Огляд реґіональної преси

Випуск 79, 31 жовтня - 2 листопада 2007 р.

 

Верховна Рада України
Позачергові вибори народних депутатів України 2007 р.
Політичні партії
Місцеве самоврядування
 


ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Оніщук М.  Депутати, до роботи!: Інтерв'ю/ М. Оніщук, А. Шевченко, М. Чечетов; Записала О. Кущій // Експрес. - Л., 2007. - № 159. – 30 - 31 жовт. - С. 5. - Львівська обл.
Парламент шостого скликання має зібратися на першу сесію у залі засідань не пізніше ніж на тридцятий день після офіційного оголошення результатів виборів. Спрогнозувати саме коли термін початку роботи Верховної Ради, кореспондент запросив новообраних депутатів Миколу ОНІЩУКА (НУНС), Андрія ШЕВЧЕНКА (БЮТ) та Михайла ЧЕЧЕТОВА (Партія регіонів). "На жаль, розгорнулися дискусії з приводу того, коли почався відлік часу: з моменту проголошення чи з моменту публікації результатів вибору, - зауважує Микола ОНІЩУК. - Центрвиборчком свій обов'язок виконав, як відомо ще 15 жовтня. Отже, до 15 листопада має бути скликана сесія". Михайло ЧЕЧЕТОВ: "На мою думку, вона відкриється між 16 та 26 листопада, орієнтовано 20 числа". Андрій ШЕВЧЕНКО: "Я не відкидаю можливості, що інші фракції, зокрема представники ПР, можуть затягувати час і використають його сповна, увесь, що відведено законом для отримання депутатських посвідчень, починаючи від оприлюднення результатів виборів".

ПОЗАЧЕРГОВІ ВИБОРИ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ 2007 РОКУ

Грицик Ю.  Розбрід і хитання // Експрес. - Л., 2007. - № 159. – 30 - 31 жовт. - С. 4. - Львівська обл.
Автор статті, спостергіючи за формуванням демократичної коаліції, робить свої висновки відносно його розвитку. Він акцентує увагу на конфліктних питаннях серед партійців "Нашої України", знайомить читачів із планами кожної політичної сили, щодо створення коаліції та надає коментар представників фракцій Верховної Ради, а саме А. Шкіля (БЮТ) та В. СІВКОВИЧА (Партія регіонів). "Я не відкидаю варіанту, що помаранчева коаліція взагалі не буде створена", - таким чином оцінив позавиборчі події Володимир СІВКОВИЧ. На думку Андрія Шкіля, створення широкої коаліції за участю БЮТ неможливе за жодних обставин". "А для НУНС це буде просто політичним самогубством", - додав Андрій Шкіль.

Стретович В.  Бунт по-"нашоукраїнськи": Інтерв'ю лідерів політичних партій/ В. Стретович, А. Матвієнко, Ю. Костенко; Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 159. – 30 - 31 жовт. - С. 4. - Львівська обл.
Учасники блоку НУНС протестують проти "диктатури" і погрожують відкритим конфліктом, зауважує кореспондент газети. Про проблеми, що виникають всередині блоку, розповіли лідери політичних партій - учасниць НУНС. Анатолій Матвієнко (лідер УРП "Собор"): "Я буду підписувати угоду про створення коаліції із застереженнями. А зроблю це для того, щоб потім мене не звинувачували в непослідовності. Я голосуватиму і діятиму згідно зі своїми переконаннями, а не з вимогами лідерів блоку". Юрій Костенко (голова УНП): "Я також критично оцінюю документи, парафовані лідерами блоку. … Усі закони повинні прийматися, відповідно до регламенту Верховної Ради, по одному, у першому і другому читаннях". Володимир СТРЕТОВИЧ (лідер ХДС): "Внутрішній конфлікт може означати фіаско НУНС як політичної сили, тож намагатимемося йому запобігти усіма силами."

Матвієнко А.  "Не люблю, коли тицяють пальцем і кажуть: "Пішов звідси": Інтерв'ю лідера УРП "Собор"/ Записала О. Кущій // Експрес. - Л., 2007. - № 157. – 26 - 27 жовт. - С. 4. - Львівська обл.
Експерти Української Республіканської партії "Собор" уважно проаналізувавши проект угоди про створення коаліції, визначили його неконструктивним, таким, що закладає основу для майбутніх гострих конфліктів, а процес творення демократичної коаліції відбувається фактично підкилимно, поза контролем громадськості, обростаючи великою кількість припущень та підозр. Лідер партії Анатолій Матвієнко прокоментував цей висновок та зупинився на своїх викладках політичного майбутнього.

Оніщук М.  Коаліцію в студію!: Точка зору українських політиків та експертів/ М. Оніщук, О. Стоян, А. Єрмолаєв; Записав Ю. Грицик // Експрес. - Л., 2007. - № 157. – 26 - 27 жовт. - С. 4. - Львівська обл.
Питання формування помаранчевої коаліції стає надалі найактуальнішим. Прокоментувати його кореспондент запросив кандидатів в народні депутати М. Оніщука від НУНС та О.СТОЯНА від Партії регіонів, а також президента Центру соціальних досліджень А. Єрмолаєва. Як підкреслив Микола Оніщук, "БЮТ і НУНС чітко визначилися з тим, що вони готові бачити коаліцію тільки за участю цих двох партій". В свою чергу Олександр СТОЯН зауважив: "На мою думку, коаліція цих політичних сил не зможе сформувати Кабінет Міністрів і працювати в такому складі доти, доки представники БЮТ і НУНС не знайдуть взаєморозуміння з Партією регіонів".

Сазонов К.  Блажен, кто верует // Донбасс. - 2007. - № 197. - 26 окт. - С. 6. - Донецька обл.
Представитель Партии регионов, кандидат в депутаты от Партии регионов А. Стоян прокомментировал позицию Президента относительно создания коалиции БЮТ - "НУНС". По его мнению, коалиция этих политических сил не сможет сформировать Кабинет министров и работать в таком составе до тех пор, пока представители БЮТ и "НУНС" не найдут взаимопонимания с ПР.

Сазонов К.  Не в дружбу, а в службу // Донбасс. - 2007. - № 197. - 26 окт. - С. 6. - Донецька обл.
Вопрос призыва в армию или его отмены, обещанный лидером БЮТ Юлией Тимошенко и вызывавший жесткую критику министра обороны Гриценко, а также ряда других политиков, разрешен. Указом Президента о призыве на срочную службу в армию, секретариат президента и его команда в парламенте решили сразу три стратегические задачи, подчеркивает автор статьи. При этом автор приводит комментарий на эту тему кандидата в народные депутаты от БЮТ Владимира Макиенко.

Форманчук А.  "Общеукраинская ситуация не сказывается на политической жизни Крыма катастрофическим образом, однако не может совсем на нее не влиять": Интервью/ Подготовила Е. Гусакова // Крымские известия. - 2007. - № 197. - 26 окт. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
Об итогах прошедших выборов и дальнейших политических перспективах Украины и Крыма корреспондент газеты разговаривал с известным крымским политологом А. Форманчуком.
 


ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Маленкович В.  Конкуренцією - по "Регіонах": Інтерв'ю/ Записала Н. Васюнець // Експрес. - Л., 2007. - № 159. – 30 - 31 жовт. - С. 5. - Львівська обл.
На сході України можуть створити нову політичну партію, зауважує кореспондент газети. З цього приводу він взяв інтерв'ю у директора українського відділення Міжнародного інституту гуманітарно-політичних досліджень В. Маленковича, який вважає, що Партія регіонів фактично збанкрутувала. "Доцільно створити нову політичну силу, оскільки ПР недостатня. Вона м'яко кажучи, ліберальна, а фактично є політсилою великого капіталу, який представляє Рінат АХМЕТОВ. Як вирішальна політична сила всеукраїнського рівня Партія регіонів збанкрутувала", - надає свою оцінку Володимир Маленкович.

Воронов С.  Десять лет созидания! // Донбасс. - 2007. - № 198. - 27 окт. - С. 6. - Донецька обл.
26 октября исполнилось 10 лет со дня создания крупнейшей политической силы в Украине, информирует автор статьи. На сегодня Партия регионов является мощной политической силой, имеющей очень долгую по украинским меркам историю своего существования. За это время подчеркивается в статье, партия пережила многое, но главным её отличием от других политических структур стала верность принципам, которым она не поступилась несмотря, ни на что.

Янукович В.  Жодне важливе рішення в країні не буде прийнято без Партії регіонів // Зоря. - Д., 2007. - № 118. - 27 жовт. - С. 1-2. - Дніпропетровська обл.
Десять років тому на політичній сцені України з'явилася партія, якій незабаром судилося стати найбільш впливовою політичною силою нашої держави. Стрімке зростання її популярності пояснюється тим, що вона будувалася не під лідера і не під чергові вибори, як це відбувалося в більшості випадків. Саме ця думка  прослідковується у виступі лідера Партії регіонів В. Януковича з приводу десятиріччя її заснування.

Сазонов К.  Единство и борьба левых партий // Донбасс. - 2007. - № 197. - 26 окт. - С. 6. - Донецька обл.
Объединение левых партий стало одной из ключевых тем в украинской политике, акцентирует внимание журналист. Так, лидер коммунистов Петр СИМОНЕНКО обратился ко всем левым политическим силам с предложением объединиться. На пленуме СИМОНЕНКО подчеркнул, что как только заработает Верховная Рада, он будет инициировать "круглый стол", на котором будет скоординирована деятельность левых политических сил.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ


 

Густі В.  "Альтернативи посиленню місцевого самоврядування немає"/ В. Густі, А. Романенчук // Новини Закарпаття. - 2007. - № 125. - 30 жовт. - С. 2 - 3. - Закарпатська обл.
В обласній раді з ініціативи її керівництва у рамках оголошеного Президентом України "Європейського тижня місцевої демократії" відбувся "круглий стіл" на тему "Розвиток місцевих громад - основа демократичної держави". В його роботі взяли участь керівники органів місцевого самоврядування різних рівнів виконавчої влади, науковці та експерти Канадського центру з міжнародного розвитку "Економічний розвиток громади". Мета заходу, за словами голови Закарпатської облради М. Кічковського, запропонувати реальні шляхи вирішення назрілих проблем на місцевому рівні з тим, аби вибудувати таке українське суспільство, яке увійде в Європу гідною партнеркою.

Платонова Л.  Місцеве самоврядування потребує розвитку // Запорізька правда. - 2007. - № 163. - 30 жовт. - С. 2. - Запорізька обл.
У Запоріжжі відбулася нарада керівників органів місцевого самоврядування - голів та заступників 14 обласних рад України, інформує авторка статті. Вона ознайомила читачів з виступами голів усіх регіонів та зазначила, що головними питаннями були: створення та розвиток органів місцевої влади, формування обласних бюджетів, медичне страхування. Її учасники прийняли звернення до Президента з проханням ліквідувати механізм тендерних процедур, який сьогодні існує на державному рівні.

Тільки власними силами місцеве самоврядування зможе вирішити свої проблеми/ Інф. ред. газети // Зоря. - Д., 2007. - № 119. - 30 жовт. - С. 1. - Дніпропетровська обл.
Редакція газети інформує про зустріч голів обласних та Севастопольської міської рад, що відбулася 26 жовтня та у якій взяв участь і голова Дніпропетровської облради Юрій Вілкул. Керівники органів говорили про наболіле: про необхідність внесення змін у бюджетне законодавство країни й областей, прийняття кардинально нових законів, що регулюють роботу органів місцевого самоврядування.

Маштаков І.  Сесія обласної ради попрацювала продуктивно // Народне слово. - 2007. - № 117. - 27 жовт. - С. 1. - Кіровоградська обл.
В Кіровограді відбулося пленарне засідання дванадцятої сесії обласної ради п'ятого скликання, інформує автор статті. Депутати внесли зміни до програми економічного та соціального розвитку області на 2007 рік, до обласного бюджету, розглянули ряд інших соціально-економічних питань.

Товар чи соціально-політичний продукт?../ Прес-служба облради // Одеські вісті. - 2007. - № 110. - 27 жовт. - С. 3. - Одеська обл.
В Одеській облраді пройшла спільна прес-конференція заступника голови Одеської облради, який курирує питання економіки та фінансів М. Тіндюка, а також голови правління ВАТ "Одеський коровай" Т. Погрібної. Зібрання відбулося за дорученням голови Одеської облради, головним питанням якого стала найактуальніша тема - події навколо ВАТ "Одеський коровай". На прес-конференції було зазначено, що ситуацію, яка склалася на ринку хліба необхідно відкоригувати та дійти до певного компромісу, щоб забезпечити населення хлібом за економічно обґрунтованими і прийнятними для одеситів цінами.

Гнатишко Л.  Відбулася сесія обласної ради // Подільські вісті. - 2007. - № 153. - 26 жовт. - С. 1. - Хмельницька обл.
На Хмельниччині відбулася 10-а сесія обласної ради, зауважує автор статті. Насамперед на ній йшлося про хід виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Хмельницької області у І - му півріччі цього року, внесення змін до обласного бюджету на 2007 рік та змін до програми розвитку земельних відносин.

Від ініціативи до реальних проектів/ Прес-служба облради // Зоря Полтавщини. - 2007. - № 164 - 165. - 26 жовт. - С. 1. - Полтавська обл.
У Полтаві під головуванням О.Удовіченка відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові облради. Голова Полтавської облради О.Удовіченко зазначив, що вищий представницький орган області вбачає свою роль у наданні необхідної консультативної допомоги органам місцевого самоврядування при розробці необхідних проектів.

Кобець О.  Юрій Давидов: Після цієї сесії нікому не потрібні будуть ні Пузаков, ні депутати // Народне слово. - 2007. - № 116. - 25 жовт. - С. 1. - Кіровоградська обл.
У політичному житті Кіровограда стало відразу дві події, інформує авторка статті. Перша полягає в тому, що місцеві осередки НСНУ і БЮТ з'ясували характер своїх політичних відносин та вирішили працювати спільно. Друга - категорична відмова членів фракцій НСНУ та БЮТ брати участь у сесіях, що скликає міський голова. Про це заявили на прес-конференції лідер фракції БЮТ Ю. Давидович та член фракції НСНУ О. Дануца.

Рашпіль-Таврійський М.  Сповідь, як прощання, або Так говорив і Галушка... // Новий день. - 2007. - № 43. - 25 жовт. - С. 2. - Херсонська обл..
Голова Херсонської облдержадміністрації Борис Сіленков зустрівся з активом області. Автор статті з критикою ставиться до виступу голови Закарпатської ОДА, який був присвячений щорічному звіту керівника регіону про результати роботи області за 9 місяців 2007 року.

Сербінов С.  Напередодні сесії // Одеські вісті. - 2007. - № 109. - 25 жовт. - С. 4. - Одеська обл.
Підготовка до чергової, тринадцятої сесії Одеської обласної ради підійшла до свого завершального етапу. Пройшли засідання погоджувальної ради та президії, які вів голова облради М. Скорик. На них було узгоджено дату проведення пленарного засідання - 9 листопада - і узгоджено основні питання порядку денного.

Угринчук Р.  Новий голова ОДА сказав: "Я" // Західний кур'єр. - 2007. - № 42. - 25 жовт. - С. 3. - Івано-Франківська обл.
На голову Івано-Франківської області призначено нового керівника облдержадміністрації Миколу Палійчука. Попередній керівник ОДА Р. Ткач пройшов до парламенту за списком блоку "НУ-НС".

Коровай, коровай... кого хочеш, вибирай?/ Прес-служба облради // Одеські вісті. - 2007. - № 109. - 25 жовт. - С. 3. - Одеська обл.
Ситуація, що склалася навколо ВАТ "Одеський коровай", - одна з найболючіших тем останніх днів в Одеській області. Питання виникло після підвищення цін на хлібні вироби. З цього приводу голова Одеської облради М. Скорик оприлюднив позицію обласної ради.
 
Синявська І.  Дивною і сумною // Житомирщина. - 2007. - № 116. - 23 жовт. - С. 2. - Житомирська обл.
Нещодавно на Житомирщині 34-ма депутатами була ініційована спроба провести позачергову сесію, інформує автор статті. Фактична більшість депутатів обласної ради не підтримала цю ініціативу. Представники двох фракцій - БЮТ та "Наша Україна" - не змогли зібрати кворуму. Цю ситуацію прокоментувала голова Житомирської обласної ради Ірина Синявська. На її думку, "те, що більшість депутатів проігнорувала ініціативу фракцій БЮТ та "Наша Україна", є глибоким віддзеркаленням та оцінкою їх попередньої діяльності".


 Огляд регіональної преси. - Вип. 11 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 31 жовтня по 2 листопада 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення