Огляд реґіональної преси

Випуск 34, 16 - 22 травня 2007 р.

 

Верховна Рада України
Обговорення законопроектів в реґіональній пресі
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Курпіль С.  "За жодних обставин з "регіоналами" блокуватися не будемо": Інтерв'ю народного депутата України/ Розмовляв І. Фаріон // Високий замок. - 2007. - № 84. - 16 трав. - С. 1. - Львівська обл.
Лідер БЮТ заявила, що у майбутньому парламенті у жодному разі не співпрацюватиме з Партією регіонів. Народний депутат Степан КУРПІЛЬ в своєму інтерв'ю з кореспондентом газети сказав, що в цьому питанні всі члени фракції БЮТ солідарні зі своїм лідером. Відносно дати проведення дострокових парламентських виборів депутат зауважив: "Якщо коаліція тягнутиме з виборами, тоді вони відбудуться 24 червня - без "Регіонів", комуністів і соціалістів. Крайній термін - 15 липня, це межа компромісу з нашого боку".

Фаріон І.  На борця з корупцією наїхав "Ніссан" // Високий замок. - 2007. - № 84. - 16 трав. - С. 1. - Львівська обл.
Жертвою автомобільної пригоди на пішохідному переході неподалік Верховної Ради став народний депутат Григорій ОМЕЛЬЧЕНКО (БЮТ). Його збив автомобіль марки "Ніссан", інформує журналіст. Зараз парламентар перебуває у госпіталі СБУ, а винуватця ДТП затримала міліція.

Алексєєв І.  Куди заведе "дорожня карта"?: Інтерв'ю народних депутатів/ І. Алексєєв, М. Чечетов, В. Коваль; Записала О. Стецишин // Експрес. - Л., 2007. - № 69. - 15 - 16 трав. - С. 5. - Львівська обл.
Робоча група планує найближчим часом закінчити підготовку до дострокових виборів у Верховну Раду, повідомляє кореспондент. На питання: чи вдасться членам робочої групи вкластися у відведений їм термін, відповідають представники різних політичних сил. Ігор АЛЕКСЄЄВ, депутат від Комуністичної партії вважає: "Так, нині між членами робочої групи спостерігаються певні розходження, але політики для того й є, щоб вміти знаходити компроміс". Нашоукраїнець В'ячеслав КОВАЛЬ підтримує свого опонента: "На мою думку, все-таки вдасться домовитися до середи, бо скільки вже можна знущатися з українського народу?".

Лукашук О.  Слово про Юлію Тимошенко // Подільські вісті. - 2007. - № 65. - 15 трав. - С. 1. - Хмельницька обл.
Автором статті виступає народний депутат України від фракції БЮТ Олег ЛУКАШУК. Народний обранець висловлює лідеру фракції БЮТ в Верховній Раді Юлії Володимирівні ТИМОШЕНКО свою безмірну вдячність за  атмосферу, яка панує у фракції, за талант лідера, який може надихати інших на віддану працю на благо українського народу. ЛУКАШУК також спростовує різноманітні звинувачення, які можна досить часто почути з різних джерел в адресу Юлію Володимирівни.

Сивульський М.  Синдром взаємної недовіри: Інтерв'ю народних депутатів та лідера "Народної самооборони"/ М. Сивульський, Б. Беспалий, Т. Стецьків; Записала О. Кордоба // Експрес. - Л., 2007. - № 69. – 15 - 16 трав. - С. 4. - Львівська обл.
Створення мегаблоку демократичних сил поки що загальмовано, через вимагання письмових гарантій того, що їх партнери не створять в майбутньому коаліцію разом з Партією регіонів, повідомляє кореспондент. Ситуацію, на прохання кореспондента, роз'яснюють народні депутати України - представник блоку "Наша Україна" Борис БЕСПАЛИЙ, член БЮТ - Микола СИВУЛЬСЬКИЙ та один із лідерів "Народної самооборони" Тарас Стецьків. Микола СИВУЛЬСЬКИЙ: "На вибори ми підемо двома колонами: перша блок "Наша Україна", друга БЮТ, куди входить "Батьківщина", ПРП та Українська соціал-демократична партія". Борис БЕСПАЛИЙ: "Наша Україна" - міцна ланка. У цьому випадку свідомо дурять лише виборця". Тарас Стецьків: "Для того, аби убезпечити себе від неприродних союзів, ми пропонуємо підписати спільну угоду трьох політичних сил і взагалі зняти це питання. Якщо ж нам відмовлять, це означатиме, що "Наша Україна" допускає створення коаліції з регіоналами".

Стецишин О.  Опозицію залишили без зарплати: Інтерв'ю народного депутата України/ Записав О. Стецишин // Експрес. - Л., 2007. - № 69. - 15 - 16 трав. - С. 6. - Львівська обл.
За словами кореспондента, апарат Верховної Ради припинив нарахування заробітної плати депутатам з опозиційних фракцій. Автор наводить думки на цю тему народних депутатів від опозиції. Так, бютівець Д. ВИДРІН підкреслює: Я практично не бував у парламенті, а тому претендувати на зарплату справді не можу". На думку пана ВИДРІНА, найкраще їх віддати на "дитинство". Натомість, "нашоукраїнець" Геннадій УДОВЕНКО заявив кореспонденту, що має намір подати до суду. "Річ у тому, що я, як і інші мої колеги - депутати від Народного руху, власне й жив лише на зарплату. І коли нині в мене її забрали, мені не залишається нічого іншого, як відстоювати свої права в суді, використовуючи раніш зароблені грошові заощадження. Бо хоч парламент і розпущено, я все одно продовжую виконувати свої депутатські обов'язки".

Фаріон І.  Іван Плющ: войовничий яструб, мирний голуб чи мудра сова? // Високий замок. - 2007. - № 83. - 15 трав. - С. 4. - Львівська обл.
У потоці українських новин призначення секретарем Ради національної безпеки і оборони Івана Плюща викликало жваве обговорення, розповідає кореспондент. Плющ змінив на посаді Віталія Гайдука, ініціатором такої заміни став Президент України Віктор Ющенко. На сторінках газети розміщені міркування народних депутатів відносно цієї теми. Андрій ШКІЛЬ, депутат від фракції БЮТ, вважає: "Плющ володіє даром переконання, а це дуже важливо в наш час". Володимир СІВКОВИЧ: "Наскільки зважений, поміркований з Плюща політик, не хочу загадувати. Поживемо - побачимо".

Шкіря І.  "Навіщо нам ці соціалісти?": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 69. - 15 - 16 трав. - С. 5. - Львівська обл.
За словами кореспондента, створення єдиного блоку Партії регіонів із Соціалістичною партією не відбудеться, про що свідчать останні заяви регіоналів. Роз'яснення надає представник Партії регіонів Ігор ШКІРЯ. "Особисто я вважаю, що на вибори всім політичним силам, які поважають себе і вважають, що вони є самодостатніми політичними гравцями, належить іти окремо", - говорить народний депутат. До сказаного ШКІРЯ додав: "Ми вважаємо, що соціалісти самі здатні піти на вибори. Для цього вони мають достатній рейтинг".

Карпук В.  Для чого потрібні дострокові вибори?: Інтерв'ю народного депутата України/ Розмовляв О. Нагорний // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 52. - 12 трав. - С. 4. - Волинська обл.
Народний депутат України, голова обласної організації "Народного Союзу "Наша Україна" Володимир КАРПУК дав інтерв'ю кореспонденту газети, в якому висловив своє бачення політичних подій перед достроковими виборами. За словами народного депутата, "нині чиниться тиск з боку комуністів і соціалістів на Партію регіонів та інші політичні сили, які погодилися на дострокові вибори". "Вишукуються різні способи затягнути переговорний процес. Своїми діями та заявами представники цих політичних сил кидають виклик не лише домовленостям Президента та прем'єр-міністра України, але і всьому українському суспільству, заперечуючи його право дати оцінку діям політиків на чесних і демократичних виборах".

Чорновіл Т.  "У політику я влетів дуже різко, але міцно зачепився": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала О. Кордоба // Експрес. - Л., 2007. - № 68. - 12 - 13 трав. - С. 4. - Львівська обл.
Народний депутат від Партії регіонів Тарас ЧОРНОВІЛ немає диплома про вищу освіту і, за його словами, не соромиться цього, попри те, вважає себе професіоналом. Син дисидента В'ячеслава Чорновола, галичанин, Тарас ЧОНОВІЛ, перейшовши до протилежного табору, визвав на себе вогонь з різних сторін, зокрема, рідного міста Львова. Проте, коли вирішив все ж отримати вищу освіту, відправився саме туди, оскільки прагне системних знань і не сподівається на поблажки. "Мене ніколи не цікавили формальні речі, я повноцінно виконую свою роботу", - так оцінює свою діяльність Тарас ЧОРНОВІЛ.

Беспалий Б.  Вибори будь-якою ціною: Інтерв'ю народних депутатів України/ Б. Беспалий, В. Мусіяка; Записав Ю. Грицик // Експрес. - Л., 2007. - № 67. - 11 - 12 трав. - С. 4. - Львівська обл.
Опозиціонери стверджують, що дострокові вибори будуть легітимними навіть тоді, якщо їх проігнорує коаліція, коментує кореспондент. Наскільки реальними є ці ствердження і чи будуть вони визнані легітимними - в розмові з членом фракції "Наша Україна" Борисом БЕСПАЛИМ та відомим правником Віктором Мусіякою. Борис БЕСПАЛИЙ: "Легітимність - означає законність. А законність виборів не залежить від складу їх учасників". В. Мусіяка: "Якщо регіонали не підуть на вибори, вони блокуватимуть виборчий процес у всіх тих областях, де вони мають вплив".

Медведєва І.  А що після виборів? // Вінниччина. - 2007. - № 35. - 11 трав. - С. 1. - Вінницька обл.
У своїй статті кореспондент намагається спрогнозувати наслідки дострокових виборів, імовірність яких, вже стала фактом. Однак, відносно дати проведення виборів точаться постійні суперечки. Кожна політична сила висуває свої аргументи відносно цього. Президент же разом з опозицією наполягають на тому, щоб якнайшвидше провести вибори, і називають крайній строк - середина липня. Партія регіонів, соціалісти та комуністи вважають за необхідне внести зміни до Конституції, що звичайно потребує часу. Крім того, залишаються й інші питання, які потрібно вирішити до початку виборів. Поміж цим, у журналіста постає питання, а що ж саме буде після виборів.

Чорновіл Т.  Білий, голубий, рожевий: Інтерв'ю народних депутатів України/ Т.Чорновіл, В.Волга; Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 67. - 11 - 12 трав. - С. 4. - Львівська обл.
Лідери коаліції Віктор Янукович, Олександр МОРОЗ та Петро СИМОНЕНКО погодили спільну стратегію участі у виборчих перегонах, інформує кореспондент. Соціалістична партія, як відомо, наполягає на створенні блоку із Партією регіонів. Про причини такої наполегливості і можливі наслідки створення блоку розповідають представник Соцпартії Василь ВОЛГА та депутат від Партії регіонів Тарас ЧОРНОВОЛ. ВОЛГА вважає, що коаліція має йти на вибори двома колонами. "Соціалісти мають рухатися разом із Партією регіонів і ППП Анатолія КІНАХА, тобто єдиним великим блоком, а комуністи - самостійно", - наголошує депутат від Соцпартії. За словами ЧОРНОВОЛА, поки що офіційно ніхто і ні з ким не домовлявся. "Зрештою, до нас зверталося багато партій із проханням про включення у наш блок. Та про це навіть не йдеться, - зауважує Т. ЧОРНОВІЛ. -  Є окремі люди, які для нас можуть бути цінним надбанням. І формат нашої співпраці з ними приблизно такий: у список Партії регіонів включають людей з інших партій, які на період виборів призупиняють своє членство в цих політичних силах".

Зубанов В.  Про що вони домовляються?/ В. Зубанов, О. Ляшко // Експрес. - Л., 2007. - № 66. - 10 - 17 трав. - С. 4. - Львівська обл.
В інтерв'ю з народними депутатами Володимиром ЗУБАНОВИМ (Партія регіонів) та Олегом ЛЯШКОМ (БЮТ) - про роботу членів робочої групи та про законодавчі акти, що супроводжують виборчий процес і навколо яких точаться зараз найбільше суперечок. Олег ЛЯШКО: "Ми хочемо зі своїми опонентами домовитися про те, як державі далі жити. Ми пропонуємо не лише прийняти косметичні зміни, які б дали змогу провести у правовому полі дострокові вибори, а й подумати, яке буде життя після виборів. Тому наше завдання - не просто провести вибори, а щоб держава далі розвивалася". Володимир ЗУБАНОВ: "Є так званий малий пакет домовленостей… Це - малий пакет законопроектів, які можна прийняти на одному засіданні парламенту. А великий пакет - це ті законодавчі акти, якими плануємо здійснити певну корекцію конституційних норм".

Кендзьор Я.  Година "Х": Інтерв'ю народного депутата України/ Я. Кендзьор, Є. Філіндаш; Записала О. Кордоба // Експрес. - Л., 2007. - № 66. - 10 - 17 трав. - С. 4. - Львівська обл.
Найбільші суперечки між коаліцією і опозицією точаться навколо дати дострокових виборів, зауважує кореспондент, який вирішив з'ясувати це питання у народного депутата від фракції "Наша Україна" Я. КЕНДЗЬОРА та народного депутата від фракції СПУ Є. ФІЛІНДАША. "Пізніше вибори коаліції потрібні для того, щоб згенерувати державні ресурси на кілька одноразових подачок громадянам", - таку думку висловив Ярослав КЕНДЗЬОР. В свою чергу, Євген ФІЛІНДАШ зауважив: "Коаліція (принаймні Соціалістична партія - точно!) вважає, що дострокові вибори можна проводити тільки за законом і Конституцією. А для цього слід внести потрібні зміни і в закон, і в Конституцію. Що ж це за вихід із кризи, якщо нову владу обиратимуть за антиконституційним указом Президента?".

Оніщук М.  "Конституційний" референдум відбудеться восени": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 66. - 10 - 17 трав. - С. 6. - Львівська обл.
Президент Віктор Ющенко наголосив на необхідності проведення всенародного референдуму щодо змін до Конституції вже цього року, повідомляє кореспондент. Що конкретно буде предметом референдуму та коли його можна чекати, розповів член фракції "Наша Україна" Микола ОНІЩУК. "Якщо йтиметься про проведення  дорадчого референдуму про засади Конституції, то його можна провести найближчим часом - за два місяці. Якщо ж йдеться про референдум щодо схвалення Конституції, то він відбудеться восени. Так вважає глава держави", - підкреслив ОНІЩУК.

Терьохін С.  Європа шантажує?: Інтерв'ю народного депутата України/ Записала О. Кордоба // Експрес. - Л., 2007. - № 66. - 10 - 17 трав. - С. 2. - Львівська обл.
ЄС вимагає, аби в рамках вступу до СОТ Україна забезпечила вільний доступ до транзиту енергоресурсів своєю територією, інформує кореспондент. Це питання порушили на засіданні робочої групи СОТ в Україні. Пояснює ситуацію екс-міністр економіки, народний депутат Сергій ТЕРЬОХІН. На його думку, Євросоюз буде лише користуватись газорозподільними системами, за що Україна отримує відповідні квоти. ТЕРЬОХІН зауважив: "Україна захищена від будь - яких юридично не коректних вимог".

Трофимчук Т.  …А Президентом мав бути Мороз // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 51. - 10 трав. - С. 2. - Волинська обл.
Заступник голови бюджетного комітету розпущеного парламенту, член фракції БЮТ Євген КИРИЛЬЧУК під час спілкування з пресою, поміж іншим розповів про сценарій, який коаліція планувала втілити, якби Президент не розпустив парламент. "З трьома сотнями голосів парламент може проголосувати за приєднання України куди завгодно, навіть до Зімбабве", - змалював народний депутат страшну картину майбутніх подій. На Волині БЮТ повністю готовий до дострокових виборів. "Ми стоїмо на старті і тільки чекаємо на сигнал, аби приступити до роботи, - запевнив народний обранець. - Остаточно вирішено: демократичні сили будуть іти в парламент двома колонами: БЮТ і мегаблок на чолі з "Нашою Україною".

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЕКТІВ В РЕҐІОНАЛЬНІЙ ПРЕСІ

Білик О.  Годину попрацював - отримуй свої 2 гривні… // Високий замок. - 2007. - № 83. - 15 трав. - С. 5. - Львівська обл.
Верховна Рада може ввести мінімальну погодинну заробітну плату - 2,41 грн. / годину. Про це повідомив член парламентського комітету з питань праці і соціальної політики Олександр СТОЯН. За його словами, зараз комітет закінчує доопрацювання відповідного законопроекту. Міністр праці і соціальної політики Анатолій Папієв упевнений, що в такий спосіб можна буде підвищити захист громадян, зазначає видання.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Клопот С.  У списку відомі люди // Деснянська правда. - 2007. - № 53. - 15 трав. - С. 2. - Чернігівська обл.
Дострокові вибори до парламенту відбудуться в липні або вересні, а рішення Конституційного суду щодо відповідного Указу Президента вже не обов'язкове. Таку думку на прес-конференції у Чернігові висловив голова обласного осередку партії "Народний Союз "Наша Україна", заступник голови обласної ради Олег Обушний.

В центре внимания - проблемы районов/ Инф. ред. газеты // Южная правда. - 2007. - № 52. - 15 мая. - С. 2. - Миколаївська обл.
10 мая в помещении областного штаба БЮТ состоялась пресс-конференция, в которой приняли участие руководители районных организаций ВО "Батьківщини". На этот раз встреча партийного актива БЮТ с журналистами была посвящена текущим политическим событиям и месту, которое занимает в них Блок Юлии ТИМОШЕНКО, а также проявлениям коррупции в районах области.

Туз В.  Політики готуються, виборці очікують // Вісті Рівненщини. - 2007. - № 16. - 20 квіт. - С. 1. - Рівненська обл.
Політики України продовжують готуватися до виборів. Бо у те, що вони таки будуть, не сумнівається практично ніхто, залишилося визначитися лише з датою, розповідає журналіст. Саме з цього приводу в області відбулася прес-конференція обласних осередків партій "Християнсько-демократичного союзу" та "Вперед, Україно!". Кореспондент вважає, що поки важко прогнозувати шанси "обранців" в разі, якщо не буде створено мегаблоку і вони підуть на вибори самостійно. Автор статті розчарований тим, що партійні списки БЮТ надто бідні на вихідців з Рівненщини.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Данова О.  Вадим Черниш: "Адміністративно - територіальна реформа буде. Питання лише в тому, коли" // Кіровоградська правда. - 2007. - № 35. – 15 трав. - С. 1. - Кіровоградська обл.
В Кіровограді відбулося засідання Кіровоградського прес-клубу реформ. Голова Кіровоградської облдержадміністрації Вадим Черниш, який свого часу очолював в області робочу групу, що опрацьовувала перспективи адміністративно-територіальної реформи, прокоментував в своєму інтерв'ю ідею зазначених змін.

Кобець О.  "За кожного депутата ведеться відчайдушна боротьба" // Народне слово. - 2007. - № 50. - 15 трав. - С. 1 - 2. - Кіровоградська обл.
Кіровоградський міський голова Володимир Пузаков відсторонив від виконання обов'язків та звільнив своїх заступників та виконуючих обов'язки заступників - представників БЮТ та НСНУ, замінивши їх представниками Партії регіонів, Ліберальної та Народної партій. Бютівці, соціалісти та нашоукраїнці висловили свою точку зору з цього приводу на прес-конференції. Постраждалі від політичної переорієнтації міського голови звернулися до прокурора, який виніс протести на розпорядження міського голови. Тепер учасники прес-конференції намагаються повернутись в свої кабінети.

Федорчук Ю.  Хмельниччини поступ твердий // Подільські вісті. - 2007. - № 65. - 15 трав. - С. 2. - Хмельницька обл.
На шпальтах газети розміщено щоквартальний план діяльності обласної державної адміністрації, спрямованої на виконання програмних завдань Президента України, Прем'єр-міністра України, галузевих та регіональних програм. Доповідачем виступив керівник апарату облдержадміністрації Олег Федорчук.

Дукова Д.  В направлении политического ветра // Вечерняя Одесса. - 2007. - № 67 - 68. - 12 мая. - С. 1 - 2. - Одеська обл.
Корреспондент акцентирует внимание на политической ситуации, которая сложилась в Одесском областном совете. Месяц назад областной депутатский корпус собрался на внеочередную сессию, подчеркивает журналист, чтобы принять обращение к Президенту с призывом отменить Указ "О досрочном прекращении полномочий Верховного совета Украины". После договоренности президента и премьер-министра о проведении досрочных выборов, депутаты вновь собрались на внеочередную сессию, для того, чтобы принять ряд обращений к Президенту, Верховной Раде, Кабинету Министров, Конституционному суду. В окончательном тексте обращения, предложенном депутатам, сказано: "… Коалиция национального единства вместе с  Президентом Украины начала переговорный процесс с целью решения политического кризиса правовым путем".

Злагоду суспільству, добробут у кожну родину - наша спільна мета/ Інф. ред. газети // Деснянська правда. - 2007. - № 51 - 52. - 12 трав. - С. 2. - Чернігівська обл.
На сторінках газети розміщено тези звіту голови обласної ради Н. А. Романової на десятій сесії обласної ради п'ятого скликання 24 травня 2007 року. За словами голови облради, основна увага в роботі обласної ради була спрямована на закріплення досягнутих у минулому скликанні позитивних позицій, пошуку шляхів покращання роботи органів місцевого самоврядування всіх рівнів.

Башкаленко О.  Чи потрібні нові місцеві вибори після парламентських?: Інтерв'ю депутата обласної ради/ Записав А. Кутівський // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 51. - 10 трав. - С. 2. - Волинська обл.
Останнім часом з уст політиків чути пропозиції щодо одночасного проведення з виборами до Верховної Ради України дострокових місцевих виборів. Це є необхідним з огляду на теперішню непросту ситуацію у місцевому самоврядуванні, зауважує кореспондент, який взяв інтерв'ю з цього приводу у депутата Волинської обласної ради від Партії регіонів Олександра Башкаленка. "Останні події внесли свої корективи, але нові місцеві вибори є необхідними після парламентських на основі нового закону", - заявив депутат.

Пирожик О.  Володимир Бондар - за політичний "інтернаціонал" // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 51. - 10 трав. - C. 2. - Волинська обл.
Голова Волинської облдержадміністрації Володимир Бондар під час прес-конференції коротко виклав зміст розмови, яка відбулася під час наради у Президента. Питання про дострокові президентські вибори на зустрічі з головами облдержадміністрацій не обговорювалися, бо жодних правових підстав для цього немає, зауважив голова облдержадміністрації. Наразі ж Президент дав доручення керівникам областей забезпечити своєчасну підготовку до дострокових парламентських виборів і можливості для вільного волевиявлення громадян.

Васильєва Г.  Оптимізм є, проблеми - також // Житомирщина. - 2007. - № 46. - 28 квіт. - С. 2. - Житомирська обл.
На засіданні колегії облдержадміністрації, яка відбувалася в Житомирській області обговорювалися питання реалізації Програми економічного і соціального розвитку, бюджету області та основних пріоритетів "Добробут - власними руками", ініційованих головою облдержадміністрації. В першому кварталі 2007 року, - це питання було в центрі обговорення колегій.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Вівчар Б.  РХП йде на схід з російською книгою // Галичина. - 2007. - № 69. - 15 трав. - С. 2. - Івано-Франківська обл.
З презентації книги голови Республіканської християнської партії Миколи Поровського "И буре битва гремела…" в Івано-Франківську розпочалося відзначення 10 - річчя створення РХП. Свою книгу народний депутат Верховної Ради першого та другого скликань написав на основі спогадів вояка УПА росіянина Володимира Чермошенцева.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 34 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 16 по 22 травня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення