Огляд реґіональної преси

Випуск 49, 13 - 17 липня 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Кущій О.  Почім нині мандат?: Понад п'ять мільйонів доларів має заплатити "людина з вулиці", аби потрапити до нового парламенту // Експрес. - Л., 2007. - № 98. - 12-19 лип. - С. 4. - Львівська обл.
Журналіст інформує, що ціна депутатського мандату на виборах до Верховної Ради у 2006 році становила від 2 до 14 мільйонів доларів. Автора статті цікавить, які ж розцінки за робоче місце народного обранця на позачергових виборах до парламенту. Відповідає на це запитання голова Комітету виборців Ігор Попов: "П'ять з половиною мільйонів доларів - для кандидатів не пов'язаних з партією на минулих виборах. Ці вибори мають свої ступені ризику. Зокрема немає гарантії, що ВР узагалі буде чинною. Однак немає стандарту для всіх кандидатів і партій. Якщо припустимо кандидат допомагає партії (надає приміщення для офісів чи інші ресурси - фінансові, людські, організаційні, поліграфічні медичні), то, звичайна річ, до партійної каси заплатить менше. "Людина з вулиці" платитиме "по повній програмі". Кожна з трійки партій-лідерів витратить не менше 100 мільйонів доларів для того, аби набрати відповідно свої 15, 20 чи 30 відсотків виборчих голосів".

Триндюк Ю.  "Нажми на кнопку - получишь результат…", или Особенности национального законотворчества: Интервью/ Беседовал В.Монс // Слава Севастополя. - 2007. - № 123. - 11 июл. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
Народный депутат Украины пятого созыва фракции БЮТ Юрий Триндюков делится с читателями газеты своей точкой зрения на тему совершенства Конституции, причины возникновения политической нестабильности и тонкости законотворческой деятельности. Он подчеркнул: "…весь процесс сотрудничества в расширенной коалиции национального единства сводиться к примитивной операции - нажатию нужной кнопки под присмотром десятков телекамер. Это очередное пускание пыли в глаза народу. Мы предпочитаем сложить свои депутатские мандаты, а не зарабатывать авторитет дешевым популизмом. Для того чтобы парламент продуктивно работал, нужна не мифическая расширенная коалиция, а способность оппонентов, даже с радикально противоположными позициями, вырабатывать компромиссные решения".

Карачко С.  Коли знімуть депутатську "цноту"? // Буковинське віче. - 2007. - № 50. - 11 лип. - С. 2. -  Чернівецька обл.
Автор статті обмірковує: ліквідація імунітету народних обранців - демагогія чи реально здійснена перспектива? Журналіст роз'яснює як відноситься до цього питання політичні сила України (БЮТ, "Наша Україна", регіонали, соціалісти, комуністи). Резюме автора: "На мій погляд, це питання про депутатську цноту, сьогодні потрібно як коаліції, так і опозиції. Це для них передвиборча фішка. Але як воно насправді буде, то ніхто сьогодні не може сказати. Головне щоб взяти чим більше електорату на виборах, в там якось буде. Не вірю я в ці балачки про цноту, але час покаже".

Муц О.  Справедливість є - за нею варто боротися. БЮТ "кришує" земельно-будівельну мафію, обкрадає та б'є людей…: Стаття народного депутата України // Вільне життя. - 2007. - № 55. - 11 лип. - С. 3. - Тернопільська обл.
Орест МУЦ в статті наводить факти  про звернення до нього тернопільських трудових колективів "Експрес", "Продторг-Тернопіль", жителів обласного центру щодо неправових дій депутатів БЮТ міської та обласної рад. Народний депутат заявляє: "За усіма фактами корупційних земельних "кришувань", які практикує БЮТ в Тернопільській області, я як голова обласного відділення Партії регіонів, як голова підкомітету Комітету ВР з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією, вже звертався до правоохоронних органів і хоча мафію, як ви знаєте, побороти важко, я домагатимусь, щоб корупціонерів притягли до відповідальності".

Бойко В.  Только стальной характер расплавит металл: Интервью народного депутата Украины/ Интервью брала С.Михайлюк // Жизнь. - Донецьк, 2007. - № 96. - 11 июля. - С. 2. - Донецька обл.
В преддверии профессионального праздника металлургов народный депутат Украины Владимир БОЙКО, который прошел все этапы пути - от слесаря до директора крупнейшего в стране металлургического комбината, делится своими воспоминаниями и планами. Во время беседы В.БОЙКО подчеркнул: "…несмотря на все слухи, я сохраняю верность той политической силе, с которой шел на выборы в Верховную Раду. Я остаюсь с социалистами, потому, что своих убеждений не меняю. У социалистов есть своя идеология, она мне близка. А другие партии мало, чем отличаются друг от друга - они все отстаивают интересы крупного капитала"

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Пікуш-Юнко І.  Віктор Пинзеник: "Маємо шанс отримати нову коаліцію" // Високий замок. - Л., 2007. - № 122. - 12-18 лип. - С. 4. - Львівська обл.
Ні "Наша Україна" з партнерами по блоку, ні БЮТ не мають втратити на дострокових виборах жодного відсотка голосів. Адже на політичному кону - можливість виправити помилку дворічної давності і створити у Верховній Раді міцну демократичну коаліцію, сформувати якісно новий уряд, вважає екс-міністр фінансів, лідер партії "Реформи і Порядок" (у складі БЮТ) Віктор Пинзеник. Під час зустрічі з журналістами у Центрі політичного прогнозування "Високого Замку" він зазначив: "Важко проводити агітаційну кампанію, оскільки це період літніх відпусток. Найспекотнішим буде вересень. Очевидно під час виборчої кампанії будуть "виливи бруду", спробі "війни компроматів" і намагання вплинути на результати виборів. Робитимемо все можливе, щоб не допустити підміни результатів народного волевиявлення. Поєднуватимемо свої зусилля з "Нашою Україною". Особливо це стосується східних регіонів".

Разгоняєв М.  В Україні намагаються реалізувати сценарій тоталітарної однодумності й одностайності: Коментар народного депутата України // Зоря. - Д., 2007. - № 73. - 12 лип. - С. 6. - Дніпропетровська обл.
Член парламентської фракції Партії регіонів, перший заступник голови Дніпропетровського обласного відділення ПР Михайло РАЗГОНЯЄВ вважає, що так звана демократична коаліція мегаблоку "Наша Україна" - Народна Самооборона" є насправді тоталітарним об'єднанням, де в зародку придушуються принципи демократії. В коментарі Прес-службі Партії регіонів він заявив: "Керівник секретаріату президента Віктор Балога, сам того не розуміючи, розкривши рішення, ухвалені на засіданні мегаблоку, дискредитував поняття "демократія". Про яку демократію може йтися, якщо мати власну думку і доносити її до людей стає карним. По суті, включених у список людей керівництво мегаблоку перетворює в роботів, говоритимуть і голосуватимуть так, як це необхідно п'ятірці лідерів. Інтереси народу в цьому випадку відіграють другорядну роль".

Сазонов К.  Потеряли демократию? // Донбасс. - 2007. - № 127. - 12 июля. - С. 4. - Донецька обл.
Автор статьи анализирует сложившуюся ситуацию внутри предвыборного мегаблока "Наша Украина" - Народная Самооборона" в связи с несогласием Конгресса украинских националистов войти в единую партию после выборов в парламент. Журналист считает: "В Украине все традиционно. Глава избирательного штаба душит инакомыслие в зародыше, тоталитарными методами создавая демократическое государство. Избирателя терзают тяжкие сомнения - выйдет ли свобода из такой дисциплины. Смешно сказать - в процессе объединения ради общего блага украинские демократы готовы пожертвовать демократией даже в своих рядах. Потеряли демократию в процессе борьбы за нее".

Тимошенко Ю.  Не всі політики однакові! // Високий замок. - Л., 2007. - № 122. - 12-18 лип. - С. 4. - Львівська обл.
Лідер блоку БЮТ Юлія Тимошенко звертається до громадян України: "Політики не однакові! Кажу вам про це твердо і переконливо. Наша політична команда десять років веде безкомпромісну боротьбу з клановими родинами, які незаконно прибрали до рук три чверті  Національного багатства України. Ми і вони не просто різні. Ми намагаємося дати Україні нове життя, а вони прагнуть залишити все як є. Ми хочемо мати сильну незалежну країну, а їм потрібна політика, щоб зберегти присвоєне багатство. Закликаю вас не бути байдужими, байдужість і зневіра є великим гріхом Не час втомлюватись від політики, коли йдеться про вашу долю і долю країни".

Яровий С.  Лідер ЗМІН // Деснянська правда. - 2007. - № 77. - 12 лип. - С. 2. -: Чернігівська обл.
Першим номером виборчого списку "Наша Україна - Народна Самооборона" став Юрій Луценко. Цитата автора статті: "По-перше, він має найбільший рівень суспільної підтримки серед усіх лідерів партій-учасниць блоку. По-друге, Луценко вважає необхідним чітко слідувати лінії на підтримку Президента Віктора Ющенка. За великим рахунком, підписана декілька тижнів тому декларація про консолідацію "Народної Самооборони" і "Нашої України", що передувала блоку, була актом про співпрацю між найбільш рейтинговими політиками демократичного табору - Ющенком та Луценком. Президент довіряє лідеру "Самооборони", шанує його принциповість і здатність до самостійної позиції. Ющенку як сильному і демократичному лідеру не потрібні прояви вірного підданства - для нього важливіше мати у союзниках чесного, але самодостатнього політика, здатного на незалежні вчинки".

Стрілець В.  Коли б місця у мегаблоці не стали яблуком розбрату // Черкаський край. - 2007. - № 52. - 11 лип. - С.4. - Черкаська обл.
Журналіст аналізує першу "десятку" виборчого блоку під назвою "Наша Україна - Народна Самооборона". Автор розмірковує, щодо визначення першого номеру списку, співчуває представникам УНП, жоден з яких не увійшов до першої "десятки".

Яровий С.  Час молодих // Вільне життя. - 2007. - № 55. - 11 лип. - С. 2. - Тернопільська обл.
Першочерговим завданням політиків тепер є відновлення поваги українців до влади, до нового парламенту. На думку автора статті, єдиною політичною силою, що має довіру народу і зможе все виправити - "Народна самооборона" з лідером Юрієм Луценко. Цитата: "Луценко і його соратники із "Самооборони" вірять у те, що в Україні слід будувати європейську демократичну, соціально орієнтовану державу, що ставить на перше місце підтримку цивільного суспільства, малого і середнього бізнесу. Реалізація цих завдань можлива тільки в умовах консолідації всіх демократичних сил. Оновлення українського політикуму, прихід до нього молодих, успішних незаплямованих криміналом і зв'язками зі старою владою людей є одним з найважливіших цілей блоку демократичних партій".

Кобець О.  Програма "Нашої України" буде по-справжньому народною // Народне слово. - 2007. - № 71. - 10 лип. - С. 2. - Кіровоградська обл.
В рамках Всеукраїнського туру партії "Наша Україна" "Напишемо програму разом" на Кіровоградщині побували депутати Верховної Ради п'ятого скликання Е.Зейналов, С.Бичков, В.Лановий, О.Третьяков, інформує кореспондент. В статті подана інформація про зустрічі Едуарда Зейналова з виборцями, активом місцевих осередків НУ, колективами підприємств та установ. На думку Е.Зейналова, одна з основних причин виникнення політичного конфлікту в Україні полягає у відсутності чіткого розподілу повноважень між різними гілками влади. Нечітко виписані й окремі положення Конституції, що дозволяє по-різному їх трактувати. Саме тому, переконаний депутат, одночасно з виборами до парламенту необхідно провести референдум з питань внесення змін до основного законодавчого документа країни.

Лис В.  З чим Литвин іде на вибори // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 75. - 10 лип. - С. 3. - Волинська обл.
На зустрічі у прес-центрі "Волинський вибір" голова Народної партії Володимир Литвин зазначив: "На моє глибоке переконання, передвиборна кампанія не припинялась з 2004 року - 30 вересня - це проміжний етап, пристрілка перед президентськими виборами". Кореспондент інформує, що на думку екс-спікера Верховної Ради, формування команд на парламентські вибори та інші події, які мають місце, ставлять мету зачистити опонентів, суперників на президентські вибори, щоб на вибори залишилися два реальних кандидати - Ющенко і Янукович.

Надвірний М.  В.Лановий: "Хочу майбутнього" // Кіровоградська правда. - 2007. - № 51. - 10 лип. - С. 1, 2. - Кіровоградська обл.
Депутат п'ятого скликання Верховної Ради України, Володимир Лановий відвідав Новоархангельський, Бобринецький, Компаніївський райони Кіровоградщини. Під час зустрічі з активом осередків "Нашої України" він прокоментував ситуацію, за якої демократичні сили йдуть на позачергові вибори. Цитата: "Позиція "Нашої України", як свідчить незалежний моніторинг громадської думки, покращується, завдяки тому, що партія оновлюється. У прохідному списку обов'язково з'являться цікаві молоді обличчя. Тих людей, котрі раніше себе дискредитували, вже не буде. Дещо змінюється й ідеологія, засади партійної політики для оздоровлення суспільства. Скажімо, в 2004-му ми гадали, що змінивши людей у владі, зможемо враз змінити систему. Тепер бачимо, що то був хибний підхід - треба змінювати систему, залучаючи людей до процесу незворотної демократизації суспільства. …Зрозумійте. Не треба жалкувати за 360 мільйонами гривень, корті необхідні на організацію виборів. Можемо втратити значно більше - мільярди, якщо не зупинимо розвал".

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Пархоменко Л.  "Новобогданівки у нас не буде": Нотатки із сесії обласної ради // Деснянська правда. - 2007. - № 77. - 12 лип. - С. 2. - Чернігівська обл.
Подана інформація щодо проведення 12 сесії Чернігівської облради 5 скликання. Розглядалися питання: "Про стан пожежної та техногенної безпеки території частини А 1479 Міністерства оборони України, розташованої на території Ічнянського району Чернігівської області", "Про підвищення ефективності використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст шляхом удосконалення орендних відносин". Було оголошено, що обласний бюджет зріс на 111 мільйонів гривень. Ці гроші підуть на соціально-економічний розвиток, на будівництво та реконструкцію, ремонт автодоріг, на підвищення зарплати педагогам та медикам тощо. Журналіст інформує, Фракція комуністів облради заявила на засідання, що вони разом з Міністерством охорони здоров'я сприятимуть і допомагатимуть повному медичному оздоровленню населення області.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 49 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 13 по 17 липня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Демченко О.А., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-25-43.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення