Огляд реґіональної преси

Випуск 51, 21 - 24 липня 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Коваленко А.  Немного лирики на фоне политики // Жизнь. - Донецьк, 2007. - № 99. - 17 июля. - С. 1. - Донецька обл.
Корреспондент информирует - Мариуполь посетил Председатель Верховной Рады Александр МОРОЗ. Главным пунктом в рабочей поездке спикера стало посещение ОАО "ММК им. Ильича". На встрече с жителями города и журналистами он сказал, что искренне радуется успехам мариупольских металлургов. А.МОРОЗ говорил о сложившейся политической ситуации в стране, назвал грядущие выборы "авантюрой в которою нас всех втянули". Лидер Соцпартии просил не связывать его приезд с предвыборной кампанией: "Я приехал, чтобы предупредить вас об опасности". Опасны, по словам спикера, причины и последствия выборов 2007 года, ставшие прецедентом нарушения нормальной работы нормального парламента. Председатель Верховной Рады подверг критике инициативы Президента Украины Виктора Ющенка в связи с внесением изменений в Конституцию по поводу сокращения количества депутатов и депутатской неприкосновенности. А.МОРОЗ объяснил причины разрыва коалиции социалистов и нынешних оппозиционеров. Александр Александрович представил присутствующим свою новую книгу - сборник лирической поэзии.

Два взгляда на одну реформу/ Информ. ред. газеты // Жизнь. - Донецьк, 2007. - № 99. - 17 июля. - С. 2. - Донецька обл.
Подана информация о проведенном "круглом столе" на тему "Законодательное обеспечение деятельности СМИ и их реформирование". В работе совещания приняла участие первый заместитель председателя парламентского Комитета Верховной Рады Украины по вопросам свободы слова и информации Елена БОНДАРЬ. Народный депутат в выступлении, лейтмотивом которого было определение оптимального пути реформирования СМИ, отметила: "Я практически год работала в подкомитете по вопросам рекламы. Фактически все это время мы занимались тем, что доводили до совершенства ту редакцию закона, которая действует сейчас. Что касается разгосударствления СМИ, на повестке дня сейчас два пути, два видения. Первый путь - когда это делается за счет  бюджета, и второй путь - когда это делается за счет денег редакции с сохранением материально-технического статус-кво. Мне ближе (подчеркиваю - это лично моя позиция) второй путь".

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Грузовик О.  Хай живе референдум, або "Якщо у політиків не виходить Конституція, хай її напише народ" // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 58. - 21 лип. - С. 3. - Тернопільська обл.
Подано огляд прес-конференції Юлії Тимошенко. На думку лідерки БЮТ, стратегія розвитку країни повинна починатися з гармонійного і збалансованого Основного Закону держави, написаного для реалізації інтересів українського народу, а не для задоволення амбіцій влади. Повага до Конституції - основа правової демократичної держави. БЮТ розпочинає масштабну підготовку до проведення конституційного референдуму, на якому люди повинні визначити, в якій саме державі, з якою формою правління вони бажають жити. Блок Юлії Тимошенко пропонує винести на всенародний референдум ті питання, відповідь на які стане основою нової справедливої Конституції та нової системи державного управління.

Гринишин А.  Хто кого?: Експерти вважають, що у боротьбі між БЮТ і "Нашою Україною" знову будуть і шантаж, і провокації // Експрес. - Л., 2007. - № 102. - 19-26 лип. - С. 4. - Львівська обл.
Згідно з результатами останніх соціологічних опитувань, рейтинги БЮТ і мегаблоку "Наша Україна - Народна самооборона" майже зрівнялися. Чи не стануть такі рейтинги причиною відновлення взаємної агресії у боротьбі БЮТ і пропрезидентського блоку? На це питання відповідають журналісту директор Агенції стратегічних рішень "Знак" Михайло Басараб та політолог Володимир Полохало. Басараб М. вважає: "Та звичайно битимуться! Прояви нечесної конкуренції між ідеологічними союзниками будуть з обох сторін". Полохало В. стверджує: "Ніяким соціологічним службам і рейтингам нині вирити не можна. Загалом кажучи БЮТ цілком спроможна набрати і 39 відсотків голосів, а це означає - 226 місць у парламенті. Отож "воєнних дій" проти магаблоку БЮТ не вестиме. Підстав не має. Хоча допускаю, що такі дії розпочне "Наша Україна - Народна самооборона".

Панченко В.  Мегаблок: всерйоз і надовго? // Подільські вісті. - 2007. - № 97-98. – 19 лип. - С. 2. - Хмельницька обл.
Журналіст обмірковує ситуацію з новоствореним блоком "Наша Україна - Народна самооборона": "Українські політичні традиції новий блок і справді пробує зламати. Адже донедавна вважалося, що для перемоги на виборах достатньо мати лише потужного вождя, який приваблює чи то регіональним походженням, чи то особистими рисами, чи то різким засудженням чогось. Новостворений блок ставить за мету не лише короткострокову мету щодо завоювання якомога більшої прихильності на позачергових парламентських виборах. Блок і вже анонсована майбутня партія сьогодні думають на кілька кроків і років вперед. Зокрема визначилися, що на президентських виборах підтримуватимуть Віктора Ющенка. І зі своїх лав готуватимуть йому заміну далі. Як то й прийнято у цивілізованих країнах. У 2009 році буде потрібна впливова й авторитетна сила не своїм адмінресурсом, а конкретними діями, програмами, ідеями. Без результативної роботи такої партії не створиш. А перед тим, як будувати, треба знати, що саме будувати".

Тимошенко Ю.  Ми змусимо уряд Януковича повернути людям незаконно скасовану соціальну допомогу: Інтерв'ю/ Записав О.Сочка // Експрес. - Л., 2007. - № 102. - 19-26 лип.
- С. 5. - Львівська обл.
Лідер БЮТ Юлія Тимошенко сказала журналісту: "Я впевнена, що ми змусимо уряд Януковича платити гроші людям і без європейських судів. Окрім того до виборів залишилося два місяці. Після 30 вересня наша команда прийде до влади, і ми без будь-яких судових процесів обов'язково забезпечимо виплату коштів сповна. Справедливість буде відновлена щодо кожної людини, яку Партія регіонів, комуністи та соціалісти обмежили в соціальних правах".

Цимбал М.  Кінець гетьманщини? // Зоря. - Д., 2007. - № 76. - 19 лип. - С. 6. - Дніпропетровська обл.
Журналіст акцентує: "Український виборець не раз і не два вимагав від політиків чітко визначитись з ідеологією. Ну не може в нормальній країні бути чотири РУХи, три компартії, кілька соціалістичних об'єднань навколо вождів. Це - курям на сміх. Або технологія розпилення голосів. Мав хтось покласти всьому цьому край? Безперечно - мав. Тим більше, якщо вміє вчитися на власних помилках. У міцність союзу десяти політичних партій багато хто досі не хоче вірити. Відразу ж після виборів вирішено створити потужну єдину партію. Хочеться думати, що виграє від партійного будівництва наша Україна. Без партійних лапок".

Допомогти знайти себе/ Прес-служба облради // Одеські вісті. - 2007. - № 68. – 19 лип. - С. 3. - Одеська обл.
Майбутнє України - за соціально активною молоддю. Це основна тема бесіди з молодими політиками: членом парламентської фракції Партія регіонів народним депутатом України Дмитром ВОЛОШЕНКО та депутатом Одеської облради, головою обласної організації Спілки молоді регіонів України Владиславом Стонковим. Їхній досвід може послужити прикладом для багатьох юнаків та дівчат, що мріють про кар'єру політика.

Коваленко С.  Литвин повертається в Раду // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 57. - 18 лип. - С. 4. - Тернопільська обл.
З'їзд Народної партії, що відбувся у Києві, можна назвати подією і несподіваною, і очікуваною, вважає журналіст. Очікуваною тому, що у суспільстві остаточно сформувався запит на політичну силу, яка не йтиме курсом "чорно-білого" чи то "помаранчево-біло-блакитного" поділу, вестиме власну конструктивну роботу. Володимир Литвин та його однопартійці висловили рішучу впевненість у перемозі на позачергових парламентських виборах. Кореспондент підкреслює: "Народна партія підпише з кандидатами угоду, що передбачатиме їх персональне зобов'язання залучити голоси, необхідні для отримання щонайменше одного депутатського мандата. В угоді також чітко обумовлюється і робота депутата після виборів: виконання наказів виборців, робота на території, де живуть ті, хто підтримав депутата, регулярне звітування перед своїми виборцями". З'їзд партії ухвалив рішення оприлюднити передвиборчу програму партії - для її удосконалення у місцевих осередках і включення пропозицій громадян.

Малиновський О.  Працювати, а не товкти воду в політичній "ступі": Інтерв'ю народного депутата України/ Розмовляла Н.Віргуш // Черкаський край. - 2007. - № 54. - 18 лип. - С. 5. - Черкаська обл.
На XVII звітно-виборчій конференції обласної організації Соціалістичної партії України знову головою було обрано Олексія МАЛИНОВСЬКОГО, народного депутата Верховної Ради ІV і V скликань. Спілкуючись з журналісткою О.МАЛИНОВСЬКИЙ розповів чим займався Черкаський обласний комітет СПУ останнім часом, зазначив: "Соцпартія України була, є і буде представлена а парламенті, бо ми є представниками інтересів значної частини населення, яке не хоче жити так, як йому це пропонують - в хронічній бідності і безправ'ї. Потрібно працювати, а не товкти воду в політичній "ступі", як це роблять деякі політичні сили, сподіваючись назбивати для себе особисто "масла" і не думаючи, як оцими перевиборами вони руйнують економіку країни, яка вже почала стабілізуватись".

Сазонов К.  Намеки социалистов и наступательность коммунистов // Донбасс. - 2007. - № 131. - 18 июл. - С. 6. - Донецька обл.
Цитата: "Как не упиралась Соцпартия досрочным выборам, сколько не грозил Александр МОРОЗ внезапно собрать парламент - страна уже в процессе. И продолжая говорить о том, что выборы незаконны, СПУ активно ищет варианты, как и в этот раз, барьер преодолеть. Самый оптимальный вариант, как ни крути, блокировка с "ПР". Зато совсем по-другому ведут себя коммунисты. По мнению одного из лидеров коммунистов, их электорат - это электорат Партии регионов и Блока Наталии Витренко, и они будут критиковать своих союзников там, где те этого заслуживают".

Сазонов К.  У малых партий тоже есть свои сторонники // Донбасс. - 2007. - № 131. - 18 июл. - С. 6. - Донецька обл.
Народно-демократическая партия заявила, что на внеочередных выборах не будет входить в уже созданные политические блоки. По мнению первого зампреда партии Сергея Куницына, если какая-то партия позднее захочет присоединится к НДП и создать с ней блок, то "основой такого блока с правом решающего голоса должна быть наша партия". Автор статьи считает, что, скорее всего, придется народным демократам идти на выборы самостоятельно. Журналист подчеркивает: "Результат вполне предсказуем. Как ни крути, но система выборов по партийным спискам, да еще и с высоким проходным барьером, здорово отделила украинскую демократию от реального народонаселения. Смеяться над мелкими политическими игроками легко, но на их примере мы видим катастрофу нашей политической системы. И ее придется менять. Вот только маловероятно, что крупные партии в парламенте пойдут на это".

Яснюк В.  То чий же мегаблок? // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 57. - 18 лип. - С. 2. - Тернопільська обл.
Журналіст розмірковує щодо справжніх "батьків" блоку "Наша Україна - Народна самооборона": "Через брак інформації навколо блоку, який став головним творцем політичних новин, преса публікує свої здогадки та версії майбутньої виборчої тактики і стратегії. Багато хто не вірить у тривалість об'єднання та рішучість його основних гравців. Також з'явилася теза й про те, що замість Президента та першого номера виборчого списку першою десяткою списку за ниточку смикають якісь невідомі закулісні лялькарі. Словом багатьом хочеться знайти чорну кішку в темній кімнаті". Автор статті вважає, що новий мегаблок фактично є політичним проектом двох цілком рівноправних у ньому політиків - Віктора Ющенка та Юрія Луценка.

Базак О.  Партія регіонів зареєструвала в Мін'юсті нові гасло, гімн, розпізнавальний знак і прапор // Одеські вісті. - 2007. - № 67. - 17 лип. - С. 3. - Одеська обл.
На шпальтах газети подана інформація про символіку Партії регіонів: прапор, розпізнавальний знак, девіз, текст гімну. Журналіст дає виклад інтерв'ю одного з лідерів Партії регіонів Володимира Рибака. Віце-прем'єр-міністр з питань житлово-комунального господарства розповідає, що знайомий з Віктором Януковичем та Ренатом Ахмедовим більше двадцяти років, дає їм характеристики як талановитим керівникам. На запитання журналіста про вимогу регіоналів саморозпуску дрібних партій з подальшим злиттям з ПР перед виборами до парламенту В.Рибак підкреслив: "Тільки крупні партії здатні правильно окреслити цілі і завдання. Ми нікого не запрошували і не попереджали, що у випадку приходу до нас дрібні сили немовби "розчиняться" в ПР. Партії самі починають розуміти необхідність укрупнення. Запевняю: в Україні не залишиться і півсотні партій - хоч недавно їх було, якщо не помиляюся, 126".

Раскопов В.  Конечная цель - благополучие народа // Южная правда. - 2007. - № 77. - 17 июл. - С. 2. -: Миколаївська обл.
"От беспорядка до справедливого порядка" - под таким лозунгом в Киеве прошел второй этап девятого съезда Народной партии, информирует журналист. Совещание было посвящено анализу ситуации в стране и урокам прошлых выборов, в результате которых партия, возглавляемая Владимиром Литвиным, не прошла в Верховную Раду, но получила весомое представительство в местных советах. В этот раз участники съезда делали акценты на программных положениях, с которыми партия идет на внеочередные парламентские выборы. На третьем этапе съезда, запланированном в начале августа, лидер партии обещал представить команду, с которой идет на выборы.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Сесія обласної ради/ Прес-служба облради // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 57. - 18 лип. - С. 2. - Тернопільська обл.
На шпальтах газети подано детальний виклад сьомої сесії Тернопільської обласної ради, на порядок денний було винесено понад два десятка питань Депутати працювали плідно. Були підтримані проекти рішень "Про внесення змін до обласного бюджету на 2007 рік", "Про внесення змін і доповнень до програми соціально-економічного та культурного розвитку області на 2007 рік" тощо. На сесії виступив народний депутат України п'ятого скликання Андрій Шевченко. Він відзначив, що місцеве самоврядування нині може стати тим стартом майданчиком, з якого Україна може здійснити якісний стрибок вперед.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Доспехова О.  Земельне питання "заблокувало" рух на автотрасах // Слобідський край. - 2007. - № 77. - 19 лип. - С. 2. - Харківська обл.
Великі групи пікетників перекривали рух на Київській і Ростовській автотрасах, інформує кореспондент газети. Дорогу машинам перекрили жителі Харківського району та представники політичних партій. Пікетники у такий спосіб хотіли привернути увагу до "земельної проблеми" в районі. В акції брали участь представники Партії регіонів, Соцпартії, громадських організацій. Серед учасників пікету - народний депутат України Юлія КОВАЛЬОВА, яка неодноразово зверталася до Президента Віктора Ющенка та правоохоронних органів з вимогою вжити заходів відносно керівництва Харківської держадміністрації в питанні незаконної роздачі земельних ділянок. Аналогічна акція протесту відбулася на перетині траси Харків-Ростов та окружної дороги. В ній взяв участь керівник обласної організації Партії регіонів, голова Харківської облради Василь Залигін.
 


 Огляд регіональної преси. - Вип. 51 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 21 по 24 липня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Демченко О.А., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-25-43.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення