Огляд реґіональної преси

Випуск 57, 11 - 14 серпня 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Дострокові парламентські вибори 2007
Політичні партії
Місцеве самоврядування

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Гринчишин А.  Мороз шантажує Януковича: Соцпартія планує вийти з коаліції та ініціювати відставку уряду // Експрес. - Л., 2007. - № 113. - 7-8 серп. - С. 5. - Львівська обл.
Питання можливого виходу з парламентської коаліції фракції соціалістів коментують на шпальтах газети народні депутати України. Член фракції Партії регіонів Тарас ЧОРНОВІЛ вважає: "Ну не може ніхто розвалити коаліцію. Уже все! Усе зафіксовано - всі уже в передвиборному процесі!" Соціаліст Іван БОНДАРЧУК має свою думку: "Йдеться про те, що якщо до обрання наступної Верховної Ради коаліція розпадеться, то і уряд, безперечно, також припиняє свою роботу".

Фаріон І.  Волга "пропливає"повз парламент // Високий замок. - Л., 2007. - № 140.- 7 серп. - С. 4. - Львівська обл.
Василь ВОЛГА, один з на балакучіших членів парламентської фракції соціалістів, на нові вибори у команді СПУ не піде, інформує кореспондент газети. Найближчі соратники Олександра МОРОЗА кажуть, що ВОЛГУ не взяли через його неконтрольовану поведінку, що він свої заяви начебто не узгоджує з товаришами по партії. Коментує цю ситуацію народний депутат, соціаліст Степан БУЛЬБА: "На минулих виборах у мене були сумніви щодо включення його (ВОЛГИ) у наш партійний список, бо я знав, що таке його громадська організація, на яку він посилався. Ніякої організації в нього немає. Користі від неї соціалістам жодної, і його вплив на громадську думку був зовсім не такий, як він декларував. Ми змушені були терпіти від його не виважених заяв. ВОЛГА хотів бути помітним політиком, і не завжди його висловлювання в ЗМІ відповідали позиції Соціалістичної партії. Ми за це його неодноразово критикували. ВОЛЗІ запропонували 38 номер у виборчому списку, він справді на засіданні політради відмовився. Більше того, заявив: "…Я в жодному списку жодної партії не піду. Але не хочу бути 38-м".

Василий Хара: "Этот год - переходный. А в следующем уже возможно поднятие зарплат в разы/ Подготовила А.Шевчук // Жизнь. - Донецьк, 2007. - № 111. - 7 авг. - С. 2. - Донецька обл.
В рамках пресс-клуба "Политическая палитра Украины" с журналистами региональных СМИ дискутировал заместитель председателя парламентской фракции Партия регионов Василий ХАРА. Беседа касалась предстоящих выборов, приоритетных направлений деятельности партии после выборов, перспектив вступления Украины в ВТО. По поводу парламента следующего созыва народный депутат сказал: "По предварительным оценкам социологов в Верховной Раде будут представлены четыре политические силы - все нынешние партии и блоки, за исключением социалистов. Мы не определяем для себя врагов заранее, не планируем, с кем точно будем объединяться. Мы будем работать со всеми, чью позицию посчитаем конструктивной. С теми, кто готов не на словах, а на деле применять европейские походы".

Авелічев В.  Краще, ніж вдома: Дітям в Одеському міському притулку № 2. Нещодавно цьому дитячому закладу виповнилося п'ять років // Одеські вісті. - 2007. - № 75. - 4 серп. - С. 8. - Одеська обл.
Журналістка інформує, що народний депутат України Сергій КІВАЛОВ очолює піклувальну раду дитячого притулку. З його допомогою був відкритий комп'ютерний клас з встановленням п'яти комп'ютерів, придбано дитячий одяг, іграшки. Свій п'ятирічний ювілей притулок зустрів гідно - встигли і євроремонт у кімнатах зробити, і меблі придбати, і територію упорядкувати. Дітям допомагають Депутати Одеської міськради, облради, найбільші підприємства міста "Одескабель" та "Одеський каравай".

Писарчук П.  Ми говоритимемо правду, якою гіркою вона б не була: Інтерв'ю народного депутат України/ Розмовляла Н.Чернецька // Експрес. - Л., 2007. - № 112. - 4-5 серп. - С. 8. - Львівська обл.
Спілкуючись з журналісткою, член парламентської фракції Партії регіонів України Петро ПИСАРЧУК, говорив про дострокові вибори до Верховної Ради, про зняття депутатської недоторканності, про поновлення соціальних виплат громадянам України. Він підкреслив: "Дуже хочу сподіватися, що вибори будуть чесними, відповідно до заяв політиків. Хоча маю сумніви, адже знаю життя не з книжок. Начебто й звинувачуємо комунізм, але вчення Сталіна про те, що не важливо, як голосують, головне - як рахують, і до сьогодні живе та перемагає".

Сазонов К.  Мороз угрожает Януковичу // Донбасс. - 2007. - № 143. - 3 авг. - С. 6. - Донецька обл.
Цитата автора статьи: "МОРОЗ решился на активные действия. Первым, кому лидер социалистов предъявил ультиматум, стал Виктор Янукович. В своем заявлении МОРОЗ не исключил выход СПУ из коалиции, если договоренности по поводу проведения внеочередной сессии парламента не будут соблюдены. Заявление МОРОЗА не просто напоминало шантаж, оно им, по сути, являлось. Глава Верховной Рады 5-го созыва не ограничился угрозой в адрес партнеров по коалиции. Нашлись в арсенале и аргументы для главы государства. МОРОЗ заявил, что готов поддержать инициативу импичмента Виктору Ющенко, если депутаты следующего созыва поднимут этот вопрос. МОРОЗ, в который раз подчеркнул, что считает досрочные выборы "преступной авантюрой вредной для Украины". Проблема в том, что все угрозы и резкие заявления МОРОЗА - не более чем отчаянная попытка привлечь к себе внимание и завладеть хоть какими-то рычагами власти. Понимает это и сам МОРОЗ. И во время спектакля гнева спокойно готовится к выборам".

Вакуба И.  Сотрудничество к объединению // Жизнь. - Донецьк, 2007. - № 109. – 2 авг. - С. 2. - Донецька обл.
Пресс-конференция в Донецке по окончанию областной конференции Партии регионов провел заместитель лидера Фракции партии в Верховной Раде, Председатель ДОО ПР Борис КОЛЕСНИКОВ, информирует журналист. Народный депутат происками конкурентов назвал слухи о возможной замене Виктора Януковича на посту премьер-министра кем-то из "регионалов" после парламентских выборов. "Наш лидер имеет самый высокий национальный рейтинг, и даже суммарный рейтинг "оранжевых" политиков не приближается к нему, - подчеркнул Б.КОЛЕСНИКОВ. - При этом партия открыта к конструктивному сотрудничеству с "Нашей Украиной", чтобы действительно объединить Украину".

Коваленко І.  Сесія - фантон: Соціалісти знову вимагають проведення позачергової сесії, регіонали - комизяться // Експрес. - Л., 2007. - № 110. - 2-9 серп. - С. 4. - Львівська обл.
Голова Верховної Ради Олександр МОРОЗ запропонував провести позачергове засідання парламенту, на якому необхідно розглянути проект закону про внесення змін до Конституції в частині скасування депутатської недоторканності, та прийняти рішення з приводу зняття обмежень на пільги громадян. Але Партія регіонів відмовляється брати участь у цьому засіданні, інформує кореспондент. В статті подано коментар до цього питання від нардепа Верховної Ради V скликання бютівця Михайла Волинця: "У Партії регіонів чудово розуміють, що напередодні виборів МОРОЗ прагне реп'яхом  причепитися до чийогось хвоста. Але Януковичу МОРОЗ уже не потрібен. На даному етапі прем'єр-міністр використовує спікера лише для того, щоб шантажувати Секретаріат Президента. МОРОЗ скликає Раду, щоб заспівати свою останню пісню".

Толочко П.  Микола Круглов: "Перемогти можемо і повинні тільки ми" // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 88. - 31 лип. - С. 2. - Миколаївська обл.
Відбулась VІ конференція Миколаївського обласного відділення Партії регіонів. З доповіддю виступав партійний лідер області народний депутат України Микола КРУГЛОВ, інформує журналіст. Нардеп підкреслив: "Наша позиція - бути прагматиками, працювати так, щоб нас зрозуміли всі люди, і вони до нас йдуть, з кожним днем усе більше і більше". На конференції було обрано делегатів на ІХ з'їзд Партії регіонів.

ДОСТРОКОВІ ПАРЛАМЕНТСЬКІ ВИБОРИ 2007

Абуков С.  Парад партийных съездов // Жизнь. - Донецьк, 2007. - № 111. - 7 авг. - С. 1, 2. - Донецька обл.
Журналист информирует читателей газеты о съездах политических партий и блоков, которые прошли на протяжении недели. Все политические съезды были посвящены предстоящим досрочным выборам в Верховную Раду. Подан обзор съездов Партии регионов, Социалистической партии Украины, партии "Батьківщина",  Прогрессивной социалистической партии Украины. Ранее провели свои съезды КПУ и "Наша Украина". Автор статьи подчеркивает: "Практически все главные политические силы провел свои съезды, а это означает, что внеочередные парламентские выборы вышли на старт".

Магера А.  Усе йде за планом: ЦВК затвердила поетапний план проведення виборів: Інтерв'ю/ Розмовляла І.Коваленко // Експрес. - Л., 2007. - № 113. - 7-8 серп. - С. 5. - Львівська обл.
Недавно ЦВК оприлюднила календарний план проведення дострокових виборів. Детально про особливості проведення цьогорічних парламентських виборів, а також про те, чи буде разом із ними проведено референдум про внесення змін до Конституції, кореспонденту газети розповідає заступник голови ЦВК Андрій Магера.

Черненко О.  Так тотально, як у 2006-му, місцями у списках не торгували: Інтерв'ю/ Розмовляла І.Пукіш-Юнко // Високий замок. - Л., 2007. - № 140.- 7 серп. - С. 4. - Львівська обл.
Якою бачать дострокову кампанію-2007 у Комітеті виборців України - про це в бесіді речника КВУ Олександра Черненка. Він зазначив: "Оскільки нинішня кампанія коротка, її учасники підлаштовуються під цю обмеженість у часі. Кампанія буде стрімкою, агресивною, політичні сили робитимуть ставки на рекламу, особливо телевізійну, а не на обговорення якихось довгострокових стратегій, пропозицій, нових ідей. Це було помітно ще до офіційного старту виборчих перегонів. Більшість політичних сил веде популістську кампанію, піднімаючи на прапори соціальні гасла, не завжди підкріплені економічними показниками. Ще одна особливість нинішньої кампанії - повальна опозиційна риторика: її використовують навіть ті політичні сили, які так чи інакше представлені у владі. Щодо виборчих технологій, то без використання чорного піару, виливу компромату не обійдеться".

Коваленко І.  У виборчий штаб на… заробітки: Великим політичним партіям їх виборчі штаби обійдуться у понад мільйон доларів // Експрес. - Л., 2007. - № 110. - 2-9 серп. - С. 4. - Львівська обл.
2 серпня офіційно почалася виборча кампанія. І саме цього дня свою роботу мають розпочати політичні партії, інформує кореспондент газети. Про те скільки партії платять працівникам виборчих штабів, яка кількість осіб працює на окремі партії, та чи можливо одночасно працювати агітатором кількох політичних сил, журналістка розпитала голову прес-служби Комітету виборців України Олександра Черненка. Під час бесіди він зазначив: "Робота виборчих штабів завжди засекречена. Партії витрачають багато і часу, і коштів, щоб ніхто нічого зайвого не дізнався про їх виборчу діяльність. Однією з головних причин таємності є намагання захиститися від конкурентів, які можуть із злим умислом використати здобуту інформацію".

Лопух І.  Або заробляй, або голосуй: 90 відсотків наших земляків, які працюють за кордоном, не зможуть проголосувати під час дострокових виборів // Експрес. - Л., 2007. - № 110. - 2-9 серп. - С. 4. - Львівська обл.
У Комітеті виборців України підрахували, що 90 відсотків українців, які перебувають за кордоном напівлегально, не зможуть проголосувати на позачергових виборах 30 вересня. Своє бачення цієї проблеми виклали представник БЮТ Й.Вінський та регіонал Я.СУХИЙ. Йосип Вінський вважає: "Депутати-регіонали свідомо внесли поправку до закону про вибори депутатів, що стосується голосування українських заробітчан. Адже переважна більшість заробітчан - вихідці із Західної України. Більшість яких не голосувала б ні за "Регіони", ні за соціалістів чи комуністів. Це все зроблено навмисно". Ярослав СУХИЙ сказав: "Ми внесли зміни до закону про вибори народних депутатів, а як інакше? Ми ж цивілізована держава, тому ухвалюємо цивілізовані закони. Скажіть, будь ласка, в якому місці земної кулі нелегал має право голосувати? Нелегали є нелегали".

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Басараб М.  Шоу почалося!: Партійні з'їзди потішили українців феєрверками та несподіванками у виборчих списках: Інтерв'ю/ Розмовляв Ю.Грицик // Експрес. - Л., 2007. - № 113. - 7-8 серп. - С. 1, 4. - Львівська обл.
Офіційний старт передвиборчої кампанії хейдлайнери української політики перетворили на шоу, масштабам та феєричності якого могли б позаздрити і деякі партії у країнах, які у нас заведено називати розвиненими та цивілізованими. Ця тема була основною у бесіді журналіста з політологом, директором Агенції стратегічних рішень "Знак" Михайлом Басарабом. Він зазначив: "Цього разу партійні з'їзди відбувались за всіма класичними ознаками політичного шоу. Це і естетичне оформлення, і сценарій проведення політичного форуму". Під час проведення з'їздів використовувались політтехнологічні ходи та були сюрпризи у виборчих списках.

Блінова В.  "Краще опозиція, ніж влада будь-якою ціною" // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 87. - 7 серп. - С. 4. - Волинська обл.
Цитата автора статті: "На міжпартійному з'їзді, що відбувся, лідер БЮТ Юлія Тимошенко поставила завдання перед членами Блоку - на вересневих виборах заручитися підтримкою 39 відсотків виборців. Однак, якщо такого результату не вдасться досягнути, ця політична сила працюватиме в опозиції. Бо, як сказала Юлія Володимирівна на прес-конференції, БЮТ не буде створювати широку коаліцію з Партією регіонів. "Краще опозиція, ніж влада будь-якою ціною", - ствердила вона. Призначення виборів на 30 вересня, за православним календарем іменини Віри, Надії й Любові та матері їхньої Софії, як зазначила Юлія Тимошенко, дає великі сподівання, що цей день дійсно народить для України Віру, Надію й Любов".

Доспєхова О.  Віктор Янукович: "Завдання номер один - підвищення стандартів життя людей" // Слобідський край. - 2007. - № 85. - 7 серп. - С. 3. - Харківська обл.
Подана докладна інформація про Х з'їзд Партії регіонів, що відбувся у Києві. Делегати з'їзду затвердили передвиборну програму Партії регіонів на позачергових виборах народних депутатів України й підтримали проект рішення про висування кандидатів у народні депутати України. Друга частина з'їзду партії проходила в Київському палаці спорту. На ній була представлена перша п'ятірка виборчого списку Партії регіонів. Учасників і гостей з'їзду очікувала концертна програма "Зірки за майбутнє". Журналістка зазначає, що кількість харків'ян у прохідній частині списку зменшилась, а прізвищ В.Салигіна та М.Добкіна в списку немає. Як наголосив Василь Залигін, "формування списків проходило з урахуванням районних і міських парторганізацій".

Кобець О.  Юлія Тимошенко: "Україні потрібен прорив". І БЮТ знає, як його зробити // Народне слово. - 2007. - № 83. - 7 серп. - С. 2. - Кіровоградська обл.
На шпальтах газети викладено основні тези програми Блоку Юлії Тимошенко щодо стратегічного розвитку України. Передбачається дванадцять ліній прориву. Автор статті підкреслює, що кожен матиме змогу ознайомитись з програмою блоку в Інтернеті, про неї детальніше інформуватимуть громадян члени БЮТ на місцях. Існуватиме можливість коригувати програму, вносити до неї додаткові пункти. Крім того, за словами Юлії Володимирівни, незабаром буде зібрана велика експертна рада, яка оцінить проект "Українського прориву" і внесе свої пропозиції.

Кондратьєва Т.  Україна проривається до Європи // Вінницька газета. - 2007. - № 94. - 7 серп. - С. 2. - Вінницька обл.
Журналістка детально розповідає про проведення міжпартійного з'їзду Блоку Юлії Тимошенко в Міжнародному виставкому центрі міста Києва. Основні моменти з'їзду: лідер блоку проголосила 12 напрямків програми "Український прорив", партія "Батьківщина" стала членом-спостерігачем Європейської народної партії, з'їзд затвердив відзнаку БЮТ (За віддане служіння Україні). Авторка зазначає: "Завдання, які ставлять перед собою БЮТівці, цього разу дуже серйозні. Наприклад здобуття в парламенті 226 голосів. Це стане можливим за однією умови - коли БЮТ набере 39 відсотків голосів. Гаслом у цій роботі Юлія Тимошенко запропонувала обрати слоган однієї з спортивних фірм: "Просто зробіть це". Наскільки це буде просто - нині сказати важко".

Кущій О.  Зірки і масовка: Більшість політичних сил уже визначилася з ким і проти кого вони дружитимуть // Експрес. - Л., 2007. - № 113. - 7-8 серп. - С. 5. - Львівська обл.
Журналістка аналізує створення партійних передвиборчих блоків На її запитання щодо раціональності об'єднання різних за сутністю партій у блоки відповідає президент компанії Research & Branding Group Євген Копатька. Він зазначив: "Партії, що блокуються при БЮТ як основній силі, жодної конвертації в додаткові голоси не принесуть. Вони мають мізерний ресурс, та й сама харизма Юлії Володимирівни не йде ні в яке порівняння з потугами сил, які намагаються створити політичну масовку. Для "НУ" найбільш серйозне вливання - це "Народна самооборона". Решта партій у мегаблоці електорального значення не має. Для НУНС головна мета - це оновлення рейтингу та реанімація її як пропрезидентської сили. Для БЮТ - тактичні завдання: зберегти позиції другого місця і подолати можливі "перетікання" голосів "помаранчевого" сектору".

Полулях С.  Народна партія і Трудова партія - разом // Кіровоградська правда. - 2007. - № 59. - 7 серп. - С. 1,3. - Кіровоградська обл.
Делегати від обласних організацій Народної партії збиралися на черговий етап з'їзду, інформує журналіст. Делегати затвердили стратегічне рішення політради - створення виборчого блоку з Трудовою партією. Лідер партії Володимир Литвин у своєму звернення до делегатів зазначив, що тема блокування обговорювалася довго, детально і прискіпливо. Угода про співпрацю розрахована на п'ять років. Трудова партія близька Народній ментально та ідеологічно, навіть чисто "по-людськи", зазначив екс-спікер парламенту. Лідер кіровоградських народників Ю.Литвин з приводу готовності до виборчих "жнив" сказав на з'їзді, що Блок Литвина на виборах до Верховної Ради планує заручитися підтримкою виборців, необхідною для подолання прохідного бар'єру в кількості 55 тисяч голосів виборців "за" Блок Литвина.

Сулым И.  Депутатский иммунитет - забор от народа // Донбасс. - 2007. - № 145. – 7 авг. - С. 5. - Донецька обл.
Цитата автора статьи: "Уже первые дни проводимой блоком "Наша Украина - Народная самооборона" акции "Прикоснись к депутату" дала истинную оценку распущенному президентом парламенту. Собрано около полумиллиона подписей за лишение народных избранников иммунитета. Предполагается, что более пяти миллионов граждан выскажутся за отмену депутатской неприкосновенности. По всей стране люди идут, чтобы поставить свои подписи под требованием о ликвидации особенного статуса парламентариев. Депутатский мандат должен не возносить избранника над народом, а обязывать к служению ему".

Сазонов К.  А Порощенко будет работать… Петром Алексеевичем // Донбасс. - 2007. - № 143. - 3 авг. - С. 6. - Донецька обл.
Автор статьи считает, что свой предвыборный список чистит пока только "Наша Украина". Журналист утверждает: "Был вычеркнут А.Ивченко, ушел сам Р.Бесмертный. Не вошли в список такие люди, как П.Порошенко, Н.Мартыненко и А.Третьяков, прозванные Юлией Тимошенко "любимыми друзьями", которые являются близким кругом общения Виктора Ющенко и оказывают на него большое влияние. Это те люди, которые, по моему мнению, вызывали наибольшее отторжение у части населения. Что стоит за этими кадровыми перетрубациями, пока неизвестно. Может, "нашеукраинская" молодежь одержала верх во внутрипартийной борьбе и теперь активно "чистит" ряды от "стариков"? Кстати в парламент категорически не идут все сотрудники президентского секретариата, сплошь укомплектованного самими доверенными людьми президента".

Соколовська Л.  Володимир Литвин: "Центральна України не повинна обслуговувати конфліктуючі сторони" // Черкаський край. - 2007. - № 59. - 3 серп. - С. 4. - Черкаська обл.
В статті розповідається про агітаційний тур по Черкащині лідера Народної партії Володимира Литвина. Екс-спікер Верховної Ради зустрівся з жителями Легедзина, Вікторівки, Маньківки, Тальнівщини тощо. Лідер партії закликав: "Вам кажуть вибирати між українською мовою й російською, між Заходом і Сходом. Але чому центральні області, зокрема Черкащина, повинні обслуговувати конфліктуючі сторони? Тут живуть люди, які себе поважають. Скажіть усім "геть". Ви повинні обрати тих, хто відображає ваші інтереси". Народна партія організувала для учасників Свята урожаю концерт. А також - футбольний матч, в якому проти місцевої команди зіграли ветерани київського "Динамо", в нападі грав сам Володимир Литвин (динамівці виграли з рахунком 2 : 1).

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Еремина Е.  Приняты важные решения: XIV внеочередная сессия Николаевского областного совета // Южная правда. - 2007. - № 85. – 4 авг. - С. 1. – Миколаївська обл.
Проведение сессии было продиктовано срочной необходимостью распределить средства субвенции. Деньги, направленные из государственного бюджета, предназначенные для мероприятий по энергосбережению, в том числе по оснащению инженерных вводов многоквартирных жилых домов средствами учета потребления воды и тепловой энергии, ремонту и реконструкции тепловых сетей и котельных, газопроводов и газификации населенных пунктов. А чтобы средства своевременно дошли потребителям, потребовалось внести изменения в областной бюджет на нынешний год.

Заява Миколаївської обласної ради/ Інформ. ред газети // Южная правда. - 2007. - № 85. - 4 авг. - С. 1. - Миколаївська обл.
На XIV позачерговій сесії облради розглядалося питання про оприлюднення в газеті "Рідне Прибужжя" заяви Миколаївської обласної організації Національної спілки журналістів України та висловлювання головного редактора газети "РП" щодо тиску на свободу слова, який ніби здійснювали депутати облради та особисто голова облради Т.Демченко. В заяві Миколаївської обласної ради з цього інциденту сказано, що створена комісія ретельно вивчила всі звинувачення. Висновок: "Конфлікту між обласною радою та редакцією газети "Рідне Прибужжя" ніколи не існувало. Свобода слова є надбанням української незалежності та демократії, обласна рада завжди вважала своїм обов'язком захищати це надбання у будь-який спосіб і перед будь-ким, констатуючи про готовність до діалогів з метою виконання цієї цілі. Разом з тим обласна рада констатує що її робота із засобами масової інформації є недостатньою, у зв'язку з чим виникла така ситуація".

Новомирская А.  О чем говорят факты // Крымские известия. - 2007. - № 138. – 3 авг. - С. 1, 3. - Автономна Республіка Крим.
Корреспондент информирует, что председатель Верховной Рады АРК Анатолий Гриценко провел пресс-конференцию и расставил все акценты в тех вопросах, вокруг которых накануне избирательной кампании политические оппоненты стали раздувать нелепые скандалы и распускать ничем не подкрепленные слухи. Гриценко объяснил, что в связи с тем, что для представительских нужд республики не возможно было пробрести автомобиль "Мерседес" за бюджетные деньги, он взял на 15-летний строк кредит в коммерческом банке и оформил машину на себя. Теперь он ежемесячно выплачивает кредит из своей зарплаты. Спикер Крымского парламента рассказал о бюджетной политике Верховной Рады АРК. Анатолий Гриценко подчеркнул: "У нас хорошие социально-экономические показатели по сравнению с предыдущими годами. Считаю, что правительство работает хорошо, решает социальные проблемы… А все слухи - это политическая провокация".


 Огляд регіональної преси. - Вип. 57 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 11 по 14 серпня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Демченко О.А., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-25-43.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення