Огляд реґіональної преси

Випуск 48, 11 - 13 липня 2007 р.

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Білорус О.  Енергоносії, жінки, зброя: Інтерв'ю народного депутата/ Записав А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 97. - 10 - 11 лип. - С. 6. - Львівська обл.
В столиці України закінчила роботу шістнадцята сесія Парламентської асамблеї ОБСЄ. Про роботу парламентарів ОБСЄ, які приїхали з понад півсотні країн світу, кореспондент газети розпитав народного депутата України п'ятого скликання Олега Білоруса. "Власне настав час підбити підсумки за весь період роботи ОБСЄ з моменту підписання Гельсінських угод про безпеку і співробітництво в Європі 1975 року, - зауважує Олег Білорус. - Ну й головна тема сесії (а ці сесії завжди тематичні) - енергетична безпека сучасної Європи". Говорячи про результат роботи, він додав: "Сам факт успішного проведення сесії у Києві є дуже позитивним для України. Насамперед зазначу, що представники країн-учасниць ОБСЄ напрочуд позитивно відгукуються про організацію заходу".

Кисельов В.  "Мене "замовляти" тричі": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 96. - 7 - 8 лип. - С. 4. - Львівська обл.
В редакції газети побував народний депутат  України один з лідерів Партії регіонів Василь КИСЕЛЬОВ. В розмові з журналістом він розповів про моменти свого особистого життя. Підсумувавши свій виступ Василь КИСЕЛЬОВ підкреслив: "Для мене - найважливіше - робота. І взагалі для мене життя - це рух".

Скударь Г.  Машиностроители давно без защиты государства: Интервью народного депутата України/ Записала Н. Терен // Донбасс. - 2007. - № 124. - 6 июля. - С. 7. - Донецька обл.
В интервью корреспонденту газеты народный депутат Украины, президент ЗАО "Новокраматорский машиностроительный завод", член экономического совета при президенте страны Георгий СКУДАРЬ рассказал о причинах низкой конкурентоспособности отечественного машиностроения. А также о том, почему не стоит ожидать иностранных инвестиций в отрасль. "Украина не производит свои автомобили потому, что оснащение автозаводов не отвечает современным требованиям, - акцентирует народный депутат. - Считаю, что нашему государству необходимо создавать условия, которые бы позволили украинскому бизнесу вкладывать деньги в инновации, применяемые на отечественных предприятиях. Государство должно поддерживать наукоемкие отрасли, иначе мы всю жизнь будем платить деньги за чужой интеллект".

Пукіш-Юнко І.  Президент перепросив за "труну з кришкою", або чому В. Ющенко сподобав двопалатний парламент // Високий замок. - 2007. - №117. - 5 - 11 лип. - С. 4. - Львівська обл.
В статті авторка зосереджує увагу на одному з актуальніших питань політичного сьогодення - намірами Президента створити двопалатний парламент. Якою бачить двопалатну Верховну Раду - Віктор Ющенко не уточнив. Цю тему за нього обговорюють народні обранці. Автор приводить коментар на цю тему народного депутата п'ятого скликання Микола Оніщука: "Тут йдеться не лише про ідею двопалатного парламенту, а й про скорочення його чисельності, скасування депутатської недоторканості, скорочення терміну, на який обирають Верховну Раду, підвищення ролі місцевого самоврядування... Усе це треба розглядати у комплексі, а не зводити до питання двопалатності".

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Вербицька Т.  БЮТівці оголосили конкурс // Вінницька газета. - 2007. - № 82. - 10 лип. - С. 2. - Вінницька обл.
Керівник Вінницької обласної партійної організації "ВО "Батьківщина" Г. Філіпчук провів прес-конференцію, пріоритетним питанням якої була підготовка до дострокових парламентських виборів, повідомляє автор статті.  Кандидатами у депутати, зазначив керівник обласного осередку, будуть набирати людей з активною життєвою позицією, авторитетних, які мають соціальну і моральну вагу в суспільстві. "До народу треба йти з відкритим забралом, маючи власну гідність", - переконаний Філіпчук.

Жебрівський П.  Язикатих - покарати!: Інтерв'ю народного депутата/ Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 97. - 10 - 11 лип. - С. 5. - Львівська обл.
Народний депутат України V Павло Жебрівський прокоментував позицію глави Секретаріату Президента В. Балоги відносно "єдиної інформаційної політики і покарання за вільнодумство". На думку П. Жебрівського, "блок мусить жити за єдиними правилами, за спільною для усіх концепцією і в єдиному інформаційному просторі". "Це також, - додає Павло Жебрівський, - промовляє за необхідність єдиної ідеології і єдиного напрямку донесення своєї позиції до суспільства. … На закритому організаційному засіданні мегаблоку керівник держави поставив чітку обов'язкову вимогу: всі учасники об'єднання повинні триматися єдиної скоординованої інформаційної лінії. Тому дороги назад уже немає".

Заєць І.  "Правиця" все під контролем?: Інтерв'ю першого заступника голови НРУ/ Записала І. Коваленко // Експрес. - Л., 2007. - № 97. - 10 - 11 лип. - С. 4. - Львівська обл.
Обласні організації НРУ та УНП не згодні саморозпуститись та увійти до єдиної демократичної партії, зауважує кореспондент газети.  Про ситуацію, що склалася в лавах політичної сили розповідає перший заступник голови УНП Іван Заєць. Він підкреслив, що провід УНП схвалив рішення про входження УНП до мегаблоку. Прокоментував останні переговори щодо створення мегаблоку  народний депутат України п'ятого скликання, голова Львівської крайової організації НРУ Ярослав КЕНДЗЬОР: "Ця проблема ділиться на дві частини. Перша стосується створення мегаблоку, в доцільності якого ніхто в НРУ не сумнівається. Попри те, що участь у блоці шкодить іміджу НРУ, ми переконані, що наша участь допоможе національно-демократичним силам перемогти на дострокових парламентських виборах".

Ляшко О.  Не будьмо дріб'язковими!: Інтерв'ю народного депутата п'ятого скликання України/ Записала І. Лопух // Експрес. - Л., 2007. - № 97. - 10 - 11 лип. - С. 5. - Львівська обл.
БЮТ має намір самостійно створити більшість у новому парламенті, зауважує кореспондент газети, а підставою для цього будуть 226 депутатських мандатів, які блок може здобути на дострокових парламентських виборах. Свою думку з цього приводу висловив народний депутат п'ятого скликання Олег Ляшко: "Це, звичайно важке, але посильне завдання. Зважаючи на ситуацію в країні, зважаючи на нашу підготовку до цієї виборчої кампанії й нашу активну роботу, ми матимемо цю кількість голосів. Він зупинився також на питанні створення єдиної політичної партії, шляхом трансформування її із блоку: "Політичні сили мають об'єднуватися, бо час одинаків, дрібних політгравців минув. Тому відразу після парламентських виборів, після того, як ми створимо більшість у парламенті, процес перетворення блоку на єдину партію буде завершений".

Полулях С.  На шляху до демократії // Кіровоградська правда. - 2007. - № 50. - 7 лип. - С. 2. - Кіровоградська обл.
Наміри "Нашої України" в підготовці до дострокових виборів серйозні - це засвідчила делегація, яку очолив О. Третьяков - народний депутат п'ятого скликання. Олександр Третьяков почав спілкування з кіровоградськими журналістами наступним чином: "Вибори 2007 року розпочалися, і це вже не предмет дискусії, а аксіома". Основною причиною політичної кризи О. Третьяков вважає відсутність збалансованого конституційного забезпечення, а тому це повинно стати першочерговим завданням нового парламенту. З кіровоградськими журналістами зустрілися також народній обранці V скликання С. БИЧКОВ, Е. Зейналов, В. Лановий.

Шкріба В.  В Україні таки буде запроваджено європейські соціальні стандарти: Інтерв'ю керівника обласної організації НСНУ/ Записав М. Невинний // Новини Закарпаття. - 2007. - № 75 - 76. - 7 лип. - С. 4. - Закарпатська обл.
Виборча кампанія в Україні набирає обертів. Як готується до дострокових виборів політична сила, яка з самого початку виступала за розпуск парламенту розповідає керівник Закарпатського обласного осередку партії "НУ" В. Шкріба. Він зупинився на етапах написання передвиборчої програми, соціальних гарантіях для громадян, прогнозуванні щодо майбутнього в лавах партії.

Кисельов В.  Кому адмінресурсу? Налітай!: Інтерв'ю народного депутата п'ятого скликання України/ В. Кисельов, І. Кріль; Записала О. Кущій // Експрес. - Л., 2007. - № 95. - 6 - 7 лип. - С. 4. - Львівська обл.
Питання застосування адмінресурсу на вересневих виборах обговорював в інтерв'ю з народними депутатами п'ятого скликання - представниками Партії регіонів Василем КИСЕЛЬОВИМ та "Нашої України" Ігорем Крілем кореспондент газети. "Тільки з метою адміністративного втручання у виборчий процес та фальшувань виборів можна призначати керівників виконавчої влади, підпорядкованих Президентові, керувати виборчими штабами однієї з опозиційних сил, - зауважує Василь КИСЕЛЬОВ. - Організація роботи Президента держави і управління регіонами є складною справою, тож і голова президентської канцелярії, і губернатори мали б у такий гарячий час дбати насамперед про ефективну роботу підпорядкованих їм структур, а не про забезпечення успіху на виборах однієї з політичних сил". Ігор Кріль вважає, що "голови обласних адміністрацій є насамперед політичними фігурами". "Тому наші губернатори, - підкреслив Кріль, - можуть і повинні очолювати виборчі штаби "Нашої України" в областях".

Кобильченко О.  Вибори - подвійне свято // Вінниччина. - 2007. - № 51. - 6 лип. - С. 1. - Вінницька обл.
Торжество народовладдя і повний крах зрадництва - такої думки очільник Вінницької обласної організації "ВО "Батьківщина" Г. Філіпчук, інформує журналістка. Виступаючи перед представниками ЗМІ, він окреслив основні позиції БЮТу, як суб'єкта виборчого процесу.

Коваль В.  Помаранчеві таки об'єдналися!: Інтерв'ю лідерів партій/ В. Коваль, М. Катеринчук, Ю. Костенко; Записала О. Кордоба // Експрес. - Л., 2007. - № 95. - 6 - 7 лип. - С. 1, 4. - Львівська обл.
Десять політичних партій підписали декларацію про створення блоку демократичних сил під назвою "Наша Україна" - "Народна самооборона". Чи задоволені всі учасники переговорів результатами домовленостей, кореспондент розпитав В'ячеслава Коваля - заступника голови НРУ, Миколу Катеринчука - одного з лідерів "Народної Самооборони" та Юрія Костенка - голову УНП. Микола Катеринчук: "Завершення цього переговорного процесу повинні оцінити самі виборці. Йдеться про створення переможного продукту, який гордо можна запропонувати виборцю". "Ми зрозуміли, що сперечатися, відстоюючи власні принципи, можна дуже довго, але це не додасть нам голосів виборців, - додав Катеринчук. - Зауважу, що ті політики, які підписали відповідні декларації, усвідомлюють свою відповідальність перед демократичним майбутнім України". Костенко: "Як на мене, у цій ситуації українські політичні сили чи не вперше, виявили здоровий глузд. Гадаю, це сподобається виборцю".

Лободенко В.  "Якщо до влади є претензії, її необхідно змінити!" // Гарт. - 2007. - № 27. - 6 лип. - С. 6. - Чернігівська обл.
На Чернігівщині лідер "НСНУ" В. Кириленко провів прес-конференцію для регіональних ЗМІ. Головною темою було написання передвиборчої програми, новини партійного життя. Невід'ємною частиною розмови стали питання, які хвилюють виборців - це соціальні гарантії громадян, депутатська недоторканість майбутнього парламенту.

Шкутяк З.  Шантаж чи добра воля?: Коментар лідерів політичних партій/ З. Шкутяк, В. Каськів, Ю. Кармазін; Записала О. Кущій // Експрес. - Л., 2007. - № 95. - 6 - 7 лип. - С. 4. - Львівська обл.
Кандидатом у народні депутати від помаранчевого мегаблоку можна стати, лише написавши заяву про відмову від депутатської недоторканості, зауважує кореспондент. Він запросив прокоментувати це питання лідерів деяких політичних сил, зокрема, представника "Нашої України" Зіновія Шкутяка: "Моє ставлення до цього є категоричним: така позиція партії не є популізмом, оскільки депутатський імунітет перетворився у гальмо розвитку суспільства".

Антоненко О.  Народну програму писатиме виборець // Новий день. - 2007. - № 27. - 5 лип. - С. 5. - Херсонська обл.
Члени парламентської фракції "Наша Україна" С. Аржевітін, Н. Прокопович, В. Борисов та В. Шкляр відвідали Херсонщину в рамках регіонального туру "Програму "Нашої України" і Президента пише народ", зауважує авторка. Головна мета туру - винести урок з минулого і дати відсіч роздиранню України, спекуляціям на мовному ґрунті, авантюрам з федералізацією, залякуванням блокуванням з НАТО, нагнітанням міжконфесійного та міжнаціонального конфліктів. Станіслав Аржевітін прокоментував мету туру: "… роз'їхалися регіонами, аби спільними зусиллями створити програму наших дій, аналізуючи й відкрито розповідаючи людям, що з обіцяного ми зробили, що ні і "чому". Зупиняючись на роботі партії, він додав: "Наша Україна" доведе, що вміє виправляти помилки. Адже оновлено керівні органи партії, в неї влилися нові потужні сили".

Третьяков О.  Дострокові вибори - це демократична норма, вважають "нашоукраїнці": Інтерв'ю народного депутата п'ятого скликання України/ Записав Б. Куманський // Народне слово. - 2007. - № 69. - 5 лип. - С. 1. - Кіровоградська обл.
У Кіровограді побував народний депутат Верховної Ради п'ятого скликання член фракції "Наша Україна" О. Третьяков, який влаштував прес-конференцію для журналістів місцевих ЗМІ і дав відповіді на запитання відносно дострокових виборів, формування списків, використовування адмінресурсу під час виборчого процесу. Зокрема, він зауважив: "Це абсолютно демократичний процес, який нічого спільного з узурпацією влади президентом не має. … Президент розпустив Верховну Раду тому, що вона перетворилася на орган політичної корупції".

Лис В.  Кандидати БЮТ вже мають "свої" округи // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 73. - 5 лип. - С. 3. - Волинська обл.
БЮТ цілеспрямовано готується до дострокових виборів, засвідчили члени обласної організації БЮТ на прес-конференції для журналістів місцевих ЗМІ, зауважує автор. Йшлося на прес-конференції і про позицію лідера БЮТ Ю. Тимошенко провести разом з достроковими виборами референдум щодо нової редакції Конституції України. Першочерговим завданням нового парламенту було названо прийняття закону про місцеве самоврядування, після якого планується провести вибори до місцевих рад.

Нечипуренко О.  Сила жінки - в багатогранності // Новий день. - 2007. - № 27. - 5 лип. - С. 5. - Херсонська обл.
У політиці слабких жінок не буває. Про долю такої людини, а саме народного депутата від "Нашої України" п'ятого скликання Наталію Прокопович йдеться в статті автора. На законотворчому рівні вона працювала над проблемами підтримки підприємництва, регуляторної політики, розробкою механізмів роздержавлення та приватизації підприємств, інвестицій, адміністративно-територіальної реформи. Наталія Прокопович надала свою позицію щодо майбутніх парламентських виборів: "Напередодні виборів нам всім важливо зрозуміти, що ми один народ, скільки б окремі політики нас не "накручували", переконуючи в необхідності реалізації, в мовних розбіжностях. Вибори можливо останній шанс це усвідомити, щоб не відкинути Україну на багато років назад і знову боротися за її свободу та незалежність".

Яворівський В.  "За підсумками виборів у парламенті складеться інша конфігурація": Інтерв'ю народного депутата України п’ятого скликання/ Записав Б. Куманський // Народне слово. - 2007. - № 69. - 5 лип. - С. 1. - Кіровоградська обл.
Відомий письменник і політик Володимир Яворівський нещодавно побував у Кіровограді. Він - член фракції БЮТ Верховної Ради п'ятого скликання, один із тих, хто заради дострокових парламентських виборів склав свої депутатські повноваження. В інтерв'ю з кореспондентом, він прокоментував свою позицію: "Повірте мені, блок Юлії Тимошенко вимів із своїх списків усе те сміття яке туди занесли вітри. Звичайно помилки були і будуть, але питання стоїть так, щоб їх звести до мінімуму. Я переконаний, що за підсумками виборів у парламенті складеться зовсім інша конфігурація". Коментуючи питання недоторканості народних обранців, він наголосив: "Депутатська недоторканість - це велике гальмо. Якби її не було, сьогодні парламент був би зовсім іншим".

Шевченко І.  Толока по - "нашоукраїнськи" // Житомирщина. - 2007. - № 68. - 28 черв. - С. 2. - Житомирська обл.
Регіональна організація "Народного Союзу "Наша Україна" успішно продовжує реалізацію проекту "Добробут власними руками", ініційованого її лідером - депутатом п'ятого скликання Павлом Жебрівським. На урочистостях зібралися представники майже з усіх районних організацій "НСНУ" області.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Над чим працюють депутатські комісії/ Відділ з питань взаємодії із ЗМІ // Черкаський край. - 2007. - № 51. - 6 лип. - С. 5. - Черкаська обл.
Завершився перший період роботи Черкаської обласної ради п'ятого скликання. Редакція газети друкує звіт роботи постійних депутатських комісій, які працювали над найбільш важливими напрямками діяльності облради. У поточному скликанні на своїх засіданнях постійні комісії розглянули понад півтисячі питань.

Васильєва Г.  "Тільки в об'єднанні - сила" // Житомирщина. - 2007. - № 69. - 3 лип. - С. 2. - Житомирська обл.
Голова Житомирської обласної ради І. М. Синявська дала прес-конференцію для представників провідних ЗМІ області. Вона зосередила увагу на головних питаннях щодо політичної та економічної ситуації в області, зазначивши, що перше півріччя завершується з непоганими результатами, особливо в бюджетній сфері. Синявська поділилася своїми думками з приводу оголошення Президентом соціальних вимог, підкресливши, що таким чином Ющенко послідовно виконує свою передвиборну програму. Підсумовуючи роботу керівник облради зазначила, що Житомирська облрада була першою, яка об'єднала в квітні 2006 року більшість і працювала нормально.

Ригун А.  "Якщо мою діяльність підтримає громада, я працюватиму в області й надалі" // Житомирщина. - 2007. - № 69. - 3 лип. - С. 3. - Житомирська обл.
26 червня виповнилося шість місяців, як Житомирську обласну держадміністрацію очолив Ю. Павленко. Авторка в своїй статті зосередила увагу на підсумках перших півроку роботи Юрія Павленко на новій посаді та його планами на майбутнє.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Сазонов К.  Пикет с газом // Донбасс. - 2007. - № 124. - 6 июля. - С. 2. - Донецька обл.
Активисты Донецкого БЮТа провели пикет у здания облгосадминистрации, сообщает автор.  Цель акции - обратить внимание властей на вопросы, связанные с ценами на энергоносители. Именно они, по мнению бютовцев, являются причиной высоких коммунальных тарифов.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 48 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 11 по 13 липня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення