Огляд реґіональної преси

Випуск 63, 5 - 7 вересня 2007 р.

 

Верховна Рада України
Позачергові вибори народних депутатів України 2007 р.
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах
 
 

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Вінський Й.  Губернаторів - на біржу праці?: Інтерв'ю народного депутата V скликання/ Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 123. - 28 – 29 серп. - С. 2. - Львівська обл.
Провідні партії країни виступають за скасування посади губернаторів, замість яких областями мають керувати префекти. Таку ідею висловили за "круглим столом" представники БЮТ та Партії регіонів. Це питання кореспондентка газети запросила прокоментувати одного з авторів цієї заяви народного депутата України V скликання Йосипа ВІНСЬКОГО. "В області не має бути обласних рад. Занадто вже далеко ця структура перебуває від простого народу. Зрештою, як і адміністрації, - пояснює Йосип ВІНСЬКИЙ. - На цьому рівні потрібна лише присутність представника Президента, такого собі префекта". Причиною подібних змін, на думку народного обранця, є концентрування влади внизу, "а не в кабінетах голови райдержадміністрацій чи губернаторів".

ПОЗАЧЕРГОВІ ВИБОРИ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ 2007 РОКУ

Богословська І.  "Ми повинні стати європейцями за якістю життя наших громадян": Інтерв'ю/ Записала І. Резниченко // Наше місто. - 2007. - № 125. - 31 серп. - С. 22. - Дніпропетровська обл.
Заслужений юрист України, політик, реформатор  стратег, відома більшості українців як лідер партії "Віче" та кандидат в народні депутати від Партії регіонів Інна Богословська в своєму інтерв'ю розповіла, що саме змусило її піти на вибори в іншій якості, а саме, в складі Партії регіонів. "У нас був вихід - не йти на вибори зовсім чи піти з такою потужною силою, як Партія регіонів. ... Віктор Федорович сказав, що коли ми готові включитися в роботу по реформах, він запрошує до співпраці", - говорить Інна Богословська. Життєве кредо пані Інни - це особиста свобода і визнання права на особисту свободу за будь-якою людиною.

Срібний В.  У Черкасах Луценко офіційно викликав Януковича на теледебати // Черкаський край. - 2007. - № 67. - 31 серп. - С. 5. - Черкаська обл.
Перший номер у виборчому списку блоку "Наша Україна - Народна самооборона" Юрій Луценко відвідав Черкаси, інформує кореспондент. Під час зустрічі лідера блоку із журналістами, яка тривала всього півгодини, Юрій Луценко виявився на висоті - і коли говорив, з чим "НУ-НС" йде до людей, і коли на конкретних прикладах доводив, чого варті відеоролики "про успішність уряду Януковича", і коли наголошував на необхідності проведення в країні радикального антикорупційного наступу тощо.

Шквар Г.  "Починати треба з відродження народовладдя в парламенті" // Черкаський край. - 2007. - № 67. - 31 серп. - С. 6. - Черкаська обл.
Автор статті згадує в минулому народного депутата, який виступав від Черкас, і нинішнього кандидата в депутати від Блоку Литвина  - Михайла Сироту та колишнього народного депутата Сергія Терещука, який також представляє Черкаський край. На думку журналіста, перерва в роботі колишніх народних депутатів лише пішла на користь і їм, і виборцям. Крім того, і Михайло Сирота і Сергій Терещенко переконані, що депутатство необхідно обмежувати двома каденціями. Під час розмови з журналістом вони висловили свою думку щодо ситуації в країні, та про вибори зокрема.

Коновальчук Т.  Юлія Тимошенко: "Тільки вперед!" // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 101. - 30 серп. - С. 1. - Миколаївська обл.
Приїзд до Миколаєва лідера "БЮТ" Юлії Тимошенко викликав справжній політичний буревій, інформує кореспондент. Виклавши свої погляди щодо негативних дій окремих політичних партій, зокрема й тих, що сьогодні йдуть у першій трійці, Юлія Володимирівна ознайомила мітингуючих зі своєю програмою "Український прорив". "Тільки парламентська опозиція, маючи реальні права контролю над владою, здатна зупинити корупцію  і зловживання владоможців…", - зауважила Юлія Володимирівна.

Раскопов В.  Юлия Тимошенко: "От "Украинского прорыва" к Николаевскому" // Южная правда. - 2007. - № 95. - 30 авг. - С. 2. - Миколаївська обл.
Юлия Тимошенко побывала в Николаевской области, где в ходе предвыборной поездки популярный политик посетила областной центр и пострадавшую от наводнения Новую Одессу. Николаевские журналисты, пришедшие в областной штаб БЮТ на пресс-конференцию, стали свидетелями сенсационной новости. Юлия Тимошенко подписала документ, содержащий обязательства перед участниками боевых действий в Афганистане и на территории других стран в случае, если ее политическая сила придет к власти. По словам журналиста, Юлия Владимировна проявила хорошую осведомленность о проблемах области, а также кратко ознакомила со своей программой "Украинский прорыв".

Фаріон І.  Дві "Пори" - котра справжня?: Інтерв'ю членів громадянської партії "Пора"/ Записав І. Фаріон // Високий замок. - Л., 2007. - №156. – 30 серп. – 5 верес. - С. 4. - Львівська обл.
Після виборчого скандалу з реєстрацією БЮТ проблеми виникли у мегаблоку "НУ - НС", зауважує кореспондент. Інцидент виник через вихід окремих членів "Пори" з виборчого списку політичного блоку та заяви вийти на вибори окремо, з альтернативним списком. Кореспондент з'ясував це питання у представників громадянської партії "Пора", а саме В. Каськіва та Я. Годунка.

Юлія Тимошенко: "Голосуйте за тих, хто бореться за інтереси України"/ Даниленко А., Максимов М. // Одеські вісті. - 2007. - № 85. - 30 серп. - С. 13. - Одеська обл.
Юлія Тимошенко відвідала Одеську область. Кореспондент Антон Даниленко зупиняється на відвідуванні Юлією Володимирівною міста Ізмаїл. В свою чергу, М.Максимов приділяє увагу перебуванню лідера БЮТу в Одесі. В обох містах  зібралися люди аби послухати передвиборну програму блоку. Тимошенко розповіла, що для вироблення плану й стратегії майбутньої роботи, її командою була створена програма "Український прорив", яка відкрита для народного обговорення на півтора місяця, інформує автор статті.

Мироненко В.  "НУ-НС" оголошує антикримінальний наступ // Сумщина. - 2007. - № 92. - 29 серп. - С. 2. - Сумська обл.
Під час перебування на Сумщині лідери "НУ-НС" чітко дали зрозуміти, що після виборів створять демократичну коаліцію із БЮТ. Ці політичні сили вже підписали угоду про співпрацю і мають намір сформувати демократичний уряд, інформує кореспондент. Виступ першого номера виборчого списку "НУ-НС" Юрія Луценка на головній площі Шостки зібрав чимало людей різного віку. Він здебільшого говорив про передвиборну кампанію блоку, який представляє та розповів про майбутні напрямки роботи "НУ-НС" після виборів. "Скасувати депутатську недоторканність треба, і це має зробити нова легітимна Верховна Рада", - заявив Луценко.

Алексеева Д.  Юлия Тимошенко взяла обязательство // Вечерняя Одесса. - 2007. - № 126. - 28 авг. - С. 1. - Одеська обл.
Лидер БЮТ Юлия Тимошенко, следуя по маршруту своего предвыборного тура, побывала в Измаиле, информирует автор статьи. Центральным событием насыщенной программы визита стало подписание обязательств БЮТ перед работниками морехозяйственного комплекса. Во время своего выступления перед избирателями Юлия Тимошенко остановилась на программе стратегического развития страны "Украинский прорыв".

Білорус О.  "Ідеальна модель": Інтерв'ю/ Записала О. Кордоба // Експрес. - Л., 2007. - № 123. - 28 - 29серп. - С. 4. - Львівська обл.
На переконання представників БЮТ, умови голосування вдома дозволять поставити рекорд фальсифікацій. На цю тему кореспондентка газети розмовляла з представником БЮТу Олегом Білорусом.

Пирожик О.  Успішну країну слід починати із заможної сім`ї: [Інтерв'ю народного депутата України]/ Записав О. Пирожик // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 95. - 28 серп. - С. 8. - Волинська обл.
Голова обласного виборчого штабу Партії регіонів, народний депутат України V скликання Анатолій ГОРБАТЮК презентував передвиборну програму "Щаслива сім`я - успішна країна" та висловив своє ставлення до питання про відміну депутатської недоторканності, інформує кореспондент газети. "Програма спрямована на побудову успішної України шляхом розвитку соціального сектора і довгострокової підтримки сім`ї", - окреслив стратегічні завдання програми Володимир Горбатюк.

Симоненко П.  В парламенті мають бути представлені всі соціальні групи: [Нотатки з прес-конференції лідера КПУ]/ Упорядкував О. Мирний // Зоря. - Д., 2007. - № 92. - 28 серп. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
Лідер КПУ Петро СИМОНЕНКО перебуваючи у Дніпропетровську, на зустрічі з журналістами та однопартійцями розкрив суть основних положень передвиборчої програми своєї політичної сили, а також презентував проект Конституції, розроблений КПУ. У виступах Петро СИМОНЕНКО відверто і змістовно обґрунтував свою позицію щодо останніх подій в країні, а також поділився баченням можливого виходу зі становища та розвитку України в цілому. "Конституція не повинна ділити людей за майновою ознакою. Вона повинна гарантувати реалізацію основних прав людини. Нинішні вибори - це наслідки не політичної кризи, а протиріч правлячої верхівки, що призводить тільки до одного - до боротьби за владу", - підкреслив Петро СИМОНЕНКО.

Симоненко П.  Чай с Симоненко // Донбасс. - 2007. - № 157. - 28 авг. - С. 6. - Донецька обл.
Лидер КПУ, Петр СИМОНЕНКО посетил Донецк. В интервью народный депутат V созыва сосредоточил внимание на вопросах предвыборной кампании, проверке законности приватизации, развитии энергетических отраслей. "Сегодня следует обратить внимание на такие моменты, как внедрение президентом админресурса. … По сути дела новый парламент уже поставлен вне Конституции. Цель понятна: он хочет вне конституционного поля решать вопрос своего второго срока", - таким образом, Петр СИМОНЕНКО прокомментировал ситуацию, которая складывается в стране. Что касается работы будущего парламента, лидер партии подчеркнул: "Депутаты, которые идут по нашему списку, а мы предлагаем внедрить эту систему для всех. Остаются работать в своих коллективах. … И парламент должен заниматься не частностями, а реализовывать стратегию".

Філіпчук Г.  "Український прорив" - програма розвитку, прогресу, поступу країни, або основний закон процвітання України, кожної людини: Інтерв'ю керівника Вінницького обласного передвиборного штабу БЮТ/ Записала Т. Вишталюк // Вінниччина. - 2007. - № 67. - 28 серп. - С. 2. - Вінницька обл.
Розмова журналіста із керівником Вінницького обласного передвиборного штабу БЮТ Георгієм Філіпчуком стосувалася переважно з'їзду Блоку Юлії Тимошенко, на якому прозвучало сенсаційне повідомлення його лідера про стратегію БЮТу. Кореспондент поцікавилась думкою Георгія Філіпчука щодо даної стратегії та взагалі передвиборної програми Блоку. Основний принцип програми розвитку він озвучив наступним чином: "Не обіцяти людям, що зробимо, коли прийдемо до влади. Люди скажуть нам самі, що робити для полегшення та поліпшення їх життя".

Для людей а не для політиків/ Інф. ред. газети // Слобідський край. - 2007. - № 93. - 28 серп. - С. 6. - Харківська обл.
У рамках всеукраїнського туру "Для людей, а не для політиків" виборчого блоку "НУ-НС" до Харківського регіону завітали лідери політичної сили. Керівник політради блоку В'ячеслав Кириленко дав прес-конференцію, де окреслив головні програмні завдання.

Ильина Т.  Политика - не женское дело? // Вечерняя Одесса. - 2007. - № 126. - 28 авг. - С. 1. - Одеська обл.
Заседание пресс-клуба "Порто-Франко" в Одессе было посвящено предстоящим парламентским выборам. Темой обсуждения стало гендерное равенство в избирательном процессе. Участниками дискуссии стали лидер областной организации всеукраинского объединения "Женщины за будущее" Людмила Акимова и первый секретарь Одесского обкома Компартии Украины Евгений Царьков, сообщает корреспондент. Свой отказ от участия в выборах партия "Женщины за будущее" аргументирует тем, что в предвыборной гонке остались неизменные участники избирательного процесса, следовательно, никаких коренных изменений в жизни общества не произойдет.

Мельничук И.  Политики должны демонстрировать ответственность, профессионализм и совесть // Наше місто. - 2007. - № 123. - 25 серп. - С. 14. - Дніпропетровська обл.
Корреспондент газеты - о поездке по Днепропетровской области вице-президента Национальной академии наук Украины, спикера Верховной Рады IV-го созыва, лидера  блока своего имени Владимира Литвина. Он встретился с жителями районов области, а также дал пресс-конференцию для региональных масс-медиа. Полтора года, на протяжении которых экс-спикер был вне большой политики, В. Литвин характеризует следующим образом: "Это был период анализа, оценок, переосмысления, интенсивного общения с людьми во всех уголках Украины".

Царев О.  "Местное самоуправление нуждается в принятии как минимум трехсот законов": Интервью народного депутата Украины V созыва/ Записала В. Иванова // Наше місто. - 2007. - № 123. - 25 серп. - С. 14. - Дніпропетровська обл.
Народный депутат Украины, председатель Днепропетровского областного отделения Партии регионов Олег ЦАРЕВ в разговоре с журналистом размышлял над тем, к чему приведет выборный марафон, реальны ли реформы местного самоуправления. "Логика подсказывает, что победит здравый смысл наших соотечественников, - говорит Царев. - Согласитесь, что если за сравнительно короткий срок страна выведена на путь стабильности, эффективного развития мощной политической силой, то и в будущем эта сила должна оставаться у руля".

Злива З.  Юлія Тимошенко: "Владу людям, а не корпораціям" // Подільські вісті. - 2007. - №119. - 24 серп. - С. 3. - Хмельницька обл.
Автор статті розповів про передвиборчу агітацію блоку Юлії Тимошенко, яку її лідерка розпочала зі своєї Батьківщини - Дніпропетровщини. "Влада мусить бути арбітром нації, знаходитися між людьми та бізнесовими корпораціями, - заявила Юлія Тимошенко. - В нас же корпорація і є владою". Юлія Володимирівна у своєму виступі не обійшла увагою тарифне питання, так звану "енергетичну" кризу, економічну ситуацію в Україні, а також згадала часи, коли була в команді Віктора Ющенка одним із віце-прем'єр-міністрів, і порівняла ціни на ринку на той час і на сьогоднішній день.

Кириленко В.  Свято на помаранчевій вулиці: Інтерв'ю голови політблоку НУНС/ Записав С. Полулях // Кіровоградська правда. - 2007. - № 64. - 24 серп. - С. 2. - Кіровоградська обл.
Визначною для Кіровоградської області подією став приїзд лідерів виборчого блоку "Наша Україна - Народна самооборона", зокрема голови політблоку НУНС В'ячеслава Кириленко, з яким спілкувався кореспондент газети. Розмова стосувалася переважна майбутніх дострокових парламентських виборів. Журналіста цікавили питання складу фракції,  масштаби протистояння політичних опонентів "Нашої України - Народної самооборони", стійкість союзу із Блоком Юлії Тимошенко, а також плани на майбутнє у разі подолання виборчого бар'єра. "Ми йдемо до людей зі своїми простими пропозиціями: скасувати депутатську недоторканність, навести лад у судах, забезпечити майбутнє українських дітей…", - наголосив Кириленко.

Мельничук М.  "Головне - поставити заслін фальсифікаціям на виборах": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала М. Бакушинська // Чернівці. - 2007. - № 34. - 24 серп. - С. 2. - Чернівецька обл.
Про те, які підтасування на виборах вже зараз проглядаються, кореспондент спілкувалася з народним депутатом України Михайлом МЕЛЬНИЧУКОМ. "Масштаб фальсифікацій, на мій погляд, буде найбільшим за остання роки. На жаль, в схемі підтасовування результатів на користь однієї сили задіяна така структура, як ЦВК", - наголосив МЕЛЬНИЧУК.

Коцаба Р.  "Це політичний авантюрист": Коментар керівника обласної організації громадянської партії "Пора"/ Записав Р. Тихий // Західний кур'єр. - 2007. - № 33. - 23 серп. - С. 3. - Івано-Франківська обл.
Автор статті повідомляє про проведення з'їзду партії "Пора", на якому було заявлено про вихід з виборчого блоку "Наша Україна - Народна самооборона" й про участь партії у дострокових парламентських виборах самостійно. Дану ситуацію на прохання кореспондента прокоментував керівник Івано-Франківської обласної організації громадянської партії "Пора" Руслан Коцаба.
 
Луценко Ю.  "Провокатори зроблять із мене організатора замовного вбивства": Інтерв'ю лідера блоку "наша Україна - Народна самооборона"/ Розмовляв Т. Козуб // Західний кур'єр. - 2007. - № 33. - 23 серп. - С. 5. - Івано-Франківська обл.
Екс-міністр внутрішніх справ і лідер політичної сили Юрій Луценко під час спілкування із кореспондентом газети розповів про фальсифікації на виборах, провокації проти "НУ-НС" і власні плани на майбутнє. Лідер Народної самооборони поділився інформацією про вже проведені провокації проти його політичної сили та проти нього особисто, а також про відомі йому майбутні наміри політичних опонентів знову заплямувати його ім'я.

Симоненко П.  "У нашому списку немає жодного олігарха": Інтерв'ю народного депутата України/ Розмовляв В. Золотарьов // Подільські вісті. - 2007. - №117 - 118. - 23 серп. - С. 2. - Хмельницька обл.
Хмельницьку область відвідав лідер Комуністичної партії України Петро СИМОНЕНКО. Під час свого візиту він традиційно зустрівся зі своїм активом, виступив на місцевому телебаченні, провів прес-конференцію для представників центральних та регіональних ЗМІ, інформує кореспондент газети. У своєму інтерв'ю Петро СИМОНЕНКО приділив увагу питанням дострокових виборів, діям комуністів під час передвиборного процесу, головним напрямам подальшої діяльності КПУ. На думку Петра СИМОНЕНКА, вибори "можуть перетворитися не на власне вибори, а чергові "розборки" між окремими політсилами".

Кириленко В.  Наша програма написана людьми. І для людей: Інтерв'ю/ Записала Я. Чайка // Сумщина. - 2007. - № 90. - 22 серп. - С. 2. - Сумська обл.
Перебуваючи в Сумах, голова партії НСНУ В. Кириленко дав інтерв'ю кореспонденту газети. Він згадав  помилки, які визнала політична сила Нашої України, зупинився на історії створення мегаблоку "НУ" - "НС", торкнувся питань передвиборчої програми.

Шквар Г.  "Наша Україна - Народна самооборона" прагне здобути на Черкащині якомога більше прихильників // Черкаський край. - 2007. - № 64. - 22 серп. - С. 4. - Черкаська обл.
Представники блоку "Наша Україна - Народна самооборона" в Черкаській області Степан Хмара та перший заступник голови обласної ради Віктор Павліченко відповідали на питання журналістів під час прес-конференції у Черкасах. Мова йшла зокрема про те, яким чином ця частина "помаранчевої команди" буде намагатися достукатися до сердець, серйозно зневірених у нинішній владі.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Депутати від БЮТ зробили подарунок музею Михайла Грушевського/ Інф. ред. газети // Високий замок. - Л., 2007. - №156. – 30 серп. – 5 верес. - С. 4. - Львівська обл.
Напередодні Дня незалежності України, депутати Верховної Ради п'ятого скликання від БЮТ Микола Томенко, Андрій Сенченко та Людмила Денисова передали історико-меморіальному музею Михайла Грушевського меблі першого президента України Михайла Грушевського (ліжко й тумбу), які їм вдалося викупити в приватного колекціонера у Бахчисараї, повідомляє редакція газети.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Оцінка розвитку області - висока/ Прес-служба облдержадміністрації // Буковинське віче. - 2007. - № 65. - 31 серп. - С. 1. - Чернівецька обл.
Прес-служба Чернівецької облдержадміністрації повідомляє про те, що в області спостерігається піднесення в сфері економіки: високі темпи приросту обороту роздрібної торгівлі; перевищення середньо-українського показника з абсолютного приросту обороту роздрібної торгівлі; незначне зростання індексу споживчих цін. За даними на січень-червень 2007 року в сфері реального сектору економіки за показниками, що характеризують зазначену сферу Чернівецька область посіла третє місце.

Бондар В.  Доленосний вибір України // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 95. - 28 серп. - С. 4. - Волинська обл.
Голова Волинської облдержадміністрації Володимир Бондар з нагоди найвеличнішого свята нашої держави - Дня незалежності висловив свою невичерпну радість і гордість за країну і український народ. На думку Володимира Бондара, велику роль для захисту демократії і незалежності відіграв Віктор Ющенко, ставши Президентом. Він вважає, що саме завдяки Президентові Україна отримала другий шанс.

Публічні звіти довели: помаранчева районна влада не працює/ Прес-служба Партії регіонів у Сумській області // Сумщина. - 2007. - № 91. - 24 серп. - С. 3. - Сумська обл.
На сторінках газети можна ознайомитися зі звітом голови Сумської облдержадміністрації П.С.Качури, який закінчив поїздки по області, побувавши на всіх публічних звітах голів райдержадміністрацій, що відбулися за його ініціативою.

Олійник І.  "У нас часто вибирають серцем, а треба вибирати розумом": Інтерв'ю голови Івано-Франківської облради/ Записав Р. Твердохліб // Західний кур'єр. - 2007. - № 33. - 23 серп. - С. 4. - Івано-Франківська обл.
В Івано-Франківській області відбулася 15 сесія обласної ради, повідомляє кореспондент газети. Про владу, гроші, територіальну реформу, вибори до місцевих рад та інше журналіст спілкувався із головою Івано-Франківського обласного "парламенту" Ігорем Олійником. У розмові із головою облради було обговорено питання земельних відносин в області, а також Ігор Олійник поділився своєю думкою щодо проведення дострокових парламентських виборів.

Надеждин Л.  Время совершеннолетия // Слава Севастополя. - 2007. - № 153. - 22 серп. - С. 1. - Автономна Республіка Крим.
Пресс-конференция, проведенная главой города Севастополя Сергеем Куницыным, не  имела узкой тематической направленности и носила характер обзора социально-экономических достижений региона, а также тех проблем, которые решают местные органы. Это встреча председателя городской госадминистрации с журналистами проходила накануне Дня независимости и напоминала отчет о проделанной работе.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Владимирова В.  Щоб пам'ятали // Зоря. - Д., 2007. - № 92. - 28 серп. - С. 1. - Дніпропетровська обл.
24 серпня депутати від Партії регіонів прийшли вшанувати пам’ять тих, хто в роки Великої Вітчизняної війни захищав Батьківщину. Вітаючи присутніх, голова Дніпропетровського відділення Партії регіонів, народний депутат України V скликання поздоровив усіх зі святом.

Раскопов В.  Тарас Чорновил // Южная правда. - 2007. - № 94. - 28 авг. - С. 1-2. - Миколаївська обл.
23 августа в Николаеве был открыт памятник выдающемуся украинскому политику Вячеславу Черноволу. На торжественном открытии памятника собрались представители различных политических сил. Об идейном наследии отца в этот день много говорил его сын - народный депутат V созыва Тарас ЧЕРНОВИЛ, принявший участие в торжестве.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 63 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 5 по 7 вересня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення