Огляд реґіональної преси

Випуск 81,  7 - 9 листопада 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Позачергові вибори народних депутатів України 2007 р.
Політичні партії
Місцеве самоврядування
 


ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Царьов О.  Досить займатися популізмом // Зоря. - Д., 2007. - № 120. - 1 листоп. - С. 4. - Дніпропетровська обл.
Про негативний вплив політичної ситуації на соціально-економічне становище країни в цілому, і регіонах зокрема - в статті народного депутата України V скликання Олега ЦАРЬОВА. "Це ціна за політичні експерименти над країною. І наше спільне завдання - швидше повернутися до практичних справ, перестати займатися популізмом та політичною тріскотнею", - так оцінює сучасний стан справ в Україні Олег ЦАРЬОВ. Особливу увагу в своїй статті, народний депутат приділив розвитку місцевого самоврядування: "Давно назріла реформа місцевого самоврядування, за якої не менш 50 відсотків коштів потрібно залишати на місцях. Слід підвищувати якість послуг населенню, проводити цю роботу гласно й відкрито. Потрібно поступово й планомірно підвищувати стандарти життя - в цьому і полягає головне призначення політики й політиків".

ПОЗАЧЕРГОВІ ВИБОРИ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ 2007 РОКУ

Гарань О.  Підводні рифи коаліціяди: Інтерв'ю/ Записав С. Сидорук // Київська правда. - К., 2007. - № 125. - 9 листоп. - С. 2. - Київська обл.
Відомий український політолог Олексій Гарань в розмові з кореспондентом газети зосередив увагу на найактуальнішому питанні поличного сьогодення - створенні парламентської коаліції. Він визначився з найбільш імовірними подіями, які можуть спостерігати українських політиків.

Борисенко Д.  Який урожай зібрали виборчої осені - 2007?: Інтерв'ю/ Бесідував А. Бурчак // Зоря. - Д., 2007. - № 122. - 6 листоп. - С. 1, 2. - Дніпропетровська обл.
Початок нового політичного сезону виявився багатим на гучні заяви і прогнози щодо конфігурацій сил у майбутньому парламенті. Поділитися думками з цього приводу, кореспондент запросив голову Придніпровського регіонального центру політичних досліджень, депутата Дніпропетровської облради від БЮТ Д. Борисенка, який зосередив увагу на підсумках позачергових парламентських виборів, зробив висновки передвиборчого процесу в Дніпропетровській області.

Мірошниченко Ю.  Оце так заспівали!: Інтерв'ю/ Ю.Мірошниченко, Ю.Кармазін; Записала І. Коваленко // Експрес. - Л., 2007. - № 163. – 6 - 7 листоп. - С. 4. - Львівська обл.
Партія регіонів вирішила кардинально змінити тактику, зауважує кореспондент. Зокрема, регіонали М. ЧЕЧЕТОВ та Ю. МІРОШНИЧЕНКО повідомили, що їхня партія готова відмовитись від просування російської мови як другої державної і стати менш категоричною  в дискусіях про вступ України до НАТО. Про причини різкої зміни тактики регіоналів, кореспондент розпитав народного депутата V скликання від Партії регіонів Юрія МІРОШНИЧЕНКА та кандидата в народні депутати від "НУНС" Юрія Кармазіна. МІРОШНИЧЕНКО: "Коаліцію національної єдності допоможе створити лише погодження позицій майбутніх учасників. … Можливо, нас і критикуватимуть за не принциповість. Та все ж ми повинні будь-що сприяти створенню коаліції національної єдності". В свою чергу, Юрій Кармазін нагадав про відмову блоку "НУНС" створювати широку коаліцію.

Фесенко В.  Парламент без коаліції: Інтерв'ю/ Записала О. Кущій // Експрес. - Л., 2007. - № 163. – 6 - 7 листоп. - С. 5. - Львівська обл.
Суть процесу створення коаліції, українські аналітики вбачають у тому, що в ході виборчої кампанії було надто багато обіцяно, але тим, хто має конкретні владні амбіції, вважає кореспондент газети. Який сценарій обрано для політичних переможців, журналіст зв'ясовує у глави правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" В. Фесенка.

Підбили підсумки, визначилися із завданнями/ Прес-служба регіональної організації НПУ // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 131. - 6 листоп. - С. 2. - Миколаївська обл.
У Миколаєві відбувся IV завершальний етап XIII конференції Миколаївської регіональної організації Народної партії. Делегати конференції заслухали інформацію голови обласного осередку партії О. Гаркуші стосовно підсумків виборчої кампанії. Так, у цілому досягнуто позитивного результату на позачергових виборах.

Пукіш-Юнко І.  У "НУ-НС" не дорахувалися трьох підписів за коаліцію // Високий замок. - Л., 2007. - № 202. - 3 – 4 листоп. - С. 3. - Львівська обл.
Остаточну крапку у підписанні офіційної коаліційної угоди щодо співпраці НУНС і БЮТ, скоріш за все, поставить перший день роботи новообраної Верховної Ради, зауважує авторка. Саме на цей день ці політичні сили запланували офіційні переговори. У БЮТ сподіваються, що заминка з підписанням зобов'язань щодо створення коаліції справді пов'язана з технічними моментами, але певні сумніви з цього приводу залишаються. Свій коментар надав кандидат в народні депутати, політолог О. Доній.

Симоненко П.М.  "Комуністів можна продати, але не можна купити": Інтерв'ю лідера КПУ/ Записав Д. Шугайло // Вінниччина. - 2007. - № 87. - 2 листоп. - С. 5. - Вінницька обл.
Лідер комуністів, народний депутат п'ятого скликання Петро СИМОНЕНКО надав інтерв'ю кореспонденту газети, на початку якого зосередив увагу на святкуванні 90-ої річниці Великої Жовтневої революції. Підсумовуючи результати парламентських виборів, Петро СИМОНЕНКО наголосив: "Так, я не задоволений результатами дочасних виборів. Я переконаний, що і все суспільство незадоволене, бо вони не вирішили головного питання - не відокремили бізнес від влади". Лідер комуністів визначився щодо майбутньої роботи в парламенті: "Я вважаю, що буде працювати зовсім інша коаліція. І в першу чергу це частина "Нашої України", Партія регіонів, блок Литвина. Наша позиція буде визначатися тільки під час голосування за той чи інший законопроект виходячи з того, чи відповідає він нашій передвиборній програмі і тим обіцянкам, які ми давали виборцям".

Шкутяк З.  "Універсальні" граблі/ З.Шкутяк, М.Чечетов // Експрес. - Л., 2007. - № 161. – 2 - 3 листоп. - С. 4. - Львівська обл.
Нещодавно в українській політиці з'явилася ще одна тема для обговорення: підписання нового універсалу. Лідер Партії регіонів Віктор Янукович навіть погодився з основними засадами президентської політики, щоб розпочати процес розробки основ внутрішньої та зовнішньої стратегії України. Чи приведе підписання нового універсалу до створення широкої коаліції, кореспондент газети розпитала одного з лідерів Партії регіонів Михайла ЧЕЧЕТОВА та представника НУНС Зиновія Шкутяка. Михайло ЧЕЧЕТОВ: "Підписання нового універсалу сприятиме створенню широкої коаліції національної єдності, до якої увійдуть партії, що мають підтримку на заході та сході України. … Універсал - це політична домовленість про перспективи розвитку країни". Зиновій Шкутяк: "На мою думку, цей універсал треба проголосувати в парламенті. Тоді він діятиме як закон, а не залишиться тільки декларацією".


ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Грицик Ю.  Тимошенко готує контрудар? // Експрес. - Л., 2007. - № 163. – 6 - 7 листоп. - С. 1, 4. - Львівська обл.
Предметом обговорення українських політологів з кореспондентом газети став нібито з'явлений "протокол таємничого засідання БЮТ", який передбачає підготовку до дострокових президентських виборів. Ця тема виникла у зв'язку з можливим провалом демократичної коаліції або в разі неефективного голосування за прем'єр-міністра в обличчі Юлії Тимошенко.

Фаріон І.  Соціалісти програли вибори, бо не вистачило... пайків // Високий замок. - Л., 2007. - № 204. - 6 листоп. - С. 4. - Львівська обл.
На партконференції київської обласної організації СПУ члени партії проаналізували підсумки позачергових виборів до парламенту України, причини свого невдалого кроку, інформує автор статті. Корінь зла вони бачать у власних рядах.

Лелюк О.  Упевнені у своїй правоті // Зоря Полтавщини. - 2007. - № 168 - 169.- 2листоп. - С. 14. - Полтавська обл.
Голова обласної організації Партії регіонів, народний депутат України п'ятого скликання присвятив статтю 10-річчю створення Партії регіонів. "Свій перший ювілей ми зустрічаємо впевненими у своїй правоті. У тому, що саме наша програма прокладає шлях до реального відродження сили держави", - зазначив Олексій ЛЕЛЮК.

Шахрай О.  Шлях стабільності й впевненості // Вісті Рівненщини. - 2007. - № 44. - 2 листоп. - С. 5. - Рівненська обл.
В українській політиці Партія регіонів веде свій відлік від 26 жовтня 1997 року. За ці десять років, партія зміцніла і завоювала прихильність мільйонів мешканців України. Адже за цей недовгий період історії чимало зроблено як у законодавчому поглибленні демократизації суспільства, так і в розбудові економічного потенціалу країни, покращенні рівня життя громадян, вважає автор статті.

Ляпіна К.  "Жодного розбрату - лише професійні дискусії!" // Високий замок. - Л., 2007. - № 201. - 1 – 7 листоп. - С. 4. - Львівська обл.
Чим менше часу до відкриття першої сесії новообраної Верховної Ради, тим більше занепокоєні прихильники створення демократичної більшості, Однією з підстав для таких тривог є внутрішня боротьба у майбутній фракції "НУ - НС". Один з лідерів
виборчого блоку "НУ-НСУ" Ксенія Ляпіна більш детальніше розповіла про останнє чергове засідання президії "НС - НУ".

Сазонов К.  Сюрприз для Тимошенко // Донбасс. - 2007. - № 202. - 2 нояб. - С. 6. - Донецька обл.
У коалиции, которую с невероятным трудом создают представители блоков "НУ-НС" и БЮТ, появилась еще одна проблема, акцентирует внимание журналист. Николай Катеринчук, всегда поддерживающий политику БЮТ также способен на сюрпризы. Выяснилось, что Европейская партия, которую он возглавляет, не намерена голосовать за введение императивного мандата. Он считает, что императивный мандат - это шаг назад относительно демократических стандартов.

Сазонов К.  Три бойца в раздумьях? // Донбасс. - 2007. - № 202. - 2 нояб. - С. 6. - Донецька обл.
Блок "Наша Украина - Народна самооборона" завершил сбор подписей под обязательством войти в состав одноименной фракции и подписать коалиционное соглашение с БЮТ. Обязательство подписали 69 из 72 народных депутатов, подчеркнул журналист.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Гаркуша О.  Без завіси секретності: [Прес-конференція голови Миколаївської облради ]/ Записала Н. Бондарчук // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 131. - 6 листоп. - С. 2. - Миколаївська обл.
31 жовтня відбулася теле-прес-конференція новопризначеного президентським указом голови обласної держадміністрації Олексія Гаркуші. Діапазон питань був різноманітний: кадрові зміни, справи опалювального сезону, міжнародні відносини в роботі керівництва регіону.

Пукіш-Юнко І.  Місяць - "головопад" // Високий замок. - Л., 2007. - № 202. - 3 – 4 листоп. - С. 3. - Львівська обл.
Кадрове питання в органах місцевої влади стало на сьогодні одним із головних в українській політиці, зауважує авторка. На її думку, звільнення Плачкова і Черниша вписується у кадрову партію, мета якої зміцнити президентські тили у регіонах. Свої думки на цю тему висловили українські політологи: Віктор Небоженко та кандидат в народні депутати від БЮТ Володимир Полохало.

Тубіна С.  У нових емоціях // Вісті Рівненщини. - 2007. - № 44. - 2 листоп. - С. 3. - Рівненська обл.
Як вже повідомлялось, на Рівненщині відбулася чотирнадцята сесія Рівненської обласної ради. Депутати зібралися вперше після дочасних виборів до Верховної Ради. Тому на початку розглядалися ймовірні кадрові зміни на рівні держави та області. З-поміж понад чотирьох десятків питань чимало уваги депутати приділили коригуванню обласного кошторису, обласним програмам, які окреслюють розвиток різних галузей життя краю. Чимало уваги наділялось питанням поліпшення екологічного стану басейну річки Прип'ять, земельного устрою.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 81 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 7 по 9 листопада 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення