Огляд реґіональної преси

Випуск 31, 5 - 8 травня 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Гринишин А.  Коаліція просить захисту: [Коментар народного депутата] // Експрес. - Л., 2007. - № 63. - 4 - 5 трав. - С. 4. - Львівська обл.
Народний депутат України Г. УДОВЕНКО коментує звернення лідерів коаліції до міжнародної спільноти, ПАРЄ та Європейського Союзу із закликом негайно втрутитися в ситуацію в Україні та з проханням надіслати своїх представників, які б виконували посередницьку роль у врегулюванні політичного конфлікту. "Я розцінюю звернення Януковича, СИМОНЕНКА і МОРОЗА як свідому спробу поставити Президента України у незручне становище", - підкреслив народний депутат. Своїми  думками поділилися українські політологи Олексій Коломієць та Валерій Чалий.

Кириленко В.  "Нинішній уряд покращив життя тільки собі": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав О. Тихонов // Гарт. - 2007. - № 18. - 4 трав. - С. 5. - Чернігівська обл.
Про політичне сьогодення і майбутнє України - в інтерв'ю з народним депутатом, лідером "Нашої України" В'ячеславом КИРИЛЕНКОМ. "Наші опоненти обрали шлях маніпуляції мандатами, завдяки якій прагнули змінити Конституцію і повністю узурпувати владу. Ці дії прямо порушували закон і волю виборців, - підкреслює В. КИРИЛЕНКО. - Тому Президент Ющенко поклав їм край, розпустивши Верховну Раду". Стосовно політичного майбутнього народний депутат додав: "Якщо ж переможуть демократичні сили, в чому я не сумніваюся, то на країну чекають швидкі зміни на краще. Ми єдині, ми отримали уроки з минулого і після перемоги на виборах діятимемо ефективно й рішуче".

Сивульський М.  Останній аргумент Президента: Інтерв'ю народного депутата/ Записав Ю. Грицик // Експрес. - Л., 2007. - № 63. - 4 - 5 трав. - С. 1, 4. - Львівська обл.
Політики опозиціонери впевнені, що Президент України може вдатися до доволі радикальних методів, щоб стабілізувати політичну ситуацію. Детальніше про це в розмові з народним депутатом України, членом фракції БЮТ Миколою СИВУЛЬСЬКИМ. "Якщо коаліція не вгомониться, то Президент буде змушений піти не непопулярні кроки, підкреслив М. СИВУЛЬСЬКИЙ. - Ні, танків не буде. Але вони провокують Президента на те, аби він розібрався з цією неіснуючою Верховною Радою…". Народний депутат прокоментував діяльність уряду: "Він має виконувати свої обов'язки. … Якщо прем'єр і далі діятиме за таким сценарієм, то Президент знайде способи змусити його дотримуватись закону".

Поживанов М.  Команда Президента: Інтерв'ю народного депутата України та українських політологів/ М. Поживанов, О. Доній, К. Бондаренко; Записав О. Стецишин // Експрес. - Л., 2007. - № 62. - 3 - трав. - С. 4. - Львівська обл.
Останнім часом чинний глава держави із непослідовного та нерішучого лідера перетворився на принципового і радикального політика. Своїми думками з цього приводу діляться відомі українські політологи О. Доній та К. Бондаренко, а також народний депутат України Михайло ПОЖИВАНОВ. Зокрема народний обранець підкреслив: "Передусім членами команди Віктора Ющенка є його Секретаріат та Рада нацбезпеки. А також представники блоків Юлії Тимошенко та "Нашої України". Та джерелом усіх ідей, які нині озвучує Президент, є Віктор Балога, Іван Васюник, Віталій Гайдук та Юлія ТИМОШЕНКО з В'ячеславом КИРИЛЕНКОМ. … Я переконаний, що нині малий, середній і великий бізнес потроху об'єднується навколо Президента".

Герасим'юк О.  "Політикам не можна вихлюпувати свою ненависть у народ": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 61. - 28 – 29 квіт. - С. 4. - Львівська обл.
Про діяльність Ольги ГЕРАСИМ'ЮК як політика - в інтерв'ю  кореспондента газети з народним депутатом. «Щодо "Нашої України", то пропозицію підтримати цю політичну силу мені зробив Президент. Той Президент, за якого я голосувала, з яким завжди йшла поруч і діями якого пишаюся, - так пояснює свій політичний вибір Ольга ГЕРАСИМ'ЮК. -  Політика повинна бути змаганням ідей та ефективності їх реалізації, а суспільство має жити мирно. Сподіваюся дожити до того часу, коли ми зростемо до того рівня культури, який я, скажімо, спостерігаю в Парламентській асамблеї Ради Європи, членом якої я є". Народний депутат оцінила політичну ситуацію: "На мою думку, завжди можна знайти точку дотику, спільні позиції довкола втілення яких у життя можна об'єднатися. Але цього не сталося, тому що наших нинішніх опонентів цікавили інтереси не всіх людей, а тільки їхнього вузького середовища".

Ковзель М.  "Міліціонери штовхали жінок і били народних депутатів": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала О. Білик // Високий замок. - 2007. - № 75. - 28 квіт. - С. 3. - Львівська обл.
За результатами перевірки обставин інциденту, що стався 20 квітня під час масових акцій біля будинку Конституційного суду, прокуратура Голосіївського району м. Києва порушила кримінальну справу, зауважує кореспондент газети. Він запросив прокоментувати цю подію народного депутата України від БЮТ Миколу КОВЗЕЛЯ. "Хуліганства не було - насправді це була свідома протидія міліції народним депутатам і свідоме їх побиття, - вважає народний депутат, - організовані для  того, щоб стати на заваді опозиції, - зокрема не пропустити "опозиційних" демонстрантів". Щодо подальших дій в цій справі, КОВЗЕЛЬ додав: "Зараз готуємо заяву у прокуратуру, аби кримінальну справу було порушено юридично грамотно - тобто за фактом протидії народним депутатам і їхній депутатській діяльності, а не за фактом хуліганства".

Фаріон І.  Президента лякають імпічментом // Високий замок. - 2007. - № 75. - 28 квіт. - С. 1. - Львівська обл.
Нервово сприйняли у парламентській коаліції президентській указ про перенесення виборів на 24 червня. Низка провладних депутатів спішно підготували проект постанови, в якій пропонується ініціювати процедуру усунення В. Ющенка з поста Президента в порядку імпічменту. Свій коментар щодо цього кроку коаліції надав народний депутат України, політолог Володимир ПОЛОХАЛО: "Погрози про імпічмент - це останній аргумент коаліції, який свідчить про істерику і паніку в їхніх рядах".
 
Сазонов К.  Куда ведет "тропа войны" // Донбасс. - 2007. - № 79. - 27 апр. - С. 5. - Донецька обл.
Указ Ющенко о переносе даты выборов был воспринят коалицией без восторга. Парламентская коалиция приняла решение подать новое представление в Конституционный суд, акцентирует внимание автор статьи. Народные депутаты, а именно представители Партии регионов - Борис КОЛЕСНИКОВ, Раиса БОГАТЫРЕВА достаточно жестко комментируют поведение Президента. "Появление второго указа свидетельствует, что был четкий план, чтобы сделать невозможным принятие решения Конституционным судом", - комментирует Р. БОГАТЫРЕВА. Представители же КПУ заявляют, что коалиция может согласиться на проведение выборов 24 июня лишь вместе с президентскими выборами. Об этом заявил представитель КПУ Н. КРАВЧЕНКО: "Мы сегодня должны говорить, что 24 июня пройдут выборы, если они будут проведены одновременно с выборами президента".

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Пинзеник В.  "Найбільше зло для України - це цинізм політиків": Інтерв'ю лідера партії "Реформи і порядок"/ Записав Ю. Грицик // Експрес. - Л., 2007. - № 64. - 5 - 6 трав. - С. 4. - Львівська обл.
Знаний політик та економіст, лідер партії "Реформи і порядок" Віктор Пинзеник разом з однопартійцями зараз працює в команді Юлії ТИМОШЕНКО. Про сучасність в українській політиці - в інтерв'ю з Віктором Пинзеником.

Сазонов К.  Принципы блокирования // Донбасс. - 2007. - № 82. - 4 мая. - С. 6. - Донецька обл.
Автор акцентирует внимание не теме предстоящих парламентских выборов, а именно создании политических блоков, которые будут принимать в них участие. По-мнению автора, выбирать украинскому народу, очевидно, предстоит из двух политических сил. Одна из которых - Партия регионов - основная сила коалиции, не потерявшая свой рейтинг за год, лидеры которой и будут решать вопросы создания блока.

Клопот С.  "Через вибори - до порозуміння" // Деснянська правда. - 2007. - № 48. - 3 трав. - С. 2. - Чернігівська обл.
Мітинг об'єднаної опозиції під назвою "Через вибори - до порозуміння" відбувся у Києві, інформує автор статті. На акцію прийшли народні депутати від БЮТ, "Нашої України", представники УНП, Народного руху, громадського Руху "Народна самооборона" та інших демократичних сил. Автор зосередив увагу на виступах лідера БЮТ Ю.ТИМОШЕНКО, почесного голови партії НСНУ В. Ющенка. Досить потужною, зауважує автор, була на мітингу делегація бютівців від Чернігівщини.

Остроушко П.  Демократичні сили виступлять єдиним фронтом // Деснянська правда. - 2007. - № 48. - 3 трав. - С. 2. - Чернігівська обл.
Уже цього тижня "Наша Україна", блоки "Народна самооборона" та "Українська правиця" розпочнуть переговори щодо спільної участі у виборах. Про це заявив лідер "НУ" В'ячеслав КИРИЛЕНКО, повідомляє автор статті. За його словами, об'єднання трьох політичних сил є абсолютно реальним, і кроки щодо об'єднання є зустрічними між цими політичними силами. "Немає тих перешкод, які є нездоланним, принаймні, я на це сподіваюсь", - сказав КИРИЛЕНКО. Автор зосередив увагу і на виступі учасників мітингу.

Олійник В.  "Зараз ми не маємо права на власні амбіції": Інтерв'ю керівника фракції БЮТ у Волинській облраді/ Записала Т. Трофимчук // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 47. - 28 квіт. - С. 4. - Волинська обл.
Відповідно до результатів голосування на Волині щодо виборів - 2006, рівно половину депутатських мандатів у обласній раді - отримали партійці БЮТ. Заручившись підтримкою обранців від УНП, це давало можливість майже без проблем ухвалювати всі потрібні рішення. Наскільки ефективно фракція БЮТ в облраді використала свою перевагу, з якими труднощами зіткнулася у першій рік роботи, а також про ситуацію в Україні, кореспондент газети спілкувалася з керівником БЮТ в облраді В.Олійником.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Чорна Г.  Перший квартал. Майже успішний // Вінниччина. - 2007. - № 33. - 4 трав. - С. 1. - Вінницька обл.
Завершився перший квартал нинішнього року, акцентує увагу автор. Яким він був, чого вдалося досягти в економіці, соціальній сфері і навпаки, які були прорахунки, об'єктивні та суб'єктивні причини невиконання тих чи інших завдань, представники виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, установ та організацій області обговорювали днями на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації.

Пирожик О.  Чи є підстави тішитися успіхами? // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 48. - 3 трав. - С. 2. - Волинська обл.
Автор зосереджує увагу на роботі минулого нещодавно засідання колегії Волинської облдержадміністрації. Аналізуючи хід виконання програми економічного та соціального розвитку області, було підкреслено, що за обсягами зростання промислового виробництва у першому кварталі область посіла третє місце в України, за обсягами валового виробництва продукції сільського господарства на одного жителя - друге. Підсумовуючи засідання, голова Волинської облдержадміністрації В. Бондар зауважив, що резерви подальшого розвитку регіону він вбачає у поліпшенні інвестиційного клімату.

Ненцінський А.  Запорука успіху - конструктивна співпраця // Подільські вісті. - 2007. - № 60. - 1 трав. - С. 1-2. - Хмельницька обл.
25 квітня на Хмельниччині відбулася сесія облради. Головне питання порядку денного - звіт облдержадміністрації про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку області на 2006 рік, повідомляє автор статті. Виступаючи зі звітом, голова ОДА О. Буханевич зауважив на позитивах, що мали місце в області. Він зазначив, що саме завдяки прагматичній спрямованості співпраці обласної державної адміністрації і обласної ради, відсутності популістсько-критиканського підходу до розв'язання стратегічних питань розвитку краю вдалося добитися певних результатів.

Вандзеляк Г.  Квартал під знаком промисловості // Свобода - Тернопіль. - 2007. - № 34. - 28 квіт. - С. 2. - Тернопільська обл.
На черговому засіданні колегії облдержадміністрації, на якому головував І. Стойко, розглядали питання життєдіяльності області у І кварталі нинішнього року. Спочатку йшлося про підсумки виконання програми соціально-економічного й культурного розвитку області, роботу головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації. Згодом про виконання обласного бюджету - також за І квартал нинішнього року, інформує автор статті.

Скорик М.  "Ми вирішили дати ще один шанс обласній державній адміністрації" // Одеські вісті. - 2007. - № 38. - 28 квіт. - С. 3. - Одеська обл.
25 квітня між засіданнями дев'ятої сесії, відбулася прес-конференція голови Одеської облради М. Скорика. Зокрема, на прес-конференції М. Скорик зупинився на головних проблемах регіону. Одним з болючих питань було висловлення недовіри голові Одеської ОДА Івану Плачкову. "Ми вирішили, скажімо дати, ще один шанс обласній державній адміністрації, щоб вона могла, по-перше, врахувати зауваження, висловлені на минулій сесії під час обговорення звіту ОДА, по-друге дати можливість звернутися у своїй кадровій політиці до тих сил, які на сьогоднішній день репрезентують більшість в обласній раді й готові відповідати за ситуацію в регіоні". Редакція газети надає короткий виклад прес-конференції.

Чайка Л.  ... Только бы большая политика" не помешала // Луганская правда. - 2007. - № 47. - 28 апр. - С. 1-2. - Луганська обл.
В Луганске состоялась очередная двенадцатая сессия облсовета пятого созыва, на которой было рассмотрено около двадцати вопросов, сообщает автор. В первую очередь темы касались актуальных проблем региона. В программе экономического и социального развития Луганской области предусмотрены практически все сферы жизни региона, сообщает автор.

Чуб В.  Що поза політичними вітрами // Наше місто. - 2007. - № 63. - 28 квіт. - С. 3. - Дніпропетровська обл.
Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Н. Дєєва надала прес - конференцію, на якій підсумувала життя регіону в першому кварталі 2007 року й оптимістично спрогнозувала кращим завтрашній день, зауважує журналіст. На її думку, Дніпропетровщина сьогодні на піднесенні, і в такому режимі треба йти далі. В цьому переконують підвищенні економічні показники області, наголошувалося на прес-конференції.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Горбатюк А.  Автопригода народного депутата: Інтерв'ю народного депутата України/ Записав Р. Флішаровський // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 48. - 3 трав. - С. 2. - Волинська обл.
Нещодавно на трасі Київ - Чоп, неподалік села Мартинівка Червоноармійського району Житомирської області, трапилась дорожньо-транспортна пригода, в якій постраждав депутат Верховної Ради України від Партії регіонів Анатолій ГОРБАТЮК. Кореспондент газети зв'язався з ним по телефону, щоб з'ясувати стан здоров'я та прояснити, що саме сталося на трасі.
 


 Огляд регіональної преси. - Вип. 31 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 5 по 8 травня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення