Огляд реґіональної преси

Випуск 50, 18 - 20 липня 2007 р. 


Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Лопух І.  Мавзолей для Мороза: Голова парламенту Олександр Мороз планує створити музей Верховної Ради // Експрес. - Л., 2007. - № 101. - 17-18 лип. - С. 6. - Львівська обл.
Чи потрібен музей Верховної Ради? І які в ньому будуть експонати? На ці питання відповіли представник Соцпартій Євген ФІЛІНДАШ та голова Української народної партії Юрій Костенко. Народний депутат Є.ФІЛІНДАШ сказав: "Я вважаю, що музей Верховної Ради - це важлива і потрібна річ для нашої держави. Цей музей буде корисним нагадуванням про роль парламенту як у будь-якій європейській державі, так і в Україні. Не можна заперечувати, що Олександр МОРОЗ, втіливши цю ідею, заразом й увічнить своє ім'я. У цьому бажанні не вбачаю нічого поганого. А от проблем з експонатами не буде". Лідер УНП Ю.Костенко вважає: "І не дивно, що МОРОЗ придумав такий музей - він уже відходить в історію, тож будь-яким чином хоче увічнити свою "визначну" діяльність. До речі, парламент має давню історію, тому, звичайно, можна створити музей розвитку українського парламентаризму. Єдине - щоб його не створювали в контексті возвеличення голови Верховної Ради Олександра Мороза".

Федорів З.  Чи потрібен Україні "перевернутий" прапор? // Експрес. - Л., 2007. - № 101. - 17-18 лип. - С. 5. - Львівська обл.
Народний депутат України Олег АНТІПОВ подав до Секретаріату Верховної Ради законопроект з пропозицією поміняти на державному прапорі країни місцями жовту й синю смуги. На шпальтах газети подано коментар до цього законопроекту. Письменник, нардепа парламенту п'ятого скликання Володимир Яворівський заявив: "Хотів би сказати нашому екс-колезі, що китайцям також дуже сподобалося б, якби сам Олег АНТІПОВ почав ходити не ногами, а на руках - це також було б красиво й оригінально. Не знаю, в якому стані АНТІПОВ дійшов своєї ідеї, але ж є Конституція, в якій чітко описані державні символи, є прапор, з яким Україна пройшла довгий шлях, є символи - чисте небо й золотий лан". Лікар психіатр Володимир Погорілий, голова секції психоаналізу київського осередку Української спілки психіатрів висловив думку, що такі законопроекти можуть свідчити про незрілу психіку законодавця.

Песецкий В.  Соберется ли новая Верховная Рада? // Луганская правда. - 2007. - № 76. - 14 июл. - С. 2. - Луганська обл.
Политолог уверен, что досрочные выборы в парламент обязательно состоятся. Автор статьи рассуждает: "Однако каковы мотивы в этом действии основных политиграков? Притом, что исходя из соцопросов, велика вероятность того, что все участники внеочередного забега в здании под куполом сохранят свои позиции. Ну, может быть, вылетит из высшей политлиги СПУ. Может, удастся просочится Витренко или Литвину, что вряд ли произойдет, но малая доля вероятности здесь есть. Но зачем весь этот сыр-бор Президенту и его команде? После вброса в политическое пространство идеи принятия новой Конституции на всенародном референдуме и введения двухпалатного парламента все становится на свои места".

Сазонов К.  "Делу Калашникова" - год. Воз и ныне там // Донбасс. - 2007. - № 128. - 13 июля. - С. 4. - Донецька обл.
Автор статьи напоминает читателям об инциденте между съемочной группой СТБ и народным депутатом Олегом КАЛАШНИКОВЫМ. Информирует, что правозащитная организация "Международная лига защиты прав граждан Украины" просит лидера Партии регионов Виктора Януковича исключить О.КАЛАШНИКОВА из избирательного списка партии. Об этом говорится в открытом письме к премьеру. Журналист подчеркивает: " В личное вмешательство премьера не верится. Потому, что и Анна ГЕРМАН, и Тарас ЧОРНОВОЛ обещали даже из фракции выйти, если КАЛАШНИКОВА не исключат. И ничего - тишина".

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Гринчишин А.  Доля Кінаха: ПППУ хоче у блок до Януковича, регіонали - не беруть // Експрес. - Л., 2007. - № 101. - 17-18 лип. - С. 4. - Львівська обл.
Партія промисловців і підприємців України піде на позачергові вибори разом із Партією регіонів. Таку заяву оприлюднив заступник голови ПППУ Лев ГНАТЕНКО. Чи не зарано "підприємці" тішать себе надією про приєднання з ПР? Про це журналістка запитала автора заяви та одного з лідерів ПР. Народний депутат України Л.ГНАТЕНКО зауважив: "Угоди ще немає, але чому б і ні? Наш лідер Анатолій Кінах працює в уряді, ми підтримуємо всі починання нинішнього уряду, і всі дії Віктора Януковича. Так що можу дати сто відсотків: ми підемо з Партією регіонів. Щоправда остаточне рішення про формат ми оголосимо після з'їзду партії". Нардеп Ярослав СУХИЙ підкреслив: "На політраді Партії регіонів остаточно вирішено, що враховуючи гіркий досвід створення блоку "Нашої України", ми на жодні блокування на вибори ні з ким не підемо. Повторюю - з жодною політичною силою і навіть з ПППУ ми не підпишемо угоди про створення блоку. На вибори підемо самостійною політичною силою".

Кущій О.  "Скромність - не вада", я …привід для звільнення: Романа Безсмертного на посаді голови центрального виконкому "Нашої України" змінив Олег Гуменюк // Експрес. - Л., 2007. - № 101. - 17-18 лип. - С. 5. - Львівська обл.
Інтригою останнього засідання ради партії "Народний союз "Наша Україна" стало не затвердження принципів формування виборчого списку партії, що було основним питанням порядку денного, а зміна голови центр виконкому інформує журналіст. Роман Безсмертний, який обіймав цю посаду тривалий час несподівано подав у відставку. Коментар з цього питання дає заступник голови політради партії Зіновій Шкутяк: "Немає конфлікту, запевняю вас. Роман Петрович сам у своєму виступі пояснив, щоб його крок не розцінювали як демарш. Він залишається членом партії й працюватиме на партію. Але нині є заступником голови Секретаріату Президента". Щодо новообраного главу виконкому Олега Гуменюка З.Шкутяк зауважив: "Для мене це теж була неочікувана кандидатура. Вважаю, що рішення прийняте за такою логікою: він молодий, амбіційний і, водночас, достатньо досвідчений політик, організатор. Родом із Хмельниччини, останнім часом очолював Тернопільську обласну організацію "Наша Україна", був депутатом минулого скликання".

Пікуш-Юнко І.  "Безсмертний свою справу зробив, Безсмертний може йти": Пішов красиво, але інтрига "Заради чого?" залишилася // Високий замок. - Л., 2007. - № 123. - 14-15 лип. - С. 3. - Львівська обл.
У керівному складі "Нашої України" - заміна: замість Романа Безсмертного ЦК партії відтепер керуватиме Олег Гуменюк. Безсмертного не "пішли" - він сам подав у відставку, підкреслює журналіст. В статті подано коментар до цієї події члена ради партії "Нашої України" Володимир В'яземський: "Роман Безсмертний зараз дуже активно працює у Президента. Тому суміщати таку активність з роботою на посаді керівника виконкому, яка теж вимагає чималих зусиль не буде. Роман Петрович правильно сказав, що його завдання було максимально "імплантувати" у партійну структуру В'ячеслава Кириленка, який у партії людина порівняно нова. Це вдалося, тепер Безсмертний хоче максимально попрацювати у Секретаріаті, не розпорошуватися. Безсмертний пройшов не одну виборчу компанію. Нинішня - зосереджена у руках Віктора Балоги, а не В'ячеслава Кириленка, ось керівник президентського Секретаріату і "центрує" цінні кадри навколо себе".

Радзієвський О.  Підпал нашого офісу - черговий оскал реваншистських кіл Львівщини: Інтерв'ю народного депутат України/ Записав І.Дума // Високий замок. - Л., 2007. - № 123. - 14-15 лип. - С. 16. - Львівська обл.
Навмисний підпал офісу Партії регіонів, уночі 6 липня, сколихнув львівський політикум. Цій темі була присвячена бесіда керівника Львівського обласного відділення Партії регіонів, Олексія РАДЗІЄВСЬКОГО з журналістом. Народний депутат зазначив: "Ця політична провокація вражає не лише мене і моїх партійних соратників. Не хотів би виглядати адептом політичного апокаліптизму, але факти останніх місяців свідчать про те, що Україна саме з вини Президента і його недолугої команди стає на шлях безправ'я, хаосу і скочується до автархійно-диктаторського режиму. Підпал нашого офісу - черговий оскал реваншистських кіл Львівщини, які не вміють і не здатні вести цивілізовану політичну боротьбу інакше, ніж як з каменем у руках. Хай передчасно не тішаться авантюристи, палії і погромники - все таємне рано чи пізно стає явним і відплата невідворотна. На нашому боці - закон і правда".

Буткевич О.  Гонитва за кріслами в парламент розпочалася // Вінницька газета. - 2007. - № 84. - 13 лип. - С. 2. - Вінницька обл.
Журналіст інформує, що до Вінниці завітав Юрій Кармазин, голова Партії захисників Вітчизни, яка нещодавно увійшла до мегаблоку демократичних партій, підписавши відповідну декларацію про об'єднання демократичних сил. Поки що у списку нового блоку першими називають Юрія Луценка та В'ячеслава Кириленка. Але це, як зауважив Ю.Кармазін, це не означає, що решта лідерів відпочиватимуть на лаврах. Кожна партійна сила проводитиме серйозну роботу як з виборцями, так і партійним активом. Лідер Партії захисників Вітчизни вважає: "Наша суверенна держава втратила свою форму і нагадує людину з інвалідністю. Вона не має розумної голови і доброго серця, якими до цього часу були народні депутати. Щоб вилікувати державу, Президент повернув владу народу з надією, що цього разу його вибір буде правильним і дієвим. Хоча не має гарантії, що подібна ситуація не повториться після майбутніх парламентських виборів".

Сазонов К.  Тимошенко вышла из тени // Донбасс. - 2007. - № 128. – 13 июля. - С. 6. - Донецька обл.
Цитата из статьи: "Затянувшееся молчание лидера БЮТ Юлии Тимошенко было прервано достаточно резкими заявлениями. Всем достались краткие, но емкие характеристики. Одни - патриоты, вторые - шулера. Естественно, что первые сторонники Тимошенко, а вторые симпатизируют Януковичу. Так просто выглядит украинский политикум, если верит Юлии Владимировне. Но она всегда была склонна к упрощениям. Однако стоило журналистам заговорить о сомнительных кадрах в составе БЮТ, лидер блока моментально ушла от ответа. Где делось былое красноречие?"

Без досконалої системи влади, змін виборчої системи нас чекають нові і нові потрясіння: Позиція фракції Народного Блоку Литвина в обласній раді // Вісті Рівненщини. - 2007. - № 28. - 13 лип. - С. 4. - Рівненська обл.
На шпальтах газети подано альтернативні ідеї депутатів представників фракції Народного Блоку Литвина Рівненської облради. Юрій Благодир: "Лише висунуті політичними силами і обрані безпосередньо людьми на округах депутати повинні представляти відповідні райони, міста, села у Верховній Раді". Михайло Кривко: "Стан справ у нашому суспільстві вимагає негайних кроків влади з реформування судової системи". Михайло Заблуда: "Стабільне законодавче забезпечення бізнесу, стимулювання і впровадження високотехнологічних виробництв - ось основна запорука успішного розвитку держави". Олександр Юркевич: "Подолання бідності в державі має стати не політичним гаслом, а програмою, яку можна реально виконати". Володимир Грицайчук: "Українські виробники сільгосппродукції повинні працювати у рівних умовах з європейськими. Тільки тоді аграрний сектор насправді розвиватиметься".

Виктор Янукович: Мы снова победим!/ По материалам пресс-службы ДОО ПР // Донбасс. - 2007. - № 128. - 13 июля. - С. 6. - Донецька обл.
Рекламная статья посвящена лидеру Партии регионов, премьер министру Украины. Подчеркивается, что В.Янукович по-прежнему сохраняет за собой абсолютное лидерство в рейтинге народного доверия. Вопреки всем чаяниям его недоброжелателей, несмотря на то, что народ наш традиционно не любит власть, именно Януковичу подавляющее большинство украинцев по-прежнему готово доверять управление государства. Поданы выдержки из выступлений лидера партии: "Народ во время массовых митингов выразил поддержку курсу Партии регионов на единство и стабильность. Общественное мнение - на стороне Партии регионов и ее партнеров по коалиции. Мы снова победим - вполне возможно, набрав больше голосов, чем год назад".

Палій Н.  БЮТ і "Наша Україна" не будуть "вишукувати "блохи" один в одного // Західний кур'єр. - 2007. - № 27. - 12 лип. - С. 4. - Івано-Франківська обл.
З нагоди створення організації "Батьківщина молода" Івано-Франківщину відвідали депутати-бютівці Верховної Ради України п'ятого скликання Андрій Шевченко та Євген Суслов. На зустрічі з журналістами гості розповіли про діяльність "Батьківщини молодої" та майбутні вибори до парламенту. А.Шевченко запевнив присутніх: "Наша формула проста - чесні вибори, швидка коаліція, український уряд. Щодо Івано-Франківщини БЮТ поставив високу планку. Наша ціль: кожне п'яте місце - молодіжці і кожне десяте - Івано-Франківщині. Я дуже вірю, що ми пройдемо цю компанію з "Нашою Україною" в достойній, чесній, професійній конкуренції".

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Ненцінський А.  Інтереси територіальних громад - понад усе: Із дев'ятої сесії обласної ради/ А.Ненцінський, М.Василевський // Подільські вісті. - 2007. - № 96. - 17 лип. - С. 1-2. - Хмельницька обл.
На шпальтах газети подано "Щорічний звіт голови обласної ради", що був озвучений головою Хмельницької облради Іваном Гладуном на засідання дев'ятої сесії. Рішенням сесії звіт взято до відома. Депутати затвердили нові програми: Середньострокову програму соціально-економічного розвитку області на 2007-2011 роки, Програму оновлення електричних мереж зовнішнього освітлення населених пунктів на 2007-2011 роки, Програму розвитку фізичної культури і спорту на 2007-2011 роки.

Вілкул Ю.  Гірничо-металургійний комплекс області є єдиним стрижнем її економіки: Інтерв'ю голови обласної ради/ Кореспондент газети // Зоря. - Д., 2007. - № 74. - 14 лип. - С.1, 2. – Дніпропетровська обл.
Спілкуючись з журналістом Юрій Вілкул зазначив, що на сьогодні у Гірничо-металургійний комплексі трудиться понад 220 тисяч жителів області, а до професії гірника-металурга має відношення кожен п'ятий житель. Найактуальніша проблема - це екологічні наслідки діяльності підприємств області. Голова Дніпровської облради підкреслив: "Менш ніж за рік роботи нинішнього депутатського скликання в цьому напрямі зроблено більше, ніж, за все останнє десятиліття. Ми не просто створили постійні депутатські комісії екологічного напрямку та координаційну раду, до складу якої ввійшли фахівці-економісти. Депутати зробити головне - перейшли від слів до діла й домоглися виділення коштів на природоохоронні заходи в регіоні. Гроші, покликанні захистити жителів області від шкідливого впливу підприємств-"годувальників".
 


 Огляд регіональної преси. - Вип. 50 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 18 по 20 липня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Демченко О.А., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-25-43.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення