|
Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонахПолохало В. Чи запрацює Рада?: Інтерв'ю/ В. Полохало, О. Доній, М. Чечетов; Записала О. Кущій // Експрес. - Л., 2007. - № 168. – 15 – 22 листоп. - С. 4. - Львівська обл.
Про роботу робочої групи та відкриття першого засідання Верховної Ради України в інтерв'ю кореспондента газети з кандидатами в народні депутати від БЮТ В. Полохалом, від НУНС О. Донієм та від Партії регіонів М. ЧЕЧЕТОВИМ. Володимир Полохало: "Прогнозу заважають непродуктивні дії Партії регіонів. Її члени сподіваються на суперечки й можливий розкол, пов'язані зі створенням демкоаліції". Олесь Доній: "Дата не є принциповою. "Біло-блакитні", на жаль, не безпідставно сподіваються, що кількість конфліктів у "помаранчевому" таборі може збільшуватися". Михайло ЧЕЧЕТОВ: "26 листопада. Крайній термін. Він пов'язаний із саботажем БЮТ. Триває відтягування часу силами цього блоку". Представники політичних сил прокоментували майбутню роботу парламенту: "Парламент матиме перехідний характер. Його завдання - прийняти зміни до виборчого законодавства для більш якісної роботи Верховної Ради наступного скликання". Михайло ЧЕЧЕТОВ: "Якщо ж більшість таки сформується. Це буде "широка" коаліція національної єдності. Туди увійдуть політичні сили, що дістали підтримку на сході й заході країни. Це й буде потужна конструктивна робота в контакті з урядом та Президентом".Шахнюк О. Первый блин комом // Крымская газета. - 2007. - № 207. - 13 нояб. - С. 1 - 2. - Автономна Республіка Крим.
Подготовка первой сессии Верховного Совета Украины под угрозой срыва, акцентирует внимание автор. По утверждению претендента на спикерское кресло от демократической коалиции В. Кириленко, имея большинство в 228 голосов, фракции "НУ-НС" и БЮТ могут сами сформировать руководящие органы парламента. Автор знакомит читателей с детальным планом заседания рабочей группы по подготовке первой сессии Верховного Совета Украины шестого созыва и ближайшими намерениями политических сил относительно будущей работы в парламенте.Катеринчук М. Краще раз, та гаразд: Інтерв'ю/ Записав А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 160. – 1 – 8 листоп. - С. 4. - Львівська обл.
Член першої п'ятірки виборчого списку блоку "Наша Україна - Народна самооборона" Микола Катеринчук вважає, що голосування демократичної коаліції у стінах парламенту шостого скликання не завжди будуть результативними. Причиною є мінімальна кількість народних обранців, яка буде входити до демократичної коаліції. "Перевага БЮТ та "НУ-НС" буде мінімальною - 228 на 222 голоси, - зауважує Микола Катеринчук. - Отже, якщо в сесійну залу з якихось причин не приходить бодай троє депутатів коаліції, то відразу може бути заблоковане голосування будь-якого проекту, не підтримуваного опозицією". "Значно логічніше призначати голосування тільки на один день тижня, щоб парламентарі могли планувати свій графік навіть на місяці", - підкреслює Микола Катеринчук.
Чому ніхто не хоче Юлю?: Інтерв'ю/ К. Бондаренко, Д. Видрін, В. Маленкович, В. Карасьов; Записав Ю. Грицик // Експрес. - Л., 2007. - № 168. – 15 – 22 листоп. - С. 1, 5. - Львівська обл.
Схоже на те, що в стосунках двох політичних сил "НУ-НС" назріває ще одна політична криза, зауважує кореспондент, причому прогнозована. Імперативний мандат, прохідний бар'єр у парламенті, закон про Кабмін, реформування армії - далеко не повний перелік проблем, що стають предметом політичних суперечок. Свої висновки кореспонденту газети надали відомі українські політологи.Кріль І. "А ми такі різні!": Інтерв'ю/ І. Кріль, Ю. Костенко; Записала І. Коваленко // Експрес. - Л., 2007. - № 168. -15 – 22 листоп. - С. 4. - Львівська обл.
Днями робоча група "Нашої України - Народної самооборони" розпочала процес з об'єднання блоку в єдину партію, акцентує увагу кореспондент. Однак, лідери деяких політичних сил мають своє бачення відносно цього питання. Про це кореспондентка газети розпитала заступника голови партії "НУ" І. Кріля та лідера УНП Юрія Костенка. "Передусім ми повинні створити спільну програму нової партії. А потім шляхом таємного голосування треба обрати таке керівництво, яке могло б її втілити в життя", - висловив своє припущення Юрій Костенко. На думку Ігоря Кріля, "якщо діяльність партії призводить до позитивних змін у суспільстві, то не має значення, "вписуватиметься" вона в рамки тієї або іншої ідеології чи ні". "У сучасній державі політичні сили не можуть мати однорідного ідеологічного забарвлення, - підкреслив Ігор Кріль. - У різних напрямах функціонування та розвитку держави треба використовувати різні ідеологічні принципи".Кузьменко Н. "Партії регіонів вигідно те, що вигідно виборцям" // Запорізька правда. - 2007. - № 172 - 173. - 15 листоп. - С. 5. - Запорізька обл.
10-літній ювілей Партії регіонів зібрав у м. Києві депутатів усіх рівнів - від Верховної Ради України до сільських рад, керівників міських і районних організацій, партійних активістів, повідомляє авторка статті. З промовою виступив лідер політичної сили В. Янукович. Народні депутати України від Партії регіонів В. БОГУСЛАЄВ, О. ПЕКЛУШЕНКО, О. КОЗУБ, С. КАЛЬЦЕВ відзначили що "10 років будь-якої партії - це строк і великий і не дуже, тому що все залежить від успіхів, від того, як цій партії повірили". Із промовою виступили голова облорганізації В. Кальцев, голова Запорізької облради О. Клепаков. За допомогою народних обранців від регіону облрада ініціювала розробку обласних програм, була надана матеріальна допомога, в першу чергу ветеранам. Автор надає коментар на цю тему голів Запорізьких обласної та міської організацій Партії регіонів, відповідно Б. Петрова та В. Кальцева, а також першого заступника голови політвиконкому Партії регіонів В. Джарти.Матвієнко А. Поправки чи саботаж?: Інтерв'ю/ А. Матвієнко, С. Соболєв; Записав А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 168. -15 – 22 листоп. - С. 4. - Львівська обл.
Днями політрада блоку "НУ-НС" ухвалила підтримати в "цілому" список змін до угоди про утворення коаліції демократичних сил, запропонований одним із співзасновників НУНС - Українською республіканською партією "Собор". Як розцінюють цей крок представники двох політичних сил, кореспондент розпитав голову УРП "Собор" А. Матвієнка та заступника голови ПРП С. Соболєва. Анатолій Матвієнко зауважив, що зміни у коаліційній угоді "зроблять її, по-перше, реалістичною для виконання, а по - друге, корисною для країни".Кріль І. "Наша Україна" перетворюється на філію БЮТ": Інтерв'ю/ Записала І. Пукіш-Юнко // Високий замок. - Л., 2007. - № 209. - 13 листоп. - С. 4. - Львівська обл.
Темою політичних подій в Україні останнього часу стала відмова трьох кандидатів в народні депутати України Ігоря Кріля, Василя Петьовки та Івана Плюща відмовитись від підписання документа, який зобов'язує обраних до парламенту представників блоків "НУ-НС" та БЮТ увійти до демократичної коаліції. Причиною цього розвитку подій стало те, що кандидати в народні депутати І. Кріль та В. Петьовка не в змозі були ознайомитися з цим документом. Ігор Кріль прояснив ситуацію в розмові з кореспондентом газети. Зокрема, він наголосив: "Клятвених зобов'язань, під якими підписувалися мої колеги, в очі не бачив, тому не можу коментувати, що там". Ігор Кріль виклав свою думку відносно ситуації, що склалася в лавах "НУ-НС": "Після виборів "Наша Україна" потихенько почала перетворюватися на філію БЮТ. Для мене причина зрозуміла: домовившись з Юлією Тимошенко, що вона підтримує кандидатуру на спікера, В'ячеслав Кириленко почав робити все, що потрібно БЮТ". Свій коментар надав кандидат в народні депутати від БЮТ В. Полохало.Ландік В. "Ми заслужили бути в опозиції...": Інтерв'ю народного депутата п'ятого скликання/ Розмовляв І. Фаріон // Високий замок. - Л., 2007. - № 209. - 13 листоп. - С. 4. - Львівська обл.
До Сіверськодонецька вдруге скликають депутатів усіх рівнів на Всеукраїнський з'їзд, повідомляє кореспондент, перший відбувся у 2004 році щодо створення Південно-Східної Української Республіки. Мета зібрання - обговорити "гуманітарну ситуацію в Україні" і "захистити права російськомовних громадян України". З такою ідеєю виступила ініціативна група представників місцевого самоврядування міст південного сходу України і Криму. Народний депутат України від Партії регіонів Володимир ЛАНДІК надав інтерв'ю кореспонденту газети, в якому прояснив ситуацію: "Я не чув, щоб Партія регіонів збирала якісь з'їзди. … Наша партія займається зараз іншим, ви знаєте чим - здали документи в ЦВК". Володимир ЛАНДІК висловив своє ставлення щодо російськомовного питання: "Треба всім зрозуміти: чим більше у нас національностей, мов - тим краще. Так само із церквами, партіями. Давайте демократично до всього ставитися. І пишатися тим, що в нас є російськомовні, татаромовні, грекомовні громадяни. Інша справа, що всі вони повинні знати державну мову".Полулях С. В. Литвин: "Використати шанс на об'єднання суспільства // Кіровоградська правда. - 2007. - № 86. - 13 листоп. - С. 2. - Кіровоградська обл.
Серед політичних партій - учасників виборчого процесу першою підбила підсумки виборчої кампанії 2007 року Народна Партія Володимира Литвина, яка провела черговий етап 9 з'їзду. Перед виступом лідера із аналізом ситуації виступили представники партійних осередків кількох областей України, повідомляє автор. Основною думкою виступаючих було негайне втілення в життя програмних засад партії, а саме сконцентрування на питаннях забезпечення функціонування господарського комплексу, вирішення проблем малих міст і населених пунктів, повернення до мажоритарної системи виборів до Верховної Ради, вирішення нагальних проблем енергетики, соціальної сфери та інше.Костенко Ю. Правим з лівими не по дорозі: Інтерв'ю лідера УНП/ Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 160. – 1 – 8 листоп. - С. 4. - Львівська обл.
Лідер УНП Юрій Костенко не має бажання перебувати в одній партії з Юрієм Луценком через ідеологічні розбіжності, зауважує кореспондент, який взяв у нього інтерв'ю з цього приводу. Зокрема, Ю. Костенко вважає, що зараз запустити цей процес неможливо через об'єктивні причини. В першу чергу, підкреслює Юрій Костенко необхідно визначити "яку саме партію утворити і які програмні пріоритети будуть для неї головними".Баланюк З. Володимир Литвин: "Головне - слухати і чути кожну людину!" // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 128. - 13 листоп. - С. 7. - Волинська обл.
В Києві пройшов IV етап IX з'їзду Народної Партії України, лідером якої є Володимир Литвин. На з'їзді було проаналізовано нинішній стан справ у партії, підбито підсумки позачергових виборів до Верховної Ради України, визначено стратегічний напрямок в роботі партії, зауважує автор. Серед делегатів було і потужне представництво волинян на чолі з головою облорганізації, заступником голови облдержадміністрації В. Дмитруком. Підсумовуючи автор підкреслив, що Народна партія стає справді партією народу України, про що свідчать не лише затвердження нових редакцій Програми та Статуту, а й звернення учасників з'їзду до суспільства.Жодне запитання не залишається без відповіді/ Прес-служба Запорізької ОДА // Запорізька правда. - 2007. - № 172 - 173. – 15 листоп. - С. 3. - Запорізька обл.
25 жовтня в прямому ефірі відбулася "пряма лінія" за участю голови Запорізької обласної ради О. С. Нефьодова. Під час передачі ставилися проблемні питання регіону, необхідні задачі, які потрібно розв'язати в соціально-економічному розвитку окремих районів, сіл, селищ. Редакція газети подає відповіді на деякі з них.Близнюк А.М. Европейские приоритеты: Комментарий председателя Донецкого облсовета/ Инф. ред. газеты // Жизнь. - Донецьк, 2007. - № 166. - 14 нояб. - С. 1 - 2. - Донецька обл.
Председатель Донецкого облсовета А. Близнюк принял участие в заседании Ассамблеи европейских регионов как представитель Донецкой области, являющейся действительным членом Ассамблеи. Он поделился впечатлениями, рассказал о том, что заботит европейские регионы и сделал выводы относительно того, как именно украинские области должны понимать свою основную задачу.Чиженко А. Пам'яті наших дідів та прадідів // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 134. - 13 листоп. - С. 1. - Миколаївська обл.
9 листопада в Миколаївській облдержадміністрації відбулося засіданні організаційного комітету з питань підготовки та відзначення у Миколаївській області Дня пам'яті жертв голодомору. На зібранні були присутні керівники майже всіх районів.Анатолій Головко: "Завдання місцевої влади - поставити питання, завдання уряду - вирішити"/ Прес-служба ОДА // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 134. - 13 листоп. - С. 2. - Миколаївська обл.
В облдержадміністрації відбулась робоча нарада з керівниками обласних управлінь та територіальних підрозділів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, яку провели міністр промислової політики А. Головко та голова облдержадміністрації
О. Гаркуша. Основним питанням, що розглядалось на нараді, стосувалося з'ясування проблем соціально-економічного розвитку області та намагання їх вирішити.
Биков А. "Таких ушкоджень і руйнувань, що сталися в Бердянську під час стихії, в інших містах не було", - вважає міністр МНС Нестор Шуфрич. // Запорізька правда. - 2007. - № 172 - 173. – 15 листоп. - С. 1 - 2. - Запорізька обл.
Кореспондент газети - про надзвичайну ситуацію, що склалася в Бердянську внаслідок буревію 11 листопада. У виконкомі Бердянської міськради відбулася виїзна нарада з питань ліквідації наслідків стихії на Півдні України за участю прем'єр-міністра України, керівників профільних міністерств, народних депутатів України.Скляренко Д. Сокрушительный удар стихии // Крымская газета. - 2007. - № 207. - 13 нояб. - С. 1, 4. - Автономна Республіка Крим.
В Крыму прошел ураган, какого местные жители не видели уже многие годы, акцентирует внимание автор. Он детальнее останавливается на ситуации, которая и впрямь стала чрезвычайной. Крым в срочном порядке посетил министр чрезвычайных ситуаций Н. Шуфрич.
Огляд регіональної преси. - Вип. 84 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 17 по 20 листопада 2007 року.
Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.