Огляд реґіональної преси

Випуск 30, 28 квітня - 4 травня 2007 р.

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Бабинець Т.  Три міхи вовни: [Прес-конференція народного депутата України]/ Записала Бабинець Т. // Сумщина. - 2007. - № 45. - 27 квіт. - С. 2. - Сумська обл.
"Рішення Конституційного Суду щодо законності Указу Президента про розпуск Верховної Ради - обов'язкова, але все ж не вирішальна умова розв'язання політичної ситуації в країні", - так заявив на своїй прес-конференції народний депутат України Євген ЛАПІН. Він вважає, що сьогодні для подолання політичної кризи в державі вже недостатньо одного рішення Конституційного Суду, "бо все одно залишиться група людей, які будуть незадоволені ним". Відповідаючи на запитання журналістів, Євген ЛАПІН погодився, що сьогоднішня ситуація в країні є наслідком внесених до Конституції змін, які "належним чином не були підготовлені, виписані й ув'язані з багатьма положеннями Конституції".

Ключковський Ю.  Усіх до реєстру: Коментар народного депутата України/ Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 60. - 27 – 28 квіт. - С. 4. - Львівська обл.
Центральна виборча комісія розпочала підготовчу роботу щодо створення єдиного Державного реєстру виборців. Один з ініціаторів його створення, а саме народний депутат України від фракції "НУ" - Юрій КЛЮЧКОВСЬКИЙ погодився пояснити зміст Державного реєстру. Зокрема, він наголосив: "Державний реєстр виборців - це постійно діюча інформаційно - аналітична база, яка містить мінімальні відомості, які необхідні для персоніфікації виборця й однозначної приписки його до певної виборчої дільниці".

Кріль І.  Майдан "по-понятіям": Коментар народного депутата України/ Записала І. Маланчук // Експрес. - Л., 2007. - № 60. - 27 – 28 квіт. - С. 4. - Львівська обл.
Про вуличні акції протесту  - в інтерв'ю з представником "Нашої України", народним депутатом Ігорем КРІЛЕМ. Зокрема він зазначив: "Як стало відомо "Нашій Україні", 22-23 квітня регіонами контактували з авторитетами кримінального середовища Києва на прізвиська Сєдов і Джигіт. Авторитети відповідальні за вербування та участь вихідців із кримінального середовища у вуличних акціях протесту на підтримку дій коаліції".

Оніщук М.  Ідея чи посада?: Коментар народного депутата України/ Записала О. Кордоба // Експрес. - Л., 2007. - № 60. - 27 – 28 квіт. - С. 4. - Львівська обл.
Народний депутат України Сергій ГОЛОВАТИЙ є одним із тринадцяти претендентів від України на посаду судді Європейського суду з прав людини. Прогнозами щодо шансів Сергія ГОЛОВАТОГО та мотивами його поведінки, яка збігається з позицією антикризової коаліції, поділився з кореспондентом газети народний депутат України Микола ОНІЩУК. "Слід зазначити, що комісію, яка визначатиме претендентів на посаду судді Європейського суду, на жаль, формувало міністерство юстиції. Саме тому її більшість представляє позицію коаліції, куди на індивідуальних засадах перейшов С. ГОЛОВАТИЙ", - підкреслив Микола ОНІЩУК. Оцінюючи дії ГОЛОВАТОГО, він зауважив: "Якщо рішення конкурсної комісії буде на користь ГОЛОВАТОГО, це означатиме, що він перейшов до "антикризовиків" задля втілення своєї давньої мрії. Стане зрозуміло, що саме ця посада була ціною його зради".

Сивульський М.  Третє "пришестя" генпрокурора: Коментарі народних депутатів України/ М. Сивульський, В. Зубанов, Р. Зварич; Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 60. - 27 – 28 квіт. - С. 4. - Львівська обл.
Свої коментарі щодо призначення Святослава Піскуна Генеральним прокурором надали народні депутати України Микола СИВУЛЬСЬКИЙ та Володимир ЗУБАНОВ, а також представник "Нашої України" Роман Зварич. Микола СИВУЛЬСЬКИЙ: "Призначення Святослава ПІСКУНА свідчить лише про певні домовленості між Ющенком і Януковичем. Попри те, що ПІСКУН - відомий професійний юрист, він ще й депутат від Партії регіонів. І це призначення, як на мене, є певною мірою ударом нижче пояса для Партії регіонів". Володимир ЗУБАНОВ: "Ми підтримаємо будь-яке рішення Президента, яке лежить у правовому полі". Роман Зварич: "Це призначення свідчить лише про те, що Президент украй стурбований ситуацією, яка склалася в Генпрокуратурі".

Видрін Д.  "Іменні політичні блоки - це шлях до диктатури": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав Ю. Грицик // Експрес. - Л., 2007. - № 59. - 26 квіт. – 3 трав. - С. 6. - Львівська обл.
Дмитро ВИДРІН - один із не багатьох депутатів фракції БЮТ у Верховній Раді, який всупереч рішенню її лідера відмовився скласти свої депутатські повноваження. Про мотиви цього кроку він розповів кореспонденту газети. "Президія нашої партії не дала попередньої згоди на те, аби я пішов з парламенту, - підкреслює Дмитро ВИДРІН. - Невдовзі буде черговий партійний з'їзд, на якому ми вирішуватимемо це питання. Бо якщо ми вимагаємо прозорості, то і самі повинні чинити аналогічно". Народний обранець висловив свою точку зору і стосовно перебування його в блоці: "Загалом ми не проти цього блоку. Але маємо претензії до його назви. Невдовзі ми подамо до Верховної Ради законопроект, який забороняв би створювати іменні блоки. Бо іменні блоки - це азійщина, де іменами королів чи диктаторів називали політичні сили".

Гірник Є.  І знову "рука Кремля": [Точка зору народних депутатів України]/ Є. Гірник, Я. Сухий; Записав О. Стецишин // Експрес. - Л., 2007. - № 59. – 26 квіт. – 3 трав. - С. 4. - Львівська обл.
Представники вітчизняної опозиції впевнено стверджують, що нині в Україні розігрується сценарій, розроблений московськими аналітиками. Народні депутати України Євген ГІРНИК ("Наша Україна") та Ярослав СУХИЙ (Партія регіонів) висловили свою точку зору з цього приводу. Ярослав СУХИЙ: "Навпаки, це опозиція діє під диктування спецслужб іншої держави. І ця держава не Росія. Якраз дії опозиціонерів свідчать про те, що вони діють за вказівками Сполучених Штатів, що вони хочуть створити вогнище напруження на західних кордонах Росії". В свою чергу, Євген ГІРНИК підкреслив: "Влада Росії беззастережно за Януковича. Сам Путін особисто не дає однозначних коментарів щодо ситуації в Києві, але дії окремих представників офіційних органів влади Російської Федерації свідчать про втручання у  наші справи. У тому числі і про розроблений Москвою таємний сценарій, який нині реалізовує антикризова коаліція".

Забзалюк Р.Е.  "Единственный выход из кризиса - досрочные выборы": Интервью народного депутата Украины/ Записал Я. Индиков // Южная правда. - 2007. - № 46. - 26 апр. - С. 4. - Миколаївська обл.
Тема разрешения политического конфликта, возникшего в стране,  стала главной в интервью с народным депутатом Украины, руководителем областной организации Романом Емельяновичем ЗАБЗАЛЮКОМ. Говоря о позиции БЮТ, народный депутат подчеркнул: "Мы настаивали и настаиваем на необходимости провести досрочные выборы, поэтому всеми возможными демократическими методами стараемся донести эту точку зрения, как до Президента страны, так и до всего населения Украины. … С людьми, которые систематически нарушают свои обещания, играя по принципу наперсточников, садиться за круглый стол невозможно". Акцентируя внимание на предстоящих выборах, Роман ЗАБЗАЛЮК сказал: "Единственный выход для каждого из граждан сегодня - это со всей ответственностью анализировать, думать и решать, за кого отдавать свой голос: за того, кто сможет достойно представить и защитить его интересы, за партию с развитой структурой, зарекомендовавшую себя как последовательная и серьезная политическая сила, или за политических наперсточников, объединившихся лишь вчера в блок с красивым названием".

Кріль І.  Навіщо збирати форум?: Інтерв'ю народного депутата України/ Записав А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 59. – 26 квіт. – 3 трав. - С. 2. - Львівська обл.
Народний союз "Наша Україна" ініціює скликання Форуму політичних сил на підтримку позачергових виборів. Ця тема стала головною в розмові з народним депутатом України, заступником керівника штабу цьогорічної виборчої кампанії партії "НУ" І. КРІЛЕМ. "Основну мету ми заклали в назві: зібратися демократичним силам і ухвалити певні рішення на підтримку указу Президента, - зауважує Ігор КРІЛЬ. - Стратегічна мета - консолідація політичних партій та громадських організацій з метою захисту конституційного права українського народу на вільні й демократичні вибори". Результатом цього зібрання, Ігор КРІЛЬ очікує наступне: "Вочевидь, партії ухвалять політичні заяви, які продемонструють нашу єдність у підтримці дій Президента щодо проведення позачергових виборів. Імовірно, що захід може закінчитися ще "матеріальніше" - створенням мегаблоку демократичних сил для участі в позачергових виборах спільним виборчим списком".

Поживанов М.  Ваш вердикт панове присяжні!: Інтерв'ю народних депутатів України/ М. Поживанов, І. Шкіря, М. Сивульський; Записала О. Кордоба // Експрес. - Л., 2007. - № 59. – 26 квіт. – 3 трав. - С. 2. - Львівська обл.
Коаліціянти впевнені, що Конституційний Суд стане на їхній бік, а опозиціонери стверджують, що він не прийме ніякого рішення. Своїми прогнозами з цього приводу діляться народні депутати Микола СИВУЛЬСЬКИЙ (фракція БЮТ), Михайло ПОЖИВАНОВ (блок "НУ") та Ігор ШКІРЯ (Партія регіонів). ПОЖИВАНОВ: "… можна припустити, що рішення Конституційного Суду буде на користь коаліції. Правда, цілком імовірно, він узагалі не винесе рішення або ж вердикт буде настільки нейтральний, що ним будуть не вдоволені й опозиція, і коаліція". ШКІРЯ: "Конституційний Суд визнає указ Президента незаконним. Але це не означає, що рішення схилятиметься на чийсь бік, воно буде на користь Конституції". СИВУЛЬСЬКИЙ: "Імовірно, Конституційний Суд не винесе ніякого рішення. Навіть більше, це був би найкращий вихід для суспільства і самих суддів, яких будуть звинувачувати у будь-якому випадку".

Полохало В.  Ахметову не вистачає грошей для Януковича: [Точка зору народних депутатів України]/ В. Полохало, М. Чечетов; Записала А. Гринишин, І. Маланчук // Експрес. - Л., 2007. - № 59. - 26 квіт. – 3 трав. - С. 1 - 2. - Львівська обл.
Партія регіонів, акцентує увагу кореспондент газети звернулася до підприємців з проханням фінансування майбутніх виборів цієї політичної сили. Прокоментувати цю тему він запросив народного депутата України від фракції БЮТ В. ПОЛОХАЛО. На його думку, "нині Партія регіонів почала відкритий рекет бізнесменів, щоб задовольнити апетити своєї партії та зменшити тягар фінансування для головних її спонсорів". Свою думку надав і народний депутат України від Партії регіонів М. ЧЕЧЕТОВ: "Будь - яка партія може звернутися до своїх симпатиків з проханням про фінансову підтримку, що й зробила Партія регіонів, не порушивши закону". Свої коментарі надали С. ТЕРЬОХІН (БЮТ) та Ю. КЛЮЧКОВСЬКИЙ (НУ).

Сівкович В.  "Я благаю Президента: дайте Тимошенко посилену охорону": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 59. – 26 квіт. – 3 трав. - С. 6. - Львівська обл.
Народний депутат України, член фракції Партії регіонів в інтерв'ю - про можливий напад на лідера БЮТ Юлію ТИМОШЕНКО. Він спробував роз'яснити хто та які причини можуть спровокувати цей замах. "Вона становить серйозну загрозу для Президента Ющенка, адже, якщо ми нормально вийдемо з цієї кризи, Юлія ТИМОШЕНКО автоматично стане ворогом Ющенка". Акцентуючи увагу на причинах цього припущення, В.СІВКОВИЧ підкреслив: "Помаранчеву революцію умовно можна було би назвати війною мільйонерів з мільярдерами. Нині триває війна лише між мільярдерами. У такій м'ясорубці крайнім може залишитися будь-хто. Так, ТИМОШЕНКО найбільше підходить на роль публічної офіри у цій війні".

Стрілець В.  "Дострокові вибори відбудуться за будь - якої погоди" // Черкаський край. - 2007. - № 30. - 25 квіт. - С. 1. - Черкаська обл.
Народний депутат України, член фракції БЮТ  І. ЄРЕСЬКО провів у Черкасах прес-конференцію. Він прокоментував рішення останнього з'їзду БЮТ і зробив власну оцінку ситуації у державі після указу Президента про розпуск парламенту. Єдиним виходом із ситуації, на думку народного депутата є дострокові вибори, на яких народ має підтвердити  статус - кво нинішнього парламенту, або вказати йому на двері.

Абуков С.  Слишком много условий // Жизнь. - Донецьк, 2007. - № 59. - 24 апр. - С. 2. - Донецька обл.
Важным событием последних дней стало публичное заявление главы государства о возможности приостановить свой указ о роспуске Верховной Рады от 2 апреля. Своими мыслями по этому вопросу с корреспондентом газеты поделился народный депутат Украины Борис КОЛЕСНИКОВ. Останавливаясь на решении Совета Европы, КОЛЕСНИКОВ подчеркнул: "Парламентская Ассамблея Совета Европы рекомендовала Украине и украинским политикам, и политическим партиям руководствоваться исключительно решением Конституционного Суда. Парламентская Ассамблея Совета Европы поделилась опытом и сказала, что досрочные выборы - это действительно демократическая процедура во всем мире, но если для этого есть законные основания".

Дейч Б.  Точка невозврата пока еще не пройдена // Крымская газета. - 2007. - № 73. - 24 апр. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
Редакция газеты приводит выступление народного депутата Украины Б. ДЕЙЧА на сессии Верховной Рады Украины 18 апреля 2007 года. Выступление посвящено политической ситуации, сложившейся в результате известного указа Президента Украины. В своем выступлении Борис ДЕЙЧ подчеркнул: "Если мы не смогли предотвратить конфликт, давайте проявим мудрость для того, чтобы из него достойно выйти всем вместе".

Сазонов К.  Пустые хлопоты спикера // Донбасс. - 2007. - № 76. - 24 апр. - С. 6. - Донецька обл.
Автор статьи анализирует ситуацию, которая сложилась в результате будущих парламентских выборов. Он останавливается на политических прогнозах опытного политика, спикера парламента Александра МОРОЗА, который выразил убеждение, что парламентские выборы состоятся исключительно вместе с выборами Президента Украины. "Я не думаю, что Виктор Янукович пойдет на такой неправовой компромисс, потому что это противоречило бы всем договоренностям, указанным в том документе, который мы совместно подписали", - сказал спикер.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Золотарьов В.  Опозиція готується до виборів // Подільські вісті. - 2007. - № 59. - 27 квіт. - С. 1. - Хмельницька обл.
Одна за одною пройшли дві прес-конференції - народних депутатів України, лідерів обласних організацій партії "ВО "Батьківщина" та Української соціал-демократичної партії, які входять до блоку Юлії Тимошенко. О. Г. ЛУКАШУК та О. О. БУДЖЕРАК роз'яснили журналістам, яким члени обох партій бачать вихід з кризової ситуації. Відповідаючи на запитання журналістів, О. Г. ЛУКАШУК наголосив, що блок ні в якому разі не порушував ані Конституції України, ані регламенту Верховної Ради. Він зазначив, що Президент мав усі підстави для розпуску парламенту. В свою чергу, О. О. БУДЖЕРАК зазначив, що вже майже тридцять політичних партій підтвердили рішення йти на вибори. Загалом, було підкреслено, що БЮТ готується до виборів, які обов'язково відбудуться і на яких демократичні сили отримають відчутну перемогу.

Віщук С.  Дотермінові вибори неминучі: Інтерв'ю першого заступника голови облорганізації партії "ВО Батьківщина"/ Инф. ред. газети // Час. - 2007. - № 17. - 26 квіт. - С. 4. - Чернівецька обл.
Об'єднані опозиційні сили висловлюють упевненість у тому, що дотермінових виборів не оминути, і, природно, до цього треба готуватися. Окрім того, опозиція вживає додаткових кроків для підтримки рішення Президента. Про це розмова з першим заступником голови Чернівецької обласної організації партії "ВО "Батьківщина" С. Віщук.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Мироненко В.  Готуй сани влітку ... // Сумщина. - 2007. - № 44. - 25 квіт. - С. 1. - Сумська обл.
Голова Сумської обласної ради В. Шапошнік провів нараду з визначенням пріоритетів бюджетного процесу - 2008, інформує автор. Він повідомив, що вже в червні облрада має розглянути бюджетну резолюцію - 2008. Вона стане відправною точкою з основних показників, що проходитимуть захист у вересні в облраді, а у листопаді - у Верховній Раді.

Сесія обласної ради підтримала Указ президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України/ Прес - служба облради // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 33. - 25 квіт. - С. 2. - Тернопільська обл.
Редакція газети акцентували увагу на  підсумках пленарного засідання шостої сесії Тернопільської облради, яка відбулася 19 квітня. По затвердженні порядку денного заступник голови облради Т. Кухарський оголосив з трибуни заяву депутатів облради на підтримку Указу Президента України від 2 квітня. Голова облдержадміністрації І. Стойко звітував перед депутатським корпусом про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку області за 2006 рік. У звіті зазначалося, що ситуація на Тернопіллі  стабільна, економіка працює, права й свободи громадян захищені.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 30 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 28 квітня по 4 травня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення