Огляд реґіональної преси

Випуск 52, 25 - 27 липня 2007 р.

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
 


ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Кущій О.  Хто - на Корсику, а хто - на дачу: Депутати - коаліціанти отримали по 75 тисяч гривень відпускних, а опозиціонери - по 10-12 тисяч гривень розрахункових // Експрес. - Л., 2007. - № 105. - 24-25 лип. - С. 5. -  Львівська обл.
Журналістка поцікавилась де і за які гроші відпочили народні депутати Верховної Ради України п'ятого скликання: Т.ЧОРНОВІЛ, Є.ФІЛІНДАШ, Ю.Луценко, В.Полохало. На шпальтах газети подані їх відповіді.

Лопух І.  Пільги: були ваші - стали наші?: У Секретаріаті Президента пропонують відновити пільги громадянам України за рахунок пільг народних депутатів // Експрес. - Л., 2007. - № 105. - 24-25 лип. - С. 5. - Львівська обл.
 Відновити пільги громадянам, згідно з рішенням Конституційного Суду - чи це можливо здійснити скасувавши пільги народним депутатам? На це запитання відповідають президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхаверов та народний депутат України Ярослав СУХИЙ. Економіст О.Пасхаверов вважає: "Забрати в депутатів пільги  - це акт справедливості, але не фінансовий вихід. Грошей, відібраних у депутатів, не вистачить для погашення мінімального розміру пільг". Регіонал Я.СУХИЙ впевнений: "Такі заяви - це звичайнісінька тріскотня, демагогія і популізм. Є мізерні пільги для депутатів Верховної Ради, тому не розумію, що від них можна забрати. …грошима, відібраними у депутатів, нікого не врятуєш! Щоб зробити щасливим життя українського народу, треба піднімати українську економіку, а не шукати, де в кого щось забрати, а іншим віддати".

Парипа П.  Адам між виборами: Віце-спікер А.Мартинюк не виявив в Івано-Франківську електоральної бази для Компартії // Галичина. - 2007. - № 106. - 21 лип. - С. 3. - Івано-Франківська обл.
 Журналіст в саркастичній формі розповідає про прес-конференцію Першого заступника Голови Верховної Ради України, одного із лідерів КПУ Адама МАРТИНЮКА. Цитата автора: "Попри нехіть до позачергових виборів до Верховної Ради вже й Компартія агітаційно заворушилася. Прикладом цього став вояж західними областями одного з її чільних представників віце-спікера розпущеної Верховної Ради Адама МАРТИНЮКА. У четвер він чи не вперше відвідав Івано-Франківськ і аж тут нарешті визнав, що вибори все-таки треба провести, бо суспільство надто цим "задурманене". Але в той же час МАРТИНЮК зізнався, що "ніколи виборчі округи в Західній Україні не будуть прохідними для КПУ".

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Гринишин А.  Червоно-біла опозиція?: Комуністи допускають можливість співпраці з БЮТ у спільній опозиції // Експрес. - Л., 2007. - № 105. - 24-25 лип. - С. 4. -  Львівська обл.
Чи справді КПУ і БЮТ за певних умов зможуть об'єднатися в єдину опозицію? На це запитання журналісту відповідають один з лідерів БЮТ Олег Білорус та народний депутату України від КПУ Петро ЦИБЕНКО. Білорус впевнений: "Та про це навіть смішно говорити. Навіть мови не може бути про те, щоб ми об'єдналися з комуністами. Як на мене, то Компартія взагалі не потрапить до парламенту". ЦИБЕНКО заявив: " Чому б ні? Ми таке допускаємо. Крім того, сама Юлія Володимирівна не заперечує категорично проти такої перспективи. А діятимемо так як і раніше, - де будуть збігатися інтереси Компартії і БЮТ, там будемо співпрацювати і голосуватимемо за них спільно, там, де вони будуть різними, - діятимемо нарізно".

Ігнатенко О.  Юлія Тимошенко ініціює створення нової конституції // Зоря Полтавщини. - 2007. - № 110. - 24 лип. - С. 2 - Полтавська обл.
Авторка інформує читачів про проведену лідеркою БЮТ для журналістів центральних і реґіональних ЗМІ прес-конференцію, на якій Юлія Тимошенко зазначила, що чинна Конституція України не може забезпечувати стабільності у країні. Вона пропонує провести всеукраїнський референдум, на який слід винести дев'ять питань, котрі закладуть підвалини для створення принципово нового Основного Закону країни. Юлія Тимошенко пропонує провести всенародний референдум для створення нової Конституції одночасно із достроковими парламентськими виборами.

Матвієнко А.  Правляча коаліція спробує зірвати вибори: Інтерв'ю/ Розмовляв А.Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 105. - 24-25 лип. - С. 4. -  Львівська обл.
Голова УРП "Собор" Анатолій Матвієнко впевнений: "Фальсифікація виборів коаліцією - це не припущення, а впевненість. Згідно з моєї інформації Партія реґіонів на власну виборчу кампанію виділила 700 мільйонів доларів. І це в той час, коли з державного бюджету на проведення виборів виділено 300 мільйонів гривень Одразу ж виникає запитання: а куди піде такий виборчий бюджет регіоналів за таку коротку кампанію? Та на підкуп членів дільничних та окружних комісій! Думаю, така технологія буде основною. До речі, щоб провести гідну кампанію, але нікого не купувати, треба всього 10-20 мільйонів доларів".

Жити і працювати для людей/ О.Царьов, Ю.Відкул, В.Храмцов, О.Тишкін; Підготувала С. Романова // Зоря. - Д., 2007. - № 78 - 24 лип. - С. 1, 2 - Дніпропетровська обл.
Газета друкує виступи делегатів Х обласної партійної конференції Партії реґіонів, яка на парламентських виборах 2006 року одержала у області перемогу і має 35 відсотків загальної чисельності депутатів. Делегати у своїх виступах підвели підсумки зробленого: зростання обсягів промислового виробництва, збільшилися прямі  іноземні інвестиції, зросли витрати обласного бюджету на охорону здоров'я та освіту. Також делегати зазначили, що і надалі зроблять все можливе, щоб виконати накази виборців.

Кармазин Ю.  Щоб раз і назавжди покінчити з політичними кризами, нову Конституцію слід прийняти на всенародному референдумі: Інтерв'ю/ Розмовляв В.Григор'єв // Одеські вісті. - 2007. - № 69. - 21 лип. - С. 5. - Одеська обл.
Голова Партії захисників Вітчизні Юрій Кармазин пропонує читачам газети свої роздуми про процеси державотворення в Україні: "Як один з авторів Конституції, я доходжу висновку, що невиконання Конституції, чинних законів, указів Президента призвело до руйнації влади, поширення колосальної корупції в судовій системі, у виконавчій і в парламентській владі. Тож сьогодні є один вихід - потрібна більша деталізація. Значить, саме Президенту як гаранту Конституції України потрібно зібрати представників усіх політичних сил, які сьогодні офіційно зареєстровані в Мін'юсті, а не вести переговори з представниками однієї політичної сили - чи то Партія реґіонів Януковича, чи то інших, представлених у парламенті. У новій Конституції має бути змінена кількість депутатів (до 250), …суддів повинен обирати народ, …має бути покінчено з двовладдям на місцевому рівні. Саме в Конституції мають бути передбачені гарантії виживання народу".

Кіндрат О.  Партія закритого типу - це, навіть не колгосп: Інтерв'ю/ Розмовляла Н.Тегза // Новини Закарпаття. - 2007. - № 81-82. - 21 лип. - С. 5. - Закарпатська обл.
Голова обласної організації Народно-демократичної партії України Олексій Кіндратов під час бесіди з журналісткою зазначив: "У нас справді в Україні і Конституція гарна, і не можу сказати, що погані закони. Їх тільки треба дотримуватися! Проблема у виконавцях, у неузгодженості дій законодавчої та виконавчої влади. Вони мають бути відповідальнішими. На якому рівні? На всіх! Тоді вдасться уникнути кризових ситуацій, що, згодьтеся, зароджуються в партіях, які стають закритими клубами. Партія повинна бути відкрита, зрозуміла, з чіткими ідеологічними і програмними засадами. Для мене не є цікавою політична сила, якщо вона закриває себе, свої політичні списки від народу, який за неї голосує. Більш того, партія закритого типу, яка зацікавлена в імперативному мандаті, це навіть не колгосп. У неї є один законодавець політичної моди - голова, який скрізь говорить від її імені. А решта мовчки голосує делегованими їй виборчими мандатами. Скажіть, а кому така партія потрібна, що вона може дати для людей? Це ми таку хотіли політ реформу?!"

Пукіш-Юнко І.  Для Луценка Кріт - не Крим: дешевше і сердитіше // Високий замок. - Л., 2007. - № 128. - 21-22 лип. - С. 3. -  Львівська обл.
 Лідер "Народної самооборони, він же перший номер у списку "НУ-НС", Юрій Луценко на першій після заморської відпустки прес-конференції озвучив список тих, хто може бути кандидатом у прем'єри від блоку (В.Балога, А.Гриценко, В.Кириленко, А.Яценюк). Призначення "сімки спікерів", які говоритимуть від імені мегаблоку, Луценко назвав партійним менеджментом, з яким не треба плутати партійну демократію.

Вибори в вибір комуністів/ Підготувала Т.Дончик // Вінниччина. - 2007. - № 55-56. - 21 лип. - С. 4. - Вінницька обл.
Під час відвідин Вінниччини Петро СИМОНЕНКО неодноразово зустрічався з журналістами. Саме про дострокові вибори до парламенту було найбільше запитань до народного депутата України. Лідер Комуністичної партії України зазначив: "Партія йтиме на вибори з молодими обличчями, але буде залишатись й спадкоємність. Компартія, за оцінками соціологів, єдина з лівих партій, що пройде до парламенту. Отже на нашу політичну силу покладається дуже велика відповідальність - врятувати ліву ідею через публічну політику у парламенті. Я звертаюся до всіх, хто підтримує інші ліві партії: зрозумійте, шановні, одне - ваші партії не зможуть подолати виборний бар'єр. На жаль, це так. І ваші голоси підуть через так званий  мультиплікатор, а це не використані близько 25-30 відсотків голосів, що підуть не на КПУ, а на підтримку потужного капіталу помаранчевих. Тоді й компартія не матиме можливості відстоювати ліву ідею".

Маркович М.  Україна приречена на широку коаліцію Ющенка - Ахметова? // Донбасс. - 2007. - № 133. - 20 июл. - С. 6. - Донецька обл.
Аналізуючи політичну ситуацію в Україні після виборів 2006 року автор статті зауважує: "Так хочеться повірити в революційні кліпи президента і "Нашої України", які зараз транслюються на телебаченні. Але так не хочеться, щоб знову повторилась ситуація 2006 року коли пропрезидентські партії, очевидно, слідуючи своєму гаслу "Не словом, а ділом", закликали народ "Не зрадь Майдан", а на ділі - підписали угоду з Партією регіонів".

Литвин идет бороться с пропорционалкой/ Информ. ред.газеты // Донбасс. - 2007. - № 133. - 20 июл. - С. 6. - Донецька обл.
Существенно меняется восприятие политикума, когда выпадаешь из него. Именно это правило видится на примере Владимира Литвина, считает автор статьи. Журналист анализирует действия лидера Народной партии. На внеочередные выборы партия экс-спикера решила идти в блоке с Трудовой партией Михаила Сироты. Литвин идет в парламент, чтобы "отменить выборы на пропорциональной системе, потому, что поделили страну на квоты, довели ситуацию до абсурда". Владимир Литвин считает: "Если бы Верховная Рада избиралась на мажоритарной основе, у нас не было бы политического кризиса". Эту тезу автор статьи считает "первой ласточкой" новой реформы.

Ященко П.  Начало ответственной политики? // Южная правда. - 2007. - № 78. - 19 июл. - С. 1. - Миколаївська обл.
 Цитата: "Надо признать, что в Украине выработалась определенная политическая традиция. Суть ее в том, что перед выборами наши партии клонируются, добавляют к названию (о), а ошарашенный избиратель получает новых амбициозных вождей, которые обещают съесть всех старых волков в политическом лесу. Толк из этого получается редко. А польза - только для печатных комбинатов, изготовляющих бюллетени. В этом смысле создание мегаблока на базе десяти политических партий с перспективой объединения в одну мощную - явление для Украины неожиданное и принципиальное".

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ


 

Пархоменко Л.  Що може громада? // Деснянська правда. - 2007. - № 82. - 24 лип. - С. 2. - Чернігівська обл.
В обласні раді відбулась нарада, на якій розглядалися питання робот органів місцевого самоврядування області по забезпеченню життєдіяльності місцевих громад. На неї було запрошено сільських, селищних та міських (міст районного значення) голів, інформує кореспондент. Сьогодні практично в усіх керівників місцевого рівня болить голова про те, як наповнити місцевий бюджет. В своєму виступі голова Чернігівської облрада наголосила, що треба, насамперед звернути увагу на стан справ з використанням земельних і майнових ресурсів громад. І найперше - на запровадження прозорих механізмів з продажу земельних ділянок на конкурентних засадах. Надійним джерелом наповнення бюджетів є і передача в оренду на конкурсних засадах, цілісних майнових комплексів чи окремого майна, що є у власності громад.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 52 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 25 по 27 липня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Демченко О.А., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-25-43.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення