Огляд реґіональної преси

Випуск 89, 5 - 7 грудня 2007 р.

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Фаріон І.  Щоб проголосувати за Яценюка, хворі депутати покидали лікарню... // Високий замок. - Л., 2007. - № 225.- 5 груд. - С. 1.-  Львівська обл.
 Автор знайомить читачів з тим, як у Верховній Раді проходили вибори Голови Верховної Ради України АРСЕНІЯ ЯЦЕНЮКА і зазначає, що попри відчайдушні спроби "регіоналів" зірвати процес депутатського волевиявлення АРСЕНІЙ ЯЦЕНЮК отримав 227 голосів.

Фаріон І.  "Заслужений Колесников" // Високий замок. - Л., 2007. - № 224. - 4 груд. - С. 1, 4. Львівська обл.
 У шістнадцяту річницю референдуму на підтвердження Акта проголошення незалежної України Президент Віктор Ющенко нагородив орденом народного депутата України БОРИСА КОЛЕСНИКОВА. На думку автора, ця подія у широких політичних колах і серед громадськості викликала обурення і водночас подив. Автор коментує думки політиків з цього приводу. Так соратники КОЛЕСНИКОВА вважають, "нагороди дістаються тим людям, які на них заслуговують"(Р.БОГАТИРЬОВА). А от ті, хто стояв з Президентом на Майдані, його рішенням шоковані. Колишній польовий командир ЮРІЙ ЛУЦЕНКО заявив, що Ющенко "зробив грубу політичну помилку".

Царьов О.  Місто - це підприємство з надання послуг городянам і працювати воно повинно ефективно: Інтерв'ю народного депутата України/ Розмовляла О.Миколаєва // Зоря. - Д., 2007. - № 134. - 4 груд. - С. 2. -  Дніпропетровська обл.
 ОЛЕГ ЦАРЬОВ  - народний депутат України, керівник обласного відділення Партії регіонів - потужної політичної сили у дніпропетровських міськраді та облраді.  Він бере активну участь у роботі практично кожної сесії міської та обласної рад, активно відстоює інтереси Дніпропетровщини у Києві тому і присвячує своє інтерв'ю саме місцевим проблемам. У матеріалі розповідається про перебіг подій з приводу нашумілого у Дніпропетровську скандалу, пов’язаного  з фальсифікацією землевідведення київський фірмі під забудову площі Леніна, вирішенням проблем житлово-комунального господарства й стратегією розвитку місцевого самоврядування.

Тимошенко: якщо не прем'єр, то президент/ Ред. газети // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 137. - 4 груд. - С. 3. - Волинська обл.
 Газета інформує читачів про події у парламенті та аналізує  шанси ЮЛІЇ ТИМОШЕНКО бути обраною прем'єром. Зазначається, що сама ТИМОШЕНКО не робитиме трагедії з провалу демократичної коаліції, вона заявляє: "Ми виграємо у будь-якому випадку. І не має значення, станеться це за один, два чи чотири роки".

Жук Ю.  Коаліція є. Чи надовго? // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 136. - 1 груд. - С. 3. - Волинська обл.
 Автор аналізує процес створення парламентської коаліції і зазначає, що остаточно переконати шістьох  "непідписантів" поставити свої автографи під коаліційною угодою з БЮТ Президент зміг тільки після того, як запропонував на посаду спікера кандидатуру В.ЯЦЕНЮКА.

Небоженко В.  "У разі призначення Тимошенко прем'єром не виключено, що коаліція буде рости": Бліц-інтерв'ю/ Спілкувалася І.Пукіш-Юнко // Високий замок. - Л., 2007. - № 222.- 1-2 груд. - С. 3. - Львівська обл.
 У короткому інтерв'ю політолог аналізує ситуацією з парламентською коаліцією і прогнозує, що якщо кандидатуру лідера БЮТ не оберуть прем'єром, то коаліція протримається максимум до Різдва. А от "заміна КИРИЛЕНКА на ЯЦЕНЮКА значно збільшує шанси ТИМОШЕНКО очолити уряд", а  у разі "призначення ТИМОШЕНКО прем'єром не виключено, що коаліція навіть ростиме", причому не тільки за рахунок депутатів Блоку Литвина.

Павленко Р.  У Президента вперше більшість // Галичина. - 2007. - №181. - 1 груд. - С. 1. - Івано-Франківська обл.
Розповідається про створення парламентської коаліції, до якої приєдналися всі депутати від БЮТ та "Нашої України" за винятком І.ПЛЮЩА. Автор вважає, що він, можливо, продовжує розігрувати ту складну гру, яку затіяв Секретаріат президента напередодні створення коаліції. Йдеться про довго затягувану інтригу з депутатами  від "НУ - НС", котрі не хотіли підписувати коаліційної угоди з БЮТом. А переможцем у цій історії, на думку автора,  вийшов Президент, який вмовив непідписантів таки поставити автографи під угодою і одночасно з цим глава держави зробив ставку на посаді спікера на АРСЕНІЯ ЯЦЕНЮКА, котрий, як вважають, не так однозначно підтримуватиме всі починання  ЮЛІЇ ТИМОШЕНКО, як проанонсований раніше на цю посаду В’ЯЧЕСЛАВ КИРИЛЕНКО.

Поживанов М.  Щодо спікерства Яценюка у "НУ-НС" є сумніви: Бліц-інтерв'ю народного депутата України/ Записав і коментував І.Фаріон. // Високий замок. - Л., 2007. - № 222.- 1-2 груд. - С. 3. - Львівська обл.
 Народний депутат від БЮТ МИХАЙЛО ПОЖИВАНОВ у своєму інтерв'ю зазначає, що коаліція буде працювати повний термін життя Верховної Ради шостого скликання і ніяких проблем з обранням Ю.ТИМОШЕНКО прем'єром не виникне тому, що "опоненти ТИМОШЕНКО розуміють, що їх майбутнє залежить від дієздатності коаліції". А от з обранням А.ЯЦЕНЮКА Головою Верховної Ради, на думку М.ПОЖИВАНОВА, можуть виникнути проблеми. За його словами: "Замість того, щоб стати компромісною фігурою, ЯЦЕНЮК може перетворитися на особу, яка не дозволить знайти порозуміння".

Пукіш-Юнко І.  У БЮТ назвали прізвища "збирачів депутатських душ" // Високий замок. - Л., 2007. - № 222.- 1-2 груд. - С. 1, 3. - Львівська обл.
Розповідається про прес-конференцію за участю депутатів від БЮТ, яких, за їхніми словами, намагалися підкупити. Народні депутати оприлюднили відеозаписи, на яких, як вони стверджують, зафіксовано спроби підкупу депутатів "бютівців" з метою розвалити коаліцію. Було озвучено й прізвища "переговірників" - Олег Надоша, один із "бютівців- перекінчиків", Сергій Тихонов,  помічник в.о. віце-прем'єра Андрія Клюєва, ВОЛОДИМИР СІВКОВИЧ, народний депутат від Партії регіонів та Михайло Бродський, лідер Партії вільних демократів. Автор приводить в статті коментар цієї ситуації народним депутатом СІВКОВИЧЕМ, прізвище якого прозвучало у списку "переговірників". ВОЛОДИМИР СІВКОВИЧ зазначив, що з тими, хто був на конференції він не бачився вже кілька років і назвав заяви "бютівців" провокацією.

Шевченко А.  "Я - агент Куби": Інтерв'ю народного депутата України/ Розмовляв А.Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 178. - 1-2 груд.. - С. 4. - Львівська обл.
У недалекому минулому відомий журналіст, народний депутат України двох скликань, який блискавично увірвався у політичне життя держави, АНДРІЙ ШЕВЧЕНКО розповідає читачам газети про своїх друзів у парламенті, про своє знайомство з Юлією Тимошенко, про створення "5 каналу", підтримку батька і свою любов до подорожей.

Зарубінський О.  "А за нас не турбуйтесь!": Інтерв'ю народного депутата України/ Запитувала І.Лопух // Експрес. - Л., 2007. - № 171. – 30 листоп. - 1груд. - С. 4. - Львівська обл.
 Своє бачення того, як після створення коаліції буде діяти Блок Литвина, оприлюднює у своєму інтерв'ю один із лідерів блоку ОЛЕГ ЗАРУБІНСЬКИЙ. За нинішніх обставин він не вважає можливим входження блоку у коаліцію, а на посаді Голови Верховної Ради бачить "людину мудру, досвідчену, з великим життєвим досвідом" і досить скептично висловлюється відносно висування АРСЕНІЯ ЯЦЕНЮКА на посаду Голови Верховної Ради. "Я вважаю, що пан ЯЦЕНЮК у нас спеціаліст у всіх питаннях. Де він тільки не працював! І всюди по року! Тепер може і в парламенті працювати", - сміється він.

Москаль Г.  "Із цього уроку ми виходимо обпльованими": Інтерв'ю народного депутата України/ Запитувала О.Кущій // Експрес. - Л., 2007. - № 171. – 30 листоп.  1 груд. - С. 4. -  Львівська обл.
 ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ ділиться з читачами думками з приводу того, що стало причиною розбрату у лавах НУНС. На його думку головна проблема - це амбіції деяких народних депутатів, а "проблеми є у кожній фракції, але там не доводять ситуацію до знущання і кепкування, причому та, щоб публіка бачила". Він зазначає: "Можу припустити, що добір депутатів у фракцію був неякісний. Цей урок, з якого ми всі виходимо обпльованими, має раз і назавжди навчити нас робити принципові висновки".

Сазонов К.  Коалиция создана. Что дальше? // Донбасс. - 2007. - № 220. - 30 нояб. - С. 6 - Донецька обл.
 Ведущий газетной политической страницы анализирует подписание коалиционного парламентского соглашения. Он считает, что коалиционное соглашение подписали с таким трудом и нервотрепкой, что "участники и зрители забыли, что коалиция всего лишь средство для выполнения обещаний избирателям, а не цель". И подписано соглашение было только благодаря внушению Президента, которое "действует лучше, чем ортодоксальная медицина".

Стецьків Т.  Коаліція є. Що далі?: Бліц-інтерв'ю народних депутатів України/ Т.Стецьків, С.Соболєв; Записав А.Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 171. -30 листоп.  1груд. - С. 1, 4. - Львівська обл.
 У парламенті створено парламентську більшість. Яка її подальша доля? Чи остаточний її нинішній формат? Коли обиратимуть Голову Верховної Ради? І чи сформовано вже уряд? На ці та інші запитання кореспондента відповідають член фракції БЮТ СЕРГІЙ СОБОЛЄВ та член фракції "НУ - НС" ТАРАС СТЕЦЬКІВ. На деякі  питання члени коаліції дають полярно різні відповіді. Так С.СОБОЛЄВ вважає, що формування уряду, при вже визначеному розподіли портфелів між двома політичними силами, пройде без напруження. Протилежну думку з цього приводу має Т.СТЕЦЬКІВ: "В нашій фракції процес розподілу урядових портфелів буде таким же складним, як і дискусія про посаду Голови Верховної Ради"

Пукіш -.І.  Дах для парламентарів // Високий замок. - Л., 2007. - № 221. - 29 листоп. - 5груд. - С. 4. - Львівська обл.
 З 450 новообраних нардепів майже третина подала заявки на поселення у "парламентському" готелі "Київ".Та, вважає авторка, виходячи із попереднього досвіду це зовсім не означає, що всі із приїжджих нардепів справді не мають столичного даху над головою. Вона зазначає, що велика кількість народних депутатів, які потребують вирішення квартирного питання, "лише підтверджує народну мудрість, якою охоче послуговуються чимало народних обранців: "халяви" забагато не буває…", і розмірковує над питанням: "Чи уріжуть її ("халяву") у нинішньому парламенті, запропонувавши безквартирним нардепам виключно службове житло на час каденції?".

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Як Деревляний вибори "завалив" у 2002 році: Лист членів обласної організації БЮТ до Юлії Тимошенко/ В.Колінець, Р.Сидяга, В.Фіялко, М.Світлик // Вільне життя. - 2007. - № 96. - 1 груд. - С. 2. -  Тернопільська обл.
 Газета друкує лист членів обласної організації БЮТ до свого лідера Юлії Тимошенко, у якому автори наводять цілу низку неприпустимих прорахунків тернопільського керівництва БЮТу. Вони також повідомляють читачів якою була реакція на цього листа з боку Ю.Тимошенко: вона прислала до Тернополя одного з керівників "Батьківщини", який отримав додаткову інформацію про діяльність п. Деревляного. Але подальша її реакція була  така: після того, як на обласній конференції "Батьківщини" за його кандидатуру на посаду голови обласної організації проголосувало всього 7 чоловік, Ю.Тимошенко все ж таки призначила його в.о. голови. А після того, як п. Деревляний провів у "Батьківщині" відповідну зачистку, він став головою обласної організації.

Загородний Ю.  Люди устали жить в неблагополучной стране: Интервью председателя СДПУ (о)/ Беседовала Т.Ярошевская // Слава Севастополя. - 2007. - № 222. - 29 нояб. - С. 2. - Автономна Республіка Крим
 Лидер объединенных эсдеков аргументировано проанализировал ситуацию, сложившуюся в возглавляемой им партии после выборов 2006 года, дал взвешенную, политкорректную оценку ситуации в Украине в целом, отметив, что стране необходима новая пропорциональная избирательная система на основе мажоритарной избирательной системы. Еще одной проблемой Украины, по мнению Ю.Загороднего, является отсутствие в стране общегосударственного лидера.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Яловегіна Г.  Вертикаль інтересів громади // Зоря Полтавщини. - 2007. - № 187. - 5 груд. - С. 1 - Полтавська обл.
Статтю написано до Дня місцевого самоврядування. Вона розповідає читачам про роботу Семенівської районної ради Полтавської області. Голова районної влади вважає, що у Києві не завжди розуміють потреби регіонів і міст, тому "потрібна побудова вертикалі місцевого самоврядування", а депутати, обрані до Верховної Ради України, "мають бути відповідальними не тільки за партійну приналежність, але й за вирішення проблем регіонів".

Новиченко М.  Чи стане т.в.о. головою ОДА? // Кіровоградська правда. - 2007. - № 91. - 4 груд. - С. 1, 2. - Кіровоградська обл.
  Автор розмірковує над шансами призначеного в.о. голови облдержадміністрації Анатолія Ревенко стати губернатором. І вважає, що він занадто швидко звик до крісла, яке зайняв поки тимчасово, і марно "з приводу і без на різноманітних нарадах, прес-конференціях постійно говорить про прихід в область нової влади, про те, які грандіозні в неї плани на найближче і більш віддалене майбутнє".

Толочик П.  В інтересах громади // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 143. - 4 груд. - С. 1. - Миколаївська обл.
Надається інформація про вісімнадцяту сесію Миколаївської міської ради п'ятого скликання, на якій було розглянуто питання бюджету міста Миколаєва на 2007 рік, затверджено Програму страхового фонду документації міста та положення про проведення загальноміських конкурсних програм і фестивалів.

Голенко В.  Что с нами делают?: Статья председателя областного Совета // Луганская правда. - 2007. - № 135. - 1 дек. - С. 2. -  Луганська обл.
 Газета публикует статью председателя областного Совета о том, стоит ли на государственном уровне устраивать  "государственно-показушные "торжества" годовщины Голодомора. В.Голенко спрашивает: "…Что мы делаем, не зная меры, превращая истинную национальную трагедию в позерскую национал-кампанию, валом обрушивая на головы то, что может дать в неоднородной стране обратный эффект? ".  Он считает, что нельзя подменять понятия, говоря о народной трагедии как о горе одной нации.

Горгуль А.  Александр Антипов: "Желаниям тоже предела нет" // Луганская правда. - 2007. - № 135. - 1 дек. - С. 1, 2. - Луганська обл.
 Автор информирует читателей о вопросах, которые освещал на пресс-конференции председатель облгосадминистрации А.Антипов. Подводя итоги пресс-конференции, А.Антипов отметил, что 2007 год облгосадминистрация оценивает как год стабилизации в экономике и социальной сфере области.

Грицюк А.  З думкою людей треба рахуватися: Репортаж із "прямої лінії" голови обласної ради в редакції газети/ Підготував О.Пирожик // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 136. - 1 груд. - С. 4. - Волинська обл.
 Голова обласної ради відповідав у редакції газети  на запитання мешканців області. Ці запитання стосувалися як місцевих проблем і недоліків (зокрема, проблем охорони диких тварин, незаконного виділення землі навколо озера Світязь, питань газифікації та медичного забезпечення села), так і політичної ситуації в країні - проблеми створення демократичної парламентської коаліції.

Жакова Т.  Что было, что есть, что будет ... // Вечерняя Одесса. - 2007. - № 180-181. - 1дек. - С.1, 3. - Одеська обл.
 Городской голова Одессы Э.Гурвиц выступил с отчетом о своей работе перед собранием общественности города. Он остановился на бюджетной политике и, языком цифр показав динамику роста бюджета Одессы, рассказал о градостроительной политике, признав, что она неоднозначна, особенно в исторической части города. В завершение встречи городской голова ответил на вопросы одесситов, которые, в основном касались проблем застройки центра города и социальных вопросов.

Іващук М.  Яка модель управління розвитком території краща? // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 96. - 1 груд. - С. 2. - Тернопільська обл.
 Стаття висвітлює роботу круглого столу з питань формування нової моделі управління розвитком регіону та базових територіальних спільнот. Його провели вузівська кафедра державного та муніципального управління ТНЕУ та регіональний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Мироненко В.  Земля і воля місцевих громад. Як ними краще розпорядитися? // Сумщина. - 2007. - № 131. - 1 груд. - С. 2. -  Сумська обл.
Авторка висвітлює роботу обласної ради, яка спільно з управлінням державної служби Головдержслужби України в області та з Сумським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації проводить інформаційні дні для сільських, селищних, міських голів, секретарів та землевпорядників місцевих рад. Досконалому знанню законодавства й вмінню грамотно ним користуватись на користь громадян навчають місцеве керівництво обласні фахівці, які відповідно до графіка двічі на рік виїздять у кожен район. На сьогодні найактуальнішою темою для місцевого самоврядування є тема землі: надання її в користування, передача у власність, стягнення орендної плати - це ті питання, що становлять відповідальну частини роботи місцевої ради.

Платонова Л.  Про рибу і тепло, копальні та історію вели мову депутати на 17-й сесії обласної ради п'ятого скликання/ Л.Платонова, Ю.Зелінський // Запорізька правда. - 2007. - № 182. - 1 груд. - С. 2. -  Запорізька обл.
 У Запоріжжі відбулась 17-та сесія обласної ради. Сесія розглянула такі важливі для життя області питання: звіт облдержадміністрації щодо готовності житлово-комунального господарства до  роботи в зимовий період, прийняла програму розвитку рибного господарства, затвердила звіти про виконання обласного бюджету.

Чайка Л.  И все же: год стабилизации или год развития? // Луганская правда. - 2007. - № 135. - 1 дек. - С. 1, 2. - Луганська обл.
 Газета информирует читателей о работе 18-й сессии областного Совета пятого созыва. На сессии было рассмотрено более 60 вопросов, касающихся бюджета области, реализации Комплексной программы социальной защиты и реабилитации лиц с ограниченными физическими возможностями, улучшения демографической ситуации в области и принятия Программы предупреждения гибели людей в чрезвычайных ситуациях.

Чернова Н.  Актуально, оперативно, результативно // Слобідський край. - 2007. - № 134. - 1 груд. - С. 2. - Харківська обл.
 Відбулася XXI сесія Харківської облради V скликання, на якій було розглянуто наступні питання: виконання програми відпочинку та оздоровлення дітей, внесено зміни до програми розвитку інформаційного простору області, ухвалено регіональну програму співпраці із закордонними українцями. На порядку денному сесії було також чимало земельних питань.

Свита И.  От сессии до сессии // Днепровская правда. - 2007. - № 47. - 30 нояб. - С. 3. - Дніпропетровська обл.
В Днепропетровске собрали внеочередную сессию горсовета. Причиной созыва сессии стало чрезвычайное происшествие - подделка решения горсовета об аренде земли. Депутаты проголосовали за проведение служебного расследования относительно подделки решения сессии, по которому фирме ООО ИКП "Киев-1" передано в аренду под строительство подземного торгового центра 36 земельных участков по ул. Ленина и ул. Артема.

Андреев И.  С головой в переговорах // Слава Севастополя. - 2007. - № 222. - 29 нояб. - С. 1 - Автономна Республіка Крим.
 В статье идет речь о традиционном брифинге для СМИ, проведенном первым заместителем председателя СГГА Владимиром Казариным. Он озвучил ряд актуальных для Севастополя вопросов: о мероприятиях, приуроченных к скорбной дате - Дню памяти жертв Голодомора,  о вопросах сотрудничества с НАТО, о намеченной презентации Севастополя в Брюсселе. Также В.Казарин  отметил что, особо положительным моментом для Севастополя является выход указа Президента о мероприятиях по развитию гуманитарной сферы в АР Крым, в котором  учтены все вопросы и обращения городских властей Секретариат Президента.

Роман Ткач: З області ми нікуди не підемо/ Р.Ткач, Р.Постолянюк, А.Романчук, Т.Геруля; Записав О.Павленко // Галичина. - 2007. - №179-180. - 29листоп. - 5 груд. - С. 4 – 5. -Івано-Франківська обл.
 Читачам пропонується колективне інтерв'ю депутатів облради від партії "Нашої України", так званої "команди Романа Ткача". Напередодні на черговій сесії облради спалахнув скандал: фракція "Нашої України" в облраді виступила з звинуваченнями у некоректній поведінці лідера облрадівських бютівців  Юрія Романюка. А він у відповідь поширив у ЗМІ свою точку зору на події в області, в який не поскупився на образи та звинувачення, насамперед на адресу Романа Ткача та його команди, у махінаціях з орендою земельних ділянок, у володінні землею у Яремчі та ситуацією з Палацом Потоцьких.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Дейнеко О.  Нашу обласну знають в Україні/ О.Дейнеко, К.Денисюк // Київська правда. - № 135. - 4 груд. - С. 1, 2. -  Київська обл.
У Києві було проведено урочисту конференцію "Нові технології у спеціалізованій медичній допомозі", яку було присвячено 145-річчю заснування Київської обласної клінічної лікарні. Це було не лише свято, а й наукові читання, зустрічі однодумців у медичній галузі.

Куманський Б.  Національна еліта має сказати слово // Народне слово. - 2007. - № 133. - 4 груд. - С. 1, 2. -  Кіровоградська обл.
 В облдержадміністрації за участю в.о. голови облдержадміністрації А.Ревенка і голови облради М.Сухомлина відбулася зустріч з творчою інтелігенцією області, на якій було порушено питання виживання української мови та культури в сучасних, далеко не сприятливих для них умовах, ролі інтелігенції, національної еліти в розбудові України.

Рогожинська І.  До європейських стандартів освіти // Зоря Полтавщини. - 2007. - № 186. - 4 груд. - С. 1. - Полтавська обл.
 У Полтаві у форматі "круглого столу" відбулася зустріч голови Полтавської облради О.Удовіченка з активістами студентського самоврядування та керівниками вищих навчальних закладів області. Під час проведення "круглого столу" розмова йшла про те, що студентське самоврядування є важливим фактором розвитку суспільства, виявлення потенціальних лідерів, формування майбутньої еліти нації.

Два взрыва в выходные/ К.Сазонов, А.Сопова, Е.Карпенко, Т.Заровная // Донбасс. - 2007. - № 222. - 4 дек. - С. 1, 2-5. - Донецька обл.
 Газета дает подборку статей о трагических событиях в Донецке - взрывах на шахте им. Засядько, которые произошли 1 декабря. Статьи рассказывают о трагических событиях и судьбах шахтеров, приводят их мнения о происшедшем и стараются проанализировать причины аварий на шахте.

Слободянюк Т.  "Подільська палітра - 2007" поповнилась новими барвами // Подільські вісті. - 2007. - №174.- 4 груд. - С. 1. - Хмельницька обл.
 Вже сьомий рік поспіль на Хмельниччині проходить творчий конкурс художників, на здобуття обласної дитячої премії  ім. Л.Мазур - відомої української художниці. Тому як проходив цей конкурс цього року і присвячена стаття.

Толочик П.  Олексій Гаркуша: "Більше довір'я місцевій владі" // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 143. - 4 груд. - С. 2. - Миколаївська обл.
 На своїй прес-конференції для представників обласних ЗМІ голова облдержадміністрації розповів про актуальні питання соціально-економічного розвитку області: про цінову ситуацію на продовольчому ринку, про запровадження методів державного регулювання цін, про формування запасів продовольчого зерна й про використання коштів з державного бюджету.

Архипова В.  Влада прагне полегшити долю інвалідів // Запорізька правда. - 2007. - № 182. - 1 груд. - С. 1. -  Запорізька обл.
 Напередодні Міжнародного дня інвалідів у Запорізькому обласному академічному театрі зустрілися люди з особливими потребами й ті, хто допомагає їм долати недуги та знаходити шляхи для повноцінного життя. З добрими словами до присутніх звернулися заступник голови облдержадміністрації М.Фролов і перший заступник голови обласної ради А.Світлицький, вони запевнили, що керівництво області та надалі робитиме все, щоб полегшити долю людей з обмеженими фізичними можливостями.

Байдужий А.  Такому медичному центру позаздрить і столиця // Зоря. - Д., 2007. - № 133. - 1 груд. - С. 1, 2. - Дніпропетровська обл.
 29 листопада у Кривому Розі відкрився медико-діагностичний центр, спроможний щодня приймати до 350 пацієнтів. Створення цього унікального, оснащеного найсучаснішим медичним обладнанням та укомплектованого висококваліфікованим медичним персоналом закладу. Було ініційоване міським головою Ю.Любоненком та депутатами міськради.

Валуева Н.  Все на продажу. Торг уместен? // Крымская правда. - Сімф., 2007. - № 221. - 1 дек. - С. 1. -  Автономна Республіка Крим.
20 ноября Президентом Украины был подписан указ о мероприятиях по развитию гуманитарной сферы в АР Крым.  Газета публикует полемическую статью на эту тему. Автор считает, что гуманитарную сферу планируется развивать путем дальнейшего вытеснения русского языка. По ее мнению фраза из текста указа, что президент подписал указ "в поддержку инициативы общественности", не соответствует действительности и, несмотря на выданный местным властям "карт-бланш на поголовную украинизацию Севастополя, горожане так спокойно со всем этим не беспределом" не смирятся.

Кирьянова С.  Анатолий Гриценко: "Такая политика не требует митингов и пикетов" // Крымские известия. - 2007. - № 222. - 1 дек. - С. 1. -  Автономна Республіка Крим.
 Председатель Верховной Рады Автономной Республики А.Гриценко провел встречу по случаю 15-летия деятельности межконфессионального совета "Мир - дар Божий". В ней приняли участие глава крымского правительства В.Плакида, представители многочисленных конфессий. Деятельность межконфессионального совета оказывает большой вклад  в дело сохранения мира и согласия на полуострове.

А было ли пятно? // Крымская газета. - 2007. - №221. - 1 дек. - С. 1. -  Автономна Республіка Крим.
 Главное управления Министерства по вопросам чрезвычайных ситуаций Украины в АРК опровергает информацию экологов и представителей Партии  зеленых Украины о том, что нефтепродукты с российского танкера, потерпевшего аварию в Керченском проливе 11 ноября, достигли южного побережья Крыма. Крымские эмчеэсники заявили, что снимки, продемонстрированные экологами, сделаны в марте-апреле 2007 года и не отражают реальной ситуации.

Рева І.  Борис Сіленков визнав себе фізичною особою з обмеженою цивільною дієздатністю? Публічно! // Наддніпрянська правда. - 2007. - № 86-87.- 30 листоп. - С. 1, 3. -  Херсонська обл.
У Херсоні триває конфлікт газети з головою Херсонської облдержорганізації Б.В.Сіленковим. Газета друкує цілу низку матеріалів з цього приводу: копії судових документів, листи читачів на підтримку газети й листа головного редактора газети, у якому він зазначає: підтримка читачів  "допоможе всім нам змусити можновладців поважати якщо вже не нас, то принаймні Закон".

Стус В.  Так развязываются транспортные узлы // Крымская газета. - 2007. - № 220. - 30 ноябр. - С. 1. -  Автономна Республіка Крим.
 В Крыму состоялась торжественная церемония открытия транспортной развязки на 10-м километре автотрассы между Севастополем и Балаклавой. Находясь на пересечении довольно оживленных дорог, этот участок трассы считался потенциально опасным. На открытии транспортной развязки глава Севастопольской госадминистрации Сергей Куницын не скрывал своего восхищения работой строителей и сказал, что это лучший подарок дорожников к предстоящему 225-летия Севастополя.

Данина шани жертвам голодомору та політичних репресій // Чернівці. - 2007. - № 48. - 30 листоп. - С. 1. - Чернівецька обл.
 Газета публікує інформацію про проведення у області Дня пам'яті жертв голодомору та політичних репресій. У Чернівцях відбувся траурний мітинг та спільний молебень за участю представників різних конфесій за  упокій жертв голодомору. У траурній церемонії взяли участь керівники міської  ради на чолі з її головою М.Федоруком.

Горгуль А.  Виктор Ющенко "Думайте о своих детях, думайте о городе, в котором живете!" // Луганская правда. - 2007. - №134.-29 нояб. - С.1, 2. - Луганська обл.
 Газета информирует читателей о визите Президента в Луганск. Президент выступил на торжественном митинге по случаю введения в действие на ОАО "Алчевский металлургический комбинат" кислородно-конвекторного цеха, принял участие в закладке памятной капсулы в фундамент будущей электростанции на территории АМК, побеседовал с заводчанами, выступил на Всеукраинском совещании по проблемам энергосбережения на предприятиях горно-обогатительного комплекса и машиностроения и встретился с журналистами. Во время этой встречи он говорил и об экономном использовании ресурсов и о текущем политическом моменте, проблемах создания парламентской коалиции, подкупе депутатов и о проблемах Луганщины.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 89 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 5 по 7 грудня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Кулакевич С.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення