Огляд реґіональної преси

Випуск 35, 23 - 25 травня 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Обговорення законопроектів в реґіональній пресі
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Беспалий Б.  Широка коаліція: реальність чи блеф?: Інтерв'ю народних депутатів України/ Б. Беспалий, І. Шкіря; Записала О. Кордоба // Експрес. - Л., 2007. - № 73. - 22 -23 трав. - С. 5. - Львівська обл.
Останнім часом представники Партії регіонів наполягають на створенні в майбутньому широкої коаліції. Цю тему кореспондент обговорює з народними депутатами України: представником "Нашої України" Борисом БЕСПАЛОВИМ та членом Партії регіонів Ігорем ШКІРЕЮ. "Про широку коаліцію з регіоналами не може й мовитися", - стверджує Борис БЕСПАЛИЙ. На думку ж Ігоря ШКІРИ, "ситуація настільки критична, що без такого альянсу країна не може рухатися вперед". "Лідери "Нашої України" та Партії регіонів мусять знайти компроміс для створення коаліції, хоча, не заперечую, це буде дуже важко", - зауважує І. ШКІРЯ.

Грач Л.  "Ми готові піти...": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 73. - 22 - 23 трав. - С. 5. - Львівська обл.
Народний депутат України від КПУ Леонід ГРАЧ в інтерв'ю - про майбутні дострокові вибори. Він категорично відкидає можливість брати участь в виборах у єдиному блоці з Партією регіонів. "Компартія і Партія регіонів - це зовсім різні політичні сили. Можна навіть сказати, що в ідеологічному плані ми є несумісними, адже Партія регіонів - це буржуазно-ліберальна політсила, а КПУ - крайні ліві", - підкреслює Леонід ГРАЧ. Висловлюючи свою думку стосовно підняття прохідного бар'єру, народний депутат сказав: "Я думаю, що бар'єр у 7 - 9 відсотків Компартія переступить. … А тим, хто виношує цю ідею, наша відповідь буде такою - ще до голосування за цей пункт комуністи вийдуть із коаліції. Таким чином ми захистимо не тільки себе, а й усі інші політичні сили країни".

Кріль І.  Невбитого ведмедя - навпіл // Експрес. - Л., 2007. - № 73. - 22 - 23 трав. - С. 4. - Львівська обл.
В інтерв'ю з народним депутатом України Ігорем КРІЛЕМ - про майбутні плани "Нашої України", про можливі домовленості стосовно розподілу посад у Кабміні після виборів. "Партія "Народний союз "Наша Україна" пропонує після виборів створити нарешті єдину партію на базі блоку партій "Наша Україна", - вважає Ігор КРІЛЬ. - У національно-демократичному спектрі має бути єдина велика політична сила, на яку прихильники національно - демократичних ідей могли б свідомо орієнтуватися й отримувати завдяки її потужності ефективну реалізацію цих ідей у владі". Зупинившись на домовленостях між політичними силами в майбутньому, народний депутат додав: "У наших домовленостях чітко зазначено: посаду прем'єр - міністра дістає та з двох політичних сил нинішньої об'єднаної опозиції, яка набирає на виборах більше голосів виборців".

Ковзель М.  "Якщо не домовляться, тоді будуть позачергові вибори без домовленостей": Інтерв'ю народного депутата України/ С. 3. // Високий замок. - 2007. - № 86. - 19 - 20 трав. - С. 3. - Львівська обл.
Попри різні виверти коаліції, яка не бажає дострокових виборів, опозиція не сумнівається: вибори таки відбудуться. Саме цю тему розкрив у своєму інтерв'ю народний депутат від БЮТ Микола КОВЗЕЛЬ. Зупинившись на визначенні ймовірної дати виборів, депутат підкреслив: "Щодо верхньої межі, …. то БЮТ не позиціонує себе з датою. Найголовнішим для нас залишається питання, щоб дострокові вибори відбулися. Щоб вони були чесними і легітимними. Заради цього БЮТ готовий до компромісних варіантів". Микола КОВЗЕЛЬ зупинився і на питанні можливих домовленостей між політичним силами: "Я не виключаю можливості, що голосування за необхідні законопроекти взагалі не відбудеться - не домовляться. Тоді будуть позачергові вибори без домовленостей".

Кріль І.  "Амбіції Ужгородського мера тільки шкодять Закарпаттю" // Новини Закарпаття. - 2007. - № 55 - 56. - 19 трав. - С. 5. - Закарпатська обл.
Редакція газети друкує відповіді народного депутата України І. КРІЛЯ, які він надав кореспонденту газети "РІО". Звернутись до закарпатців через "Новини Закарпаття" народного обранця змусив брудний пасквіль, розміщений в "РІО". А в інтерв'ю Ігор КРІЛЬ зосередив увагу на політичній ситуації в Україні, проблемах, які виникають на Закарпатті. "Нині я все ще народний депутат України, - підкреслює Ігор КРІЛЬ, - і зобов’язаний викорінювати беззаконня, яке твориться в Україні, у тому числі - і у місті Ужгороді".

Горбенко Н.А.  Хтось прагне миру, хтось розбрату: Інтерв'ю народного депутата України/ Записала Н. Віргуш // Черкаський край. - 2007. - № 37. - 18 трав. - С. 5. - Черкаська обл.
Народний депутат України, голова Придніпровської районної організації Партії регіонів Наталія ГОРБЕНКО на прохання кореспондента роз'яснює ситуацію, яка склалася в Україні та робить прогнози на майбутнє. За словами народного депутата, ініціатором політичної кризи в Україні є опозиція, під тиском якої Президент України Віктор Ющенко і видав укази про розпуск Верховної Ради України. "І коли сьогодні опозиційні лідери говорять про якийсь підкуп, то все це лише брудні політтехнології і нічого більше", - вважає Н. ГОРБЕНКО.

Чепинога В.  Зрада є. З нею треба боротися // Гарт. - 2007. - № 20. - 18 трав. - С. 5. - Чернігівська обл.
Народний депутат України від фракції Блоку Юлії Тимошенко Віталій ЧЕПИНОГА звернувся до історії, щоб провести аналогію з нинішніми подіями в країні, зокрема зі зрадами історичними і сьогоденними. "Сьогодні в Україні є унікальний шанс попрощатися зі зрадами назавжди. Кожен політик, який бодай раз став на шлях зради, повинен втратити право і шанси повернутися в цю ж політику, - вважає Віталій ЧЕПИНОГА. - Люди мають нарешті втямити, що для того, щоб мати поважний політичний вплив у парламенті, треба мати три мільйони голосів виборців, а не три мільйони доларів".

Круць М.  "Вибори будуть. Назад дороги немає": Інтерв'ю народного депутата України/ Інф. ред. газети // Західний кур'єр. - 2007. - № 19. - 17 трав. - С. 4. - Івано-Франківська обл.
За останні півроку народний депутат України Микола Федорович КРУЦЬ, почесний голова правління ВАТ "Івано-Франківськцемент", за словами журналіста, у пресі майже не світився. Однак суперечлива інформація навколо його імені систематично з'являлася. На сьогоднішній день в статусі голови обласного виборчого штабу партії "Народний Союз "Наша Україна" Микола КРУЦЬ розповів про нинішні політичні реалії, зокрема, про дострокові парламентські вибори. "Позачергові парламентські вибори мають відбутися. Зміниться формат чи ні - це вже інше питання. та щоб вийти з цієї затяжної кризи, все на свої місця повинні поставити виборці", - вважає народний депутат.

Никанорів А.  На що розраховують "антикризовики"? // Галичина. - 2007. - № 70 - 71. -17 - 23 трав. - С. 4. - Івано-Франківська обл.
Спроби "антикризової" коаліції відтягнути дату виборів свідчать лише про одне: їх ініціатори сподіваються використати схему фальсифікацій, відпрацьовану на президентських виборах-2004. Тому затягувати виборчий процес не можна ні в якому разі - таку принципову позицію займає Президент Віктор Ющенко, інформує кореспондент. "Партія регіонів своїми заявами про перенесення дострокових виборів на жовтень демонструє намагання затягнути їх проведення", - вважає член президії "Нашої України" Ксенія ЛЯПІНА. Нашоукраїнець Руслан КНЯЗЕВИЧ говорить щодо цього наступне: "Заява МОРОЗА про те, що дострокові вибори неможливо провести без змін до Конституції про можливість саморозпуску Верховної Ради, - абсолютно безвідповідальне".

Никаноров А.  Інтереси народу чи власні амбіції? "Антикризовими" обирають друге // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 39 - 16 трав. - С. 3. - Тернопільська обл.
Спроби "антикризової" коаліції відтягнути дату виборів свідчать лише про одне: їх ініціатори сподіваються використати схему фальсифікацій, відпрацьовану на президентських виборах-2004. Тому затягувати виборчий процес не можна у жодному випадку - таку принципову позицію займає Президент Віктор Ющенко. Про це заявили і члени президії "Нашої України". "Партія регіонів своїми заявами про перенесення дострокових виборів на жовтень демонструє намагання затягнути їх проведення", - вважає член президії "Наша Україна" Ксенія ЛЯПІНА.  Депутат п'ятого скликання від фракції "Наша Україна" Руслан КНЯЗЕВИЧ, який має великий досвід роботи в Центрвиборчкомі, вважає наполягання "антикризової" коаліції на внесенні змін до Конституції одним із способів відтягування дати виборів.

Бахтеева Т.  Три месяца - это минимальный срок для подготовки к досрочным выборам: Интервью главы комитета Верховной Рады по вопросам здравоохранения/ Записала Д. Кирдода // Жизнь. - Донецьк, 2007. - № 67. - 15 мая. - С. 1 - 2. - Донецька обл.
В своем интервью  глава комитета Верховной Рады по вопросам здравоохранения Татьяна Бахтеева высказала свое мнение по поводу затягивания политического конфликта, который по ее словам, негативно сказывается не только на экономике страны, но и на здоровье рядовых граждан. "Сегодня основная задача для украинского политикума - найти компромиссное решение конфликта", - считает глава комитета.  Так же Т. БАХТЕЕВА подчеркнула, что для проведения легитимных и честных выборов минимальный срок подготовки - три месяца.

Коней на переправе…/ Инф. ред. газеты // Донбасс. - 2007. - № 88. - 15 мая. - С. 4. - Донецька обл.
То, что в достаточно опасный для себя момент Президент решил поменять руководителя совета национальной безопасности и обороны, вызвало много разговоров и предположений. Депутат фракции Партии регионов В. СИВКОВИЧ считает, что это было сделано с целью решительных действий по реализации указа о досрочных парламентских выборах. Такого же мнения придерживается и лидер Компартии Петр СИМОНЕНКО, который не исключает, что Президент готовится к силовому варианту решения политического кризиса.

Шлемко Д.  Шанс для всіх // Галичина. - 2007. - № 63 - 64. – 5 - 9 трав. - С. 4. - Івано-Франківська обл.
Народний депутат України Дмитро ШЛЕМКО аналізує політичну ситуацію в Україні, кризу державної влади. На його думку, "основи нинішньої кризи закладено одразу ж після березневих 2006 року виборів до Верховної Ради України". "Донецький  бізнес - клан, - зауважує Дмитро ШЛЕМКО аж ніяк не бачив себе в опозиції. Йому за всяку ціну потрібна була влада". Тому Президент своїм указом зупинив цей похід "до абсолютної влади Януковича  з його командою, розпустивши Верховну Раду", вважає народний обранець.

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЕКТІВ В РЕҐІОНАЛЬНІЙ ПРЕСІ

Легальная "взятка", или шесть тысяч долларов отступного…/ Инф. ред. газеты // Луганская правда. - 2007. - № 51. - 15 мая. - С. 1. - Луганська обл.
Комитет Верховной Рады по вопросам национальной безопасности и обороны подготовил законопроект об уплате компенсации вместо прохождения срочной воинской службы, сообщает корреспондент. Позитивным журналист считает то, что документ может уменьшить масштабы коррупции в военных комиссариатах. Но есть и вторая сторона медали. Ведь не каждый сможет заплатить 6 тысяч долларов. Корреспондент говорит, что это может вызвать в обществе дискриминацию по финансовому признаку. Поэтому, журналист считает, что законопроект нуждается в доработке, и предлагает возможные решения этого вопроса.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Костенко Ю.  Дострокові вибори: політичне замовлення опозиції чи тест на вірність Україні?: Інтерв'ю голови Української народної партії/ Розмовляв Т. Богданюк // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 39 - 16 трав. - С. 2. - Тернопільська обл.
Тернопіль відвідали лідери новоствореного блоку "Українська правиця" Юрій Костенко, Анатолій Матвієнко і Борис Тарасюк, які презентували власну програму виходу України з політичної кризи, повідомляє кореспондент. Лідер Української народної партії Юрій Костенко в інтерв'ю висловив свою думку щодо причин політичної кризи в Україні, перспектив дострокових виборів до парламенту, а також розповів про плюси створення "Української правиці".

Сазонов К.  Список утвердили, программу тормознули // Донбасс. - 2007. - № 89. - 16 мая. - С. 4. - Донецька обл.
В Киеве прошел очередной этап съезда партии "Наша Украина". На съезде повторно выдвинули кандидатов в депутаты. Список и программа будут утверждены на следующем этапе съезда, сообщает корреспондент. На страницах газеты можно ознакомится с наметками программы партии, которые озвучил делегат Жданов, а также с кадровыми рокировками руководящего органа партии.

Повышение социальных выплат коснется 17 миллионов украинских граждан/ Пресс-служба ДОО Партии регионов // Донбасс. - 2007. - № 88. - 15 мая. - С. 4. - Донецька обл.
Правительство Виктора Януковича настойчиво выполняет программу повышения социальных стандартов граждан Украины, сообщает пресс-служба Партии регионов. По словам регионалов, господам из БЮТ и "Нашей Украины" - не нравятся действия и правительства, и коалиции, так как, чем больше будут защищены люди, тем меньше будет социальная поддержка у оппозиции.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Романенчук А.  Закарпаттю і Волині // Новини Закарпаття. - 2007. - № 55 - 56. - 19 трав. - С. 7. - Закарпатська обл.
У рамках ділового партнерства і співробітництва відбулося виїзне засідання координаційних рад з питань місцевого самоврядування при головах обласних рад Закарпатської та Волинської областей, повідомляє автор статті. Під час засідання йшлося про взаємодію самоврядних органів і місцевої виконавчої влади щодо розвитку співробітництва у сферах промисловості, сільського господарства, транспорту, торгівлі, науки й техніки тощо.

Салигін В.  "Іноземні інвестори мають інтерес до Харківщини": Інтерв'ю голови Харківської обласної ради/ Записала О. Доспехова // Слобідський край. - 2007. - № 53. - 19 трав. - С. 4. - обл.
Харківська область входить до трійки лідерів із залучення іноземних інвестицій, повідомляє кореспондент. Про інвестиційний клімат на Харківщині в своєму інтерв'ю розповів голова Харківської облради Василій Салигін. "Область - один із найбільших промислово-розвинених регіонів, провідний центр науки і культури України й по праву займає в державі позицію лідера і постачальника інтелектуальних ресурсів", - наголосив В.Салигін. Голова облради також розповів про галузі, які ще потребують вкладень, про іноземних та вітчизняних партнерів та про ринок нерухомості Харківської області.

Тегза Н.  Закарпаття більше не хоче миритися/ Н. Тегза, М. Попович // Новини Закарпаття. - 2007. - № 55 - 56. - 19 трав. - С. 4. - Закарпатська обл.
На Закарпатті пройшло чергове засідання восьмої сесії обласної ради. Одним з наболілих стало кадрове питання. Занепокоєність ситуацією, яка склалася останнім часом, спонукала закарпатський депкорпус звернутися до вищого керівництва держави з проханням дати належну оцінку згаданим негативним явищам, підкреслює автор.

Близнюк І.  Європейський вектор розвитку: сьогодення та перспективи Полтавщини // Зоря Полтавщини. - 2007. - № 71 - 72. - 18 трав. - С. 2. - Полтавська обл.
Європейський вибір України став закономірним наслідком відновлення країною державної незалежності. "Полтавщина ніколи не була на узбіччі цих процесів у всьому розмаїтті їх проявів", - зазначив у своїй розповіді перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Іван Близнюк. Він також розповів про основні тенденції співпраці з країнами ЄС, зокрема, про екологізацію сільськогосподарської продукції та паливної енергетики, створення спільних підприємств. Міжнародне співробітництво також стосується і соціальних сфер, медицини та освіти, розповів І.Близнюк.

Мироненко В.  Обласна рада і облдержадміністрація шукають порозуміння // Слобідський край. - 2007. - № 51. - 18 трав. - С. 1. - Сумська обл.
В обласній раді Сумської області відбулося зібрання президії, в якому взяли участь і заступники голови облдержадміністрації. Мова йшла про затвердження звіту про виконання обласного бюджету за 2006 рік, а також про внесення змін до обласного кошторису на 2007 рік та про внесення змін і доповнень до програми економічного і соціального розвитку області на нинішній рік.

Барабанова Т.  Побачити, зрозуміти, допомогти... // Одеські вісті. - 2007. - № 43. - 17 трав. - С. 3. - Одеська обл.
Одноденна робоча поїздка голови Одеської обласної ради М. Скорика розпочалася зі знайомства із найскладнішими, найпроблематичнішими ділянками великого районного господарства, зокрема і в селах, досить віддалених від райцентру. У полі зору голови облради, опинилися школи та дошкільні заклади, бібліотеки та Будинки культури. "Моє завдання, - сказав він на початку цієї поїздки, дізнатися. Як живуть люди, і робити усе можливе, щоб щось у їхньому житті змінити на краще".

Пирожик О.  Анатолій Грицюк підбив підсумки року роботи // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 54. - 17 трав. - С. 2. - Волинська обл.
15 травня виповнився рік від часу проведення першої, установчої сесії обласної ради V скликання. З цього приводу голова ради Анатолій Грицюк зустрівся з представниками ЗМІ. На зустрічі А. Грицюк не тільки поділився успіхами та здобутками першого року роботи ради, а й вислухав критичні зауваження щодо прорахунків та пропозиції щодо перспектив подальшої співпраці.

Чуб В.  Одностайність дала збій // Наше місто. - 2007. - № 70. - 16 трав. - С. 3. - Дніпропетровська обл.
Дев'ята сесія обласної ради міста Дніпропетровськ зібрала кворум у три четверті голосів, повідомляє кореспондент. Його сповна вистачало для голосування більшості підготовлених для розгляду питань. Депутати дружно й одностайно затвердили звіт про виконання обласного бюджету за перший квартал, констатуючи виконання платежів з усіх джерел його наповнення. На сесії були розглянуті й інші питання розвитку області, зокрема Програма соціально-економічного розвитку області.

Гусакова Е.  Доверяй, но проверяй // Крымские известия. - 2007. - № 83. - 15 мая. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
Корреспондент сообщает, что пять из десяти организаций, получивших в прошлом году при поддержке постоянной комиссии Верховной Рады АРК по правовым вопросам, правопорядку и чрезвычайным ситуациям финансовою поддержку из крымского бюджета, частично использовали деньги не по назначению. Глава вышеуказанной комиссии Людмила Лубина предъявила большие претензии по несанкционированному расходованию бюджетных средств к этим структурам.

Серйозне попередження/ Прес-служба облдержадміністрації // Житомирщина. - 2007. - № 50. - 15 трав. - С. 1. - Житомирська обл.
Голова Житомирської облдержадміністрації Юрій Павленко провів чергову обласну селекторну нараду з керівниками районів та міст області з питань соціально-економічного розвитку територій. Під час наради було проаналізовано стан справ в окремих галузях господарського комплексу та соціальній сфері області.

Павленко Ю.  Відкрити перед Житомирщиною нові горизонти // Житомирщина. - 2007. - № 49. - 12 трав. - С. 2. - Житомирська обл.
Голова Житомирської обласної державної адміністрації Юрій Павленко зробив підсумок ста днів свого перебування на даній посаді. Він окреслив основні напрями здійснених заходів розвитку області та розповів про плани на майбутнє. Павленко вважає, що головне не показники, а те, щоб ми добре бачили ті горизонти, до яких потрібно йти, й спільно працювати.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Через партнерство та інвестиції - до розвитку/ Інф. ред. газети // Київська правда. - 2007. - № 53. - 22 трав. - С. 1, 2. - Київська обл.
На сторінках газети розміщено детальну розповідь про ювілейні урочистості з нагоди 75-річчя Київської області, які 2 дні тривали у Києві. На святкуванні були присутні Президент України, члени уряду та Секретаріату Президента, голови обласних державних адміністрацій та обласних рад, представники посольств акредитованих в Україні та багато інших. Голова Київської державної адміністрації Віра Ульянченко зробила звіт про досягнення та перспективи розвитку області.

Шматок Л.  Неповторна Донеччина // Деснянська правда. - 2007. - № 54. - 17 трав. - С. 1, 7. - Чернігівська обл.
Кореспондент газети відвідала Донецький край, під час якої зустрілася із народним депутатом України, почесним президентом футбольного клубу "Шахтар" Ренатом АХМЕТОВИМ. Він провів екскурсію для делегації журналістів територією спортивно-тренувальної бази "Шахтар" та відповів на численні запитання. "Я завжди говорив про те, що моя мрія - побудувати такий стадіон, яким би ми всі наші вболівальники змогли гордитися, зазначив Ренат АХМЕТОВ. Прес-конференцію провів і голова Донецької облради А. Близнюк.
  Огляд регіональної преси. - Вип. 35 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 23 по 25 травня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення