Огляд реґіональної преси

Випуск 65, 12 - 14 вересня 2007 р.

 

Верховна Рада України
Позачергові вибори народних депутатів України 2007 р.
Місцеве самоврядування

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Грач Л.  Усе вище, вище і вище!: Інтерв'ю/ Л. Грач, О. Білорус, Я. Кендзьор; Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 128. - 6 - 1 верес. - С. 4. - Львівська обл.
Про динаміку зростання заробітних плат парламентарів та урядовців кореспондент запитала у народного депутата від Компартії України Леоніда ГРАЧА, одного з лідерів БЮТ Олега Білоруса та "нашоукраїнця" Ярослава Кендзьора. Всі троє політиків вже не один раз обиралися до Верховної Ради, тому їм було легко порівняти зарплати початку 90-х років, які становили від 200 до 500 карбованців, та нинішні офіційні заробітки в сумі 10-15 тис. грн., і тіньові прибутки, які можуть досягати 5-6 мільярдів доларів США. "Якщо службовець працює у дозвільній, контрольній чи фіскальній системі, то він має тіньовий прибуток не менше як сто тисяч доларів на рік", - говорить Леонід Грач.

Куманський Б.  Шоу під завісу парламентського сезону // Народне слово. - 2007. - № 95. - 6 верес. - С. 1. - Кіровоградська обл.
З долею сарказму кореспондент розповідає про так звану четверту сесію Верховної Ради п'ятого скликання, яку відкрив 4 вересня Олександр Мороз. Автор детально розповів про учасників зібрання, зокрема, про соціалістів та комуністів, які використали дану ситуацію для реклами, і, звичайно, Партію регіонів. Спікер О. МОРОЗ аргументував свою ініціативу як необхідність прийняття ряду змін до Конституції, зауважує автор.

Сирота М.  "Мільярдери перетворили парламент на балаган": Інтерв'ю/ Записав Ю. Грицик // Експрес. - Л., 2007. - № 128. - 6 - 1 верес. - С. 4. - Львівська обл.
Кореспондент газети звернувся з проханням дати оцінку діям у Верховній Раді та довкола неї, до колишнього народного депутата, члена Конституційної комісії при нинішньому Президентові Михайла Сироти. На його думку, формально Верховна Рада все ж діє, так як глава держави не має права ліквідувати парламент, однак все те, що діється в країні, Михайло Сирота називає нищенням парламентаризму.

Фаріон І.  "Хитромудрі товариші" провели "сесію"… // Високий замок. - Л., 2007. - №160. - 5 верес. - С. 1. - Львівська обл.
Неоднозначну реакцію викликала у суспільства четверта сесія Верховної Ради п'ятого скликання, на якій, за оцінками очевидців, було заледве півтораста людей з депутатськими значками. Дану ініціативу проявили представники коаліційних сил. Президент назвав зібрання "авантюрою відомих хитромудрих товаришів", яка має на меті зірвати вибори, інформує автор статті.

Балюк Н.  Тусовка розпущених депутатів // Високий замок. - Л., 2007. - №159. - 4 верес. - С. 1. - Львівська обл.
Спікер парламенту п'ятого скликання Олександр МОРОЗ, схоже, не розлучається з думкою про зрив дострокових виборів, призначених на 30 вересня, повідомляє кореспондент. Причиною для такої заяви став намір О. МОРОЗА провести засідання Верховної Ради для внесення певних змін до Конституції. Йдеться про відміну недоторканності народних депутатів, Президента і суддів. За словами кореспондента, такі заяви провокаційні і деструктивні, так як депутати втратили свій статус. Основною причиною цього відчайдушного кроку з боку соціалістів та регіоналів, на думку автора статті, є невпевненість у власних силах на майбутніх виборах.

Кендзьор Я.  "Балконна" сесія: Інтерв'ю народних депутатів V скликання/ Я. Кендзьор, Ю. Мірошниченко; Записав А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 127. - 4 - 5 верес. - С. 2, 4. - Львівська обл.
Блок "Наша Україна - Народна самооборона" попереджає про використання бюджетних коштів на нелегітимну сесію, яка відбулася 4 вересня. Опозиціонери вважають, що збори колишньої правлячої коаліції є незаконними. Якими аргументами користуються в даній ситуації сторони, кореспондент з'ясовував у народних депутатів України п'ятого скликання від Партії регіонів Юрія МІРОШНИЧЕНКА та від Блоку "Наша Україна" Ярослава Кендзьора. МІРОШНИЧЕНКО: "У частині першій 90 статті Конституції сказано, Верховна Рада втрачає свої повноваження на першій сесії новобраного парламенту. Це стається з моменту прийняття присяги новим депутатським складом. … Ми також вважаємо легітимними рішення, які ухвалюватимемо, оскільки за Конституцією, для прийняття рішень досить 226 депутатських голосів". Ярослав Кендзьор: "… організатори незаконної сесії мають відповісти перед законом".

ПОЗАЧЕРГОВІ ВИБОРИ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ 2007 РОКУ

Володимирський А.  Переяславщина - за Юлію Тимошенко // Київська правда. - 2007. - № 100. - 13 верес. - С. 1 - 2. - Київська обл.
Переяслав-Хмельницький відвідала лідерка БЮТ Юлія Тимошенко. Найперше, про що повела мову Юлія Володимирівна, це про шляхи втілення в життя програми стратегічного розвитку України "Український прорив". Вона підкреслила, що це - програма життя, програма дії, дороговказ для країни в XXI столітті.

Вівчар Б.  … І договір з молодими // Галичина. - 2007. - № 133. - 8 верес. - С. 3. - Івано-Франківська обл.
Юлія Володимирівна Тимошенко перебуваючи В Івано-Франківській області, спілкувалася з молоддю регіону та підписала зобов'язання БЮТ перед молодими сім'ями, повідомляє автор статті. У цьому партнерському договорі БЮТ зобов'язався після перемоги на виборах здійснити реальні і конкретні заходи щодо захисту молоді на всіх етапах її становлення - від народження до виховання, навчання, фахової підготовки і працевлаштування та забезпечення молодих сімей житлом.

Сокільнюк Б.  Юлія Тимошенко стала професором ВНТУ // Вінниччина. - 2007. - № 70. - 7 верес. - С. 1. - Вінницька обл.
Нещодавно на Вінниччині з одноденною поїздкою побувала лідер вітчизняної опозиції, голова ради БЮТ Юлія Тимошенко. Візит проходив у рамках передвиборного туру.

Цибенко П.  Відверто про актуальне - пенсії та справедливість: Інтерв'ю/ Інф. ред. газети // Вінниччина. - 2007. - № 70. - 7 верес. - С. 5. - Вінницька обл.
На запитання вінничан відповідає член фракції КПУ, голова Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Петро ЦИБЕНКО. Переважною темою обговорення було пенсійне забезпечення громадян. "Сьогодні надзвичайно важливо зробити крок до уніфікації законодавства, спробувати звести оцю різноманітність законів, що регулюють пенсійне забезпечення, спочатку хоча б до 2-3 законів, а потім до одного. Це теж сприятиме відновленню справедливості", - наголосив народний обранець.

Цибенко П.  Соціальний захист: реалії і перспективи: "Круглий стіл" за участю народного депутата/ Інф. ред. газети // Вінниччина. - 2007. - № 70. - 7 верес. - С. 5. - Вінницька обл.
Народний депутат України від КПУ Петро ЦИБЕНКО відвідав Вінницьку область. Головною темою в обговоренні з керівниками районних рад, представниками управління Пенсійного фонду України стало питання пенсійної реформи. "Що для мене тут найголовніше, як для народного депутата, - підкреслює Петро ЦИБЕНКО, - це те, що вдалося започаткувати сталу тенденцію до постійного підвищення пенсійного забезпечення. … Надзвичайно важливо зберегти наступність, щоб ми могли цю тенденцію продовжити далі".

БЮТ переможе!/ Інф. ред. газети // Вінницька газета. - 2007. - № 110. - 7 верес. - С. 2. - Вінницька обл.
В перемозі політичного блоку вкотре переконалися подоляни після відвідування Вінницької області лідера БЮТ Юлії Тимошенко. Вона не обмежилася тільки критикою сучасного уряду, а розповіла про унікальність запропонованої її політичною силою програми "Український прорив". Не обійшла лідер БЮТ політичних питань. Стосовно доцільності дострокових виборів до місцевих рад вона сказала: "Якщо новий склад парламенту справді прагне віддати частину своїх повноважень на місця, то ми будемо ініціювати перевибори на весну". Зупинившись на загальнополітичних питаннях, Тимошенко наголосила: "Нині ситуація докорінно від тієї, що була, бо тепер перед нами президентські вибори, і я не думаю, що хтось захоче діяти старими методами".

Визит с разоблачением/ Инф. ред. газеты // Донбасс. - 2007. - № 164. - 7 сент. - С. 6. - Донецька обл.
Народный депутат пятого созыва Тарас Черновол посетил Донецк с рабочим визитом. Политик прокомментировал ситуацию с нападением на бютовских активистов в Марьинском районе, которую назвал спланированной провокацией, и изъявил готовность раскрыть свои источники. Тарас Черновол высоко оценил собрание депутатов в парламенте 4 сентября: "Мы устали от тотальной пропаганды. Людям навязывают идею, что с одной стороны сидят бандиты, которые боятся потерять неприкосновенность, а с другой они - белые и пушистые. Как будто нет в стране других проблем".

"Для людей, а не для політиків"/ Інф. ред. газети // Київська правда. - 2007. - № 98. - 7 верес. - С. 1 - 2. - Київська обл.
В Українському домі Блок "Наша Україна - Народна Самооборона" вустами представників першої п'ятірки презентував програму "Для людей, а не для політиків". Про основні пріоритети діяльності Блоку розповідали Юрій Луценко, В'ячеслав Кириленко, Арсеній Яценюк, Анатолій Грищенко та Микола Катеринчук, інформує кореспондент. На сторінках газети можна ознайомитися із коротким змістом даної програми, основні положення якої близькі і зрозумілі мільйонам людей.

Костюк В.  Блок Людмили Супрун бачить себе в коаліції з "Нашою Україною" та Партією регіонів/ В. Костюк, Я. Арабчук, І. Банах // Західний кур'єр. - 2007. - № 35. - 6 верес. - С. 16. - Івано-Франківська обл.
Гостями редакції були представники виборчого блоку Людмили Супрун В. Костів - голова обласної організації Демократичної Партії України, Я. Арабчук - голова обласної організації Народно-демократичної партії та І. Банах - голова облорганізації Республікансько-християнської партії. Вони розкрили причини об'єднання політичних сил в єдиний блок, зупинилися на передвиборній програмі.

Литвин В.  Житло для всіх, а не для вибраних // Експрес. - Л., 2007. - № 128. - 6 - 1 верес. - С. 8. - Львівська обл.
В передвиборній програмі Блоку Володимира Литвина запропоновано поліпшити ситуацію із забезпеченням українців житлом. Коментує цю тему лідер блоку Володимир Литвин.

Луценко Ю.  "Ми хочемо запропонувати БЮТ семирічну угоду": Інтерв'ю лідера блоку "Наша Україна - Народна Самооборона"/ Записав О. Стецишин // Експрес. - Л., 2007. - № 128. - 6 - 1 верес. - С. 5, 8. - Львівська обл.
Перший номер виборчого списку блоку "Наша Україна - Народна Cамооборона Юрій Луценко заявив, що вважає за необхідне радикально змінити не лише Основний закон держави, але й суттєво вдосконалити базові законодавчі акти, які нині регламентують політичне життя держави. В розмові з кореспондентом Юрій Луценко розповів про зміни моделі державного ладу. "З моєї точки зору, країна потребує посилення ролі органів місцевого самоуправління, але з іншого боку - посилення президентської вертикалі як єдиної несучої опори державної політики", - обґрунтував свою думку лідер "Народної самооборони".

Пархоменко Л.  Про справи гуманітарні // Деснянська правда. - 2007. - № 101. - 6 верес. - С. 2. - Чернігівська обл.
На "круглий стіл", який проходив у Чернігові, цього разу прийшли кандидати в народні депутати від БЮТ Микола Томенко, Наталія Романова та Валерій Дубіль. На порядку денному було обговорення гуманітарної частини програми БЮТ "Український прорив".

Славін К.  Володимир Литвин: "Україні - відповідальну владу" // Деснянська правда. - 2007. - № 101. - 6 верес. - С. 2. - Чернігівська обл.
Перебуваючи на Чернігівщині з метою передвиборчої агітації, екс-спікер Верховної Ради, голова НПУ Володимир Литвин відповів на найактуальніші питання, що турбують мешканців регіону. В першу чергу - це зміна ситуації в країні, захист соціальних зобов'язань громадян з боку провладних політичних сил. Лідер блоку, ще раз переконаний, що складна економічна та соціальна ситуація, яка нині є, не дає впевненості в майбутньому, а змінити її може лише виконання соціальних ініціатив, з якими ще раніше Володимир Литвин виходив до народу.

Шлемко Д.  "Державою за всі роки незалежності керували люди без національної ідеї в голові": Інтерв'ю народного депутата V скликання/ Інтерв'ю взяв І. Саєвич // Західний кур'єр. - 2007. - № 35. - 6 верес. - С. 4. - Івано-Франківська обл.
Дмитро Васильович Шлемко - голова обласної організації ВО "Батьківщина", обласний лідер БЮТ Дмитро ШЛЕМКО надав інтерв'ю, суть якого зводилася до характеристики політичного сьогодення. Зупиняючись на передвиборчих обіцянках, народний депутат підкреслив: "Блок Юлії Тимошенко … пропонує українській нації не голі цифри, а нову стратегію розвитку, нову національну ідею під назвою "Український прорив". Дмитро ШЛЕМКО зупинився і на можливому розвитку подій після виборів.

Боярчук А.  Вместе с Украиной мы стали на год мудрее: Интервью руководителя Крымского избирательного штаба Партии регионов/ Записал Г. Петров // Крымская газета. - 2007. - №159. - 5 сент. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
Руководитель Крымского избирательного штаба Партии регионов Алексей Боярчук в своем интервью поведал о политических задачах в стране и регионах, возможностях их решения в интересах Украины и ее народа. Он считает, что государство не должно до мелочи определять жизнь органов местного самоуправления. "Это означает, что органы власти на местах должны иметь столько полномочий, сколько они могут реализовать собственными силами, имея для этого необходимую законодательную и материально-финансовую базу", - заявил Алексей Боярчук.

Кириленко В.  "Очистити Верховну Раду від спритних ділків, які працюють лише на себе": [Нотатки з прес-конференції голови політради блоку "НУ - НС"]/ Записала І. Рогожинська // Зоря Полтавщини. - 2007. - № 135. - 5 верес. - С. 2. - Полтавська обл.
У рамках всеукраїнського агітаційного туру "Для людей, а не для політиків" на Полтавщині побував голова політради Блоку "Наша Україна - Народна Самооборона" В'ячеслав Кириленко. На зустрічі В'ячеслава Кириленка з полтавськими журналістами йшлося про скасування депутатської недоторканності, перші рішення, які повинен ухвалити майбутній парламент після того, як буде створено демократичну більшість і сформовано новий демократичний уряд. "Ми вважаємо, що підняти якість парламентаризму можна, лише відсікши від парламенту тих, хто іде туди тільки заради депутатського імунітету", - зазначив В. Кириленко.

Савченко В.  Країні потрібен порядок! Країні потрібен Литвин! // Сумщина. - 2007. - № 95. - 5 верес. - С. 2. - Сумська обл.
На початку вересня лідер виборчого блоку політичних партій "Блок Литвина", голова Верховної Ради України четвертого скликання Володимир Литвин розпочав свої зустрічі з виборцями Сумщини, інформує кореспондент. Лозунг передвиборної кампанії "Спитай у Литвина" привів на центральні площі  міст області тисячі людей. "Запитання людей, які надходять мені, це біль і крик їхньої душі", - зазначив В. Литвин.

Корнійчук І.  "Ми боремося за народовладдя": Інтерв'ю першого секретаря Хмельницького обкому КПУ/ Записав В. Золотарьов // Подільські вісті. - 2007. - № 123. - 4 верес. - С. 2. - Хмельницька обл.
Перший секретар Хмельницького обкому КПУ Ігор Корнійчук ледве зміг виділити час для розмови з кореспондентом, так як партійна та передвиборча діяльність займає багато часу, та й робочий день політика також не регламентований. Під час інтерв'ю Ігор Корнійчук розповідав журналісту переважно про поточну роботу Комуністичної партії, кадрову політику, плани на майбутні вибори та перспективи їх здійснення. "ЦК компартії ставить завдання боротися за десять відсотків голосів українських виборців", - заявив перший секретар. Він також додав, що будуть регіони, де цей показник буде перевершено.

Кухар Т.  "Регіонали" розправляться з активістами БЮТ // Високий замок. - Л., 2007. - №159. - 4 верес. - С. 4. - Львівська обл.
Протягом двох тижнів БЮТ збере понад 3 мільйони голосів на підтримку проведення конституційного референдуму, а це, відповідно до ст. 77 Основного Закону, дає змогу провести цей референдум без дозволу ЦВК. Про це заявила Юлія Тимошенко, виступаючи в Ужгороді, де побувала з передвиборчою поїздкою. Крім того, вона повідомила, що останніми днями на представників БЮТ зі сторони Партії регіонів був здійснений напад, в результаті якого було побито трьох представників блоку.
 

Чайковський О.  Правильно розставити акценти // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 103. - 4 верес. - С. 2. - Миколаївська обл.
Миколаїв з передвиборчим візитом відвідав Міністр внутрішніх справ України і номер 2 у списку Соціалістичної партії України Василь Цушко, який зустрівся з громадськістю області, партактивом та провів прес-конференцію для представників друкованих і електронних ЗМІ, телебачення, інформує кореспондент. Участь у прес-конференції також взяв народний депутат України Сергій ЧМИРЬ. На прес-конференції порушувалися питання земельних відносин і депутатської недоторканності, соціальної і політичної реформ.

Партия регионов отменит уравниловку в оплате труда/ Инф. ред. газеты // Жизнь. - Донецьк, 2007. - № 125. - 4 сент. - С. 1 - 2. - Донецька обл.
В августе состоялась пресс-конференция лидеров избирательного списка Партии регионов на тему "Социальный пакет: ключ к благополучию". В ее ходе кандидаты в народные депутаты от Партии регионов Инна Богословская и Василий Хара ознакомили присутствующих с предвыборными инициативами партии, которые касаются справедливой оплаты труда, информирует редакция газеты.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ


 

Навколо столиці - жити по-столичному = Концепція розвитку Київського регіону: Матеріали з "круглого столу"/ Підготував П. Зубенко // Київська правда. - 2007. - № 101. - 14 верес. - С. 1. - Київська обл.
Київська обласна держадміністрація ініціювала проведення "круглого столу", до участі в якому запросили провідних в Україні політиків та економістів. Метою цього заходу стало вирішення на загальнодержавному рівні проблем держуправління регіональним розвитком, завдань соціально-економічного характеру, подолання диспропорцій у розвитку регіонів та інші. Так, голова Київської ОДА В. Ульянченко висловила свою точку зору відносно пріоритетів розвитку Київщини, ознайомила зі стратегією розвитку регіону.
 


 Огляд регіональної преси. - Вип. 65 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 12 по 14 вересня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення