Огляд реґіональної преси

Випуск 87, 28 - 30  листопада 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах
 
 

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Володин О.  Гамбит Тимошенко // Крымская правда. - Сімф., 2007. - № 212. - 20 нояб. - С. 1-2. - Автономна Республіка Крим.
Оценивая результаты выборов и расклад сил в парламенте, трудно теперь ответить на вопрос: чего же на самом деле добивался Виктор ЮЩЕНКО распуская Верховную Раду и назначая новые выборы. Назначения ТИМОШЕНКО премьером? Стоило ли в таком случае отправлять ее правительство в отставку годом ранее? Независмо от того, чем закончится эпопея с формированием коалиции, избиратель сделал для себя выводы: БЮТ - единственная политическая сила, которая отстаивает его выбор, сделанный 30 сентября. Ведь ради формирования коалиции ТИМОШЕНКО уже пошла на огромные уступки. Что только добавляет пункты в ее рейтинг и повышает шансы на президентских выборах.

Ківалов С.  Якщо у парламенті не буде 300 голосів, отже, в державі не буде політичної стабільності, а в суспільстві - спокою та добробуту: Інтерв"ю народного депутата України/ Розмову вела Г.Міркуд // Одеські вісті. - 2007. - № 122. - 24 листоп. - С. 3. - Одеська обл.
 Народний депутат України Сергій КІВАЛОВ відповів на питання журналіста стосовно  нагородження  Почесною грамотою та ювілейною медаллю ЦВК з нагоди святкування 10-річчя Центральної виборчої комісії. "Нагадаю, що на день історичного засідання ЦВК, 24 листопада 2004 року, не існувало жодного судового рішення, яке б забороняло ЦВК встановлювати ...Я був законослухняним головою ЦВК. Саме за це і постраждав." Народний депутат також висловив своє ставлення до демократичної коаліції. "Якщо у парламенті не буде 300 голосів, отже, в державі не буде політичної стабільності, а в суспільстві - спокою та добробуту."- зазначив народний депутат.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Пукіш-Юнко І.  Блок розбрату: "НУ-НС" чим далі, то більше нагадує тераріум однодумців // Високий замок. - Л., 2007. - № 214. - 20 листоп. - С. 4. - Львіська обл.
Те, що у "НУ-НС" сьогодні немає порозуміння - не приховаеш. Тривожним сигналом є те, що у блоці й не намагаються цього приховувати: гризуться публічно. Одні раптово прозріли, як-от "уенпівець" Юрій Костенко, котрий бідкається, як можуть бути в одній партії ліві "луценківці" і праві "костенківці". Інші, ті, хто не проти злиття "НУ-НС" в єдину партію, торгуються, хто має керувати парадом -ЮЩЕНКО, БАЛОГА, КИРИЛЕНКО чи ще хтось. Навіть, якщо "НУ-НС" пройде випробування "коаліціадою", залишатиметься загроза розколу через згоду-незгоду злиття блоку в єдину партію. До того ж дехто з представників "НУ-НС" вже сьогодні виношує плани про створення власних проектів.

Віргуш Н.  СПУ: програш - це стимул до дії // Черкаський край. - 2007. - № 90. - 21 листоп. - С. 5. - Черкаська обл.
Соціалісти аналізують причини поразки Соцпартії на позачергових виборах до Верховної Ради України. На XVII звітно-виборній конференції Черкаської обласної організації Соцпартії України, яка відбулася в Черкасах, йшлося про політичну ситуацію, яка склалася в країні після виборів та про подальшу програму дій партії, відтепер - уже в позапарламентських умовах. Керівник соціалістів області, народний депутат України IV, V скликання О.П.Малиновський визначив помилки, яких припустилася партія на цих виборах та окреслив завдання по підготовці до наступних виборів до парламенту.

Грушовик О.  "Усе це - брехня на брехні", - сказав журналістам Василь Деревляний з приводу минулотижневого розміщення у регіональних ЗМІ матеріалу "Справедливість є! За неї варто боротися!" // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 93. - 21 листоп. - С. 5. -Тернопільська обл.
На прес-конференції в офісі обласної організації "Батьківщини" народний депутат Василь ДЕРЕВЛЯНИЙ заявив, що це не вперше, "коли деякі засоби масової інформації публікують завідомо наклепницькі статті проти мене. Насправді ж мова йде не про особу ДЕРЕВЛЯНОГО, а про партію "Батьківшина" на теренах області."  Також Василь ДЕРЕВЛЯНИЙ повідомив, що надруковане звернення Григорія ОМЕЛЬЧЕНКА до лідерів БЮТ отримає належну оцінку контрольно-ревізійної комісії партії, адже всі висунуті у цій публікації звинувачення не підкріплені фактами та відповідними документами.

Заява блоку "НУ-НС" // Черкаський край. - 2007. - № 90. - 21 листоп. - С. 3. - Черкаська обл.
У Черкасах, в офісі "Нашої України", відбулося підписання керівниками черкаських обласних організацій, що входять у блок "Наша Україна - Народна самооборона", заяви, спрямованої на підтримку ініціативи голови Черкаської облдержадміністрації О.В.Черевка про проведення в області заходів, пов"язаних з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років, а також про реалізацію відповідного Указу Президента України з цього приводу прийнятого главою держави 28 березня 2007 року. Крім вшанування жертв страшної трагедії, ці заходи передбачають демонтаж пам"ятників та пам"ятних знаків тоталітарного комуністичного режиму.

Блок національних сил Буковини живе і діє // Час. - 2007. - Ч.47.-22 листоп. - С. 2. -Чернівецька обл.
В офісі обласної організації УНП відбулася прес-конференція, яку дали журналістам лідери блоку національних сил Буковини. Інформаційним приводом стала перша річниця заснування блоку. Про історію створення блоку, його проблеми та перспективи йшлося на прес-конференції.Лідери партій УНП (Іван Антонюк), НРУ (Олександр Бурденюк), УРП “Собор” (Остап Юрійчук), ВО “Свобода” (Віктор Мельничук), КУН (Віктор Лютик) та УНА-УНСО (Володимир Великголова) зійшлися на думці, що формат БНСБ є прийнятним для всієї України. Тому, окрім вищеназваних партій, ні з ким блокуватися не будуть. Далі блоківці засудили віце-прем’єра України Дмитра Табачника з приводу його українофобської статті, у якій той принижує державу, українську мову і український народ. Вони звернулися до президента України, аби він негайно звільнив Табачника з посади та правоохоронці почали кримінальне провадження щодо спроби розколу України.

Чернов В.  "Наша Україна" підтягує резерви // Сумщина. - 2007. - №128.-24 листоп. - С. 2 - Сумська обл.
Суми відвідав голова Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Молодіжний Союз Наша Україна" Степан Барна, котрий розповів про те, чого домоглася ця структура за 2 роки свого існування. С. Барна  вважає організацію кузнею політичних кадрів для "Нашої України". Про поточні справи Сумської обласної організації "Молодіжного Союзу Наша Україна" розповів її керівник Дмитро Живицький. за його словами, регіональний осередок було створено у квітні нинішнього року. Зараз він налічує приблизно 200 членів, але через рік цифру підтягнуть до 1000.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Гриценко А.  О самом актуальном: на вопросы журналистов отвечает Председатель Верховной Рады АРК // Крымские известия. - 2007. - № 215. - 22 нояб. - С. 2. - Автономна Республіка Крим
После пленарного заседания  сессии ВР АРК Председатель Верховной Рады АРК пообщался с журналистами и ответил на интересующие их вопросы.  Основными были вопросы на земельные и межнациональные темы. Спикер отметил, что в Симферопольском районе уже окончены все процедурные и юридические согласования по включению границ населенных пунктов, проведены все экспертизы, из бюджета Крыма выделена часть средств на установление границ местных советов. А.ГРИЦЕНКО также дал исчерпывающие ответы по поводу строительства моста в Керческом проливе и строительстве цементного завода в Ленинском районе. Председатель Верховнй Рады также ответил на вопрос, касающийся обучения в крымских школах на укринском языке. "Ограничений у нас в автономии нет, все зависит от того, сколько будет желающих, чтобы их дети обучались на том или ином языке, "- отметил он.

Программа, которую давно ждали крымчане // Крымские известия. - 2007. - № 215. - 22 нояб. - С. 1. - Автономна Республіка Крим
 На пленарном заседании Верховной Рады АРК 21 ноября была утверждена Программа Автономной Республики Крым "Здоровье крымчан", рассчитанная на пять лет. Стержнем программы стали два постановления Верховной Рады АРК, приянтых в сентябре этого года. Одно из них непосредственно касается предоставления крымчанам бесплатного пакета основных медицинских диагностических услуг, а второе - повышеня социальной защищенности медицинских работников путем доплат и надбавок к зарплате. На заседании также были приняты ряд постановлений по сохранению историко-культурного наследия крымских караимов и крымчаков. Также было принято постановление об увековечивании памяти выдающегося русского мыслителя Николая Данилевского.

Кушнірук З.  Менше популізму, більше конкретних справ // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - №94.-24 листоп. - С. 2. - Тернопільська обл.
У статті йдеться про роботу колегії Тернопільської ОДА на якій розглядалися такі основні питання, як робота зі зверненнями громадян, молодіжна політика та розвиток туризму, стан зберігання і знешкодження хімзасобів захисту рослин, виконання обласної програми подолання дитячої безпритульності, стан соціально-трудових відносин.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

 Голенко В.  Северодонецк собирает депутатов // Луганская правда. - 2007. - №131.-22 нояб. - С. 2. - Луганская обл.
Председатель Луганского областного совета В. Голенко информирует читателей газеты про второй северодонецкий съезд Советов всех уровней, который планируется провести в ближайшем будущем. "Как оказалось, у разных регионов есть схожая и весьма насущная проблема - " прессуют" по линии русского языка. Особенно там, где Советами приняты решения о его признании региональным." Он делает акцент на том, что планируется не пропагандистская акция, а мероприятие, на котором будет сделана еще одна попытка снять повод для внутригражданских противоречий. "Ведь язык, просто по определению - объединяющий фактор, средство общения и познания, а не повод для конфронтации."

Санникова Т.  Не нужен нам ялтинский мусор // Слава Севастополя. - 2007. - № 217. - 22 нояб. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
В рубрике "Мнение эколога" обсуждается проблема размещения твердых бытовых отходов из Ялты на территории Первомайского полигона и реакция на это представителей общественных организаций и жителей города. До сих пор Первомайский полигон считается недостроенным объектом и работает в режиме постоянной чрезвычайной ситуации.Побывавшая недавно в городе специальная комиссия, созданная по указанию вице — премьера Н.Азарова, ознакомилась с ситуацией на Первомайском полигоне, провела рабочие встречи в СГГА, госэкологической инспекции, однако не встретилась с представителями общественных организаций. Поэтому, собственно, общественники — экологи и пошли на такие публичные способы выражения своего мнения—пикеты и участие в работе экологической комиссии горсовета.
 

Карпенко І.  "Винні мають покаятись" // Черкаський край. - 2007. - №91.-23 листоп. - С. 1.  - Черкаська обл.
Автор статті розповідає про відкриття у селі Боярка Лисянського району пам'ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років, збудованого коштом громади, обласної та районної рад, спонсорів. "Наше завдання - не лише ставити пам'ятники, а й розказати людям правду про ті страшні часи" - наголосив у своєму виступі на відкритті пам'ятника голова облдержадміністрації В. Гресь.

"Україну об'єднує акція Засвіти свічку" // Зоря Полтавщини. - 2007. - №180-181.-23 листоп. - С. 1. - Полтавська обл.
В рубриці "Трагедія нації" подається інформація про акцію, яка оголошена в Україні у зв'язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років. Обласна державна адміністрація інформує про заходи які відбудуться на Полтавщині та в Полтаві присвячені цій скорботній даті та закликає усіх полтавців вшанувати пам'ять жертв Голодомору хвилиною мовчання.

Бабинець Т.  Свіча пам"яті // Сумщина. - 2007. - №128.-24 листоп. - С. 1. - Сумська обл.
Під час засідання "круглого столу" "Історична правда очима журналістів", який напередодні трагічних роковин Голодомору відбувся в облдержадміністрації, голова ОДА Павло Качур зазначав, що дане зібрання - не нарада, а можливість поговорити на тему, яка є дуже болючою для України і яка дуже довго замовчувалася і навіть була заборонена.  Результатом масштабної роботи працівників архівів області став збірник "Голодомор 1932-1933 років на Сумщині", виданий Державним архівом Сумської області.  Про голодомор в Україні говорили за "круглим столом" і викладачі Сумського педуніверситету, і відомий дослідник Борис Ткаченко.

Чтобы трагедия не повторилась // Слава Севастополя. - 2007. - № 219. - 24 нояб. - С. 1. - Автономна Республіка Крим
По сообщению корреспондента газеты в Севастополе состоялось торжественное открытие памятной доски жертвам Голодомора на здании Украинского культурно-информационного центра. После открытия своим отношением к этой резонансной проблеме поделился глава СГГА С.В. Куницын. В частности он отметил, что "Голод не имел национальности. Голодной смертью умирали и украинцы, и русские, и казахи. Однако никто не отрицает, что голод был создан искусственно тогдашним правительством СССР, тоже, надо заметить, многонациональным…" В память о жертвах Голодомора в городе состоялся митинг-реквием и Всеукраинская акция "Зажги свечу".


 Огляд регіональної преси. - Вип. 87 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 28 по 30  листопада 2007 р.

Відповідальна за випуск: Юрковська О.Ю., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення