Огляд реґіональної преси

Випуск 47, 7 - 10 липня 2007 р.

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
 


ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Сазонов К.  Былые заслуги и цена заслуги // Донбасс. - 2007. - № 122. - 4 июля. - С. 6. - Донецька обл.
В своей статье автор рассуждает об услугах, имеющих место в мире большой политики. В частности, он анализирует позицию Председателя  Верховного Совета Украины Александра МОРОЗА. Так, лидер Социалистической партии Украины А. МОРОЗ считает, что именно его заслугу по приведению Виктора Ющенко к власти, Президент не оценил до конца, подчеркнул журналист газеты.

Сазонов К.  Не кажи гоп, поки не перескочиш // Донбасс. - 2007. - № 122. - 4 июля. - С. 6. - Донецька обл.
О планах работы в парламенте поделился народный депутат Украины от НСНУ Александр ТРЕТЬЯКОВ, сообщает корреспондент газеты. Одним из первых заданий, которые ставит перед собой "Наша Украина" в работе Верховной Рады Украины нового созыва, будет отмена депутатской неприкосновенности и принятие новой редакции Конституции, заявил народный депутат. "На протяжении последних двух лет над Основным Законом страны так надругались, что никакие правки не изменят в сознании людей негативного восприятия. Нужна новая редакция, чтобы сломать этот психологический стереотип", - считает ТРЕТЬЯКОВ.

Вінський Й.  "Від кожної політичної тварі - міністрів по парі": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала О. Кордоба // Експрес. - Л., 2007. - № 93. - 3 - 4 лип. - С. 4. - Львівська обл.
Лідер БЮТ Юлія ТИМОШЕНКО пропонує винести на референдум два проекти нової редакції Конституції. В одному з них має бути представлена парламентська форма правління, в другому - президентська. Про деталі прийняття нового Основного Закону - в інтерв'ю з народним депутатом України від БЮТ Йосипом ВІНСЬКИМ. "Основний Закон має передбачати персональну відповідальність політиків та чиновників за їхню діяльність, а також скорочення чисельності складу Верховної Ради, - зауважив Й. ВІНСЬКИЙ. - Оскільки сьогодні наша держава перебуває на перехідному етапі розвитку, слід чітко визначити центр її управління - ним може бути або Президент, або парламент. Пропозиція Юлії ТИМОШЕНКО зводиться до того, аби сам народ визначив, який варіант державного устрою йому більше імпонує".

Герасим'юк О.  "Пишемо програму разом з людьми": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав С. Клопот // Деснянська правда. - 2007. - № 73. - 3 лип. - С. 2. - Чернігівська обл.
26 - 28 червня мешканці області мали змогу зустрітися з відомою телеведучою, народним депутатом V скликання, членом партії НСНУ Ольгою ГЕРАСИМ'ЮК. У Чернігові вона спілкувалася з мешканцями міста та у прямому ефірі на обласному радіо. В інтерв'ю Ольга ГЕРАСИМ'ЮК зосередилась на своїй роботі, на причинах відвідин регіону: "Приїжджаю тому, що  вважаю: депутати, взагалі то, повинні в першу чергу розмовляти з людьми, а не між собою ділити гроші та переходити з фракції у фракцію. І нинішня акція "Нашої України" "Пишемо програму разом!", учасницею якої я була, зокрема, на Чернігівщині, не виняток. Мета - разом з виборцями написати справді народну програму блоку". Ольга ГЕРАСИМ'ЮК поділилася своїми враженнями від роботи у Верховній Раді: "Багато тих, хто прийшов під дах депутатського імунітету, лобіювали чиїсь інтереси, дбали про спрямування бюджетних коштів у власні кишені. Боротися було надзвичайно важко та й ще у меншості, права якої не дотримувалися. Однак, я щаслива, адже належу до тих 159-ти, які показали людям, що для них головне - Батьківщина, а не пільги, блага чи можливість наживатись".

Кальцев С.  "Закони вигадувати не потрібно. Слід уміти слухати людей": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала Н. Кузьменко // Запорізька правда. - 2007. - № 96. - 3 лип. - С. 2. - Запорізька обл.
У народного депутата Сергія КАЛЬЦЕВА - один із найбільших в Україні округів - понад 400 тисяч жителів в чотирьох районах Запоріжжя, акцентує увагу кореспондент газети. Про те, як вирішуються проблеми в регіоні та що саме зараз турбує народного депутата від Партії регіонів - в розмові з журналістом. Зупиняючись на роботі у Верховній Раді, С. КАЛЬЦЕВ повідомив: "Я ініціював закон про продовження термінів приватизації житла до кінця 2008 року. Моя юридична служба підготувала й інші законопроекти: про пенсійне забезпечення, про податок із доходів фізичних осіб, зміни до Кодексу України відносно адміністративних правопорушень". Сергій КАЛЬЦЕВ упевнений, що зміни в закони не потрібно вигадувати. Їх підказують зустрічі з виборцями та саме життя.

Оніщук М.  Напівнедоторканість: Інтерв'ю народного депутата України/ Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 93. - 3 - 4 лип. - С. 4. - Львівська обл.
Народні депутати від Партії регіонів готові лише частково відмовитися від депутатського імунітету. Як розцінюють цей крок їхні політичні опоненти, кореспондент розпитав народного депутата України Миколу ОНІЩУКА. "Без сумніву слід констатувати той факт, що ця заява є дуже несподіваною і прогресивною, - зауважує Микола ОНІЩУК, - … з юридичної точки зору, політична відповідальність і депутатський імунітет - це абсолютно різні речі. Вони - у різних площинах, і їх не можна порівнювати. Проти нардепа, який скоїв злочин, можна буде порушити кримінальну справу без згоди парламенту". Свій коментар надав і народний депутат від Партії регіонів Ярослав СУХИЙ: "Політична недоторканість передбачає, що народного депутата не можна переслідувати за його політичні виступи чи переконання. Зрештою, це європейська практика".

Пукіш-Юнко І.  Синдром "касетних скандалів" // Високий замок. - 2007. - № 115. - 3 лип. - С. 4. - Львівська обл.
Автор проясняє ситуацію, що виникла навколо телефонної розмови, в якій нібито звучать голоси лідера БЮТ Ю. ТИМОШЕНКО та Президента України В. Ющенко. Поповзли розмови про черговий "касетний скандал". Свою думку з цього приводу надав народний депутат України п'ятого скликання Володимир ПОЛОХАЛО: "Те, що так сьогодні обговорюють, - провокація з подачі політтехнологів, які займаються "чорним піаром".

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Кириленко В.  "Соціальна політика має бути далекоглядною, системною і справедливою": Інтерв'ю народного депутата/ Записав П. Зубенко // Київська правда. - 2007. - № 72. - 10 лип. - С. 1 - 2. - Київська обл.
Лідер "Нашої України" дав ексклюзивне інтерв'ю кореспонденту газети, на початку якого зупинився на сьогоденні регіону, перспективах Київської області. А головними питаннями в розмові стали створення мегаблоку, реформування судової системи, вступ України в НАТО. "Процес об'єднання - не чиясь штучна ініціатива, це воля виборців, які нас підтримують, - підкреслює В'ячеслав КИРИЛЕНКО. - Суть його така - єдиний список - єдина партія до кінця року". Обговорюючи питання редакції Основного Закону, лідер партії наголосив: "Сьогоднішній хаос у відносинах між гілками влади - породження недолугих змін від 8 грудня 2004 року. Тому якомога швидше необхідно ухвалити нову редакцію Основного Закону. А це можна зробити швидко і якісно лише на всенародному референдумі".

Сазонов К.  "Наша Украина" вышла на свет // Донбасс. - 2007. - № 122. - 4 июля. - С. 3. - Донецька обл.
Заместитель председателя Донецкого отделения НСНУ З. Шкутяк и председатель Донецкого областного отделения НСНУ А. Клименко во время встречи с журналистами остановились на теме предстоящих парламентских выборов. Разговор коснулся причин политического кризиса, а также темы усовершенствования Основного Закона Украины. Председатель Донецкого областного отделения НСНУ А. Клименко в свою очередь пообещал, что оппозиция из Донецкого региона в будущем парламенте будет присутствовать в количестве хотя бы одного народного депутата.

Мельник М.  "Без політики не житиму!": Інтерв'ю керівника обласної партійної організації СПУ/ Записала І, Медведєва // Вінниччина. - 2007. - № 50. - 3 лип. - С. 2. - Вінницька обл.
Керівник фракції СПУ у Вінницькій області Микола Мельник - найдосвідченіший представник місцевого політикуму надав інтерв'ю в якому розповів про свою роботу, зосередив увагу на проблемних питаннях регіону, на передвиборній кампанії соціалістів.

Пукіш-Юнко І.  Кириленко - Луценко: дует чи дуель? // Високий замок. - 2007. - № 115. - 3 лип. - С. 1, 4. - Львівська обл.
Тема взаємовідносин між "Нашою Україною" і "Народною самообороною" стає дедалі гарячішаю, зауважує кореспондент газети. Першим сигналом стала заява Юрія Луценка про те, що його політична сила може піти на вибори самостійно, якщо до 1 липня не будуть узгоджені технічні принципи створення мегаблоку. Прокоментувати події між політичними силами, кореспондентка газети запросила народного депутата України п'ятого скликання Лілію ГРИГОРОВИЧ.

Ярославский И.  Будут новые программы // Южная правда. - 2007. - № 71. - 3 июля. - С. 2. - Миколаївська обл.
В помещении областного штаба БЮТ состоялась пресс-конференция депутатов Николаевского областного совета от БЮТ В. В. Бутко, Я. В. Индикова и члена фракции БЮТ в николаевском горсовете А. Н. Бердника. Депутаты рассказали журналистам о ряде новых программ, реализуемых Блоком Юлии Тимошенко в Николаевской области.

Герасим'юк О.  "На чесних виборах ми переможемо": Інтерв'ю народних депутатів/ О. Герасим'юк, Р. Князевич; Записали Л. Кутинський, Н. Палій // Західний кур'єр. - 2007. - № 25. - 28 черв. - С. 5. - Івано-Франківська обл.
Гостями редакції газети були депутати Верховної Ради України п'ятого скликання від НСНУ Ольга ГЕРАСИМ'ЮК та Руслан КНЯЗЕВИЧ. Вони охарактеризували ситуацію в державі, у парламенті. Ольга  ГЕРАСИМ'ЮК: "Все, що зараз відбувається у Верховній Раді, - це є нелегітимні збори народних депутатів. Це просто фарс, коли 40 осіб, натискають кнопки, а на табло з'являється понад 200 голосів". Руслан КНЯЗЕВИЧ: "В результаті того, що зараз відбувається, ми маємо зрозуміти, що вся проблема в тому, що у нас нема цивілізованих правил гри, які б всіх влаштовували, а не позбавляли когось повноважень на власну користь. Тому, окрім виборів,  зараз основна мета - запропонувати такі правила гри, які повинні бути обрамлені Конституцією на новий лад, котра вже була б не Конституцією ні Кучми, ні Кравчука, а була б Українською Конституцією сучасної доби і робила той добрий паритет влади, який забезпечив би прогрес і розвиток нашої держави".

Сикмедин С.  Робити висновки з помилок // Житомирщина. - 2007. - № 65. - 21 черв. - С. 1 - 2. - Житомирська обл.
В Житомирі завершилися зустрічі народних депутатів п'ятого скликання від "Нашої України" в рамках всеукраїнського туру під назвою "Пишемо програму разом", інформує кореспондент газети. В області побував і лідер "НУ" В. КИРИЛЕНКО. На прес-конференції в Житомирі, підбиваючи підсумки такого спілкування його однопартійців із жителями області, В. КИРИЛЕНКО сказав, що метою є вивчення думки людей щодо того, якими вони хочуть бачити політику і політиків, і на основі народної думки написати народну програму.

Матвієнко А.  У блок кроком руш! // Експрес. - Л., 2007. - № 94. - 5 - 12 лип. - С. 4. - Львівська обл.
Активними зусиллями політиків передвиборна спілка "Народного Союзу "Наша Україна", блоків "Народна самооборона" й "Українська правиця" наблизилася до перспективи перетворення у єдину партію. Докладніше про політичне об'єднання - у розмові кореспондента з лідером Української республіканської партії "Собор", народним депутатом п'ятого скликання Анатолієм Матвієнко.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Стойко І.  "У мене на інтриги немає часу: Інтерв'ю голови Тернопільської облради/ Записала Г. Садовська // Вільне життя. - 2007. - № 53. - 4 лип. - С. 2. - Тернопільська обл.
Протистояння на Тернопільщині між обласною радою та обласною державною адміністрацією триває, зауважує кореспондент газети, який розпитав голову Тернопільської облради Івана Стойко більше детальніше про цей конфлікт. Іван Стойко запевнив про бажання співпраці "на добро краю".

Романова Н.  ... А шведи зацікавилися Шестовицею: Інтерв'ю голови Чернігівської облради/ Н. Романова, І. Шкурко; Записала С. Коваленко // Деснянська правда. - 2007. - № 73. - 3 лип. - С. 2. - Чернігівська обл.
Голова обласної ради Н. Романова та депутат облради, секретар постійної депутатської комісії з питань агропромислового комплексу І. Шкурко взяли участь у Форумі "За майбутнє демократії - 2007", який пройшов у столиці Швеції Стокгольмі в рамках програми Ради Європи. В інтерв'ю вони розповіли про підсумки поважного зібрання.

Проніна Г.  Не ломитися у відкриті двері // Житомирщина. - 2007. - № 65. - 21 черв. - С. 2. - Житомирська обл.
Питання, пов'язані з наслідками аварії на ЧАЕС, завжди болючі й хвилюючі, інформує автор статті. Тому, внесені на розгляд виїзного засідання постійної комісії з питань Чорнобильської катастрофи обласної ради питання, викликали дуже гострі дискусії. У зібранні взяли участь заступник голови облради М. М. Олещенко, головний спеціаліст апарату Верховної Ради України В. Є. Колесніченко, представники райдержадміністрацій.

Проніна Г.  Ставка - на зміцнення особистих селянських господарств // Житомирщина. - 2007. - № 64. - 19 черв. - С. 2. - Житомирська обл.
7 червня відбулося виїзне засідання Координаційної ради при голові обласної ради. Його вела голова обласної ради І. М. Синявська. У роботі зібрання взяв участь народний депутат України М. В. ПРИСЯЖНЮК.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 47 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 7 по 10 липня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення