Огляд реґіональної преси

Випуск 40, 9 - 12 червня 2007 р.

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Золотарьов В.  І сюрприз від Бориса Беспалого // Подільські вісті. - 2007. - № 77. - 7 черв. - С. 1. - Хмельницька обл.
Автор статті - про перебіг подій в політичному житті України, передвиборчу кампанію. Обговоривши свої спільні дії на зустрічі з Президентом опозиційні сили почали підготовку до проведення парламентських виборів, але спокою в протидіючих таборах так і немає, підкреслює журналіст.

Фаріон І.  "Отруєний" Цушко буде передвиборчою фішкою соціалістів? // Високий замок. - 2007. - № 98. - 7 - 13 черв. - С. 4. - Львівська обл.
Однією з головних подій минулого тижня стала історія навколо хвороби міністра внутрішніх справ Василя ЦУШКА. З різних джерел просочується інформація, що готуючись до неминучих виборів, зауважує журналіст, соціалісти вирішили поставити першим номером у списку "мученика за справедливість" Василя Цушка. Прокоментував цю подію народний депутат України від СПУ Степан БУЛЬБА: "Не думаю, що це якась спланована акція. Але справді суспільство повинно знати правду про те, що відбувається… Міністр Цушко довів, що для нього перш за все існує Конституція, інтереси народу, а не вказівки людей, котрі мають великі повноваження, але укази яких є незаконними. Цушко показав себе мужньою людиною, яка, користуючись Конституцією, не виконує цих наказів".

Карачко С.  Зелене світло - достроковим парламентським виборам // Буковинське віче. - 2007. - № 40. - 6 черв. - С. 1. - Чернівецька обл.
Автор повідомляє про підтримку народними депутатами в цілому закону про внесення змін до Закону про вибори народних депутатів, підготовлений представниками коаліції. За відповідне рішення проголосували 252 депутати. Парламент також ухвалив зміни до бюджету на 2007 рік з огляду на фінансування дострокових виборів Верховної Ради та призначено новий склад ЦВК. Автор підкреслює, що залишається тільки сподіватися, що все залишиться на своїх місцях і дострокові вибори таки відбудуться у призначений термін 30 вересня 2007 року.

Удовенко Г.  "Більшого прихильника Ющенка, ніж я, в Україні немає": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав І. Фаріон // Високий замок. - 2007. - № 97. - 6 черв. - С. 1 - 2. - Львівська обл.
Патріарх української політики, народний депутат Геннадій УДОВЕНКО опинився у компанії депутатів - перебіжчиків, зауважує журналіст, а саме у числі тих, хто всупереч рішенню опозиційних партій не написав заяви про складення депутатських повноважень. Що сприяло цьому рішенню, кореспондент поцікавився у самого народного депутата. Зокрема, Геннадій УДОВЕНКО підкреслив: "Хочу, щоб рішення про розпуск Верховної ради і дострокові вибори було прийнято у межах української Конституції і законодавства. Розумію, моя позиція трошки не співпадає з позицією опозиції, тим не менше наполягаю на своєму. У нашій державі нарешті повинно запанувати верховенство права! Ось чого хочу добитися".

Абуков С.  Через тернии к выборам // Жизнь. – Донецьк. - 2007. - № 78. - 5 июня. - С. 78. - Донецька обл.
Прошедшая неделя прошла под знаком реализации достигнутых 27 мая договоренностей между президентом В. Ющенко, премьер-министром В. Януковичем и спикером Верховного Совета О. МОРОЗОМ, акцентирует внимание автор. Он посвящает статью теме политического кризиса, который начался, по его мнению, три года назад.

Сазонов К.  Парламент сказал "до свиданья" // Донбасс. - 2007. - № 103. - 5 июня. - С. 6. - Донецька обл.
Парламент активно проработал несколько дней, акцентирует внимание автор. Стратегия урегулирования кризиса, которую создали украинские лидеры, пока идет по намеченному плану. В свою очередь, "Наша Украина" и БЮТ провели съезды и прекратили полномочия своих депутатов. На сегодня, подчеркивает автор, главное - признает ли коалиция парламент распущенным.

Гасюк П.  Хто і чому боїться виборів // Час. - 2007. - № 20. - 17 трав. - С. 13. - Чернівецька обл.
Розмова з головою Чернівецької обласної організації партії ВО "Батьківщина", народним депутатом Петром ГАСЮКОМ йшла про ознаки та імовірні причини побоювань різних політичних сил дострокових виборів та всіляке їм протистояння, починаючи від "термінових" хвороб Януковича і закінчуючи погрозами життю лідерів об'єднаної опозиції.  "Партії "кризової коаліції" продовжують деструктивні провокації, спрямовані на підрив політичної стабільності, державного суверенітету та єдності країни", - вважає народний депутат.

Кобевко П.  Донецьк: між Україною і СССР // Час. - 2007. - № 20. - 17 трав. - С. 5. - (Продовж. Поч. див. Час. - 2007. - № 19. - 10 трав. ) - Чернівецька обл.
Автор розповідає про Донецький край, який має свою гордість - Донецький "Шахтар". Він проводить аналогію Донецької області із КПСС та СССР, аргументуя це тим, що у радах Донецької області окрім Партії регіонів та незначної частини від Наталії Вітренко, депутатів від інших політичних сил взагалі немає. Значну увагу в статті автор приділяє біографії одного з поважніших на Донеччині людей, а саме Рінату АХМЕТОВУ, який на сьогодні є народним депутатом України. Він надає "працю, зарплату і життя сотням тисяч жителів Донбасу". З них, підкреслив журналіст, "сформована армія щирих прихильників, носіїв і агітаторів регіональної донецької ідеології".
 


ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Сулыма И.  "Наша Украина" к выборам готова // Вечерняя Одесса. - 2007. - № 82 - 83. - 9 июня. - С. 2. - Одеська обл.
Прошедшие съезды парламентской объединенной оппозиции показали, что депутаты от "Нашей Украины" и БЮТ с честью выдержали экзамен, акцентирует внимание автор. Останавливаясь детальнее на прошедшем недавно съезде блока "Наша Украина", автор приводит комментарий народного депутата, лидера фракции "НУ" В. КИРИЛЕНКО: "Мы выполнили все формальности, предусмотренные процедурой. Мы понимаем, что это решение принимается во имя защиты и развития демократии в Украине, во имя защиты справедливого общества, во имя защиты прав избирателей и во имя тех ценностей, которые исповедует блок "Наша Украина", миллионы ее сторонников по всей Украине. Лидер партии "НУ" по окончании работы съезда заявил, что соглашение о создании блока демократических сил в составе "Нашей Украины", "Украинской Правицы" и блока Луценко "Народная самооборона" готово на 95 %. Он отметил, что все принципиальные вопросы на сегодня уже решены.

Костенко Ю.  За українську Україну: Інтерв'ю лідерів Блоку "Рух - Українська Правиця"/ Ю. Костенко, Б. Тарасюк, М. Яковина; Записав В. Лис // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 61. - 5 черв. - С. 4. - Волинська обл.
На Волині побували лідери політичних партій, які входять до Блоку "Рух - Українська Правиця", - голова УНП Ю. Костенко, голова НРУ Б. Тарасюк і заступник УРП "Собор" М. Яковина. Вони провели прес-конференцію, а також спілкувалися з телеглядачами та радіослухачами, скрізь відповіли на численні запитання, які засвідчили інтерес до їхніх поглядів та ідей. Під час цих зустрічей і спілкувань, лідери "Руху - Української Правиці" виклали своє бачення сучасної політичної обстановки в Україні, тих негараздів, до яких привело майже річне правління антикризової коаліції, перспективи проведення дострокових парламентських виборів. Редакція газети надає відповіді лідерів руху на запитання журналістів.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Кришин О.  Довкілля вмить не вилікувати: Інтерв'ю керівника фракції БЮТ Дніпропетровської облради/ Записав Б. Дубінін // Зоря. - Д., 2007. - № 59. - 7 черв. - С. 4. - Дніпропетровська обл.
В інтерв'ю з керівником фракції БЮТ в обласній раді, членом постійної комісії з питань екології О. КРИШИНИМ – про дострокові парламентські, а можливо й місцеві вибори, про перспективи сталого розвитку регіону тощо.

Бондарчук Н.  Хліб ціною в мільярд гривень // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 65. - 5 черв. - С. 1 - 2. - Миколаївська обл.
В Миколаївській області відбулася дванадцята позачергова сесія обласної ради. Засідання можна назвати екстреним, так як основною його темою була затяжна посуха, яка охопила Миколаївщину, спалила хлібні посіви площею майже п'ятсот тисяч гектарів. В зв'язку з цим депутати-аграрії та члени постійної комісії облради з питань АПК прийняли Звернення до керівництва держави про визнання Миколаївської області зоною стихійного лиха та про відповідне фінансування відповідної ситуації з обласного бюджету.

Бондар В.  Без вільної преси нема демократичної влади: Інтерв'ю голови Волинської ОДА/ Записав З. Жижарда, В. Приходько // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 61. - 5 черв. - С. 5. - Волинська обл.
Висловити свою точку зору щодо ролі засобів масової інформації в житті суспільства кореспондент газети попросив голову Волинської обласної державної адміністрації Володимира Бондара. Він зосередив увагу на значенні ЗМІ в незалежній Україні, зокрема на Волині, висловив своє ставлення до практики деяких політичних партій залучати в свої ряди керівників популярних ЗМІ, особливо в період виборів, підняв тему роздержавлення засобів масової інформації.

Васильєва Г.  "Позбавляємося від формалізму" // Житомирщина. - 2007. - № 56. - 31 трав. - С. 2. - Житомирська обл.
Голова Житомирської облдержадміністрації Ю. О. Павленко зустрівся з представниками ЗМІ. Під час зустрічі Юрій Олексійович охарактеризував ситуацію в області щодо виконання доручення Прем`єр-міністра України з погашення заборгованості до ПФУ. А також коротко повідомив про підготовку до наступного опалювального сезону. Під час прес-конференції  голова Житомирської облдержадміністрації також відповів на ряд питань, які цікавили журналістів.

Проніна Г.  Добрий старт, підводні рифи" та кадрові зміни // Житомирщина. - 2007. - № 55. - 26 трав. - С. 2. - Житомирська обл.
Уперше за останні скликання сесія обласної ради, інформує автор, почалася з великим запізненням, більше того вона була на грані зриву. Депутати фракцій БЮТ та "Нашої України" засідали в іншому приміщенні. Причиною відсутності депутатів стало можливе звільнення голови обласної ради Т. Синявської. Автор зосередив увагу на причинах цього інциденту, розповів про виступ голови облради, в якому вона звітувала перед депутатами за останній період роботи. У роботі сесії взяли участь народні депутати України М. В. ПРИСЯЖНЮК та В. М. СТРЕТОВИЧ.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Даниленко А.  Все лучшее - детям! // Вечерняя Одесса. - 2007. - № 82 - 83. - 9 июня. - С. 2. - Одеська обл.
Благотворительную акцию, посвященную Международному дню защиты детей, провел в одной из Одесских школ народный депутат Украины от БЮТ Олег Владимирович РАДКОВСКИЙ. Участникам праздника было приятно отметить, что есть народные депутаты, к которым можно обратиться с просьбой, и в ответ получить не пустые обещания, а реальную помощь и поддержку.

Гончарова О.  Праздник Детства // Верже. - 2007. - № 23. - 7 июня. - С. 3. - Запорізька обл.
Запорожское отделение Партии регионов совместно с Всеукраинской общественной организацией "Берегиня Украины" 1 июня в Международный день защиты детей, устроили малышам настоящий праздник. Особенной заботой этих организаций были окружены дети из малообеспеченных и многодетных семей Запорожской области, сообщает корреспондент. "Внимание к детям всегда было самым главным направлением нашей деятельности", - заметила в интервью один из организаторов праздника, руководитель организации "Берегиня Украины", народный депутат Украины Людмила КИРИЧЕНКО.

Захарко М.  Партія регіонів запобігла провокації // Слобідський край. - 2007. - № 57. - 31 трав. - С. 3. - Харківська обл.
25 травня народним депутатам Д. ШЕНЦЕВУ, Ю. КОВАЛЬОВІЙ, В. ЛЕЩЕНКУ, а також голові Харківської облради, депутатам обласного осередку Партії регіонів стало відомо, що організовується поїздка до Києва з однієї з військових частин внутрішніх військ у Харкові. Прокоментував ситуацію голова облради В. Залигін. Він назвав це першим кроком недружніх сил до провокації щодо Партії регіонів, до зіткнень, що могли б статися.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 40 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 9 по 12 червня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення