Огляд реґіональної преси

Випуск 60, 25 - 28 серпня 2007 р. 

 

Позачергові вибори народних депутатів України 2007 р.
Політичні партії
Місцеве самоврядування

ПОЗАЧЕРГОВІ ВИБОРИ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ 2007 РОКУ

Клопот С.  "Наша мета - справжнє народовладдя" // Деснянська правда. - 2007. - № 94. - 21 серп. - С. 2. - Чернігівська обл.
Чернігівщина була дев'ятим регіоном, який у рамках передвиборного туру відвідав лідер КПУ Петро СИМОНЕНКО. Про те з чим іде на вибори очолювана ним політична сила, він розповів виборцям та журналістам на прес-конференції в обкомі КПУ. Відповідаючи на запитання про можливість оновлення парламенту через вибори, П. СИМОНЕНКО поділився своїми політичними прогнозами. Зокрема, він визначив три варіанти розвитку подій: "Перший варіант: помаранчева команда за рахунок фальсифікації результатів та використання адмінресурсу отримає більшість у Верховній Раді і "узурпує владу". … Другий варіант: коаліцію утворять блок "Наша Україна - Народна Самооборона" і "Партія регіонів". За визнанням П. СИМОНЕНКА, у такому форматі вона являтиме собою об'єднання олігархів… Третій варіант: коаліція КПУ та Партія регіонів". Вона, переконаний глава Компартії, в сучасних умовах є найоптимальнішою.

Попеску І.  "Рада Європи і ОБСЄ очікують на чесні вибори": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала І. Шевчук // Високий замок. - Л., 2007. - № 150. - 21 серп. - С. 4. - Львівська обл.
Можливість фальсифікацій під час виборів обговорює з кореспондентом народний депутат України V скликання від Партії регіонів Іван ПОПЕСКУ. "Не можна допустити фальсифікацій, - підкреслює ПОПЕСКУ. Потрібно, щоб вибори пройшли чесно, прозоро, щоб ніхто не міг потім поставити під сумнів їх результати".

Стриж О.  Юлія Тимошенко: go East // Високий замок. - Л., 2007. - № 150. - 21 серп. - С. 4. - Львівська обл.
Лідер БЮТ Юлія Тимошенко планує присвятити більшість своєї агітаційної кампанії поїздкам східними регіонами України. Про це вона заявила на прес-конференції у Дніпропетровську, де й почала свою агітаційну кампанію.

Томенко М.  "БЮТ не розробляв програму заради програм": Інтерв'ю народного депутата V скликання/ Підготувала І. Пукіш-Юнко // Високий замок. - Л., 2007. - № 150. - 21 серп. - С. 4. - Львівська обл.
Основною темою дискусії народного депутата України V скликання Миколи Томенка з кореспондентом було обговорення програми БЮТ "Український прорив", розмова про особливості нинішньої виборчої кампанії і можливі варіанти розвитку подій після дострокових виборів. "БЮТ розробляв свою програму так, щоб це не були плани на один рік, а бачення хоча б на п'ять наступних років, - зауважує Микола ТОМЕНКО. - В основу своєї діяльності ми поставили не ВВП, не показники промислового росту, а якість життя людини".

Довгик С.  "Наша Україна" хоче стати зрозумілішою // Зоря. - Д., 2007. - № 89. - 18 серп. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
Народний депутат п'ятого скликання Юрій Єхануров позиціонує себе як людину системну, носієм ліберальних ідей. На прес-конференції, яку він дав у Дніпропетровську мова йшла про екологію. Торкаючись політичної сили, яку він представляє, Юрій Іванович зазначив, що на позачергових виборах у Верховну Раду "Наша Україна" розраховує на поліпшення результатів минулої кампанії на Дніпропетровщині, але головне, за словами Єханурова, стати більш прозорими і зрозумілими для людей.

Ковальов С.  Наша відповідь "кулакам" // Зоря. - Д., 2007. - № 89. - 18 серп. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
Дніпропетровське обласне відділення активно включилося у виборчу кампанію - 2007. Про її особливості та про програмні напрямки регіоналів журналістам розповіли народні депутати України п'ятого скликання - керівник виборчого штабу Партії регіонів Олександр ВІЛКУЛ і голова обласного відділення Партії регіонів Олег ЦАРЬОВ. Олександр ВІЛКУЛ зазначив, що головне завдання Партії регіонів збереження та примноження позитивної тенденції в житті українців. Зупинившись на програмі Партії регіонів, він додав: "Програма прорахована економістами та аналітиками, і ресурси для її фінансування є. Об'єктивні передумови для реалізації програми - ріст національної економіки в цілому й підтримка середнього та малого бізнесу".

Литвин В.  Відповідальність має бути персональною!: Інтерв'ю з лідером НПУ/ Записав О. Мирний // Зоря. - Д., 2007. - № 89. - 18 серп. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
Протягом останнього тижня Володимир Литвин - лідер Народної Партії України перебував на Дніпропетровщині. Він поділився своїми враженнями щодо останніх подій в українському політикуму й виборчому процесі.

Писаренко М.  Карти на стіл! // Сумщина. - 2007. - № 88 - 89. - 18 серп. - С. 2. - Сумська обл.
В своїй статті автор аналізує списки провідних політичних сил. Аналізу підпадають списки БЮТ, Партії регіонів та "Нашої України".

Полулях С.  З місця в кар'єр // Кіровоградська правда. - 2007. - № 62. - 17 серп. - С. 1. - Кіровоградська обл.
Протилежні думки з приводу дострокових парламентських виборів та їх наслідків висловили на зустрічі представники різних політичних сил у рамках Кіровоградського прес-клубу реформ, інформує автор статті. Мешканці Кіровоградщини мали можливість побачити лідера КПУ Петра СИМОНЕНКА. Блок Юлії Тимошенко і Партія регіонів були представлені народними депутатами Верховної Ради п'ятого скликання, "Наша Україна" і Блок Литвина - керівниками виборчих штабів, інші політичні сили представляли обкоми партійних осередків. Висловлювалися думки стосовно виборчого процесу, вступу України до НАТО.

Васильев В.  В этом году БЮТ намерен провести в парламент наибольшее количество луганчан // Луганская правда. - 2007. - № 90. - 16 авг. - С. 2. - Луганська обл.
Члены Луганского отделения БЮТ, кандидаты в народные депутаты (18 представителей от региона) собрались на пресс-конференцию, с целью прямо и открыто ответить на вопросы журналистов. Уделяя внимание предвыборной программе, представители блока подчеркнули, что программа позволит вытащить страну из экономического и политического кризисов.

Круць М.  За зміни для людей, а не для політиків: [Прес - конференція кандидатів в народні депутати]/ М. Круць, Р. Ткач; Записав І. Низовий // Західний кур'єр. - 2007. - № 32. - 16 серп. - С. 3. - Івано - Франківська обл.
В Івано-Франківську пройшла прес-конференція керівників регіонального виборчого штабу блоку "НУНС" - кандидатів в народні депутати - Миколи Круця та голови Івано - Франківської ОДА Романа Ткача. Головною темою зібрання були підсумки пройденого нещодавно з'їзду блоку.

Литвин В.  Кожному малюкові - гроші олігархів: Інтерв'ю з Головою Верховної Ради IV скликання/ Записав В. Петрук // Експрес. - Л., 2007. - № 118. – 16 - 23 серп. - С. 8. - Львівська обл.
Екс - спікер Верховної Ради четвертого скликання Володимир Литвин запропонував революційний спосіб підвищення добробуту й народжуваності українців. Це питання обговорювалося в інтерв'ю з Володимиром Литвином.

Шевчук С.  Клянусь прем'єром!: Інтерв'ю народного депутата України V скликання/ Записала І. Коваленко // Експрес. - Л., 2007. - № 118. – 16 - 23 серп. - С. 4. - Львівська обл.
Головною темою інтерв'ю з народним депутатом України V скликання  Сергієм Шевчуком стало укладення угоди між політичними силами НУНС та БЮТ відносно створення в майбутньому парламенті коаліції. Свій коментар надав і один з лідерів НУНС Олесь Доній. Сергій Шевчук: "Ситуація склалася так, що якщо ми не будемо співпрацювати і вчергове зірвемо домовленості, - підкреслює Шевчук, - то зіграємо на руку нашому опонентові - Партії регіонів. Саме тому мусимо вчитися разом керувати урядом та місцевими органами влади".

Шкіль А.  "Та ви обкурились!" - А ви нанюхалися!": Інтерв'ю народних депутатів/ А. Шкіль, Т.Чорновіл; Записав Ю. Грицик // Експрес. - Л., 2007. - № 118. – 16 - 23 серп. - С. 4. - Львівська обл.
Народні депутати України Тарас ЧОРНОВІЛ та Андрій ШКІЛЬ прокоментували інцидент, що стався нещодавно між Партією регіонів та БЮТ відносно неординарних заяв з боку політичних сил. "Якщо БЮТ на кожні критичні зауваження одразу ж вдається до особистих образ, називає мене "обкуреним", а Януковича "суфлером", то це лише свідчить про їхню деградацію як політиків. … Тому всі розмови "бютівців" про їхню так звану "європейськість" - це блюзнірство", - висловлює свою думку Тарас ЧОРНОВІЛ.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Луценко Ю.  Скільки квартир у Юрія Луценка?: Інтерв'ю лідера політичної сили "Народна самооборона"/ Записали А. Гринишин, А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 118. - 16-23 серп. - С. 1-2. - Львівська обл.

Перший віце-спікер українського парламенту Адам МАРТИНЮК звинувачує лідера "помаранчевого" блоку в махінаціях із нерухомістю. Кореспондент вирішив прояснити ситуацію з Юрієм Луценком.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Гнатишко Л.  У дусі вимогливості // Подільські вісті. - 2007. - № 115. - 17 серп. - С. 1. - Хмельницька обл.
Підсумкам соціально-економічного розвитку Хмельницької області за I півріччя цього року було присвячене виїзне розширене засідання колегії облдержадміністрації, інформує автор статті.
 


 Огляд регіональної преси. - Вип. 60 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 25 по 28 серпня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення