Огляд реґіональної преси

Випуск 82, 10 - 13 листопада 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Позачергові вибори народних депутатів України 2007 р.
Обговорення законопроектів в реґіональній пресі
Політичні партії
Місцеве самоврядування

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Царьов О.  Великий жовтень ніхто з пам'яті не викреслить // Зоря. - Д., 2007. - № 123. - 8 листоп. - С. 5. - Дніпропетровська обл.
Стаття народного депутата України п'ятого скликання Олега ЦАРЬОВА присвячена святкуванню 90-річчя  Великої Жовтневої Соціалістичної революції. "Хоча різні кон’юнктурники історії намагаються викреслити це свято з офіційних святкових дат, це аж ніяк не применшує велич цієї епохальної події для вітчизняної і світової історії" - вважає Олег ЦАРЬОВ.

ПОЗАЧЕРГОВІ ВИБОРИ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ 2007 РОКУ

Кроль І.  "Відступники": Інтерв'ю/ Записала О. Кущій // Експрес. - Л., 2007. - № 164. – 8 – 15 листоп. - С. 4. - Львівська обл.
Шість кандидатів у депутати відмовилися підписати декларацію, в якій один із пунктів є зобов'язанням утворити демократичну коаліцію. Цей документ підписала більшість кандидатів від НСНУ та БЮТ. Про причини відмови від своїх зобов'язань, кореспондент газети розпитала кандидата в народні депутати від "НУ-НС" І. Кроля. Цю ситуацію прокоментував і кандидат в народні депутати, відомий політолог Олесь Доній.

Литвин В.  "Голуб миру" на роздоріжжі: Інтерв'ю/ Записав В. Литвин, І. Коваленко // Експрес. - Л., 2007. - № 164. – 8 – 15 листоп. - С. 4. - Львівська обл.
Володимир Литвин залишається одним із найзагадковіших політиків в українському політичному середовищі, акцентує увагу автор статті. Днями з'явилася інформація, що його не цікавить крісло спікера й участі в формуванні коаліції він приймати не збирається. Про плани лідера та його однопартійців, кореспондент газети розпитав самого Володимира Михайловича. "Мене справді не цікавлять посади, підкреслює Володимир Литвин. - Мене цікавить можливість виконати свої передвиборні обіцянки. Бо ж ми, як і будь-яка інша політична сила, йшли на вибори з певною програмою. Коли ж нам пропонують приєднатись до вже створеного проекту коаліції, то чомусь цього не враховують".

Олуйко В.  Чи діждемось Вашингтона? // Подільські вісті. - 2007. - № 159 - 160. – 8 листоп. - С. 2. - Хмельницька обл.
Керівник фракції Блоку Литвина в Хмельницькій обласній раді Віталій Олуйко загострює увагу на нинішній політичній кризі, яка на його думку, була і буде. Причиною загострення ситуація в передвиборному процесі є саме партійна система виборів, вважає Олуйко. Він зупинився і на варіантах формування парламентської коаліції, але вважає, що найоптимальнішим і найстійкішим варіантом є коаліція, сформована з БЮТ та Партії регіонів.

Таран С.  Тепер доля демократичної коаліції - в руках президента: Інтерв'ю/ Інф. ред. газети // Подільські вісті. - 2007. - № 159 - 160. – 8 листоп. - С. 2. - Хмельницька обл.
Критика на адресу демократичної коаліції БЮТ та НУ-НС, що пролунала з вуст секретаря РНБОУ та глав президентського секретаріату, свідчить, що сам Ющенко не виключає формування парламентських коаліцій, відмінних від формату БЮТ - НУ-НС. Так вважає голова правління Центру соціальних та політологічних досліджень "Соціовимір" Сергій Таран, який в інтерв'ю надав оцінку цьому питанню.

Фесенко В.  Янукович готує сюрприз!: Коментар/ В. Фесенко, М. Басараб, В. Маленкович; Записав Ю. Грицик, А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 164. – 8 – 15 листоп. - С. 3. - Львівська обл.
Партія регіонів веде активну підготовку до останньої спроби утримати владу, зауважує кореспондент. Цю тему він обговорює з українськими політологами В. Фесенком, М. Басарабом та В. Маленковичем. За погодженням лідера Партії регіонів В. Януковича з усіма пропозиціями та зауваженнями Президента відносно його економічних та соціальних ініціатив, насправді криється черговий наступ. Українські політологи обговорили різноманітні варіанти можливої парламентської коаліції, визначили яку саме роль відіграє Партія регіонів в політичному сьогоденні, ознайомили із своєю думкою відносно того, хто саме має можливість зайняти крісло спікера в Верховній Раді.

Чорна О.  Наліво - опозиція, направо - коаліція, посередині - Литвин // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 89. - 7 листоп. - С. 2. - Тернопільська обл.
Авторка статті надає політичний коментар минулого тижня, головними моментами якого залишаються інтриги навколо посади прем'єр-міністра та спікера парламенту.

Абуков С.  Брак не по любви // Жизнь. - Донецьк, 2007. - № 161 - 162. - 6 нояб. - С. 2. - Донецька обл.
Кандидаты в народные депутаты в ЦИК начали получать депутатские удостоверения. Активнее всего это делают представители БЮТ и "НУНС". И хотя, срок регистрации заканчивается 20 ноября, БЮТ волнуется относительно медлительности будущих парламентариев.  Детальнее - в статье автора.

Сазонов К.  Стратегия выжидания Владимира Литвина // Донбасс. - 2007. - № 204. - 6 нояб. - С. 6. - Донецька обл.
Ключевой темой статьи стала позиция одной из политических сил, а именно Блока Владимира Литвина. Лидер одноименного блока категорически отказывается от участия в коалиции и даже не согласен на кресло главы парламента. Автор приводит доводы лидера блока относительно политического будущего. По мнению Владимира Литвина, нынешняя Верховная Рада просуществует недолго и объясняется это предстоящими президентскими выборами.

Грушковик О.  З Єханурова взяли підписку // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 88. - 3 листоп. - С. 3. - Тернопільська обл.
Автор зосереджує увагу на останніх політичних подіях країни. Зокрема, він повідомляє про заручення письмовою обіцянкою Ю. Єханурова не розвалювати демократичну коаліцію з БЮТ, про наміри секретаря РНБОУ відносно посади спікера в Верховній Раді України. Журналіст наводить оцінку передвиборних перегонів з фінансової сторони, зауважуючи, що лідером у змаганні з витрачання коштів є Партія регіонів.

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЕКТІВ В РЕҐІОНАЛЬНІЙ ПРЕСІ

Мовчан П.  Голодомору не було? За грати!: Інтерв'ю/ Записав Б. Куфрик // Експрес. - Л., 2007. - № 164. – 8 – 15 листоп. - С. 1, 2. - Львівська обл.
У Секретаріаті Президента підготували законопроект про встановлення кримінальної та адміністративної відповідальності за заперечення факту Голодомору і Голокосту. Чи потрібен Україні такий закон, кореспондент газети поцікавився у голови Всеукраїнського об'єднання "Просвіта" Павла Мовчана.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Боярчук А.  Партия регионов 10 лет с народом Украины: Интервью/ Инф. ред. газеты // Крымская газета. - 2007. - № 204. - 7 нояб. - С. 3. - Автономна Республіка Крим.
Об истории и достижениях Партии регионов, которая отмечает 10-летие со дня образования - в интервью с заместителем председателя КРО Партии регионов, секретарем Ялтинского горсовета А. Боярчуком. В частности, Боярчук определил основные отличия политической силы от других, ее приоритеты и направления, дал оценку прошедшим выборам в парламент Украины.

Сазонов К.  УНП не терпится в НАТО // Донбасс. - 2007. - № 204. - 6 нояб. - С. 6. - Донецька обл.
Украинская народная партия требует от БЮТ и "НУ-НС" подать заявку на вступление в НАТО и обеспечить вступление в Европейский Союз до 2016 года, сообщает журналист. Он также акцентирует внимание на дальнейших требованиях политической силы, некоторые из которых являются вполне логичными, а некоторые вызывают здоровое недоумение.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Литвиненко В.  Дії влади - прозорі й зрозумілі // Зоря. - Д., 2007. - № 123. - 8 листоп. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
На пленарному засіданні дванадцятої сесії Дніпропетровської обласної ради п'ятого скликання запрошувались депутати, заступники голів облради та облдержадміністрації, представники контролюючих органів та ЗМІ. Робота сесії була приурочена питанням фінансового характеру, а також зосереджена увага на допомозі в будівництві та ремонті потерпілим від Дніпропетровської трагедії, що сталася 13 жовтня.

Сербінов С.  ...Плюс одинадцять співдоповідачів // Одеські вісті. - 2007. - № 113. - 3 листоп. - С. 3. - Одеська обл.
За повідомленням автора, на засіданні колегії облдержадміністрації, яке відбулося нещодавно в Одеській області, з доповіддю про виконання обласного бюджету за третій квартал 2007 року виступила виконувачка обов'язків начальника Головного фінансового управління М. Васюра.

Тегза Н.  "Ми навчилися заробляти гроші, але ще не вміємо їх витрачати" // Новини Закарпаття. - 2007. - №126 - 127. – 3 листоп. - С. 5. - Харківська обл.
На розширеному засіданні колегії Харківської ОДА під головуванням Олега Гаваші підсумовували напрацювання Закарпаття за дев'ять місяців, інформує автор статті. У роботі колегії взяв участь голова облради М. Кічковський.

Ненцінський А.  Хмельниччина влучила у десятку // Подільські вісті. - 2007. - № 157. - 2 листоп. - С. 1. - Хмельницька обл.
30 жовтня відбулося розширене засідання колегії Хмельницької облдержадміністрації. Вів засідання голова ОДА О. Буханевич. Депутати розглядали питання про стан соціально-економічного розвитку області за 9 місяців 2007 року та реалізації в області державної політики у сфері фізичної культури і спорту. Автор зазначив, що за всіма рейтинговими показниками Хмельницька область ввійшла в десятку найуспішніших регіонів держави.

Бондарчук Н.  Економіка і влада: що показали 9 місяців // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 129. - 1 листоп. - С. 2. - Миколаївська обл.
Чергове засідання колегії Миколаївської ОДА, яке вів її голова О. Гаркуша і яке відбулося 29 жовтня, було присвячено виключно соціальним проблемам.

Скорик М.  "З врахуванням результатів виборів 30 вересня дострокові місцеві вибори нас не лякають": Інтерв'ю голови Одеської облради/ Записала М. Григор'єва // Одеські вісті. - 2007. - № 112. - 1 листоп. - С. 4. - Одеська обл.
Питання створення парламентської коаліції турбує на сьогодні і владу місцевих рад. З пропозицією дати свій прогноз розвитку політичної ситуації на рівні держави і у зв'язку з цим спрогнозувати подальші плани місцевої влади, кореспондент газети запросив голову Одеської облради М. Скорика.

Тюрін А.  До державних коштів - державний підхід // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 129. - 1 листоп. - С. 1. - Миколаївська обл.
На Миколаївщині 30 жовтня відбулася XVII сесія обласної ради п'ятого скликання. Голова облради Т. Демченко оголосила про кадрові зміни. Згодом депутати опрацювали понад п'ятнадцяти питань порядку денного, які стосувалися переважно надважливих та наріжних для життя області та її громадян питань.

Чернова Н.  Два днів дебатів - і порозуміння // Слобідський край. - 2007. - № 121. - 1 листоп. - С. 2. - Харківська обл.
XX сесія Харківської облради V скликання, що розпочалася 30 жовтня, виявилася бурхливою і затяжною, інформує автор статті. Каменем спотикання стала програма щодо вшанування жертв голодомору 1932-1933 років в Україні, розрахована на 2007-2008 роки. Проти неї активно виступили представники лівих сил в обласній раді. Дискусії викликали і питання щодо розв'язання фінансових питань: виділення додаткових коштів на програму соціального захисту населення, будівництво Харківського метро.

Местные советы с заботой о местном бюджете/ Инф. ред. газеты // Слава Севастополя. - 2007. - № 202. - 1 нояб. - С. 1. - Автономна Республіка Крим.
26 октября 2007 года председатель Севастопольского городского совета В. Саратов принял участие в заседании руководителей областных советов Украины, которое проходило в Запорожье. В ходе встречи обсуждались подходы к формированию местных бюджетов на 2008 год, вопросы создания и развития местного самоуправления путем разработки региональной политики и системного привлечения территориальных громад, обговаривались проекты законов Украины о внесении изменений и дополнений
к законам Украины "О местных государственных администрациях" и "О местном самоуправлении в Украине".


 Огляд регіональної преси. - Вип. 82 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 10 по 13 листопада 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення