Огляд реґіональної преси

Випуск 55, 4 - 7 cерпня 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Кущій О.  Хто на вибори, а хто на сесію // Експрес. - Л., 2007. - № 109. - 31лип. –1 серп. - С. 4. -  Львівська обл.
 Авторка приводить коментарі представників різних політичних сил, народних депутатів - В.ПОЛОХАЛА (БЮТ), Л.ГРАЧА (КПУ), Т.ЧОРОНОВОЛА (ПР)  на розпорядження голови Верховної Ради України скликати позачергову парламентську сесію.
 
Ледида О.  "Найважливіше зараз для України - це збереження стабільності ": Інтерв’ю народного депутата України/ Розмову вела Г.Шевчук // Вінницька газета. - 2007. - № 91. - 31 лип. - С. 6. - Вінницька обл.; Під назвою: "Партія реґіонів - очевидний переможець нових виборів": Інтерв'ю народного депутата України/ Підготувала Г.Шевчук // Запорізька правда. - 2007. - № 112. - 31 лип. - С. 3. - Запорізька обл.; "Зоря Полтавщини. - 2007. - № 114. - 31 лип. - С. 2. - Полтавська обл.; Під назвою: "Партія реґіонів йде на вибори задля підтримки стабільності в державі": Інтерв'ю народного депутата України/ Розмовляла Г.Шевчук // Високий замок. - Л., 2007. - № 135. - 31 лип. - С. 4. - Львівська обл.; Вінниччина. - 2007. - № 59. - 29 лип. - С. 2. - Вінницька обл.
Одразу п’ять обласних газет -  Вінницької, Запорізької, Полтавської та Львівської областей надрукували інтерв’ю народного депутата України, члена фракції Партії реґіонів ОЛЕКСАНДРА ЛЕДИДИ, який вважає, що деякі політичні партії вимагаючи проведення все нових і нових виборів, щоб якось поліпшити результат, просто не можуть змиритися з втратою народної довіри і усуненням від влади.

Ружицький А.  "Руку дружби мені протягнув Володимир Литвин... .": Інтерв'ю народного депутата України/ Кор. газети "ВЗ" // Високий замок. - Л., 2007. - № 135.- 31 лип. - С. 4. -  Львівська обл.
 Народний депутат  України - "нашоукраїнець" АНТОН РУЖИЦЬКИЙ, розказав кореспонденту "ВЗ" про те чому так сталося, що він вважається не тим, що не склав свої депутатські повноваження. Він вважає це непорозумінням і сподівається, що пропозиція про нове депутатство йому ще надійде від "своїх".

Сідун І.  Політики приїхали! Значить , вибори вже скоро.... // Новини Закарпаття. - 2007. - № 86. - 31 лип. - С. 3. -  Закарпатська обл.
У замітці розповідається про візити у Закарпаття відомих політичних діячів - А.МАРТИНЮКА та М.ТОМЕНКА. Перший заступник Голови Верховної Ради України А.МАРТИНЮК запевнив, що проблем з підготовкою до виборів у комуністів не існує, тому і ігнорувати вони не будуть. А М.Томенко, який представляє  політичні інтереси БЮТу, у свою чергу, заявив, що вони наберуть у Закарпатті більше голосів ніж на попередніх парламентських виборах.

Чорновіл Т.  "Медведчук - небажана кандидатура для нашого списку": Інтерв'ю народного депутата України/ Розмовляв І.Фаріон // Високий замок. - Л., 2007. - № 135.- 31 лип. - С. 3. -  Львівська обл.
 " Представники інших політичних сил можуть бути представлені у виборчому списку Партії реґіонів. Це видатні постаті, помітні персони, які, на наш погляд, потрібні й будуть корисні у наступному парламенті, можуть відіграти серйозну роль при створенні наступного коаліційного уряд". - про це в інтерв'ю кореспонденту газети заявив після закінчення засідання політради ПР народний депутат ТАРАС ЧОРНОВІЛ. За його словами, йдеться у першу чергу, про людей, які задіяні в структурах виконавчої влади.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Зубенко П.  В обласних "нашоукраїнців" - новий лідер // Київська правда. - 2007. - № 82. - 2 серп. - С. 1. - Київська обл.
 Автор розповідає про позачергову партконференцію  обласної організації НСНУ, на якій делегати обрали своїм обласним лідером голову Київської облдержадміністрації Віру Ульянченко.

Абуков С.  Выборы 30 сентября станут ключевыми в борьбе за будущее Украины // Жизнь. - Донецьк, 2007. - № 100. - 31 июля. - С. 1, 2. - Донецька обл.
 28 июля в Донецке прошла XVI конференция областной организации Партии регионов. В ее работе приняли участие 475 делегатов, представляющих самую мощную в стране 300 тысячную армию "регионалов" Донеччины.

Карачун В.  Компетентність, професіоналізм, відповідальність // Слобідський край. - 2007. - № 82. - 31 лип. - С. 2. -  Харківська обл.
У Харкові відбулися спільні XIV Харківського обласного відділення Партії реґіонів та  IX Харківської міської парторганізації конференції, на яких делегати висловили упевненість, що з  потенціалом, який є у Харківських регіоналів , йому під силу будь-які завдання, у тому числі й під час дострокових виборів.

Кобець О.  Пограбовано офіс "Нароної самооборони" // Народне слово. - 2007. - № 80. - 31 лип. - С. 1. - Кіровоградська обл.
Авторка повідомляє про інцидент, що стався у Кіровограді, де було виламано двері і  вкрадено комп'ютери  в приміщенні обласної організації "Народна самооборона". По цій справі працюють правоохоронці. Лідер обласного осередку "Народної самооборони" Віталій Попіль вважає, що мотиви пограбування - політичні.

Нагорний О.  Волиняни довіряють Юрію Луценку // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 84. - 31 лип. - С. 4. - Волинська обл.
Перший номер блоку НУНС провів у Луцьку прес-конференцію, на який повідомив про спроби політичних опонентів дискредитувати яскраві фігури демократичного об'єднання і внести розкол у його ряди.

Петров Г.  Крымские регионалы избрали делегатов на партийныя съезд // Крымские известия. - 2007. - № 135. - 31 июля. - С. 3. - Автономна Республіка Крим.
 Статья посвящена состоявшейся 28 июля партийной конференции Крымского республиканского отделения Партии регионов.

Сідун І.  Політики приїхали! Значить, вибори вже скоро.... // Новини Закарпаття. - 2007. - № 86. - 31 лип. - С. 3. -  Закарпатська обл.
 У замітці розповідається про візити у Закарпаття відомих політичних діячів - А.МАРТИНЮКА та М.ТОМЕНКА. Перший заступник Голови Верховної Ради України А.МАРТИНЮК запевнив, що проблем з підготовкою до виборів у комуністів не існує, тому і ігнорувати вони не будуть. А М.Томенко, який представляє  політичні інтереси БЮТу, у свою чергу, заявив, що вони наберуть у Закарпатті більше голосів ніж на попередніх парламентських виборах.

Слободянюк Т.  Ольга Герасим'юк - соціальна журналістка і "помаранчевий" політик // Подільські вісті. - 2007. - № 104. - 31 лип. - С. 1. -  Хмельницька обл.
На Хмельниччині пройшли масові акції, організовані мегаблоком "Наша Україна" - "Народна самооборона", яку в області презентували "Обличчя року - В.Кириленко, К.Ляпіна, та О.Герасим'юк. Першою зустріччю на Поділлі для Ольги Герасим'юк стала розмова у професійному колі - з хмельницькими журналістами. Головною темою  була українська журналістика. Авторка і ведуча популярного телепроекту "Без табу" розповідала і про творчу кухню телепередачі, і про своїх героїв, які стали важливою частиною її професійного становлення і життєвого досвіду загалом.

Шахнюк О.  Кто есть кто на предвыборной ярмарке? // Крымская правда. - Сімф., 2007. - № 135 - 31 июля. - С. 1, 2. - Автономна Республіка Крим.
1 августа стартует избирательная кампания. Корреспондент газеты анализирует ситуацию, сложившуюся накануне досрочных выборов, вероятность и возможность их саботажа.

БЮТ побореться за наступні 100 місць у парламенті/ Записав І.Ковтонюк // Вінницька газета. - 2007. - № 91. - 31 лип. - С. 2. -  Вінницька обл.
 Автор розповідає про прес-конференцію голови керівника Вінницького обласного виборчого штабу БЮТ Георгія Філіпчука, на який він засвідчив: Блок Юлії Тимошенко активно включився у передвиборчі перегони і обрав наступальну стратегію

Ганус А.  Служу НУНС! // Експрес. - Л., 2007. - № 109.- 31лип-1серп. - С. 5. - Львівська обл.
Автор розповідає про те, що Юрій Луценко рекрутує у виборчі штаби звільнені новим керівництвом МВС міліцейські кадри. Про що лідер блоку "Наша Україна" - "Народна самооборона" повідомив на прес-конференції у Івано-Франківську. Луценко вважає , що ці люди будуть працювати у напрямках протидії провокаціям та ймовірним фальсифікаціям майбутніх виборів.

Ганус А.  Кінець СДПУ (о) чи повернення Медведчука? // Експрес. - Л., 2007. - № 109.- 31 лип. - 1серп. - С. 5. - Львівська обл.
Йдеться про відставку з посади голови СДПУ(о) В.Медведчука і ухвалу на з'їзду партії рішення не  брати участь у позачергових виборах до парламенту. Також приводяться коментарі з цього приводу екс-заступника голови партії І.Шурми.

Кендзьор Я.  "Ми не підемо в партію, якщо нас вважатимуть "бідними родичами": Інтерв'ю народного депутата І - V скликань, члена НРУ/ Запитував Ю.Грицак // Експрес. - Л., 2007. - № 109.- 31лип-1серп. - С. 4. -  Львівська обл.
 Політичний діяч, народний депутат України І - V скликань, член Центрального проводу НРУ у своєму інтерв'ю газеті розповів про те, які застереження були у рухівців проти процесу об'єднання і створення єдиної партії на основі блоку демократичних сил, та про те  чи не зникне Рух як самостійна політична сила.

Черній В.  Компроміс - мистецтво політики: Інтерв'ю депутата облради, керівника обласного відділення Народної партії/ Розмову вела Т.Дончик // Вінниччина. - 2007. - № 59. - 29 лип. - С. 2. - Вінницька обл.
Депутат облради, який очолює обласне відділення Народної партії з часу його створення і відповідає сьогодні за агропромислову галузь Вінниччини, розповідає читачам газети про діяльність депутатської фракції "народників" в обласній раді.

Волошин Н.  Ключ к изменению страны // Южная правда. - 2007. - № 81. - 26 июл. - С. 1. - Миколаївська обл.
Автор публикует заметки с пресс-конференции в Киеве лидера блока "Наша Украина - Народная самооборона" Ю.Луценко. Закон, порядок, справедливость - вот главные  призывы НУНС. "Наши законы одинаковы, а значит все одинаково должны отвечать за их несоблюдение", - заявляет Ю.Луценко.

Слежаков Е.  Помогли ЗАЗу - помогут и Украине // Верже. - 2007. - № 30. - 26 июля. - С. 4. -  Запорізька обл.
Автор рассказывает о совместной пресс-конференции представителей Запорожского областного штаба БЮТ, руководителей и председателя профсоюзного комитета ЗАО "ЗАЗ". Основной темой конференции была тема заботы Блока Юлии Тимошенко о развитии государственной экономики и поддержке национального производителя, что и "помогло ЗАЗу распрравить крылья".

Усова М.  Партия регионов: сила, единство, победа! // Верже. - 2007. - № 30. - 26 июля. - С. 3. -  Запорізька обл.
24 июля 2007 года состоялась 11-я конференция Запорожской городской организации Партии регионов. На повестке конференции стояли вопросы о политической ситуации в Украине о задачах городской организации во время предвыборной кампании. Итогом работы конференции стало принятие постановления о проведении мобилизации актива для работы на выборах, завершении формирования городского и районного избирательных штабов и скоординированности работы депутатов всех уровней на период избирательной кампании.

Сергій Чмирь: "Якщо кожний партієць активніше працюватиме на справу партії, успіхи в нашій роботі будуть вагомішими"/ Прес-служба Миколаївського обкому СПУ // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 86. - 26 лип. - С. 2 .-  Миколаївська обл.
Прес-служба Миколаївського обкому СПУ  інформує читачів про XIV обласну звітно-виборчу конференцію облорганізації СПУ.

Гладиш Р.  Юлія Тимошенко: Не тричі перепродані політики, а прості люди скажуть, якою бути Україні. // Галичина. - 2007. - № 107. - 24 лип. - С. 4. - Івано-Франківська обл.
Спецкор газети розповідає про прес-конференцію лідера опозиції Ю.Тимошенко для представників центральних і реґіональних ЗМІ, на якій вона заявила про негайну необхідність докорінно реформувати всю владну вертикаль, прийнявши на всенародному референдумі нову Конституцію України.

Зеленюк І.  Аксіома української політики - хто перший порушить угоду... // Галичина. - 2007. - № 107. - 24 лип. - С. 3. - Івано-Франківська обл.
Розповідається про прес-конференцію політичного діяча, народного депутата V скликання, одного із чільників "Нашої України" Юрія Ключковського. Який зустрівся з журналістами у Івано-Франківську і відповів на запитання представників обласних ЗМІ. Головним з ним було питання: "Чи можливий такий варіант розвитку подій, що дострокові вибори  30  вересня не відбудуться". Ю.Ключковський вважає, що СПУ дійсно намагається зірвати вибори, але вони єдиний вихід із непростої для країни ситуації.

Коберник Н.  Нехай Конституцію напише народ // Подільські вісті. - 2007. - № 100. - 24 лип. - С. 1. - Хмельницька обл.
Недосконалість і несправедливість сучасної української Конституції - першопричина усіх бід України - переконана лідер опозиції Юлія Тимошенко. На її думку необхідно не просто внести зміни до Основного Закону, а створити нову Конституцію. Такий шлях виходу з перманентної кризи запропонувала пані Тимошенко на прес-конференції для представників центральних та реґіональних ЗМІ.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Відякіна К.  Ритмічна робота облради: Інтерв'ю заступника голови Дніпропетровської облради/ Бесіду вів. В.Прудченко // Зоря. - Д., 2007. - № 81 - 31 лип. - С. 1, 2. -  Дніпропетровська обл.
Інтерв'ю заступника голови  Дніпропетровської облради, керуючої справами облради присвячене особливостям роботи апарату облради, від чіткої роботи якого залежить якісна документальна підготовка сесійних засідань обласної ради.

Горева А.  Коомплексный подход к ликвидации чрезвычайной ситуации на Сасык-Сиваше // Крымские известия. - 2007. - № 135. - 31 июля. - С. 1. -  Автономна Республіка Крим.
Пресс-секретарь рассказывает о рабочей поездке Председателя Верховной Рады Крыма  А.Гриценко в район ликвидации чрезвычайной ситуации на озере Сасык-Сиваш и мерах, принимаемых правительством автономии для устранения последствий чрезвычайной ситуации.

Скорик М.  "Нам потрібно визначитися у головному - чи йдемо ми демократичним щляхом, чи повертаємося до тоталітарної президентсько-парламентської системи": Інтерв'ю голови обласної ради/ Бесідувала М.Григор'єва // Одеські вісті. - 2007. - № 73. - 31 лип. - С. 2. -  Одеська обл.
Захопившись боротьбою за владу, політики найвищого рівня поступова втрачають і без того слабку нить, пов'язує їх з народом. Тому не дивно, що рейтинг партій тепер багато в чому залежить від конкретної роботи її представників у місцевих радах. У свою чергу, місцеві ради мають запитати кандидатів у народні депутати: а яким шляхом ми підемо далі? І чи допоможе Верховна Рада завершити реформування місцевого самоврядування? Над цією та іншими проблемами розмірковує у своєму інтерв'ю газеті голова Одеської обласної ради.

Хоменко В.  "Щоб влада йшла до людей ": Інтерв'ю в.о. голови облдержадміністрації/ Запитував В.Муха // Деснянська правда. - 2007. - № 85. - 31 лип. - С. 1, 2. - Чернігівська обл.
Газета знайомить своїх читачів з новопризначеним в.о. голови облдержадміністрації В. Хоменко. Його перше інтерв'ю обласній газеті присвячене першим враженням від області, яка, за його словами "має потужний потенціал, однак тут гостро стоїть питання з кадрами".

Под контроль районных властей/ Пресс-служба облгосадминистрации // Южная правда. - 2007. - № 82. - 28 июл. - С. 1. -  Миколаївська обл.
 И.о. председателя облгосадминистрации А.Гаркуша провел селекторное совещание с руководителями районов, на котором очень жестко был поставлен вопрос о контроле за ситуацией по выплате задолженности по зарплате. В области созданы штабы по координации работы по уменьшению задолженности по заработной плате.

Особистий прийом: розмова союзників/ Прес-служба облдержадміністрації // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 87. - 28 лип. - С. 1. - Миколаївська обл.
Інформація прес-служба облдержадміністрації висвітлює роботу в.о. голови облдержадміністрації Олексія Гаркуші, який поновив таку дещо забуту практику спілкування з жителями області, як особистий прийом громадян. Він упевнений, що саме відверта розмова дає можливість ближче узнати проблеми людей та допомогти їм у складних ситуаціях.

Лєсков В.  Забезпечуємо відкриту владу у місті: Інтерв'ю секретаря міської ради/ Бесідував М.Василевський // Подільські вісті. - 2007. - № 100. - 24 лип. - С. 2. - Хмельницька обл.
  Інтерв'ю секретаря Хмельницької міської ради, керівника найбільшої фракції - Блоку Юлії Тимошенко присвячене тому, як депутати виконують свої передвиборні обіцянки.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Горева А.  Новое помещение библиотеки им. Ивана Франко планируется сдать в августе // Крымские известия. - 2007. - № 131. - 25 июля. - С. 1. -  Автономна Республіка Крим.
Председатель Верховной Рады Автономной Республики Крым принял участие в рабочем совещании, состоявшемся на стройплощадке Крымской республиканской универсальной научной библиотеки им. И.Франко. Он отметил, что руководство Крыма уделяет большое внимание объектам культуры. Кроме нового здания библиотеки, выделены средства  также на реконструкцию Украинского академического музыкального театра и реставрацию старого здания библиотеки, куда планируется переместить краеведческий либо художественный музей.

Чуб В.  В їхне НАТО з нашим борщем? // Наше місто. - 2007. - № 107. - 25 лип. - С. 3 .-  Дніпропетровська обл.
Йдеться про проведення в Кривому Розі першого із п'яти запланованих телезв'яків на реґіональному рівні  із штаб квартирою НАТО в Брюсселі. Телеміст відбувся з Криворіжського гарнізонного будинку офіцерів за участі представників ЗМІ Дніпропетровська, Кіровограда, Миколаєва, Херсона, Кривого Рогу та місцевих офіцерів. Тема телемосту - "дізнаємося більше про НАТО".


 Огляд регіональної преси. - Вип. 55  підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 4 по 7 cерпня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Демченко О.А., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-25-43.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення