Огляд реґіональної преси

Випуск 67, 19 - 21 вересня 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Позачергові вибори народних депутатів України 2007 р.
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах
 
 

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Вербицкая Ю.  Василий Киселев: "Мы всех поднимем, мы подойдем до каждого гражданина" // Крымская правда. - Сімф., 2007. - № 164. - 12 сент. - С. 1-2. - Автономна Республіка Крим.
Пресс-конференция руководителя Крымского республиканского отделения Партии регионов, народного депутата Украины Василия КИСЕЛЕВА была посвящена знаковой инициативе регионалов - всеукраинскому референдуму. Разговор шел о трех разных темах - о статусе русского языка, о позиции Украины относительно вступления в Североатлантический альянс и о проблеме взаимоотношений центра и регионов, сообщает корреспондент  газеты.

Сидоренко К.  Борис Дейч передал реанимобиль Республиканской больнице им. Семашко // Крымская газета. - 2007. - №164. - 12 сент. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
На заседании медицинских работников автономии народный депутат Украины от Партии регионов Борис ДЕЙЧ отметил, что даже в наш непростой, переходный период медицину нельзя ставить в плоскость политических дискуссий либо спекуляций, информирует корреспондент. ДЕЙЧ считает, что предвыборная пиар-кампания нарушая стабильность политической ситуации, вредит и здравоохранению. "Судить нужно не по словам, а по делам", - отметил народный депутат, выполняя почетное поручение коллектива ТОК "Судак", принявшего решение передать реанимобиль для Республиканской клинической больницы им. Семашко.

Михайленко А.  Одноденний робочий візит на Одещину Голови Верховної Ради Олександра Мороза // Одеські вісті. - 2007. - № 90. - 11 верес. - С. 3. - Одеська обл.
Одесу із робочим візитом відвідав Голова Верховної Ради України п'ятого скликання Олександр МОРОЗ. Перебуваючи, безпосередньо, в місті Іллічівську, О. МОРОЗ зустрівся з керівництвом місцевих органів влади, мешканцями міста, відповів на запитання, що стосуються державної політики у соціальній сфері. При цьому спікер парламенту акцентував увагу на необхідності провадження конституційної та адміністративної реформ.

"Партія регіонів - партія конкретних дій!"/ Інф. ред. газети // Народне слово. - 2007. - № 97. - 11 верес. - С. 2. - Кіровоградська обл.
Основною темою, яку обговорювали під час прес-конференції, влаштованої для кіровоградських журналістів, депутати Верховної Ради України п'ятого скликання Степан ЦАПЮК, Юрій КАРАКАЙ, голова фракції Партії регіонів України в обласній раді Олег Ткаченко, а також керівник міського осередку ПРУ Віктор Кухаренко, була четверта сесія Верховної Ради п'ятого скликання, зокрема законодавчі акти, які були прийняті під час проведення засідання та їх подальша доля, інформує редакція газети.

Сідун І.  Нехтування законодавством // Новини Закарпаття. - 2007. - № 102 - 103. - 8 верес. - С. 4. - Закарпатська обл.
Чергова четверта сесія Верховної Ради України п'ятого скликання викликала в Закарпатській області, як і у всій Україні, неоднозначний резонанс, підкреслює автор статті. Кореспондент звернувся до голови міської ради Михайла Кічковського прокоментувати дану подію. За його словами - це зібрання скоріше схоже на політичну піар-акцію, ніж на форум народних обранців, і викликає нездорову атмосферу як у центрі, так і в регіонах.

ПОЗАЧЕРГОВІ ВИБОРИ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ 2007 РОКУ

Качур П.  Юлія Тимошенко: Україна неодмінно буде аграрним Кувейтом // Подільські вісті. - 2007. - № 128 - 129. - 13 верес. - С. 2. - Хмельницька обл.
Лідер БЮТ Юлія Тимошенко відвідала Хмельниччину, зокрема, побувала на відкритті євромолочного комплексу, інформує автор статті. З інформацією про мотиви даного приїзду та з іншими подробицями візиту Юлії Володимирівни можна ознайомитися на сторінках газети.

Костенко Ю.  Праві партії привносять у Блок "Наша Україна - Народна самооборона" національні акценти: Інтерв'ю/ Записала Н. Максименко // Подільські вісті. - 2007. - № 128 - 129. - 13 верес. - С. 3. - Хмельницька обл.
Розмова кореспондента з лідером найбільшої в Україні правої партії - Української народної партії, яка є учасницею Блоку "Наша Україна - Народна Самооборона", Юрієм Костенком стосувалася різних акцентів політичного життя країни. На початку розмови кандидат в народні депутати висловив своє ставлення до четвертої сесії Верховної Ради, яка наробила багато галасу. Звичайно не обминули питання передвиборної агітаційної діяльності мегаблоку та обставини, які супроводжували створення такого багатогранного об'єднання як Блок "НУ - НС". Юрій Костенко вважає, що знає спосіб збагачення українців і буде втілювати його в життя, якщо потрапить до парламенту.

Симоненко П.  "Захистимо просту людину - збудуємо процвітаючу країну": Інтерв'ю лідера КПУ/ Розмовляв В. Золотарьов // Подільські вісті. - 2007. - № 128 - 129. - 13 верес. - С. 3. - Хмельницька обл.
В своєму інтерв'ю під час зустрічі з хмельницькими журналістами кандидат в народні депутати, лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко розповів про хід передвиборчої кампанії та плани КПУ після неї. Говорячи про партійців, Петро СИМОНЕНКО зауважив: "КПУ у виборчому процесі діє за визначеною заздалегідь стратегією. У нас, думаю, вам це не треба доводити, люди організовані й дисципліновані, кожен сумлінно виконує доручене йому, дотримуючись генеральної лінії партії загалом". Петро СИМОНЕНКО зазначив, що вважає дострокові вибори антиконституційними, але вимушений йти на них, "щоб не допустити реваншу тих сил, які зовсім не думаючи про виборців, рвуться до влади".

Шпак В.  Звернення до виборців Хмельниччини кандидата у народні депутати України від Блоку Литвина Василя Шпака: Шахраям селян волі не давати, землі не продавати // Подільські вісті. - 2007. - № 128 - 129. - 13 верес. - С. 3. - Хмельницька обл.
Головною темою звернення кандидата в народні депутати від Блоку Литвина В. Шпака стало питання розпродажу землі в українських селах. Після обрання до парламенту Блок Литвина насамперед подбає про наведення належного порядку у цій доленосній для українського народу справі, інформує редакція газети.

Грушковик О.  "Наша політична сила зможе відкрити для вас усі шляхи, а все інше зробить держава з вашою допомогою", - сказала Юлія Тимошенко у Шепетівці на Хмельниччині // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 72. - 12 верес. - С. 4. - Тернопільська обл.
Одноденний візит лідерки БЮТ до Хмельниччини був насичений подіями, а заходи, у яких взяла участь Юлія Володимирівна, розписані буквально за хвилинами, інформує автор статті. Після зустрічі з селянами та робітниками молочної промисловості лідерка БЮТ провела прес-конференцію у Шепетівку, де на неї чекали представники ЗМІ та молодь. Тимошенко зупинилась на спеціальній молодіжній лінії своєї програми, зазначивши, що очолювана нею політична сила поставила за мету відкрити перед юнаками та дівчатами всі шляхи для самореалізації їхніх задумів.

Кушнерик О.  В'ячеслав Кириленко: "Ситуація, коли недоторкані депутати обирають довічно недоторканих суддів, неприпустима у майбутньому" // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 72. - 12 верес. - С. 4. - Тернопільська обл.
Голова політради виборчого блоку "Наша Україна - Народна Самооборона" В'ячеслав Кириленко побував у Тернополі, Шумську, Манівцях, інформує автор статті. На прес-конференції в обласному центрі він зауважив, що великий виборчий тур Україною - це продовження роботи з визначення орієнтирів для країни, окреслених не політиками, а людьми. Кириленко детально ознайомив з основними принципами передвиборної програми партії.

Пінчук П.  Володимир Литвин буде спікером нової Верховної Ради // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 72. - 12 верес. - С. 3. - Тернопільська обл.
В своїй статті автор розмірковує над трьома питаннями, одне з яких стосується дострокових виборів взагалі, і, зокрема, змін в політичному житті країни після них. Друге питання - позиція якої кандидатури на політичному олімпі "рівновіддалена" від основних політичних гравців і здатна організувати представників ворогуючих груп. Автор вважає, що реалії сьогоднішнього життя однозначно визначають цю посаду - Голова Верховної Ради, кандидатурою на яку може бути тільки одна людина, зокрема лідер НПУ Володимир Литвин.

Цушко Н.  Завжди дію за законом, по совісті і чесно: Інтерв'ю кандидата в народні депутати від Соціалістичної партії України/ Розмовляла Н. Віргуш // Черкаський край. - 2007. - № 70. - 12 верес. - С. 6. - Черкаська обл.
Перебуваючи у передвиборній відпустці, кандидат в народні депутати України від СПУ, який є другим номером у списку Василій Цушко спільно з народним депутатом України, першим секретарем Черкаського обкому Соцпартії України Олексієм МАЛИНОВСЬКИМ, провів зустрічі з виборцями Сміли, Городища та Корсуня-Шевченківського, інформує кореспондент. В інтерв'ю Цушко зауважив, що дострокові вибори ініційовано не для того, щоб залагодити політичне протистояння. "Мета в іншому - Президент і його оточення прагнуть узурпувати в своїх руках повномасштабну владу, змінити Конституцію України, яка стала парламентсько-президентською республікою, і повернути її на шлях диктаторського президентського правління", - говорить Василь Цушко.

"Вибори проходять, а Україною треба займатися щодня"/ Інф. ред. газети // Сумщина. - 2007. - № 98. - 12 верес. - С. 2. - Сумська обл.
В Сумській області з триденним передвиборним турне в області побував заступник лідера Блоку Юлії Тимошенко Микола Томенко. Він взяв участь у відкритті Всеукраїнського спортивного форуму, що саме проходив у Сумах, виступив на мітингу і дав прес-конференцію для засобів масової інформації області, інформує автор статті. Спілкуючись з журналістами, Томенко зупинився на трьох тезах, на яких хотів би сфокусувати увагу суспільства. Підбиваючи підсумок своїх "меседжів", Микола Томенко сказав: "ми повинні пам'ятати одне: вибори проходять, а Україною потрібно займатися щодня".

Пирожик О.  Візит із місією "голуба миру" // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 101. - 11 верес. - С. 4. - Волинська обл.
На Волині вперше побувала лідер фракції Партії регіонів, координатор парламентської коаліції V скликання Раїса БОГАТИРЬОВА, зауважує автор. На прес-конференції Раїса БОГАТИРЬОВА підкреслила, що сьогодні Партія регіонів є найпотужнішою загальнонаціональною політичною силою. Зупинившись на плані розвитку країни, Раїса БОГАТИРЬОВА зауважила: "Необхідно виробити єдиний план розвитку країни, який умовно можна звести до двох стратегічних завдань - економічне зростання та соціальний добробут". Зупиняючись на реформуванні конституційної реформи, вона наголосила, що це питання має завершитися реформою місцевого самоврядування та передачею влади громадам, а також запровадженням механізмів контролю громади на владою.

Сазонов К.  Дружба дружбой, а выборы ... врозь // Донбасс. - 2007. - № 166. - 11 сент. - С. 6. - Донецька обл.
Корреспондент газеты - о возможном конфликте между БЮТ и "НУНС". Темой сложившейся конфликтной ситуации стал один из пунктов предвыборной программы БЮТ, а именно обязательство на протяжении последующих двух лет вернуть вклады сбербанков бывшего СССР. В свою очередь, лидер "НУ-НС" Юрий Луценко, комментируя заявление Юлии Владимировны, подчеркнул: "… Я не вижу путей возвращения тех сбережений свыше 120 миллиардов долларов в течение двух лет".

Чечетов М.  "Референдум поставит точку в спорах политиков" // Южная правда. - 2007. - № 100. - 11 сент. - С. 2. - Миколаївська обл.
В Николаевской области в рамках предвыборной кампании побывал известный политик, народный депутат пятого созыва Михаил ЧЕЧЕТОВ. Совместно со своим коллегой народным депутатом Владимиром ФАЛЬКО, они провели встречи с трудовыми коллективами. Одной из главных тем обсуждения стала политическая нестабильность в стране. "В украинском политикуме  партийные интересы - самые главные, а зачастую и единственные", - подчеркнул ЧЕЧЕТОВ. Именно в этом, народный депутат видит корень всех бед. По его словам Партия регионов стремится установить конструктивный диалог даже с самыми непримиримыми оппонентами.

Чмирь С.  "Український народ підніметься і тепер...": Інтерв'ю народного депутата п'ятого скликання/ Записав Д. Кремінь // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 106. - 11 верес. - С. 1-2. - Миколаївська обл.
Народний депутат України п'ятого скликання Сергій ЧМИРЬ, голова Миколаївської обласної організації зумів заявити про себе і в українському парламенті, і у масштабах області. В інтерв'ю з ним, мова зайшла про ідеологічні напрямки Соціалістичної партії України, в якій він є одним із лідерів. "СПУ послідовно виступає за політреформу, за справедливість у ставленні до творців матеріальних і духовних цінностей", - підкреслив Сергій ЧМИРЬ.

Партия регионов инициирует всенародный референдум // Донбасс. - 2007. - № 166. - 11 сент. - С. 4. - Донецька обл.
5 сентября, сообщает редакция газеты, в пресс-центре Партии регионов состоялась совместная пресс-конференция народных депутатов пятого созыва, членов парламентской фракции Партии регионов Бориса КОЛЕСНИКОВА и Анны ГЕРМАН. На ней они презентовали "Кодекс поведения" политических сил, а также объявили о начале подготовки всенародного референдума по ряду ключевых вопросов. Также в ходе пресс-конференции Борис КОЛЕСНИКОВ сообщил о еще одной инициативе Партии регионов - всенародном референдуме, основные вопросы которого были получены в ходе больших социологических исследований.

Гасич Ю.  "Я хотіла знати, чим ми можемо допомогти Закарпаттю" // Новини Закарпаття. - 2007. - № 102 - 103. - 8 верес. - С. 20. - Закарпатська обл.
На Закарпаття свою передвиборну агітаційну поїздку здійснила лідерка БЮТу Юлія Тимошенко, інформує кореспондент газети, яка приїхала з проектами підтримки нацменшин та мешканців гірських сіл. Вона презентувала програму "Український прорив", дала прес-конференцію журналістам обласних ЗМІ, взяла участь у прямому ефірі на телеканалі "Тиса-1" та виступила перед своїми прихильниками в Ужгороді. Мету свого приїзду Юлія Тимошенко пояснила наступним чином: "Я хотіла знати, чим ми можемо допомогти Закарпаттю".

Костенко Ю.  "Праві партії привносять у Блок "Наша Україна - Народна Самооборона" національні акценти": Інтерв'ю лідера Української народної партії/ Записала Н. Максименко // Сумщина. - 2007. - № 97. - 8 верес. - С. 3. - Сумська обл.
Кореспондент газет спілкувався з лідером Української народної партії Юрієм Костенком з приводу участі його партії в передвиборній кампанії разом з Блоком "Наша Україна - Народна самооборона". Спілкування стосувалося інших тем, зокрема, останньої сесії Верховної Ради п'ятого скликання, яка наробила багато шуму, відносин з Росією. Костенко розповів і про своє бачення збагачення українського народу: "Українець повинен добре заробляти, а держава - берегти його гаманець". Саме такий вектор УНП триматиме в парламенті, працюючи в складі мегаблоку.

Кошута М.  Конституційний правопорядок // Новини Закарпаття. - 2007. - № 102 - 103. - 8 верес. - С. 20. - Закарпатська обл.
Представники засобів масової інформації області мали змогу поспілкуватися з кандидатами у депутати від "Блоку Литвина" Михайлом Сиротою та Романом Шніцером. За словами Михайла Сироти, чинником, який змусив повернути його у велику політику, є  загроза інституту парламентаризму в Україні та основним засадам державності.  Кандидат в народні депутати відповів на питання журналістів, ознайомив пресу з передвиборною програмою Блоку, який представляє, поділився планами та сподіваннями щодо депутатських мандатів для "Блоку Литвина" у майбутньому парламенті.

Шевченко А.  "Ми наведемо порядок у країні і повернемо людям на гідне життя": Інтерв'ю/ Записала І. Матуш // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 71. - 8 верес. - С. 3. - Тернопільська обл.
Кандидат в народні депутати України першої п'ятірки від БЮТ Андрій Шевченко побував у Тернополі, де зустрівся із колегами та поспілкувався із студентами кількох місцевих вузів, інформує кореспондент. Андрій Шевченко зупинився на змінах, які потребує наша держава, на тому яким чином вона може стати успішною. "Для мене виборча кампанія - це нагода говорити про те, що буде важливе для України після виборів та на десятиліття вперед", - говорить Андрій Шевченко. Розмова з журналістом та кандидатом в народні депутати переважно стосувалася ролі молоді в житті і майбутньому держави, зокрема стратегічної програми БЮТ "Студентський прорив".

Шеслер Л.  Сила, с которой надо считаться: Интервью/ Записал А. Сайковский // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 105. - 8 верес. - С. 2. - Николаевская обл.
На сегодняшний день одна с таких политических сил, с которой нужно считаться, ибо приверженцев её идей в Украине - великое множество, - Прогрессивная социалистическая партия Украины во главе с её лидером Натальей Витренко. Корреспондент вела беседу с представителем ПСПУ в Николаевской области Ларисой Шеслер. По словам Ларисы Валентиновны в основе партии, которую она представляет, идея межгосударственного союза - Украина, Белоруссия и Россия - по типу Европейского союза.

Арсенова О.  Для людей, а не для політиків // Черкаський край. - 2007. - № 69. - 7 верес. - С. 4. - Черкаська обл.
В статті повідомляється про презентацію програми "Для людей, а не для політиків", яка була представлена на початку вересня в Українському домі Блоком "Наша Україна - Народна самооборона". Про основні пріоритети діяльності Блоку розповідали лідер Блоку Юрій Луценко, а також представники п'ятірки - В'ячеслав Кириленко, Арсеній Яценюк, Анатолій Грищенко, Микола Катеринчук. "Ми беремо на себе зобов'язання підвищити стандарти життя кожного українця в сфері оплати праці, медицини, освіти, пенсії, які будемо щоденно реалізовувати", - заявив Юрій Луценко.
 


МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Логанов Є.  Про воду, здоров'я людей та вчасне освоєння коштів // Запорізька правда. - 2007. - № 138. - 15 верес. - С. 1. - Запорізька обл.
З робочою поїздкою у Веселівському та Михайлівському районах побував перший заступник голови Запорізької обласної ради Олександр Клепаков, повідомляє автор статті. Він зустрівся з місцевими депутатами, представниками районної влади, а також провів звіти депутатів обласної ради перед виборцями із вирішення питань соціально-економічного розвитку області.

Васевич А.  "Якщо ретельно готуватися, то завжди можна ефективно працювати"/ А. Васевич, І. Яловегіна // Зоря Полтавщини. - 2007. - № 138. - 11 верес. - С. 1. - Полтавська обл.
Депутати Полтавської облради розглянули понад сорок питань, винесених на пленарне засідання 10-ї сесії п'ятого скликання, інформує автор. У роботі засідання взяли участь народні депутати п'ятого скликання Андрій СОКІЛ та Владислав ЛУК'ЯНОВ (Партія регіонів).

Скорик М.  "Якби ми менше сил витрачали на пошуки компромісів, регіон би від цього тільки виграв": Інтерв'ю голови Одеської облради/ Записала С. Романець // Одеські вісті. - 2007. - № 88. - 6 верес. - С. 4. - Одеська обл.
На черговій сесії Одеської обласної ради жодних сенсаційних питань із політичним підтекстом не значилося, але без певних дискусій не обійшлося, говорить кореспондент. Про нинішні турботи облради журналіст розпитала голову облради Миколу Скорика. В своєму інтерв'ю він торкнувся різних питань щодо розвитку області, але намагався уникати політичних тематик. Взагалі розмова переважно йшла про діяльність місцевого самоврядування, облради та діяльності самого Миколи Скорика.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ


Іваненко Г.  Шепетівський прорив // Подільські вісті. - 2007. - № 127. - 11 верес. - С. 1. - Хмельницька обл.
В Хмельницькій області в урочистому відкритті молочнотоварного комплексу європейського типу взяла участь лідер БЮТ Юлія Тимошенко. Автор підкреслює, що саме члени команди БЮТ виступили в ролі виконавців проекту. На цьому вони довели, що "Український прорив" - не красивий передвиборний прожект, а цілком реальна програма.

Сазонов К.  Энергия конфликта // Донбасс. - 2007. - № 166. - 11 сент. - С. 6. - Донецька обл.
В статье - о конфликте, который возник в результате приватизации членом Партии регионов, народным депутатом пятого созыва Ринатом АХМЕТОВЫМ крупнейшего гиганта на востоке Украины - компании "Днепроэнерго". В свою очередь, лидер БЮТ обещает вернуть восточноукраинского производителя электроэнергии в собственность государства. "Чем быстрее крутят электрические счетчики, тем стремительнее улучшается жизнь регионала, который контролирует наибольшую генерирующую компанию на востоке страны", - подчеркнула Тимошенко.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 67 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з  19 по 21 вересня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення