування більшості й меншості".Коваль В. У вівторок ми оберемо прем'єр-міністра: Інтерв'ю народного депутата/ Записав І. Фаріон // Високий замок. - 2007. - № 229. – 11 груд. - С. 4. - Львівська обл.
Кореспондент газети спробував з'ясувати обставини раптової хвороби члена коаліції Владислав КАСЬКІВА. Цікавість журналіста невипадкова: напередодні йшли розмови проте, що деяким членам більшості їхні опоненти "радили" злягти у ліжко, й тим самим зірвати важливі голосування у парламенті. Загалом, наскільки "здорова атмосфера" панує у фракції "Наша Україна" - "Народна самооборона", кореспондент газети розпитав заступника голови Народного руху, народного депутата України В'ячеслава КОВАЛЯ: "Коаліція пройшла випробування виборами голови Верховної Ради, і … ми зробимо те, що й належить зробити: оберемо прем'єр-міністра України!".Пукіш-Юнко І. За прем'єра голосуватимуть у вівторок // Високий замок. - 2007. - № 227. - 8 - 9 груд. - С. 3. - Львівська обл.
Питання чи буде голосування за Юлію ТИМОШЕНКО результативним, досі викликає різнобій у прогнозах. Одні представники "Нашої України - Народної самооборони" запевняють: фракція підтримає лідера БЮТ одностайно (за винятком хіба що Івана ПЛЮЩА). Інші не впевнені, що план недопуску Тимошенко до прем'єрства (авторство якого приписують Секретаріату Президента) після обрання спікером Арсенія ЯЦЕНЮКА більш неактуальний. Таке побоювання, зокрема, висловив у розмові з журналістом редакції газети політолог, народний депутат України від "НУ-НС" Олесь ДОНІЙ.Васюнець Н. Два голоси для Юлі: Коментар народних депутатів/ Колесниченко В., Терещук С., Грач Л., Зварич Р., Ляшко О. // Експрес. - 2007. - № 183. – 11 - 12 груд. - С. 1, 4. - Львівська обл.
Хоч яким складним був шлях до формування коаліції демократичних сил, але її створено. Парламентській більшості вдалося обрати Голову Верховної Ради. І тепер у депутатів не менш значуще завдання - підтримати кандидатуру Юлії ТИМОШЕНКО на посаду прем'єр-міністра України. Соратники та опоненти Юлії ТИМОШЕНКО у розмові з кореспондентом газети висловили свою думку щодо обрання лідерки БЮТ стати головою уряду. Народний депутат від НУНС Роман ЗВАРИЧ: "Коаліція демократичних сил уже продемонструвала свою єдність під час обрання Голови Верховної Ради. Так буде і цього разу". Вадим КОЛЕСНИЧЕНКО (Партія регіонів): "Маючи гіркий досвід після того, як відбувалося голосування за кандидатуру ЯЦЕНЮКА на посаду спікера, керівники фракцій БЮТ і НУНС діятимуть радикальніше. Зокрема, вдаватимуться до репресивних методів стосовно усіх тих, хто матиме іншу думку, ніж помаранчева більшість". Сергій ТЕРЕЩУК (Блок Литвина): "ТИМОШЕНКО може бути цікавим прем'єром, оскільки є досвідченим політиком і менеджером". Леонід ГРАЧ (КПУ): "Якби ми підтримали ТИМОШЕНКО, це означало б, що наша політична сила відмовляється від своїх ідеологічних і програмних принципів". Олег ЛЯШКО (БЮТ): "Сподіваюсь, що голосування за кандидатуру ТИМОШЕНКО на посаду прем'єр-міністра буде результативним".Фаріон І. На Мартинюка коаліція реагує, як індик на червоне... // Високий замок. - Л., 2007. - № 227. - 8 - 9 груд. - С. 3. - Львівська обл.
Безрезультатною виявилася спроба народних депутатів обрати обох заступників Голови Верховної Ради України. Сесійна зала нагадувала радше барикади, аніж дискусійний клуб - новоспечена опозиція блокувала трибуну, перегороджувала кріслами підходи до спікерського місця. Знаючи, що "НУ-НС" і БЮТ категорично настроєні проти комуніста Адама МАРТИНЮКА, опозиціонери знову запропонували його у перші віце-спікери. Було оголошено, що ця ідея - спільна від трьох опозиційних фракцій. Однак Блок Литвина заявив, що в обговоренні ділових якостей МАРТИНЮКА участі не брав, не висував його й голосувати за нього не думає. Свій коментар надав народний депутат від Партії регіонів Тарас ЧОРНОВІЛ: "Чому висуваємо МАРТИНЮКА? Це наша поступка партнерам. Щоб сконсолідувати опозицію, аби вона могла відстояти свою позицію, як цілісний орган".Сазонов К. Тимошенко подали в парламент с условием... // Донбасс. - 2007. - № 225. - 7 дек. - С. 6. - Донецька обл.
Парламент выбрал спикера. Но расслабляться рано, потому что это только первая часть договора между БЮТ и "НУНС", сформировавшими коалицию. Второй шаг - выборы премьера. И тут Тимошенко целиком и полностью зависит от доброй воли партнеров, потому что коалицию можно и переиграть. Александр ТУРЧИНОВ - народный депутат от БЮТ - прогнозирует, что некоторые депутаты от оппозиции поддержат кандидатуру Юлии ТИМОШЕНКО. Блок Литвина еще не определился, поддержат ли кандидатуру Юлии ТИМОШЕНКО на должность премьер-министра. Тарас ЧОРНОВИЛ (Партия регионов) утверждает, что его политическая сила однозначно не будет поддерживать кандидатуру ТИМОШЕНКО.Матвієнко А. Момент істини: Інтерв'ю народних депутатів/ А.Матвієнко, Т.Стецьків; Записала А. Гринишин // Експрес. - 2007. - № 183. – 11 - 12 груд. - С. 5. - Львівська обл.
Політрада блоку НУНС залишила "відступника" Івана ПЛЮЩА в парламентській фракції з однією умовою - якщо він проголосує за обрання Юлії ТИМОШЕНКО на посаду прем'єр-міністра й підтримає інші узгоджені рішення коаліції з кадрових питань. Цю ситуацію прокоментували представники фракції НУНС Анатолій МАТВІЄНКО і Тарас СТЕЦЬКІВ. На думку СТЕЦЬКІВА, якщо ПЛЮЩ найближчого часу не підпише коаліційної угоди й не проголосує за прем'єрство ТИМОШЕНКО, його однозначно треба виключити з фракції". Анатолій МАТВІЄНКО вважає, що "треба просто допомогти йому в публічному визнанні своєї помилки, й він принесе ще дуже багато користі Україні".Чорновіл Т. Не все гаразд в опозиційному "королівстві": Інтерв'ю народних депутатів/ Т.Чорновіл, О.Зарубінський, О.Бабурін; Записала О. Кущій // Експрес. - 2007. - № 183. – 11 - 12 груд. - С. 4. - Львівська обл.
Заради об'єднання трьох некоаліційних фракцій посаду першого віце-спікера було запропоновано віддати комуністам або депутатам від Блоку Литвина. Чи може об'єднання некоаліційних політичних сил сприяти конструктивній роботі Верховної Ради, кореспондент з'ясовував у народних депутатів України. Тарас ЧОРНОВІЛ, Партія регіонів: "Парламент поділений Конституцією, це реальність. Її об'єднання не є обов'язковим, але розрізнена опозиція ніякого впливу на стан справ у державі чи реального контролю за діями влади, крім пропаганди робити не зможе". Олександр ЗАРУБІНСЬКИЙ, Блок Литвина: "Нам ніхто не може вказувати, до чого належати. … Не можна штучно заганяти одних у коаліцію, а інших у резервацію". Олександр БАБУРІН, КПУ: "Варто узгоджувати мотиви та дії. Основою мають бути принципи, умови, значимі питання, які ми застовпимо спільним рішенням".Гладиш Р. Нас тільки 227, але ми переможці // Галичина. - 2007. - №183 - 184. – 6 – 12 груд. - С. 3. - Івано-Франківська обл.
В Києві відбулися урочисті збори представників політичних партій, що входять до Блоку Юлії Тимошенко, присвячені підбиттю підсумків виборчої кампанії на позачергових парламентських виборах 2007 року. Лідерка БЮТ Юлія Тимошенко заявила, що команда, яку вона очолює, "наглухо закрила шлях зради, та завадила створенню так званої "ширки" (широкої коаліції), що компрометує ідеали помаранчевого Майдану та ревізує волевиявлення виборців". З рук Юлії Володимирівни отримали нагороди представники БЮТ тих регіонів і населених пунктів України, де ця політична сила стала лідером перегонів. Зокрема, почесні відзнаки одержали заступник голови Івано-Франківської облради, керівник фракції БЮТ в облраді Ю. Романюк та голова фракції у міській раді Івано-Франківська Я. Бачкур.Ліщенко Ю. Чистять партійні лави. "Заднім числом"... // Високий замок. - 2007. - № 229. – 11 груд. - С. 3. - Львівська обл.
Делегати Львівської обласної конференції Українського народного блоку Костенка і Плюща одноголосно проголосували за відкликання з лав депутатів Львівської обласної ради двох своїх колишніх партійних побратимів - Олексу Гудиму та Галину Юрків. Про це кореспонденту газети повідомив прес-секретар ЛОО УНП Андрій Зазуляк. За його словами, підставою для такого рішення став вихід цих депутатів з фракції УНП і перехід до лав ВО "Батьківщина". В свою чергу, Олекса Гудима заявив, що бачить себе "найбільш ефективно у виконавчій владі".Шакин Н. Выполнить обещания и дать дорогу молодым: Интервью/ Записал Е. Спежаков // Верже. - 2007. - № 49. - 6 дек. - С. 4. - Запорізька обл.
Блок Юлии Тимошенко твердо намерен выполнять предвыборные обещания, несмотря на жесткое сопротивление оппонентов. Таким был один из основных лейтмотивов выступления народного депутата Украины, лидера блока ее имени Юлии ТИМОШЕНКО на торжественном собрании актива БЮТ в Киеве. На собрании были отмечены заслуги всех, кто во время предвыборного марафона отстаивал позицию БЮТ в предвыборных штабах и на агитационных пунктах. Одним из награжденных за лучший результат в его избирательном округе по Запорожской области стал руководитель Вольнянской районной организации партии "Батьківщина" Н. Шакин, который в своем интервью остановился на итогах предвыборной агитации. В частности он подчеркнул: "Кроме общей стратегии выборов, в районе была разработана своя стратегия применительно к нашему району. Люди поверили в нас. Результат - налицо".Яловегіна Г. До прав громад - ще й реальні ресурси // Зоря Полтавщини. - 2007. - № 190. - 11 груд. - С. 2. - Полтавська обл.
На Полтавщині в обласній раді за "круглим столом" обговорювали проблеми, перспективи й традиції місцевого самоврядування Полтавщини. Керівництво та депутати облради, голови фракцій і постійних комісій, представники громадських організацій дебатували про місце самоврядування у нинішній вертикалі української влади, створення ефективної системи місцевого управління, "плюси" й "мінуси" виборів за партійними списками, розбудову громадянського суспільства. Керівники обласних рад створили координаційну групу, яка відпрацьовуватиме пропозиції до законодавства про місцеве самоврядування.Романова Н. Народовладдя повинно вірою і правдою служити народу // Деснянська правда. - 2007. - № 142. - 8 груд. - С. 2-3. - Чернігівська обл.
В своїй статті голова Чернігівської облради Н. Романова з нагоди святкування Дня місцевого самоврядування поділилася досвідом роботи, зупинилася на проблемах регіону, окреслила головні напрямки роботи органів місцевого самоврядування. Зокрема, вона зауважила, що "єдиним засобом комплексного вирішення проблем місцевого самоврядування є проведення адміністративної, муніципальної реформ, а в найближчому майбутньому - і реформи територіального устрою". Вона підкреслила: "Чим міцніше буде в повноваженнях місцева громада, тим стабільніша буде ситуація в Україні".Матяшова З. На шляху до ефективної влади // Полтавський вісник. – 2007. - № 49. – 7 груд. – С. 3. – Полтавська обл.
4 грудня під час прес-конференції у Полтавському міськвиконкомі заступник міського голови В. Корчака, депутати міської ради від фракції БЮТ Г. Кіященко та О. Латиш повідомили про впровадження в регіоні системи управління якістю. Проект передбачає кілька етапів і повністю завершиться у квітні 2008 року. Головне - система управління якістю виключає зловживання посадовців, робить владу прозорою й демократичною. Ця система дозволить знати жителям регіону на які саме послуги вони можуть розраховувати і в який термін посадовці мусять їх надати.Розбудити ініціативу громади/ Матеріали підготували А. Трошкова, Г. Чорна // Вінниччина. - 2007. - № 97 - 7 груд. - С. 1 - 2. - Вінницька обл.
В редакції газети "Вінниччина" відбулося засідання "круглого столу" на тему: "Місцеве самоврядування: проблеми і перспективи". Його учасники, а саме депутати районних рад Вінниччини, розглянули ряд аспектів, що стосуються наповнення бюджетів територіальних громад, вдосконалення законодавства, а також ініціативи громадян, які мешкають на даній території. Метою зібрання було визначено бажання привернути увагу до стану, проблем та перспектив розвитку самоврядування.Олійник І. Повноважень вистачає усім: Інтерв'ю/ Записала Т. Лейбюк // Галичина. - 2007. - №183 - 184. – 6 – 12 груд. - С. 4. - Івано-Франківська обл.
Через об'єктивні обставини в Україні досі не вироблено національної моделі місцевого самоврядування. Та чи виправдано нарікати лише на недосконале законодавство, якщо є велике бажання працювати для добра територіальних громад? Розмову на цю тему кореспондент газети вів з головою Івано-Франківської облради, представником України в Раді Європи, в Конгресі місцевих і регіональних влад Ігорем Олійником.Сыч С. Джемилёв вернулся, не успев уйти // Крымская правда. - 2007. - № 227. - 11 дек. - С. 1, 3. - Автономна Республіка Крим.
Пятый курултай, состоявшийся недавно в Симферополе, оказался полностью лишен интриги. Горячих споров и борьбы за кресло председателя меджлиса (нелегального крымскотатарского исполкома) не произошло. Теперь минимум до августа 2008 года Мустафа ДЖЕМИЛЁВ остается на месте главы меджлиса. Впрочем, по словам ДЖЕМИЛЁВА, ему трудно совмещать роботу в украинском парламенте, куда он прошел по спискам "НУ - НС", и руководство меджлисом. Однако уйти ему не дали: курултай проигнорировал самоотвод ДЖЕМИЛЁВА и вынес его кандидатуру на голосование.Толочик П. Станемо громадою на захист довкілля // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 147. - 11 груд. - С. 2. - Миколаївська обл.
В облдержадміністрації Миколаївщини проведено "круглий стіл" представників громадських екологічних організацій. У його роботі взяли участь представники облдержадміністрації, обласної ради, депутати Миколаївської міської ради, обласних управлінь та служб, які опікуються проблемами довкілля та збереження природи. Учасники "круглого столу" визначили основні екологічні проблеми області. Найбільш гострими сьогодні є сукупність питань землеустрою - в частині вибору земельних ділянок для використання з різною метою, встановлення меж водоохоронних зон та об'єктів природозаповідного фонду.Цеков С. Надо быть готовым к проведению массовых акций гражданского неповиновения: Интервью/ Записала Ю. Вербицкая // Крымская правда. - Сімф., 2007. - № 227. - 11 дек. - С. 1. - Автономна Республіка Крим.
Сегодня в политическом мире Украины вновь возникла идея проведения второго съезда в Северодонецке. Запланирован он на февраль 2008 года. Инициативная группа распространила обращение "Хватит молчать!" к депутатам всех уровней, партиям и общественным организациям. Его подписали председатели Луганского, Днепропетровского, Полтавского, Херсонского облсоветов, а также первый вице-спикер Верховного Совета Крыма Сергей Цеков. Состоится ли запланированный съезд, и какие вопросы на нем планируется обсудить, корреспондент газеты попросил прокомментировать Сергея Цекова: "Для того чтобы на съезд обратили внимание, его надо провести в Северодонецке. … Цель съезда - объединить Украину". По мнению, первого вице-спикера автономии, "ситуация непростая: надо быть готовым к проведению массовых акций гражданского неповиновения".
Огляд регіональної преси. - Вип. 91 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 12 по 14 грудня 2007 року.
Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.