Огляд реґіональної преси

Випуск 58, 15 - 17 серпня 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Дострокові парламентські вибори 2007
Політичні партії
Місцеве самоврядування

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Мартинюк А.  Партія правди: [Прес-конференція першого заступника Голови Верховної Ради України]/ Інф. ред. газети // Вінниччина. - 2007. - № 63. - 14 серп. - С. 3. - Вінницька обл.
Головною темою інтерв'ю з першим заступником Голови Верховної Ради Адамом МАРТИНЮКОМ, який відвідав Вінницю, стали дострокові парламентські вибори, що мають відбутися 30 вересня. "Якщо говорити про диктатуру, то я за неї - за диктатуру закону! Якщо ми й далі нехтуватимемо Конституцією і законами, то втратимо державу, бо держава - це передусім сила закону!", - підкреслив Адам МАРТИНЮК. Він розповів про ключові моменти сучасної Комуністичної партії: "Це інша Компартія. … Інша, оскільки тоді партія була єдиною і правлячою…" Адам МАРТИНЮК надав увагу таким питанням як вступу до НАТО і ЄС, розповів про ставлення комуністів до зняття депутатської недоторканості.

Мартинюк А.  "Ні диктатурі! Так народовладдю!": [Круглий стіл за участю першого заступника Голови Верховної Ради України]/ А. Мартинюк, В. Бевз, В. Петров; Інф. ред. газети // Вінниччина. - 2007. - № 63. - 14 серп. - С. 3. - Вінницька обл.
Своїми думками, щодо розвитку місцевого самоврядування, під час "круглого столу", що проходив на Вінниччині, поділилися перший заступник Голови Верховної Ради Адам МАРТИНЮК, депутати облради В. Бевз і В. Петров, депутати райрад. Адам МАРТИНЮК наголосив: "Від місцевого самоврядування, від того, як ми організуємо владу на місці, залежатиме успіх всіх державних справ. … Якщо й далі у нас буде продовжуватися двовладдя, особливо на місцевому рівні, то ми досить далеко відійдемо від щирого бажання жити так, як у Європі. Сподіваюсь, що тим, хто прийде у Верховну Раду 6 скликання, вистачить сил і терпіння довести конституційну реформу до кінця".

Мороз А.  "Диктатура не пройдет!": Интервью Председателя Верховной Рады Украины/ Записал О. Савченко // Южная правда. - 2007. - № 87. - 9 авг. - С. 2. - Миколаївська обл.
Сразу же после съезда СПУ глава парламента и лидер партии А. МОРОЗ встретился с представителями региональных СМИ для откровенной беседы. Встреча проходила в рамках пресс-клуба "Политическая палитра Украины".  Первым вопросом к А. МОРОЗУ стал вопрос об участии СПУ в досрочных выборах.  "СПУ идет на выборы, чтобы помешать осуществлению конституционного переворота, к которому стремятся олигархические кланы, затеявшие авантюру с досрочными выборами", - подчеркнул Александр МОРОЗ. Он остановился на главных лозунгах СПУ. "Главной для нас остается борьба за права громад. Наш лозунг - "Власть и права - местным громадам! Люди должны сами быть хозяевами своего города, предприятия, хозяйства", - добавил лидер партии.

Киселев В.  "После Тимошенко хоть потоп!": Интервью народного депутата Украины/ Записал Г. Петров // Крымские известия. - 2007. - № 141. - 8 авг. - С. 5. - Автономна Республіка Крим.
Один из лидеров Партии регионов - народный депутат Василий КИСЕЛЕВ прокомментировал предвыборную программу БЮТ, которая как считает автор, построена на сплошной критике "антисоциальной политики деятельности Партии регионов". "Все очень просто, - акцентирует внимание КИСЕЛЕВ. - Стремясь любой ценой узурпировать власть, они пытаются сегодня подорвать финансовую стабильность в государстве. Разница между ними и нами заключается в том, что … Партия регионов не считают возможным ради сиюминутной выгоды ставить под угрозу всю страну".

Муц О.  Звіт про роботу народного депутата України Ореста Муца // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 62. - 4 серп. - С. 3. - Тернопільська обл.
Редакція газети друкує звіт про роботу народного депутата України V скликання Ореста МУЦА. Головними звітними питання стали: боротьба з корупцією в регіоні, соціальні проблеми мешканців області, розкрадання грошей, зібраних на газифікацію сіл тощо.

Жебрівський П.  Реальна відповідь на виклики, що стоять перед українською громадою: Інтерв'ю народного депутата України/ Бесіду вела І. Голованова // Житомирщина. - 2007. - № 82. - 2 серп. - С. 3. - Житомирська обл.
Доступність медицини, право на яку декларує, але не гарантує Конституція, сьогодні стала своєрідним барометром соціальної захищеності українських громадян, зауважує кореспондент. Ця тема стала приводом для інтерв'ю з народним депутатом V скликання, головою регіональної організації політичної партії НСНУ Павлом ЖЕБРІВСЬКИМ. Зосередивши увагу на напрямах роботи своєї політичної сили, ЖЕБРІВСЬКИЙ підкреслив: "Щонайперше - це проведення реформи охорони здоров'я.  Ми маємо сьогодні чітко сказати, що є невідкладна медична допомога, яку обов'язково повинна забезпечити держава. Треба визначити її складові, щоб кожний громадянин був упевнений у тому, що держава таку допомогу йому забезпечить".

ДОСТРОКОВІ ПАРЛАМЕНТСЬКІ ВИБОРИ 2007

Цимбал М.  Юрій Луценко: "Я впевнений у кожному, кого пропонуємо до списку" // Зоря Полтавщини. - 2007. - № 119. - 14 серп. - С. 3. - Полтавська обл.
Стаття присвячена розвитку діяльності політичної сили "Народна самооборона", яка наступально йде вперед, наголошує автор статті. Це в черговий раз підтвердив з'їзд однієї з складових партії "Вперед Україно!". На ньому в першу чергу акцентували увагу на роботі, пов'язаній з "блоком справедливості".

Круглов А.  Китайське економічне диво, стрибок азійських тигрів і "Український прорив" // Сумщина. - 2007. - № 84. - 10 серп. - С. 2. - Сумська обл.
Щоб посісти гідне місце серед провідних держав світу, нашій державі необхідна стратегія швидкого реформування країни. Саме таким, на думку депутатів від БЮТ, має стати проект "Український прорив: до справедливої і конкурентоспроможної країни", презентований днями Юлією ТИМОШЕНКО. Автор статті знайомить читачів з передвиборчою програмою БЮТ.

Мельник П.  Мегаблок нарощує м'язи // Сумщина. - 2007. - № 84. - 10 серп. - С. 2. - Сумська обл.
Вже сьогодні можна стверджувати, що об'єднання демократичних сил починає приносити перші результати, зауважує автор статті. Це підтвердила політична сила "Вперед Україно!", яка стала стартовим майданчиком для "Народної самооборони", лідером якої є Ю. Луценко. Стратегічні напрацювання "Народної самооборони" стали поштовхом для подальших і більш конкретніших кроків політичних гігантів. Мова і про БЮТ, представники якого вже найближчим часом вирушають в тур Україною.  І "Наша Україна", і блок Литвина також були змушені суттєво змінитися під впливом молодої політичної сили, вважає автор. Дивини в цьому немає, зауважує автор, адже віра в людей з'являється лише тоді, коли вони відчувають щирість намірів.

Волга В.  "Сан Санич" "кидає" усіх": Інтерв'ю народного депутата/ Записав Ю. Грицик // Експрес. - Л., 2007. - № 114. – 9 - 16 серп. - С. 4. - Львівська обл.
Народний депутат України п'ятого скликання і голова Всеукраїнської організації "Громадський контроль" В. ВОЛГА вийшов із виборчого списку СПУ, бо, за його словами, відмовився агітувати проти Партії регіонів. Детальніше про мотиви свого вчинку В. ВОЛГА розповів кореспонденту газети: "Оскільки у виборчій кампанії я відповідав за Донецьку область, переді мною поставили завдання: їхати в цей регіон і допомагати панові БОЙКУ в агітації, причому будувати її на недоліках Партії регіонів. Я, звичайно, на таке не погодився".

Зубенко П.  Для людей - а не для політиків! // Київська правда. - 2007. - № 85. - 9 серп. - С. 1 - 2. - Київська обл.
Міжпартійний з'їзд Блоку "Наша Україна - Народна Самооборона" затвердив програму та виборчий список кандидатів у народні депутати, інформує автор статті. В статті він детальніше розповідає про хід політичного зібрання та виступи лідерів блоку.

Кириленко В.  "Демократичні сили однозначно будуть разом": Інтерв'ю лідера блоку "Наша Україна - Народна самооборона"/ Бесіду вів М. Василевський // Подільські вісті. - 2007. - № 109 - 110. - 9 серп. - С. 3. - Хмельницька обл.
Лідера блоку НУНС В. Кириленка вважають одним з найперспективніших молодих політиків. Його перебування на Хмельниччині запам'яталося тим, що ні великі аудиторії, ні групи співрозмовників, з якими він спілкувався не мали жодного бажання його відпускати. Після зустрічей у багатьох заходах, він надав ексклюзивне інтерв'ю кореспонденту газети. Зосередивши увагу на проблемах місцевого самоврядування В'ячеслав КИРИЛЕНКО підкреслив: "Безліч проблем на місцях переконує нас у гострій необхідності введення у Конституцію нового розділу про місцевого самоврядування. … Без реформи самоврядування Україна не може рухатися до європейських стандартів". Приділивши увагу політичним питанням В. Кириленко наголосив: "Нарешті, ми йдемо на вибори згуртованою політичною силою, здатною перемогти для реалізації європейського вибору України, виконати всі свої передвиборні обіцянки".

Нагірний О.  Хмельничани вірять у перемогу демократичних сил // Подільські вісті. - 2007. - № 109 - 110. - 9 серп. - С. 2. - Хмельницька обл.
Нещодавно Хмельниччину відвідали представник блоку НУНС В. Стретович та один з лідерів "Народної самооборони" О. Доній. Лідер ХДС ще раз наголосив, що блок НУНС доб'ється скасування депутатської недоторканності. "В наступному парламенті депутати відповідатимуть перед законом, як всі громадяни", - сказав він. В свою чергу, О. Доній додав, що перед тим, як очищувати владу загалом, політики мають почати конкретно з себе. Автор статті переконаний - тільки перемога демократичних сил принесе Україні розквіт та подальший поступ.

Нечипуренко О.  "Зупинити маніакальний дерибан" // Новий день. - 2007. - № 32. - 9 серп. - С. 9. - Херсонська обл.
Лідер комуністів Петро СИМОНЕНКО передвиборний тур розпочав з Херсонщини. Про причини такого рішення й плани КПУ на дострокові вибори Петро Михайлович розповів журналістам у прес-клубі редакції газети. "На попередніх виборах область виявила високий рівень довіри до КПУ, прокоментував П. СИМОНЕНКО. - Тому наша мета - вивчити проблеми регіону, який недопрацьовує з виконанням низки державних програм".

Низовий І.  Списки НДП відкриті // Західний кур'єр. - 2007. - № 31. - 9 серп. - С. 4. - Івано-Франківська обл.
Голова Івано-Франківська обласної організації НДП Я. Арабчук, який щойно повернувся з другого етапу XII з'їзду НДП і розповів про плани політичного блоку. На дострокові парламентські вибори НДП йтиме у блоці з 17 партіями. За його словами, основна мета партії - це створення реального демократичного суспільства з владою народу через місцеве самоврядування, а не узурпація влади на горі. Як зазначила голова партії Л. Супрун, НДП іде у владу не задля влади, а задля проведення в Україні назрілих реформ.

Пушкаш Г.  Тимошенко пішла на прорив // Західний кур'єр. - 2007. - № 31. - 9 серп. - С. 4. - Івано-Франківська обл.
Як зауважує автор статті, лідерка БЮТ Ю. Тимошенко виступила з конкретним планом дій, презентувавши масштабну стратегію розвитку "Український прорив: до справедливої і конкурентоспроможної країни".  Цим вона ще раз переконала в своєму професіональному рівні, а головне наближенні до українських реалій. Тепер, підкреслює автор, питання за тим, наскільки швидко їй вдасться реалізувати свою стратегію.

Сазонов К.  "НУНС" догнал остальных // Донбасс. - 2007. - № 146. - 9 авг. - С. 6. - Донецька обл.
Как сообщает автор статьи, межпартийный съезд блока "Наша Украина" - "Народная самооборона" принял предвыборную программу блока под названием: "Для людей, а не политиков". Депутаты утвердили список кандидатов в народные депутаты. Для реализации программы планируется: очистить власть и навести порядок, сосредоточить внимание на потребностях человека, обеспечить конкурентоспособность Украины и защиту частной собственности, утвердить здоровый образ жизни, повысить доступность образования, сделать науку государственным приоритетом, обеспечить культурное и духовное возрождение Украины, поднять украинское село, акцентирует внимание автор.

Тимошенко Ю.  "Ми запропонували нову національну ідею!": Інтерв'ю народного депутата/ Записав О. Стецишин // Експрес. - Л., 2007. - № 114. – 9 - 16 серп. - С. 6. - Львівська обл.
Кореспондент газети взяв інтерв'ю у однієї з найпривабливіших жінок і водночас наймогутнішого політика, лідера БЮТ Ю. Тимошенко. Пріоритетним питанням розмови стала презентація нової передвиборної програми БЮТ. "Ми йдемо до наших людей не з порожніми обіцянками, не з порожніми руками. Ми даємо країні нову стратегію розвитку, нову національну ідею, яку ми назвали "Український прорив. До справедливої і конкурентоспроможної України. … Ми за кардинальне і швидке поліпшення якості життя в країні для всіх людей, - зазначила Юлія Володимирівна. - На з'їзді ми запропонували проект нової національної ідеї - Україна поставить за мету першою серед країн світу побудувати найкращу систему організації свого суспільного життя".

Олександр МОРОЗ: "Ми не врахували здатність Президента до відступництва, до цинічного, нічим не прикритого нехтування Конституції України" // Новий день. - 2007. - № 32. - 9 серп. - С. 1, 9. - Херсонська обл.
Дострокові парламентські вибори - це авантюра Президента Ющенка, спрямована на зрив другого етапу політичної реформи, а також на реставрацію авторитаризму. Про це йшлося під час XIII з'їзду СПУ, що відбувся 4 серпня у Києві. Автор зосереджує увагу на виступі лідера СПУ Олександра МОРОЗА.

Фаріон І.  "Боротьбу гетьманів припинено" // Високий замок. - Л., 2007. - № 141. - 8 серп. - С. 1-2. - Львівська обл.
Останнім з провідних політичних сил проводив свій з'їзд мегаблок "Наша Україна - Народна самооборона". На ньому виступили почесний голова НСНУ В. Ющенко, голова НСНУ В. Кириленко. Зокрема, Кириленко наголосив, що за жодних умов його партійна сила не формуватиме "широкої коаліції" з Партією регіонів, де присутні зрадники і кримінальні елементи. Був оприлюднений виборчий список політичного блоку.

Чайка Л.  "И ради этих идеалов мы должны победить!" // Луганская правда. - 2007. - № 86. - 7 авг. - С. 2. - Луганська обл.
X съезд Партии регионов, прошедший в Киеве вызвал огромный интерес, сообщает автор статьи. На съезде присутствовали представители политических партий и общественных организаций, которые сотрудничают с Партией регионов. Самыми многочисленными на съезде были делегации из Донецкой и Луганской областей, акцентирует внимание автор. Председатель Луганского областного отделения Партии регионов А. Ефремов отметил, что на "прошедших в июле предвыборных собраниях звучала основная мысль, что областное отделение Партии регионов Луганска организационно и политически готово выполнить решения съезда об участии в выборной кампании".

Грушковик О.  "Український прорив". До справедливої і конкурентної країни // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 62. - 4 серп. - С. 3. - Тернопільська обл.
Автор статті надає нотатки з прес-конференції лідерки БЮТ Ю. ТИМОШЕНКО щодо стратегічної програми розвитку України, інформує автор статті. Він знайомить читачів із своїм відношенням до цієї програми і зауважує на тому, що в першу чергу необхідно "діяти, втілювати, набивати гулі, але не відступати". "Для того, щоб БЮТ міг повести народ "до справедливої і конкурентоспроможної країни", демократичним силам потрібно перемогти на виборах і нарешті створити демократичну коаліцію, про необхідність якої весь час говорять самі ж демократи", - зауважує автор.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Ліберний О.  Василь Деревляний розставив крапки над "і" // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 62. - 4 серп. - С. 3. - Тернопільська обл.
Голова ТОО партії ВО "Батьківщина" Василь Деревляний провів прес-конференцію у зв'язку з тим, що протягом останнього часу у ЗМІ з'явилися пасквільні публікації на депутатів міської та обласної ради від БЮТ.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Удовіченко О.  "Ми намагаємося відстоювати регіональні суспільні інтереси: Інтерв'ю голови Полтавської облради/ Записали А. Васевич, Л. Самойлова // Зоря Полтавщини. - 2007. - № 122. - 14 серп. - С. 1. - Полтавська обл.
В інтерв'ю з кореспондентом газети голова Полтавської обласної ради О. Удовиченко зосередив увагу на проблемах Полтавщини, які намагається вирішити депутатський корпус обласної ради. Зупиняючись на політичній ситуації в країні, він підкреслив: "Думаю, домінуватимуть і надалі три політичні сили - БЮТ, Партія регіонів, "Наша Україна".


 Огляд регіональної преси. - Вип. 58 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 15 по 17 серпня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення