Огляд реґіональної преси

Випуск 44, 23 - 26 червня 2007 р.

 

Верховна Рада України
Обговорення законопроектів в реґіональній пресі
Політичні партії
Місцеве самоврядування
 


ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Олійник С.  "Представляти Дніпропетровщину в парламенті" // Зоря. - Д., 2007. - № 66. - 23 черв. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
На сторінках газети можна ознайомитися із доповіддю народного депутата України від Блоку Юлії Тимошенко Святослава ОЛІЙНИКА, який представляє Дніпропетровщину. На даний час він головує в підкомітеті, до відання якого віднесено питання парламентського контролю за дотриманням прав людини в діяльності правоохоронних органів та роботи з заявами і зверненнями громадян. В доповіді народний депутат охарактеризував законотворчу діяльність Верховної Ради, розповів про нововведення в парламенті, прийняті останнім часом закони та закони, які знаходяться на розгляді в Верховній Раді. "Важливо своєчасно узагальнити, - підсумовує Святослав ОЛІЙНИК, - все, що робиться на рівні повноважень народного депутата, є уособленням особистого ставлення до обов'язків парламентарія. … Саме з такою установкою й працюємо - і впевнені: довіра людей дорогого варта, у ній наша сила, наша спроможність приймати виважені рішення і виконувати обдумані, перспективні програми".

Оніщук М.  "У політиці ворогами стають швидше, аніж на війні": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав Ю. Грицик // Експрес. - Л., 2007. - № 91. - 23 - 24 черв. - С. 4. - Львівська обл.
Народний депутат України, відомий адвокат Микола ОНІЩУК - гість редакції газети. Інтерв'ю він розпочав з того моменту, як потрапив до політики, розповів про роботу в Партії промисловців та підприємців, висловив свої думки з приводу політичного сьогодення. "Політика, як на мене, - це реальна можливість не лише висловлювати власну думку з будь-якого приводу, а й змінювати та впливати на реальний стан речей", - так описує Микола ОНІЩУК своє ставлення до роботи. Коментуючи питання дострокових виборів, Микола ОНІЩУК наголосив: "Як на мене, то за рівнем психологічної напруги їх можна буде порівняти з президентськими виборами 2004 року. Усі політичні гравці усвідомлюють ціну перемоги на цих виборах, а тому боротьба буде дуже жорсткою, драматичною та аморальною".

Шматок З.  "Слава трудовій людині" // Деснянська правда. - 2007. - № 69 -70. - 23 черв. - С. 3. - Чернігівська обл.
Журналістський фонд Національної спілки журналістів організовує поїздку, тепер вже на південь України. Першою зупинкою став Маріуполь, де журналістський колектив познайомився із людиною, на яку його підлеглі просто моляться - це народний депутат, Герой України, генеральний директор ВАТ "Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча" Володимир Семеновичем БОЙКО. Після спілкування з ним у кореспондента залишилось надзвичайно приємне враження, за словами автора статті Володимир СЕМЕНОВИЧ - це людина проста, без надмірності і пихатості, яка сама досягла висоти наполегливою працею. Сучасній молоді він надає пораду: "Працюй, і тебе побачать!"

Кріль І.  Пакт про ненапад: Інтерв'ю народних депутатів України/ І. Кріль, В. Полохало; Записала О. Кущій // Експрес. - Л., 2007. - № 90. - 22 - 23 черв. - С. 4. - Львівська обл.
Як зауважує кореспондент, заява Петра ПОРОШЕНКА про потребу укласти між "Нашою Україною" та БЮТ своєрідний пакт про створення спільного демократичного фронту викликала в політичному середовищі різноманітну реакцію. Своїми думками поділилися Володимир ПОЛОХАЛО від фракції БЮТ та Ігор КРІЛЬ від "Нашої України". На думку ПОЛОХАЛО, вже існує угода "Про створення коаліції об'єднаної опозиції у Верховній Раді VI скликання", в якій "чітко обумовлено спільні плани про те, щоб не допустити узурпацію влади й захоплення більшості в майбутньому парламенті". Цю думку продовжує Ігор КРІЛЬ: "Якщо йдеться про спільну опозицію, то все давно чітко сказано. Нині готують до підписання угоду про коаліцію в новій ВР". Щодо майбутньої спільної роботи політичних сил у стінах парламенту, Володимир ПОЛОХАЛО іншої думки. "Не на часі сьогодні обговорення посад і портфелів у майбутній ВР, слід максимально зосередити увагу на демократичному тренді України, - підкреслює В. ПОЛОХАЛО. - А це - доброчесні стосунки і концентрація зусиль на тому, щоб не допустити таких химерних коаліцій, як ця, що виникла у серпні 2006 р.".

Чечетов М.  Геть депутатський імунітет!: Коментар народних депутатів України/ М. Чечетов, Й. Вінський, Ю. Ключковський; Записала О. Кордоба // Експрес. - Л., 2007. - № 90. - 22 - 23 черв. - С. 4. - Львівська обл.
Президент закликав політичні сили відмовитися від депутатської недоторканості, додавши, що це один із найкращих способів оздоровити Верховну Раду, зауважує кореспондент газети. Прокоментували цю тему народні депутати України Михайло ЧЕЧЕТОВ (Партія регіонів), Йосип ВІНСЬКИЙ (БЮТ) та Юрій КЛЮЧКОВСЬКИЙ (Наша Україна). "Заклик відмовитися від депутатського імунітету - це лише популістський, піарівський хід Президента, який чітко ототожнює себе з опозицією, зауважує Михайло ЧЕЧЕТОВ. - Таким чином Віктор Ющенко намагається врятувати БЮТ та "Нашу Україну" від катастрофічно низького рейтингу". Йосип ВІНСЬКИЙ: "Проголосувати за відмову від депутатської недоторканності можна лише після виборів, оскільки для цього слід внести зміни у Конституцію. Але я не можу запевнити, що це станеться, адже насправді все залежатиме від складу нового парламенту, його політичних цілей та інтересів. Вважаю, що питання буде поставлено лише про обмеження недоторканості народних депутатів". Юрій КЛЮЧКОВСЬКИЙ: "Хочу зауважити, що "Наша Україна" ще два роки тому підготувала відповідний законопроект. … Після обмеження недоторканості стануть скромніші парламентарі, в яких не все гаразд із законом. Таким чином склад Верховної Ради стане якіснішим".

Петров Б.  "Вибори дадуть нам підстави вимагати від президента дотримання законності і справедливості": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала О. Матвєєва // Запорізька правда. - 2007. - № 90 - 91. - 21 черв. - С. 4. - Запорізька обл.
Народний депутат України, голова Запорізького обласного відділення Партії регіонів Борис ПЕТРОВ висловив, на прохання кореспондента, свою точку зору щодо причин довготривалого протистояння депутатів, Президента та уряду. Ще раніше він наголошував на безперспективності розмов про дострокові вибори і нині думки не змінив. "Дійсно, я був і залишаюсь переконаним у тому, що вибори не дадуть політичного рішення, яке потрібно було виробляти шляхом переговорів між двома головними суб'єктами політикуму - Віктором Андрійовичем  та Віктором Федоровичем", - наголосив депутат.

Поживанов М.  "Ми на роздоріжжі між минулим і майбутнім": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала Н. Бедричук // Деснянська правда. - 2007. - № 68. - 21 черв. - С. 2. - Чернігівська обл.
Народний депутат України Михайло ПОЖИВАНОВ в інтерв'ю  - про політичне сьогодення. Зупиняючись на політичній ситуації, що склалася у Верховній Раді, народний обранець зазначив: "На мій погляд, те, що ми спостерігаємо останнім часом у парламенті, - це спроба Олександра МОРОЗА разом з депутатами - соціалістами, комуністами і окремими представниками Партії регіонів організувати свою передвиборну агітацію за рахунок платників податків. Нинішня політична ситуація - це логічне продовження тих проблем, які супроводжували Україну впродовж всього періоду незалежності. Ці проблеми нікуди не зникли, вони просто проявилися".  Михайло ПОЖИВАНОВ прокоментував роботу уряду України, виклав свою думку стосовно майбутнього України: "У нашої країни зараз два шляхи: привести до влади деспотичне керівництво, яке опирається на покірне суспільство, або ж встати на шлях європейського розвитку". … Ми могли б стати набагато ближче до Європи, ніж ми є зараз, якби не втрачали так багато сил на боротьбу з політиками минулого. Саме тому для нас такі важливі майбутні вибори. Це не просто чергове голосування на дільницях. Це вибір нашого майбутнього".

Сазонов К.  Тарас отказался от места в первой десятке // Донбасс. - 2007. - № 115. - 21 июня. - С. 4. - Донецька обл.
По словам автора статьи, случаи, когда политики сами отказываются от власти редкое явление. Исключением стал председатель Партии регионов Тарас ЧОРНОВИЛ, который неожиданно заявил, что не исключает варианта, смены карьеры политика на карьеру политолога или журналиста. ЧОРНОВИЛ заявил, что отказался от места в первой десятке списка Партии регионов, поскольку с некоторых пор его "начала раздражать группа людей, для которых какие-то вторичные визуальные признаки - это смысл всей их политической карьеры".

Бабинець Т.  "Тимошенко буде об'єктом чорних технологій" // Сумщина. - 2007. - № 64. - 20 черв. - С. 1 - 2. - Сумська обл.
Відомий український політолог і народний депутат України Володимир ПОЛОХАЛО перебував на Сумщині. На прес-конференції, яку провів його колега - народний депутат України Іван СІДЕЛЬНИК для представників ЗМІ, В. ПОЛОХАЛО поділився деякими спостереженнями відносно політичних досліджень, що були їм зроблені під час перебування в регіоні. Так, на думку, політолога, електоральний потенціал лідерів виборчих перегонів зовсім не такий, як він був у березні 2006 року, і тим більше не такий, як його "малюють" деякі соціологи. Що ж до БЮТ, то Володимир ПОЛОХАЛО прогнозує йому на дострокових виборах від 23 до 27 відсотків, а за умови професійної виборчої кампанії - всі 33%. Щодо блоку "НСНУ", народний депутат визнав, що об'єднання в один блок "Нашої України", "Української правиці" і "Народної самооборони" - сильний хід.

Ключковський Ю.  Крапка чи кома?: Інтерв'ю народних депутатів України/ Ю. Ключковський, І. Бондарчук; Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 88. - 19 - 20 черв. - С. 4. - Львівська обл.
Кореспондент повідомляє, що депутатські повноваження склали 151 депутат, чого цілком достатньо, для визнання Верховної Ради нелегітимною. Про дійсність такого повороту подій журналіст запитала у представника "Нашої України" Ю. КЛЮЧКОВСЬКОГО та соціаліста І. БОНДАРЧУКА. Іван БОНДАРЧУК  продовжує настоювати на тому, що парламент не може бути визнаним нелегітимним. "Верховна Рада продовжуватиме працювати у звичному режимі - сесійні засідання будуть відбуватися", - наголосив він. На противагу йому, Юрій КЛЮЧКОВСЬКИЙ наголошує на наступному: "Вони мають право збиратися і засідати, скільки хочуть і де хочуть. Тільки у жодному разі ці їхні збори не можуть називатися засіданнями парламенту". Свій коментар надав і народний депутат Ярослав СУХИЙ: "Я не знаю за коаліцію, але ми, Партія регіонів, вважаємо, що Президент і опозиція, написавши 150 заяв про складення депутатських повноважень, першу частину свого зобов'язання повністю виконали. Ми йдемо на вибори без жодних проблем".

Курпіль С.  Опозиція покидає депутатські готелі: Інтерв'ю народного депутата України/ Записав І. Фаріон // Високий замок. - 2007. - № 106. - 19 черв. - С. 3. - Львівська обл.
Про те, чим наразі займаються депутати п'ятого скликання, які з власної волі склали депутатські повноваження, в розмові з кореспондентом розповів народний депутат п'ятого скликання Степан КУРПІЛЬ. Колишній депутат детально розповів про процедуру свого звільнення, зокрема, про оформлення заяви та її підпис спікером, оформлення трудової книжки, виселення з готелю тощо. Відносно того, чи погодилося керівництво Верховної Ради з тим фактом, що парламент уже недієздатний, Степан КУРПІЛЬ сказав наступне: "Воно давно з цим змирилося, але не може цього привселюдно визнати і десь на підсвідомому рівні намагається в якийсь спосіб продовжити життя цієї Верховної Ради".

Оніщук М.  "Кінаху вже ніщо не допоможе": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 88. - 19 - 20 черв. - С. 5. - Львівська обл.
Міністр економіки та, за сумісництвом, лідер Партії промисловців і підприємців України Анатолій Кінах заявив, що на наступних виборах він не відкидає можливості блокування із "Нашою Україною" або БЮТ. Про причини такої заяви робить припущення народний депутат від "Нашої України" Микола ОНІЩУК. Він повністю заперечує можливість участі ПППУ у складі блоку "Наша Україна", і не відкидає можливість, що це просто шантаж для Партії регіонів. "Кінах через такі заяви, можливо, торгується за квоти. І якщо це так, його вчинок інакше як шантажем, не назвеш", - сказав ОНІЩУК.

Радзієвський О.  "Януковичем не ділитимемось!": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала І. Коваленко // Експрес. - Л., 2007. - № 88. - 19 - 20 черв. - С. 4. - Львівська обл.
Кореспондент газети поцікавилась у представника Партії регіонів Олексія РАДЗІЄВСЬКОГО про доцільність принципової позиції Партії регіонів щодо самостійної передвиборної кампанії. "Партія регіонів являє собою потужний організований партійний механізм, - заявив РАДЗІЄВСЬКИЙ. - І ми абсолютно впевнені у своїх можливостях та результативності роботи на виборах, якщо вони відбудуться".

Чорновіл Т.  "У нашій партії я декому перейшов дорогу": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав Ю. Грицик // Експрес. - Л., 2007. - № 88. - 19 - 20 черв. - С. 5. - Львівська обл.
Кореспондент газети поцікавився у народного депутата від Партії регіонів Тараса ЧОРНОВОЛА про причини його зникнення з телеекранів, а також про можливість виникнення конфлікту між однопартійцями. "Знаєте, після останніх виборів мене дуже почала дратувати групка людей, для яких якісь вторинні візуальні ознаки - це сенс усієї їхньої політичної кар'єри, - зауважив Тарас ЧОРНОВІЛ. - У Партії регіонів маю чимало хороших друзів - людей, з якими підтримую чудові людські стосунки. Разом із тим, є й люд, котрим я останнім часом перейшов дорогу. Вони мене, скажімо так, не рекомендували на телеефіри. Люди, які проводять інформаційну лінію партії, вирішили усунути мене з телебачення". Зупиняючись на можливих причинах цього конфлікту, народний депутат підкреслив: "Я думаю, це пов'язано з особливостями психіки цих людей - а надто тих, ментальність яких сягає совкових часів. Таких людей у парламенті багато і, повірте, не лише в нашій фракції".

Шахнюк О.  Руководство парламента не спешит с "дембелем" // Крымская правда. - Сімф., 2007. - № 107. - 19 июня. - С. 1 - 2. - Автономна Республіка Крим.
Анализируя последние политические события, автор заключает, что сегодня и после подписания известного соглашения о проведении выборов 30 сентября кризис в украинских верхах отнюдь не был преодолен. Можно утверждать, что руководство парламента не спешит сложить свои полномочия, делая все для того, чтобы максимально оттянуть досрочные парламентские выборы или вовсе от них отказаться. Детальнее о политической ситуации в стране - в статье автора.

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЕКТІВ В РЕҐІОНАЛЬНІЙ ПРЕСІ

Стрелецкий М.  Государство взяло на себя ответственность за тарифы ЖКХ … частично // Жизнь. - Донецьк, 2007. - № 87. - 20 июня. - С. 2. - Донецька обл.
Юридический порядок формирования тарифов ЖКХ местными властями Верховная Рада урегулировала, утвердив Закон "О жилищно-коммунальных услугах", сообщает корреспондент. По словам журналиста, фактически, говорить, на основе имеющейся сейчас информации о  том, поднимется или опустится цена на те или иные услуги, пока рано, так как на сегодняшний день неясно, как и по какой схеме будут формироваться базовые ставки. Парламентарии уверены, что в преддверии досрочных выборов, Президент Украины будет вынужден подписать закон, чтобы избежать очередного роста тарифов на коммунальные услуги, подчеркивает автор.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Гуменюк О.  Юрій Ключковський: "Іншого способу мирного виходу з кризи, ніж проведення виборів, не існує": Прес-конференція народних депутатів/ О. Гуменюк, Ю. Ключковський; Записала Н. Шостак // Вільне життя. - 2007. - № 51. - 23 черв. - С. 2. - Тернопільська обл.
З 19 по 22 червня на Тернопільщині з робочим візитом перебували народні депутати від партії "Народний союз "Наша Україна", інформує кореспондент. Вони мали численні зустрічі з мешканцями обласного і районних центрів: з колективами й керівниками установ, депутатами місцевих рад, представниками засобів масової інформації. На сторінках газети розміщено уривки прес-конференції, на якій виступили Юрій КЛЮЧКОВСЬКИЙ, Наталія БОГАШЕВА та Олег ГУМЕНЮК.  "Партія "Наша Україна" вважає, що першопричиною політичної кризи є реформа, яку МОРОЗ та "Медведчук "протягнули" в грудні 2004 року, - вважає Олег ГУМЕНЮК. - Наша сила і її лідер змушені були піти на цей компроміс, аби уникнути кровопролиття на Майдані". Юрій КЛЮЧКОВСЬКИЙ: "Мета нашої поїздки - відвідати більшість районних центрів Тернопільщини, аби звернутися до громадян і дати оцінку тому, що відбувається. І хоча ми готуємося до виборів, та цю поїздку я б назвав не передвиборчою, а, швидше, ознайомлювальною".

Кириленко В.  Народна політика "Нашої України": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав В. Лис // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 67. - 19 черв. - С. 4. - Волинська обл.
На Волині в рамках Всеукраїнського інформаційного туру "З народом і для народу",  який протягом тижня проводили народні депутати п'ятого скликання від політичної країни "Народний союз "Наша Україна", перебував лідер "Нашої України"  В'ячеслав КИРИЛЕНКО. Він зустрівся з представниками обласної ради, однопартійцями, дав прес-конференцію для волинських журналістів. "Політична Україна готується до позачергових парламентських виборів", - так охарактеризував політичну ситуацію в Україні В. КИРИЛЕНКО. В розмові з журналістами він розповів про блок національно-демократичних сил в складі "Нашої України", про соціальні та економічні зміни, які планує здійснити даний блок та інші деталі передвиборної кампанії вищезгаданого блоку.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Пирожик О.  Конструктивний діалог депутатів // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 69. - 23 черв. - С. 2. - Волинська обл.
Після провального першого пленарного засідання тринадцятої сесії Волинської облради друге пройшло у конструктивному діалозі, під час якого вдалося прийняти ряд важливих для соціально-економічного розвитку документів, інформує автор статті. Під час засідання було розглянуто і багато питань таких як: бюджет області, житлово-комунальне будівництво, питання освіти, а також прийнято ряд програм щодо підтримки жінок, молоді та олімпійського руху в області.

Соколовська Л.  Голові обласної ради вдалося всіх об'єднати для роботи // Черкаський край. - 2007. - № 46. - 20 черв. - С. 1, 3. - Черкаська обл.
Дана стаття містить деталі обговорення звіту голови Тернопільської обласної ради Володимира Греця на сесії облради. Поряд з цим, під час сесійного засідання було затверджено план роботи на друге півріччя, внесено зміни до обласного бюджету тощо. Після перерви в роботі сесії обласної ради депутат з фракції БЮТ оголосив про зняття з посади голови фракції Любові Майбороди.

Лис В.  Прес-конференція "безробітного" депутата // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 67. - 19 черв. - С. 3. - Волинська обл.
Про нинішню суспільно-політичну ситуацію в Україні і Волинській області вели мову на прес-конференції народний депутат України п'ятого скликання Євген КИРИЛЬЧУК і голова обласної організації ВО "Батьківщина", лідер фракції БЮТ в обласній раді Віктор Олійник. Розпочинаючи конференцію, Євген Іванович не без гумору повідомив, що він тепер "безробітний і бездомний". Євген КИРИЛЬЧУК також поділився своїми враженнями щодо останніх подій в парламенті та висловив думку щодо роботи останньої сесії обласної ради.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 44 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 23 по 26 червня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення