Огляд реґіональної преси

Випуск 56, 8 - 10 серпня 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Дострокові парламентські вибори 2007
Політичні партії
Місцеве самоврядування
 


ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Сівкович В.  Гасла Партії регіонів залишаються старими. Нові програми видумують шулери…: Інтерв'ю народного депутат України/ Розмовляв І.Фаріон // Високий замок. - Л., 2007. - № 137.- 2-8 серп. - С. 4. - Львівська обл.
З чим іде на вибори Партія регіонів, що збирається запропонувати найпотужніша політична сила через рік свого перебування при владі - про це говорив із журналістом член парламентської фракції Володимир СІВКОВИЧ. Народний депутат сказав: "Наші гасла не помінялися, нам не потрібно нічого видумувати нового". Щодо конфігурації парламентської коаліції після дострокових виборів В.СІВКОВИЧ зазначив: "Є три варіанти коаліції, виходячи з тих відсотків, які наберуть парті. Найкраще - створення широкої коаліції з "Нашою Україною" або БЮТом. Можлива коаліція з комуністами і соціалістами. Але цей варіант, як ми вже бачили, приводитиме до постійної дестабілізації у державі".

Скумін А.  Депутатське літо: "намито" достатньо щоб відпочити // Час. - 2007. - № 31. - 2 серп. - С. 3. - Чернівецька обл.
В статті подано інформацію щодо літнього відпочинку декількох депутатів особисто та з сім'ями. Цитата автора статті: "Видима громадянам частина депутатського буття - яка відбувається у час сесій, коли депутати з'їжджаються під купол приміщення на Грушевського, 5 у Києві, вже минула. Що ж до інших пір року, то від сесії до сесії живуть нардеп весело. Народні депутати на сьогодні - це одна з тих невеликих корпорацій, яка забезпечила собі дуже комфортні умови проживання - як в силу депутатських пільг, так і в силу матеріального статусу".

Клікова Г.  Народний депутат України Олександр Пеклушенко вас слухає…: Пряма телефонна лінія // Запорізька правда. - 2007. - № 113-114. - 2 серп. - С. 8-9. - Запорізька обл.
Протягом години читачі газети мали змогу редакційним телефоном поспілкуватись із Олександром ПЕКЛУШЕНКО, інформує журналістка. Всі питання, що ставили читачі народному депутату були суто соціально-побутові. Люди просять допомогти відремонтувати дороги, підвести воду, газ, відкрити фельдшерський пункт у селі, забезпечити відеофільмами дитячий Пологівський притулок, озеленити подвір'я тощо. ПЕКЛУШЕНКО нікого не залишив без відповіді: обіцяв допомогти особисто, тримати на контролі проблеми, переконував, що буде передавати депутатське звернення до міських, районних, сільських рад, щоб вирішити наболілі питання. Було чимало й дзвінків від читачів з подякою О.ПЕКЛУШЕНКУ за вже отриману допомогу.

Борщевський В.  Реванш помаранчевих - прямий шлях до диктатури: Інтерв'ю народного депутата України/ Розмовляла С.Романова // Зоря. - Д., 2007. - № 82. – 2 серп. - С. 4. - Дніпропетровська обл.
Перший секретар Дніпропетровського обкому Комуністичної партії України народний депутат Віктор БОРЩЕВСЬКИЙ видна й вагома політична фігура, людина відома своєю принциповістю, відданістю комуністичним ідеям, зазначає журналістка. Бесіда торкалась питань дострокових парламентських виборів, роботи фракції Компартії у Дніпропетровській облраді. Віктор БОРЩЕВСЬКИЙ підкреслив: "Усі депутати-комуністи працюють над вирішення проблем згуртовано. У нас підлагоджено своєрідну вертикаль, співпрацю депутатів обласної, міських, районних, селищних та сільських рад. Депутатський корпус комуністів нараховує 611 штиків - і якщо скоординувати їх зусилля, матимемо результат. Об'єднання зусиль заради вирішення проблем області, держави мусить відбуватися на обласному, а найголовніше - на всеукраїнському рівнях".

Лучистая А.  В Судаке планируют реконструировать водовод и построить полигон твердых бытовых отходов // Крымские известия. - 2007. - № 137. - 2 авг. - С. 1. - Автономна Республіка Крим.
Водоснабжение, канализация и переработка мусора - эти три самых животрепещущих проблемы курортного региона обсуждались на выездном совещании в Судаке. Инициировал эту встречу, информирует журналист, народный депутат Украины, экс-спикер крымского парламента Почетный гражданин Судака Борис ДЕЙЧ. В оперативном совещании участвовали руководители министерств республик, представители местных органов власти. Б.ДЕЙЧ заявил: "Сегодня здесь сильно страдают люди. Стабильное водоснабжение позволит решить проблемы и населения, и туристов. Это моя депутатская обязанность, И я за это буду бороться. Поэтому обратился к спикеру Крыма с вопросом о решении проблемы. Считаю решение, которое принято о восстановительных работах по реанимации водовода Феодосия-Судак, правильным. В перспективе у нас - разработка проекта строительства водохранилища в Судаке".

ДОСТРОКОВІ ПАРЛАМЕНТСЬКІ ВИБОРИ 2007

Ключковський Ю.  Сподіваємось на перемогу демократичних сил: Інтерв'ю/ Розмовляв В.Золотарьов // Подільські вісті. - 2007. - № 105-106. - 2 серп. - С. 3. - Хмельницька обл.
Народний депутат України кількох скликань Юрій Ключковський під час бесіди з журналістом обговорював початок і хід дострокових парламентських виборів, позиції сторін цього політичного процесу. Кандидат у нардепи від мегаблоку "Наша Україна - Народна самооборона" підкреслив: "Соціологічні дослідження показують, що готові йти на вибори дві третини виборців України. Я глибоко переконаний, що ці вибори будуть набагато чеснішими. До речі, нагадую: стаття 157 Кримінального кодексу України передбачає за фальсифікацію до восьми років ув'язнення. Наше електоральне поле - по всій Україні. І, переконаний, що і в тій же Донецькій області за умови чесного проведення виборів ми візьмемо значно більше голосів, ніж взяли під час минулих".

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Ященко М.  "Доторкнутись до депутата!": Акція блоку "Наша Україна - Народна самооборона" вирушила в регіони // Подільські вісті. - 2007. - № 105-106. - 2 серп. - С. 2. - Хмельницька обл.
Лідер блоку Ю.Луценко вирушив у тур на підтримку акції в дванадцять районних центрів чотирьох областей Західної України. Виступаючи перед виборцями Ю.Луценко прокоментував заяви Партії регіонів, що ідея скасування депутатської недоторканності є "популізм". Він підкреслив: "Такі заяви показують, що нинішня влада не хоче лікувати хворобу корупції й безвідповідальності. Без недоторканності народним обранцям доведеться писати однакові для всіх закони, які стосуватимуться їх так само як і всіх громадян".

Старун А.  Антибиотик для общества: Блок "Наша Украина - Народная самооборона" начал сбор подписей за отмену депутатской неприкосновенности // Южная правда. - 2007. - № 84. - 2 авг. - С. 1. - Миколаївська обл.
Стартовала акция 24 июля на Европейской площади в Киеве. Первыми свои подписи за отмену депутатской неприкосновенности поставили Ю.Луценко, В.Кириленко, А.Яценюк, А.Гриценко и Н.Катеринчук. Автор статьи подчеркивает, что одновременно собирать подписи начали в шестнадцати областных центрах Украины. Юрий Луценко отправился в пятидневный тур по четырем областям Украины. На встрече с избирателями Ю.Луценко заявил: "В отмене неприкосновенности мы видим антибиотик для лечения нашего общества. Сегодня те, кто для нас пишут законы, уверены, что их они никогда не коснутся. Думаю, что когда народные избранники начнут, как и все общаться с милицией и прокурорами, давать показания в судах - они, наконец, проведут реформу правоохранительной и судебной системы. Ведь им тогда придется жить среди равных себе граждан".

Суліма І.  В українському суспільстві не має бути "касти обраних" // Високий замок. - Л., 2007. - № 137.- 2-8 серп. - С. 4. - Львівська обл.
Кореспондент інформує: "Під час ініційованої мегаблоком "Наша Україна - Народна самооборона" акції "Доторкнися до депутата" люди масово висловлюються за зняття з народних обранців депутатської недоторканості. Причому це відбувається як на заході, так і на сході країни. Під час прямого телевізійного включення акції, що стартувала на столичній Європейській площі, жителі і Львова, і Харкова були одностайні: "Верховна Рада має працювати для народу, й депутатської недоторканності не повинно бути. Адже за нею депутати ховаються в парламенті від відповідальності перед законом". Саме так у країні можна навести порядок.

Курасова О.  В'ячеслав Кириленко: "Наполягаємо на скасуванні депутатської недоторканності" // Слобідський край. - 2007. - № 83. - 2 серп. - С. 7. – Харківська обл.
Голова політради блоку "Наша Україна - Народна самооборона" В'ячеслав Кириленко відвідав Харківщину в рамках всеукраїнського туру під гаслом "Пишемо програму разом", що проводить блок. Головна мета акції, підкреслює журналіст, провести якомога більше зустрічей з виборцями для того, щоб звичайні люди допомогли в складанні передвиборної програми блоку на позачергових виборах. На прес-конференції для місцевих ЗМІ В.Кириленко сказав, що мешканців України хвилюють проблеми, котрі можна розділити на три великі блоки. Перший - це скасування депутатської недоторканності, другий - соціальні проблеми і третій - свавілля у судах. В.Кириленко зауважив: "Те що люди написали, буде важливо для всіх політичних сил, котрі братимуть участь у виборчій кампанії. Це конкретні "інструкції" всім депутатам і майбутнім урядовцям, що і для чого їм робити у випадку їхнього обрання до парламенту".

Сулыма И.  На Западе и Востоке люди требуют отменить депутатскую неприкосновенность // Южная правда. - 2007. - № 84. - 2 авг. - С. 2. – Миколаївська обл.
Цитата автора статьи: "Сам факт, что в будущем может быть ликвидирована депутатская неприкосновенность, многих, не чистых на руку, бизнесменов заставит подумать: нужно ли им идти в парламент. А политические воротилы задумаются над тем, что далеко не все их корыстные заявления удастся спрятать за словесной ширмой "покращення життя сьогодні". Соответственно, Верховная Рада после досрочных выборов имеет шанс стать более чистой и профессиональной, а украинский народ получит надежду, что их избранники будут заниматься прямым выполнением порученных им обязательств".

Василевський М.  Помаранчевий колір надії: Велелюдними залами і майданами зустрів наш край лідера "Нашої України" В'ячеслава Кириленка // Подільські вісті. - 2007. - № 105-106. - 2 серп. - С. 3. - Хмельницька обл.
Голова політради блоку "Наша Україна - Народна самооборона" В'ячеслав Кириленко під час агітаційного туру по Хмельниччині відвідав Шепетівку, Староконстянтинів, Хмельницький, інформує кореспондент газети. Під час зустрічі з виборцями В.Кириленко не обминав соціальних питань що хвилюють громадськість і пояснив, чому Віктор Ющенко саме на передодні дострокових виборів виступив із своїми соціальними ініціативами, що "стосуються практично кожної категорії людей". Кириленко зазначив: "Ми вважаємо дуже своєчасними нові соціальні ініціативи Президента. Президент ще не знає, хто буде наступним Прем'єр-міністром, хто буде формувати наступний уряд. Але він дає перелік завдань для будь-якого наступного Кабінету Міністрів. І каже: ось дев'ять соціальних завдань, які ви будете зобов'язані виконувати. Це - позиція глави держави, яка підтримується народом".

Цимбал П.  Юрій Луценко: "Зробимо депутатів людьми!" // Вінницька газета. - 2007. - № 92. - 2 серп. - С. 3. - Вінницька обл.
Із Кременця на Тернопільщині лідер блоку "Наша Україна - Народна самооборона" Юрій Луценко розпочав тур на підтримку скасування депутатської недоторканності, інформує журналіст. За п'ять днів Ю.Луценко побував у дванадцяти районних центрах чотирьох областей. До початку зустрічі мешканці кожного районного центру могли у "вільний мікрофон" висловитися з приводу того, що вони думають про депутатську недоторканність. Вже потому Ю.Луценко наводив свої аргументи: "Не треба вважати нашу мету - скасування депутатської недоторканності - занадто вузькою. Адже породжена кастою недоторканих корупція в усіх сферах нашого життя вже заважає нормальному розвиткові країни. Безкарність народних обранців та чиновників, їхніх менших помічників дозволяє їм не зважати на інтереси людей, котрі й найняли їх у владу. Ключ до змін у країні - зняття недоторканності".

В'ячеслав Кириленко: "Після дострокових виборів депутатська недоторканість зникне, як роса на сонці": Прес-конференція/ Записав В.Павлюк // Черкаський край. - 2007. - № 58. - 1 серп. - С. 4. - Черкаська обл.
Черкащину з одноденним візитом відвідав лідер партії Народний союз "Наша Україна", голова політради "Наша Україна" - Народна самооборона" В'ячеслав Кириленко. Спілкуючись з журналістами він говорив про скасування депутатської недоторканності, про акцію "Пишемо народну програму самі", про необхідність змін у судовій системі країни. Кириленко підкреслив, що будь-які розмови стосовно утворення так званої широкої коаліції з Партією регіонів "є розмовами від лукавого…". "Переконаний, що демократичні сили здобудуть достатньо мандатів, щоб утворити свою коаліцію. Інших варіантів блок "Наша Україна" - Народна самооборона" не розглядає". Лідер партії підтвердив тезу про те, що парламент 5-го скликання давно не повноважний, тому будь-які спроби продовжити його діяльність - це даремне витрачання бюджетних коштів, яке згідно з законодавством, повинне переслідуватись у кримінальному порядку.

Литвин В.  Відновити справедливість і конституційні права громадян: Інтерв'ю/ Записав Я.Погрібний // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 61. - 1 серп. - С. 3. - Тернопільська обл.
На думку лідера Народної партії голови Верховної Ради IV скликання Володимира Литвина запровадження виборчої системи із закритими списками вкрай негативно позначилося на роботі місцевих рад. Він вважає: "Потрібно негайно переглянути виборчу систему, сформувати такий механізм, який забезпечить реальне представництво громадян у владі. Народна партія не чекає виборів, ми відновлюємо представництво громадян уже зараз. Наші списки, які затвердимо на з'їзді, складали на місцях, претенденти у кандидати пройшли громадське обговорення, їх добре знають люди. Переконаний, що зміна у Верховній Раді позитивно вплине і на місцеві. У новому парламенті наша фракція обов'язково порушить питання відновлення конституційних прав громадян щодо представництва у місцевій владі і парламенті".

Лукашевич М.  Уряд національної зради - так охарактеризував його Юрій Луценко: Прес-конференція // Вільне життя. - 2007. - № 61. - 1 серп. - С. 2. - Тернопільська обл.
Темою прес-конференції, яку провів у Тернополі лідер "Нашої України - Народної самооборони", було ставлення блоку до нинішнього Кабміну. Юрій Луценко охарактеризував уряд Януковича за п'ятьма прикметами. По-перше, наголосив він, базою для створення цього уряду була зрада політиків, що прийшли до Верховної Ради з помаранчевої сцени Майдану: Мороза, Кінаха та їх попутників. Водночас - це Кабмін, заснований на брехні. Висновок Ю.Луценко зробив категоричний: фосфорних брехунів треба негайно відправити у відставку. Бо всі міністри, які пов'язані круговою безвідповідальністю і яких прикриває Януковича, становлять загрозу для здоров'я української нації.

Хмеляр Л.  Юрій Луценко: "Ми скасуємо депутатську недоторканість" // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 61. - 1 серп. - С. 2. - Тернопільська обл.
В статті подано інформацію про відвідини Тернопільщини лідером блоку "Наша Україна" - Народна самооборона" Юрієм Луценко. Мета туру - закликати людей підтримати ініціативу про скасування депутатської недоторканості. Автор статті вважає, що люди чекають перевиборів і якісної влади, яка б захищала інтереси народу, а не кланів, служила виборцям, а не вирішувала особисті справи, прикриваючись імунітетом. На мітингу у Кремінці Ю.Луценко сказав: "Я вдячний жителям Кременця, Збаража, Теребовлі, Чорткова, які говорили: "Юро, тримайся, ми з тобою". Я не хитаюсь і переконань не змінюю. "Закон для кожного, справедливість для всіх" - за таким принципом ми діємо і будемо діяти після парламентських виборів, коли наша сила увійде у Верховну Раду".

Чайка Л.  "Идет борьба, проиграть в которой мы не имеем права!" // Луганская правда. - 2007. - № 83. - 31июл. - С. 1. - Луганська обл.
Состоялась ХIV конференция Луганского областного отделения Партии регионов, информирует журналист. С докладом выступил председатель областного отделения партии народный депутат Украины Александр ЕФРЕМОВ. Обсуждая доклад, участники конференции высказали единодушное мнение о том, что необходимо теснее сплотить свои ряды, усилить агитационную работу среди населения по разъяснению основных положений программы партии, привлечению новых членов партии, в том числе и молодежи. Было также отмечено, что необходимо направить все имеющиеся средства на реализацию предвыборной программы Луганского областного отделения Партии регионов и программы социально-экономического развития Луганской области на 2007 год.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Доспєхова О.  Важливі питання - позитивні рішення: Сесія обласної ради // Слобідський край. - 2007. - № 83. - 2 серп. - С. 2. - Харківська обл.
Депутати Харківської обласної ради прийняли позитивні рішення із усіх питань, унесених до порядку денного чергової сесії. Зокрема були внесені зміни до обласного бюджету 2007 року. Були розподілені кошти субвенції з Держбюджету на заходи з енергозбереження. Йдеться про майже 74 млн. гривень. Обласний бюджет одержав понад 24 млн. Решта грошей (майже 50 млн. гривень) піде в райони й міста обласного підпорядкування. Крім цього, Харківська область отримала додатково 58,2 тис. гривень із Держбюджету на проведення позачергових виборів депутатів місцевих рад, сільських і селищних голів.

Мироненко В.  У пристрастях "народжували" рішення // Сумщина. - 2007. - № 80. - 1 серп. - С. 3. - Сумська обл.
Відбулась п'ятнадцята сесія Сумської облради. Загалом депутати розглянули 27 питань. Найемоційніше проходили дебати під час розгляду бюджетних питань, інформує журналіст. У першому півріччі обласний бюджет - 2007 перевиконаний на 8 відсотків. Це дало підстави до внести до нього зміни і розподілити додаткові 5,4 млн. грн. на обласні заклади та на співфінансування будівництва і ремонтів соціальних об'єктів у районах. Депутати "воювали" за кожну гривню. Відповідні зміни та доповнення внесли депутати до програми економічного і соціального розвитку області на нинішній рік.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 56 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 8 по 10 серпня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Демченко О.А., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-25-43.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення