Огляд реґіональної преси

Випуск 90, 8 - 11 грудня 2007 р.

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Нардеп Грач считает, что из Яценюка не выйдет хорошего спикера/ Инф. ред. газеты // Крымская газета. - 2007. - № 224. - 6 груд. - С. 1. - Автономна Республіка Крим.
Первый секретарь Крымского республиканского комитета Коммунистической партии Украины, народный депутат Леонид ГРАЧ сомневается, что деятельность Арсения ЯЦЕНЮКА на должности спикера украинского парламента будет эффективной. Об этом Л. ГРАЧ заявил в комментарии агентству "Контекст-медиа". По мнению лидера крымских коммунистов, для должности Председателя Верховной Рады Украины у А. ЯЦЕНЮКА недостаточно "политической самостоятельности".

Ганус А.  Момент істини: Інтерв'ю народних депутатів/ А.Матвієнко, В.Таран, М.Чечетов, О.Зарубінський, Л.Грач // Експрес. - 2007. - № 179. - 4 - 5 груд. - С. 4. - Львівська обл.
У Верховній Раді настав другий після дня створення коаліції демократичних сил момент істини для цього союзу. Кореспондент газети з'ясовував це питання у народних депутатів. Анатолій МАТВІЄНКО (НУНС): "Я, до речі, як і Президент, вважаю, що Україну може об'єднати тільки союз трьох найбільших політичних сил - БЮТ, Партії регіонів і "Нашої України" - "Народної самооборони". Але поки такого нема, говорити про інші кандидатури, окрім ЯЦЕНЮКА, недоречно". Віктор ТАРАН (БЮТ): "Парадокс, але нині ми передусім уболіваємо, аби Арсенія Петровича повністю підтримала його рідна фракція".  Михайло ЧЕЧЕТОВ (ПР): "Одразу хочу зауважити, що Партія регіонів кандидатуру Арсенія ЯЦЕНЮКА вважає досить компромісною. … Бо нині йдеться не про таланти конкретного кандидата, а про політичну відповідальність двох сил - Блоку Юлії Тимошенко і "Нашої України" - "Народної самооборони". Олег ЗАРУБІНСЬКИЙ (Блок Литвина): "Наша фракція не вважає за потрібне декларувати якусь позицію з цього приводу". Леонід ГРАЧ (КПУ): "Ми з НУНС перебуваємо на протилежних полюсах українського політикуму, тому голосування фракції КПУ за їхню кандидатуру позбавлене політичного сенсу".

Костенко Ю.  Відсидів - отримай орден: Інтерв'ю народних депутатів/ Ю.Костенко, В.Кисельов, В.Яворівський; Записав В. Литвин // Експрес. - 2007. - № 179. - 4 - 5 груд. - С. 4. - Львівська обл.
Дивовижні речі відбуваються в українській політиці. Президент нагородив Бориса КОЛЕСНИКОВА орденом "За заслуги". Спочатку людину звинувачують у чомусь, порушують проти неї кримінальну справу. Але все змінюється - й учорашні "підслідні" і "підсудні" починають отримувати державні відзнаки. Прокоментували дивну нагородну моду Президента та його команди народні депутати України. Юрій КОСТЕНКО від фракції НУНС: "Коли політична еліта навчиться захищати інтереси народу, а не того чи іншого злочинного клану, тоді ми зуміємо доводити кожну кримінальну справу до кінця". Василь КИСЕЛЬОВ від фракції ПР: "Вручення ордена - ще одне підтвердження невинності політика в злочинах, які йому інкримінували". Володимир ЯВОРІВСЬКИЙ від фракції БЮТ: "Вручення нагороди КОЛЕСНИКОВУ й деяким іншим одіозним особам викликає неадекватну реакцію громадськості".

Соболєв С.  "Регіони" погрожують БЮТ прокуратурою: Інтерв'ю народних депутатів/ С.Соболєв, О.Надоша; Записав А. Ганус // Експрес. - 2007. - № 179. - 4 - 5 груд. - С. 4. - Львівська обл.
БЮТ влаштував скандал для конкурентів із Партії регіонів. На відеозаписах які зроблено прихованими камерами народні депутати від Партії регіонів О. НАДОША, В. СІВКОВИЧ, а також представник Партії вільних демократів М. Бродський та помічник віце-прем'єра С. Тихонов пропонують хабар щодо відмови у день голосування за кандидатуру Голови Верховної Ради. Як наслідок, парламентар В.СІВКОВИЧ звернувся до Генпрокуратури з вимогою розслідувати діяльність багатьох представників БЮТ.  Докладніше про розвиток подій в інтерв'ю з народними депутатами від БЮТ С. СОБОЛЄВИМ та ПР О.НАДОШЕЮ. Сергій СОБОЛЄВ: "Після проведення СБУ слідчих дій за рештою фактів багато чого буде оприлюднено на відкритому судовому процесі над Партією регіонів як над організацією, що займається підкупом і шантажем". Олег НАДОША: "Про себе я скажу: зняли мене під час зустрічі з іншою людиною, і говорили ми з нею на зовсім інші теми".

Сазонов К.  Долговечна ли коалиция? // Донбасс. - 2007. - № 221. - 1 груд. - С. 6. - Донецька обл.
Созданная накануне коалиция в парламенте вызвала самое живое обсуждение. При этом ключевым вопросом стали не перспективы ее работы, а долговременность, которая у многих вызывает сомнения.

Сазонов К.  Прощание с электоратом // Донбасс. - 2007. - № 221. - 1 груд. - С. 6. - Донецька обл.
Шестой созыв Верховной Рады может стать первым, где в руководстве парламента не будет коммунистов. Такое мнение выразил народный депутат Украины, председатель Донецкой областной организации Украинской народной партии Александр КЛИМЕНКО. По мнению политика, такой прогноз "стал актуальным после создания коалиции демократических сил".

Колесніченко В.  Якщо в опозиції - то недовго: Інтерв'ю народного депутата України/ Записала Н. Васюнець // Експрес. - 2007. - № 180. - 6 – 13 груд. - С. 4. - Львівська обл.
В опозиції, найімовірніше, доведеться працювати Партії регіонів у Верховній Раді 6-го скликання. Депутати від Партії регіонів ставляться до такої перспективи доволі спокійно. Свій спокій вони пояснюють сподіванням на зовсім недовге перебування у меншості. Пояснити позицію регіоналів кореспондент газети запросив народного депутата від ПР Вадима КОЛЕСНІЧЕНКО: "Ми впевнені, що коаліція сама розвалиться. Вона ж недієздатна ще з початку існування, організована на шантажі, погрозах та окозамилюванні!". Коментуючи майбутню роботу однопартійців в опозиції, Вадим КОЛЕСНІЧЕНКО зауважив, що "опозиція - не найгірший варіант діяльності парламентарів". "Бо опозиція фактично не відповідає за політику уряду, але може виступати санітаром урядових рішень", - додав народний обранець.

Маленкович В.  Навіщо Тимошенко прем'єрство?: Інтерв'ю політичних експертів/ В.Маленкович, В.Небоженко; Записав Ю.Грицик // Експрес. - 2007. - № 180. - 6 – 13 груд. - С. 4. - Львівська обл.
Лідер БЮТ Юлія ТИМОШЕНКО залишиться впливовою політичною фігурою і на посаді голови уряду, і в опозиції. Яку роль Юлія Володимирівна відіграє в політичному житті країни, чи справді вигідною для Тимошенко в нинішніх умовах є посада прем'єра, кореспондент розпитав директора Українського відділення міжнародного інституту гуманітарно-політичних досліджень Володимира Маленковича та директора служби "Соціальний барометр" В. Небоженка. Володимир Маленкович: "Я не бачу факторів, які могли б перешкодити Тимошенко як прем'єру керувати країною. … А головна проблема полягає в тому, що вона свого часу дала дуже багато обіцянок, які виконати на мою думку, фактично неможливо". Володимир Небоженко: "Як на мене, то Тимошенко вчинила б благородно щодо країни, якби очолила Верховну Раду, а прем'єр-міністр у цій ситуації залежав би від парламенту".

Зрозуміти Ющенка: Інтерв'ю народних депутатів/ Т.Стецьків, Т.Чорновіл, О.Зарубінський, М.Волинець; Записала А. Гринишин // Експрес. - 2007. - № 180. - 6 – 13 груд. - С. 5. - Львівська обл.
Останнім часом Віктор Ющенко демонструє дуже дивну поведінку. У всякому разі пояснити деякі його вчинки досить складно або й неможливо. Опоненти вважають, що у Президента багато комплексів, соратники ж називають його політичним романтиком. Що саме демонструє Президент своєю поведінкою і чи можна вважати її послідовною, кореспондент з'ясовував у народних депутатів від НУНС Тараса СТЕЦЬКІВА, від Партії регіонів Тараса ЧОРНОВОЛА, представника Блоку Литвина Олега ЗАРУБІНСЬКОГО та бютівця Михайла ВОЛИНЦЯ. На думку Тараса ЧОРНОВОЛА, у Президента "є маса комплексів, які пов'язані з родиною, така собі певна залежність від брата і бажань дітей". Тарас СТЕЦЬКІВ: "Ющенко до певної міри - політичний романтик…". Олег ЗАРУБІНСЬКИЙ: "Ющенкові ще притаманний потяг до предметів української старовини, він намагається збирати різноманітні колекції. Але треба спитати, а де ж ті колекції беруться?".

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Кендзьор Я.  "Єдиної партії не буде. Дякуймо Балозі".: Інтерв'ю народного депутата/ Записав Ю. Грицик // Експрес. - 2007. - № 179. - 4 - 5 груд. - С. 5. - Львівська обл.
Народний Рух оголосив справжню війну голові Секретаріату Президента Віктору Балозі. Зокрема, лідер НРУ Борис ТАРАСЮК виступив із розгромною критикою головного канцеляриста держави. На його думку, Віктор Балога перетворює "секретаріат в орган, що підмінює Президента". Про те, чим зумовлений "похід" рухівців на голову Секретаріату Президента - у розмові з членом політради НРУ Ярославом КЕНДЗЬОРОМ: "Балога знову хоче загнати усіх в одну стайню, як колись заганяли у НДП чи СДПУ(о) , але він забув про те, де тепер опинилися ці партії. На наше ж переконання, партія повинна вибудовуватися знизу, на чіткій ідеології".

Сазонов К.  Процесс в интригах // Донбасс. - 2007. - № 221. - 1 груд. - С. 6. - Донецька обл.
Президент Украины активно развивает политический успех последних дней. Потому что за трудным созданием коалиции все как-то успели подзабыть главную цель, которая была намечена еще летом - поглощение 'Нашей Украиной' мелких партий ради создания мощной и единой партии, акцентирует внимание корреспондент газеты. Так называемая объединенная политическая сила складываться упорно не хочет - у всех, даже самых маленьких, партий есть вожди, а у вождей есть амбиции. Действительно, трудно представить единую политическую платформу для правого КОСТЕНКО и левого ЛУЦЕНКО. У них очень разные цели, разные избиратели и программы.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Романенчук А.  За більш як дві пленарні години Закарпатський парламент розглянув два десятки важливих для області питань // Новини Закарпаття. - 2007. - №138 - 139. - 1 груд. - С. 2. - Закарпатська обл.
Депутати Закарпатської обласної ради провели чергове пленарне засідання, на якому розглянули два десятки важливих для області питань. В першу чергу, збільшено обсяг доходів спеціального фонду обласного бюджету на 530 тисяч гривень, затверджено звіт про виконання обласного бюджету за ІІІ квартал 2007 року: за 9 місяців надходження по платежах склали 108,1 відсоток до уточненого плану. Було розглянуто блок цільових програм і доповнень до ряду вже існуючих. В основному вони стосувалися охорони здоров'я, соціального захисту і створення умов для благополучного дитинства.

Вілкул Ю.  Від більшої самостійності місцевих рад - до самодостатніх громад // Зоря. - Д., 2007. - № 132. - 29 листоп. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
Залежно від політичної ситуації в країні, проблеми місцевого самоврядування то загострюється, то вщухають. Обласна рада Дніпропетровщини вирішила взяти ініціативу у свої руки і почала розв'язувати цю проблему на регіональному рівні. Голова Дніпропетровської обласної ради Юрій Вілкул зупинився на проблемах місцевого самоврядування в регіоні - прийнятті регіональної Програми розвитку місцевого самоврядування у Дніпропетровській області та поступовій передачі владних повноважень на місця, а саме децентралізації влади на обласному рівні.

Скорик М.  Відверто про важливе: [Прес-конференція]/ Прес-служба обласної ради // Одеські вісті. - 2007. - № 124. - 29 листоп. - С. 3. - Одеська обл.
Про найбільш гострі для Одеської області проблеми і актуальні рішення Одеської обласної ради йшлося під час спілкування голови облради Миколи Скорика з членами Гільдії власних кореспондентів загальнонаціональних видань. Перше запитання стосувалося не роботи регіонального парламенту, а прогнозів щодо створення коаліційної більшості у Верховній Раді. На думку Миколи Скорика, український парламент у новому вигляді повинен працювати із врахуванням думок та інтересів всіх представлених у ньому політичних сил. А самі народні депутати мають знаходити компроміс задля великої мети - вирішення нагальних державних питань.

Олексій Гаркуша: "Кошти державних субвенцій мають бути освоєні"/ Прес-служба облдержадміністрації // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 141. - 29 листоп. - С. 1. - Миколаївська обл.
В Миколаївській облдержадміністрації відбулась нарада голови ОДА Олексія Гаркуші з головами райдержадміністрацій, міськими головами, керівниками  структурних підрозділів ОДА, територіальних підрозділів міністерств і відомств. На нараді було обговорено низку актуальних питань життя області, зокрема виконання органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування Указу Президента України "Про додаткові заходи щодо поліпшення діяльності служби дільничних інспекторів міліції".
 


 Огляд регіональної преси. - Вип. 90 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 8 по 11 грудня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення