Огляд реґіональної преси

Випуск 42, 16 - 19 червня 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Обговорення законопроектів в реґіональній пресі
Політичні партії
Місцеве самоврядування

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Бондаренко К.  Ти мене поважаєш?: Інтерв'ю українських політологів/ К. Бондаренко, В. Базів; Записав А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 86. - 15 – 16 черв. - С. 4. - Львівська обл.
Нещодавно Президент підкреслив важливу роль АХМЕТОВА як політика, стосовно врегулювання політичної кризи в Україні. Що вплинуло на таку зміну позиції Ющенка, кореспондент з'ясовув у відомих українських політиків К. Бондаренка та В. Базіва. "АХМЕТОВ є бізнесменом, а не політиком, йому вигідна стабільність, - зауважує Бондаренко. - Якщо для цього треба буде усунути Януковича, то зробить це". Ну думку ж Василя Базіва, це суто тактична позиція В. Ющенка.

Коваль В.  Гроші на бочку!: Інтерв'ю народних депутатів України/ В. Коваль, К. Ляпіна; Записала І. Лопух // Експрес. - Л., 2007. - № 86. - 15 – 16 черв. - С. 2. - Львівська обл.
Юридичний департамент "Нашої України" вимагає "негайно припинити протиправні дії з нецільового використання бюджетних коштів на фінансування витрат, пов'язаних з функціонуванням неповноважної Верховної Ради 5-го скликання". Цю ситуацію кореспондент обговорює з депутатами від "Нашої України" Ксенією ЛЯПІНОЮ та В'ячеславом КОВАЛЕМ. Ксенія ЛЯПІНА: "Неповноважна Верховна Рада вже витратила коштів приблизно стільки, скільки потребують позачергові вибори - близько 300 мільйонів. Якби проводилися вибори в травні, як планувалося, то ми чимало б зекономили". В'ячеслав КОВАЛЬ: Ця заява доволі резонна, адже парламент справді нині є неповноважним органом. А всі ці зібрання депутатів, що проводяться в сесійній залі, потребують освітлення, озвучення та інших організаційних заходів, а відтак витрачання державних коштів".

Тимошенко Ю.  "Захистимо селян - захистимо Україну!": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав В. Уколов // Наше місто. - 2007. - № 85. - 15 черв. - С. 3. - Дніпропетровська обл.
Внаслідок безпрецедентно високої нестабільності політичної ситуації, що у травні охопила всю Україну, проблеми в сільському господарстві в більшості областей набули катастрофічних ознак. Що саме збирається робити держава в цій ситуації, кореспондент запросив відповісти лідера української опозиції, голову БЮТ Юлію ТИМОШЕНКО. За її словами в цій ситуації найгіршим є те, що ніхто нічого не робить. "Дії уряду є недостатніми, бездіяльність влади всіх рівнів - неприпустимою, а заспокійлива риторика чиновників Міністерства аграрної політики - безпідставною, - вважає Юлія ТИМОШЕНКО. - Це опозиція змушена брати на себе урядові функції. Під нашим тиском Кабінет Міністрів змушений латати дірки і не тільки в сільському господарстві".

Чечетов М.  Торг, панове, недоречний: Інтерв'ю народних депутатів/ М. Чечетов, В. В'язівський; Записав А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 86. - 15 – 16 черв. - С. 4. - Львівська обл.
Цікавий поворот у темі припинення засідань Верховної ради п'ятого скликання зробила Партія регіонів. В офіційній заяві регіонали пропонують опозиції повернутися у парламент для ухвалення конкретного списку законів, а Президентові підписати ці закони. Пояснити позицію народних депутатів від Партії регіонів взявся Михайло ЧЕЧЕТОВ, а також депутат від "Нашої України" Володимир В'ЯЗІВСЬКИЙ. Михайло ЧЕЧЕТОВ: "Річ у тому, що боротьба за владу, яка нині триває  на Печерських пагорбах у Києві, насправді зачіпає інтереси лише, умовно кажучи, одного відсотка людей. Всіх інших - а це десятки мільйонів! - цікавить насамперед робота влади в економічній та соціальній сферах. Тому Партія регіонів і пропонує ухвалити низку абсолютно аполітичних законів, яких потребує економіка". Володимир В'ЯЗІВСЬКИЙ: "Це несерйозно. Неможливо вже поновити правочинність цієї Верховної Ради".

Ковтуненко О.  "Ми залишаємося опозицією. Конструктивною": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала І. Пукіш-Юнко // Високий замок. - 2007. - № 103. – 14 - 20 черв. - С. 5. - Львівська обл.
Заяви про наміри відновити у парламенті фракцію БЮТ, виявилися правдою, так як вже відбулося засідання оргкомітету з цього питання. Організатори БЮТ-2 наполягають на залишенні назви фракції. Про подробиці даної події розповідає народний депутат Олександр КОВТУНЕНКО, який призначений координатором з організаційних питань. Депутат заперечує всі можливості переходу до сил коаліції, і називає основним мотивом відновлення роботи фракції - прагнення конструктивної роботи. "Досить ділити Україну, треба працювати на створення єдиного політичного Києва", - наголошує КОВТУНЕНКО.

Ландік В.  "На вибори ми не готуємося…": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав І. Фаріон // Високий замок. - 2007. - № 103. – 14 - 20 черв. - С. 5. - Львівська обл.
Тема дострокових парламентських виборів залишається провідною в Україні, говорить кореспондент. Про те, як готується до цієї події провідна політична сила - Партія регіонів, розповідає в інтерв'ю народний депутат В. ЛАНДІК. "Скажу відверто: нікуди ми не готуємося. Не було ще політради, не приймали ніяких рішень", - заявив Володимир ЛАНДІК. За його словами, Партія регіонів піде на вибори лише на законних підставах, а нова програма партії передбачатиме економічний підйом країни.

Шкіль А.  "Спроба створити фракцію БЮТ - це політичний цинізм": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала Ю. Підлужна // Високий замок. - 2007. - № 103. – 14 - 20 черв. -
С. 5. - Львівська обл.
Про те, як "бютівці", які склали депутатські повноваження, реагують на ініціативи своїх колишніх колег, розповідає Андрій ШКІЛЬ. На прохання журналіста дати оцінку "самоорганізації" БЮТ, про яку оголосив Олександр КОВТУНЕНКО, ШКІЛЬ відповів: "Це провокація і спроба відпіаритися, очевидно, сподіваючись на місце у списку Партії регіонів. Блок Юлії Тимошенко іменний. Юлія ТИМОШЕНКО виходить з парламенту, а блок її імені залишається! Це демонстративний політичний цинізм з особливим зухвальством і знущанням над вибором людей".

Сазонов К.  Через тернии к выборам // Донбасс. - 2007. - № 109. - 13 июня. - С. 4. - Донецька обл.
Процесс увольнения народных депутатов из парламента медленно, но идет, акцентирует внимание журналист. Последней новостью было то, что Верховная Рада досрочно прекратила полномочия 50 народных депутатов из фракции БЮТ и одного "нашеукраинца". Согласно поданным заявлениям депутатов блока Юлии Тимошенко, они выходят из фракции БЮТ для "предоставления президенту Украины дополнительных оснований для досрочного прекращения полномочий Верховной Рады". Однако некоторые депутаты все же надеются на то, что выборы все-таки не произойдут.

Сазонов К.  Шанс для аграриев // Донбасс. - 2007. - № 109. - 13 июня. - С. 4. - Донецька обл.
Что бы ни говорили о вреде досрочных выборов, жизнь доказывает обратное, считает журналист, по его словам народ от этого только выигрывает. На этот раз оппозиция плотно занялась аграрным сектором, считая, что эта сфера поможет им на выборах. По мнению Юлии ТИМОШЕНКО, сумма убытков аграрной отрасли в этом году достигнет огромных размеров, а правительство игнорирует эту проблему. Так что сегодня ТИМОШЕНКО может помочь аграриям "добрым словом", говорит корреспондент, а правительство, что бы ни казаться безучастным, быстро примет меры.

Князевич Р.  ЦВК: стінка на стінку? // Експрес. - Л., 2007. - № 84. - 12 – 13 черв. - С. 5. - Львівська обл.
"Нашоукраїнці" стверджують, що Центрвиборчком невдовзі може стати новим епіцентром протистояння, зауважує кореспондент, який обговорив цю тему з народним депутатом від "НУ", членом президії НСНУ Р. КНЯЗЕВИЧЕМ. "Річ у тім, що апріорі ЦВК мала б формуватися з людей, які не причетні до політики, - зауважує КНЯЗЕВИЧ. - Нині ЦВК - це міні парламент. Тому дуже ймовірно, що та ситуація, яку ми маємо нині у Верховній Раді, коли стінка йде на стінку, переміститься у Центрвиборчком". Коментуючи так звану тему "обнулення" виборчих списків, КНЯЗЕВИЧ додав: "Як наголошує наш юридичний департамент, Центральна виборча комісія сьогодні не має законодавчих підстав для заміщення народних депутатів України, повноваження яких були достроково припинені".

Коваль В.  Наступний пішов!: Інтерв'ю народних депутатів/ В. Коваль, В. Волга; Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 84. - 12 – 13 черв. - С. 5. - Львівська обл.
В інтерв'ю з народними депутатами - представником СПУ В. ВОЛГОЮ та обранцем від Нашої України В. КОВАЛЕМ - про позбавлення народних обранців їхніх мандатів. Василь ВОЛГА: "Є великий список людей, які можуть зайти до парламенту. Я особисто знаю, що багато кандидатів у депутати від опозиції вже написали заяви про те, що згодні заміщувати депутатів, не охочих працювати у Верховній Раді. Так, що місця будуть вільними дуже короткий час". В'ячеслав КОВАЛЬ спростовує інформацію свого колеги. Зокрема, він підкреслив: "Всі дії, які може придумувати МОРОЗ, є антизаконними. Зрештою, причин для тривоги у нас немає. Жодна людина, яка була у нашому списку і яку запропонує ЦВК, не погодиться замінити своїх колег у парламенті".

Ляшко О.  БЮТ хочуть клонувати: Інтерв'ю народних депутатів/ О. Ляшко, С. Поліщук; Записала І. Лопух // Експрес. - Л., 2007. - № 84. - 12 – 13 черв. - С. 5. - Львівська обл.
Близько 30 народних депутатів готові оголосити про відновлення фракції БЮТ. Про розкол в блоці кореспондент газети попросив розповісти народних депутатів України Сергія ПОЛІЩУКА та Олександра ЛЯШКА. ПОЛІЩУК: "Оскільки виборці голосували за весь список фракції, і навіть коли відсутній лідер чи хтось інший з фракції, вона все одно є легітимною". Навпаки Олександр ЛЯШКО  вважає по - іншому: "Ну як вони можуть відновити БЮТ без ТИМОШЕНКО? Це розкольники, які заради мандатів зрадили Блок Тимошенко, зрадили команду і своїх виборців. Вони можуть називатися як завгодно, але вони не є БЮТом насправді".

Вівчар Б.  Політичне харакірі заради України // Галичина. - 2007. - №81 - 82. – 7 - 13 черв. - С. 2. – Івано - Франківська обл.
Лідери обласних організацій "Нашої України" - З. ШКУТЯК, БЮТ - Д. ШЛЕМКО та КУН - Є. ГІРНИК вважають, що складання опозиційними фракціями депутатських повноважень зроблено заради утвердження в Україні стабільності. На їхню думку, проведення парламентських виборів приведе до розв'язання суспільно-політичної кризи, інформує автор. До нинішньої ситуації призвела політична корупція в парламенті, в Конституційному суді та в інших правоохоронних органах, переконані народні депутати України п'ятого скликання.

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЕКТІВ В РЕГІОНАЛЬНІЙ ПРЕСІ

Виноградов О.  Страхова медицина: де вона? // Експрес. - Л., 2007. - № 86. - 15 – 16 черв. - С. 9. - Львівська обл.
Законопроект про страхову медицину вже зареєстрований у Верховній Раді, зауважує кореспондент, навіть вже було призначено його слухання. Керівник групи, яка розробляла цей законопроект, заступник завідуючого секретаріату Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Олег Виноградов зупинився на головних деталях цього документу. На його думку, саме критична ситуація, що склалася в охороні здоров'я змусила почати змінювати цю систему.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Максименко Н.  "Українська правиця" обіцяє повернути з Росії 132 мільярди доларів заощаджень українців // Гарт. - 2007. - № 24. - 15 черв. - С. 5. - Чернігівська обл.
Лідери найбільших правих партій - Юрій Костенко (УНП), Борис Тарасюк (НРУ) та А. Матвієнко (УРП "Собор") - у рамках інформаційної кампанії відвідали Чернігів. Метою поїздки по містах України - є роз'яснення політичних позицій "Правиці". Вони висловили своє бачення формату, в якому мають іти на дострокові вибори демократичні сили.

Бубенщиков А.  УНП втілює свою програму: Інтерв'ю голови Луцької міської організації УНП/ Записав В.Лис // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 65. - 14 черв. - С. 4. - Волинська обл.
Заступник голови обласної організації, голова Луцької міської організації Української народної партії, депутат міськради Анатолій Бубенщиков в своєму інтерв'ю розповів про плани щодо втілення в життя програми УНП. Він повідомив, що в обласній раді Українська народна партія знаходиться в меншості і у більшості випадків, всі їх намагання добитися правосуддя залишаються марними. А. Бубенщиков зауважує, що УНП відкрита для співпраці з будь-якою політичною силою, яка ставитиме за мету робити все можливе на користь міста і громади.

Дмитрук О.  Україна понад усе // Вінницька газета. - 2007. - № 71. - 14 черв. - С. 3. - Вінницька обл.
"Україна понад усе" - таким є основне гасло "Руху - Українська правиця", лідери якої Борис Тарасюк (Народний рух України), Юрій Костенко(Українська народна партія) та Анатолій Матвієнко (УРП "Собор") побували у Вінниці, аби донести до громади свою позицію на нинішньому етапі, і розповідали плани на майбутні виборчі перегони. Про це та інше можна дізнатися на сторінках газети, де кореспондент розмістив основні думки політиків, які прозвучали під час прес-конференції.

Лис В.  З народом і для народу // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 65. - 14 черв. - С. 3. - Волинська обл.
З Волині розпочався інформаційний тур "З народом і для народу", який проводить політична партія "Народний союз "Наша Україна". Протягом цього тижня народні депутати п'ятого скликання В. КАРПУК, Н. БОГАШЕВА, Ю. КЛЮЧКОВСЬКИЙ і В. БОРИСОВ зустрічаються з мешканцями міст та районних центрів Волині, інформує кореспондент. Розпочався тур із прес-конференції, на якій Володимир КАРПУК розповів, що акція  охопить всі області України, окрім Донецької, Луганської і Криму. "Наша мета - саме поспілкуватися з людьми, вислухати їх і взяти від них завдання на наступну передвиборчу програму нашої партії, і не лише передвиборчу, а на весь наступний період нашої діяльності", - сказав Володимир КАРПУК.  В свою чергу Юрій КЛЮЧКОВСЬКИЙ зазначив: "Коли під загрозу було поставлено саме існування демократичних засад, коли з'явилася можливість нової концентрації всієї влади в одних руках, що означає іншою мовою диктатуру, авторитарне управління, ось тоді Президент пішов на рішучі кроки, захищаючи Конституцію, захищаючи демократичний лад в Україні".

Пукіш-Юнко І.  Заручини відгуляли, зі шлюбом не квапляться // Високий замок. - 2007. - № 103. – 14 - 20 черв. - С. 4. - Львівська обл.
Переговори, щодо створення блоку у складі "Нашої України",  "Народної самооборони" та "Української правиці" ось-ось завершаться підписанням офіційної угоди, запевняє лідер "НУ" В'ячеслав КИРИЛЕНКО. За його словами дискусійним залишається лише питання щодо назви блоку. Прокоментувати ситуацію зі створенням блоку взявся народний депутат, один з лідерів майбутнього мегаблоку Микола КАТЕРИНЧУК. "Знаю лише, що на переговорах, які ініціював Віктор Ющенко, було поставлено крапку у питанні щодо принципів формування блоку, - акцентує увагу народний обранець. - Стосовно назви, то, думаю, пропозиція Юрія Луценка - "Союз демократичних сил" - заслуговує на увагу".

Куйбіда В.  Нове ім'я "Нашої України": Інтерв'ю народного депутата України/ В. Куйбіда, О. Доній; Записав А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 84. - 12 – 13 черв. - С. 4. - Львівська обл.
Переговори Президента України та лідерів НСНУ, "Української правиці" і "Народної самооборони" набули домовленостей відносно остаточного підписання  угоди про утворення "помаранчевого мегаблоку".  Докладніше про досягнуті домовленості - у розмові з членом першого десятка кандидатів виборчого списку блоку "Народна самооборона", політологом О. Донієм та народним депутатом України, заступником голови НРУ Василем КУЙБІДОЮ. На думку Донія, "згода "Народної самооборони" на участь в об'єднаному демократичному блоці разом з "Народним Союзом "Наша Україна" і партіями "Української правиці" є дуже серйозною підтримкою для Президента". Василь КУЙБІДА прокоментував можливість створення єдиної партії після виборів: "Ми не бачимо можливостей для творення єдиної партії з носіїв трьох ідеологій одночасно".

Сазонов К.  Приказано выжить // Донбасс. - 2007. - № 108. - 12 июня. - С. 4. - Донецька обл.
Спикер украинского парламента Александр МОРОЗ заявил, что его партия готова рассматривать возможность идти на выборы в блоке с другими, если выборы будут "двухмесячными и незаконными", акцентирует внимание автор статьи. "Мы готовы рассматривать возможность идти списком, коалицией. В качестве протеста", - заявил А. МОРОЗ. Корреспондент газеты анализирует позицию Социалистической партии и ее лидера А. МОРОЗА относительно предстоящих парламентских выборов. Мороз убежден, что "за красивыми словами о выборах скрывается стремление изменить конституционный строй "посредством референдума".

Сегеда Ю.  Вінницю відвідали лідери "Правиці" // Вінниччина. - 2007. - № 44. - 12 черв. - С. 1. - Вінницька обл.
Завершились переговори "НСНУ", Блоку "Рух - "Українська правиця" та "Народної самооборони" щодо створення широкого блоку демократичних сил, зауважує автор. Про це 9 червня під час зустрічі з громадськістю та депутатами місцевих рад повідомили Ю. Костенко, Б. Тарасюк та А. Матвієнко. Гості виклали своє бачення нинішньої політичної ситуації та необхідності дострокових демократичних виборів як оптимального шляху виходу з кризи, відповіли на численні запитання учасників, ознайомилися з місцевими проблемами, поспілкувалися з підприємцями щодо проблем вінницьких ринків.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Пирожик О.  Чому не відбулась сесія облради // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 65. - 14 черв. - С. 2. - Волинська обл.
Через черговий скандал на політичному ґрунті тринадцята сесія обласної ради, на розгляд якої виносилося ряд важливих фінансово-економічних питань, не змогла прийняти жодного рішення, повідомляє автор статті. Причиною стало призначення нових депутатів БЮТ. Зрозумівши, що ситуація "патова", А. Грицюк - голова Волинської облради - змушений був оголосити в роботі перерву на невизначений термін.

Заболотний Г.  "Кожна людина має одержувати те, що заслужила": Інтерв'ю голови Вінницької обласної ради/ Інф. ред. газети // Вінниччина. - 2007. - № 44. - 12 черв. - С. 1. - Вінницька обл.
Нещодавно на Вінниччині пройшло виїзне засідання Комітету соціальної політики та праці Верховної Ради України. На порядку денному стояло два питання: про стан виплати заробітної плати у деяких регіонах України, а також підсумки організації та відпочинку дітей. Одним з доповідачів був народний депутат України Василь ХАРА. Прокоментував цю подію голова обласної ради Г. Заболотний.

Пархоменко Л.  "Нам треба вивчати досвід, щоб вибудувати свій шлях" // Деснянська правда. - 2007. - № 64. - 12 черв. - С. 2. - Чернігівська обл.
Голова обласної ради Н. Романова провела прес-конференцію для журналістів, у якій підняла важливу тему євроінтеграції та розповіла про поїздку чернігівської делегації до Страсбурга. Наталія Романова наголосила, що мета таких поїздок - насамперед формування європейського способу мислення, а також - гуманітарні та економічні контакти - покращення інвестиційного клімату області.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 42 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 16 по 19 червня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення