Огляд реґіональної преси

Випуск 36, 26 - 29 травня 2007 р.

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах
 
 

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Дейч Б.Д.  Увидеть за цифрами судьбу конкретного человека/ Инф. ред. газеты // Крымские известия. - 2007. - № 87. - 19 мая. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
Редакция газеты знакомит читателей с выступлением народного депутата Б. Д. ДЕЙЧА на сессии Верховной Рады Украины 18 мая 2007 года. В частности, выступление посвящено депортации крымских татар и есть "напоминанием всему человечеству о том, чем чреваты последствия тоталитарного режима". Останавливаясь на политической ситуации, Борис ДЕЙЧ подчеркнул: "Сегодня, когда страну пытаются "посадить на шпагат", хочу напомнить тем, кто стремится через колено ломать убеждения, интересы разных политических сил, представляющих различные регионы: Крым прошел через подобную ситуацию на грани фола только потому, что политикам хватило ума и ответственности сохранить в этом прекрасном уголке мир ради всех крымчан, независимо от веры и национальности. Чего желаю и нашим политическим оппонентам"

Чорна О.  Люди у політиках розчарувалися, але на вибори підуть // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 40 - 19 трав. - С. 2. - Тернопільська обл.
Більшість людей політичну та економічну ситуацію в Україні оцінюють як негативну. Зупиняючись на політичній ситуації, автор підкреслив, що ідею дострокових виборів не підтримує більше половини українців. Він наводить і думки на цю тему відомих політиків. Так, народний депутат України Р. АХМЕТОВ щодо оцінки нинішньої ситуації в державі заявив, що в Україні "було два шляхи вирішення проблеми: не йти на вибори, а це означає розділити Україну навпіл, і другий шлях, який обрала його політична сила, - піти на вибори і бачити Україну єдиною державою".

Шкіль А.  "Вишиванка дуже добре пасує до європейського костюма": Інтерв'ю народного депутата/ Записав Ю. Грицик // Експрес. - Л., 2007. - № 72. - 19 - 20 трав. - С. 4. - Львівська обл.
Народний депутат - бютівець Андрій ШКІЛЬ вважає себе радикалом у політиці. Про радикалізм, характер Президента та правий рух - у розмові з народним обранцем. Зупинившись на головних напрямках розвитку України, Андрій ШКІЛЬ підкреслив: "Для чого існує Українська держава? Очевидно, насамперед для того, аби могла спокійно жити і розвиватися українська нація. І все! Тобто слід розвивати добросусідські відносини, але при цьому не знімати з людей "останню латану свитину".  Він проаналізував роль політичних партій правого спрямування в розвитку нашої країни і зокрема, наголосив: "Як на мене, то не знаходить підтримки у суспільства не та чи інша права партія, а власне спосіб подання її ідей та програмних засад. … Такі партії мали об'єднатися в одну структуру, творячи своїми політичними тілами серйозну і водночас рішучу правоцентристську силу. Я думаю, що створення такої партії це лише питання часу. Перебуваючи у БЮТ, я чітко позиціонує цю структуру власне як правоцентристську, зокрема у ставленні її до економічних реформацій".

Кисельов В.  Дамоклав меч для уряду: Інтерв'ю народних депутатів України/ В. Кисельов, М. Оніщук; Записала О. Кордоба // Експрес. - Л., 2007. - № 71. - 18 - 19 трав. - С. 4. - Львівська обл.
Представники парламенту, а саме заступник голови парламентської фракції Партії регіонів В. КИСЕЛЬОВ та представник фракції "Наша Україна" Микола ОНІЩУК в інтерв'ю з кореспондентом - про внесення змін до бюджету України та ситуацію, що склалася навколо цього питання. КИСЕЛЬОВ: "Верховна Рада вже внесла зміни до закону про бюджет України і проголосувала про підвищення пенсій та зарплат. Доти Президент мусить підписати закон або повернути його до Верховної Ради. Звісно повертати його він не буде, бо переживатиме за свою репутацію". На думку ж Миколи ОНІЩУКА, "Президент має всі підстави для того, аби заветувати цей закон". "Слід узяти до уваги легітимність парламенту на час прийняття закону й мету, яку він переслідує", - додав ОНІЩУК.

Мирошниченко Ю.  Три версии одного ДТП: Интервью народного депутата Украины/ Инф. ред. газеты // Жизнь. - Донецьк, 2007. - № 69. - 17 мая. - С. 2. - Донецька обл.
Народный депутат Украины Юрий МИРОШНИЧЕНКО прокомментировал ситуацию по поводу ДТП, которое произошло с судьей Кировского районного суда города Донецка, который своим решением приостановил указы Президента об увольнении судей Конституционного суда. "Я как глава профильного подкомитета приехал сегодня сюда, чтобы разобраться в ситуации. По поводу произошедшего, есть три версии. Первая - запугивание судьи. Вторая - покушение на жизнь судьи. И третья - несчастный случай. Но, на мой взгляд, уж слишком много совпадений в этом деле, чтобы квалифицировать его как несчастный случай".
 


ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Донецкие к всеукраинской политической стачке готовы!/ Инф. ред. газеты // Луганская правда. - 2007. - № 53. - 19 мая. - С. 2. - Луганська обл.
Донецкий обком Компартии Украины на заседании бюро принял решение о готовности начать всеукраинскую политическую стачку в случае "силовой попытки Президента распустить Кабинет Министров или захватить Верховную Раду", заявил первый секретарь обкома КПУ Н. Кравченко. Он в частности сообщил, "мы не призываем к вооруженной борьбе, но политическая стачка сегодня возможна конституционно".

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Піотрович Л.М.  "Жителі Київщини повірили у виборчу програму БЮТ, і ми зробимо все від нас залежне, щоб реалізувати її на практиці": Інтерв'ю з заступником голови Київської облради/ Інф. ред. газети // Київська правда. - 2007. - № 54. - 24 трав. - С. 6. - Київська обл.
Сфера розвитку охорони здоров'я, освіти та інших напрямків соціально-культурного розвитку Київщини постійно в центрі уваги депутатської фракції БЮТ в Київській обласній раді п'ятого скликання. Що вдалося виконати за рік роботи, над якими першочерговими завданнями працювали члени фракції - в інтерв'ю з заступником голови Київської облради Л. М. Піотрович.

Демченко Т.  Обличчя нової влади: рік перший: Інтерв'ю голови Миколаївської облради/ Записала Н. Бондарчук // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 58. - 12 трав. - С. 1-2. - Миколаївська обл.
Голова Миколаївської обласної ради надала ексклюзивне інтерв'ю, в якому зосередила увагу на роботі за попередній період. Перше на чому зауважила Т. Демченко - це те, що обласна рада стала цілком самостійним, самодостатнім органом народовладдя, з думкою якого треба рахуватися. Чимало уваги приділялось актуальним питанням, а саме насущним проблемам села.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Сазонов К.  Туберкулез под прессом // Донбасс. - 2007. - № 90. - 17 мая. - С. 1 - 2. - Донецька обл.
Инициаторами программы "По преодолению эпидемии туберкулеза в Донецкой области на 2007 - 2001 гг." выступили благотворительный фонд "Развитие Украины", Донецкий облсовет и облгосадминистрация. На встрече много говорилось о проблемах туберкулеза в Украине. Президент фонда "Развитие Украины", народный депутат Украины Ринат АХМЕТОВ говорил о цели встречи: "Я уверен, что мы будем не просто бороться, а победим". Выступавший следом А. Близнюк заверил: "областной бюджет тоже внесет свою лепту".

Стрелецкий М.  Донбасс возглавит борьбу за здоровье нации // Жизнь. - Донецьк, 2007. - № 69. - 17 мая. - С. 1. - Донецька обл.
В Донецке стартовала региональная программа "По преодолению эпидемии туберкулеза в Донецкой области на 2007 - 2011 гг." В рамках реализации программы планируется инвестировать в оздоровительные и профилактические программы свыше 100 млн. грн. и, что особенно важно, обеспечить их эффективное использование, сообщает автор статьи. Было отмечено, что нынешнее правительство при поддержке действующего большинства в Верховной Раде предприняло ряд принципиальных шагов, необходимых для того, чтобы борьба с развитием эпидемии туберкулеза в Украине сдвинулась с мертвой точки. Свое мнение по этому поводу высказал народный депутат Украины, президент благотворительного фонда Ринат АХМЕТОВ: "Я с полной уверенностью могу сказать: каждую минуту, которую теряем мы, выигрывает туберкулез. Это национальная беда, которую необходимо решать".


 Огляд регіональної преси. - Вип. 36 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 26 по 29 травня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення