Огляд реґіональної преси

Випуск 64, 8 - 11 вересня 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Позачергові вибори народних депутатів України 2007 р.
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах
 
 

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Грушковик О.  Демарш на марші // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 70. - 5 верес. - С. 1. - Тернопільська обл.
В статті автора - про хід засідання депутатів у Верховній Раді України 4 вересня, прийняті рішення та промови політиків.

Валентинов С.  Борис Дейч: "Выбор надо делать в пользу будущего" // Крымская правда. - Сімф., 2007. - № 157. - 1 сент. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
30 августа на совещании педагогических работников в городе Керчи народный депутат Украины, член фракции Партии регионов в Верховном Совете Украины Борис ДЕЙЧ затронул наиболее актуальные проблемы и пути их решения в образовательной сфере. Внимательно изучив проблемы учителей, Борис ДЕЙЧ акцентировал внимание на социальном обеспечении педагогов. "Без преувеличения должен сказать, что Партия регионов в отличие от других позиционирует себя как лидер украинской политики и предлагает наиболее выполнимые реформы для жизни людей", - отметил народный депутат.

Полумацканич Б.  Віталій Шибко: "Між представниками різних політичних партій немає протиріч у тому, бути Україні в Євросоюзі чи ні" // Високий замок. - Л., 2007. - №157. - 1 - 2 верес. - С. 3. - Львівська обл.
За повідомленням автора, в Брюсселі відбулася  зустріч європарламентаріїв та представників українських партій, що були представлені у парламенті. Європарламент ініціював цю зустріч для того, аби учасники передвиборчих перегонів пояснили своє бачення шляху до Європи. До Бельгії прибули делегати від чотирьох основних політичних сил. На цю тему провів прес-конференцію народний депутат України п'ятого скликання (фракція СПУ), голова комітету у закордонних справах Віталій ШИБКО. "Ініціатори зустрічі зазначили, що саме цей парламент та цей уряд зробили багато для того, аби провести ті закони, які потрібні для входження України до СОТ, - підкреслив Віталії ШИБКО. - Сьогодні вступ до СОТ є тим шляхом, який відбудовує наші взаємовідносини з Європою". За словами народного депутата, представників Європарламенту цікавили також ймовірність вступу України до НАТО, питання, що стосуються Чорноморського флоту, а також ставлення різних політичних сил до розміщення системи ПРО на території Чехії та Польщі. Приділивши увагу темі дострокових виборів, ШИБКО зазначив: "Ми не займаємось популізмом, не граємо в "карнавал", тому це, мабуть, менше вражає наше населення. Але ми маємо стійкий електорат, який за нас проголосує".

Чорновіл Т.  "Це було яйце Кучми": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - №125. – 31 серп. – 1 верес. - С. 4. - Львівська обл.
Завісу над інцидентом з яйцем, що стався з Віктором Януковичем в Івано-Франківську під час виборчої кампанії 2004 року розкриває народний депутат України V скликання Тарас ЧОРНОВІЛ. Народний обранець висловив припущення, що організувала цей скандал адміністрація тодішнього Президента. "Мотиви в Кучми були, адже саме тоді він планував утретє стати Президентом України. Відповідно йому необхідно було якось знешкодити двох найімовірніших кандидатів та зіштовхнути лобами прихильників Ющенка та прибічників Януковича", - зауважує Тарас ЧОРНОВІЛ.

ПОЗАЧЕРГОВІ ВИБОРИ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ 2007 РОКУ

Василевський М.  Юрій Луценко очолив антикорупційний наступ // Подільські вісті. - 2007. - № 124 - 125. - 6 верес. - С. 2. - Хмельницька обл.
В статті автора - про передвиборчі поїздки лідера НУ-НС Юрія Луценка у Хмельницький, Кам'янець-Подільський та Волочиськ Хмельницької області, під час яких він виступав з промовами передвиборної програми, основними положеннями якої є скасування депутатської недоторканності, запровадження антикорупційних заходів, а також підвищення зарплат і пенсій соціально-незахищеним верствам населення.

Поліщук Я.  Володимир Литвин на Хмельниччині: зустрічали люб'язно, проводжали-вдячно // Подільські вісті. - 2007. - № 124 - 125. - 6 верес. - С. 4. - Хмельницька обл.
Володимир Литвин - голова партії НПУ перебуваючи на Хмельниччині з передвиборною програмою, побував у глибинках регіону, як ніхто спілкувався з виборцями віч-на-віч, повідомляє автор. Лідер партії оприлюднив коло першочергових законодавчих проектів, що намірений запропонувати новообраному парламенту, окреслив насущні проблеми села.

Володимир Литвин: "Україна перед вибором - бути чи не бути сильною державою" // Слобідський край. - 2007. - № 97. - 6 верес. - С. 9. - Харківська обл.
Два дні на Харківщині в рамках передвиборної поїздки перебував В. Литвин, лідер однойменного політичного блоку, що об'єднує Народну Партію та Трудову партію України. Акцент у передвиборній агітації він робить на особисте спілкування з людьми, аби врахувати в роботі майбутнього парламенту всі їхні проблеми, побажання, прагнення.

Корнійчук Є.  Сто тисяч наших партійців постійно працюють задля досягнення програмних цілей БЮТ: Інтерв'ю з головою УСДП/ Розмову вів О. Грушковик // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 70. - 5 верес. - С. 5. - Тернопільська обл.
Автор - про візит голови Української соціал-демократичної партії України до Тернополя  та його участь у Блоці Юлії Тимошенко. Євген Корнійчук розповів про пріоритети передвиборної програми БЮТ та методи протистояння можливим фальсифікаціям на виборах.

Пушкаш Г.  На радість матерям // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 70. - 5 верес. - С. 3. - Тернопільська обл.
Про ініціативу лідера БЮТ Юлії Тимошенко вдвічі прискорити перехід до контрактної служби, через фінансування завдяки 2-3 відсоткам від ВВП.

Слуцький В.  Партійний спецназ // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 70. - 5 верес. - С. 3. - Тернопільська обл.
Огляд готовності політичних сил до парламентських виборів та їх електорального поля.

Дейч Б.  Партия регионов доказала, что даже в условиях "оранжевого" произвола пользуется поддержкой населения // Крымские известия. - 2007. - № 157. - 1 сент. - С. 3. - Автономна Республіка Крим.
О критической ситуации в Украине и путях выхода из неё рассказывает народный депутат Украины пятого созыва Борис ДЕЙЧ. "По сути на первый взгляд сложная политическая ситуация сводится к простой вещи: не оглядываясь ни на Конституцию Украины, ни на Законы Украины, используя подлог, демагогию и откровенное вранье, перечеркнуть результаты выборов 2006 года и взять всю власть в свои руки".

Пирожик О.  Волинські "регіонали" звинувачують в адмінресурсі // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 97. - 1 верес. - С. 4. - Волинська обл.
Автор статті повідомляє, що аналізуючи початок виборчої кампанії на Волині, голова обласного відділення Партії регіонів Анатолій Горбатюк звинуватив "помаранчевих" у застосуванні адмінресурсу. Кореспондент інформує, що пан Горбатюк звернувся до суду з рядом звинувачень в сторону міськради та облдержадміністрації, які стосувалися агітаційної діяльності в цих установах та неправомірного використання службового становища. Журналіст робить висновок, що така діяльність "помаранчевих" лише збільшує рейтинг Партії регіонів.

За что же извинялась ?/ Инф. ред. газеты // Луганская правда. - 2007. - № 96. - 1 сент. - С. 2. - Луганська обл.
Редакция газеты сообщает о визите лидера БЮТ Юлии Тимошенко в Луганскую область, где она провела пресс-конференцию. На ней Юлия Тимошенко прокомментировала свою предвыборную программу.

Начнем с себя/ Инф. ред. газеты // Луганская правда. - 2007. - № 96. - 1 сент. - С. 2. - Луганская обл.
26 августа в Луганске, сообщает автор статьи, провел пресс-конференцию народный депутат Украины V созыва Тарас Черновол. Акцентируя внимание на теме предстоящих выборов, он подчеркнул, что основной акцент в нынешней избирательной кампании делается не на противостоянии регионалов и "оранжевых", а на сглаживании негатива, который формируется в обществе после радикальных заявлений ряда оранжевых лидеров.

Антонова М.  "С вами мы готовы "родить" новую власть в Украине!" // Днепровская правда. - 2007. - № 34. - 31 авг. - С. 4. - Дніпропетровська обл.
В рамках предвыборного тура посетила Днепропетровскую область лидер БЮТ Юлия Тимошенко. Открывая бизнес-форум, в первую очередь она поделилась с бизнес-кругами своими планами реорганизаций в сфере предпринимательства, остановилась на проблемах региона. И вместе с тем, Юлия Тимошенко пожелала, чтобы Днепропетровская область оставалась первой и продолжала процветать, несмотря ни на какие неудачи.

Дорогань Г.  Вячеслав Коваль зустрічається з полтавцями // Зоря Полтавщини. - 2007. - № 132 - 133. - 31 серп. - С. 14. - Полтавська обл.
Триває передвиборний тур Полтавщиною заступника голови Народного Руху України, кандидата в народні депутати від блоку "НУ - НС" В. Коваля. Зустрічі, організовані місцевими та обласними штабами мегаблоку за підтримки районних організацій НРУ, мають на меті познайомити виборців із положеннями програми блоку та врахувати зауваження і пропозиції.

Ісаєва Т.  Досить вірити словам, час братися за справу // Вісті Рівненщини. - 2007. - № 35. - 31 серп. - С. 5. - Рівненська обл.
Авторка зупиняється на візиті екс-голови Верховної ради України Володимира Литвина на Рівненщину, який мав передвиборний характер. Лідер НПУ висловив свою точку зору відносно політичного сьогодення.

Лис В.  Відповіді від Литвина // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 96. - 30 серп. - С. 4. - Волинська обл.
Перебуваючи на Волині з передвиборною програмою, лідер Народної Партії України Володимир Литвин дав відповіді на болючі та актуальні питання, що турбують жителів регіону, які стосувалися найрізноманітніших сторін і проблем нашого життя.

Виска О.  Володимир Литвин: "Соромно за людей, які стоять при владі та вчать нас, як жити" // Житомирщина. - 2007. - № 92. - 28 серп. - С. 2. - Житомирська обл.
Голова Народної Партії України - Володимир Литвин перебуваючи на Житомирщині, зустрічався з мешканцями регіону, військовослужбовцями і ветеранами війни. Він зосереджувався на соціальних питаннях, проблемах української армії. Завершуючи розмову з земляками, лідер блоку сказав, що йому соромно за людей, які стоять при владі та вчать нас жити. І тому, він хоче докричатися до людей, щоб вони усвідомили, що й від наших розуміння, позиції, від нашого вибору залежать подальше життя, доля України.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Лавренюк М.  Не зупинятись на досягнутому // Подільські вісті. - 2007. - №124 - 125. - 6 верес. - С. 1. - Хмельницька обл.
В статті - про чергове виїзне засідання голови облдержадміністрації Олександра Буханевича у Кам'янець-Подільський, на якому розглядалося питання місцевого і загальнообласного значень, виконання обласного бюджету за 1 півріччя 2007 року.
 
Солом'яний В.  Хоч і пристрасті вирували, але рішення сесія прийняла // Черкаський край. - 2007. - № 68. - 5 верес. - С. 4. - Черкаська обл.
Огляд позачергової сесії Черкаської обласної ради, на якій було прийнято регіональну програму "Реформування і розвиток житлово-комунального господарства Черкаської області на 2007 - 2010 роки", підтримано обласну програму "Репродуктивне здоров'я на період до 2015 року" та прийняті рішення, що стосуються управління майном обласної комунальної власності.

Абросимова Н.  Попереду - чотири звітні роки діяльності // Зоря. - Д., 2007. - № 94. - 1 верес. - С. 1-2. - Дніпропетровська обл.
Десята сесія Дніпропетровської облради п'ятого скликання відбулася 30 серпня - в річницю старту нового депутатського корпусу на чолі з Юрієм Вілкулом. Розглянуто понад 80 питань, ухвалені важливі рішення, що визначають перспективи розвитку регіону.

Чайка Л.  Если бы люди и магазины знали, как все гладко на бумаге… // Луганская правда. - 2007. - № 96. - 1 сент. - С. 1 - 2. - Луганська обл.
Автор статьи останавливается на итогах роботы 15-й сессии Луганского областного совета пятого созыва. На ней депутаты рассмотрели почти сорок вопросов, которые касались в своем большинстве экономического и социального развития области,  агропромышленного комплекса, реконструкции и модернизации производства. Депутатами областного совета было принято ряд предложений в этих сферах, а также была высказана надежда на то, что все принятые изменения в Программе экономического и социального развития области будут реализованы в жизнь.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Колісник О.  Молоді будувати майбутнє // Зоря. - Д., 2007. - № 95. - 4 верес. - С. 1. - Дніпропетровська обл.
В статті автор надав привітання голови Криворізької міської організації Партії регіонів, народного депутата України V скликання Олександра ВІЛКУЛА з Днем знань, а також повідомив про його участь в урочистостях відкриття нового навчального року та посвяті студентів першокурсників Криворізького економічного інституту Київського національного економічного університету.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 64 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 8 по 11 вересня 2007 р.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення