Огляд реґіональної преси

Випуск 33, 12 - 15 травня 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Обговорення законопроектів в реґіональній пресі
Політичні партії
Місцеве самоврядування

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Фаріон І.  "Дострокові вибори призначено для зміни складу парламенту, а не продовження його агонії…" // Високий замок. - 2007. - № 80. – 10 - 16 трав. - С. 4. - Львівська обл.
В Україні ніяк не визначаться з датою виборів нового парламенту, хоча домовленості між Президентом і лідером Партії регіонів мають місце, зауважує автор. Свою думку щодо такого кроку висловили народні депутати України та політологи. "Говорити про відкладання виборів на далі, ніж літо, немає жодного сенсу, - вважає депутат від фракції "Наша Україна" Юрій КЛЮЧКОВСЬКИЙ. - Сьогодні і глава держави, і опозиція готові до чергових зустрічних кроків з тим, щоб і нові строки, які, можливо, виявилися не зовсім придатними для всіх партій, було змінено за взаємною згодою". Депутат від Партії регіонів Олександр РАДЗІЄВСЬКИЙ підкреслює: "Ми готові до виборів і готові виконувати домовленості двох перших осіб держави - Прем'єр-міністра і Президента". Олег БІЛОРУС - народний депутат від БЮТ - наголошує: "Оскільки комуністи і соціалісти зайняли неконструктивну позицію (вони виступають проти "Регіонів"), опозиція запропонувала скоротити кількість представників у робочій групі і залишити там по одному уповноваженому від блоків, а не від партій. Бо інакше домовитись не вдасться".

Балюк Н.  Стадіон від Рената Ахметова // Високий замок. - 2007. - № 80. – 10 - 16 трав. - С. 10. - Львівська обл.
Автор статті відвідала місце будівництва нового стадіону в Донецьку, який буде приймати Євро-2012. Головним інвестором спорудження грандіозного за планами стадіону у вигляді "літаючої тарілки" виступив президент футбольного клубу "Шахтар", народний депутат України Ренат АХМЕТОВ. За його словами, до політики, а зокрема до політичної кризи він ставиться як бізнесмен. "Коли в країні політична криза, треба розуміти, що країна падає в ціні. Ми руйнуємо вартість. Не створюємо, а руйнуємо. Тому кризи нікому не вигідні", - вважає АХМЕТОВ.

Каратаева И.  Ринат Ахметов: "Эта команда могла бы украсить и высшую лигу" // Слава Севастополя. - 2007. - № 84. - 12 мая. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
Народный депутат, президент ФК "Шахтер" провел в Севастополе встречу с представителями ЗМИ в Донецке, на которой изложил свое видение подготовки Украины к приему Евро-2012. "Мы должны проанализировать лучшую международную практику. Мы должны за пять лет построить качественную Украину, совсем другую Украину. Красивую, европейскую, - считает Р. АХМЕТОВ.

Чорна О.  За допомогою до ЄС і РФ // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 38. - 12 трав. - С. 2. - Тернопільська обл.
Лідер БЮТ Юлія Тимошенко пропонує ухвалити рішення щодо проведення виборів 8 липня. В свою чергу координатор парламентської більшості, лідер фракції Партії регіонів Р. БОГАТИРЬОВА заявила, що вибори цього числа "можуть відбутися, але без трьох політичних сил - Партії регіонів, КПУ та СПУ". На її думку, остаточні вибори мають визначити Президент України та прем'єр-міністр, який звернувся до керівництва країн-сусідів України - Євросоюзу та Росії - негайно виступити міжнародними посередниками у переговорах з врегулювання політичної кризи.

Малиновський О.П.  Головне - це спокій в суспільстві: Інтерв'ю народного депутата України/ Записала Н. Віргуш // Черкаський край. - 2007. - № 34 - 35. - 11 трав. - С. 4. - Черкаська обл.
На питання журналіста відносно дострокових виборів та дати їх проведення відповідав народний депутат України, перший секретар Черкаського обкому Соціалістичної партії України О. П. МАЛИНОВСЬКИЙ. Він вважає, що підстав для розпуску парламенту просто не було, однак останні події все ж таки доказують, що достроковим виборам бути. Поступки в цьому питанні Соцпартії МАЛИНОВСЬКИЙ пояснює так: "Йдеться про спокій у суспільстві, і це - найголовніше. Якщо опозиція за будь-яку ціну прагне отримати владу, навіть шляхом громадянського протистояння, то коаліцію національної єдності турбує, передусім, економічна і соціальна стабільність в державі".

Полулях С.  Соціалісти виборів не бояться // Кіровоградська правда. - 2007. - № 34. - 11трав. - С. 3. - Кіровоградська обл.
До Кіровограда після місячної перерви завітав народний депутат України соціаліст Микола САДОВИЙ, інформує кореспондент газети. За словами журналіста, він детально проаналізував причини політичної кризи і сказав, що в ній винні чи не в однаковій мірі як Президент із ТИМОШЕНКО, так і регіонали з Януковичем. Депутат зазначив, що Соціалістична партія не піде на вибори одним списком з КПУ і ПР. "Мені самому було б складно голосувати за СПУ разом з ПР", - наголосив САДОВИЙ.

Гасюк П.  Де покращення життя уже сьогодні?: Інтерв'ю народного депутата України/ Інф. ред. газети // Час. - 2007. - № 19. - 10 трав. - С. 4. - Чернівецька обл.
В своєму інтерв'ю народний депутат України, голова обласної організації партії "ВО "Батьківщина" та керівник обласного виборчого штабу БЮТ Петро ГАСЮК проаналізував діяльність уряду, його досягнення та виконання обіцянок. "Довести країну до жахливих злиднів для збереження свого панування - верх цинізму. Але це природний стан для діячів Партії регіонів", - так оцінює Петро ГАСЮК діяльність регіоналів. Підсумовуючи, народний обранець зауважив: "В Україні вже почалося очищення політиків, і це додає оптимізму не лише нам, а й іншим країнам пострадянського простору".

Фесенко В.  Два " В" проти двох "Ю": Інтерв'ю українського політолога/ Записав О. Базак // Одеські вісті. - 2007. - № 40. - 8 трав. - С. 3. - Одеська обл.
Досягнення компромісу між Ющенком та Януковичем у Євросоюзі зустріли із явним полегшенням. В свою чергу, в середині коаліції Партії регіонів, Соцпартії, Компартії та Партії промисловців і підприємців судження висловлювалися різні, повідомляє кореспондент. Автор статті приводить припущення щодо причини несподіваної домовленості двох Вікторів та про можливу дату проведення дострокових виборів.  Стаття містить також коментарі директора Київського центру політичного аналізу "Пента" Володимира Фесенка щодо шансів різних політичних сил зайняти місця у парламенті.

Шахнюк О.  Призрак досрочных выборов материализовался // Крымская правда. - Сімф., 2007. - № 80. - 8 мая. - С. 1-2. - Автономна Республіка Крим.
Выборы обрели реальность после не слишком продолжительной беседы Ющенко и Януковича, сообщает автор. Однако дата проведения выборов все время переносится, что вовсе не входит в планы Юлии ТИМОШЕНКО. По словам корреспондента, непонятными остаются мотивы, которые побудили В. Януковича к такому шагу, а так же, явилось ли решение регионалов о компромиссе с оппозицией плодом их консультаций с партнерами по коалиции.

Алгоритм действий: Инф. ред. газеты // Жизнь. - Донецьк, 2007. - № 64. - 8 мая. - С. 1-2. - Донецька обл.
Президенту Виктору Ющенко и премьер-министру Виктору Януковичу удалось достичь рамочного соглашения и наметить путь урегулирования политического кризиса, охватившего Украину. Главным итогом договоренностей стало решение о проведении в стране досрочных выборов, информирует редакция газеты. Спикер Александр МОРОЗ осторожно заметил, что не исключен и срыв достигнутых договоренностей. По словам автора статьи, компромисс между двумя Викторами способен, как никогда, испытать на прочность коалицию национального единства. Автор знакомит читателей с мнением народных депутатов Украины от Партии регионов Раисы БОГАТЫРЕВОЙ и Бориса КОЛЕСНИКОВА. "Во время заседания рабочей группы дискуссия была сложной, эмоциональной, но продуктивной", - подчеркнула Раиса БОГАТЫРЕВА. Борис КОЛЕСНИКОВ: "Главное, что выборы состоятся, и политические силы - это решение приняли. Все остальное - вопросы чисто технические".

Регіонали на дострокові вибори погодилися/ Інф. ред. газети // Народне слово. - 2007. - № 48. - 8 трав. - С. 1. - Кіровоградська обл.
Проведення чесних і демократичних виборів - головна мета спільного рішення, яке було прийнято під час зустрічі Віктора Януковича і Віктора Ющенка. "Практично ми дійшли єдиного висновку, що іншого шляху врегулювання кризи, окрім проведення демократичних чесних виборів, немає", - заявив лідер Партії регіонів Віктор Янукович. Проте для проведення дострокових виборів, Верховна Рада повинна прийняти ряд рішень, зокрема, про створення спільної робочої групи з удосконалення Конституції, внесення змін та доповнення до бюджету-2007, законів про вибори, Кабінет Міністрів, статус народного депутата, регламент Верховної ради.

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЕКТІВ В РЕҐІОНАЛЬНІЙ ПРЕСІ

Призовники зможуть офіційно "відкупитися" від армії/ Інф. ред. газети // Кіровоградська правда. - 2007. - № 34. – 11 трав. - С. 2. - Кіровоградська обл.
У Верховній Раді депутат від НУ Віктор ЛЕЩЕНКО зареєстрував законопроект, який дозволяє звільнитися від строкової служби в армії, заплативши до бюджету 31 тисячу гривень. Згідно із законопроектом, право на "відкуп" від армії мають майже всі бажаючі, зокрема й ті, хто за станом здоров'я не має права ні на відстрочку, ні на звільнення від призову. На сторінках газети міститься коротка характеристика законопроекту, який ЛЕЩЕНКО пропонує ввести у дію з дня його офіційного оприлюднення.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Чорна О.  Після холодної війни може наступити спекотне виборче літо. // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 37. - 9 трав. - С. 1. - Тернопільська обл.
Партія регіонів погодилася на проведення дострокових парламентських виборів. Автор зосереджується на тому, що саме спричинило політичну силу піти на ці кроки. Народний депутат Михайло ЧЕЧЕТОВ висловив переконання, що Партія регіонів стане безумовним переможцем виборчої кампанії. "Думаю, за нас проголосує 70 відсотків виборців", - сказав народний обранець.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Ненцінський А.  Олександр Буханевич: "Адміністративного тиску немає і не буде" // Подільські вісті. - 2007. - № 63 - 64. - 11 трав. - С. 1. - Хмельницька обл.
Голова Хмельницької облдержадміністрації Олександр Буханевич на прес-конференції, присвяченій достроковим парламентським виборам повідомив, що ним підготовлене розпорядження про створення обласної робочої групи, яка сприятиме проведенню на території краю чесних, прозорих виборів. Буханевич також зазначив, що те, що групу очолює він,  не означає, що чинитиметься адміністративний тиск на суб'єктів виборчого процесу.

Миколенко М.  "Інша сторона не була націлена на співпрацю": Інтерв'ю голови Тернопільської облради/ Інф. ред. газети // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 37. - 9 трав. - С. 2. - Тернопільська обл.
27 квітня відбулося друге пленарне засідання шостої сесії Тернопільської обласної ради. Загалом під час сесії було заплановано розглянути 47 питань, але при розгляді кадрових питань робота сесії була заблокована. Ця подія викликала надзвичайний резонанс серед громадського краю. Голова Тернопільської облради в інтерв'ю з кореспондентом проясняє ситуацію, що склалася в органах місцевої влади.

Ященко В.  Облрада - поле протиріч і непорозумінь // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 37. - 9 трав. - С. 2. - Тернопільська обл.
У Тернопільській обласній раді триває певне протистояння двох найбільших політичних сил, які не можуть знайти конструктивної згоди в господарських підходах - це БЮТ та "Наша Україна". Про причини, що викликають непорозуміння у стратегічних цілях та тактичних засобах абсолютної більшості - у статті автора, депутата від фракції "Нашої України" в Тернопільській облраді.

Романенчук А.  Ліс - основний годувальник городян // Новини Закарпаття. - 2007. - № 51. - 8 трав. - С. 3. - Закарпатська обл.
Чергове засідання виїзної координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові облради відбулося на Міжгірщині за участю голови облради Михайла Кічковського. Розглядалося важливе питання "Про стан та перспективи ведення лісового господарства на території області". У засіданні взяв участь і начальник обласного управління лісового господарства Валерій Мурга.

Салигін В.  Про те, що хвилює всіх: Інтерв'ю голови Харківської обласної ради/ Інф. ред. газети // Слобідський край. - 2007. - № 49. - 8 трав. - С. 4. - Харківська обл.
Голова Харківської обласної ради В.Салигін виступав в прямому ефірі обласного радіо. В розмові кореспондента з головою облради були обговорені різні теми політичного та соціального життя країни та регіону. Зокрема, Салигін висловив свою думку відносно дострокових парламентських виборів, які мають відбутися в недалекому майбутньому, а також розповів про останні події в області.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 33 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 12 по 15 травня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення