Огляд реґіональної преси

Випуск 39, 6 - 8 червня 2007 р.

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах
 


ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Білорус О.  Немає виборців - немає виборів: Інтерв'ю народних депутатів/ О. Білорус, Т. Чорновіл; Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 80. - 5 - 6 черв. - С. 4. - Львівська обл.
Суперечки викликав нещодавно схвалений народними депутатами проект закону "Про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України". Кореспондент обговорює це питання з народними депутатами України Олегом БІЛОРУСОМ (БЮТ) та Тарасом ЧОРНОВОЛОМ (Партія регіонів). Олег Білорус зупинився на недоліках, які мають деякі пункти цього законопроекту: "Перший і найважливіший - встановлення порогу мінімальної явки виборців. … І ще одне - закладання такого порогу виборців означає лише те, що Партія регіонів готується зірвати вибори, закликаючи своїх прихильників не приходити на голосування.  По - друге, в цьому законопроекті передбачено норму, згідно з якою органи державної прикордонної служби за три дні до виборів подають до окружних виборчих комісій відомості про осіб, які фактично перетнули кордон і на момент подання відомостей відсутні дані про їх повернення… По - третє, коаліціянти наполягають на тому, щоби за кордоном голосували лише ті, громадяни України, які зареєстровані в консульських установах". Тарас ЧОРНОВІЛ: "Поріг явки виборців є тільки застереженням для тих, кому хочеться провести вибори влітку, адже саме у цей період прийде найменше виборців".

Грицик Ю.  "Президент без опозиції - це корабель без вітрил": Інтерв'ю з народними депутатами України/ Записав Ю. Грицик // Експрес. - Л., 2007. - № 80. - 5 - 6 черв. - С. 5. - Львівська обл.
Партія Анатолія КІНАХА подала апеляційну скаргу щодо "обнулення" списків "Нашої України". Детальніше про це кореспондент газети розмовляв з народними депутатами України Львом ГНАТЕНКО (ПППУ) та Борисом БЕСПАЛИМ (Наша Україна). ГНАТЕНКО: "За певних умов ПППУ за власним бажанням вийшла б з блоку. Партія підприємців та промисловців налічує 54 депутати, які мають право глосу, оскільки заробили вагомий ресурсний вклад у діяльність блоку. Хто дає право вирішувати долю людей без їхньої присутності?". В свою чергу Борис БЕСПАЛИЙ наголосив: "Заяви ПППУ про небажання "давати згоду на "обнулення" виборчого списку блоку "Наша Україна" просто абсурдні. Адже сама партія Кінаха грубо порушила угоду про утворення блоку "НУ" та його передвиборну програму, яку зобов'язалася виконувати, ідучи на вибори".

Яворівський В.  "Президент без опозиції - це корабель без вітрил": Інтерв'ю народного депутата/ Записав Ю. Грицик // Експрес. - Л., 2007. - № 80. - 5 - 6 черв. - С. 5. - Львівська обл.
Президент України мав зустріч з представниками опозиції. Про атмосферу та деталі цієї зустрічі розповів народний депутат України Володимир ЯВОРІВСЬКИЙ, який підкреслив: "Глава держави зазначив, що нарешті в Україні з'явилися такі політичні сили, які заради держави, заради національних інтересів готові поступитися власними інтересами та амбіціями. Другий висновок Президента: ми сильні, ми зміцніли у цій важкій ситуації й про це свідчить хоча б той факт, що Україна, шукаючи виходу із затяжної політичної кризи, змогла обійтися без закордонних арбітрів, розв'язала цю колосальну проблему своїми внутрішніми силами - шляхом укладення виважених компромісів". Зупиняючись на створенні можливих політичних мегаблоків для участі в передвиборному процесі, ЯВОРІВСЬКИЙ зауважив: "БЮТ уже склав свій виборчій список, у який увійшли також представники Української соціал-демократичної партії та ПРП. … Що ж стосується "Нашої України", то, за словами В'ячеслава КИРИЛЕНКА, створення мегаблоку також виходить на фінішну пряму". Наприкінці, ЯВОРІВСЬКИЙ визначив значення опозиційних сил для Президента та країни взагалі: "Опозиція нині - це та політична сила, яка оберігає Президента, дуже обережно впливає на нього й однозначно підтримує".

Кеменяш О.  "З такою політичною репутацією Верховна Рада не здатна конструктивно працювати": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала Н. Тегза // Новини Закарпаття. - 2007. - № 60 - 61. - 2 черв. - С. 5. - Закарпатська обл.
Народний депутат четвертого і п'ятого скликань  від фракції БЮТ Олександр КЕМЕНЯШ в своєму інтерв'ю з'ясовує політичну ситуацію, що склалася в парламенті, загалом в Україні. На його думку, "в такому складі й з такою політичною репутацією Верховна Рада не здатна конструктивно працювати". Зокрема він підкреслив: "На мою думку, основна проблема полягає в тому, що фактично ігнорується воля виборців". Розмова також стосувалася того, що вдалося зробити О. КЕМЕНЯШУ за короткий термін перебування в депутатському кріслі, про його відношення до назначеної дати проведення дострокових виборів та про ймовірні зміни в складі фракції.

Мартынова Е.  Малюткам подсластили жизнь // Донбасс. - 2007. - № 102. - 2 июня. - С. 3. - Донецька обл.
В День защиты детей в областном специализированном детском доме "Малютка" традиционно побывала народный депутат Украины, председатель комитета по вопросам охраны здоровья Татьяна БАХТЕЕВА. Она привезла маленьким подопечным подарки, сладости, а также чек на 20 тысяч гривен. "Понимать, что есть только своя семья и свои дети - этого на сегодня недостаточно…", - сказала Татьяна БАХТЕЕВА.

Сивульський М.  "Прощаю Ющенкові все - за те, що він зупинив їх": Інтерв'ю народного депутата/ Записав А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 79. - 2 - 3 черв. - С. 4. - Львівська обл.
Найближчий соратник Юлії ТИМОШЕНКО, народний депутат України Микола СИВУЛЬСЬКИЙ - гість редакції газети. В інтерв'ю він розповів як потрапив до української політики, як опинився в команді БЮТ та зосередив увагу на тому складному шляху, який супроводжував його в політиці. Одним із своїх головних досягнень, Микола СИВУЛЬСЬКИЙ вважає "активну участь у запровадженні нашої національної валюти".

Фаріон І.  Коаліція далі "кидає" опозицію // Високий замок. - 2007. - № 94. - 2 - 3 черв. - С. 3. - Львівська обл.
Народні обранці від коаліції, всупереч попереднім домовленостям, акцентує увагу кореспондент, внесли зміни до закону про вибори, які унеможливлять їх проведення. Фактично, підкреслює автор, вони повернули цей закон до часів 2004 року, коли відбувалися масові фальсифікації на користь Януковича. Свої коментарі з цього приводу надав народний депутат України Олег БІЛОРУС: "Коаліція відхилила законопроект від опозиції, не врахувала жодну із наших пропозицій. Тобто ми маємо те ж саме: на нараді у Президента коаліція в особі Януковича погоджується на конструктивний підхід, а в сесійній залі виходить лише зі своїх інтересів".

Грач Л.  Между опасностью и благоприятными возможностями // Крымская правда. - Сімф., 2007. - № 95. - 1 июня. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
Народный депутат Украины, председатель комитета Верховного Совета Украины по вопросам прав человека Леонид ГРАЧ анализирует политическую ситуацию, сложившуюся после подписания предварительного соглашения о проведении 30 сентября досрочных парламентских выборов. Он считает, что "кризис перешёл в новую стадию развития, он станет более ожесточённым по форме и более широким с точки зрения содержания, поскольку ни один из вопросов, вызывающих общественные разногласия (точнее говоря, противодействие общественного большинства курсу окружения президента) так и не был разрешён". Подводя итоги, Леонид ГРАЧ подчеркнул: "Пока опасности, которыми угрожает нынешний кризис, явно превышают предоставляемые им благоприятные возможности. Если тактика защитников восточнославянского единства не изменится, а их решимость сопротивляться беззаконию не возрастёт, нашу страну может ожидать социально-политическая катастрофа".

Кожем'якін А.  "Ми боїмося арештів...": Інтерв'ю народних депутатів/ А.Кожем'якін, В.Сівкович; Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 78. - 1 - 2 черв. - С. 4. - Львівська обл.
Центр протистояння між коаліцією та опозицією перемістився в Генпрокуратуру. Про переваги, які може здобути та чи інша сторона, кореспондент розпитав народного депутата України, представника фракції БЮТ Андрія КОЖЕМ'ЯКІНА та депутата від Партії регіонів Володимира СІВКОВИЧА. На думку КОЖЕМ'ЯКІНА, "Генпрокуратура - це дуже важливий правоохоронний і стратегічний об'єкт". "Сказати про те, що Генеральна прокуратура є поза політикою, на жаль, не можна, - додає КОЖЕМ'ЯКІН. - Тож якщо коаліція здобуде перемогу в цьому протистоянні, вона матиме змогу впливати на вибори через цілеспрямоване використання Генпрокуратури проти своїх опонентів. Йдеться про відкриття гучних кримінальних справ". Свою думку стосовно впливу на результати виборчої кампанії Генпрокуратури висловив Володимир СІВКОВИЧ: "Найпотужнішим чинником впливу на результати виборів є народ та судова система, тому що через суди можна анулювати вибори в цілих округах, районах і навіть областях. Наступними чинниками є зовнішні впливи та журналістська влада. І лише наприкінці іде Генеральна прокуратура. Ця структура нічого особливого не може зробити".

Сазонов К.  Сомнительные перспективы досрочных выборов // Донбасс. - 2007. - № 101. - 1 июня. - С. 6. - Донецька обл.
По словам журналиста, тот факт, что все-таки была назначена дата досрочных выборов, не решает всех вопросов, и, кроме того, породил новые конфликты, так как в данном случае не учтены интересы всех политических сил заинтересованных в проведении выборов. Автор статьи рассмотрел все конфликтные стороны и распределил их на группы, а также, предположил, какие интересы они преследуют.

Шкіль А.  "Мандатне" питання: Інтерв'ю народних депутатів/ А. Шкіль, В. Коваль; Записала А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 78. - 1 - 2 черв. - С. 4. - Львівська обл.
Народні депутати - член парламентської фракції А. ШКІЛЬ та депутат від блоку "Наша Україна", член НРУ В. КОВАЛЬ - в співрозмові з кореспондентом газети - про позбавлення опозиційними блоками депутатських повноважень. Андрій ШКІЛЬ: "Депутатські заяви про вихід із фракції подаються у секретаріат Верховної Ради. Там їх реєструють. Після цього партія чи блок партій проводять з'їзд, на якому ухвалюють рішення повноважень і передають це рішення у Центральну виборчу комісію. ЦВК ухвалює з цього приводу остаточне рішення". В'ячеслав КОВАЛЬ: "Щоправда, остаточне голосування в ЦВК - справа непевна. Фактично, маючи лише формальну функцію з фіксування своїм рішенням рішення політичної сили, насправді Центрвиборчком може заблокувати процес. Тому серед змін до законодавства ми пропонуємо й норму про те, що рішення з'їзду партії чи блоку про позбавлення своїх висуванців депутатських мандатів не потребує підтвердження голосуванням ЦВК".

Західняк П.  Тінь "кидка" над Україною // Галичина. - 2007. - № 77 - 78. - 3 трав. – 6 черв. - С. 1. - Івано-Франківська обл.
Партія регіонів заявила, що готова відкликати підпис свого лідера під домовленістю про дату проведення дострокових виборів, повідомляє кореспондент. Про це депутати заявили у спільній заяві з Комуністичною та Соціалістичною партіями. Мотивують коаліціонери погрозу розірвати угоду діями своїх політичних опонентів, а саме наполяганням команди Ющенка на легітимності указів Президента, втручанні Секретаріату Президента у діяльність суддів та ін.

Сазонов К.  Мина под досрочные выборы? // Донбасс. - 2007. - № 100. - 31 мая. - С. 4. - Донецька обл.
В парламенте продолжаются конфликты, сообщает корреспондент. После первого плодотворно проведенного дня работы Верховной Рады, который внушил обществу нешуточный оптимизм, Президент собрал глав парламентских фракций, по поводу последующей работы депутатов. Пока лидеры партий заседали, в парламенте снова сложилась конфликтная ситуация.

Шлемко Д.  Турчинов підсилить команду Президента // Галичина. - 2007. - № 76. - 26 трав. - С. 2. - Івано-Франківська обл.
Призначення Олександра Турчинова першим заступником секретаря РНБО викликало резонанс у суспільстві. Цю подію коментує народний депутат України Дмитро ШЛЕМКО. На його думку, призначення першим заступником РНБО О. Турчинова є логічним кроком Президента. "Знаний політик, людина рішучих дій, він значно підсилить президентську команду, яка останнім часом робить багато кроків щодо зміцнення авторитету Президента України В. Ющенка", - вважає ШЛЕМКО.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Лебедев А.  Юрий Луценко учредил "медаль Пискуна" // Днепровская правда. - 2007. - № 21. - 1 июня. - С. 3. - Дніпропетровська обл.
Днепропетровск посетил лидер "Народной самообороны", экс-министр МВД Юрий Луценко, сообщает корреспондент. Вместе с ним прибыли такие участники этого движения, как Тарас Стецькив и народный депутат Владимир СТРЕТОВИЧ.
 
Віщук С.  Перший млинець - не глевкий // Час. - 2007. - № 22. – 31 трав. - С. 5. - Чернівецька обл.
На сторінках газети розміщено звіт керівника фракції БЮТ в Чернівецькій обласній раді Сільвії Віщук. Тридцять вісім депутатів обласної ради фракції Блоку Юлії Тимошенко відзначили річний термін депутатських повноважень і впевнено прозвітували про проведену роботу, яка починалася зі створення реєстру проблем, що вимагали першочергового вирішення.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Вілкул Ю.  Я кожному виборцю можу доповісти про кожне рішення обласної ради. Воно прозоре для всіх: Інтерв'ю голови Дніпропетровської обласної ради/ Записала В. Литвиненко // Зоря. - Д., 2007. - № 58. - 5 черв. - С. 1 - 2. - Дніпропетровська обл.
Голова Дніпропетровської обласної ради Юрій Вілкул провів діалог з читачами в редакції газети "Зоря". Майже всі райони і міста області відгукнулися на повідомлення про пряму лінію з керівником облради. Мешканці області зверталися як з суто особистими питаннями, так із питаннями обласного і державного рівня, зокрема "політичної кризи" в державі, соціального захисту і освіти, екологічної ситуації області тощо.

Маштаков С.  Фракція БЮТ: Оприлюднювати рішення обласної виборчої комісії передчасно // Народне слово. - 2007. - № 57. - 2 черв. - С. 1. - Кіровоградська обл.
Пленарне засідання дев'ятої сесії обласної ради п'ятого скликання було перерване майже на початку. Після інформації про кадрові зміни голова облради Микола Сухомлин надав слово заступнику голови обласної територіальної виборчої комісії Володимиру Рубану, який повідомив про прийняття постанови про дострокове припинення повноважень депутата Володимира Пузакова, і реєстрацію наступного за списком Компартії України кандидата Володимира Бабія. Після цього повідомлення депутати від БЮТ залишили сесійну залу.
 
Асадчев В.  "Київ - столиця України, а Полтава повинна стати українською столицею": Інтерв'ю голови Полтавської державної адміністрації/ Записав А. Васевич // Зоря Полтавщини. - 2007. - № 79 - 80. - 1 черв. - С. 2. - Полтавська обл.
Минув рік, як Указом Президента головою Полтавської обласної державної адміністрації було призначено Валерія Асадчева, розповідає журналіст. Про те, що йому вдалося зробити на цій посаді, а які питання залишилися ще не вирішеними, голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Асадчев розповів на прес-конференції.

Димич А.  Прийдуть інвестиції - заживемо краще // Гарт. - 2007. - № 22. - 1 черв. - С. 5. - Чернігівська обл.
Під час десятої сесії Чернігівської обласної ради п'ятого скликання депутати розглянули 30 нагальних питань, повідомляє кореспондент. Родзинкою чергової сесії став звіт голови Чернігівської облради Наталії Романової за рік її керування. Наталія Андріївна в своєму виступі визначила пріоритетні напрями подальшої роботи її, як голови депутатського корпусу області.

Полулях С.  Фракція БЮТ не згодна… // Кіровоградська правда. - 2007. - № 40. - 1 черв. - С. 1. - Кіровоградська обл.
Дев'ята сесія обласної ради п'ятого скликання розпочала роботу з десятихвилинною затримкою, повідомляє кореспондент. Так як, після повідомлення представника територіальної виборчої комісії В. Рубана, про те, що Кіровоградський міський голова  В. Пузаков склав свої повноваження, а депутатом облради від КПУ став В. Бабій, фракція БЮТ у повному складі залишила сесійну залу.

Тубіна С.  Голова залишився без одного із заступників // Вісті Рівненщини. - 2007. - № 22. - 1 черв. - С. 3. - Рівненська обл.
Одинадцята сесія Рівненської обласної ради видалася особливо напруженою і ледь не рекордною за тривалістю. Щоб розглянути 50 питань порядку денного та прийняти стосовно них рішення, депутатам ледь вистачило п'ять із лишком годин, повідомляє кореспондент. Депутати затвердили звіт голови обласної ради про його діяльність із початку скликання, звіт про виконання обласного бюджету за перший квартал 2007-го року тощо.

Пирожик О.  Самоврядці вивчали досвід маневичан // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 59. - 31 трав. - С. 2. - Волинська обл.
Керівництво Волинської обласної ради вводить у практику проведення виїзних засідань Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові облради. Першим із самоврядців з інших районів приймали в себе представники Маневиччини, розповідає кореспондент. На пленарній частині виїзного засіданні Координаційної ради виступили голова районної ради та заступник голови райдержадміністрації, який ознайомив із станом соціально-економічного розвитку регіону.

Звіт голови взяли до відома без дискусій/ Інф. ред. газети // Галичина. - 2007. - № 76. - 26 трав. - С. 3. - Івано-Франківська обл.
На тринадцяту сесію Івано-Франківської обласної ради п'ятого скликання було винесено понад чотири десятки питань, повідомляє редакція газети. У першу чергу депутати заслухали та взяли до уваги звіт голови Ігоря Олійника, який у короткому виступі розповів про рік роботи обласної ради під його керівництвом.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 39 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 6 по 8 червня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення