Огляд реґіональної преси

Випуск 29, 25 - 27 квітня 2007 р.

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
 


ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Білорус О.  "Усюди треба працювати так, щоб без тебе не могли обійтися": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 57. - 21 - 22 квіт. - С. 4. - Львівська обл.
На сторінках газети розміщено інтерв`ю з народним депутатом України, першим послом України в США, а тепер - заступником голови партії "Батьківщина" з ідеології, парламентської діяльності та міжнародного співробітництва Олегом БІЛОРУСОМ. Ще в молодості депутат почав стрімко підійматися по кар'єрних сходинках, він знає п'ятнадцять мов, вже довгий час залишається однією з найвпливовіших людей у фракції "Батьківщина" і на сьогоднішній день займає 35 посад. Відносно секрету свого успіху Олег БІЛОРУС говорить: "Усюди треба працювати так, щоб без тебе не могли обійтись". Зупинившись на роботі в парламенті, Олег БІЛОРУС сказав: "В усьому має бути міра, тому я сам сказав, що роботою в секретаріаті партії більше не займатимусь. Зосередився в політиці на міжнародній роботі в рамках ОБСЄ і на Комітеті Верховної Ради у закордонних справах, праці з формування програми і стратегії партії - я автор всіх програм "Громади" і "Батьківщини".

Кордоба О.  Євросоюз обділив Україну: [Точка зору народних депутатів України]/ Записала О. Кордоба // Експрес. - Л., 2007. - № 56. – 20 - 21 квіт. - С. 5. - Львівська обл.
На сторінках газети розміщено відкритий лист "Політична криза у Києві" від впливових європейських політиків та інтелектуалів, які наголошують, що стосовно України, Європа сьогодні має бути активнішою. Тринадцять європейських політиків визнають, що Європейський Союз не зробив достатньо для того, щоб не допустити цієї кризи. Стаття також містить коментарі колишнього міністра закордонних справ, народного депутата Геннадія УДОВЕНКА та заступника голови комітету Верховної Ради України з питань євроінтеграції Сергія ШЕВЧУКА.  УДОВЕНКО: "Йдеться про підтримку в суто моральному контексті. ЄС не давав зрозуміти, що європейська спільнота чекає на приєднання до неї демократичної України". ШЕВЧУК: "Я дуже радий, що після такої довгої паузи європейські політики нарешті зреагували на те, що відбувається в Україні. Думаю, тепер Європа почне розвивати новий вимір європейської політики сусідства, де нашій державі буде відведено провідну роль".

Сазонов К.  Варианты коалиции // Донбасс. - 2007. - № 74. - 20 апр. - С. 6. - Донецька обл.
В своей статье автор, размышляет над тем, как поведут себя доминирующие в Верховной Раде фракции и партии после досрочных выборов, и какие союзы возможны на этот раз. Он приводит мнение по этому поводу лидера фракции "Наша Украина", В. КИРИЛЕНКО: "Наша команда не имеет никаких мыслей относительно широкой коалиции, переговоров на два шага. Мы являемся твердыми участниками объединенной оппозиции и идем на выборы практически единым фронтом, и думаю, демократия на этот раз победит".  Юлия ТИМОШЕНКО так же заявила, что ее сила никогда не вела игру на две стороны и не уронила моральную планку. Коалиция же, по словам корреспондента, хранит по вопросу возможных союзов глухое молчание, так как уверена, что никаких досрочных выборов не будет.

Сазонов К.  Вторая попытка? // Донбасс. - 2007. - № 74. - 20 апр. - С. 6. - Донецька обл.
Автор статьи делает прогнозы по поводу того, как поведут себя в недалеком будущем противостоящие силы. Коалиция, по мнению журналиста, пересмотрит отношения с Президентом, процесс перехода депутатов будет продолжаться, только в несколько иной форме. Оппозиционные же силы намерены сложить депутатские полномочия.

Семинога А.  Опозиція кличе на "справжній Майдан": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 56. – 20 - 21 квіт. - С. 1, 4. - Львівська обл.
Анатолій СЕМИНОГА - народний депутат України, член фракції БЮТ в інтерв'ю - про акції протестів, які організовані опозиційними політичними силами. "Тепер, як і 2004-го, акції протестів розпочинатимуться політичними виступами і розбавлятимуться культурними заходами - виступлять відомі гурти, співаки. І це логічно - якщо зберуться люди, їх треба трохи розважати, - пояснив народний депутат. - А тривалість акції залежатиме від того, як розвиватиметься ситуація в державі, та від того, якими будуть рішення. Вона скінчиться тієї миті, коли Президент прийме остаточне рішення, яке уможливить нормальне проведення в нашій державі позачергових виборів".

Таран-Терен В.  Чому занедужав генпрокурор?: Інтерв'ю народного депутата України/ Записала І. Маланчук // Експрес. - Л., 2007. - № 56. – 20 - 21 квіт. - С. 4. - Львівська обл.
Кореспондент газети повідомляє, що генерального прокурора Олександра Медведька госпіталізовано. На час його відсутності обов'язки генпрокурора України виконуватиме його заступник - екс-прокурор Донецької області Віктор Пшонка. Лідерка БЮТ Юлія ТИМОШЕНКО заявляє, що "захворювання" Медведька - не що інше, як усунення його від влади через слабодухість. Про це кореспондент газети розмовляла з народним депутатом від фракції БЮТ Віктором ТАРАН-ТЕРЕНОМ. "Думаю, нині донецький клан усуває тих слабких чиновників, котрі морально ще не готові виконувати будь-які завдання. Так сталося і з Медведьком", - вважає народний депутат.

Бірюк Л.  Що таке гідна праця і як її забезпечити: Інтерв'ю народного депутата/ Записав М. Василевський // Подільські вісті. - 2007. - № 53 - 54. - 19 квіт. - С. 3. - Хмельницька обл.
"Законотворчість - то і найперше завдання, і істинне покликання народного депутата", - вважає народний депутат від фракції БЮТ Лев БІРЮК. Лев Васильович бере активну участь в розробці законопроектів, в тому числі і на міжнародному рівні, повідомляє кореспондент. Саме ця тема стала приводом для розмови кореспондента з народним депутатом України, яка також стосувалася різних питань, зокрема, трудової міграції, політичної кризи в Україні, згадувалися гарячі дискусії навколо Бюджету - 2007. БІРЮК розповів, що став ініціатором створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань вивчення причин вибіркового відшкодування ПДВ. Щодо ситуації з переходом депутатів від БЮТ до протилежного табору Л. БІРЮК зауважив: "Я - послідовний депутат фракції Блоку Юлії Тимошенко, відданий Всеукраїнському об'єднанню "Батьківщина. Говорив же: серед гірших народних депутатів точно не буду!".

Дейч Б.  Не раскачивать лодку под названием "государство" // Крымские известия. - 2007. - № 70. - 19 апр. - С. 3. - Автономна Республіка Крим.
В своем выступлении на пленарном заседании в Верховной Раде народный депутат Борис ДЕЙЧ обращается к Президенту, Премьеру, народным депутатам с просьбой поиска компромисса. Он считает, что в сложившейся ситуации на карту поставлена не только безопасность страны, но и само ее существование. "Если сторонники реванша любой ценой не прекратят раскачивать лодку под названием "государство Украина", то известный в истории период под названием "Руины" может оказаться не самым трагичным", - говорит Борис ДЕЙЧ. "Если мы не смогли предотвратить конфликт, - призывает Борис ДЕЙЧ, - давайте проявим мудрость для того, чтобы из него достойно выйти всем вместе".

Оніщук М.  І знову референдум: Інтерв'ю народного депутата України/ Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 58. – 24 - 25 квіт. - С. 5. - Львівська обл.
Народний депутат України, член фракції "НУ" Микола ОНІЩУК коментує рішення Президента щодо розв'язання політичної кризи через всенародний референдум. "Ця пропозиція Президента дуже логічна. Адже глава держави вважає, що незалежно від рішення Конституційного Суду, парламентську кризу не буде усунуто навіть після нових виборів, - підкреслює М. ОНІЩУК. - Адже всі проблеми, які нині ми маємо, - у площині недосконалості чинної Конституції, зокрема низки положень щодо здійснення і реалізації парламентсько-президентської форми правління". На думку народного депутата, "референдум відбудеться не пізніш як восени".

Таран-Терен В.  "Ющенко - не політичний самогубець": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала О. Кордоба // Експрес. - Л., 2007. - № 58. - 24 - 25 квіт. - С. 4. - Львівська обл.
Народний депутат України від фракції БЮТ Віктор ТАРАН-ТЕРЕН коментує позицію БЮТ та розповідає про наміри своєї політичної сили. "Сьогодні багато залежить від вердикту Конституційного Суду. Цього тижня ми переконаємось, чи потрібен буде наступний указ Президента, чи достатньо вже чинного", - зауважує народний обранець. Прогнозуючи подальші дії блоку, Віктор ТАРАН-ТЕРЕН запевнив: "У нас не може бути роботи зі зрадниками. У Верховну Раду ми повернемося лише для спільного голосування щодо внесення змін до закону про дострокові вибори".

Филатов А.  Леди Ю как "зеркало" оранжевой мистификации // Крымская правда. - Сімф., 2007. - № 71. - 20 апр. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
Автор статьи, заместитель директора по науке Украинского филиала Института стран СНГ, кандидат философских наук Анатолий Филатов подводит итоги премьерства Юлии ТИМОШЕНКО, называя большинство достижений леди Ю мифом. В статье он характеризует действия парламента ТИМОШЕНКО не иначе, как социальным, экономическим, финансовым и сельскохозяйственным  провалом.

Чорновіл Т.  Коаліція готова майже на все: Інтерв'ю народного депутата України/ Записала О. Кордоба // Експрес. - Л., 2007. - № 58. - 24 - 25 квіт. - С. 4. - Львівська обл.
Про політичне сьогодення - в інтерв'ю з народним депутатом Тарасом ЧОРНОВОЛОМ. ЧОРНОВІЛ наголосив: "Це закономірний результат переговорів". В свою чергу, парламентарій зупинився на планах коаліції: "Зі свого боку. Ми готові дослухатися до багатьох його побажань та піти на дуже серйозні поступки".

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Дужий П.  Єдність опозиції - шанс на успіх // Деснянська правда. - 2007. - № 44. - 21 квіт. - С. 2. - Чернігівська обл.
Лідер "Народної самооборони", екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко переконаний, що об'єднання "Нашої України", БЮТ та "Народної самооборони" гарантує перемогу нинішній опозиції на дострокових парламентських виборах. Заяву про готовність об'єднатися зробив лише лідер "Нашої України" В'ячеслав КИРИЛЕНКО, інформує кореспондент. Проблема створення єдиного блоку впирається в непоступливість фракції БЮТ, вважає автор статті, так як, вона має найвищий серед помаранчевих сил рейтинг, і цілком впевнена в своїй перемозі.

Луценко Ю.  "Ми не будемо поборювати Кириленка і Тимошенко": Інтерв'ю з лідером "народної самооборони"/ Записав О. Стецишин // Експрес. - Л., 2007. - № 57. - 21 - 22 квіт. - С. 16. - Львівська обл.
Опозиційні партії вже знають, хто буде новим прем'єр-міністром, хто - спікером, а хто - главою МВС. Про найближчі плани та перспективи блокування з іншими опозиційними силами кореспондент  розпитав лідера "Народної самооборони" Ю. Луценка.

Михайлов В.  Не хвались, на рать идучи.., или "Волшебный" значок нардепа рука снять не поднялась // Луганская правда. - 2007. - № 44. - 21 апр. - С. 1. - Луганська обл.
Несмотря на громогласные заявления Вячеслава КИРИЛЕНКО, руководителя партии "Наша Украина", о демонстративном сложении всей парламентской фракцией депутатских полномочий, ничего подобного не произошло, информирует корреспондент. Официально - вопрос отложен до следующего съезда. Депутат от фракции "НУ" Борис БЕСПАЛЫЙ сразу же после съезда заявил: "Лично я не писал заявление о выходе из фракции. Считаю, что пока действует указ Президента о роспуске Верховной Рады, подобные действия совершенно не нужны". Он также огласил основную цель собрания: "Логика же нашего съезда в следующем. Необходимо "обнулить" избирательные списки. Чтобы в случае гипотетического сложения депутатами фракции НУ своих мандатов их места не заняли следующие по списку, которые могут быть настроены лояльно к коалиции".

Опозиційні сили визначаються на вибори/ Інф. ред. газети // Слобідський край. - 2007. - № 43. - 19 квіт. - С. 2. - Харківська обл.
У Києві відбулися з'їзди БЮТ, партії "Наша Україна" та міжнародний з'їзд правих партій, а також об'єднавчий з'їзд партій на чолі з Юрієм Луценком. Усі вони готуються до позачергових виборів парламенту, повідомляє редакція газети. Однак, невирішеним питанням залишається, в якому складі партії підуть на вибори. Останнім повідомленням стало те, що БЮТ у повному складі вирішила скласти свої повноваження, щоб Верховна Рада стала недієздатною.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Василевич А.  Депутати внесли зміни до бюджету 2007 року/ А. Василевич, Л. Самойлова // Зоря Полтавщини. - 2007. - № 60. - 24 квіт. - С. 1 - 2. - Полтавська обл.
Порядок денний восьмої сесії Полтавської обласної ради п'ятого скликання включав 45 питань. Пленарне засідання вів голова обласної ради Олександр Удовіченко (ПР). У роботі сесії взяли участь голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Асадчев, народний депутат України Степан БУЛЬБА. Основні питання, які обговорювалися під час сесії, стосувалися бюджетної політики області, зокрема, виконання обласного бюджету за 2006 рік, а також перегляд та внесення змін до бюджету на 2007 рік. Окрім того, було затверджено ряд програм та розглянуто інші питання, поставлені на порядок денний.

Михайлюк В.  Дві фракції, як одна // Подільські вісті. - 2007. - № 56. - 24 квіт. - С. 1. - Хмельницька обл.
Напередодні сесії Хмельницької обласної ради відбулося спільне засідання двох найбільших фракцій - Блоку Юлії Тимошенко та "Наша Україна". Представники двох політичних сил в обласній раді, передусім, розглянули питання про підтримку об'єднаної опозиції у парламенті. Під час засідання ухвалили доручення керівникам фракції БЮТ і "НУ" в обласній раді звернутися до голови Хмельницької обласної ради стосовно заходів по розв'язанню політичної і соціально-економічної кризи в Україні. А також було розглянуто питання стосовно продажу ділянок сільськогосподарського призначення.

Половина Украины к выборам не готовится/ Инф. ред. газеты // Жизнь. - Донецьк, 2007. - № 58. - 20 апр. - С. 2. - Донецька обл.
На востоке Украины 337 местных советов приняли решение о том, что не будут готовиться к досрочным парламентским выборам до вынесения вердикта Конституционным судом. Аргументируя это тем, что до сих пор не получено ни одного решения Центральной избирательной комиссии, направленного на обеспечение проведения внеочередных выборов народных депутатов Украины.

Бондарчук Н.  Хліб і закон // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 48. - 21 квіт. - С. 2. - Миколаївська обл.
На своєму засіданні постійна комісія обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин, сільського будівництва та соціального розвитку села внесла питання, які має розглянути чергова ХІ сесія облради. Крім того, депутати внесли на порядок денний питання стосовно повернення до бюджету фінансів, виділених 2003 року на формування регіональних ресурсів продовольчого зерна для потреб населення області.

Майбоженко В.  Київська обласна рада: рік напруженої і конструктивної праці // Київська правда. - 2007. - № 44. - 24 квіт. - (Додаток "Київщина". - № 1. - С. 1) - Київська обл.
Голова Київської обласної ради Володимир Майбоженко на сторінках видання підбиває підсумки проведеної роботи Київської обласної ради п'ятого скликання, що вдалося зробити і які є невирішені проблеми. Проаналізувавши свою діяльність протягом року, Майбоженко сказав: "Сьогодні я вже можу з гордістю констатувати: ми набули досить досвіду і мудрості, щоб не повторювати помилок минулого". "Взагалі ж за рік, що минув, ми приймали такі рішення, які були найбільш потрібні для подальшого розвитку територіальних громад Київщини", - наголосив голова обласної ради.

Піддубняк В.  Випробування Президентом і НАТО // Новий день. - 2007. - № 16. - 19 квіт. - С. 3. - Миколаївська обл.
Позачергова сесія обласної ради п'ятого скликання, яку ініціювали 30 депутатів, зібралися аби обговорити питання про недопущення дестабілізації суспільно-політичної ситуації в державі. Інтересу до цієї проблеми не виявили опозиційні фракції в облраді - "Наша Україна" і БЮТ, інформує кореспондент газети. Окрім політичних подій, які відбуваються сьогодні в країні, розмова торкнулася також теми вступу України до НАТО. Заключним етапом сесії стало звернення депутатського корпусу Херсонської облради з рішучим протестом у зв'язку з указом "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради".

Ульянченко В.И.  Инвестиционный имидж Киевщины: Интервью главы Киевской ОДА/ Записала Е. Юрздицкая // Слава Севастополя. - 2007. - № 71. - 18 апр. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
Вот уже несколько лет Журналистский фонд Украины проводит Всеукраинскую акцию "Украина глазами редактора", информирует корреспондент. Цель этого проекта - собрать в поездках по различным областям страны работников СМИ, чтобы они на своих страницах рассказывали, чем живут различные регионы. Нынешний пресс-тур был приурочен к 75-летию Киевской области. Поездка носила целевой характер, поскольку в центре разговора были поставлены вопросы инвестиционной политики на примере трех районов Киевской области. О том, как решаются экономические, социальные, духовные программы Киевщины в разговоре с журналистом рассказывала глава Киевской областной государственной администрации В. И. Ульянченко.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 29 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 25 по 27 квітня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення