Огляд реґіональної преси

Випуск 43, 20 - 22 червня 2007 р.

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Колесниченко В.  "Я міг бути олімпійським чемпіоном, а став депутатом": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 87. – 16 - 17 черв. - С. 4. - Львівська обл.
Народний депутат України Вадим КОЛЕСНИЧЕНКО - гість редакції газети. Хоча його вважають одним із речників Партії регіонів, сам він каже, що політика не є найголовнішою у його житті і найцікавіші моменти його життя відбувалися поза нею. Приділяючи увагу питанню стосовно політики, Вадим КОЛЕСНИЧЕНКО наголосив: "Я прийшов у парламент, а за три місяці зрозумів, що це - моє покликання. Янукович перший зрозумів, що мені потрібно. Якщо б не особиста його участь у моїй долі, я б не був депутатом ніколи. І за це йому дуже вдячний, що б про нього не говорили".

Лапін Є.  Євген Лапін: "Чудова ідея - кожні півроку проводити вибори...": [Прес-конференція народного депутата]/ Записала Т. Бабинець // Сумщина. - 2007. - № 63. - 16 черв. - С. 2. - Сумська обл.
Народний депутат України Євген ЛАПІН провів прес-конференцію на Сумщині, яку присвятив наступним темам: проведення політреформи, розвиток державного устрою та дострокові парламентські вибори. "Особисто мені - і я уже це говорив, - підкреслював народний депутат, - незрозуміла політреформа і запропонована нею парламентсько-президентська форма правління. У нас повинна бути, - вважає Євген ЛАПІН, - президентська республіка". Серед інших цікавих думок і висловлювань народного депутата є, зокрема, твердження про легітимність сьогоднішньої Верховної Ради. Наприкінці, Євген ЛАПІН зазначив, що він оптиміст, і вважає, що в кінцевому результаті наша держава і "всі складові цієї держави" будуть жити в мирі і злагоді.

Разгоняєв М.  "Я радий, що саме у Дніпропетровську пройшов більшу частину життєвого шляху": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала В. Литвиненко // Зоря. - Д., 2007. - № 63. - 16 черв. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
По прямій лінії з жителями Дніпропетровська спілкувався народний депутат від Партії регіонів, член парламентського комітету з питань державного будівництва, місцевого самоврядування та регіональної політики Михайло РАЗГОНЯЄВ. Депутат родом з Дніпропетровщини, пройшов життєву школу на "Південмаші", і, за його словами, дуже радий цьому, тому завжди особливо принципово ставиться до вирішення проблем  області. Розмова з депутатом торкалася різних тем, в тому числі і дострокових виборів. Щодо останнього, депутат сказав наступне: "Ми виборів не боїмося. У нашій фракції Партії регіонів є упевненість у своєму виграші".

Сазонов К.  "Зависание" парламента // Донбасс. - 2007. - № 112. - 16 июня. - С. 5. - Донецька обл.
Общее число заявлений о сложении депутатских полномочий достигло в общей сложности 156, информирует корреспондент. Таким образом, часть украинских политиков празднует завершение работы Верховной Рады, а другая советует не торопиться, акцентирует внимание автор. Несколько потрясенные таким темпом социалисты, не торопятся признать поражение в борьбе и не спешат признать парламент закончившим свою работу. По их мнению, должны принять присягу депутаты, которые есть в запасе в ЦИК, вместо тех, кто отказался от своих полномочий, а значит, парламент может продолжать работу. Автор приводит комментарий на эту тему народного депутата Украины Петра ПОРОШЕНКА и премьер - министра Виктора Януковича. "Процесс досрочных выборов неотвратим", - подчеркнул Петр ПОРОШЕНКО.

Грач Л.  "Американцы все поставили на карту, чтобы подчинить себе Украину": Комментарий народного депутата Украины/ Инф. ред. газеты // Крымская правда. - Сімф., 2007. - № 105. - 15 июня. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
Народный депутат Украины, глава парламентского комитета по правам человека Леонид ГРАЧ комментирует влияние американской стороны на политический кризис в Украине. "Цель ясна, - привести к власти подконтрольное США конституционное большинство в будущем украинском парламенте и уже затем добиваться размещения на территории украинского государства войск НАТО, разрушения восточно-славянского и православного единства, - считает Леонид ГРАЧ, -  Словом, посадив своего вассала Ющенко в кресло президента, американцы сегодня все поставили на карту, чтобы посредством досрочных парламентских выборов окончательно подчинить себе Украину".

Білорус О.  "Зміїний румунам не віддамо!": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала І. Коваленко // Експрес. - Л., 2007. - № 85. – 14 - 21 черв. - С. 6. - Львівська обл.
Про те, як просувається справа у Міжнародному суді щодо розподілу між Україною та Румунією прав на рибальство й розробку копалин у північній частині Чорного моря, безпосередньо поза межами територіальних вод, розповів у своєму інтерв'ю перший заступник голови парламентського комітету в закордонних справах Олег БІЛОРУС. "Ми, власне, намагаємося не створювати негативного прецеденту. Бо якщо сьогодні дозволимо Румунії відтягнути частину економічної зони України, то завтра можуть зазіхнути на частину акваторії Азовського моря й інші наші території", - наголосив О. БІЛОРУС.

Лановий В.  "Росія хоче захопити українські газотранспортні системи": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала О. Кордоба // Експрес. - Л., 2007. - № 85. – 14 - 21 черв. - С. 6. - Львівська обл.
Відомий економіст, народний депутат України Володимир ЛАНОВИЙ заявив, що сьогодні для України є загроза втратити газотранспортну систему, бо Росія намагається диктувати нам нелогічні й завищені тарифи. А це - зазіхання на енергетичну безпеку нашої держави. "Це відома стратегія Володимира Путіна, - вважає ЛАНОВИЙ. - Президент Російської Федерації вже давно виношує план захоплення не лише магістральних, а й внутрішніх національних газотранспортних систем".

Сазонов К.  Жажда выборов и манипуляций // Донбасс. - 2007. - № 110. - 14 июня. - С. 6. - Донецька обл.
Блок Юлии Тимошенко заявляет, что попытки спикера Верховной Рады Александра МОРОЗА и других членов коалиции заблокировать процедуру сложения депутатами БЮТ полномочий со ссылкой на несоответствие заявлений являются "грязными манипуляциями". Аргументом при этом выступает письмо руководителя управления кадров Верховной рады Украины Владимира Мартынюка, присланное в адрес лидера БЮТ, в котором говорится, что 103 подписи депутатов БЮТ о выходе из фракции подтверждены.

Немиря Г.  "Я - сірий кардинал Юлій Тимошенко": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 83. - 9 - 10 черв. - С. 4. - Львівська обл.
Кореспондент газети спілкувався із людиною, яку називають міністром закордонних справ Юлії Тимошенко, мозком фракції та сірим кардиналом, Григорієм НЕМИРЕЮ. Це людина, яка живе повноцінним життям, політик, який не забуває про розваги, він любить вечірки, кіно і футбол, ця людина співпрацювала з багатьма відомими особистостями, в тому числі з американським мільярдером Джорджем Соросом. Хоча Григорій НЕМИРЯ народився і виріс в Донецьку, однак він вважає Партію регіонів неперспективною з усіма ознаками корпорації. На питання журналіста щодо можливості співпраці з регіоналами, він відповів наступне: "Партія регіонів сповідує бачення України, яке відрізняється від того, яке маю я".

Пукіш-Юнко І.  "До трудових книжок не пущать!" // Високий замок. - 2007. - № 99. - 9 - 10 черв. - С. 3. - Львівська обл.
За словами кореспондента, коаліціонери і, власне, спікер Олександр МОРОЗ з усіх сил пручаються, вигадуючи способи, як виграти час і проігнорувати факт неповноважності Верховної Ради через нестачу у її складі більш як третини депутатів. Дійшло до того, що трудові книжки відставним депутатам доводиться забирати з боєм. Цю ситуацію прокоментував народний депутат п'ятого скликання від "Нашої України" Володимир В`ЯЗІВСЬКИЙ: "У процесі перевірки заяв доходить до маразму. Мені довелося ще п'ять разів підписуватися під моїм першим підписом, щоб переконалися, що він зроблений моєю рукою".

Вибори все ще під питанням?/ Інф. ред. газети // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 62. - 7 черв. - С. 1. - Волинська обл.
Попри Указу Президента про дострокові парламентські вибори 30 вересня, депутати від коаліції продовжують засідати у Верховній Раді, так як в цьому указі причиною розпуску парламенту Президент назвав "неможливість відновлення двох третин від конституційного складу Верховної Ради". Олександр МОРОЗ в свою чергу вважає, що Верховна Рада повинна працювати, поки ЦВК не визнає відставку депутатів-опозиціонерів.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Львов О.  Допомога людям та невтомна праця на благо рідного краю - головні принципи роботи фракції соціалістів у Київській обласній раді // Київська правда. - 2007. - № 65. - 21 черв. - (Додаток "Самоврядування Київщини". - № 3. - С. 2.) - Київська обл.
"Турбота про людей" - так однією фразою можна охарактеризувати діяльність фракції "Соціалісти Київщини" в Київській облраді, заважує автор. Зосереджуючи увагу на роботі депутатів від СПУ в регіоні, кореспондент зупинився і розкрив головні  пріоритети партійців - це турбота про простих людей, захист інтересів усіх мешканців області, активні дії, а не порожні балачки.

Бурченя В.  Володимир Литвин: "У нас одна тривога - захистити результати виборів" // Вісті Рівненщини. - 2007. - № 24. - 15 черв. - С. 5. - Рівненська обл.
Бачення нинішньої політичної ситуації в державі мешканцями Рівненщини повністю співпадає з поглядами голови Народної Партії, екс-спікера українського парламенту, віце-президента НАН України Володимира Литвина. Про це він заявив наприкінці минулого тижня у Рівному, побувавши перед цим у Сарнах, Дубровиці та Кузнецовську. Екс-спікера  обурює те, що людей годують все новими і новими порціями брехні. "Політичні сили, які зійдуться у цьому жорстокому герці, роблять ставку виключно на перемогу", - вважає В. Литвин. Тому основна мета Народної Партії на сьогодні - це захистити результати виборів.
 
Чорна Н.  Рівненські БЮТівці вшанували пам'ять загиблих під Берестечком // Вісті Рівненщини. - 2007. - № 24. - 15 черв. - С. 2. - Рівненська обл.
Майже дві тисячі членів "Батьківщини" взяли участь у відзначенні чергової річниці битви під Берестечком. На ряду з численними політиками та громадськими діячами перед гостями виступили й колишній народний депутат 5-го скликання від Блоку Юлії Тимошенко Юрій Гнаткевич і голова рівненської обласної організації "Батьківщина", керівник фракції БЮТ в обласній раді Юрій Прокопчук.

Зейналов Е.  Помаранчевих поведе Луценко: Інтерв'ю народних депутатів/ Е. Зейналов, В. Коваль; Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 85. – 14 - 21 черв. - С. 4. - Львівська обл.
Переговори про створення виборчого блоку за участю "Нашої України", "Народної самооборони" та "Української правиці" перебувають на завершальній стадії, інформує кореспондент. Про деталі новоствореної політичної сили розповіли представник "Української правиці" В'ячеслав КОВАЛЬ та депутат "нашоукраїнець" Едуард ЗЕЙНАЛОВ. Найбільше місць у списку дістане "Наша Україна", - повідомив В. КОВАЛЬ. "Є домовленість, що виборчий список майбутнього блоку очолить лідер "Самооборони" Юрій Луценко", - проінформував Е. ЗЕЙНАЛОВ. Однак неузгодженою деталлю залишається остаточна назва мегаблоку.

Тарасюк Б.  "Щоб національне в українській політиці було попереду": Інтерв’ю лідерів блоку "Рух - Українська правиця"/ Б.Тарасюк, Ю.Костенко, А.Матвієнко; Записала С. Пархоменко // Деснянська правда. - 2007. - № 65. - 14 черв. - С. 2. - Чернігівська обл.
На Чернігівщині побували лідери блоку "Рух - Українська правиця": Борис Тарасюк - голова Народного Руху України, Юрій Костенко - лідер Української народної партії та Анатолій Матвієнко - лідер Української республіканської партії "Собор". На сторінках газети можна ознайомитись з ексклюзивним інтерв'ю вищезгаданих політиків. Щодо мети новоствореного блоку А. Матвієнко говорить наступне: "Мета Правиці, як і мегаблоку, - щоб національне в українській політиці було попереду". За словами лідерів блоку в ньому з'являться нові обличчя, а в питанні фінансування блок спирається на малий та середній бізнес. "Ми обійдімося без кримінальних авторитетів з їх брудними грошима", - сказав Матвієнко.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Тараненко М.  Достаток з неба не впаде // Слобідський край. - 2007. - № 64. - 16 черв. - С. 4. - Харківська обл.
За словами кореспондента, люди надто часто сперечаються стосовно того, як розподіляти кошти. Однак, на превеликий жаль, вони рідко замислюються над тим, як самотужки постаратися залучити додаткові ресурси. В цьому голову Харківської обласної ради Васілія Салигіна ще більше переконав виїзний особистий прийом громадян кількох віддалених районів Харківщини, проведений в Борівському районі. Після цього візиту у голови облради залишилося не надто приємне враження. За словами Салигіна, люди вміють лише вимагати, так як ніхто не виступив з жодною ініціативою, не вніс жодних пропозицій.

Назаренко В.  Потрібні спільні зусилля, щоб вивести район з прориву // Черкаський край. - 2007. - № 45. - 15 черв. - С. 4. - Черкаська обл.
Упродовж останніх трьох років економічні показники у Катеринопільському районі невпинно падали, інформує авторка. Це стало причиною виїзного засідання колегії облдержадміністрації. Після огляду об'єктів району відбулося розширене засідання колегії облдержадміністрації за участю голів райдержадміністрацій, на якому розмова йшла про шляхи подолання негативних тенденцій у роботі підприємств і установ.

Гресь В.  "Об'єднуючи зусилля, зможемо прискорювати соціально-економічний розвиток Черкащини" // Черкаський край. - 2007. - № 44. - 13 черв. - С. 4. - Черкаська обл.
На сторінках газети розміщено звіт голови Черкаської обласної ради Володимира Греся, з яким він має виступити на черговій сесії обласної ради. Основна думка, яка простежувалася в звіті стосувалася об'єднання зусиль всього депутатського корпусу, спільно з органами виконавчої влади задля прискорення соціально-економічного розвитку області.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Платонова Л.  І отримали села воду // Запорізька правда. - 2007. - № 86 - 87. - 14 черв. - С. 2. - Запорізька обл.
Народний депутат України Олександр ПЕКЛУШЕНКО надіслав телеграму голові Запорізької обласної ради Олександру Нефьодову з проханням вжити всіх можливих заходів для забезпечення населення Запорізького і Вільнянського районів питною водою, щоб уникнути соціальних напруг.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 43  підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з  20 по 22 червня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення