Огляд реґіональної преси

Випуск 62, 1 - 4 вересня 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Позачергові вибори народних депутатів України 2007 р.
Політичні партії
Місцеве самоврядування

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Басараб М.  4 вересня - день "Х"?: Інтерв'ю політичних експертів/ М. Басараб, М. Погребинський; Записала О. Кордоба // Експрес. - Л., 2007. - № 124. – 30 серп. - 6 верес. - С. 5. - Львівська обл.
Голова Верховної Ради України О. МОРОЗ заявляє про необхідність відкриття засідання парламенту. Його ініціативу підтримують депутати від Партії регіонів. Кореспондент знайомить читачів з версією українських експертів щодо відкриття парламентської сесії. На їх думку, позачергову парламентську сесію 4 вересня організовують як ефективний елемент передвиборної агітації.

Объединить школы города в единую информационную систему/ Инф. ред. газеты // Верже. - 2007. - № 35. - 30 авг. - С. 3. - Запорізька обл.
О единой информационной системе для школ шла речь на пресс - конференции народного депутата Украины от Партии регионов Сергея КАЛЬЦЕВА. Информационная система, считает народный депутат, позволит использовать современные технологии в учебном процессе.

Сазонов К.  РазМОРОЗит ли спикер Раду? // Донбасс. - 2007. - № 158. - 29 авг. - С. 6. - Донецька обл.
Спикер парламента призывает всех депутатов принять участие в заседании парламента 4 сентября, акцентирует внимание автор статьи. Попытку объяснить действия А. МОРОЗА предпринял социалист Ярослав МЕНДУСЬ. "Парламент соберется для того, чтобы лишить Ющенко возможности издать хоть один конституционный указ о роспуске парламента, основываясь на норме, что парламент в течение 30 дней не собирался на свои заседания", - подчеркнул народный депутат.

Голованова І.  Хто кого садитиме в тюрми? // Житомирщина. - 2007. - № 89. - 18 серп. - С. 3. - Житомирська обл.
Голова Верховної Ради України V cкликання О. МОРОЗ, який 16 серпня перебував із робочим візитом на Житомирщині, провів прес-конференцію, повідомляє автор статті. Ділячись своїми думками відносно роботи облради, О. МОРОЗ підкреслив про необхідність корекції в законодавстві задля ефективнішого використовування волі виборців для формування й організації роботи представницьких органів влади. Говорячи про вибори, Голова Верховної Ради підкреслив, що найбільш оптимальнішою вважає пропорційну систему виборів. В свою чергу, Олександр МОРОЗ наполягає на тому, що згідно з Конституцією, влада в Україні є безперервною, а Верховна Ради чинна до приведення до присяги її нового складу.

ПОЗАЧЕРГОВІ ВИБОРИ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ 2007 РОКУ

Турчинов О.  Український прорив. Це не гасло. Це - реальність: Інтерв'ю керівника виборчого штабу БТ/ Записав І. Величко // Київська правда. - 2007. - № 96. - 4 верес. - С. 2. - Київська обл.
Кореспондент газети взяла інтерв'ю у керівника виборчого штабу БЮТ Олександра Турчинова, у якому надала перевагу питанням, що турбують мешканців Київщини. Першочерговим завданням блоку - стала стратегія розвитку країни під назвою "Український прорив", яку пропонує його політична сила. Зокрема, О. Турчинов підкреслив: "Ми назвали нашу програму "проривом", бо нас не задовольняє та ілюзія поступової еволюції, про яку бадьоро щодня рапортує Микола Азаров. … прорив - це конкретні, відчутні блага і послуги, ріст заробітних плат і пенсій…".

Василевський М.  Біля "арки бажань" // Подільські вісті. - 2007. - №120 - 121. - 30 серп. - С. 2. - Хмельницька обл.
Лідери блоку "Наша Україна - Народна самооборона" побували на Хмельниччині. Юрій Луценко, виступаючи перед виборцями, на прес-конференції підкреслив всю значимість останніх подій, при цьому додавши: "Наша мета проста: зробити з депутатів людей. Щоб вони писали закони, за якими люди могли б нормально жити".

Спежаков Е.  "Украинский прорыв": дорога в будущее - для всех украинцев // Верже. - 2007. - № 35. - 30 авг. - С. 4. - Запорізька обл.
Что такое "Украинский прорыв", когда и куда он сможет вывести Украину, - основной лейтмотив "круглого стола", организованного в Запорожье с участием городских и областных депутатов от БЮТ. Вел "круглый стол" один из лидеров БЮТ, известный украинский политик, народный депутат Украины V созыва Николай Томенко.

Боярчук А.  Мы не сомневаемся в победе: Пресс - конференция руководителя ялтинского избирательного штаба Партии регионов/ Инф. ред. газеты // Крымская газета. - 2007. - № 154. - 29 авг. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
Руководитель избирательного штаба Партии регионов и секретарь горсовета Ялты А. Боярчук встретился в Симферополе с журналистами республиканских СМИ. Он рассказал о наиболее важных, на его взгляд, вопросах предстоящей избирательной кампании.

Горловиця О.  Володимир Литвин на Тернопіллі // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 68. - 29 серп. - С. 3. - Тернопільська обл.
27 - 28 серпня Володимир Литвин побував у Тернопільській області. У своєму зверненні до тернополян він наголосив: "Я і моя команда йдемо в парламент, щоб подолати глибоку кризу в державі, встановити соціальну справедливість, забезпечити добробут кожної окремої людини". Крім звернення, мешканці області були ознайомленні із Планом Литвина. Лідер Блоку Володимира ЛИТВИНА переконаний, що в українській політиці настав час професіоналів.

Грушковик О.  "Про діяльність політиків потрібно судити не перед виборами, а у період між ними" // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 68. - 29 серп. - С. 3. - Тернопільська обл.
Тернопільська область стала третім регіоном, яке в рамках свого передвиборчого туру відвідала лідерка БЮТ - Юлія Тимошенко. На зустрічах з мешканцями регіону вона зосередила увагу на стратегії блоку: "Зусилля демократичних сил, спрямовані на  забезпечення чесності і прозорості дочасних виборів, свідчать, що ми не є співучасниками підготовки до їх фальсифікацій. Чого не можна сказати про ПР, СПУ та КПУ". Виступаючи на прес-конференції, вона підкреслила: "У мене є віра, що Україна буде самодостатньою сильною державою. Одночасною, вона, ця віра, стала моєю метою. На шляху до її досягнення можу розраховувати лише на себе, своїх соратників та на Всевишнього".

Китайгородська В.  Уже можна виставляти результати // Буковинське віче. - 2007. - № 63. - 24 серп. - С. 1. - Чернівецька обл.
Приїзд Юлії Тимошенко в Чернівецьку область створив антураж свята та майданного настрою. Цей візит засвідчив, акцентує увагу автор, вибори на Буковині практично відбулися. Високі результати підтримки БЮТ очевидні завдяки оперативній команді партійців.

Чорна Г.  "Мені болить Україна" // Вінниччина. - 2007. - № 66. - 24 серп. - С. 7. - Вінницька обл.
Передвиборні поїздки Володимира Литвина регіонами України відрізняються від інших. В одній області він перебуває два дні, аби максимально вислухати думку людей, дати відповіді на всі їхні запитання. Ось і на Поділлі лідер Блоку був дві доби поспіль. Володимир Литвин впевнений у своїх шансах на виборах. Його політичний лозунг простий і доступний "Від безладу - до справедливого порядку".

Дубровченко П.  Запрограммированные на успех // Верже. - 2007. - № 34. - 23 авг. - С. 4. - Запорізька обл.
Автор знакомит читателей с предвыборной программой основных политических сил Украины. Первой на очереди - предвыборная программа Партии регионов. Суть основного лозунга программы, подчеркивается в статье, направлена на повышение благосостояния рядового гражданина Украины.

Сикмедин С.  "Розбірками олігархів" // Житомирщина. - 2007. - № 90. - 21 серп. - С. 4. - Житомирська обл.
16 серпня на Житомирщині перебував лідер КПУ Петро СИМОНЕНКО, повідомляє автор статті. Він зустрівся з партійним активом області, побував у Житомирському агротехнічному коледжі, провів прес-конференцію для журналістів ЗМІ та "прямі ефіри" на обласних радіо й телебаченні. Початок виборчої кампанії, Петро СИМОНЕНКО охарактеризував як "розбірки олігархів", і заявив, що "Президент очолює адміністративний ресурс", а "адміністрація Президента в особі голів облдержадміністрацій намагається використати посади для того, щоб примусити людей підкорятися їхній волі, і таким чином готується адміністративний ресурс фальсифікації виборів".

Гладиш Р.  "Юда не повісився. Він змінив прізвище і пішов працювати спікером українського парламенту" // Галичина. - 2007. - № 114. - 4 серп. - С. 4. - Івано-Франківська обл.
Днями на Прикарпатті побував лідер об'єднаного демократичного мегаблоку "Наша Україна" - Народна самооборона" Юрій Луценко, інформує автор статті. В Івано-Франківську він зустрівся з представниками ЗМІ. Опозиційний політик заявив, що політична сила, яку він представляє, ініціюватиме прийняття в парламенті законодавчих актів, які скасують депутатську недоторканість, запровадить декларування доходів державних чиновників усіх рангів та членів їх сімей, домагатиметься створення підпорядкованого безпосередньо Президентові Антикорупційного бюро та негайної переатестації суддів.

Ледида О.  "Ми не підтримуємо позачергові вибори, але ми їх не боїмося": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала Г. Шевчук // Галичина. - 2007. - № 114. - 4 серп. - С. 4. - Івано-Франківська обл.
Про позицію головної політичної сили коаліції - Партії регіонів - у виборчій кампанії в інтерв'ю з народним депутатом від Партії регіонів Олександром ЛЕДИДОЮ. Коментуючи проведення позачергових парламентських виборів, народний обранець запевнив: "Наш електоральний успіх ґрунтується на щоденній відданій праці уряду Віктора Януковича та парламентської коаліції. Цю роботу українці оцінюють позитивно". Декілька слів ЛЕДИДА сказав і про передвиборчі гасла партії: "Партія регіонів йде на вибори задля підтримки стабільності в державі, зростанні економіки, створення нових робочих місць, збільшення доходів наших громадян".

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Танці, спів та троянди від Тимошенко/ Інф. ред. газети // Експрес. - Л., 2007. - № 124. - 30 серп. - 6 верес. - С. 6. - Львівська обл.
БЮТ відзначив ювілей Героя України, народного депутата трьох скликань, автора Декларації про незалежність України Левка Лук'яненка. Автор розповідає про непростий шлях українського політика, візит лідерки БЮТ Юлії Тимошенко до Левка Григоровича додому у село Хотів, яка пообіцяла йому "подарувати перемогу на парламентських виборах, незважаючи на те, що здобути цю перемогу буде важко".

Годунок Я.  Ярослав Годунок: "Каськів продав партію" Владислав Каськів: "Годунку добре заплатили": Інтерв'ю членів громадянської партії "Пора"/ Я. Годунок, Я. Каськів; Записав Ю. Грицик // Експрес. - Л., 2007. - № 122. - 23 – 30 серп. - С. 4. - Львівська обл.
У Блоці "Наша Україна" - "Народна самооборона" знову конфлікт. Один із його учасників громадянська партія "Пора" повідомила про проведення сьомого з'їзду партії, на якому ухвалили рішення про вихід із мегаблоку і відкликання з його виборчого списку своїх кандидатів. Крім того, на з'їзді переобрали керівництво партії. Про ситуацію у "Порі", а також про те, як вона може вплинути на монолітність Блоку у розмові з Владиславом Каськівим та Ярославом Годунком.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Гнатишко Л.  Скажіть, люди, як вам краще буде/ Л. Гнатишко, М. Лавренюк // Подільські вісті. - 2007. - № 120 - 121. - 30 серп. - С. 1. - Хмельницька обл.
Голова Хмельницької облдержадміністрації О. Буханевич, поспіль третій тиждень, проводить виїзні засідання колегії облдержадміністрації разом із керівниками управлінь та відділів у районах Хмельниччини. Насамперед, вони здійснюють прийоми громадян у сільських радах, що дає змогу якнайповніше дізнатися про проблеми та негаразди того чи іншого регіону. Відтак можна зробити відповідні висновки про ефективність районної влади.

Перепадя В.  Область вышла в лидер // Верже. - 2007. - № 35. - 30 авг. - С. 3. - Запорізька обл.
В Запорожской облгосадминистрации состоялась расширенная пресс-конференция, в которой приняли участие губернатор Е. Червоненко и его заместители. Открывая пресс-конференцию, губернатор не скрывал своей удовлетворенности и откровенной радости по поводу выхода региона в лидеры по экономическим показателям. Губернатор отметил, что курс руководством взят правильный и меняться он будет только к еще более лучшим достижениям в экономике и социальной сфере.

Сегеда Ю.  "Соціальна сфера - наш пріоритет" // Вінниччина. - 2007. - № 66. - 24 серп. - С. 2. - Вінницька обл.
Голова облдержадміністрації у супроводі з журналістами здійснив робочу поїздку трьома районами області, розповідає автор статті. Під час цієї поїздки увага керівника області була прикута до соціальної сфери, а саме - охорони здоров'я, освіти та заготівлі й переробки сільськогосподарської продукції.

Тубіна С.  Альтернативи та бюджетні корективи // Вісті Рівненщини. - 2007. - № 34. - 24 серп. - С. 4. - Рівненська обл.
За повідомленням автора статті, на Рівненщині розпочалася тринадцята сесія Рівненської обласної ради. До палких дискусій призводили переважно лише господарські питання. Свою позицію висловлювали всі політичних сили, які представлені в облраді. Загалом розглянуто 70 питань, оглянуто майже всі сфери життєдіяльності краю.

Нефьодов О.  Ми свій вибір зробили // Запорізька правда. - 2007. - № 125 - 126. – 23 серп. - С. 3. - Запорізька обл.
Думками про те, яким новим змістом потрібно наповнити високе поняття незалежності з читачами ділиться голова Запорізької обласної ради О. Нефьодов.

Жебрівський П.  "Купка людей вирішила, що вона є кінцевою владою" // Житомирщина. - 2007. - № 90. - 21 серп. - С. 3. - Житомирська обл.
Ситуацію, що склалася в Житомирській облраді прокоментував народний депутат України Павло ЖЕБРІВСЬКИЙ. "Загальна оцінка того, що сталося на сесії, така: люди тремтять за свої посади, за свої стільці, вони готові все що завгодно робити, аби не допустити законність і порядок і до обласної, і до Верховної рад, - підкреслив Павло ЖЕБРІВСЬКИЙ. - А це значить, що ота недолуга політреформа фактично розбалансувала всю систему влади в Україні".

Паливода Г.  Під знаком прагматизму // Житомирщина. - 2007. - № 90. - 21 серп. - С. 2 - 3. - Житомирська обл.
16 серпня в Житомирі розпочала свою роботу одинадцята сесія обласної ради п'ятого скликання, на яку прибули Голова Верховної Ради О. МОРОЗ, народні депутати М. В. ПРИСЯЖНЮК, О. О. КРАВЦОВ, О. П. БАРАНІВСЬКИЙ, П. І. ЖЕБРІВСЬКИЙ, С. В. ПАШИНСЬКИЙ. Інцидент, котрий виник в обласній раді стався через недопущення до роботи дев'ятьох депутатів, до яких було застосовано норму імперативного мандату. Голова Верховної Ради О. МОРОЗ присвятив свій виступ оцінці наступних виборів та характеристиці нинішньої ситуації в державі.

Присяжнюк М.  "Об'єднати зусилля заради розвитку краю" // Житомирщина. - 2007. - № 90. - 21 серп. - С. 3. - Житомирська обл.
Своїми міркуваннями щодо роботи одинадцятої сесії Житомирської обласної ради поділився народний депутат України V скликання Микола ПРИСЯЖНЮК. "Шкода, що так багато сил покладено на передсесійні баталії - краще б ці сили використати на відшліфування рішень, передбачених порядком денним сесії", - зауважив народний депутат.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 62  підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 1 по 4 вересня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення