Огляд реґіональної преси

Випуск 88, 1 - 4  грудня 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Обговорення законопроектів в реґіональній пресі
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Грицик Ю.  Немає коаліції - немає спікера: Бютівці заговорили про "безкоаліційну Україну" // Експрес. - Л., 2007. - № 175. -27-28 листоп. - С. 5. - Львівська обл.
Заступник лідера БЮТ Микола ТОМЕНКО заявив, що іхня фракція не підтримає жодну кандидатуру на посаду спікера до створення коаліції.  "Я думаю, що так само ми будемо переконувати "Нашу Україну" не голосувати наразі," - підкреслив ТОМЕНКО. Водночас заступник лідера фракції БЮТ Олександр ТУРЧИНОВ переконаний, що невдовзі всі депутати від "Нашої України-Народної самооборони підпишуть угоду про створення демократичної коаліції. Алексадр Лавринович, в.о. міністра юстиції дав зрозуміти, що не виключає можливості позачергових парламентських виборів у випадку, якщо не створять коаліцію. Вадим Карасьов, директор Інституту глобальних стартегій вважає, що формуванню коаліції перешкоджає кадрове питання, бо ні В"ячеслав КИРИЛЕНКО, ні Іван ПЛЮЩ не є прийнятними на посаду  спікера. На думку політолога Володимира Фесенка, безкоаліційний формат уряду можливий.

Кармазін Ю.  НУНС показав Президентові зуби: Інтерв"ю народного депутата України/ Розмова вела О.Кущій // Експрес. - Л., 2007. - № 175. -27-28 листоп. - С. 4. - Львівська обл.
Член політради НУНС, народний депутат України Юрій КАРМАЗІН коментує позицію блока щодо кандидатури спікера. Єдиною кандидатурою, яка пройшла процедуру затвердження на всіх рівнях  був В"ячеслав КИРИЛЕНКО, але несподівно за участю почесного голови блоку з"явилися нові кандидатури. "Для нас була несприйнятною кандидатура Єханурова через його позиції, зрозумілі від початку. Інші кандидатури не обговорювалися..Політрада пропонувала й обговорювала лише Кириленка, тож на голосування було висунуто лише цю кандидатуру" - пояснив Ю.КАРМАЗІН позицію однопартійців стосовно кандидатури спікера.

Коваль В.  Добре сидимо! // Експрес. - Л., 2007. - № 175. -27-28 листоп. - С. 4. - Львівська обл.
 Народний депутат України В"ячеслав КОВАЛЬ (НУ-НС) розповів про підготовку до відкриття першої сесії  Верховної Ради України шостого скликання, а саме - про те, за яким принципом розмістилися депутатські фракції у сесійній залі. За словами В.КОВАЛЯ, "кожна фракція на щось претендує. Але, як правило, фракції домовляються між собою. ..Наприклад, "Народний рух України", а потім "Наша Україна", якщо дивитися з трибуни спікера, завжди сиділи з правого боку..а от Компартія завжди займала лівий сектор. Так що традиція так і склалася - праві сили сідали справа, а комуністи - зліва. Решта ж політичних сил розміщувалася посередині між комуністами й правою частиною парламенту ". На запитання, які місця у залі засідань вважаються найкрутішими, В"ячеслав КОВАЛЬ відповів, що скоріше за все - "ті, де сидять голови фракцій, - скраю, ближче до проходу".

Литвин В.  Не виконав обіцяне - за грати? // Експрес. - Л., 2007. - № 175. -27-28 листоп. - С. 4. - Львівська обл.
 Лідер комуністів Петро СИМОНЕНКО вважає, що кожна політична сила, представлена в парламенті повинна працювати на виконання своїх передвиборчих обіцянок, а за невиконання пропонується введення кримінальної відповідальності за брехню під час виборів. Народні депутати України коментують цю пропозицію. Андрій ПОРТНОВ (БЮТ) вважає, що відповідальність  має бути суто політичною. "Розумні політики не підуть на авантюрну пропозицію КПУ". На думку Юрія МІРОШНИЧЕНКА (Партія регіонів) "якби таке сталось, Україну визнали б новатором..Саму заяву КПУ в цьому випадку я розцінюю як занадто різку". Депутат від фракції НУНС Юрій КЛЮЧКОВСЬКИЙ  заявив, що "з правової точки зору - це суцільний нонсенс в умовах пропорційної виборчої системи. Таку практику можна успішно використовувати в умовах "мажоритарки", коли створюються повністю відкриті списки та округи".

Платонова Л.  У "молочної" проблеми є рішення // Запорізька правда. - 2007. - № 179. - 27 листоп. - С. 2 - Запорізька обл.
 До народного депутата України Олександра ПЕКЛУШЕНКА звернулися жителі села Барвинівка Новомиколаївського району з проханням розібратися в закупівельних цінах на молоко, а також, чому дотацію з державних коштів за здану продукцію в області платять закупівельникам, а на Кіровоградщині - виробникам. О.ПЕКЛУШЕНКО надіслав листа віце-прем"єру України з питань аграрної політики з проханням розглянути листа селян і відповісти на поставлене ними  питання.

Стрілець В.  Пряма дорога чи глухий кут // Черкаський край. - 2007. - № 92. - 28 листоп. - С. 4. - Черкаська обл.
Перше засідання новообраної Верховної Ради України пройшло нашвидкоруч: прийнявши присягу та утворивши фракції  Рада оголосила перерву до четверга. Причиною тому є коаліційні недомовленості та розбіжності по тексту коаліційної угоди. БЮТ має поступитися своїми передвиборчими обіцянками, з якими найбільше не погоджувалися "нашоукраїнці", а саме - про створення професійної армії з 1 січня 2008 року та про повернення громадянам протягом двох років заощаджень в Ощадбанку СРСР.

Уколов В.  10 мільонів за зраду: Інтерв"ю народного депутата України/ Розмову вела А.Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 175. -27-28листоп. - С. 1, 5. - Львіська обл.
Депутати БЮТу заявляють, що опоненти намагаються перекупити їхніх депутатів. Про це газеті докладніше розповів народний депутат України Віктор УКОЛОВ. "Скажу про мій випадок. Телефонує давній товариш і пропонує дуже терміново побачитися. Робиться це для того, щоб я не встиг взяти з собою засоби для запису. Я зустрівся з цим товаришем." Товариш переказав пропозицію стосовно грошей, "треба брати..щоб не вийшло так само, як із бютівцями й "нашоукраїнцями", депутатами минулого скликання. Вони довго думали, тому отримали тільки половину обіцяної суми". В.УКОЛОВ вважає, що заявляти в Генпрокуратуру марно, бо факт отримання хабара, себто сам злочин, не відбувся.  Однак деяким депутатам вдалося записати такі зустрічі. Зокрема Андрієві СЕНЧЕНКУ, повідомив народний депутат. Лідер "ПОРИ" Владислав КАСЬКІВ також підтвердив факт спроби підкупу депутатів "НУ-НС".

Шевченко А.  "Біла гвардія": Інтерв"ю народного депутата України/ Розмову вела І.Лопух // Експрес. - Л., 2007. - № 175. -27-28 листоп. - С. 5. - Львівська обл.
 Представник БЮТ Андрій ШЕВЧЕНКО пояснив кореспонденту газети, чому на церемонії відкриття першої сесії парламенту шостого скликання представники БЮТ були в білих сорочках, білих светрах та червоних краватках, а лідерка  ж одягнула червоний гольф і білий светр. "Білі бютівські светри, як на мене, це яскраво, стильно, весело...ми йдемо до того, щоб в нашому житті побільшало світла, яскравості. Тому свої ідеї ми виражаємо і через вбрання. Червоний колір..це колір боротьби." Народний депутат, на коментарі опонентів, які вже встигли охрестити БЮТ "білою гвардією", "палатою № 6" відповів, що "нехай це буде на їхній совісті. ..говорили вони про нас так більше із заздрості."

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЕКТІВ В РЕҐІОНАЛЬНІЙ ПРЕСІ

Васюнець Н.  Історичну пам"ять - у ранг закону: Президент певен, що заперечення Голодомору - злочин[Коментар народних депутатів України]/ В.Колесниченко, М.Оніщук, // Експрес. - Л., 2007. - № 175. -27-28 листоп. - С. 6. - Львівська обл.
 Секретаріат Президента України підготував законопроект про встановлення кримінальної та адміністративної відповідальності  за заперечння Голодомору та Голокосту. Народний депутат України Вадим КОЛЕСНИЧЕНКО (Партія регонів) вважає, що "цей законопроект передусім свідчить про те, що свободи слова у нашій державі не буде...Жодного документа, який би засвідчував, що це було свідоме винищення народу чи нації, не існує." Микола ОНІЩУК ("НУ-НС") вважає, що Голодомор 11932 - 1933 рр., як  факт геноциду нації, безпосередньо доказаний "відповідно до вимог Міжнародної конвенції, ухваленої з цього приводу." На думку народного депутата, "тема Голодомору та його правової оцінки є гостро політичною". В. КОЛІСНИЧЕНКО ж вважає, що пропозиція Президента не сприятиме об"єднанню українського народу, навпаки, призведе до розколу в Україні.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Васевич А.  Критичний аналіз - запорука позитивних змін // Зоря Полтавщини. - 2007. - №182 .-27 листоп. - С. 2. - Полтавська обл.
У Полтаві відбулося розширене засідання колегії обласної державної адміністрації. У роботі колегії взяв участь голова обласної ради О.Удовіченко. На засіданні колегії були розглянуті питання про стан справ у сфері ціноутворення та заходи щодо забезпечення цінової стабільності, про підсумки роботи із зверненнями громадян, про стан виконання заходів обласної програми  профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих. Про підсумки економічного і соціального розвитку та виконання бюджету області за 9 місяців доповідали керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.  Підбиваючи підсумки засідання колегії голова облдержадміністрації В.Асадчев наголосив, що в цілому досягнуті показники у багатьох сферах є стабільними.

Зубов Д.  Уступок самозахватчикам больше не будет // Крымская правда. - Сімф., 2007. - № 217. - 27 нояб. - С. 1, 3. - Автономна Республіка Крим.
 Крымская власть готовится к предстоящему заседанию Совета по национальной безопасности и обороне Украины, посвященному земельным вопросам. На совещании в Совмине председатель Верховного Совета  АРК Анатолий Гриценко сказал, что "в Крыму нет проблем с землей под индивидуальное жилищное строительство. Чтобы обустроить крымских татар надо еще две тысячи двести гектаров... На обустройство крымских татар из госбюджета выделяются значительные суммы". Все случаи самозахвата происходят в экономически привлекательных районах. То есть там, где самая дорогая земля.  В очередной раз спикер обратился к лидерам крымских татар с предложением сделать шаги навстречу в урегулировании конфликтной ситуации.

Полулях С.  Золота вода // Кіровоградська правда. - 2007. - № 89. - 27 листоп. - С. 2. - Кіровоградська обл.
На засіданні Кіровоградської міської ради було винесено питання перегляду тарифів на послуги ТОВ "Водне господарство". Члени виконавчого комітету перенесли розгляд цього непопулярного питання на чергове засідання виконкому, посилаючись на приклад інших міст обласного рівня України, де вода коштує дешевше.

Пшенічний Ю.  Потрібні реформи // Зоря. - Д., 2007. - № 1231 - 27 листоп. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
В обласній організації Національної спілки журналістів України на засіданні Прес-клубу розглядали питання реформування місцевого самоврядування в Україні. Український освітній центр реформ та Міжнародний центр перспективних досліджень реалізують проект, який називається "Проведення публічних консультацій та інформаційної кампанії із реформування місцевих органів влади в Україні - другий етап".  У Прес-клубі презентували Зелену книгу, яка містить аналіз реального стану місцевого самоврядування.  Ця книга є основою для публічних консультацій, що проводяться в регіонах нашої держави, з питання місцевого самоврядування.

Романюк М.  Найкраща політика - це відстоювання інтересів волинян: Інтерв"ю/ Розмовляв О.Пирожик // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 134. - 27 листоп. - С. 4. - Волинська обл.
В своєму першому інтерв"ю Микола Романюк, тимчасово виконуючий обов"язки голови облдержадміністрації, висловив своє бачення вирішення проблеми публічних протистоянь між радою і облдержадміністрацією.  На його думку, "причина цього - у виборах до місцевих рад за пропорційною системою." Зараз існує ситуація, коли інтереси партій і фракцій нерідко заважають прийняти конструктивні рішення.Стосовно кадрового питання,  Микола Романюк сказав, що добре знає всіх заступників, які працюють в облдержадміністрації, він запропонував їм залишитися. але омолодження команди неодмінно буде. Пріоритетними питаннями в своїй роботі М.Романюк вважає соціальні питання. Щодо ситуації в селі Микола Ярославович вважає, що село необхідно вивести з тої безвиході, що людям нема куди подітися. Потрібно відновити сільські клуби, бібліотеки.

Долги коммунаровцам обещают погасить до конца года/ Пресс-служба облгосадминистрации // Южная правда. - 2007. - № 134. - 27 нояб. - С. 2. - Миколаївська обл.
На заседание областной комиссии по вопросам обеспечения своевременности и полноты уплаты налогов и погашения задолженности по зароботной плате были приглашены руководители предприятий, имеющих наибольшие долги перед своими работниками. Среди них ГП "Николаевский авиаремонтный завод "НАРП", ГП "Судостроительный завод имени 61 коммунара", военный совхоз "Таврийский".  Члены областной комиссии заслушали пояснения приглашенных на заседание Очаковского городского головы и Первомайского городского головы. Как заверили представители городских общин, до конца года долги коммунальных предприятий будут погашены.  На комиссии отметили, что в последнее время активизировалась работа отделов государственной исполнительной службы по взысканию долгов с предприятий области в пользу граждан. Было предложено составить по всем должникам графики погашения задолжнности и довести до сведения населения.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Асадчев В.  Світло очищення задля майбутнього // Зоря Полтавщини. - 2007. - №182 .-27 листоп. - С. 2. - Полтавська обл.
 Голова Полтавської обласної державної адміністрації присвятив статтю чорній сторінці в історії України - Голодомору 1932-1933 років. Він розповів про Голодомор на Полтавщині. На цей час в області проживає понад 105 тис. осіб, що постраждали від Голодомору. Громадянам, які пережили це жахіття, надається допомога, що передбачена законодавством, а також благодійна допомога від співгромадян.  Відновленню історичної правди про Голодомор на Полтавщині громада завдячує праці місцевих науковців, працівників архіву. Вже складено перші списки жертв Голодомору 1932-1933 років. 24 листопада на Полтавщині в оселях, на вулицях, у храмах були запелені свічки в пам"ять жертв Голодомору.

Задніпровська Н.  Схиляємо голови // Зоря. - Д., 2007. - № 1231 - 27 листоп. - С. 1. - Дніпропетровська обл.
24 листопада на Дніпропетровщині вшановували пам"ять жертв Голодомору 1932-1933 років. У Дніпропетровську були приспущені прапори, відбулася церемонія покладання квітів жертвам голодомору та політичних репресій до Пам"ятного хреста на 9-му кілометрі Запорізького шосе. О 15 годині в сквері ім. Л.В.Пісаржевського відбувся мітинг-реквієм. Біля пам"ятного знака-хреста зібралися керівники області й міста, рядові громадяни, не байдужі до цієї трагедії. О 16 годині Дніпропетровщина приєдналася до всеукраїнської акції "Запали свічку!".

Киба В.  ...І тиша голосом пам"яті плаче // Зоря. - Д., 2007. - № 1231 - 27 листоп. - С. 1. - Дніпропетровська обл.
В Апостолові на мітинг-реквієм, щоб запалити свічку Пам"яті і пом"янути хвилиною мовчання жертв голодомору 1932-1933 років прийшло багато людей. З ініціативи райради, райдержадміністрації і за підтримки громадських організацій і всіх небайдужих до трагедії 33-го року в районі споруджено пам"ятний знак землякам - жертвам голодомору 1932-1933 років. На кошти, котрі лишилися не витраченими на будівництво пам"ятного знака, разом з райархівом планується створити в районному музеї експозицію по жертвах голодомору.

Клікова Г.  "Дивляться зорі з неба, немов замучених очі.." // Запорізька правда. - 2007. - № 179. - 27 листоп. - С. 1. - Запорізька обл.
День пам"яті жертв Голодомору 1932-1933 років та політичних репресій був скорботним для запоріжців. Сотні городян пішою ходою пройшли головним проспектом до пам"ятного знака жертвам голодоморів та репресій, що на вулиці Дзержинського. Урочистий мітинг відкрив перший заступник голови облдержадміністрації О.Бережний.  З настанням сутінок люди запалили сотні вогників, приєднавшись таким чином до співвітчизників, які вшанували пам"ять жертв Голодомору. Журналіст А.Биков повідомив про мітинг-реквієм, який відбувся у Бердянському районі, де було відкрито пам"ятний знак "Жертвам голодомору 1932-1933 років".

Куценко П.  Біль, який житиме з нами довічно // Деснянська правда. - 2007. - № 137.- 27 листоп. - С. 1. - Чернігівська обл.
На Чернігівщині, як і по всій Україні, вшановували пам"ять жертв Голодомору 1932-1933 років та політичних репресій. Біля П"ятницької церкви у Чернігові 24 листопада пройшов траурний мітинг. Зі словом до людей зверталися керівникі області та міста.  Було відслужено молебен, тисячі свічок запалили жителі Чернігівщини на пам"ять о загиблих в ті страшні роки для України.

Макей Л.  Кіровоградщина вшанувала пам"ять жертв Голодомору // Народне слово. - 2007. - № 130. - 27 листоп. - С. 1. - Кіровоградська обл.
24 листопада о 15-00 дзвони кафедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці Кіровограда сповістили про початок траурної ходи від храму до Фортечних валів, де і відбувся траурний мітинг-реквієм. Звучали пронизливі поезії й скорботна музика. Виступали керівникі області та звичайні громадяни міста. Основним лейтмотивом усіх виступів було засудження Голодомору та заклики визнати його злочином проти українців.

Пирожик О.  Останній аргумент: корови та гній - під стіни податкової // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 134. - 27 листоп. - С. 3. - Волинська обл.
Конфлікт між податківцями та керівниками крупнотоварних сільсгосппідприємств області стягнув критичної межі. Ігнорування податківцями вимог селян повернути їм ПДВ із виробленої сільсгосппродукції змусило керівника сільсгосппідприємтса ім. Тараса Шевченка Горохівського району, депутата обласної ради Андрія Турака ініціювати зустріч з головою облради Анатолієм Грицюком, на якій був присутнім і тимчасово виконуючий обов"язки голови облдержадміністрації Микола Романюк.  Проблема відшкодування ПДВ селянам за продукцю тваринництва тягнеться ще з 1999 року. Шкода, нанесена сільсгоспвиробникам за цей час вимірюється сотнями мільонів гривень. Начальник ДПА намагався довести, що податківці діють виключно в рамках закону. Микола Романюк доволі жорстко відреагував на цю ситуацію, давши доручення до 1 грудня уточнити податкові декларації, а податківці до 10 грудня мають іх перевірити.

Полулях С.  У Долинській уже не холодно // Кіровоградська правда. - 2007. - № 89. - 27 листоп. - С. 2. - Кіровоградська обл.
 На прес-коференції у якості тимчасового виконуючого обв"язки заступника голови ОДА Василь Сибірцев повідомив, що без тепла у місті Долинському існують 37 житлових будинків. В місті продовжуються роботи з централізації міської системи опалання, повним ходом ідуть пуско-налагоджувальні роботи, днями до ладу повинні стати 4 новозбудовані котельні.

Самойлова Л.  Хода зі свічами пам"яті // Зоря Полтавщини. - 2007. - №182 .-27 листоп. - С. 1. - Полтавська обл.
Всеукраїнська акція «Запали свічку» 24 листопада розпочалася у Полтаві біля будинку облдержадміністрації. Колону учасників зі свічками очолили прапороносець з прапором України і священнослужителі Полтавської єпархії Української Православної Церкви Київського Партіархату з хоругвами.  Було відслужено паніхіду за загиблими в ті скорботні часи.

Слободянюк Т.  Голодомор: чорна сповідь моєї вітчизни і її затамований біль: 75 років тому Україна триста днів була без шматка хліба // Подільські вісті. - 2007. - № 170. - 27 листоп. - С. 1. - Хмельницька обл.
На Поділлі поминали жертв Голодомору 1932-1933 років. Мітинг-реквієм на майдані Незалежності в Хмельницькому відкрили керівники області. Поминальні молебни відслужили представники всіх релігійних конфесій. О 16 годині сотні білих кульок злинули  в небо , і кілкатисячна колона учасників свічкової ходи вже традиційно рушила з майдану до вулиці Проскурівської, де на місті масових поховань жертв репресій нині височить скульптура Ангела-охоронця.  Скорботна свічкова хода відбулася в усіх містах і райцентрах області.

Фуга Л.  Пролить свет правды // Южная правда. - 2007. - № 134. - 27 нояб. - С. 1. - Миколаївська обл.
Накануне Дня памяти жертв Голодомора в Украине в Николаеве открылся Центр по сбору и обобщению свидетельств очевидцев Голодомора 1932-1933 гг . На открытии выставки архивных материалов "Голодомор 1932-1933 гг. на Николаевщине" выступил заместитель председателя Николаевской облгосадминистрации В.Луста. В рамках мероприятий, проводимых ко Дню памяти жертв Голодомора в Украине, в Николаевской научно-педагогической библиотеке прошла презентация книг известного историка Юга Украины Н.И.Щитюка и Е.К.Горбурова  "Николаевщина в голодных 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 годах". 24 ноября в Николаеве прошло скорбное шествие  в память жертв Голодомора 1932-1933 годов. Возле Памятного знака жертвам Голодомора прошел траурный митинг с участием руководителей области. Затем состоялся молебен, после которого на экране транслировались скорбные шествия и митинги из других городов Украины.

Чаплыгин А.  И чудится крик: "За что такие муки?" // Наше місто. - 2007. - № 171. - 27 листоп. - С. 5. - Дніпропетровська обл.
 Жители Днепропетровска, как и вся Украина, почтили память миллионов людей, которые стали невинными жертвами голодомора 1932-1933 годов. На месте массовых захоронений прошли траурные митинги.  На братских могилах представители духовенства отслужили молебны за упокой душ невинно погибших, истинных страдальцев.  В 16.00 в городе зажглись поминальные свечи.

Чорна Г.  День скорботи // Вінниччина. - 2007. - № 94 - 27 листоп. - С. 1. - Вінницька обл.
Поминальний день жертв Голодомору 1932-1933 років та політичних репресій 24 листопада розпочався  в області у храмах, де проходили паніхіди. Голова облдержадміністрації О.Домбровський наголосив на масштабах трагедії Голодомору, який забрав стільки подільських душ, скільки сьогодні нараховує населення Вінницької області.  Керівники міста та області відзначили переможців та призерів обласного етапу Всеукраїнського конкурсу науково-пошукових робіт школярів, студентів, вчителів "Голодомор 1932-1933. Україна пам"ятає".  О п"ятнадцятій годині біля меморіалу жертвам комуно-тоталітарного режиму відбувся мітинг-реквієм.

Збудуймо пам"яті пресвітлої собор // Слобідський край. - 2007. - № 132. - 27 листоп. - С. 1-2. - Харківська обл.
24 листопада харків"яни, мешканці різних районів області прийшли до Хреста жертвам Голодомору, що в Молодіжному парку, щоб ушанувати пам"ять загиблих у ті страшні роки. Керівники області, представники громадських організацій, мешканці міста й області поклали квіти, священики запалили свічки та провели молебни.

Пам"ятаймо минуле, щоб кращим було майбутнє // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 134. - 27 листоп. - С. 2. - Волинська обл.
 День пам"яті жертв Голодомору у Луцьку відзначено скорботною ходою та жалобним мітингом за участю влади та громадян міста, керівників релігійних організацій, та тих, хто постраждав внаслідок політичних репресій, делегацій від міст та районів Волині. На мітингу виступали керівникі міста та області. До пам"ятних знаків на Замковій площі обласного центру було покладено жалобні композиції. Владика Михаіл УПЦ КП у співслужінні з священиками Святотроїцького собору та костелу Св.Петра і Павла провели велелюдну паніхіду.  Після хвилини мовчання присутні провели акцію "Запали свічку!"

Кучмина И.  В Керчи работает Европейская комиссия // Крымская газета. - 2007. - № 218. - 28 нояб. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
События в Керчи, связанные со стихийным бедствием и чрезвычайной ситуацией, продолжают привлекать внимание мировой общественности. В исполнительном комитете Керченского городского Совета принимали группу экспертов Европейской комиссии во главе с госпожой Эсме Добсон. Группа состоит из экспертов по гражданской защите из 30 стран Европы, которые выезжают оперативно в любой регион мира, в котором случаются крупные аварии, и государство не может самостоятельно с этим справиться.  Члены комиссии ознакомились с работой экологических служб, побывали на месте аварии.  Кроме экспертной помощи, украинские коллеги обратились к членам Европейской комиссии с просьбой приобрести оборудование для идентификации нефтепродуктов.

Мироненко В.  Спасибі за радість єднання! // Сумщина. - 2007. - №129.-28 листоп. - С. 3. - Сумська обл.
Репортаж про літературно-мистецький фестиваль "Кролевецькі рушники", який за 13 років існування піднявся до міжнародного рівня. Серед його учасників, крім численних українських виконавців, також представники Нідерландів, Китайської Народної Республіки, Грузії, Білорусі.

Хвостенко Г.  Воскресіння пам"яті // Сумщина. - 2007. - №129.-28 листоп. - С. 1-2. - Сумська обл.
Напередодні трагічної дати в обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка документальних матеріалів "Дзвони пам"яті", в експозиції якої представлені факти про голод на Сумщині. 24 листопада в Сумах на площі Баумана відбувся мітинг пам"яті жертв Голодомору 1932-1933 років та політичних репресій. А в селі Піски Буринського району того ж дня відкривали обласний меморіал пам"яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Ввечері в обласній філармонії відбувся концерт-реквієм.
 


 Огляд регіональної преси. - Вип. 88 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 1 по 4  грудня 2007 р.

Відповідальна за випуск: Юрковська О.Ю., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення