Огляд реґіональної преси

Випуск 32, 9 - 11 травня 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Білорус О.  Чим пожертвують коаліція й опозиція?: Інтерв`ю народних депутатів України/ О. Білорус, Т. Чорновіл; Записала А. Гринішин // Експрес. - Л., 2007. - № 65. - 8 - 9 трав. - С. 4. - Львівська обл.
Одразу після домовленості Президента і прем'єр-міністра про проведення дострокових виборів, було оголошено про створення робочої групи, яка й має визначитись із датою виборів та напрацювати пакет законопроектів, що дозволять їх провести, повідомляє кореспондент. Про те, чи готові опозиція та коаліція до компромісу, розповіли заступник фракції БЮТ Олег БІЛОРУС та член Партії регіонів Тарас ЧОРНОВІЛ. Так, народний депутат О. БІЛОРУС зазначив: "Ми вимагатимемо перегляду закону про статус народного депутата і домагатимемось зняття депутатської недоторканості. Далі ми будемо наполягати на змінах до Конституції, на законах про Кабмін та опозицію". В свою чергу, Тарас ЧОРНОВІЛ наголосив: Ми лиш наполягаємо на одному - на проведенні чесних, нормальних та законних виборів". Відносно компромісу Т. ЧОРНОВІЛ підкреслив: "Регіони" готові до компромісу. Ми навіть можемо погодитись на зняття недоторканності з народних депутатів, на якому наполягає БЮТ".

Волга В.  Соціалісти змирилися: Інтерв`ю народного депутата України/ Записав А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 65. - 8 - 9 трав. - С. 5. - Львівська обл.
Для соціалістів згода Віктора Януковича  йти на позачергові вибори стала найбільшим ударом, повідомляє журналіст, так як перспективи Соціалістичної партії пройти 3-відсотковий бар`єр дуже незначні. Детальніше про позицію партії в даній ситуації розповів кореспонденту член фракції СПУ у нинішньому складі парламенту Василь ВОЛГА. Народний депутат категорично заперечує можливість дострокових виборів взагалі. Він підкреслив: "Я вважаю, що з правового погляду вони не можливі навіть гіпотетично".  ВОЛГА також підтвердив те, що СПУ разом з Партією регіонів можуть піти на вибори єдиним блоком.

Костенко Ю.  Помаранчевих псує "квотне" питання: Інтерв'ю лідерів політичних сил/ Ю. Костенко, Т. Стецьків, Б. Беспалий; Розмовляла О. Кордоба // Експрес. - Л., 2007. - № 65. - 8 - 9 трав. - С. 4. - Львівська обл.
Лідери "Нашої України", Народного руху України, Української народної партії, Української республіканської партії "Собор", Християнсько-демократичного союзу, Конгресу українських націоналістів, "Пори" і "Вперед, Україно!" мають намір розглянути проект договору про створення блоку на позачергові вибори до Верховної  Ради, інформує кореспондент. Детальніше про це розповідають голова УНП Юрій Костенко, один із лідерів "Народної самооборони" Тарас Стецьків та представник блоку "Наша Україна" Борис БЕСПАЛИЙ. Борис БЕСПАЛИЙ підкреслив: "Над роботою з цього питання зосереджена велика команда людей, яка працює на користь великої справи. Такі питання - це предмет політичних технологій, розрахунку, але ж ніяк не емоцій".

Фаріон І.  Коаліціонери-переговорники тягнуть волинку // Високий замок. - 2007. - № 79. - 8 трав. - С. 4. - Львівська обл.
У парламенті відбулися переговори між опозиційними та коаліційними силами, повідомляє автор статті. Темою зустрічі була підготовка дострокових виборів. Проте представники коаліції, зокрема комуністи, затягували переговори, під надуманими приводами. Автор надає коментар на цю тему народного депутата України, політолога Володимира ПОЛОХАЛО. "Партія регіонів здійснює банальну тактику затягування процесу, аби домогтися перенесення виборів на осінь", - підкреслює ПОЛОХАЛО. - Думаю, що криза перейшла точку кульмінації, але сказати, що вона затухає, що є гарантії того, що її не пролонгують, було б передчасним".

Шкіль А.  Парламент розпущено. Хай живе парламент?: Інтерв'ю народного депутата України/ Розмовляв А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 65. - 8 - 9 трав. - С. 4. - Львівська обл.
Ситуацію з проведенням дострокових виборів, їх підготовкою, відмовою деяких політичних сил від депутатських мандатів, прокоментував народний депутат України п'ятого скликання, член блоку Юлії Тимошенко Андрій ШКІЛЬ. "Одного дня (навіть кількох годин!) буде достатньо депутатам для голосування за необхідні для проведення нормальних виборів зміни до законодавства. Зважаючи на те, що лідер правлячої коаліції не переговорах із Президентом погодився на такий сценарій, проблем з ухваленням цих рішень загалом не має бути, - зауважує А.ШКІЛЬ. - Щодо попередньої відмови опозиційних фракцій  повернутись у сесійну залу парламенту п'ятого скликання - це ж була не самоціль, а дієвий інструмент для проведення позачергових виборів".

Дейч Б.  "Выбор не так уж и велик": Интервью народного депутата Украины/ Записала Т. Рябчикова // Крымская правда. - Сімф., 2007. - № 79. - 5 мая. - С. 1. - Автономна Республіка Крим.
Народный депутат Украины от Крыма, член фракции Партии регионов Борис ДЕЙЧ прокомментировал ситуацию с Указом Президента о досрочных выборах: "Очевидно, что мы наблюдаем, повторение ситуации, когда, теряя властные полномочия и авторитет, делается ставка на принятие политических решений в рамках политической целесообразности". По мнению народного депутата, есть три пути, которыми может пойти коалиция в данной ситуации: "Первый - не признавать и не исполнять принятые за рамками Конституции решения. Второй - идти по пути, предложенному президентом и оппозицией. Третий - исполняя спорные с точки зрения Основного Закона решения президента, необходимо добиваться их объективного рассмотрения в Конституционном суде!".

Дейч Б.  Выступление народного депутата Украины Бориса Дейча на пленарном заседании Верховной Рады Украины 4 мая 2007 года // Крымская газета. - 2007. - № 79. - 5 мая. - С. 2. -Автономна Республіка Крим.
Народный депутат Украины от Партии регионов Борис ДЕЙЧ во время своего выступления на пленарном заседании заявил, что призывы к соблюдению норм демократии, законности, Конституции страны, к морали, политическому диалогу, учету интересов непосредственно народа Украины - противоположной стороной не слышатся! Относительно ситуации с досрочными выборами ДЕЙЧ сказал: "Похоже, что принято решение и взят откровенный курс на достижение реванша "любой ценой" в надеже, что победителей не судят".

Сєдова Г.  Руки геть від Мороза! // Одеські вісті. - 2007. - № 39. - 5 трав. - С. 3. - Одеська обл.
Депутат Ананьївської районної ради Одеської області Сєдова Г. у своїй статті звертається до Президента України Віктора Ющенка з проханням сісти за стіл переговорів зі спікером Верховної Ради п'ятого скликання Олександром МОРОЗОМ. Сєдова вважає, що всі звинувачення в сторону МОРОЗА, які останнім часом досить часто звучать із засобів масової інформації, безпідставні, а люди, які їх проголошують поступаються голові парламенту як з політичної, так і з етичної точок зору.

Шлемко Д.  Нинішній владі треба пройти через народне чистилище // Західний кур'єр. - 2007. - № 17. - 3 трав. - С. 4. - Львівська обл.
В Україні вже добрий місяць палахкотить політичне полум'я. Київ знову став загальноукраїнським майданом різнокольорових політичних симпатій та антипатій. Все це через політичну кризу державної влади, вважає автор статті, народний депутат України п'ятого скликання Дмитро ШЛЕМКО. Відносно причин, що викликали політичну нестабільність в Україні, народний депутат підкреслив: "Якщо не занурюватися в глибину проблеми, а лише покопатися в самій суті, то можна однозначно сказати: основи нинішньої кризи закладено одразу ж після березневих 2006 року виборів до Верховної Ради України. Перемога на них кланово-олігархічної партії, якою по своїй суті є Партія регіонів поставила досить складне завдання перед національно-демократичними силами сформувати свою більшість у парламенті", - додав ШЛЕМКО.
 
Чорна О.  Чого хочуть більшовики, того хоче вся Україна? // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 35. - 2 трав. - С. 1. - Тернопільська обл.
Автор статті зосереджує увагу на роботі народних депутатів в стінах парламенту. В першу чергу це - прийняття постанови про проведення одночасних виборів Президента і народних депутатів. Кореспондент інформує читачів і про роботу в комітетах Верховної Ради. Тим часом, лідер "Нашої України" В. КИРИЛЕНКО заявив, що всі рішення, ухвалені парламентарями не мають жодної юридичної сили і наголосив, що подібні дії народних депутатів спрямовані на дестабілізацію ситуації, метою якої є приховати провальну економічну та соціальну політику колишньої правлячої коаліції та уряду В. Януковича.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Воронович З.  Вибиратимемо не лише народних депутатів, а й прем'єра // Високий замок. - 2007. - № 79. - 8 трав. - С. 4. - Львівська обл.
В результаті домовленості між Президентом і прем'єр-міністром, Україна продемонструвала світові здатність виходити цивілізовано навіть із найскладніших кризових ситуацій. Про це заявив на прес-конференції депутат Верховної Ради п'ятого скликання, член фракції БЮТ Степан КУРПІЛЬ, повідомляє кореспондент. Автор розповідає про перебіг подій передвиборної кампанії опозиційних сил, у яких уже майже готова коаліційна угода, і які обіцяють, що створення парламентської більшості не доведеться чекати два місяці. Так, голова тернопільської обласної організації "ВО Батьківщина" народний депутат Василь ДЕРЕВЛЯНИЙ сподівається, що на теренах його області Блок Юлії Тимошенко візьме всі п'ятдесят відсотків.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Мироненко В.  Компромісу не вийшло // Сумщина. - 2007. - № 47. - 5 трав. - С. 2. - Сумська обл.
За повідомленням автора статті, 28 квітня на Сумщині відбулося дванадцяте сесійне засідання обласної ради. Наскільки робота в регіоні була плідною, звітував голова обласної ради  В. Шапошнік. До успіхів він відніс активну діяльність постійних комісій, прийнято ряд важливих для соціально-економічного розвитку області рішень. Що ж до головних пріоритетів, яких необхідно досягти у найближчій перспективі, голова облради виділив наступні: збільшення бюджету розвитку області удвічі, стимулювання зовнішніх і внутрішніх інвестицій, визначення чіткої стратегії соціально-економічного розвитку області.

Чернова Н.  О земле руська, ти вже у смітниках ЄСИ? // Слобідський край. - 2007. - № 48. - 5 трав. - С. 2. - Харківська обл.
28 квітня в Харкові пройшла XIV сесія V скликання Харківської облради, повідомив автор. Дебати, що розгорнулися в залі, були вкрай гарячими, засідання тривало доволі довго. Йшлося про вирішення питання щодо використання земельних ресурсів у найбільшому із сільських районів України - Харківському.

Стойко І.  "Поціновувачами і критиками роботи влади є наші краяни": Інтерв'ю голови Тернопільської ОДА/ Записала О. Чорна // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 35. - 2 трав. - С. 2. - Тернопільська обл.
Кореспондент газети веде розмову з головою Тернопільської облдержадміністрації І. Стойко про соціально-економічний розвиток регіону, політичну ситуацію в регіоні, свою діяльність як керівника Тернопільської області.
 


 Огляд регіональної преси. - Вип. 32 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 9 по 11 травня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення